Het eerbiedwaardige uitstapje PANDA EN DE MEESTERWAKER 7 ARMAN EN ILVA POLLE» PELLI EN PINGO r) Agenda voor Haarlem en de IJmond «gestipt Dit weekend minder koud Een stralend mooie huid door Thomas Raugat ZATERDAG 28 FEBRUARI 1970 10 Haarlem en omstreken Bollenstreek Haarlemmermeer V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk VS beraden zich over consulaat in Rhodesië De eerbiedwaardige vreemdeling sprak op zijn beurt. Bij de eerste zinnen keken wij elkaar over onze waaiers aan. Hij sprak zoals men spreekt terwijl men als men een redevoering houdt moet spreken zoals men schrijft; de woorden zijn dan natuurlijk anders en veel beleefder. Tot zijn geluk verwarde hij zich in zijn zinnen en hij verkoos in het En gels verder te gaan. Mijnheer Yama- guchi die uitstekend Engels kent, ver taalde zijn woorden. Mijnheer de vreemdeling zei dat hij de eer had buitengewoon afgevaardigde te zijn van de commissie voor sociale ze denleer van het bureau van de Vol kenbond. Er was besloten een on derzoek in te stellen, naar de levens voorwaarden der vrouwen in de vroe gere Duitse koloniën. Van de vier betrokken naties had Japan erop aan gedrongen dat het onderzoek zou be ginnen met de gebieden onder zijn mandaat. Onze regering stelde er prijs op de maatregelen bekend te maken die hij getroffen had om het levenspeil van het jonge meisje op de Polynesische eilanden te verheffen in welke gebieden Duitsland vroeger op nalatige wijze het vrije huwelijk welig had laten tieren. Mijnheer de vreemdeling was de eer te beurt gevallen aangewezen te worden voor dit aangename onder zoek en hij was per stoomschip naar het verre oosten vertrokken. Op dat zelfde schip nog had hij in een reis beschrijving gelezen dat de vorige bezoeker door de inboorlingen van die eilanden opgegeten was. Daarom had hij zijn reis te Tokio onderbro ken om ons ministerie van koloniën te vragen of de Japanse autoriteiten eveneens de voeding der inboorlin gen hadden weten te veranderen. Men had hem geantwoord dat daarnaar een onderzoek zou worden ingesteld en men had hem verzocht te wach ten; hij was dus in Tokio gebleven. Gelukkig was er in dat voorjaar een wereldtentoonstelling geopend in het park van Ueno en in het kolo niale paviljoen had hij het muurvlak bestudeerd dat gewijd was aan de Zuidzee-eilanden. Hij had er een bij zonder interessante grafische voor stelling ontdekt waarnaar hij dikwijls ging kijken en die hem in staat ge steld had al twee uitvoerige en ge degen rapporten naar Genève te zen den. Enige tijd geleden was hij op nieuw naar het ministerie van kolo niën gegaan om nadere inlichtingen in te winnen. Men had hem heel wel willend geantwoord, dat men de ge vraagde inlichtingen nog niet volle dig tot zijn beschikking had; men vreesde dat degenen die met het on derzoek belast waren eveneens opge geten waren. Men zou nu een paar magerder ambtenaren zenden en men raadde hem aan nog zolang te wach ten. Dat was de reden waarom mijn heer de vreemdeling nog niets had kunnen bijdragen tot het beschavings werk van Japan in de gebieden wel ke voor haar door de barbaren wa ren bestuurd. Sa! Het was eindelijk afgelopen en ik liet mijn adem weer de vrije loop, die ik gedurende al die tijd had in gehouden. Die redevoering was vol strekt onbegrijpelijk. Maar mijnheer er slechts te waardevoller door, aan gezien mijnheer de vreemdeling in zijn land een buitengewoon geleerd man moest zijn. Wat jammer dat hij zijn kennissen zoekt in de zo ongunstig bekend staande voorstad Ryogku. Toen kwam mijnheer Yamaguchi opnieuw overeind om uit zijn naam te spreken. Dat was ongewoon, daar er al een redevoering en de beant woording daarvan had plaatsgevon den. Maar mijnheer