HHIJC bleef BMHC lij sta a n voerder overwinterde goed: zege van 3-0 op Hilversum JAVAANSE JONGENS Trainer Steinmetz tot Ellen Klatt: Eén jaar plezier in vijf minuten Eindelijk kon Bert Schoofs zijn broer Frans verslaan DE VLAEMINCK BIJNA JUICHEND VERSLAGEN Flamingo's had grote moeite met Cardinals Verrassende overwinning van CITO tegen Valuas Nederlands kansloos nu basketbalteam tegen Fransen Wedstrijden KNGY kwalitatief op redelijk peil DC-ploeg VOOR BASKETBALBEKER Krekels tweede Orawi op twee punten van leider AMVJ Da's geen geld voor zo'n goeie shag. Prima kwaliteit en lekker pittig. 50 gr. 1.10 MAANDAG 23 FEBRUARI 1970 13 [JAVAANSE IGENS TeMBACO j 1 SHAG mm (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM HHI.TC heeft zijn toppositie in de eerste klasse hockey ook na de winterpauze versterkt. De Haagse ploeg bleef met 20 baas over HDM. Amsterdam en Laren speelden geen beste wedstrijd. Het was Am sterdam niet zo'n zorg, omdat de ploeg tenslotte met één doelpunt ver schil won. BMHC tenslotte kon met genoegen het begin van de „voor jaarscompetitie" inluiden. De Bloe mendalers versloegen Hilversum royaal met 30. BMHC en Hilversum hadden de hockey- zaken in de stille periode niet veronacht- (Van onze turnmedewerker) ASSEN. De verenigingswedstrijden voor keurgroepen die het KNGV in de sporthal „De Timp" in Assen heeft ge houden, stonden over het algemeen kwali tatief op goed peil. Er was echter een te groot overwicht van ritmische gymnas tiek tegenover de vele andere oefenings- vormen en dat verstoorde het evenwicht. De bondskeurwedstrijden bieden honder den turnsters en turners uit het KNGV de kans zich ook op wedstrijdgebied te begeven. Niet om de top te bereiken in een individuele kamp, maar in een ver enigingsensemble op een uitgebreid ge bied van de turnsport. De ritmische bwegingsvormen van de vele groepen turnsters de dames waren weer ver in de meerderheid gaven soms boeiende series te zien, die door de goede muzikale begeleiding een uitstekende indruk maakten. De voornaamste uitslagen waren: Ritmische vrije oefeningen, dames: 1. Quick-Huizum 35 p.; Klassikaal brug heren: 1. Olympia (Nieuwemhagen) 28 p. Kastspringen dames: 1. Kralingen (Rot terdam) 30 p. Vrije oefeningen, heren: 1. Kracht en Vlugheid (Utrecht) 32 p. Ritmische oefeningen met knotsen, da mes: 1. Quick Huizum (Leeuwarden), 35.80 p. DEN HAAG De Nederlandse tennis- ploeg, die van 8 tot 10 mei voor de eerste ronde van het toernooi om de Davis-beker ln Athene tegen Griekenland speelt, be staat uit de volgende spelers: nationaal kampioen Nick Fleury, Fred Hommes, Jan Hordijk en Peter Soeters. Niet-spelend aanvoerder is A. Lij sen. Het team zal 2 en 3 mei in Winterthur een oef wedstrijd spelen tegen de Zwitserse Davis Cup-ploeg. ADVERTENTIE w NIEMfcYtK zaamd. Beide clubs hadden zich in con ditie gehouden door oefenwedstrijden (BMHC) en het spelen van enkele zaal- hockeytoemooien (Hilversum), naast de gewone training. De Bloemendalers ble ken het beste uit de hockeypauze tevoor schijn te zijn gekomen. BMHC ging er di rect al flink tegenaan en kon door Mare Flohil een voorsprong nemen. Dat doel punt nam alle inspiratie bij de Hilver summers weg. De ploeg bleek over te weinig incasseringsvermogen te beschik ken. Toen Flohil er nog voor de rust 2-0 van had gemaakt was BMHC praktisch al zeker van de (belangrijke) winst. In de tweede helft waren de oranjehemden oppermachtig. Brongersma kon via een strafcorner de stand op 3-0 brengen. BMHC