JURY-UITSPRAAK: VIJF VERDACHTEN SCHULDIG Weer massamoord Vietnam gemeld m Thailand: tussen China Uw eigen plantenkas Gebrek aan Europeanen „Politieke oplossing mogelijk" Proces in Chicago ten einde Protesten in tal van steden Kleine Franse oorlogsboten voor Grieken Tass: „Beleid van VS niet gewijzigd" België vordert op weg naar taalvrede Zware strijd in Vlakte der Kruiken Honderd burgers afgeslacht Honderd mensen in VS ondervraagd na moordpartij Mobilisatie Zwitserland in 990.— DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 3 Senator McCarthy over Vietnamoorlog: Droom mp Nieuwe voorstellen van regering-Eyskens (Van onze correspondent) BANGKOK Niets wijst erop dat de regering van Thailand zich grote zorgen maakt over een eventuele terugtrekking van de Amerikanen uit Azië, zoals Bangkok zich evenmin stoort aan Pekings gepraat over een bevrijdingsoorlog in Thailand. De Thailandse minister van Buiten landse Zaken verklaarde onlangs nog, dat de Verenigde Staten rustig hun troepen uit Thailand kunnen terugtrekken, als ze niet bereid zijn Thai land te verdedigen. De Verenigde Staten hebben nu 45.000 soldaten in Thailand gelegerd, voornamelijk op luchtmachtbases in het noordoosten van het land, van waaruit zij luchtaanvallen doen op Vietnam en Laos. Grens met Laos Meo-stam Diplomatiek DRIVE-IN TUINCENTRUM VAN EMPELEN VAN DIJK Over de Europese eenheid wordt in het algemeen te idealistisch en te optimistisch gepraat en geschreven. Het uiterst moei zame werk dat politici en economen ver richten binnen het kader van de Europe se gemeenschappen en verdragen wordt in de eerste plaats afgedwongen door de sterke internationalisatie van het be drijfsleven, die de Europese politieke grenzen als belemmeringen aan de kaak stelt. Maar de verbondenheid die op deze manier groeit, komt niet voort uit een Europese supranationale gezindheid van de bevolking. Sommigen schreeuwen van de daken dat er een Europese geest en een Europese lotsverbondenheid bestaan en dat men slechts de nationale grenzen behoeft te slechten om een Europees volk te krijgen. Maar dat kan men zelfs geen aanvaardbaar idealisme meer noemen, het is veeleer utopisme met een schromelijke miskenning van de historische en toekom stige werkelijkheid. Dat het voordeliger en efficiënter zou zijn voor de in Europa in hokjes verdeel de samenleving, wanneer er een onver deeld en homogeen Europa zou zijn, is moeilijk te ontkennen. Dat voordelige en efficiënte is dan ook de basis van alles wat er met betrekking tot de Europese eenheid is bereikt, het is louter commer cieel gericht. In het kielzog van die com merciële intercommunicatie drijven dan nog heel wat vagere en minder tastbare resultaten op het gebied van de Europese politiek en de defensie. Daarmee is de Europese eenheidskoek op, want cultureel en maatschappelijk beperken de betrek kingen tussen de Europese volken zich tot uitwisselingen, contacten van incidentele aard, jumelages, televisieprogramma's voor gezamenlijk gebruik en artistieke coprodukties. Een goed voorbeeld: hoe nauw zijn de werkelijk supranationale banden tussen Nederland en België? De Benelux is com mercieel en bovendien nog bijzonder pri mitief ontwikkeld. Voor een maatschap pelijk samenleven onder de koepel van één cultureel en gedenationaliseerd den ken is in de Beneluxlanden geen spoor van bereidheid of verlangen. Sterker nog: in België zelf wint de splijtzwam veld in plaats van een eventueel Europees gericht egalisatieproces. Want de Vlamingen en de Walen hebben het nu zo ver gebracht dat zij zich voortaan eerder Vlaming of Waal voelen dan Belg, laat staan Euro peaan. Volgens de Belgische minister president Eyskehs is het moderne België geen unitaire staat meer, maar een com promis tussen Vlaams en Nederlands sprekende cultuurgroepen.' Van een ver vlechting der „Lage Landen" tot een in Europa van betekenis zijnde