„Werkelijke leider IJmuiden" Dit jaar luilakmarkt m Heemskerk Auto gekocht met ongedekte girokaart Velsense EHBO-verenig start met hulpverleningsdienst Fraaie auto met oude kranten bij elkaar gespaard HULDIGING IR. BAKKER P. v. d. Outenaar gouden jubilaris bij Hoo governs Rapport over branchepatroon Marktberichten 5 (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Op „efficiente" wijze met op zijn verzoek de uiterste beperking in het aantal sprekers en de toegemeten spreektijd is maan dagmiddag bij Hoogovens het lid van de Raad van Bestuur en de voorzitter van de directie IJmuiden, ingenieur W. Bakker, gehuldigd vanwege zijn veertigjarig dienstverband. De voorzitter van de Raad van Bestuur, drs. P. L. Justman Jacob, nam zijn toevlucht tot de telegramstijl om in vijf mi nuten de briljante carrière van de heer Bakker te schetsen. Veelzijdig Visie 2JSS**-* geV"rd* mldde°" rijden onder invloed I Overleden in autobus Ongevallendienst j - -■ SÉÉM De heer Bakker, geboren in het Gro-hèt bedrijf in tal van richtingen deel te ningse dorpje Oldehove, studeerde in Lei- nemen aan belangrijke activiteiten ten den natuur- en scheikunde. In 1930 trad behoeven van de samenleving in kerke- hii in dienst bij de pas draaiende MEKOG lijke en maatschappelijke funkties. op de meetafdeling en al spoedig speur- Met het horloge in de hand kon me de hij naar fouten in de opzet van de fa- vrouw Bakker nog net in de hulde wor- briek. In 1939 werd hij reeds benoemd den betrokken. Even later kreeg zij een tot bedrijfsingenieur van de ammoniak- ander horloge in de hand^ namelijk een fabriek en in 1946 volgde hij ingenieur gouden, met het verzoek dit om de pols Van Delden op als bedrijfsleider van de van haar echtgenoot te gespen. Dat ge- MEKOG voor alle technische zaken. In beurde nadat de heer Justman Jacob de 1 - jubilaris het gouden ere-insigne met de briljant had opgespeld. Tussen de korte toespraken door kre gen de genodigden de gelegenheid de heer en mevrouw Bakker te feliciteren. de eerste na-oorlogse jaren stelde de heer Bakker zich tijdens verschillende buitenlandse reizen op de hoogte van de nieuwe inzichten in de sociale ontwikke ling van het bedrijfsleven, hetgeen leid de tot de bedrijfskadertraining en later tot de instelling van de afdeling training en vorming. In 1952 werd de heer Bak ker ook belast met de commerciële en economische zaken van de MEKOG en in 1954 is hij tevens aangesteld als hoofdin genieur in algemene dienst bij Hoog ovens, toegevoegd aan de directie voor technisch-economische en organisatori sche vraagstuk-ken, terwijl hij de leiden de funktie bij MEKOG tevens bleef ver vullen. In 1956 kreeg ir. Bakker bij Hoogovens de leiding van alle activiteiten op het ge bied van organisatie en efficiency. Daar bij volgde hij in 1958 de heer Blaauw op Namens de directie IJmuiden sprak ir. B. de Jonge en deze stelde onder meer vast: „Uw stimulerende en doelgerichte lei ding heeft de directie IJmuiden tot een I steeds beter functionerend team ge maakt. De directie IJmuiden kreeg bij het personeel een eigen gezicht en de Raad van Bestuur kon steeds meer be stuurszaken delegeren aan de directie IJmuiden. Onder uw leiding zijn een aan tal belangrijke zaken tot stand gekomen, onder meer een systeem van kostenbe waking, met activiteitenplannen en bud getten dat dagelijks zijn bestaansrecht bewijst; een wezenlijke verbetering in bi] volgüe nij in laoo ae neer cwauw ujj i^yy^ov, y als hoofd personeelszaken. Per 1 januari het geven van informatie op alle niveaus 1961 volgde de benoeming tot adjunct-di- en het verbeteren van de bestuurbaar- recteur van Hoogovens en Breedband, held van IJmuiden door de verdere ont- Twee jaren later was hij voorzitter van wikkeling