Nieuwe maatschappij voor exploitatie havenslepers ÖEWRMK Slagerij RES Nog een klusjesman voor de bejaarden Fancy fair voor Biafra en Brazilië Brand in box onder flat Minister vraagt opnieuw advies over herindeling BORIS KARMFf CHRISTOPHER ITe I IVHNQV fftml DONDERDAG BIEFSTUKDAG TIMMERLIEDEN MEUBELMAKERS AUTOVERZEKERINGEN FINANCIERINGEN „Bonaventura" in Heemskerk Cabaret in het Micro-theater Discusiëren over politiek Iets van U bij? In alle olie- en ertshavens op aardbol Halve „Marticia" gaat zaterdag te water De Martinitoren naar Beverwijk „M a t h o I" P lay t ex B.H.'s 4 PAARDEBIEFSTUK Li GEMEENTE VELSEN ■MHI k «SP „Pech onderweg in Beverwijk Bejaarden naar de Matthaus Passion Voor alleenstaanden en minder validen Dansen bij T r open vrienden WOENSDAG 25 FEBRUARI 1970 Na aandrang Comité Vrij Heemskerk Adverteert in dit blad OPENBARE BEKENDMAKING WORDT LID Kort geleden hebben wij in deze rubriek de aandacht gevestigd op de heer A. P. Lammerts uit de Gra- hamstraat in IJmuiden, die zich bijzonder verdienstelijk maakt door voor bejaarden met een krap pe beurs defecte radiotoestellen en andere elektrische apparatuur gratis te repareren. Daarbij werd vermeld dat deze apparaten zo nodig worden afgehaald en weer thuisbezorgd ook. B»5 m §1é Vooral ten gerieve van hen, voor wie het „met vakantie gaan" nog altijd geen vanzelfsprekende zaak is geworden, bijvoorbeeld als ge volg van een te krappe beurs, leef tijd of verminderde validiteit, wor den door de stichting „Sociaal Werk" van de Nederlandse Protes tanten Bond enige vakantieweken georganiseerd. Deze bestaan uit goed verzorgde verblijven onder leiding van groepjes vrijwilligers, waarbij dikwijls een predikant of verpleegster, die geheel ten dienste staan van de deelnemers. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. L. Smit Co's Interna tionale Sleepdienst, Rotterdam, heeft sa men met W. Cory Son, Limited, Londen, een maatschappij opgericht, die onder de naam Smit Cory International Port Towage Ltd., havensleepboten zal exploi teren. Haar werkzaamheden zullen liggen in reeds bestaande en toekomstige olie- en ertshavens waar ook ter wereld met uit zondering van die in Nederland en het Verenigd Koninkrijk. Naast haar activiteiten op het gebied van zeesleepvaart en berging, exploiteert L. Smit Co's Internationals Sleepdienst een grote vloot van havensleepboten voor het assisteren van zeeschepen in het Rot terdamse havengebied en de Europoort. Wm. Cory Son, Ltd. heeft een dohcter- maatschappij R J. H. Res Ltd. die sleepboten exploiteert in havens van het Verenigd Koninkrijk en Ierland. Beide deelgenoten in de nieuwe onder- (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Zaterdagmorgen om elf uur zal op de werf van de NDSM in Amsterdam het achterschip van de in aan bouw zijnde 210.000 tons dw mammoettan ker „Marticia" te water worden gelaten. De lengte van dit halve schip is 173 meter, het zo genoemde afloopgewicht is 17.100 ton. De tanker is bestemd voor Shell Tankers (UK) Ltd. De „Marticia" heeft (nog op papier) de volgende afmetingen: lengte 525,3 meter, breedte 47,2 meter, holte 24,5 meter en diepgang 19 meter. Op de vrijgekomen helling zal de kiel worden gelegd van het voorschip van de „Marticia". neming hebben dus een jarenlange erva ring in het assisteren van 's werelds groot ste schepen in Rotterdam, Eurpoort, Mil- ford Haven, Bantry Bay en andere havens. Smit Cory International Port Towage Ltd. is gevestigd in Londen. De dagelijkse leiding in in handen van de heer A. F. Ramsey. De nieuwe maatschappij heeft haar eer ste contract gesloten met Gulf Oil Canada Ltd. voor het verlenen van sleepdien sten bij een raffinaderij, die thans in aan bouw is te Point Tupper, Canap Strit, Nova Scotia. Twee havensleepboten, elk met een ver mogen van 3000 RPK, zijn in bestelling gegeven bij Richerds (Shipbuilders) Ltd. in Louwestoft De sleepboten zullen worden uitgerust met zeer uitgebreid brandblus- materiaal en middelen ter bestrijding van olieverontreiniging. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De Brandweer is dins dag rond het middaguur in actie moeten komen voor een brandje aan het Europa plein waar in een box onder een flatge bouw een doos met kranten in brand was geraakt, waarschijnlijk door spelende kin deren aangestoken. De politie, die het vuur met een poeder blusser trachtte te blussen maar hierin niet slaagde, waarschuwde niet alleen de brandweer maar ook het PEN. Het vuur woedde namelijk vlak naast een met een houten deur afgesloten PEN-huisje. Do houten deur was gedeeltelijk verbrand. Met een grote poederblusser had de brandweer de vlammen in een minimum van tijd ge doofd. Ambtenaren van het PEN hielden toezicht bij het blussen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De minister van Bin nenlandse Zaken, mr. Beernink, zal Gede puteerde Staten opnieuw om advies vragen over het wetsontwerp tot bestuurlijke her indeling van de IJmond. Hij heeft dit dinsdagmorgen meegedeeld aan het Comi té Vrij Heemskerk, dat in een gesprek met de minister onder meer had gezegd dat in de memorie van antwoord onjuist heden voorkwamen. Tijdens het gesprek, dat de minister eer der had toegezegd aan het comité aan welke belofte hij echter onlangs per tele gram moest worden herinnerd, heeft mr. Beernink gezegd dat het in Heemskerk bijzonder goed ging en dat de plaats, wan neer zij elder had gelegen, een voorbeeld zou zijn voor alle andere gemeenten in ons land. Hij was het echter niet met comité eens, dat bij samenvoeging van de ge meente het goede samenspel in de gemeen schap Heemskerk zou verdwijnen. Het comité had opgemerkt dat in de memorie van antwoord van de minister na het onderzoek van de vaste Kamer commissie aantoonbare onjuistheden voor kwamen. De minister deelde mee dat hij was uitgegaan van inlichtingen, die hem waren verstrekt door Gedeputeerde Sta ten en de loco-burgemeester van Velsen en waarvan hij aannam dat ze juist waren. Hij heeft nu aan het comité verzocht om een volledige opgave van de onjuistheden, waarna hij G.S. opnieuw om advies zal vragen. Op verzoek van het comité zal de minister G.S. toestemming vragen de uit gebrachte adviezen aan het comité be kend te maken. ff ff (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Gronings-Drentse vereniging „De Martinitoren" uit IJmui- den komt zaterdag 28 februari naar het hervormd verenigingsgebouw aan de Schans in Beverwijk, om hier één opvoe ring te geven van „In 't olie veerhoes", toneelspel in drie bedrijven door M. Lap. Deze voorstelling is bestemd voor de le den van de zustervereniging „De Honds rug" in Beverwijk-Heemskerk. KENNEMERLAAN - TELEF.14307 DONDERDAG A.S. TE 8 UUR Nu, in onze bekende serie speciale voorstellingen De twee griezelkoningen van het witte doek Het Gezondheidshuis de speciaalzaak voor Zjjlstraat 69 Haarlem Tel.: 31 07 50. Reparatie binnen 48 uur dealer SERVICE HAARLEM 0 23-26 0810 In kleuren. Toegang 18 jaar. ELKE SUPERMALSE I 250 gram slechts 1.98 PLEIN 1945 no. 53 IJMUIDEN - TELEF. 