politieke en culturele karakteristiek is uiteraard geen sprake. De karakteristieken vallen uit- WXAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/WIAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/VAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA* WASHINGTON. (AP) De Ameri kaanse senator Eugene McCarthy heeft vandaag verklaard, dat het land, net als in 1966 en 1967, wordt misleid wat be treft de belangrijke problemen in Viet nam. „Een politieke oplossing van de oorlog is mogelijk. De tijd is gekomen om naar een dergelijke oplossing te zoeken", aldus McCarthy tegenover de Senaatscommissie voor Buitenlandse Zaken. McCarthy, die onlangs besprekingen heeft gevoerd met de Noordvietnamese en Vietcong-afgevaardigden bij de vre desbesprekingen in Parijs, is van mening dat de Verenigde Staten „de politiek we zenlijk moeten veranderen. Serieuze on derhandelingen kunnen niet worden ge voerd tenzij wij bereid zijn een coalitie regering te steunen om tijdens de over gangsperiode te regeren." FORT BRAGG (AP). Het Ameri kaanse leger heeft meegedeeld dat er al honderden mensen zijn verhoord in ver hand met de moord op de echtgenote van een legerarts en diens twee kinderen. Verdachten zjjn er nog niet gevonden. Er staan vijftig personen op de lijst om te worden verhoord. De arts, kapitein Jeffrey MacDonald, die 26 jaar oud is, heeft bij de inval die werd gedaan in zijn heis, dat zich op het terrein van de militaire post bevindt, ook enige messte ken opgelopen. De aanval, zei hij, was uitgevoerd door een hippiebende bestaan de uit drie mannen en een meisje. MacDonald, arts bij de groene baret ten, was volgens zijn zeggen in de zit kamer bij het lezen ingedut. Toen hi; wakker werd, zag hij de vier indringers, die hem bewusteloos sloegen. Na een half uur kwam hij bij en belde de poli tie. MacDonald heeft bij de aanval steek wonden in de maag en de borst opgelo pen. Zijn toestand is bevredigend. een in een Franstalige en Vlaamstalige tegenstelling, die zelfs in de politieke Belgische organen moet worden vastge legd om botsingen te voorkomen. Moet men nu rouwig zijn om het feit dat er blijkbaar te eeuwigen dage nooit een „eenheids-Europa" te bakken zal zijn? Wie rouwig is, is dat misschien uit commerciële overwegingen, maar daar is via tamelijk ingewikkelde verdragen en gemeenschappen een mouw aan te pas sen. Wie desondanks nog rouwig is, had gehoopt op een „Europese natie" maar bij hem wordt het juist de grote vraag of de consequenties van die schaalvergroting zo ideaal zouden zijn geweest. Een Europese natie, waarvan de grenzen opnieuw zou den moeten worden vastgesteld en bin nen welke grenzen een nieuw nationa lisme zou moeten worden opgekweekt, is niet zo'n aanlokkelijke zaak. Dat Euro pese nationalisme zou gericht moeten zijn tegen gevaren van buiten, want een ge richt zijn „tegen" is het enige bestaans recht van nationalisme. Tegen de Sovjet- Unie? Tegen de Verenigde Staten? Er is nauwelijks enige zin te bespeuren in der gelijke kreten, omdat de toekomst van een verenigd Europa door zo'n anti-posi- tivisme al verziekt zou zijn voor zij zou zijn begonnen. Een samengaan van Europese naties in een zakelijk uitgewerkt schema van com municatielijnen op alle gebieden waar die communicatie nuttig zou kunnen zijn is niet hetzelfde als het ideaal van een verenigd Europa. Maar het lijkt wel beter haalbaar, nuttiger en meerbelovend. De vorming van een nieuwe „natie" met uit sluiting van bij voorbaat als vijandig gebrandmerkte naties van andere maat schappelijke structuur zou in Europa oude frustraties opblazen tot grotere. Een politieke hereniging van Duitsland lijkt even nutteloos en gevaarlijk als een samensmelting van Europese naties die eeuwenlang gescheiden hebben geleefd. Een verzoening van andersdenkende cul tuurgroepen binnen Europa zoals ook binnen België nu plaatsheeft is