GEMEENTERAAD VELSEN Geen vlag voor richtlijnen van minister Schut Agglomeraat voor Veisen Beverwijk en Heemskerk met NUTSSPAARBANK WEST NEDERLAND „Het Rode dorp' Beperkende maatregelen voor huisvesting van gastarbeiders BEHEERDER-KASSIER MEDEWERKERS Mnl. en Vrl. ASSISTENTEN IN DE IJMOND ZWANENBURG Jubilarissen n maart IJmuiden Beverwijk „Wijkeroog" houdt eerste ledenvergadering Heemskerk RIJWIELEN BROMFIETSEN y. BUGNUM STOOK MET PETROLEUM CHEVRON DONDERDAG 26 FEBRUARI 1970 VELSEN Met een blik op de voor hem liggende agenda, welke maar liefst drieëndertig te behandelen punten telde, sprak loco-burgemeester H. de Boer als voorzitter van de Velsense gemeenteraad woensdagavond aan het begin van de periodieke vergadering de veronderstelling uit, dat hier ditmaal wel eens sprake zou kunnen worden van een soort „slijtage slag". In zekere zin is de voorzitter in het gelijk gesteld, want de langdurige discussies konden eerst na ruim vier uur debatteren worden beëindigd, waarbij onderwijl van de zijde van de P.S.P. ook nog met twee moties was gemanipuleerd. Weliswaar kon het grootste deel van deze agenda als hamer stukken worden afgedaan, doch daarnaast brachten vooral de nieuwe voor schriften voor de toepassing van de woonruimtewet 1947 en de nogal ge ruchtmakende nieuwe richtlijnen van minister Schut de vingers van vrijwel alle aanwezige fractieleiders omhoog. Zinloos Motie IJssport Dolle Mina IJmond gaat blad uitgeven voor KASSIERS-OPLEIDING voor PUBLIEKBEDIENING Agglomeratie lity EINDELIJK is dan de beroemde film „Funny girl" met Barbra Strei sand in de hoofdrol ook in IJmuiden te zien en wel in City van vrijdag tot en met woensdagavond. De groot ste attractie van deze musical bestaat ongetwijfeld uit dit optreden van Bar- Dra, die hiermee in zekere zin de rol van haar eigen leven speelt. Want ook zij begon haar artistieke loopbaan als het verre van knappe volkskind uit een der achterbuurten van Brooklyn en zij moest zich eveneens door aller lei moeilijkheden en handicaps heen- werken, om eindelijk de erkenning van haar grote talenten te vinden. Stadsschouwburg Luxor Ljastarbeiders Over de activiteiten van de vereniging. Cinema Marquette BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK (Van een onzer verslaggevers) met de omstreden richtlijnen van de mi nister, zodat men hiervoor allerminst de vlag heeft uitgestoken. Op deze wijze zou er immers veel onrecht worden binnen gehaald, juist nu Velsen de weinig be schikbare woonruimte zo hard voor eigen mensen nodig heeft. Men is daarom op de agglomeratie-gedachte gekomen, ten einde de bevolking van de IJmond nog enigszins tegen de concurrentie van bui ten te kunnen beschermen. Overigens verschilt deze werkwijze volgens spreker slechts weinig van het systeem, zoals dit reeds vele jaren door Beverwijk, Heems kerk en Velsen onderling wordt toege past. Voorts noemde de wethouder de door drs. Roessingh verlangde openheid een bijzonder moeilijke zaak, omdat het hier bijna altijd particuliere omstandigheden betreft. In de meeste gevallen zijn deze bovendien van zulk een intieme aard, dat de doorslaggevende reden van een wo ningtoewijzing onmogelijk aan de open heid kan worden prijsgegeven. Wat de vraag van mevouw Harms be treft moest wethouder Van Leeuwen er kennen, nog niet aan een commune te hebben gedacht. Voor het geval hem een dergelijk verzoek zal bereiken, moet dus naar een oplossing worden gezocht. Ook bracht hij mevrouw Harms onder de aan dacht dat het niet tot de taken van het college behoort zich met de prijsvorming van woningen in te laten, evenmin als de gemeente over voldoende financiën