11016 nimiii GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding. Aanmelden Izaak Enschedéweg 46 na 18.00 uur tel. 25 50 20; kantoor tel. 32 04 93 Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn, ingevolge artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verle nen tot het bouwen van 60 etagewoningen (6-hoog), 24 etage-woningen (4-hoog), een winkelgalerij, een supermarkt en een sterflat van 14 woonlagen op een onderhuis, op het terrein kadastraal bekend gemeente IJmuiden, sectie L. nrs. 4151 en 4153 ge deeltelijk, gelegen aan en nabij het Zeewijkplein te IJmuiden, zulks met afwijking van het geldende uitbreidingsplan „Zeewijk". De bouwaanvragen met de daarbij behorende stuk ken liggen van 26 februari 1970 af gedurende twee weken ter gemeentesecretarie (4e afdeling) voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden kunnen binnen deze termijn schriftelijk bezwaren tegen de voorgenomen beslis sing bij het gemeentebestuur indienen. IJmuiden, 25 februari 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, Van Uffelen l.s. de burgemeester, H. de Boer l.b. van de Begrafenis stichting „Kennemerland" contributie slechts ƒ1,per jaar per gezin. Hier voor gratis elk gezinslid een premie vrije polis f 25,—. Kennemerlaan 149. TeL 1 49 52. Begrafenis Transport Crematie. Wij nemen uw no-clairo over. Dekking onmiddellijk I (ook telefonisch) Aanzienlijke korting voor hoogovenemployés Binnen 12 uur!(eventueel klaar terwijl u wacht) Wij staan te allen tijde voor u klaar (na kantoor uren 31140 - 31334 - 0 2513- 3167) Assurantie- en Financieringskantoor TIJMS G. van AssendeLftstraat 36 Heemskerk Tel 31140 VNA/VN/VA/VVVVVV/VVVVNA/VVV^/VVVVVVVN/VV/VVVVVVVVN/XA/VVNAA/N/X/VX/NA/VVVVVVVVVVVVVVVVV^ Kennemer Kruimels Welnu, de goede genius die zich met dergelijke klusjes belast is de op deze foto afgebeelde heer G. van der Veen „Zeg maar Ome Gerrit" van de IJmuiderstraatweg, die voor de be jaarden een soort particuliere bestel dienst in het leven heeft geroepen. Wanneer men via de federatie „Be jaardenzorg" (Telefoon 02560-8014) om zijn hulp heeft verzocht, verschijnt hij het opgegeven adres, om de klaar staande vrachtjes te vervoeren. Ook om een slot te repareren of andere op het opgegeven adres, om de klaar- kleine klusjes te komen verrichten. „Ome Gerrit" is overigens in IJmui den allerminst een onbekende figuur, omdat velen hem nog kennen uit de tijd dat hij hier aan het hoofd stond van een bloeiend slopers- en trans portbedrijf. Jaren geleden heeft hij dit als eenmans-zaak opgezet, waarbij nog slechts over een enkele paard-en- wagen kon worden beschikt, maar na verloop van tijd was dit bezit uitge groeid tot zeven vrachtauto's met achttien man personeel. „Ik ben maar vier maanden op school geweest en toch heb ik nu een eigen huis, zonder ooit failliet te zijn verklaard. Laat ze me dat maar eens nadoen", ver klaart de heer Van der Veen thans met zichtbare trots. En deze lijkt ons niet geheel zonder reden. J:| - ff Met de bedoeling automobilisten een zekere mate van handigheid bij te brengen in het opsporen en verhel pen van storingen, die zich zowel thuis voor de deur, als onderweg aan hun auto kunnen voordoen, wordt door de ANWB in de LTS-dependance, Heems- kerkerweg 189 in Beverwijk opnieuw een cursus „Pech onderweg" gegeven. Deze cursus, die vier avonden zal du ren, begint woensdag 8 april en wordt gegeven door ervaren wegenwachten en techno-chefs van de ANWB. Door hen zullen onder meer de ont steking, carburatie, koeling en sme ring worden behandeld, waarbij ook speciale aandacht wordt besteed aan het starten van de motor onder alle omstandigheden. Bij de instructie wordt verder gebruik gemaakt van een auto, waarvan de cursisten al tijdens de tweede les storingen