Jubileumfeest van receptie „Da Pacem met ingezet Uitwisseling metB-Gladbach APA richt actiecentrum op in Beverwijk „Tramlijn Begeerte ADVENDO met moeilijk drama van Williams Ongevallen bij Hoogovens VEREMGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND i Vader en kind bij ongeluk gewond Diefstal in Kijkgrijp BUIT 2000,- BIJ INBRAAK Tussen wal en schip Met! auto van hoge helling af Tielrooy leider damtitel toernooi IN DE VISHAL Haven berichten MAANDAG 16 FEBRUARI 1970 5 (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT Vrijwel elke ver eniging uit de IJmond, waar men in koorverband de edele zangkunst be oefent, is zaterdagavond vertegen woordigd geweest op de feestelijke receptie, welke ter gelegenheid van het zilveren jubileum van het katho liek gemengd koor ,,Da Pacem" uit Santpoort in het Jeugdhuis aan de Dinkgevelaan werd gehouden. De voorzitter van het koor, de heer V elsen-IJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk E. Wigchert, heeft hierbij onder meer twee van de trouwste leden kunnen huldigen, die hun vereniging sinds de oprichting trouw zijn gebleven; me vrouw J. C. Wijker-Wittebrood en de heer G. Wesselman. De heer Wigchert mocht beide jubilarissen een fraaie oorkonde overhandigen, waar voor mevrouw Wijker nog een gouden armband en voor de heer Wesselman een bestek (beide met inscriptie) aan werd toegevoegd. Ook de huidige secretaresse, mejuffrouw E. van Warmerdam, wier vele activiteiten door het bestuur eveneens bijzonder op prijs worden gesteld, werd door de voorzitter nog een bloemstuk aan geboden. Engelse kok gered door kantonnier Naar voorbeeld van Londense anti-universiteit Kort IJmondnieuws (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Bij een verkeerson geval op de viersprong G. van Assendelft- straat - Hoogdorperweg - Hoflaan - Tol weg zijn een 32-jarige inwoner van Vel- sen-Noord en één van zijn kinderen ge wond geraakt. Zij zijn met inwendige kneuzingen in het St. Jozef ziekenhuis opgenomen. De echtgenote van de man en een ander kind alsmede een 32-jarige Heemskerker zijn na behandeling in het ziekenhuis weer naar hun woningen teruggekeerd. De twee auto's zijn totaal vernield. Het ongeval ontstond doordat de Velsen-Noorder, die met zijn personenauto van de G. van As- sendelftstraat de Hoflaan wilde inrijden, geen voorrang verleende aan de Heems kerker, die op de voorrangsweg reed. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De winkelchef van de Kijkgrijp aan de Wijkerstraatweg deelde zaterdagavond tegen half twaalf aan de politie mee, dat er waarschijnlijk werd ingebroken in de winkel. Twee surveil lanceauto's reden er onmiddellijk heen) maar in de winkel was niemand meer te bekennen. Op aanwijzing van omwonen den kon de politie evenwel toch een man aanhouden met een bloedende hand. Deze ontkende in het pand te zijn geweest, maar de politie nam hem toch voor een nader onderzoek mee naar het hoofd bureau. Wethouder J. van Leeuwen complimen teert het jubilerende koor namens het gemeentebestuur van Velsen, met als in zet de huldiging van mevrouw Wijker en de heer Wesselman. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. ln de nacht van za terdag op zondag is ingebroken in een le- vensmiddelenbedrijf aan het Bachplein. Er wordt een bedrag van circa 2.000, vermist. De insluipers hebben zich toegang ver schaft door verbreking van een raam van een balkondeur aan de achterzijde van het pand. De gehele inventaris van het kantoor werd overhoop gehaald en een bedrag van 2.000,meegenomen. MAANDAG 16 FEBRUARI Huishoudschool St. Adelbert, Zeeweg 140, IJmuiden-Oost. 20 u. opening van Hulpverleningsdienst. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 19.30 tot 20.45 u„ Bibliotheek en voor lichtingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hei-vorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 u., filiaal Wüstelaan (gebouw Spaarnberg) Sant- poor-Noord, 19-21.30 u.; filiaal Willems beekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 u.; uit- leenpost IJmuiden-West, parochiezaal on der Petruskerk, Venusstraat 1, 10 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13, 19 tot 21 u. DINSDAG 17 FEBRUARI Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96. IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaamestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting huish. en gezinsvoorlich ting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: Bejaardensoos, kinderclubs, potten bakken en klaverjassen, jeugdsoos. Federatie Bejaardenzorg Velsen, Sociaal advies voor bejaarden. Spreekuren: IJmui den e.o. 9-10 uur in het gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, tel. 02550-15010: Velsen Noord; 11-12 uur in het buurthuis „De Loods" Geelvinckstraat 28 te Velsen-Noord, tel. 02510-24025; Santpoort: 15-16 uur in het gebouw CUSA, Hoofdstraat 133 te Sant poort, tel. 02560-8014. Verder volgens af spraak: Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord tel. 02560-8014. repetitie drumband Beverwij kse Harmo- niekapeL H. Hartscliool, Galgenweg. 20 u. repe titie majorettes Beverwijkse Harmonie- kapel. Kleine Akademie, Hoflanderweg 104. 20-22 u. pottenbakken De Slof, Raamveld. 13-17 u. bejaarden soos, 19 u. majorettes drumband De Zwer vers en sociëteit, 20 u. klaverjassen Schop pen Negen. Brederodeschool, Laan van Blois, 19.30- 20.30 u. huisvrouwengymnastiek, 20.30- 22.30 u. badminton. Verenigingsgebouw, Parmentierstraat 2. 20 u. clubavond schaakclub Weenink. Het Groene Huis, Raamveld. 16-17.30 u. meisjesclubs (10-11 jaar), jongensclubs (8-9 jaar), volksdansen (11-14 jaar), 19- 20.30 u. meisjesclubs 12-13 jaar), electro- clubs (12-14 jaar), volksdansen (vanaf 14 jaar). 't Zwanenest, Dommelsingel 4a. 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u., jeugd 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15.30-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwas senen 15-17.30 u. MAANDAG 16 FEBRUARI De Opgang, Florastraat. 20 u. ds. D. ter Steege over „Vooroordeel" voor NCVB. Huize Scheybeeck, Velserweg. 19.30- 21.30 u. spreekuur Beverwijkse Sportraad. Harmoniegebouw, Groenelaan 72. 20 u. repetitie Beverwijkse Harmoniekapel. Kleine Akademie, Hoflanderweg 104. 20 u. beeldhouwen en boetseren. Het Groene Huis, Raamveld. 19.30-20.30 u. modem ballet (jongeren vanaf 14 jaar). 't Zwanenest, Dommelsingel 4a. 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. De Slof, Raamveld. 20-22 u. repetitie koor Zang en Vriendschap en toneelver eniging KDO. De Magneet, Vlaanderenstraat. 19 u. radiohobbyclub (15-18 jaar). Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152. 20 u. werkgroep AA. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwassenen en jeugd 19-21 u.; Amstel straat 44: volwassenen 19-21 u. DINSDAG 17 FEBRUARI De Opgang, Florastraat. 20 u. demon stratie video-recording IJmond 88. Café Sport, Kerkstraat. 20 u. contact avond voetbalscheidsrechters. Bejaardenpaviljoen Westerhout, Wes terhoutplein 5a. 10 u. damesgymnastiek, 11 u. herengymnastiek, 13.30 u. bridgen 14 u. handenarbeid. Harmoniegebouw, Groenelaan 72. 