be schikt om zelf tot aankoop over te gaan Naar aanleiding van de destijds in ons blad reeds gepubliceerde vragen over deze richtlijnen van drs. Roessingh (P.v.d.A.) werd hem de eer gegund de rij van sprekers te mogen openen. Drs. Roessingh verklaarde zich hierbij een volstrekte tegenstander van wat hij noem de „liberaliseren" in een tijd, dat er nog sprake is van een onrustbarend woning tekort. Vooral de jonggehuwden en de laagst gesalarieerden behoren hierbij tot de meest verdrukten en spreker was er bijna van overtuigd dat vele maatschap pelijke misstanden tot deze positie kun nen worden teruggevoerd. Daarnaast meende hij te moeten vrezen dat bij het doorvoeren van de richtlijnen van mi nister Schut in de eerste plaats wonin gen zouden worden toegewezen aan hen, die over de grootste mond en de beste relaties beschikken. Ook leek het spre ker voor Velsen gewenst het beleid met betrekking tot het verdelen van woon ruimte voor de burgerij wat duidelijker te maken, zodat de betrokkenen beter zullen begrijpen waarom de een wel een huis kan worden toegewezen en een an der niet. De heer Schotman (V.V.D.) her haalde wat in dit verband al eens eer der door hem was betoogd, namelijk dat het volstrekt zinloos is dit onderwerp te bespreken, terwijl de raad niet eens over een inventarisatie van het woningbezit kan beschikken. Evenals hij er nog maals op wees dat ook het bouwen van duurdere woningen de noodzakelijke door stroming ongetwijfeld zal kunnen bevor deren. Overigens meende spreker het te moeten betwijfelen dat de door de drie IJmondgemeenten Beverwijk, Heems kerk en Velsen vastgestelde agglomeratie, ook werkelijk door de minister zal wor den erkend. Vervolgens werd het loslaten van de economische gebondenheid door de heer A1 g r a (Prot.-Chr.) allerminst een geluk kige ingeving geacht en hij beschouwde het dan ook als een verstandig besluit van de drie betrokken gemeenten, hier door het vaststellen van een agglomera tie aan te ontkomen. „Regionaal is dit een stap in de goede richting", stelde de heer Algra tenslotte vast, die dan ook namens zijn fractie mocht verklaren met de voorstellen van het college accoord te gaan. Evenals dit daarop door de K.V.P. geschiedde, bij monde van de heer D e r r i k s. Op haar beurt werd door mevrouw Harms-Matser (P.S.P. een schrij nend tekort aan goedkope woningen vast gesteld, waarna zij het een onaanvaard bare situatie noemde dat de laatste tijd vele, door particulieren en sommige on dernemingen afgestoten huizen voor zul ke hoge prijzen worden verkocht. Spreek ster zou dan ook gaarne zien dat de ge meente tracht deze woningen in eigen dom te verkrijgen, waardoor bij de hui dige bewoners veel onrust kan worden weggenomen. En wat de nieuwe voorschriften van het college betreft was het mevrouw Harms nog opgevallen, dat hierin een bepaling over eventuele communes ontbreekt. „Waar vallen dergelijke verzoeken on der?", wilde zij tenslotte weten. Als laatste spreker moest het de heer Hoorn (C.P.N.) van het hart, dat hij de voorstellen met de grootste moeite heeft kunnen verwerken. Volgens hem zijn de woningzoekenden van thans im mers de kinderen van hen, die reeds vijfentwintig jaar geleden als gegadigden moesten worden ingeschreven. Spreker was dan ook bevreesd voor 't streven van een bepaalde richting de huidige woning nood bij 't maatschappelijk leven in te cal culeren, teneinde de bevolking hiermee enigszins vertrouwd te maken. Door dit al les verklaarde de heer Hoorn zich tegen de verruimende bepalingen van minister Schut, omdat hierdoor niet alleen het aantal kooplustigen, maar ook het specu leren in huizen zal toenemen, waarbij de prijzen soms tot vijftig of zestig percent boven de taxatiewaarde worden opge jaagd. Om dezelfde reden ging spreker met het college mee, omdat hierdoor wellicht nog enigszins een billijke toewij zing kan worden bevorderd. Hierop werd door mevrouw Harms Mats er een mede door de C.P.N.