van planning bij mkoop, pro- de adjunkt-directie. duktie en verkoopen de onderlinge af- Op 1 januari 1964 werd de heer Bakker I stemming daarvan benoemd tot directeur, in het bijzonder Ingenieur De Jonge vervolgde: „Dat u na vele jaren in de chemische industrie te hebben gewerkt, in korte tijci zo'n groot inzicht hebt weten te verwer ven in de gecompliceerde technische en economische vraagstukken van de ijzer en staalindustrie dwingt groot respect af." Namens alle directeuren van IJmuiden bood ir. De Jonge de jubilaris een grote antieke barometer aan. (Van een verslaggever) IJMUIDEN De heer P. van den Oute- mei (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op vrijdag 15 1970 wordt op het Bachplein in Heems kerk voor de eerste maal een luilakmarkt gehouden. Dit zal dan het begin zijn van een jaarlijks terugkerende traditie, zij het dan elke keer op een andere plaats. Dit is maandagavond met algemene stem men besloten op een moeizame jaarver gadering van de Heemskerkse Onderne mers Combinatie in zaal Flora. De heer en mevrouw Drijver felici teren de jubilaris en zijn echtgenote. de leden met spoed de benodigde stap pen kunnen worden ondernomen. Over de begroting voor het komende jaar en de vaststelling van de contribu tie werd uitvoerig van gedachten gewis seld Uiteindelijk stemden de leden toch voor het door het bestuur gelanceerde voorstel van een contributiebedrag van ƒ65. Ook de begroting werd na omwis seling van twee posten goedgekeurd. Eveneens op voorstel van het bestuur werden de bestaande commissies voor in terne en externe zaken opgeheven en het algemeen bestuur uitgebreid tot dertien leden. In dit bestuur werden benoemd W. van Leeuwen, G. Berghuis, J. Borst, H. Goemans, P. A. W. van Lieshout, G. H. Bart, w. P. J. Mudde, C. J. Huipen, H. Tevens ging de vergadering akkoord J. Nijman, P. J. M. Torken J. M. Spren- met het verstrekken van een opdracht gers, J. M. Visser en F. Zegwaard. De aan enkele deskundigen tot het samenstel- heren Torken, Goemans en Mudde fun- len van een rapport over het branche- geren respectievelijk als voorzitter, pen patroon voor de nog te bouwen winkels ningmeester en secretaris, inclusief die aan het Raadhuisplein. Dit Tgn slotte werd ook nog gesproken over rapport zal moeten dienen als een ver- verhouding van de HOc ten opzichte gelijkend rapport voor de door wethouder r0oms-katholieke middenstandsorga'- H. J. M. Roozen aani de Heemskerkse ^atfe en de HWZ.winkeliers. raad toegezegde middenstandsnota. Uit de discussies rond dit agendapunt bleek een zekere ontevredenheid over het door AlltO 111 beslag na net Hoewel het vorig jaar geen haalbare kaart bleek te zijn, werd toch weer over- (Van een onzer verslaggevers) eengekomen voor de periode rond I niTvninri! K i),. auto van een 37- Sinterklaas en Kerstmis ontheffing van de nolitle in winkelsluiting tot half tien aan te vragen jarige Beverwijker is door de politie in voor 27 en 30 november en 1, 2, 3 en 4 beslag genomen omdat het vermoeden be- december. Bovendien kreeg het bestuur staat dat hjj onder invloed was. Ook het mandaat om een enquête onder de leden d an in ingevorderd, in te stellen naar de wenselijkheid van "jDewijs van ae m s een in te stellen maandelijkse koopavond. befast met de leiding van de bedrijven in IJmuiden en door een wijziging van de topstructuur maakte hij in 1965 deel uit van de Raad van Bestuur. De heer Bakker bleef voorzitter van de directie IJmuiden. In januari 1970 nam hij nog de coör dinatie van het technisch weten en kun nen (directoraat technische ontwikkeling) en de topverantwoordelijkheid voor speur werk, ontwikkeling en nieuwbouw op Na een overzicht te hebben gegeven Groninger van deze uitzonderlijke camere restten I de heer