Yamaguchi had iets belangrijkst te zeggen. Mijnheer Yamaguchi verklaarde dat hij uit een gevoel van nationale trots iedere ge dachte aan bureaucratische naligheid van de kant van het ministerie van koloniën bij mijnheer de vreemde ling wilde wegnemen. Uit het verhaal van daarstraks volgde dat ons mi nisterie van buitenlandse zaken uit eerbied voor een zo kostbare gast, hem een gevaarlijke reis naar die ver- re eilanden wilde bespraren. Uit be leefdheid zou het voorgeschreven onderzoek in Polynesië waarschijn lijk pas over enige jaren kunnen wor den beëindigd. Dat behoefde echter de eerbiedwaardige vreemdeling niet te weerhouden naar Europa terug te keren als hij dat wenste, noch ook om van het ministerie van koloniën een gedocumenteerd verslag te vra gen over het doel zelf van zijn op dracht! Er lag al zes maanden een nauwkeurig en uitvoerig rapport voor hem klaar; hij behoefde maar de moeite te nemen het te tekenen. En als mijnheer de vreemdeling zich daarop misschien wilde beroemen, behoefde hij niet te aarzelen te ver tellen Van de dreigende gevaren die hij in Polynesië gelopen had! Wel ver re van hem tegen te spreken, zou onze regering zich gevleid voelen door de onschuldige weergave der feiten. Mijnheer Yamaguchi knielde weer neer temidden van de algemene be wondering; ik had maar weinig zin nen begrepen, maar toch wel zoveel dat ik wist dat het over politiek ging en dat mijnheer Yamaguchi een van onze grote staatsmannen zou worden. De tijd der ernstige dingen was voorbij, nu moesten deze zwaarwich tige redevoeringen vergeten worden. De mijnheer uit Azabu, wiens boord hem al een poosje hinderde, kondig de nu aan dat men naar buiten ge trokken was om zonder plichtplegin gen ontspanning te zoeken en men er nu zijn gemak van moest nemen. Me juffrouwen de dienaressen wachtten in de gang met de nachtkimono's en in een oogwenk vielen de hemden en broeken op de mat. De heren kniel den weer neer, enkel gekleed in de nachtkimono, wat veel luchtiger is. Wij juffrouwen geisha's moeten om de heren mannen aangenaam te zijn een elegante maar omvangrijke en warme obi dragen en een kapsel dat tweemaal zo zwaar weegt als ge woonlijk. Mejuffrouw Kleine-Schild pad droeg zelfs een orkestje van bel letjes in haar kapsel. Terwijl de he ren in de zomer natuurlijk hun sche del kaal scheren om het minder warm te hebben. De maaltijd begon, dat wil zeggen dat de heren zonder iets of zo goed als niets hun stokjes in de schaaltjes bewegen. Want terwijl mijnheer de gastheer om de heren zijn gasten te eren hun het fijnste en ingewikkeld ste menu voor moet zetten, mogen de gasten er niet aanraken om mijn heer hun gastheer te tonen, dat hun enige genoegen zijn aangenaam ge zelschap is en niet de bevrediging van hun gulzigheid. Met de drank is dat wat anders. Maar omdat zij niet eten is dat een dubbel profijt voor me vrouw de hotelhoudster en ook voor ons, aangezien men ons dikwijls het overgebleven eten voorzet. Alleen mijnheer de vreemdeling trachtte, zonder succes met zijn stokjes het eiergerecht op te slorpen, dat toch enkel als tafelversiering dient. Men bracht hem heel plechtig een lepel. Hij werd werkelijk komisch. In plaats van met gekruiste benen neer gehurkt te zitten, evenals de andere heren, had hij een tweede kussen gevraagd om hoger te zitten en hij zat nu met zijn rug tegen een pilaar van de tokonoma en terwijl zijn be nen op de grond voor hem hingen. (Wordt vervolgd). (c) TgdHde^ W TOONDER StUDIO S 43. Neef Teobald plukte de tijdbom met enige moeite uit de motor. „H-hij rookt alstelde hij verblekend vast. „Dat betekent, dat hij elk moment kan ontplof fen. Zou ik nog tijd hebben om hem naar tante te gooien? Maar stel, dat hij