-frac tie ondersteunde motie aangekondigd waarin op een meer actief aankoopbeleid van de gemeente werd aangedrongen. Aan de hand van het reglement van or de werd er toen door de voorzitter op gewezen, dat de behandeling hiervan op dit ogenblik een tijdrovende procedure zou worden, omdat de motie dan eerst in discussie diende te worden gebracht. Door beide fracties werd een en ander als een bezwaar erkend, zodat men be sloot dit onderwerp bij een volgende ge legenheid opnieuw aan de orde te stel len. De raad ging daarna accoord met de voorstellen van het college over de nieuwe voorschriften bij het toepassen van de woonruimtewet, waardoor ook de agglomeratie werd geaccepteerd. Voorzitter De Boer had aan het be gin van deze vergadering de heer -I. van Os van den Abeelen reeds hartelijk begroet, die ten gevolge van een ernstig ongeval elf maanden op non- actief is geweest. „Wij zijn bijzonder verheugd dat u weer in zover bent her steld om te kunnen deelnemen aan het werk dat u zo lief is en waarbij wij u niet kunnen missen", aldus de heer De Boer. Op zijn beurt sprak de heer Van Os er zijn vreugde over uit weer in de ze vertrouwde kring terug te zijn, waar bij hij niet verzuimde te bedanken voor de tijdens zijn ziekte ondervonden belang stelling. Na dit sympathieke intermezzo werd de heer Ir. Drukker nog voor de P.v.d.A. geïnstalleerd als opvolger van mevrouw G. Knigge. Bij de verdere behandeling van de agenda werden door de raad de voorstel len van het college aangenomen met be trekking tot de tarieven voor het gebruik van de sporthal „Zeewijk" en de ge meentelijke bad-, was- en zweminrich ting. Voorts ging men accoord met een omzetting van de gemeentelijke handels avondschool in een dagavondschool voor m.e.a.o., waarbij nog door voorzitter De Boer werd aangekondigd, dat men zal trachten met de drie schoolinrichtingen tot een samenspel te komen voor het rea liseren van een dag-m.e.a.o. Ook wordt overwogen hier de vormingsinstituten in te betrekken. Bezwaren tegen het verstrekken van een bijdrage a fonds perdu aan de stichting „IJssport Noord-Holland" in Alkmaar wa ren er evenmin, al wenste alleen de heer V a n O s (V.V.D.) zijn toestemming te zien gekoppeld aan een bijdrage voor de kunstijsbaan in Haarlem-Noord. Daarbij verzocht hij de mogelijkheden te onder- zoeken, om ook de schaatsvereniging „Velsen" voor een subsidie in aanmer king te laten komen. Dit verzoek werd hem onmiddellijk door wethouder Ockeloen toegezegd maar wat de kunstijsbaan betreft meen de spreker dat de heer Van Os hiermee buiten de orde ging. Een dergelijke voor waarde kan door het college dan ook niet worden geaccepteerd, dat zich bovendien enigszins kritisch tegen dit project heeft opgesteld. B. en W. willen namelijk eerst onderzoeken of deze kunstijsbaan alleen recreatief is bedoeld, of dat de baan ook voor topsporten is bestemd. IJMUIDEN. Vier personeelsleden van Hoogovens zullen in maart hun veer tigjarig bedrijfsjubileum vieren. Het zijn de heren: A. F Kee, bedrijf slaborato rium Cemij, uit Wijkermeerpolder; G. H T. Zoontjes, produktie Mekog, uit Velsen- Noord; A. Paardekoper, werktuigkundige dienst sector plaatwalserijen, uit Bever wijk; A. G. von Hertzberg, technische dienst Mekog, uit Beverwijk. Eveneens vier personeelsleden zijn in maart 25 jaar in dienst van Hoogovens, namelijk de heren: J. M. Boom, kwali teitsafdeling blokwalserij 2 en knuppel- walserij, uit Haarlem; F. M. van Noord oxystaalfabriek 2, uit IJmuiden; G. A. Steenkamp, technische dienst Mekog, uit Heemstede; U. J. van Wijngaarden, tech nische dienst Mekog, uit Beverwijk. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. De actiegroep Dolle Mina van de IJmond, die vorige week voor het eerst bijeen is geweest in het buurthuis De Meerpaal, heeft op een tweede bijeenkomst besloten om een blad te gaan uitgeven en op zeer korte termijn in Beverwijk straattoneel te gaan opvoe ren, waarin de ongelijkstelling van de vrouwen aan de orde komt. Men begint met een stencil uit te geven, waarin de doelstellingen van de actiegroep worden uiteengezet. Er wordt verder onderzocht onder meer met behulp van vakorganisa ties wat de rechten van de vrouw zijn vol gens de collectieve arbeidsovereen komsten. Op het programma staat ver der een speciale avond voor gehuwden, die wordt gehouden op woensdag 11 maart in De Meerpaal. ADVERTENTIE ANNO 1817 De NUTSSPAARBANK met haar 39 kantoren is de grootste spaarinstelling in haar werkgebied voor modern geldverkeer en alle bankzaken. t Door de voortdurende sterke groei en de open stelling van nieuwe sfeervolle kantoren zijn er in het rayon IJMOND interessante functies te ver vullen zoals De NUTSSPAARBANK biedt u een aantrekkelijk salaris, goede sociale voorzieningen, premievrij pensioen, vakantietoeslag en een extra uitkering aan het einde van het jaar. Sollicitaties aan de direktie van het Rayonkantoor NUTSSPAARBANK WEST NEDERLAND, Zee straat 26 Beverwijk - Tel. (0 2510) - 23341 t/m 43. (Van een onzer verslaggevers)- VELSEN. Tijdens de woensdagavond gehouden vergadering van de Velsense gemeenteraad is ook de huidige situatie rond het zogenoemde „Rode Dorp" in Velsen-Noord uitvoerig ter sprake geko men, omdat enkele leden niet in alle op zichten tevreden waren gesteld met de antwoorden, die zij van het college op de door hen gestelde vragen hebben ontvan gen. Zo werden deze antwoorden door de heer Meijer (P.v.d.A.) nu niet be paald vreugdevol genoemd, omdat hier mee de bij de bewoners levende onzeker heid allerminst is weggenomen. Ook was het volgens spreker teleurstellend dat het college geen enkel probleem met name In zijn antwoord werd er door wethou der Van Leeuwen op gewezen dat het college evenmin gelukkig is geweest ADVERTENTIE Planetenweg 40 IJmuiden Tel. 15290 films WELLICHT dat deze eigen ervaringen hebben meegeholpen om haar rol van Fanny Brice de warmte en diepte mee te geven, die „Funny girl" bijvoorbeeld doet uitstijgen boven een vergelijkbare musical als „Star" met July Andrews. En al her haalt „Funny girl" een bekende intrige zelfs de echtgenoot met moeilijkheden ontbreekt niet in dit verhaal de musi cal bezit enkele succesverzekerende hoog tepunten, die er een alleramusantst kijk spel van maken. Zoals het rolschaatsen- nummer in een volkstheater, waar Fanny Brice voor het eerst de aandacht trekt, haar debuut bij Ziegfeld, als zij in de finale Glorifying the American girl" opkomt als zwanger meisje; haar achtervolging per trein, taxi en boot van de man die zij lief heeft en nog vele andere nummers be tekenen filmverstrooiing van bijzonder ge halte en vitaliteit. BIJ DIT ALLES krijgt men tegelijk veel te zien van de glamour en vrolijkheid, die Ziegfeld als showman van het eerste uur wist te brengen in de Amerikaanse amuse mentswereld van de „gay twenties een tijdperk dat door de makers van „Funny girl" (onder wie regisseur William Wyler) dankbaar is aangegrepen om het in kos