Justman Jacob in de hem toege- ir. Bakker is voorzitter van de Onder- meten spreektijd niet veel mogelijkheden nemingsraad. De secretaris van deze meer voor huldigende woorden, temeer raad, de heer W. Bunte, had ook moeite daar ook nog moest worden vermeld, dat met de zeer korte spreektijd. „Wij zijn de heer Bakker nog kans zag om buiten jn het algemeen niet zo kort van stof bij Hoogovens. Ten zij er Groningers meedoen. Die maken zelfs wóórden kor ter", aldus de heer Bunte, die op deze wijze de Groningse afkomst van de jubi laris in herinnering bracht. Vervolgens noemde de heer Bunte de jubilaris „de werkelijke leider in IJmui den" en legde hij de nadruk op de „speur zin" van ingenieur Bakker, speciaal ten aanzien van nieuwe ontwikkeling in de menselijke verhoudingen. „Uw visie uiviulumn UC lieer ir. van uen vuK- op de ontwikkeling van de ver tenaar uit Beverwijk is maandagmiddag houdingen tussen werkgever en werk op liet bedrijf van Hoogovens gehuldigd nemer past niet alleen in deze tijd, maar omdat hij op die dag veertig jaar in dienst wij kunnen er nog jaren mee voort was. Het was tevens zijn veertigjarig hu- De heer Bakker woont in Beverwijk en welijksfeest. de aanbieding van het eerste geschenk kreeg een Beverwijks accentje. De heer De jubilerende opzichter in de buiten- Bunte vond dat het een beetje leek op parken van blokwalserij I werd huldigend det forceren van ontwikkelingen op on- toegesproken door Jhr. ir. B. de Jonge, derwijsgebied. De leerlingen van de Be- directeur produktie, die hem het ere-in- drijfsschool hadden namelijk besloten om signe met briljant opspeldde en hem het een ^rai;eWerk voor de voordeur van de gouden polshorloge en de enveloppe met £arnilie Bakker te maken, inhoud aanbood. I Hierna volgden nog meer toespraken, Vervolgens wend namens het personeel welke vergezeld gingen van de aanbie- van Hoogovens een complete film- en pro ding van geschenken. De medejubileren- jectie-apparatuur aangeboden, de echtgenote ontving een marmeren ta- jn zjjn dankwoord memoreerde ir. Bak- felaansteker en bloemen. ker, dat hij destijds bij zijn sollicitatie De heer Van den Outenaar dankte, ook nogai geschrokken was van de onwelrie- namens zijn vrouw, voor de vele blijken kende dampen die hem tegemoet kwa- van waardering. men bij MEKOG, terwijl men hem daar in een eerste gesprek ook had overtuigd van het feit, dat het bedrijf niet zonder I gevaren was. Een grote steekvlam ver sterkte op dat moment die indruk. Niet temin besloot hij in dienst te treden en hij verklaarde thans van dat besluit nooit spijt te hebben gehad. De veertig jaren diensttijd zijn voor de heer Bakker duidelijk uiteen gevallen in twee perioden, de MEKOG-tijd en de Hoogoven-tijd. Daarbij hadden ook per soonlijke omstandigheden een rol ge speeld. Zelf sprak de heer Bakker over een „breukvlak in zijn leven". Naar zijn mening is er bij Hoogovens na 1957 geweldig veel gebeurd en werd er in die tijd veel visie gevraagd. Als bijzonder prettig had hij ervaren het werken in een team met een gezamen lijke verantwoordelijkheid. „Dat is een wijze van werken die me bijzonder goed ligt. Er kunnen op die wijze veel men sen bij het denkwerk worden ingescha keld", aldus de heer Bakker, die zich ook zeer waarderend uitliet over de vriend schappelijke wijze van samenwerken. BEVERWIJK. De noteringen op de bloemenveiling waren maandag als volgt: amarylles 49; anjers 17—32; tros anjers 100—205; anthurium 140—290; blauwe druifjes 35—60; chrysanten 130—160; jaar rond 265440; forsythia takken 3556; fresia 130280; gerbera 85; hyacinten 19- 34; irissen 170—310; narcissen 65160; or chidee 55130; roos 65—95; baby roos 28— 48; tulpen 95—285; aladin 700; planten: I azalea 135—280; cineraria 5595; herts