echter heel wat anders. Een verzoening tussen andersdenkende cultuurgroepen als de landen van het Oostblok en van het Westen is ook voor de commerciële toekomst van de wereld aantrekkelijker dan de uitbouw van een zo moeizaam groeiende belangengemeen schap als de EEG tot een „nieuwe natie". Het nationalisme heeft zijn tijd gehad. De oorspronkelijke verkondigers Van de leer der Europese eenheid waren Europese nationalisten. Ook zij hebben hun tijd ge had. Zij moeten worden opgevolgd door de ingenieurs van de communicatie over alle grenzen heen, door de zoekers naar hetgeen verbindt, die weten te eerbiedi gen wat te allen tijde blijft scheiden. Dat in voorbije eeuwen niet een houw degen is opgestaan die één Europese natie heeft gemaakt, betekent niet dat in nieu we tijden nog naar dit anachronisme moet worden verlangd. De houwdegens die het hebben geprobeerd hebben roem loos gefaald. Zij hadden een totaal ge brek aan Europeanen. Die Europeanen zijn er nu ook nog niet, maar er zijn wel tal van betere verbindingen te leggen tus sen in Europa levende mensen. Dat is een goede opdracht voor de komende eeuwen. wwwwwwwwwvwwwwvwwwwwwvw\ VWVWAAA/WWWWXAA/VWWVWXAAAAAAA/WWWWV (Van onze correspondent) WASHINGTON Het proces tegen de zeven gedaagden in Chicago, die er terecht stonden wegens samen zwering met het doel om onlusten te veroorzaken tijdens het democrati sche partijcongres in augustus 1968, is geëindigd. Een jury van twee man nen en tien vrouwen kwam na vijf dagen tot de conclusie dat er van samenzwering geen sprake kon zijn, maar bevond vijf van de zeven schul dig aan het veroorzaken van geweld. De twee anderen werden vrijge sproken. Het is nu aan de rechter, Julius Hoff man, om de strafmaat te bepalen. Op zijn hoogst kan hij vijf jaar geven, naast de termijn die hij al toemat aan de gedaagden en hun advocaten wegens „belediging van de rechtbank." Het „schuldig" werd uitgesproken ten aanzien van David Dellinger, Jerry Ru bin, Abbott Hoffman, Thomas Hayden en Rennard Davis, die de staat Illinois waren overschreden om daar oproer te gaan stichten. Ieder van de vijf beschuldigden zou kun- PARIJS. (AFP) De Franse vereni ging van scheepsbouwers heeft bekendge maakt, dat in Frankrijk vier snelle ka nonneerboten met raketbewapening voor Griekenland zullen worden gebouwd. Deze schepen schijnen zeer veel te lij ken op de vaartuigen die in Cherbourg voor Israel worden gebouwd en waarvan Israel er twaalf heeft besteld. Maar de Griekse schepen zijn iets langer dan de Israëlische. MOSKOU (AP). Het officiële Russi sche persbureau Tass heeft zich in een eerste reactie op Nixons boodschap over de toestand in de wereld kritisch uitge laten. Tass bericht uit Washington dat Nixon weliswaar nadruk heeft gelegd op de noodzaak nieuwe benaderingswijzen ta vinden voor de vraagstukken van de vrede maar dat de „belangrijkste doelstellingen en opgaven van het Amerikaanse beleid ongewijzigd blijven". Het Russische persbureau zegt, dat een aantal van Nixons uitspraken „tegen de Sovjet-Unie zijn gericht", maar wijdt hierover niet verder uit. Tass doelt blijkbaar op de klacht van Nixon dat Moskou niets heeft gedaan om een einde te helpen maken aan de con flicten in Vietnam en het Midden-Oos ten en een nieuwe bedreiging in het le ven heeft geroepen door de opbouw van een stelsel van kemraketten. IK nen worden gestraft met ten hoogste vijf jaar gevangenisstraf en 10.000 dollar boe te. De vrijgesproken verdachten zullen evenwel, beschuldigd van „minach ting voor het hof", gevangenisstraffen krijgen die variëren van tien maanden tot twee jaar en zes maanden. Gedurende de vijf dagen waarin de jury beraadslaagde over het lot van de gedaag den, werd niet alleen rondom het ge rechtsgebouw een constante wacht van protesterenden betrokken, maar kwam het ook in andere steden tot onlusten. In Berkeley, het centrum van de radicale