tuums en decoratie schilderachtig en kleur rijk te doen herleven. VAN GEHEEL ander kaliber is de film, waarmee dit weekprogramma hedenavond wordt ingezet: „Wraak van het bloed" waarvan de intrige begint met een orgie, om met een bloedbad te eindigen. Geen wonder als men weet dat de hoofdrollen hierin worden gespeeld door de griezel koningen van het witte doek: Boris Kar loff en Christopher Lee. Tenslotte zondag middag „De zuidster", een spannend Jules Verne-avontuur over een jacht dwars door Barbra Streisand en Omar Sharif, twee beroemde acteurs in een be roemde musical („Funny girl"), deze week in City. de Afrikaanse jungle op een gestolen dia mant. TOT DE FILMS waar het publiek moei lijk op raakt uitgekeken behoort ongetwij feld ook „55 Dagen in Peking", het specta culaire avonturenverhaal over de bloedige opstand der Boxers in het China van 1900, met als leuze: „Bescherm het land, ver nietig de vreemdelingen". Deze film, met in de voornaamste rollen Charles Heston, Ava Gardner en David Niven is al eens eerder in IJmuiden vertoond, maar door zijn vele kwaliteiten is een reprise van vrijdag- tot en met zondagavond stellig gerechtvaardigd. Onderwijl draait in de matinee van zondag „De mysterieuze dr. Lao", een lugubere historie over een sim pele vis, die door een geheimzinnige Chi nees tot een monsterlijk wezen wordt „uit vergroot". zelf ook ongelukkig aan zijn einde komt. Veel ellende dus in Griekenland, alsof dit land het al niet moeilijk genoeg heeft. VERVOLGENS van zondagmiddag tot en met woensdagavond „Winning", een film van James Goldstone, die zich voor een groot deel afspeelt op de autoracebanen van Amerika, met Paul Newman als de succesvolle coureur Capus. Na een van zijn overwinningen op de grote concur rent Lou Erding, ontmoet hij een geschei den vrouw met een zoon van vijftien, op wie hij direct verliefd wordt om er hals over kop mee te trouwen. DAARNA ONTWIKKELT zich het be kende conflict tussen de man die door zjjn werk wordt geabsorbeerd en de vrouw, die er na een zelfstandig bestaan aan moet wennen op de tweede plaats te komen. De verwaarloosde Flora troost zich aldus met de concurrentie en dit schijnt dan het ein de te zjjn van een stormachtig begonnen huwelijk. Hoe een en ander tenslotte toch nog in orde komt kan men dan in deze film zien, waarin de sensatie van de sport en van het gewone leven bekwaam met elkaar zijn vermengd en waarin vooral Joanne Woodward (Flora) naar voren komt als een uitzonderlijk begaafd actrice. IN DE MATINEE van zondag tenslotte „Paniek in Tokio", een Japanse griezel film van formaat, waarin het monster God- zulla optreedt die met alle beschikbare militaire wapens als raketten, bommen en elektrische stralen tevergeefs wordt be streden. Tenslotte vindt „het" de grote tegenstander in een vliegend wezen, dat de incarnatie van een godin heet te zijn. Door allerlei nieuwe systemen van truc film komen de vele verschrikkingen van deze Japanse „King Kong" extra suggestief over. EEN GRIEKSE, Duits-gesproken film over een tragisch meisje dat maar geen geluk heeft in de liefde is „Erotiek zonder masker", die van donderdag- tot en met zaterdagavond in Luxor zal worden ver toond. Het is allemaal begonnen om de aanvallige Maro, die eerst door haar zwa ger en later door een getrouwde dokter wordt bemind. Zij brengt ook nog ongeluk over haar vader, die de eer van zijn doch ter wreekt door een al te opdringerige schoonzoon neer te schieten en tenslotte (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De Gymnastiek vereniging Wijkeroog, vorig jaar ontstaan uit de fusie tussen de gymnastiekvereni gingen