hoorn 195. Maandag waren de noteringen op de I groenteveiling als volgt sla 2629; breekpeen 718; rode kool 40 De oudste dochter van het echtpaar 47; boerenkool 64—82; groene kool 25— Van den Outenaar bindt de jubilaris 36; prei 80—134 spruiten 82—168, witlof 65 het gouden horloge om. I 93; uien 5266 Drs. P. L. Justman Jacob verzocht mevrouw Bakker het gouden horloge om de pols van haar man te beves tigen. Wel werd er op aangedrongen dit onder zoek op korte termijn te doen houden op dat bij een ruime positieve reactie bij De Beverwijker raakte maandagavond omstreeks half zeven op de Rijksstraatweg ter hoogte van bloembollenbedrijf Van Zanten door het gladde wegdek in een slip en botste tegen een paal. De gewaar schuwde politie constateerde dat de be stuurder sterk naar alcohol rook. De chauffeur werd naar het St. Jozefzieken- huis gebracht voor het nemen van een bloedproef. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Een 74-jarige inwoner ouTimiiuu van Beverwijk is maandagmiddag plotse- iarige inwoner van Beverwijk aangehou- ling overleden in een autobus van de den, die verdacht wordt van - door te betalen met ongedekte girokaar- dokter toen de man in de bus onwel ge- ten. worden was. De arts constateerde dat de v u- man overleden was aan een hartaanval De man werd gesnapt toen hij bij een Beverwijkse autohandel een auto van *-v t-< i rinir T 6.500,— had gekocht met een girokaart. UJtL Vi^O/Vl-/ die achteraf niet gedekt bleek te zijn. Bij het onderzoek is vast komen te staan dat hij zich in meer gevallen op een dergelij ke manier aan oplichting heeft schuldig (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Maandag is een 29- (Van een medewerker) ke manier aan opncnung neen suiuiuig i IJMUIDEN. Dinsdagmorgen werden gemaakt Hij is hangende het onderzoek in IJmuiden door 32 vaartuigen aange- i7san lric+en 9062 kleine kisten ingesloten op het politiebureau. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Met een door de resultaten volkomen gerechtvaardigde trots en voldoening heeft" de heer P. H. Koks, voorzitter van de Velsense afdeling van de e.h.b.o.-vereniging „St. Damiaan" maandagavond tijdens een bijeen komst in de huishoudschool „St. Adelbert" aan de Zeeweg de leden de nieuwste aanwinst van deze afdeling gedemonstreerd. Een en ander was stellig de moeite waard, want hier is sprake van een bijzonder doelmatige auto voor hulpverlening en vervoer van invaliden, met een bijna complete uitrusting. Deze wagen beschikt namelijk over een drager voor twee bran cards, een schepbrancard, een zuurstofapparaat, een goed gevulde verband- kist, een serie dekens, lakens en slopen, gasmaskers, spalken en een brand- blusapparaat, terwijl het interieur van de auto ook kan worden verlicht. Bij dit alles wordt door een vernuftig aangebrachte sluiting het verschuiven van rolstoelen nog verhinderd, Wanneer met de wagen invaliden worden vervoerd. Het is ruim een half jaar geleden dat men bij „St. Damiaan" besloot tot het aanschaffen van een dergelijke wagen over te gaan. Een nogal stoutmoedige on derneming, omdat hiervoor in de kas nog geen gulden aanwezig was. Daarop zijn niet minder dan achtenvijftig vrijwillige medewerksters en medewerkers enthou siast met het ophalen van oude kranten begonnen, met welke actie in ongeveer ze ven maanden een bedrag van niet minder dan zesduizend gulden bijeen kon worden gebracht. Met nog duizend gulden aan binnengekomen giften was het bestuur aldus in staat tot de aankoop van een nog uitstekende auto over te gaan, die door de leden in hun vrije tijd en met een minimum aan kosten op de reeds boven omschreven wijze kon worden ingericht. In feite is ook het wagenpark van de Velsense ongevallendienst thans met de ze