20 u. MAANDAG 16 FEBRUARI Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13. Geopend van 19-21 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 19-20 u. muziek- en gitaarlessen (beginners), 19.30-22 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar) en cursus fijne keuken, 20.15-22.15 u. mu zieklessen (gevorderden). DINSDAG 17 FEBRUARI Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend van 9-12, 14-17 en 19-22 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 19.30- 22 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar), 20-21 u. „Van alles" (13-15 jaar). MAANDAG 16 FEBRUARI Zaal Flora, Deutzstraat 11. 20 u. alge mene ledenvergadering Heemskerkse On dernemers Combinatie. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 20-22.15 u. repetitie gemengd koor Heems kerk. Herv. Kapel, Const. Huijgensstraat. 19.30 u. repetitie koor Stem des Volks. De Lichtboei, Maasstraat 5. 20 u. boet seren en pottenbakken. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 20-23 u. instuif (12-17 jaar). Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u.; Ruijsdael- straat 7: jeugd 19-21 u. DINSDAG 17 FEBRUARI De Vrijburclit, Vrijburglaan 20 u. ver gadering NVV-vrouwen. De Zandkraai, Handelstraat 93. 9-12 u kinderoppas, 13.30-18 u. bejaardensoos 19.30 u. tienersoos. De Lichtboei, Maasstraat 5. 9.15-11.30 u. peuterspeelzaal, 16.15-17.15 u judogroep 1, 17.15-18.15 u. judogroep 2, 18.30-19.30 u, judogroep 3, 18.45 u. meisjesclubs (13-15 jaar), 20 u.: Engelse conversatie. De Magneet, Ten Katestraat. 19 en 20.30 u. danslessen. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat 16-17.30 u. instuif (8-12 jaar), 20- 23 u. toneelrepetitie (vanaf 16 jaar). Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. Overigens kenmerkte deze receptie zich door een gezellige sfeer en een druk bezoek waarbij het gemeentebestuur van Velsen werd vertegenwoordigd door w ethouder J. van Leeuwen. Ook stelde men de aan wezigheid bijzonder op prijs van de tach tigjarige ere-voorzitter, de heer Frans Heeremans uit Driehuis, die zich op de fiets naar de receptie had begeven. Uiteraard heeft het bestuur talrijke felicitaties mogen beluisteren, onder meer door de heer J. Nuyens, namens het kerkbéstuur; de heer M. Bakker, na mens S'antpoorts Hervormd Koor en de heer M. Martens, namens het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor. Deze drie sprekers beëindigden hun gelukwensen allen met het overhandigen van een ge schenk in enveloppe. De feestelijke sfeer van deze receptie werd telkens verhoogd door het grote aantal bloemstukken, dat successieve lijk werd binnengebracht. Onder meer van het gemeentebestuur van Velsen, de (Van een medewerker) VELSEN. ln Bergisch Gladbach, de Duitse partnergemeente van Velsen, is zaterdagmiddag de eerste sporthal in deze stad officieel in gebruik genomen. Deze feestelijke opening werd ook bijgewoond door een delegatie uit Velsen, onder lei ding van wethouder C. Ockeloen, waarin de Velser Sportstichting werd vertegen woordigd door de voorzitter daarvan, de heer G. J. Timmermans. Namens deze organisatie werd het ge meentebestuur van Bergisch Gladbach door de heer Timmermans met de fraaie sporthal gelukgewenst, gevolgd door het aanbieden van twee kunstwerken, be staande uit grafieken van de beeldende kunstenaars Harry Visser, waarvan de voorstelling betrekking heeft op de sport en het sportpubliek. Door de Velsenaren is van deze gelegen heid gebruik gemaakt van gedachten te wisselen over de voortzetting van de in ternationale uitwisseling, op het gebied van sport, cultuur en jeugdwerk. Hierbij is ook gedacht aan mannenkoren en beel dende kunstenaars. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In de nacht van zon dag op maandag gleed een 26-jarige En gelse kok uit op het besneeuwde dek van het schip Transmunde. liggende in de werkhaven van het Buitenspuikanaal. Hij viel tussen het schip en de wal in het water en slaagde er niet in de wal te bereiken. Zijn hulpgeroep werd g e- hoord door de kantonnier H. Vlig, die bi; de werkhaven woont. Met zijn zoon zag hij kans de kok op het droge te brengen. Deze bleek een hoofdwond en een shock te hebben. Per Hoogoven-ambulance is hij naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk veryoerd. sectie zang van de Velser Gemeenschap, het Haarlems Symphonie Orkest en de Katholieke Bond van Zangverenigingen in Noord- en Zuid-Holland. Nadat voor zitter Wigchert alle sprekers en verte genwoordigers de grote erkentelijkheid- van het bestuur van „Da Pacem" had duidelijk gemaakt, werd deze geslaagde receptie in een gezellige bijeenkomst omgezet. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Vrijdagavond even na half twaalf wilde een 69-jarige bestuurder van een personenauto uit IJmuiden vanuit de Marconistraat rechtsaf de Havenkade op rijden. Een bevroren voorruit belemmerde zijn uitzicht en toen hij dacht om een boom heen te rijden schoot hij door een een hekwerk heen en van een tien meter hoge helling af. De bestuurder en zijn echtgenote kregen geen letsel en de auto werd slechts licht beschadigd. In de nacht van vrijdag op zaterdag schoot een personenauto op de Waterloo- laan tegen een lantaarnpaal aan. De wa gen werd zwaar beschadigd en de lan taarnpaal brak af. Twee van de vier in zittenden raakten gewond en zijn door de ongevallendienst naar het Antonius Zie kenhuis gebracht, waar de echtgenote van de bestuurder voor nader onderzoek moest blijven. De bestuurder, een 34-jarige mon teur uit IJmuiden-Oost, rook volgens de politie naar drank en via het ziekenhuis werd hij naar het hoofdbureau van politie gebracht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Alternatieve Pe dagogische Academie heeft tijdens het af gelopen weekend in de sociale academie De Horst te Driebergen besloten een per manent actie- en discussiecentrum in Be verwijk te stichten, vooral gericht op de vernieuwing van het onderwijs. Zoals wij al hebben gemeld lag het in de bedoeling dit centrum te stichten naar het voorbeeld van de Londense an ti-universiteit. Men is nu op zoek naar een gebouw in Beverwijk. De APA wil daarin hoorcolleges laten geven, voor namelijk 's avonds en in de weekends, door de 98 docenten, die zich tijdens de acties van de afgelopen maanden daar voor hebben aangemeld. Het spreekt van zelf dat dit maatschappijkritische colle ges zullen worden. Verder zal er zoveel mogelijk met acties worden ingehaakt op actuele gebeurtenissen, uiteraard speci aal op onderwijsgebied. Een groep gaat zich bezig houden met de beroepspraktijk van het onderwijs. Hij is ontstaan doordat toevallig in hetzelf de gebouw een vergadering was van de BWA, Bond van wetenschappelijke ambte naren. waardoor op een bepaald moment de vergaderingen konden samenvloeien. In het actiecentrum wil men een uitge breid informatie- en documentatiecen trum onderbrengen, waar alles te vinden is wat in binnen- en buitenland wordt uitgegeven over onderwijsvernieuwing en alles wat daarmee samenhangt. Geld voor het actiecentrum wordt mo menteel bijeengebracht door enkele or ganisaties, die de APA al meermalen fi nancieel hebben bijgestaan. De groep, die (Van onze dammedewerker) IJMOND. ln de tweede ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampi oenschap van het district Kennemerland heeft titelhouder Th. Tielrooy door een fraaie winstpartij tegen zijn clubgenoot C. v. Duivenbode de leiding in de hoofd klasse op zijn naam gebracht. H. v.d. Vossen herstelde zich van zijn in de eerste