behoefde zich verder niet meer in te spannen. Hilversum was volledig ge capituleerd voor het krachtiger hockey van de Bloemendalers. Nico Spits was dé man bij LarenAm sterdam. Hij zorgde voor het enige doel punt ten gerieve van Amsterdam. Er werd slecht gespeeld en voor de toe schouwers viel er weinig plezierigs te be leven. Amsterdam was iets minder slecht dan Hilversum. Het doelpunt van Spits kwam tot stand uit een strafbal. HHIJC was duidelijk beter dan HDM, dat maar onsamenhangend hockey de monstreerde. Niettemin kon HDM de aan vallen van HHIJC tot kort voor het einde intomen. Pas zeven minuten voor het ein de kon Buma het overwicht van de Klein- Zwitserland-bespelers tot uitdrukking brengen in een doelpunt. Kruize volgde toen snel zijn voorbeeld, zodat de eind stand 2-0 werd. HDM telde drie invallers. Een moment van het wereldkam pioenschap cycle-cross toen de kop groep nog compleet was. Voorop, tijdens de beklimming van een heu veltje, de Belg Van Damme, (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. ln verband met de in terlandwedstrijden tussen de teams van Nederland en Frankrijk was het pro gramma in de heren-eredivisie dit week end beperkt tot een tweetal wedstrijden in de degradatiegroep. In de dames eredivisie won The White Stars weer. Ondanks de blessure van Stien Kraay werd het in degradatie verkerende Land- lust naar een gevoelige 59-35 nederlaag gespeeld. Haarlem Cardinals en Flamingo's speel den voor de weinig talrijke toeschouwers een uitermate aantrekkelijke wedstrijd, die na een ruime voorsprong voor Cardi nals in de tweede helft toch nog eindigde in een 92-81 nederlaag. In de degradatiepoule bleef Landlust zonder internationaal Peter van Rijswijk en Freek Witte toch nog ruim baas over Agon. De 64-57-nederlaag betekent t-e vens dat Agon nog binnen bereik blijft van Haarlem Cardinals, dat niet voor de competitie binnen de lijnen kwam. Wils kracht werd weer vaster op de laatste plaats gedrukt. Tot 44-44 bij de rust kon Wilskracht in Den Haag bijblijven tegen Suvrikri. De tweede helft was echter voor de Hagenaars, die wegliepen naar een onbedreigde 88-67 overwinning. De stand in deze afdeling is thans: Landlust 8-16, Suvrikri 8-12, DED 7-8, Agon 8-6, Haarlem Cardinals 7-2, Wilskracht 8-2. Wie de twee vrijkomende plaatsen zul len innemen is nog lang niet bekend. Tot voor kort had FAC uit Den Helder de beste kansen. Vorige week verloor FAC echter verrassend van EBBC en het afgelopen weekend was runner-up Donar in Groningen in de slotfase sterker dan de Helderse ploeg. In verliespunten staan FAC, Donar en Herly thans gelijk. Stand: FAC 17-26, Donar 17-26, Herly 16-24, AMVJ 17-20, Pink Stars 17-18, EBBC 18-18, Rowic 16-16, ASVU 16-14, US 17-14, Treffers 15-10, Wolves 15-8, Argus 15-0 (-2). De dameswedstrijd The White Stars Landlust had nauwelijks iets te maken met basketbal. Opnieuw bewezen de Am sterdamse dames niet in deze klasse thuis te horen. Week in, week uit beperkt Landlust zich tot de opvoering van een show vrijworstelen. The White Stars, dat het moest stellen zonder de geblesseerde Stien Kraay, vond aanvankelijk niet het juiste antwoord op dit harde spel. Naarmate de catch-as- catch-can vertoning vorderde, begreep The White Stars, dat slechts snelle breaks het gewenste succes zouden opleveren. In de laatste tien minuten kwam Land- lut dan ook handen en voeten tekort om de Haarlemse zege te beperken. Via 31-23 won The White Stars dit duel met 59-35. Topscorers waren Betty