auto uitgebreid, want de inrichting daarvan geschiedde in voortdurend over leg met. de beide heren Kloosterhuis. De ongevallendienst kan dan ook permanent voor eventuele camaliteiten over deze wagen beschikken, terwijl voor het ver voer van invaliden, zieken en gewonden eveneens met de heren Kloosterhuis con tact zal worden opgenomen. De auto wordt gestationeerd op het Pleiadenplant- soen in IJmuiden, met de bedoeling dat een beroep op hulp of vervoer voor een ieder mogelijk is. Een en ander dient te worden aangevraagd onder telefoon nummer 13783. Voor het vervoer kan de afdeling reeds over zestien vrijwillige chauffeurs beschikken. Na dit eerste succes werkt het bestuur van „St. Damiaan" thans aan de uitwer king van nieuwe plannen, zoals de op richting van een vereniging voor invali den w.elke door de leden zelf dient te worden geleid. Daarnaast denkt men aan een mooie omgeving, zoals in de nabij heid van „Velserbeek", waar minder va lide bezoekers enige uren kunnen ver toeven. Voorts worden door het bestuur aller voerd: 7590 kisten en 2062 kleine kisten vis, 22.500 kilogram tong en 6000 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 50 kisten en 152 kleine kisten schelvis, 70 kis ten en 1210 kleine kisten wijting, 480 kisten gul en kabeljauw, 3360 kisten koolvis, 180 kisten en 445 kleine kisten haring, 5 kleine kisten makreel, 2860 kisten schol, 20 kisten tarbot, 120 kisten en 250 kleine kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 8,60—8,10; grote tong 6,77—6,58; grootmid- del tong 7,507,31, kleinmiddel tong 8,09 lei verzamelobjecten bijeengebracht, zo- 7,80; tong I 8,79—1B,20; tong II als postzegels, suikerzakjes en sigare- Per 125 kilogram: grote kabeljauw 142 bandjes, waarmee men patiënten van 118, grote koolvis 88—80, middel koolvis rusthuizen en herstellingsoorden geluk- 53 47, grote leng 106. kig hoopt te maken, terwijl men zich Per tien stuks: grote kabeljauw 76—70, tenslotte zal belasten met het organise- middel kabeljauw 64—54. ren van ontspanningsavonden voor zieken per 50 kilogram: grote schelvis 81, ruid en invaliden. Het eerste programma is del schelvis 76, kleinmiddel schelvis 72, reeds in kannen en kruiken en wel voor schelvis I 82, schelvis II 4342, kabeljauw de patiënten van „Heliomare" in Wijk i 6660, kabeljauw II 62—54, kabeljauw aan Zee, waar donderdag 5 maart een jjx 5646, grote schol 22—20, schol I 34 gezellige avond zal worden verzorgd door 26, schol II 38—31, schol III 48—37, schar twee bands en een Hongaarse dansgroep. 62—51, poon 73, haai 55—54, gestripte wij ting 57—38, haring 58—16, makreel 62, ka- Voor de volledigheid vermelden wij ten- beljauw 280—216, griet 140, grote kuit 27— slotte nog twee telefoonnummers van 23, kleine kuit 150136. lever 2016, bot „St. Damiaan", namelijk 11568 en 13692, 10—8.50, ham 188, koolvis I 20—16, koolvi* waar men het bezit van oude kranten II 20—16, kleine leng 51. en andere voorwerpen kan melden, die voor het streven van de vereniging van Scheveningen waarde zijn. Een en ander wordt dan De aanvoer in Scheveningen bestond prompt door vrijwilligers afgehaald, dinsdagm0rgen uit: 200 kisten schelvis, 10 waarbij het wellicht overbodig zal zijn kisten en io kleine kisten wijting, 30 kisten hier nog aan toe te voegen dat ook fi- gul en kabeljauw, 1400 kisten koolvis, 430 nanciële steun door het bestuur dank- kisten haring, 175 kisten schol, 10 kisten baar wordt geaccepteerd. heek en 1350 kilogram tong. Het nieuwe bezit van „St. Damiaan" een voortreffelijk uitgeruste auto voor diverse vormen van hulpver lening. I Urk Van 9 tot en met 13 februrai werd in Urk 219.948 kg. Noordzeevis ter waarde van 362.618,03 aangevoerd. A

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5