Sparta, SSH en IEV, gaat vrij dag 6 maart in Paviljoen Koningsveld heeft genoemd, waaruit hij meende te I aan de Grote Hout- of Koningsweg te moeten afleiden dat er van concrete plan- Velsen-Noord haar eerste ledenbijeen- nen nog geen sprake is en het college komst houden. dus waarschijnlijk nog niet verder is ge- Qp <jeze bijeenkomst zal namens het ge komen dan het benoemen van een com- meentebestuur van Velsen door de heer missie. A. H. Wedemeyer, directeur van de Ook mevrouw Harms Matser van (jienst Lichamelijke Opvoeding, de nieuwe de P.S.P. klaagde over een veel te I verenigingsvlag worden aangeboden, summiere beantwoording, waarin door gr za| een financieel verslag worden het college geen enkele aandacht aan de uitgebracht en er wordt een controlecom- problemen is besteed. En dit zijn er toch missie gekozen. Belangrijk element wordt vele, zoals het verdwijnen van winkels, <je bespreking van het huishoudelijk re- met de daaraan ooral voor bejaarden I giement van de nieuwe vereniging. Voorts verbonden moeilijkheden, de onvoldoende vin<jt de huldiging plaats van een aantal huisvesting van gastarbeiders en de kwa- ledenjubilarissen. Het fusiebestuur, ge lijke aanwezigheid van ratten. vormd bij de oprichting, zal in zijn ge- heel blijven gehandhaafd. die net een half jaar als Wijkeroog be- De problemen rond de gastarbeiders staat, heeft mevrouw C. Roschar-Zalm. achtte spreekster voldoende bekend, zo- 1 secretaresse, een kort overzicht gegeven, dat zij het college verzocht te willen be-1 Van bestuurszijde is zowel voor als na vorderen dat Van Gelder Papier, waar dg fusie hard gewerkt en er zijn ver- de meeste van deze mensen werkzaam I scheidene contacten gelegd om de nieuwe zijn, voor hen dezelfde voorzieningen treft vereniging goed te begeleiden. De kleu- als bijvoorbeeld Hoogovens. terleidster mevrouw Schouten-van Zadel Volgens mevrouw Harms staat de on-1 ig vertrokken; zij werd opgevolgd door derneming overigens niet al te gunstig mejuffrouw E. Beun, maar moest wegens over haar sociaal beleid bekend, vooral ziekte worden vervangen door twee be- wat betreft de pensioenvoorzieningen, stuursleden, namelijk de dames Kok en „Dit zou dan een mooie gelegenheid zijn Meijpr, die zich voortreffelijk hebben ge- om een en ander weer enigszins goed te Weerd. Ook mejuffrouw Ria Burghout maken," meende zij. Mevrouw Harms I vertrok. Voor haar wordt nog een ver voegde hier nog enkele suggesties aan vangster gezocht. De heren P. Burghout toe, zoals het organiseren van een open- en h. van Wijnen, respectievelijk oudlei- bare bijeenkomst voor de bejaarde inwo- ders van Sparta en SSH, zijn nog altijd ners van dit deel van de gemeente, waar actief. al hun problemen eens openhartig kunnen Volgens het overzicht is het ledental worden besproken en het inrichten van Van „Wijkeroog" niet achteruitgegaan, n» het Langeveldterrein als trapveldje en de fusie vond zelfs een toename van jon- speelplaats. gere gymnasten plaats, zodat het leden- Tenslotte informeerde spreekster naar tal thans rond de vijfhonderd schommelt, de mogelijkheden voor het indienen van Een grote vereniging dus en Velsen-Noord een motie, waarmee er door de gemeen- kijkt bijzonder belangstellend uit naar teraad op kan worden aangedrongen dat een eerste optreden naar buiten. Van Gelder Papier op korte termijn zal streven naar een oplossing voor het huis vesten van gastarbeiders, omdat de hui dige situatie volkomen onhoudbaar is ge bleken. Wethouder Ockeloen noemde al deze opmerkingen enigszins onbillijk, omdat het college de vragen op de ge bruikelijke manier heeft beantwoord. De eerst thans