Dr. A. D. Voute over gouden Waterbedrijf: Bij PWN gaan waterwinning en natuurbehoud hand in hand Officiële viering in Provinciehuis Hof veroordeelt Bloemendaalse voor ongeluk Buschauffeur tot drie maanden veroordeeld Voor do Aurora behield kans op een kampioenschap Nieuwe boring naar gas en olie in Noordzeebodem ^Om met 2 gratis Knorr bouillontabletten te testen wat de lekkerste bouillon van Nederland is.^ Vier beroemde Nederlandse vrouwen gaven bij een eerlijke smaakvergelijking tussen Knorr en andere bekende Nederlandse bouillonmerken, de voorkeur aan Knorr. Nu bent u aan de beurt om gratis te proeven en te vergelijken. Bij elk dubbel voordeelpak Knorr Bouillon zitten nu tijdelijk 2 gratis tabletten voor een extra liter bouillon. Proef die gratis Knorr bouillon. Als u Knorr niet véél lekkerder vindt, dan het merk dat u tot nu toe gebruikte, kunt u uw aangebroken Knorr pakje terugsturen naar Knorr, Postbus 4300, Amsterdam. U ontvangt dan uw geld terug. Waarmee we maar willen zeggen, dat u echt geen genoegen meer moet nemen met andere bouillon,want Knorr is gewoon beter en niet duurder. DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 Prognose Afscheid G. P. Bossers mm a If' -ï Vervuiling Voor dodelijk ongeluk Onder invloed Kasboek Glazen deur (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het gouden jubileum van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland is gistermiddag offi cieel gevierd in het Provinciehuis in Haar lem met twee voordrachten en een recep tie door Gedeputeerde Staten en de di rectie van het Waterleidingbedrijf. De viering werd bijgewoond door veel sta tenleden en vertegenwoordigers van het waterwinningswezen uit het gehele land. Sprekers waren prof. W. F. J. M. Krul, oud-directeur van het Rijksinstituut voor de Drinkwatervoorziening en dr. A. D. Voute, oud-directeur van het Instituut voor het Natuurbehoud, die respectieve lijk tot onderwerp hadden gekozen „De duinen in de ruimtelijke ordening van de Randstad" en „Natuur en recreatie in de duinen". Prof. Krul stelde, dat de Nederlandse duinen in uitgestrektheid en ligging nabij bevolkingscentra nergens ter wereld wor den overtroffen. De functie van de dui nen is meervoudig: ze dienen als water kering, als zoetwater leverancier, als re creatiegebied en als natuurbeschermd terrein. In afgegraven staat hebben ze een belangrijke rol gespeeld voor de bloembollencultuur. Het begin van de nationale aanpak van het drinkwaterprobleem stamt uit 1940 toen een Centrale Commissie een rappcrt uitbracht in opdracht (daterend van 1931) van de minister /an arbeid, handel en nijverheid. De commissie schatte in een prognose, dat Nederland in het jaar 2000 twaalf miljoen inwoners zou tellen. Daaruit werd toen de conclusie getrokken dat een wettelijke, voor het hele land geldende regeling nodig was om de be schikbare bronnen voor drinkwatervoor ziening te beschermen en er een ratio neel gebruik van te maken. In 1965 onderstreepte een andere com missie nogmaals, dat in het kader van de ruimtelijke ordening een nationale op lossing moest worden nagestreefd. Het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorzie ning werkt nu basisplannen uit die in 1971 gereed zullen zijn. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De heer C. P. Bossers, de directeur van de gemeentelijke sociale dienst die wegens gezondheidsredenen ontslag heeft genomen, neemt op vrijdag 27 februari afscheid tijdens een receptie, die van half vijf tot zes uur wordt ge houden in het Stadsverkeer en die wordt aangeboden door het college van B. en W. Tevoren zal er in een besloten bij eenkomst afscheid van hem worden geno men. ?s .is p sis V' Dr. Voute gaf als zijn mening te ken nen, dat waterwinning, natuurbehoud en recreatie drie wijzen van duingebruik zijn, waarvan de belangen moeten wor den gesynthetiseerd. De waterwinning stelt de gemakkelijkste, in hoofdzaak negatieve eisen: geen bebouwing, geen