Veenstra 9-9 en Roos de Vries 2-14. The Blue Stars bleef via een monster zege op Amstelveen-Zapad, 37-103, AMVJ op de voet volgen. Stand: AMVJ 17-34, The Blue Stars 17-32, The White Stars 17-26, BOB 16-20, DED 17-20, Herly 17-20, A'veen-Zapad 17-14, HOC 18-14, Giants 16-8, Juventus 17-6, Agon 16-4, Landlust 18-4. De bekerstrijd tussen Cardinals en Fla mingo's is in tegenstelling tot de ver wachtingen uitgegroeid tot een zeer in teressante krachtmeting. Dit laatste is in een niet onbelangrijk deel te danken aan het frisse, ongecompliceerde spel van Cardinals. Cardinals zonder internatio naai Jan Dekker, «en in het ziekenhuis verblijvende Rudolf Mooy en een voor de rest van het seizoen uitgeschakelde Paul van der Ree, trof een op Jimmy Myers na compleet Flamingo's tegenover zich. Flamingo's maakte opnieuw een matte indruk. Uitblinker in deze derby was jeugd speler Kees Amama, die bewees tot een weergaloos basketballer te kunnen uit groeien. Tot op heden heeft deze speler echter geen wedstrijd kunnen uitspelen, daar hij voortijdig met een maximum aan persoonlijke fouten moest vertrek ken. Cardinals, fanatiek gesteund door rijn aanhang, liep zeer snel weg naar een 5-12 voorsprong, Flamingo's dat na een time-out snel tot 16-16 terugkwam moest na tien minuten spelen het initiatief vol ledig uit handen geven, toen Kees Ama ma binnen de lijnen kwam. Niet alleen verdedigend maar ook aanvallend groei de hij naar grote hoogte. Op onnavolg bare wijze scoorde hij bij 27-30 een tip- in, die in aanmerking kwam voor een schoonheidsprijs. Bij de basketverwisse ling leidde Cardinals met 35-40. In tegenstelling met de verwachting liep Cardinals in de tweede helft steeds verder uit. Het was dan ook onbegrijpe lijk, dat coach Robin Dirks bij 64-51 een time-out nam. Het ritme was uit zijn ploeg verdwenen. Eerst werd Kees Ama ma het slachtoffer van vijf persoonlijke fouten en in de twaalfde minuut toen Flamingo's dank zij Kales en Franke te ruggekomen was tot 70-65 werd André Hoefakker gediskwalificeerd. Tot 83-81 kon Cardinals bijblijven. Het vertrek van Jaap Bolijn en Peter van Zalm luidde de definitieve nederlaag in. Franke en Kales de beste Flamingo speler voltrokken het vonnis over Car dinals, dat bij het laatste fluitsignaal van de arbiters De Loos en Henstra tradi tiegetrouw bleef ook hier een bonds- scheidsrechter weg met nog slechts drie man in het veld stond. Topscorers in dit treffen waren: Frank Kales 9-19, Wim Franke 11-12, Peter van Zalm 10-7 en Kees Amama 7-10. ZOLDER. De Belg Eric de Vlae- minck is in Zolder wereldkampioen veld rijden bij de beroepsrenners geworden. In de laatste ronde van de in totaal acht, elk over 2680 meter, kwam het toen aan de leiding gaande kopgroepje van drie renners, Eric de Vlaeminck, Albert van Damme en de Westduitser Rolf Wolfshohl ten val. De Vlaeminck ging bij het ne men van een hindernis tegen de vlakte en sleurde in de val zijn medevluchters mee. Geen van de coureurs liep verwon dingen op en zij zetten de strijd voort, Ongeveer 500 meter verder kwam de Wéstduitser opnieuw ten val na afloop diende de Westduitse coach een vergeefs protest in, omdat volgens hem een Bel gische mecanicien zich onvoorzichtig op het parkoers had begeven en verloor hierdoor het contact met de beide Belgen. Op het laatste rechte stuk trachtte de Belgische kampioen Van Damme weg te komen. De Vlaeminck passeerde hem ech ter royaal, maar stak de handen te vroeg op, zodat Van Damme langszij kwam. Het verschil was