ronde geleden nederlaag en versloeg A. Douma. H. de Groot kon in winnende positie niet de sterkste zet doen in verband met een dreigende re misecombinatie. De door hem gekozen voortzetting leverde evenwel ook een pun tenverdeling op tegen J. v. Straten. G. He kelaar en G. Zeeuwe deelden eveneens de punten. W. Winter kwam remise overeen met C. v. Duivenbode. Th. Tielrooy leidt met 4 uit 2, gevolgd door H. de Groot 3 uit 2. De overige uitslagen waren: eerste klasse: A. BlockG. Luiten 1-1; A. de ZwartA. de Brie jr. 2-0; H. de Groot C. Moonen 2-0; L. HablousC. v.d. Lin den 2-0. In deze groep berust de leiding bij A. de Zwart met 3 uit 2. Tweede klasse: H. v. Rood enH. Win- nubst 1-1; C. v.d. DoesG. Gordijn 0-3. Jeugdklasse: JenningsA. Klaassen 2-0; BlomvlietDe Vries 0-2; T. de Haas Schut 2-0; B. de HaasF. Herben 0-2. Zaterdag 21 februari wordt het pro gramma voortgezet in zaal Noord. Rijks straatweg 433 Haarlem, aanvang 14 uur. IJMUIDEN De toneelvereniging „ADVENDO" uit IJmuiden is zo stoutmoedig geweest zich vrijdag- en zaterdagavond in het Patronaatsge bouw aan de Willemsbeekweg te wa gen aan Tennessee Williams' drama tisch toneelspel „Tramlijn Begeerte", dat in Nederland ongeveer twintig jaar geleden werd geïntroduceerd door het voormalige „Comedia", met Ank van der Moer, Guus Hermus en Loes Hensen in de voornaamste rol len, Waarschijnlijk door de schier on overkomelijke moeilijkheden is het stuk daarna nog maar hoogst zelden door amateurs gespeeld. Zelfs niet in de bewerking van Joop Pollmann, die vermoedelijk heeft getracht dit drama enigszins binnen het bereik van onze dilettanten te brengen, door enkele bijzonder zwaar te spelen scènes niet in deze bewerking mee te nemen. MAAR ZELFS IN deze vorm zijn er voor amateurs nog legio moeilijkheden overgebleven, al zouden deze alleen slechts bestaan uit het oproepen van de specifiek broeierige sfeer in de beroemde oude binnenstad van New Orleans, welke de spelers voor een juiste achtergrond van de behandeling nu eenmaal moeten realiseren. Zoals mocht worden verwacht heeft men ook bij „ADVENDO" zijn koe lere nationaliteit niet geheel kunnen ver loochenen, zodat het publiek in plaats van met bijna exotische figuren werd ge confronteerd met een milieu, waar het echte volkstoneel zijn bekoringen aan ont leend. DESONDANKS viel er in deze opvoe ringen veel te waarderen, omdat regisseur Lub Bakker en de spelers kennelijk vol komen doordrongen zijn geweest van de zware taak, waar zij zich door de keuze van dit stuk vrijwillig mee hebben belast. Er moet op de repetities dan ook hard zijn gewerkt om tot de bereikte resultaten te komen, wat betreft rolkennis en samen spel. Van de bezetting liet Anneke Kools een bijzonder sterke indruk achter door de manier, waarop zij met een loffelijk eenvoudige vertolking de sympathieke Stella een subtiele gestalte wist te geven. DE MOEILIJKSTE rol in dit stuk is on getwijfeld die van de hysterische en naar liefde hunkerende Bella, die haai' leven wellicht in een krankzinnigengesticht zal moeten beëindigen. Tiny Hagedoorn speelde deze geëxalteerde, vergooide en verlaten vrouw bijzonder verdienstelijk, waarbij zij de tragiek van deze beklagens waardige figuur heel aannemelijk heeft gemaakt. Jaap Nijssen was de brute Stan ley Kowalsky en hoewel deze speler zich wel eens te buiten ging aan een te onbe heerste spreektrant, heeft hij zijn type ring in ieder geval de vereiste kracht kun nen verlenen. Naast dit trio liet ook Cor Hoogland zich nog uitstekend gelden als de enigszins schuchtere Mitch, die bijna met. Bella was getrouwd. MET JAN BOOT, Hit Vos, Joop de Vries, Frans Huider sr., Thea Masereeuw