onderweg al knaltDat zou me héél verdacht maken, want dan zou ze kunnen navertellen dat ik het op haar voorzie, hadHij twijfelde en dat was natuurlijk helemaal niet ver standig. Ergens klonk een tik in het akelige apparaat en daarop spatte het uit elkaar. Dat was heel on prettig voor Teobald maar ook tante Geraldine was onaangenaam getroffen. „Bah, wat een rommel," sprak ze afkeurend. „De smeerboel die uit zo'n auto komt, is heel onsmakelijk. Zorg dat neef zich ver schoont. Zó kan ik geen wandelrit met hem maken." „M-maar dat was geen smeerboel!" riep Panda opge wonden. „Dat was een bom.' Iemand probeerde een aanslag op ons te plegen!" Tante had zich echter al minachtend afgedraaid, en hoorde hem niet EEN FLES MET EEN OPWEKKENDE DRANK.heel OUD. ZOIETS VINDT MEN NIET MEER IN DE AUTOMATEN VAN WAT IS pat? MEN MAAKT WEL LEKKER MAAR PPFF... HET DIJKT WEL VLOEIBAAR vuur! NEÉM ME NIET KWALIJK, DAT IK JULLIE SPELLETJE BEDORVEN HEB! IK ZAL «=j MU.IAD Kilt 7Y1ËKPM I J C BROM i NIET 201 WIJ TELLEN VEEL fel DUIDELIJKER! ,3232-B IK SPEEL NOOIT WEER VERSTOP PERTJE MET/ <rrv- r V06ELT,w- 1688. Zodra de schepen dicht genoeg bij elkaar waren gekomen, pakte de re gisseur een toeter, waardoor hij aanwij zingen begon te schreeuwen: „Hé, jullie daar. Hijs de kapervlag! Op schieten!" Aan boord van het andere schip geloof de de Wenkbrauw niet wat zijn oren hem lieten weten. „Hijs de kapervlag? Wat heeft dat nou te betekenen?" vroeg hij stomverbaasd, maar één van zijn mannen deelde hem mee, dat hij inderdaad bij de mast een kapervlag had gevonden en dat het mis schien het verstandigste was om voorlo pig te doen, wat er gevraagd werd. Spoe dig wapperde het afschrikwekkende doek boven in de mast. SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein). Vandaag 20.15 u.Toneelgroep Centrum met: „Gered". Maandag 20.15 u.: Haagse Comedle met: „Play Strindberg". MUZIEK Nieuwe Kerk, (Nwe. Kerksplein). Vandaag 20.15 u.: Concert door Die Haerlemsche Musysk- camer o.l.v. André Kaart. BIOSCOPEN Cinema Palace. (Gr. Houtstraat 111) 14, 19 en 21.15 u., tevens zondag 16.15 u.: „Benjamin, het dagboek van een puber", 18 j. Frans Hals, (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u., tevens zondag 16.15 u.: „Charro", 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Hyena's van de grote weg", 18 j. Lido, (Houtplein) 14 en 20 u.: „The bridge on the river Kwai", 14 j. Zondag 11 u.: „Canada, het land der zwarte beren", a.l. Luxor, (Gr. Houtstraat 139) 14 en 20 u.: „Hello, Dolly" a.l. Rembrandt, (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u., te vens zondag 16.15 u.: „Adalen 31", 18 j. Zondag 11 u.: „Elsa, dochter der natuur", a.l. Roxy, (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ik geef me aan iedere man", 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Detective voor louche zaken", 14 j. Zondag 11 u.: „Als de kraanvogels overvliegen", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waarondei Hals' meesterwerken. Dage lijks van 10 tot 17 uur Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien in hel Prentenkabinet .Een keuze uit de collectie van Looy" Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst schilderijen middeleeuwse beeldhouw werken handschriften en kunstnijverheid Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12 30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instrumen ten. Geopend op werkdagen (beh. ma.) van 10 tot 16 uur; de eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhom). Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur-Centrum Ruimtewaarneming en on derzoek fMACRO). Geopend maandag en vrijdag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd.). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenprogram- ma. Galerie EUlders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie schilderijen van Victor van Lindfort en beelden van Eduard Verkade. Geopend van dinsdag tot en met zondag 13-17 uur. Tot en met 13 maart. Galerie Zijlstraat, (Zijlstraat 31). Tentoonstel ling van tek. en aquarellen van Gerda Vosman; tek. gouaches en schilderijen van Nico G. Berk hout; elastieken van Gerard v. d. Leeden. Ge opend, dagelijks 12-17 u. (zo. 14.30-17 u.) Ma., wo., vrijd. 20-21.30 u. Tot en met 1 maart. Galerie-t, (Bakenessergracht 67). Expositie van schilderijen, tekeningen en grafieken van Alexandro Marcos, Geopend dagelijks van 11-17 uur zondags 14-18 uur. Tot en met 15 maart. Raadhuis Bloemendaal, (Bloemendaalseweg). Expositie van gouaches en tekeningen van Fred van der Wal en olieverfschilderijtjes, etsen en litho's van Jan van Wensveen. Dagelijks van 14- 17 uur Tot en met 1 maart Hoof manstraat 26, (Haarlem). Huisexpositie van tekeningen en schilderijen uit het nagelaten werk van Freek Souwer. Dagelijks van 10-17 u. Zondags van 13-17 uur. Tot en met 15 maart. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks geopend van 10 tot 24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur Dagelijks weef- en spln- demonstraties (open podium) Vr kunsttonen Maandag 20 u.: Politiek Cultureel Centrum: Controversiële omroepprogramma's. Inl. J. Haas broek. Electric Centre (Bakenessergracht 10). Dage lijks behalve maandags geopend van 12 tot 17 en 19 tot 24 uur. (Zandvoort). Za- Cabaret-Danclng Caramella terdag „The Hunks" Hotel Bouwes (Zandvoort). Zaterdag, zondag en zondagmatinee: Optreden van ..The New Stars" Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfljnenshow; woensdag, zaterdag en zondag 14 en 16 uur. Mobilarlum. museum met old timers minlatuui trein- en racebanen. Woens dag zaterdag en zondag 11 tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14 tot 01 uur. Stadsdoelen, (Gasthuisstraat). Zondag 19.30 u.: Volksdansen. M.M.S., (Tempeliersstraat). Maandag 20.15 u.: Volksdansen. VOLKSUNIVERSITEIT A. H. Gerhardmavoschool, (Raaks). Maandag 20 u.: Verslaving, lezing door dr. F. A. Neleman». Hotel Flora, (Hillegom). Vandaag 20 u.: Con cert r.-k. harmonie Crescendo. Galerie het Klokgeveltje, (Hoofdstraat, Hille gom) Expositie van werken van Jan Bazuin. Treslong, (Hillegom). Dagelijks behalve maan- De Duyventil, (De Oase, Vogelenzangseweg). Vogel wie ben je, alles over het vogelleven. Zon dags van 11-15 uur. DIVERSEN Haarlemmermeerlyceum, (Badhoevedorp) Maandag 19.30 u.: Leerlingen uitvoering Haar- lemmermeerse muziekschool. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag, zondag en maandag 20 u.: „Funny Girl"; zondag 14.30 u.: „De Zuidster". Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 u.: „55 dagen in Peking"; zondag 14.30 u.: „De mys terieuze dr. Lao" TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Alleen zondagmiddag, 1 maart, is voor het publiek open, van 14 tot 17 uur, in het be drijfsrestaurant (ingang Roorwijk) een tentoon stelling van olieverven, aquarellen en etsen, ver vaardigd door les Jacobs. Stadhuis, Plein 1945, IJmulden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Felison, Heldestraat 45, IJmuiden-Oost, ten toonstelling „Kleur op papier". Dagelijks van 14- 17 uur. De expositie duurt tot 9 maart. 21.15 u.: „De grijnzende doder", dag: diner-dansant. DIVERSEN BIOSCOPEN Kennemer Theater, (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „De man met de wassen beelden", 23.30 u.: „Slechts moord kon zijn wraaklust bevredigen"; zondag 14.30 u.: „De zonen der musketiers", 16.30 u.: „De man met de wassen beelden", 19 en 21.15 u.: „De grijzende doder" Luxor Theater, (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Erotiek zonder masker"; zondag 14.15 u.: „Pa niek in Tokio", 16.30, 19 en 21.15 u.: „Winning". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, (Breestraat 122). Expositie van etsen, schilderijen en gouaches van Eva van Steenbergen. Geopend tot en met 13 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510 - 2 51 20. DIVERSEN Hery. Verenigingsgebouw, (Schans 12). 20 u.: „Martinitoren" speelt voor Drents-Groningse vereniging De Hondsrug. Pius X-college, (Biillerlaan). Zaterdag en zon dag van 10 tot 17 uur: fancyfair voor ontwikke lingshulp. BIOSCOPEN Cinema Marquette, (Ruijsdaelstraat). 19 en 21.15 u.: „Samen uit samen thuis"; zondag 14.15 u.: „De vuurproef van Ursus", 16 u.: „Samen uit samen thuis", 19 en 21.15 u.: „Catherine, het hunkerend hart" WASHINGTON (Reuter) De Verenig de Staten beraden zich over de status van het Amerikaanse consulaat in Salis- burg in het licht van Rhodesië's besluit, overmorgen de republiek uit te roepen. Dit is door het Witte Huis meegedeeld. Er is nog geen beslissing gevallen. Enkele uren eerder had het Witte Huis bekendgemaakt, dat dr. VS van plan zijn hun consulaat te handhaven. Deze mede deling werd door perschef Ziegler even later herroepen. Ik ben progressief! Ik had het al tijd al vermoed, maar nu kan ik het bewijzen. De werkgroep van het P.A.K., het Progressief Akkoord, waar in leden zitten van zes politieke par tijen, heeft een aantal punten opge steld voor een progressieve politiek. Er is er geen enkele bij waar ik het niet mee eens ben. Ik kies er een paar uit om dat toe te lichten. Van de overheidsuitgaven moet min stens een kwart ten goede komen aan de tien percent Nederlanders die be horen tot de achterhoede van de sa menleving en voor een deel samen klonteren in straten, wijken en gebie den als in getto's. Daar ben ik voor. Alleen lijkt de eis wat bescheiden. Vijfentwintig percent voor tien per cent is twee-en-een-half -percent per persoon. Vijf percent is toch wel het minimum om die mensen te ontklon- teren. De tweede klas in de treinen moet worden afgeschaft. Dat vind ik zeer goed gezien. De spoorwegen zijn al leen nog te redden als ze uitsluitend eersteklas kaartjes verkopen. Kinderen kunnen op school niet meer zakken of blijven zitten. Alle huiswerk wordt afgeschaft. Dat is een school voorbeeld van democratisch denken. Stommelingen moeten dezelfde kans hebben als slimmerds. De defensie-uitgaven moeten worden bevroren en de landmacht afgeschaft. Goed zo. Wat we deze winter hebben gedaan is de defensie-uitgaven op schroeven en de landmacht bevriezen. Pornografie mag niet verboden wor den. Dat vind ik een prachtig prin cipe. Het gaat me niet om de porno grafie, want daar blijf ik ook naar kijken als het mag. Overal bordjes „Verboden te verbieden". We zijn pas vrij als alle tegenstanders van de vrij heid in de gevangenis zitten. De NAVO mag niet als eerste kern wapens gebruiken. Dat lost meteen het hele kernwapenprobleem op. Want als tweede hoeft al niet meer. Het volgende punt lost trouwens de hele navo op: Nederland laat de andere NAVO-landen weten dat het na 1975 militair alleen nog zal samenwerken met democratische landen. De pil moet in het ziekenfonds. Bra vo.'