zo gering dat een finishfoto pas kon uitwijzen dat De Vlaeminck voor de vierde keer de we reldtitel bij de cyele-crossers had ver overd. Bij de amateurs scheidden zich direct na de start twee Belgen van de hoofd macht af: Vermeire en Dedecker. Bij de eerste doorkomst lag Vermeire alleen op kop. Zijn voorsprong op een groepje van zes renners onder wie de Nederlander Wildeboer bedroeg aan het eind van de tweede ronde bijna twintig seconden. De Spanjaard Basualdo zette in de derde ronde een offensief in dat hem uiteinde lijk op de tweede plaats achter kampioen Vermeire bracht. Geert Wildeboer leg de beslag op een verdienstelijke zevende plaats. Nationaal kampioen Huub Harings kwam bij de beroepsrenners niet verder dan de twaalfde plaats met een achter stand van 5.11 op De Vlaeminck. Cees Zoontjes eindigde als veertiende. ANTIBES Jan Krekels is als tweede geëindigd in de Grote Prijs van Antibes. De wedstrijd werd gewonnen door de Fransman Guimard, die de 143 km reed in 3 uur en 28 min. Guimard won de sprint van het compacte rennersveld. Guyst (Fr. )werd derde, Dolman vierde en Janssen zesde. UTRECHT. Aanval is de beste ver dediging. Of is verdedigen nu juist de beste aanvalsmethode? Tijdens de natio nale titelstrijd tafeltennis in sporthal Cat- harijne in Utrecht waren de meningen dit weekeinde verdeeld. Een feit is echter dat enkele afwachtend ingestelde spelers en speelsters, zowel zaterdag als zondag pa niek zaaiden in de geledingen van de ge plaatsten (en tevens veelal uitverkorenen van bondscoach Tigerman). Men hield vast aan de eigen speeltrant en weigerde stelselmatig om over te schakelen op meer geduld vergend tegenwicht. Maar uiteindelijk kwamen de Nederlandse kam pioenschappen in de enkelspelen toch te recht bij aanhangers van het aanvallende speltype. Bij de heren versloeg Bert Schoofs in de finale zijn acht jaar oudere broer Frans en de pas zestienjarige Ellen Klatt nam bij de dames de titel over van Mary van Ruiten door in de eindstrijd van de uit Hamburg overgekomen Mieke Jenisch-Ten Broek te winnen. Het toernooi leverde een ongekend groot aantal verrassingen op. De „boos doeners" waren vooral de oud-kampi oene in het damesdubbelspel Ilse Ha- meeteman-Tessensohn en de 28-jarige Cees Baumgarte, een van de weinige zo genoemde houtspelers. Diverse spelers en speelsters van naam wisten geen raad met de verdedigende presentatie aan de andere kant van de tafel. Zaterdag (na dat de sterke Hagenaar Henny Stolk het in de poule reeds had laten afweten) stel de de als derde geplaatste Tigerman-be- gunsteling Nico van Slobbe hevig teleur tegen de lange, gebrilde Baumgarte en verloor met 19-21 21-18 17-21 15-21. Baum garte zou zondag pas in de kwartfinale struikelen over de in goede vorm verke rende Leo Lucas, die in alle vroegte de teruggekeerde Bert Onnes, van wie ve len wonderen hadden verwacht, in vijf games had uitgeschakeld. Een sensatie was de nederlaag, die drie voudig kampioen Bert van der Helm te gen de Haarlemmer Ed van de Berg bij de laatste acht moest incasseren (21-18, 18-21 21-17 12-21 18-21). Het was een van de beste partijen van het toernooi met wervelende slagenwisselingen en slechts weinig flagrante fouten. Ook routinier Frans Schoofs had tegen Gerard Bakker vijf enerverende games nodig. Bij de bes te vier plaatsten zich drie Deltalloydspe Iers (Lucas, Frans en Bert Schoofs) en Van de Berg van Scylla. Het peil van de kwartfinale werd niet meer bereikt Van de Berg (tegen Frans Schoofs) en