en Frans Huider jr. in de kleinere rollen, kan ADVENDO" aldus een dappere po ging worden nagegeven tot. het leveren van een uitzonderlijke prestatie. Het pu bliek. dat weliswaar niet altijd op de juis te wijze wenste te reageren op de tragiek waar de handeling aan was onderwor pen, liet zich aan de andere kant ook dik wijls boeien door het navrante toneelge- beuren, zodat regisseur en spelers over de resultaten van hun daad tevreden kunnen zijn. JAN VAN DAM (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Tijdens zijn werkzaamhe den aan de lopende band in de telletfa- briek van Hoogovens is een 38-jarige ma chine-bankwerker uit Heemskerk gewond geraakt. Hij moest daardoor met een rib- fraetuur door de ongevallendienst naar het Sint Jozefziekenhuis in Heemskerk worden overgebracht. Voorts is hedenmorgen een 34-jarige eerste smelter uit Heerhugowaard bij hoogoven 4 bekneld geraakt tussen een waterpijp en een blaaspijp, toen hij trachtte deze met een dommekracht op te lichten. Hij is ter observatie in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk opge nomen. zich beziig heeft gehouden met het inza melen van geld voor de processen van de Maagdenhuisbezetters, doet nu, aange vuld met mensen uit Beverwijk, het zelfde voor de kweekschoolbezetters. Deze houden er rekening mee dat de pro cessen niet door kunnen gaan; in dat ge val zal het geld besteed kunnen worden voor het actiecentrum. Een van de eerste activiteiten van de (nieuwe) APA zal zijn, het verstoren van de bijeenkomst van de onderwijscommis sie op 1 en 2 maart in Lochem. Deze com missie bestudeert al enkele jaren de mo gelijkheden voor vernieuwing van het kweekschoolonderwijs en heeft tot taak een advies voor de regering op te stel len. De USOOP, Unie van studerenden aan opleidingsinstituten voor onderwij zend personeel, had zich voorgenomen de besprekingen, die naar haar zin te lang duren, te verstoren en heeft nu aan de APA verzocht de organisatie hiervan op zich te nemen. Afgezien van de urenlange vergaderin gen zaterdag en zondag jjebben de onge veer 45 mensen van de APA, die aan het weekend hebben deelgenomen, een ple zierig verblijf gehad in De Horst, dat he lemaal was verzorgd door studenten van de sociale academie. (Van een medewerker) IJMUIDEN Maandagmorgen werden in IJmuiden door 51 vaartuigen aange voerd 1010 kisten en 3160 kleine kisten vis, 20.000 kilogram tong en 10.000 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren; 180 kisten en 980 kleine kisten schelvis, 130 kisten en 1320 kleine kisten wijting, 2610 kisten gul en kabeljauw, 2780 kisten kool- vis. 380 kisten en 860 kleine kisten haring. 3050 kisten schol, 20 kisten tarbot en 460 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 9.50-8.10. grote tong 7.08-6.81. groot middel tong 7.80-7.40, kleinmiddel tong 8.43-8, tong I 8.76-8.23, tong II 8.58-8.11. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 152- 138, middel kabeljauw 142-138, grote kool- vis 120-100, middel koolvis 56-40. grote witte koolvis 144-140, grote leng 130-122. Per tien stuks: grote kabeljauw 98-78, middel kabeljauw 52-38. Per hoop: vleet 140-100. Per 50 kilogram: grote schelvis 88-80, middel schelvis 86-79, kleinmiddel schel vis 96-84, schelvis I 88-82, schelvis II 61- 41, kabeljauw I 65-55, kabeljauw II 62-54, kabeljauw III 56-38, koolvis I 25-18, kool vis II 21-17, witte koolvis I 56-52. grote schol 26-20, schol I 38-27, schol II 43-36, schol III 47-28, schar 71-57, gestripte wij ting 57-41, dichte wijting 32-24. haring 54- 32, kleine leng 54-50, lom 48, tarbot 280- 210, griet 156, schartong 46, kleine kuit 134-90, grote kuit 34-26, lever 