moeten op sporen en verhelpen en voorts zijn er duidelijke tekeningen aanwezig en een aantal belangrijke onderdelen, zoals stroomverdelers en carburateurs. Bovendien ontvangt elke cursist een boekje waar de behandelde stof be knopt in is opgenomen, met ruimte voor aantekeningen. In de jarenlange praktijk van de Wegenwacht is im mers gebleken dat een groot aantal storingen, ook door niet-autotechnisch geschoolden kan worden verholpen, indien zij de cursus „Pech onderweg" hebben gevolgd. De kosten van deze cursus bedragen voor leden van de ANWB 25 en voor niet-leden 32,50, waarvoor aanmelding kan geschieden bij de ANWB, Schotersingel 117a, Haarlem, telefoon 023-260250. Door de toneelvereniging „Vrienden kring" uit Heemskerk wordt vrijdag 27 februari in „De Vrijburght" aan de Vrijburglaan een opvoering gegeven van „Bonaventura", thriller in 3 be drijven door Charlotte Hastings. Deze voorstelling wordt vrijdag 6 maart in dezelfde zaal herhaald. In het Micro-theater in Beverwijk wordt vrijdag 27 februari weer een ca baretavond gegeven, waarvoor 't pro gramma zal worden verzorgd door een groepje vrouwelijke studenten uit Rot tendam, dat op een concours de eerste prijs behaalde. Dit ensemble bestaat uit Jetty Bakker, Nol Neven en Sas- kia Stuyveling, met aan de piano Hans de Bruin. Voorts wordt medewerking verleend door Job Pannekoek, Elly Nieman en Rikkert Zuiderveld, met hun satirisch programma, getiteld „Zwart Zaad". Zondag 1 maart wordt in de Petra zaal aan de Spaarnestraat in IJmui den door de Gereformeerde Jeugdbe weging een discussieavond gehouden, met als onderwerp „Christen zijn in de politiek". Met het oog op de ko mende verkiezingen zijn voor deze.bij eenkomst de leden van verschillende politieke partijen uitgenodigd. Ge spreksleider is Jan van Dijk, secreta ris van het centraal bestuur van de Gereformeerde Jeugdbeweging. Het wordt een zogenoemde „open avond", hetgeen betekent dat deze bijeenkomst voor een ieder gratis toegankelijk is. In overleg met de federatie „Bejaar denzorg" in Velsen heeft het bestuur van de christelijke oratoriumvereniging „Looft Den Heer" besloten een aantal toegangskaarten voor de uitvoering van de „Matthaus Passion", welke don derdag 5 maart om half acht in de hervormde kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden zal worden gegeven, voor de halve prijs voor bejaarden ter beschik king te stellen Gegadigden kunnen zich hiervoor in verbinding stellen met het bureau van de federa tie: gebouw „Cusa", Hoofdstraat 133, Santpoort, tel. 02560-8014 en verder met de bekende adressen. Tijdens het komende weekeinde zal er in het Pius X-college in Beverwijk een fancy fair worden gehouden, opge bouwd en georganiseerd door leerlin gen van het voortgezet onderwijs in de IJmond. De opbrengst hiervan is be stemd voor ontwikkelingshulp: „indien mogelijk en noodzakelijk" voor Biafra, voor een sociaal centrum in Brazilië waar een der vroegere leraren van het college, de heer J. Terlinden thans werkt en voor steun aan de vasten actie van de Beverwijkse kerken. Een en ander belooft een groots opgezette onderneming te worden, waarvoor be halve de aula van de school, ook en kele klaslokalen zullen worden inge richt. De samenwerking tussen deze scho len is gegroeid uit een actiegroep van zestien scholen, naar het voorbeeld van Alkmaar. De activiteiten worden geco ördineerd door de sociale actiegroep van het college, welke door enkele do centen wordt begeleid. Voor het overige is alles het werk van de leerlingen. De scholen die zich voor deze fancy fair hebben ingezet zijn de Wencke- bach-MTS, het