Lucas konden niet meer dan een game veroveren. In de finale wist de 23-jarige Bert Schoofs voor de eerste maal tijdens een dergelijk belangrijk toernooi zijn 31 jarige broer (kampioen in 1958 en 1964) te overmeesteren: 24-22 21-14 21-16. Ilse Hameeteman-Tessensohn, ieder jaar weer goed voor het vergruizelen van gevestigde reputaties, wist dit keer zelfs de laatste vier te bereiken. Zaterdag moest Ria Bogmans wijken en in de kwartfinales had zelfs de talentvolle Ve- ronique Van der Laan geen verweer tegen de eindeloos verdedigende Ilse Hameete- man (17-21 21-19 15-21 14-21). Pas de 22-jarige Mieke Neisch-Ten Broek legde de taaie „onruststookster" aan banden. De oud-kampioene bracht voldoende beheersing op om in vier ga mes te zegevieren. Inmiddels was de pas 16-jarige Ellen Klatt er in geslaagd Ma ry van Ruiten in de halve finales op niet mis te verstane wijze de pas af te snij den: 21-10, 21-14 21-15. De kleine, gebrilde Haagse twee jaar geleden de grote revelatie bij het toernooi om de Lim burg-coupe speelde bijzonder sterk en bracht het talrijke publiek tot enthousias me. Na een kalmerende wandeling door de Utrechtse straten met trainer Stein metz greep Ellen Klatt binnen twintig mi nuten het kampioenschap tegen een stun telende Mieke Neisch (21-15 21-12 23-12). „Ik heb drie jaar geleden al gezegd, dat Ellen het in zich heeft om bij de beste tien speelsters van Europa te komen," al dus de glunderende Steinmetz. „De pu bliciteit, die is gevolgd na het winnen van de Limburg-coupe, heeft zij echter niet helemaal goed kunnen verwerken. Boven dien gingen anderen zich met haar tech niek bemoeien. Dat heeft vertragend ge werkt op haar ontwikkeling. Op een ge geven moment wilde Ellen er zelfs helemaal mee stoppen. Maar in de loop van dit jaar ging het weer beter." Bijna elke dag is Ellen Klatt, die Ha- voleerlinge is, op het strand te vinden voor een duchtige training. Dit bezorgde haar ruim een week geleden nog een lichte spierblessure toen zij zich in het zand verstapte. Maar duidelijke hinder onder vond de speelster van Steeds Hoger-TSB daar niet van. „Haar looptechniek is heel goed," aldus Steinmetz, „en dat kan hier lang niet van iedereen gezegd worden. Na dat zij tegen Mieke twee games was voor gekomen heb ik Ellen nog ingefluisterd: van de komende vijf minuten kun je een jaar plezier beleven." Finale heren enkelspel: B. SchoofsF. Schoofs 24-22, 21-14, 21-16. Finale gemengd dubbelspel: Winia/Van der HelmVan der Laan/B. Schoofs 21-17, 21-13, 26-24. Finale dames enkelspel: Ellen KlattMieke Jenisch—Ten Broek 21-15, 21-12, 23-21. Finale dames dubbelspel: Van der Laan/Winia —Van Rulten/Klatt 22-20, 9-21, 23-21, 21-23, 21-18. Finale heren dubbelspel: Bakker/Van der Helm—Van Slobbe/B. Schoofs 18-21, 21-16, 21-19. 21-17. Halve finales heren enkelspel: F. Scnoofs Van den Berg 21-14, 21-13, 19-21, 21-15; B. Schoofs—Lucas 21-17, 21-17, 13-21, 21-12. Halve finales gemengd dubbelspel: Van der Laan/Schoofs—Klatt/Onnes 6-21, 21-17, 11-21. 21-19, 21-16; Winia/Van der HelmBogmans/ Knikkenberg 21-15, 14-21, 21-8, 21-15. Heren enkelspel, kwartfinales: Van den Berg —Van der Helm 18-21, 21-18, 17-21, 21-12, 21-18; Frans Schoofs—Bakker 21-18, 19-21, 21-11 27-29. 21-18; Lucas-Baumgarte 21-10, 9-21, 21-15, 21-16; Bert Schoofs—Joels 21-11, 13-19. Dames enkelspel, halve finales: KlattVan Ruiten 21-10, 21-14, 21-15; Jenisch-Ten Broek— Hameetman-Tessensohn 2i-15, 21-14, 19-21 21-10. Heren dubbelspel, halve finales. Bakker/Van den Berg/Frans Schoofs 13-21, 21-14, 21-18, 21-17; Van Slobbe/Bert SchoofsOnnes/Joels 10-21 11- 21, 21-19, 23-21, 21-16. Dames dubbelspel, halve finales: Wyma/Van der LaanNiele/Van Gardingen 21-13, 21-16, 21- 16; Klatt/Van RuitenJenisch-Ten Broek/Bog- mans 21-10, 12-21. 