23-16. Scheveningen De aanvoer in Scheve- ningen bestond maandagmorgen uit: 220 kisten schelvis, 140 kisten wijting, 500 kleine kisten wijting, 200 kisten gul en kabeljauw, 1500 kisten import haring, 3200 kisten koolvis, 1200 kisten schol, 30 kisten varia en 8000 kilogram tong. Wijkeroog. Voor de leden van de win keliersvereniging „Wijkeroog" in Velsen- Noord wordt vrijdag 20 februari in res taurant ,,'t Karrewiel" aan de Wijker straatweg een vergadering gehouden. De agenda vermeldt verslagen van St. Nico- laasactie en WVW zegel, verslag van de kerstactie en van de DOKA-vergadering, waarover tot een eventuele toetreding zal worden beslist. Voorts heeft men het oog op het vormen van een reclamecommis sie onder de leden-winkeliers. Jaarfeest. De afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwen bond zal dinsdag 17 februari in „De Schouw" aan de Bleyenhoevelaan in Vel sen-Noord haar jaarfeest houden. An het feest werkt het uit drie dames bestaande gezelschap Clark-Hoebée uit Amsterdam mee met declamatie, zang en voordracht. Voor leden van de NCVB zullen wedstrijd spelen worden gehouden. Op 17 maart zal de heer H.C. Pinksterboer uit Beverwijk een causerie houden over de „Mattheus Passion." Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Phileta», Rotterdam: Zaanstroom, Felixtowe; Amstel- stroom. Huil; Tor Anglia, Immingham; Yewhill, Esbjerg: Laurens, Londen; Willmary, Norwich; Izhevskles, Valkom; Aurige. Rauina; Shoreham, Huil: Gazelle, Boston. Zaandam; Zeus 2, Londen, IJmuiden; Lloyd, Liverpool; Lauwers, Leith; Scar City, Yarmouth; Claus, Londen, IJmuiden: Hayling, Vlaardingen; Factor, Liverpool; Mer- curius, Porto Rico; Heinrich Nagel. Hamburg; Doris, Kemi, Velsen; Wilhelmina Oltmann, Nag- kov; Martha Friesecke, Londen; Jean E„ Lon den; Hertha, Rome; Tor Hollandia, Gothenborf; Margaretha, Vestervik, Zaandam: Nautiea. Oslo: Anna Oldendorf, Rotterdam, IJmuiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Bremer- vorde, Westhartlepool, IJmuiden; Sir! II, Nord- holm; Spiekeroog, Fowley: Rol! Behrmann. Lon den; Herman Helene, Esbjerg: Clark Eden, Port Talbot; Gerlen, Lübeek, IJmuiden; Island, Bre men; Buka, Boston: Tor Anglia, Gothenborg; Esso Numberg, Rotterdam; Annagrache, Stetin, IJmuiden; Brinda. Londen; Ask, Helsingborg: Sparta, Gent; Thalatta, Bremen: Anco Stream, Delfzijl; Essi Kristine, Norfolk; Rodenbek, Qui- lanes; Elbe Ore, Tubarao; Rijnstroom, Shore ham; Marie, Londen. Zaandam; Thara, Pepel; Claus, Londen, IJmuiden; Zeus 2. Londen. IJ muiden. Zondag aangekomen in IJmuiden: Tiny, Tees; Hoogvliet, Temeuzen; Maren C„ Londen, IJ muiden; Senior. Swansea; Indal Retzlav, Bre men; Themis, Bremen; Cairn Venture, La Pal- lice; Dania, Kopenhagen; Darius, Monrovia IJ muiden; Erik, Ostende; Merkur 2, Skoghall; Bal- mung, Frederiksvark, IJmuiden; Pedro Prince, Noordzee, IJmuiden; Worms, Bremen; Gondul, Gefle. Veritas, Critobal; Hondsbosch, Londen; Annika, Hamina, Velsen; Ella Oltmann, Kopen hagen; Nanna, Kalundborg: Nerlandia, Aarhus; Blanken stein, Bremen: Silvia R.. IJstad, IJmui den; Jan Gerdes, Aalborg, IJmuiden; Brio. Oslo; Suavity, Londen; Meath, Liverpool. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Kayneg, Southampton: Tor Hollandia, Immingham; Kul- pan River, New York; Martha Friesecke, Lon den. IJmuiden: Ralf Orodes, Benegry Bay, Am- 3telstroom, Hull; Zaanstroom, Felixtowe: Erik, Bremen. Maandag aangekomen in IJmuiden: Nord- partner, Duinkerken; Crinan, Londen; Willem Koerts, Liverpool; Lorl Dreyer. (Als geen nadere aanduiding volgt, is hel betreliende schip van of naar Amsterdam ge gaan.)

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5