Pius X-college, de Open bare Scholengemeenschap, de LTS „St. Eloy", in Beverwijk, de LTS in Vel sen, de LIA-huishou'dschool, de Katho lieke Pedagogische Academie in Bever wijk en leerlingen van een aantal an dere scholen. De openingstijden van de fancy fair zijn als volgt: vrijdag 27 februari van half acht tot half elf; zaterdag 28 fe bruari van tien tot vijf uur en zondag 1 maart van twaalf tot vijf uur. Voorts is er zaterdagavond een discobal, dat toegankelijk is voor leerlingen van de deelnemende scholen en hun introdu- cee's. Inwoners van IJmond-gemeenten die boeken, gramofoonplaten of andere artikelen bezitten, waar zij geen ge bruik meer van maken, kunnen dit al les bij het Pius X-college kwijt, want op deze fancy fair zullen een boeken stand, een platenbar en een rommel markt worden ingericht. Andere attrac ties zijn Amerikaanse verkoop, rad van avontuur, koffiebar, flessenhengelen, schiettent, midget golf, spookhuis, waarzegsters, ballengooien en bokstent. Behalve rustige weken in „De Hoor- neboeg" bij Hilversum en in „Inge borg" bij Leusden voor dames en een speciale week voor echtparen in Leusden, staan er ook nog weken voor minder vitale, oudere deelne mers op het programma in „Erica" in Elspeet en „Venwoude" in Lage Vuursche". Voor actiever reislustigen worden er in Zuid-Limburg nog va kantieweken gehouden met een eigen touringcar en er zijn zelfs voorj aars- en najaarsreizen met een eigen tou ringcar gepland naar De Harz in Duitsland. Voorts vermeldt het pro gramma nog paas-, pinkster- en kerst- reizen naar de Lage Vuursche, Lunte- ren en Dalfsen, welk verblijf speciaal voor alleenstaanden is bestemd. Tenslotte worden twee cursussen georganiseerd in de vormingscentra „Venwoude" in Lage Vuursche en het Woodbrookershuis in Barchem. De cursus in Venwoude is bestemd voor vijftigers en ouderen en die in Bar chem voor iedereen, terwijl er vol doende voorzieningen zijn getroffen om ook invaliden in de gelegenheid te stellen aan deze cursussen deel te ne men. Over dit alles zijn uitvoerige inlich tingen verkrijgbaar bij de secreta resse van het plaatselijke comité: mevrouw B. van Vuuren-Deen, Cre- merlaan 17, Santpoort, telefoon 02560- 7773. Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: halsketting, sjaal, bril in ko ker, ring met twee Lipssleutels, jon gensmuts, hond, kinderbril, hondeket ting, fietstas met regenbroek en hamer portemonnee met inhoud, bontmuts, voetenzak voor wandelwagentje, fiets tas met inhoud, muziekboek, kinder schoen, tas met folders, étui met in houd, paar kinderhandschoenen, knip- portemonnee met inhoud, postidenti- teitskaart, dameshandschoen, Opel- eontactsleutel, plaid, voordeursleutel, paraplu, vulpen, plamuurmes. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag- en vrijdagmid dag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. ff Door de ontspanningsvereniging „Tropenvrienden" uit Beverwijk wordt zaterdag 28 februari weer een feest avond gegeven in gebouw „De Slof" aan het Raamveld. Er kan worden ge danst op muziek van „Sect Soul Ses sion" uit Tiel, „Third F" uit Haarlem en „The Weeds", terwijl voorts mede werking wordt verleend door de dans groep „Suriname" met folkloristische dansen en de sneltekenaar Geldtmeyer. Secretaris voor de afdeling IJmond is de heer A. J. van der Velde, Weber straat 17. Castricum, telefoon 02518- 53725. '^'l'l'^'1'^'*'^'V^'^'*'l'*'V*'^'^'VV*'V*'v*'^'*'^'v^'^'*'WV\/V\AAAAA/W\A#VWV%AIWW\/\/W\A#WVV\A<W\A/W\A<\/WVWWWWW1/WWVWWVWM\^^WVWW^VWWW*A^WWWWV^V\/VWVVVVVVWVV'VSA'WW

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4