kenbaar gemaakte bedoelin gen waren door de vragenstellers hierin immers niet onder woorden gebracht. Daarbij wilde hij de raad toch wel doordringen van de bijzondere situatie, omdat deze grond nu eenmaal is bestemd voor de hier gevestigde industrie, welke in dit geval moeilijk anders dan Van Gel der kan zijn. Bovendien is voor deze amouvering de toestemming van de mi nister vereist. En wat de suggesties van mevrouw Harms betreft verklaarde de wethouder zich gaarne bereid de door haar genoemde mogelijkheden met het Langeveldterrein nader te bekijken, even als hij met de Velser Gemeenschap een contactavond voor de bejaarde inwoners zal opnemen Aan een motie over de gastarbeiders IN DIT THEATER komt van donderdag avond tot en met zondagmiddag de be roemd geworden klucht „Samen uit, samen thuis" nog eens voor een paar dagen naar Heemskerk terug, voor welke reprises dank zij Louis de Funès en Bourvil het succes ongetwijfeld opnieuw zal zijn ver zekerd. En nadat in de eerste matinee van zondag het Italiaanse spektakelstuk „De vuurproef van Ursus" zal zijn vertoond, wordt dit weekprogramma tot en met dins dagavond voortgezet met „Catherine, het hunkerend hart", een aflevering van een historische serie uit het begin van de vijf tiende eeuw met de verleidelijke Ca tb a rina (Olga Georges Picot) als centrale fi guur, waar omheen zich mannen scharen van verschillend kaliber. Gevechten, slaap kamers en feestmaaltijden in deze volg orde, zijn de voornaamste ingrediënten van dit populair blijvend genre. ADVERTENTIE KOLEN - OLIE LEEUWERIKLAAN 35 IJMUIDEN-0 - TEL. 1 54 04 .tI GEBOREN: Gorrit z.v. en Reindert z.v. bestaat volgens de we ou m„inV, IJ. van de Lageweg en E. N. Mooij; Hester enkele behoefte, omdat het college zich met dit probleem al ruim een jaar be zighoudt. Overigens allerminst zonder re J. d.v. J. IJgosse en M. de Graaf; Harry P. z.v. P. L. Flecken en H. W. Kersten; Wil lem W. z.v. A. J. A. M. Omtzigt en M. C. sultaat, want na overleg met de vreem- vrëebure-ManaCdv PGSnnéeer en delingenpolitie, verscheidene instantiesi en ^burg, Maria C dv P. CL Smneger en ook met Van Gelder Papier, is inmiddels M. de Ruyter Paulme d.w J. P. Gro t reeds besloten het inwonen van meer dan ®n orapenaaal, Maroia A. z.v. h. unoa twee gastarbeiders per huis te verbieden.deen A Snut.^IicheR. *-v" Daarbij worden door Van Gelder nog Beerse en C M. Zoimev^ld P^tr cia A. meer maatregelen overwogen, zodat in ^nIA7 Ch W A Liiessen en C m' feite reeds geschiedt wat met een even- J- A. ^.C L W. A. Lij essen en C. M tuele motie zou worden beoogd. Terpstra. Martijn J. z.v. J. S. de Vries en M. L. N. Vreeken; Connie d.v. H. Poeste en Deze gedachtenwisselmg werd daarop I Venema; Bianca G. d.v. J. Koopman en afgerond door drs. K e.I E. J. M. Demarteau; Gabriella d.v. E. Mon- (K.V.P.), die ter wille van de billijkheid Ljg en E q gagrillo; Dennis Ch. z.v. H. even wilde vaststellen, dat door Van Gel- ffoe^man en h. H. S. Seinen; Alexander J. der Papier inderdaad serieus aan de huis- z v p j v£m der v]ugt en M H c M. van vesting van gastarbeiders wordt gewerkt. dgr Loog Hierbij waren de onderhandelingen over de aankoop van twee panden in Bever wijk weliswaar afgesprongen, doch in L plaats daarvan heeft het bedrijf zich in van Roon en E- L- Kloosterman. ONDERTROUWD: P. W. Bakker en W. G. Sap, D Sini en A. M. Panserani, L. P. Haarlem en Alkmaar reeds van twee pen sions verzekerd, waar twintig man kun nen worden ondergebracht GETROUWD: R. F. Heemskerk en I. C. van der Poel; B. J. de Kruif en C. Boon; G. L. Herf en E. J. Coorengel.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7