21-8, 15-21, 21-17 (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. Naast een aantal grove driesets-resultaten, waarin het krachts verschil duidelijk iot uiting kwam, bracht het eredivisie-volleybal zaterdag ook een aantal „vijf-setters" met fikse verrassin gen. Vooral het Zeister CITO, dat aan de staart van de ranglijst vertoeft, heeft in Venlo met een overwinning op Valuas, behoorlijk in de bus geblazen. Voor eigen publiek moesten de Limburgers twee maal een voorsprong prijsgeven, maar ook in de vijfde beslissende set bleek de HEERLEN. Het Nederlandse basket balteam heeft zaterdagavond in Heerlen geen kans gekregen Frankrijk opnieuw te verrassen. Geen enkele kans zelfs. Frankrijk revancheerde zich voor het ge lijke spel van vrijdagavond en behaalde een overwinning (80-62), die feitelijk geen moment in gevaar is geweest. Bleef de score vrijdag in Den Helder laag (58-58), een prestatie die voor een niet gering deel te danken was aan de defensieve kracht van Nederland, zater dag produceerde Nederland vrijwel even veel punten, maar Frankrijk reikte tot een aanzienlijk hoger totaal. De conclu sie dat de Nederlandse verdediging za terdagavond niet voor zijn taak was be rekend is niet alleen voor de hand lig gend, hij is juist. In de 2-2-1-zone waarmee coach Steuer de Nederlandse ploeg verdedigend liet starten, bezette Pieter van Tuyll van Se- rooskerken de „rechtsachterplaats". Maar de lange Leidenaar, die vrijdag een rede lijk niveau had bereikt, bleek niet be stand tegen twee zware wedstrijden in 24 uur. Zijn toch al niet opvallende sprong kracht was tot nul gereduceerd, zijn reac ties waren vertraagd en daardoor was het voor een accurate schutter als Bona- to, zelfs wanneer een speler van 2 meter 14 voor hem zijn handen uitsteekt tot omstreeks drie meter boven het niveau van de vloer, niet moeilijk om de bal met een voor Nederland pijnlijke fre quentie door de mand te laten vallen. Verdedigend miste Nederland ook Peter Rijsewijk bijzonder, coach Steuer liet hem slechts negen minuten in het veld staan. Toen de ploeg, automatisch bijna, steun ging geven aan de zwakke Tuyll van Serooskerken, vielen er recht voor de basket dermate grote gaten dat Je aalgladde Tassin een paar simpele tref fers op zijn naam kon brengen en wat de passiviteit van de Nederlandse ver dediging nog meer onderstreepte, Le dent vlak achter elkaar, nauwelijks be dreigd, van de rand van de bucket vier keer in successie kon scoren. Ledent bracht daarmee zijn ploeg, na dat Nederland snel een achterstand van 0-4 had weggewerkt, vijf minuten voor rust weer voor: 35-34. Die voorsprong is niet meer van het scorebord verdwenen. Ton Boot, vrijdagavond geniaal, mede door de voortreffelijke steun van Van Woerkom en Rijsewijk, had het veel te druk met de organisatie van zijn ploeg, die verdedigend te passief was en aan vallend te statisch speelde en te veel dribbelde (de Harrewijn-tweeling). Boot werd een eenzaam talent, dat zijn waande in de eerste helft nog redelijk kon doen gelden, maar onmiddellijk na rust vrij wel volledig werd geïsoleerd doordat Van Woerkom snel met zijn vijfde persoon lijke fout was gediskwalificeerd. De Franse vloed van flitsende aanval len was niet te stuiten