organisatie „Studenten voor de Democra tische Samenleving", kwam het tot een treffen tussen 1500 studenten en de poli tie, waarbij de winkels in een stadswijk werden vernield. In Seattle in de staat Washington, na men 2.000 studenten deel aan de symbo lische bestorming van het gerechtsge bouw. In Toledo, in New York en in Washington werd door jongeren ge demonstreerd tegen de straffen die rech ter Hoffman uitdeelde aan gedaagden en hun advocaten wegens „belediging van de rechtbank". Deze protesten zijn meer dan gebaren. Het zijn uitingen van wat er onder de intelligente Amerikaanse jongeren leeft. Jongeren die niet geloven in de missie van Amerika in Zuid-Vietnam. Jongeren die begaan zijn met het lot van de zwar ten en de armen en de misdeelden in hun eigen samenleving. Amerika is voor hen niet langer het land van de onverwezenlijkte droom van de Europeaan: het land van efficiency, mededogen, snelle beslissingen, recht vaardigheid, doortastendheid, initiatief en ongekende persoonlijke vrijheid, dat Amerika hield op te bestaan met de Tweede Wereldoorlog, en het is de vraag in hoeverre het ooit bestaan heeft. Maar deze jongeren die hun vertrouwen gaven aan Eugene McCarthy, die hun vlag he- sen in de Kennedy-mast, vertegenwoor digen nu het allerbeste van Amerika te bieden heeft. Met het proces in Chicago werden ook zij, en hun idealen, veroordeeld. En in dat opzicht was het proces een verleng stuk van die dagen in augustus, toen een op macht beluste politie in Chicago met de sanctie van het stadsbestuur insloeg op hen, die het idealisme opbrachten wat aan de kant van de partijbonden ontbrak. De Nixon-jaren tot 1972 zijn weinig hoopgevend voor deze jongeren. Al één jaar is in deze kringen een sfeer van ge latenheid en verbittering te bespeuren over de tegenstelling tussen woorden en daden van de regering. Het proces in Chicago heeft dit essentiële conflict tus sen de jongeren en de overheid niet op gelost, »:v De vijf verdachten die volgens de ■jury in Chicago schuldig zijn be vonden, zijn van links naar rechts (boven): Jerry Rubin, Dave Del linger en Abbie Hoffman. Onder: Tom Hayden en Rennie Davis. BRUSSEL (ANP). Eerste minister Eyskens heeft gistermiddag in de Belgische kamer van volksvertegenwoordigers in een regeringsverklaring de hoofdlijnen aange geven van de oplossing die zijn kabinet voor ogen staat voor de zogeheten gemeen schapsproblemen. De oplossing behelst nieuwe regelingen voor de betrekkingen tussen Vlaanderen en Wallonië en voor de positie van de hoofd stad Brussel. Ze zal bereikt moeten wor den, aldus blijkt uit de regeringsverkla ring, door twee soorten maatregelen: ener zijds het vastleggen van een aantal nieuwe beginselen in de grondwet en anderzijds het vaststellen van een aantal wetten die die nieuwe beginselen nader uitwerken. De Kamer heeft besloten de regeringsverkla ring volgende week dinsdag in discussie te nemen. De nieuwe grondwettelijke bepalingen die de Belgische regering voorstelt, omvat ten drie gebieden, namelijk de culturele autonomie, de regionale organisatie en her vormingen van de staat, mét inbegrip van bescherming van minderheden op nationaal zowel als provinciaal en plaatse lijk vlak. De nieuwe grondwettelijke principes be treffende de culturele autonomie luiden als volgt: België omvat vier taalgebieden, een Nederlands, een Frans, een tweetalig ge bied Brussel-hoofdstad en een Duits taal gebied. Het tweetalig gebied Brussel hoofdstad strekt zich uit over de (huidige) 19 gemeenten. België omvat drie cultuurgemeenschap pen, de Nederlandse, de Franse en de Duit se. Een nieuwe wet geeft de organen van de Nederlandse en Franse cultuurgemeen schappen de bevoegdheid culturele aange legenheden en het gebruik van de talen te regelen. Er komt een Duitstalige cultuur- raad die nog nader te omschrijven be voegdheden krijgt. CIIUR, (DPA). Een overijverige