vervuiling en geen grote autowegen. Het Bij de officiële viering in het pro vinciehuis recipieerden Gedeputeerde Staten en de directie van het Water bedrijf. Links op de foto de nieuw benoemde directeur, die op 1 april in functie treedt, de heer C. Sprey. Naast hem de scheidende directeur ir. W. H. van Marle. Beiden in ge sprek met de directeur van het Rijks instituut voor de Drinkwatervoorzie ning, de heer T. Verheul. PWN heeft naar zijn mening een goede synthese tot stand gebracht tussen de drie gebruikswijzen. Waterwinning gaf weinig moeilijkheden. Gezelligheidsre creatie wordt geconcentreerd gehouden en is daardoor hinderlijk noch voor de individuele duinbezoeker, noch voor het natuurbehoud. Hij wees ook nadrukkelijk op het voor deel, dat alle facetten van het duinbe- heer: waterwinning, recreatie, natuurbe houd en jacht in één hand zijn. Wrij vingspunten kunnen zodoende intern wor den opgelost en blijven daardoor tot een minimum beperkt. De officiële bijeenkomst werd geopend met een feestelijk welkomstwoord van mr. F. J. Kranenburg, commissaris der koningin in Noord-Holland en afgesloten door Gedeputeerde W. Mensink. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Een 24-jarige inwoon ster van Bloemendaal is door het Amster damse Gerechtshof veroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd, een boete van 1000,en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Zij werd schuldig geacht aan een do delijk ongeluk in Halfweg op 28 januari vorig jaar. Zij zou bij de kruising Am sterdamsestraatweg en Oranje Nassau- straat door rood licht, zijn gereden met haar auto en raakte toen een oversteken de jongeman. De opgelegde straf van het Hof is con form de eis van de procureur-generaal. Ook de Haarlemse rechtbank veroordeelde in eerste instantie de Bloemendaalse tot deze straf. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. De Haarlemse recht bank heeft vanmorgen een 21-jarige bus chauffeur uit Amsterdam veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en ander half jaar ontzegging van de rijbevoegd heid, voor het veroorzaken van een dode- lijk ongeluk. De officier van justitie mr. E. Schilder had veertien dagen geleden een lagere straf geëist, zes weken gevangenis en een jaar ontzegging. De buschauffeur was op 30 november in Haarlem op de kruising Nieuwe Gracht-Kruisweg door cjn rood stoplicht gereden. Een van links komende perso nenauto botste tegen de bus op. De be stuurder van de personenauto, een 19-ja- rige jongeman, overleed aan de opgelopen verwondingen. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. De Haarlemse politie rechter heeft woensdag een 24-jarige jongeman veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee voor waardelijk met drie jaar proeftijd, en af trek van voorarrest. De jongeman had in december 1968 uit een kleedlokaal van de Duinwijckhal in Haarlem een portefeuille weggeno men. Enkele maanden later stal hij grammofoonplaten van kennissen om ze te verkopen. Ook stal hij bij kennissen een blanco postcheque en een betaalche que en schafte zich daarmee kleding aan. Financiële moeilijkheden hadden hem tot de diefstallen gebracht. De politie rechter veroordeelde hem conform de eis van de officier van justitie. Een 27-jarige koopman werd op 11 ok tober vorig jaar uit de gevangenis in Alkmaar ontslagen en ging met zijn fa milie op weg naar huis in een bestelwa gen. Bij de parkeerplaats aan de Meer straat in Beverwijk reed de koopman te gen een personenauto aan. De bestuur der, een uit Joegoslavië afkomstige gast arbeider, kwam zijn wagen uit en ging naar de bestuurder van de bestelauto toe om over de aanrijding te praten. Daar kreeg hij ondermeer te horen: „Rotmof, je krijgt geen cent, het is mijn schuld niet, je kunt een stomp op je hoofd krijgen. Er volgde inderdaad een stomp. Bij de volgende vechtpartij wier pen zich ook twee vrouwelijke familiele- (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM Aurora heeft zijn kans op een kampioenschap in de microkorf- balcompetitie behouden door Victoria met een 6-4 nederlaag naar Amsterdam terug te sturen. De wedstrijd Aurora-Victoria was het aanzien ten volle waard. Er werd vlot gespeeld en de Haarlemmers waren vooral voor de rust veel sterker dan Vic toria. Vooral aanvallend lukte het won derwel. Aanvoerder B. Sibrandi had er bijzonder veel zin in deze avond. Met een fraaie doorloopbal gaf hij zijn ploeg de leiding. Toen arbiter L. Reyns een straf- worp toewees, benutte B. Sibrandi deze kans om de score op 2-0 te brengen. Met een ver schot bracht H. Merkenstein de ruststand op 3-0. Ook in de tweede helft behield Aurora aanvankelijk het beste van het spel. H. Merkenstein verhoogde de voorsprong tot 4-0. Victoria hield dapper vol en scoorde tegen. B. Sibrandi, bijzonder schotvaar dig, liet daarna zijn derde doelpunt aan tekenen. waarmede de stand 5-1 werd. Aurora was zeker van zijn zege en won tenslotte met 6-4, daar A. Hooydonk nog éénmaal voor de Haarlemse ploeg wist te scoren. De overige uitslagen waren: Eerste klasse A: Nieuw Flora 2Neptu- nus 2 4-2. Eerste klasse B: Parkwijk 1Watervliet 2 5-2, Oosterkwartier 3Aurora 3 1-5. Tweede klasse: Rapid 2Aurora 4 2-1. Derdeklasse: IJmondia 2Aurora 6 2-9. Junioren: Ooster kwartier 1Rapid 1 2-5, Animo ReadyAurora 4-0. den van de koopman in de strijd. Zij trokken hun schoenen uit en sloegen daarmee in het rond. Toen passagiers uit de personenauto de gastarbeider te hulp kwamen pakte de koopman een krik en sloeg er verschillende mensen mee. De mishandeling kwam de koop man op een nieuwe gevangenisstraf van twee weken, overeenkomstig de eis, te staan. „Ik kan niet tegen politiemensen", zei woensdag een 33-jarige inwoner van Be verwijk die terecht moest staan voor het rijden onder invloed. Hij had zich bij zijn aanhouding niet al te gemakkelijk gedragen. Op 5 december vorig jaar was de Beverwijker gaan autorijden terwijl hij bier en cognac had gedronken. Op de Schans kreeg hij een aanrijding. De po litie sloot hem later ter ontnuchtering in. De Beverwijker werd overeenkomstig de eis tot twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid veroordeeld. Een boete van 500 en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf was de straf voor een administrateur uit IJmui- den wegens valsheid in geschrifte. De man had het kasboek voor een winke lier opgemaakt gedurende drie jaren zonder de juiste gegevens in te vullen. Hij schatte er maar wat naar en dat ont ging tenslotte de belasting niet. De offi cier had 500 en drie maanden voor waardelijk geëist. Een 20-jarige Haarlemmer maakte op oudejaarsnacht herrie in een bar in de Haarlemse binnenstad. Hij trapte de ruit van een glazen deur in en werd daar voor overeenkomstig de eis tot 150 boe te veroordeeld. Een 21-jarige inwoner van Haarlem moest terecht staan voor overtreding van de Opiumwet. Hij had in november hasjisch in zijn bezit gehad. De jonge man was woensdag niet verschenen en werd bij verstek veroordeeld tot een boe te van 75. Voor vijftien gulden kocht een 34-jari- ge Beverwijker in oktober een brom mer die hem werd aangeboden. De brommer bleek te zijn gestolen en de Beverwijker moest woensdag voor he ling terecht staan. Hij werd conform de eis tot vijftig gulden veroordeeld. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Zodra de weersonm- standigheden gunstiger zijn, zal in het Ne derlandse continentale plat van de Noord zee opnieuw een boring naar gas en olie worden verricht. Tenneco heeft voor dit doel het boor eiland „Orion" gehuurd. De prik zal plaate hebben in blok F. 18, honderd kliometer ten noorden van Texel. De bevoorrading geschiedt door n.v. Rijnpoort-IJmuiden. Na Adèle Bloemendaal, Conny Stuart, Sylvia de Leur en Mevrouw Duys De notariële verklaringen liggen ter inzage bij Foote, Cone Belding n.v Advertising te Amsterdam

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4