en niet te be antwoorden omdat de aanvallen slechts met vier spelers Van Tuyll van Seroos kerken was slechts lichamelijk aanwezig en vrijwel niet aanspeelbaar moesten worden uitgevoerd. Opvallend was dat de verdediging aan kracht won toen coach Steuer Kip even inzette. Tegen Kip kre gen Bonato, Gasnal en Cachemire geen schiet- en reboundkansen. Maar Kip werd vlug, te vlug, weer naar de bank terug gehaald. Via een ruststand an 41-45 liep Frankrijk weg tot 43-53, 49-63 en zelfs 52-74. De Nederlandse ploeg kwam niet alleen dicht bij een grote nederlaag, maar zelfs bij een vernedering. Zo ver kwam het toch niet doordat de Franse coach, als leider van een zeker winnend team al zijn spelers even een kans gaf. Steuer deed dat ook, in de zekerheid dat er toch geen eer meer te behalen was. De wijzi gingen remden de acties en produktivi- teit van de Fransen, redden voor Neder land weinig en bewezen ten overvloede dat in de Nederlandse ploeg in tegen stelling tot bij de Fransen achter het eerste garnituur geen reserves staan van enigszins vergelijkbare kwaliteit. Nederland: Van Tuyll van Seroosker ken 5-4, Hugo Harrewijn 9-12, Ruud Har rewijn 4-3, Peter Rijsewijk 2-0, Boot 10-0, Van Eek 0-2. Frankrijk: Bonato 10-15, Cachemière 0-2, Gasnal 2-6, Ledant 10-0, Longeville 4-0, Staelens 10-8, Tassin 9-4. CITO-formatie niet te stuiten; 15-7, 10-15, 15-10, 11-15 en 10-15. Hevok ontmoette in Tilburg in Tornado een wat mindere te genstander, maar niettemin mogen we de zege van de Limburgers als een verras send en voortreffelijk resultaat karakteri seren. De rode lantaarndragers keken evenals CITO, tweemaal tegen een ach terstand op, maar ook zij sloegen hun slag in de vijfde set; 15-10, 13-15, 15-10, 7-15 en 10-15. Het bezoek van AMVJ aan DTS werd tot nader orde uitgesteld, waardoor Ora wi in Dordrecht via een duidelijke over winning op het Bossche DOS'58, de ach terstand op de hoofdstedelijke leiders weer tot twee punten kon reduceren. Ora wi bleef heer en meester met 15-10, 15-8 en 15-11. Blokkeer heeft de periode van clementie achter de rug. Het Assense SFC dat in Voorburg op bezoek was on dervond dit aan den lijve; 15-3, 15-12 en 15-8. Bij de dames is het leidende Bekker- veld weer volkomen op het oude pad te ruggekeerd. Isala werd verpletterd met 15-1, 15-4 en 15-5. Niet veel minder slecht kwam SFC er af bij Haag'68, dat met 15-2, 15-9 en 15-7 het Assense zestal naar een nederlaag speelde. Veel meer moeite moest Vredestein zich getroosten tegen het Maastrichtse Rapid, dat bijna voor een verrassing had gezorgd. Een 2-0 voorsprong van de Enschedese ploeg werd door de gasten volkomen genivelleerd en maar net kon Vredestein de punten in eigen huis houden; 15-11 16-14, 15-17, 8-1 en 15-12. Bij de dames kwam de grote verras sing uit de omgeving van Rotterdam waar Valboval aan een verder herstel werkte met een klinkende zege op AMVJ; 13-15,14-16 en 4-15. Karanoi had geen op positie van Armada en won in Eindho ven met 15-0, 15-11 en 15-6 en DVC had al evenmin moeite met het hoofdstede lijke Boemerang; 16-14, 15-6, 8-15 en 15-9. Stand in de eredivisie: Dames Heren Bekkerveld 16-30 AMVJ (A) 15-30 Haag '68 16-28 Orawi 15-28 Vredestein 16-26 Blokkeer 16-22 DVC 16-J 8 Valuas 16-18 SFC 16-18 Libanon 16-14 Karanoi 16-16 SFC 15-12 AMVJ (R) 16-14 Tornado 15-12 Rapid 16-12 HML/CLV 15-12 Boemerang 16-10 CITO 15-10 Valbovol 16-10 DTS 15-10 Isala 16-6 DOS '58 16-8 Armada 16-2 Hevok 17-8

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13