postbeambte heeft in Oost-Zwitserland de oorlogsmohilisatie van circa honderd man van de Iuchtafweertroepen veroor zaakt. In het postkantoor van Chur was een militaire postzak omgevallen, waardoor een pak brieven uiteenviel over de vloer. De brieven gereedgemaakt voor nood gevallen bevatten het bevel onmiddel lijk onder de wapenen te komen. In plaats van ze in de postzak terug te stop pen, bracht de beambte ze maar direct naar de bestelafdeling. Enkele skeptici wendden zich na ontvangst van de brief tot hun commandant, die het misverstand ophelderde. Voor de meeste anderen kwam het daarop uitgevaardigde tegen bevel te laat. Zij waren al in volle be pakking bij hun onderdeel gearriveerd. VIENTIANE. (Reuter) Laotiaanse regeringstroepen hebben bij een van de sleutelposities in de strategische Vlakte der Kruiken een uanval van meer dan 2000 Noordvietnamezen afgeslagen. Dit is gisteren meegedeeld door mili taire kringen in Vientiane. De Noord vietnamese troepen hadden dinsdagavond een met vier tanks ondersteunde aanval ondernomen op het vliegveld van Xieng Khouang. Drie van de tanks werden door de regeringstroepen vernietigd. De Noordvietnamezen hebben 39 man aan doden verloren. NEW YORK. (Reuter) De Ameri kaanse omroepmaatschappü NBC heeft gisteren bijzonderheden bekendgemaakt van een massamoord op ongeveer hon derd Vietnamese burgers, die Ameri- kaause militairen zouden hebben ge pleegd op dezelfde dag als die waarop de moorden op burgers in My Lai zou den zijn begaan. Volgens de NBC vonden de moorden op 16 maart 1968 plaats in My Khe 4, een dorpje dat vlak bij My Lai ligt. In Het wegtrekken van Amerikaanse troepen uit Thailand zal zeker econo mische gevolgen hebben voor het land, waar zo'n 100.000 personen in hun le vensonderhoud kunnen voorzien door de aanwezigheid van de Amerikaanse militairen. De militaire hulp van de VS aan Thailand zal met ingang van 1970 met 175 miljoen gulden per jaar worden verminderd. Men hoeft in Thailand echter geen economische ineenstorting te verwachten wanneer de Amerika nen inderdaad geleidelijk aan hun mi litaire bases in dat land zullen ont mantelen. Het blijft nog de vraag of de Ameri kanen werkelijk Thailand willen ont ruimen. Bangkok heeft tot nu toe offi cieel geen aandacht gegeven aan de dreigementen uit Peking. De mensen in Thailand hebben in sommige van hun provincies met opstandelingen te maken, die evenwel niet altijd com munistische revolutionairen zijn. In het noordoosten van het land, dat aan Laos grenst, is het tegenwoordig naar verhouding rustig, ofschoon men hier zes jaren geleden een nieuwe „revolu- tiestrijd" heeft voorspeld. Bij de laat ste verkiezingen bracht tot grote verrassing een meerderheid van de bevolking van het noordoosten zijn stem uit op de regering. Het schijnt dat Bangkok tegenwoordig de situatie in het noordoosten voor een groot deel onder controle heeft. In het noorden van het land echter is de toestand moeilijker. Daar voeren gewapende bendes van de Meo-stam een soort van guerrilla tegen de re geringstroepen. Hoewel deze opstan delingen misschien steun krijgen van communisten uit Laos, gaat het hier echter niet om een communistische revolutionaire beweging. Het Meo- probleem is in de eerste plaats een sociologische kwestie. Er leven tegen woordig' in het noorden van Thailand zo'n 60.000 Meo's, die men in drie hoofdgroepen kan verdelen. Hun stam genoten in Noord-Vietnam, Laos en China echter tellen meer dan vijf mil joen zielen, ran wie er drie miljoen in de zuidelijke provincies van China wonen, die evenwel geen enkele relatie meer hebben net de Meo's in Thai land en Laos. Het is ook niet bewezen dat de opstandelingen in het noorden van Thailand rechtstreeks wapenhulp uit China krijgen. De Meo's, een vrijmoedig bergvolk, hebben nooit de autoriteit van een re gering of landgrenzen erkend. Toen de Thailandse autoriteiten