.' Ik zoek al jaren naar een plaats waar ik dat ding voor mijn opgroeien de dochters kan verbergen. De regering moet van de lonen af blijven zolang ze de prijzen niet be heerst. Juist, maar ook omgekeerd natuurlijk. Want dit garandeert ons allemaal honderd percent regerings steun. KEES STIP Het K.N.M.I. deelt mee: Nederland lag vrijdag aan de zuidflank van een krachtig hogedrukgebied, dat zich van de oceaan over Schotland en Scandinavië uit strekte. Met noordoostelijke winden werd koude lucht aangevoerd, waarin veel bewolking en op de meeste plaatsen wat lichte sneeuw voor kwam. De neerslaghoeveelheden waren echter gering. De temperatuur bleef overdag dicht bij het vriespunt en daalde ln de nacht tot enkele graden onder nul. In Duitsland, het Alpengebied en verder naar het oosten kwam in Europa nog sneeuwval voor bij licht tot matige vorst. De as van de hogedrukgordel trekt de komende nacht over ons land naar het zuiden, waarna in de loop van zondag een oceaanfront zijn Invloed, het eerst ln het noorden van het land, kan doen gelden. VOORUITZICHTEN: Overwegend droog en zonnige perioden. Zondag lichte, in de nacht plaatselijk matige vorst en maandag onzeker. VOOR MAANDAG: Aantal uren zon 0 tot 5; minimum temperatuur van ongeveer normaal tot 6 graden onder normaal; maximum tempera tuur van ongeveer normaal tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur 90 percent. Kans op een geheel droog etmaal 70 percent. „Mooi zo", riep de regisseur, „en geef nu een schot voor de boeg." De mond van De Wenkbrauw viel open. „Maarmaar wat willen die lui toch?" Dan haalde hij driftig de schouders op. ,JLaten we het maar doen.ze vra gen er om eneen schot kan nooit kwaad. Maak het kanon in orde, jongens.' WHMtArPOKTKN temperaturen binnen- en buitenland ADVERTENTIE Een jeugdige teint behoeft niet aan leeftijd gebonden te zijn. Een nieuw schoonheidsmiddel op ba sis van vochthoudende tropische olie doet de huid prachtig opbloei en. Rimpels worden verzacht, oneffenbeden verdwijnen. Huidverzorgingsspecialisten adviseren een eenvoudige dage lijkse behandeling met "Oil of Olaz", dat ook als basis voor ma- ke-up wordt gebruikt. Het geeft U de voldoening van een jeugdig- gezonde huid. Olie van Olaz is verkrijgbaar bij apotheken, dro gisten en parfumerieën. Margaret Merril Amsterdam zwaar bew. no 1-2 0 De Bilt geheel bewolkt raio 1-3 0 Deelen geheel bewolkt nno -1 -3 0.2 Eelde zwaar bewolkt n 0-3 0.2 Eindhoven zwaar bew. n 0-2 0 Den Helder onbewolkt nno 1 0 0.6 Rotterdam geheel bew. no 1-2 0 Twente geheel bewolkt n -1 -4 0.2 Vlissingen zwaar bew. no 2-10 Zd.-Limburg sneeuw nno 0 -3 0.5 Aberdeen half bewolkt wnw 6 0 0 Athene zwaar bewolkt n 15 7 1 Barcelona licht bewolkt n 13 1 0.1 Belgrado geheel bew. wnw 0-2 0 Berlijn sneeuw nnw -1 -1 3 Bordeaux onbewolkt n 4-2 0 Brussel geheel bewolkt nno 1 -3 0.2 Frankfort sneeuw nno 1 -4 0.5 Genève licht bewolkt no 3-2 0 Grenoble zwaar bew. n 3-10 Helsinki licht bewolkt nno -5 -19 0 Innsbruck sneeuw zo 0-7 1 Lissabon zwaar bewolkt no 14 5 0 Locarno onbewolkt o 9-10 Londen zwaar bewolkt n 5 1 0.1 Luxemburg sneeuw nno 0-4 1 Madrid licht bewolkt n 8-10 Malaga zwaar bewolkt wnw 17 5 0 Mallorca licht bewolkt no 11 10 München sneeuw w -3-8 3 Nice zwaar bewolkt n 12 4 0 Oslo onbewolkt w.st. -5 -16 0 Parijs geheel bewolkt nno 4-10 Rome onbewolkt no 12 1 0 Stockholm onbewolkt w.st. -7 -19 0 Wenen sneeuw nnw 0 -4 0.4 Zilrlch sneeuw nno X -7 1 ZONDAG 1 MAART Zon op 7.27 uur; onder 18.19 uur Maan op 3.23 uur; onder 10.02 uur MAANDAG 2 MAART Zon op 7.25 uur; onder 18.21 uur Maan op 4.36 uur; onder 10.56 uur MAANSTANDEN Laatste kwartier 1 maart 3.33 uur Nieuwe maan 7 maart 18.43 uur Eerste kwartier 14 maart 22.16 uur Volle maan 23 maart 2.53 uur Laatste kwartier 30 maart 12.05 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN ZATERDAG 28 FEBRUARI Hoog Laag Hoog Laag Hoog Laag water water 7.52 3.24 uur uur 20.14 15.50 ZONDAG 1 MAART water water 8.38 4.03 uur uur 21.10 16.36 MAANDAG 2 MAART water water 9.45 4.59 uur uur 22.32 17.42 uur uur uur uur uur uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 10