begonnen de Meo's, die de opiumbouw als voor naamste bron van inkomsten hadden, uit de bergen naar beneden te halen en in de valleien te vestigen, kwamen ze in opstand. De Thailandse regering wilde door deze maatregel in de eer ste plaats verhinderen dat de Meo's met hun roofbouw waardevolle bebos singen platbrandden om hun opium- velden aan te leggen. Voor de Meo's echter, is dit een inbreuk op hun vrijheid. De Thailand se ambtenaren, die de Meo's onder toezicht van de regering wilden bren gen, zouden door hun dikwijls arro gante optreden er nog meer toe heb ben bijgedragen dat de ontevreden heid onder de Meo's werd aange wakkerd. Een kleine guerrillagroep van de Meo-stam zou al in staat zijn een groot deel van liet 100.000 man sterke Thailandse lger en de 40.000 man ster ke grenspolitie te binden en in een langdurige guerrilla te verwikkelen, die van buiten de Thailandse grenzen aangewakkerd en gesteund zou kun nen worden. Maar de schermutselin gen in het noorden van Thailand kun nen in dit stadium nauwelijks een re volutie of volksoorlog genoemd worden. HET BLIJFT echter moeilijk vast te stellen, of de Thailandse autoritei ten met hun berichten over een com munistische revolutie die geenszins be perkt blijft tot het noorden en noord oosten, niet wat overdrijven om te bewerkstelligen dat de dollarvloed niet zal opdrogen.Peking heeft evenwel met zijn propaganda tegen Thailand, waarin dat land tot het volgende doel van de revolutie wordt verklaard, een doel, dat misschien zelfs in Bangkok begrepen wordt. De regering in Thailand moet er op z'n minst aan Ijn herinnerd dat de pro-Amerikaanse koers in Peking niet gewenst is. De bewoners van Thai land hebben van oudsher als de meest geschikte diplomaten van Azië de kunst verstaan de grootst mo gelijke voordelen voor hun land te ha len uit een situatie die zé evenwel van vandaag op morgen kunnen ver anderen als ze daarvoor de tijd gunstig achten. Misschien hecht men in Peking, waar woorden niet altijd de ware ge dachten weergeven, meer waarde aan de Thailandse diplomatie dan aan de Thailandse revolutie. <^W%AA/VAAAAMAAAAAAAAMAAAAAAAA/l/V\/UWW%AAA/\AAAAAAAAAAAAAAAAAA^AAAA^W\AA^AA^AAAA^AAAAAAnLAAAA^VWWVVU^WVUV^VIAA^AMAAAAAAAAAAA/WV\AAMAAAAAAAMAAAAAAAA^AAA^A^AAAAAAAAAAAAA^AAAAAAAAAAAA^AA dit verband wordt de naam genoemd van kapitein Thomas Willigham. Deze is op 12 februari van moord beschuldigd. Inwoners van My Khe 4 hebben tegen over een NBC-verslaggever verklaard, dat op genoemde datum Amerikaanse mi litairen van compagnie B, behorende tot het vierde bataljon van de derde infante riedivisie, mannen, vrouwen en kinderen met vuurwapens en handgranaten heb ben gedood. Een commissie van het Pen tagon is bij haar onderzoek naar het My Lai-incident op het gebeurde in Mv Khe 4 gestuit, aldus de NBC. Bij de zaak-My Lai was het bataljon C van de zelfde Amerikaanse eenheid betrokken. Het plaatselijke blad „Bridgeport Post" heeft gisteren een brief gepubliceerd van een Amerikaanse officier aan zijn ouders, waarin deze schrijft, dat hij aan „ver scheidene operaties van het type My Lai" heeft deelgenomen. „Ik acht mij daarvoor schuldig", schrijft kapitein William Mil ler, „maar ik kan u verzekeren dat er nog meer My Lai's zullen komen als onze regering de politiek voortzet die zij al 25 jaar voert", aldus de officier, die ver der een pleidooi houdt voor terugtrek king van de Amerikaanse strijdkrachten uit Vietnam. ADVERTENTIE Speciale aanbieding voor enthousi aste doe-het-zelvers. Een hobby plan tenkas. Lengte 3.10 m, breedte 2.30 m, helemaal in Western Red Cedar. Als bouwpakket geleverd, zonder funda menten en accessoires. Voor mensen die graag zelf experi menteren met planten. Ook zeer geschikt voor 'n groot balkon. Nu slechts voor Zandvoortselaan 192 - Tel. 2419 50 HEEMSTEDE - AERDENHOUT

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 3