- Niet aan de deur kopen - blijft het voordeligst ZWENDELENDE COLPORTEURS WEER OP PAD V ECI moet 70 man kwijt .••'waar9|s«t STEEDS VERDER GAA-: Dit jaar veel vorstverlet Transburg in moeilijkheden Noodzaak van vergoedingmoet worden aangetoond BELASTINGDIENST ACCEPTEERT VERBORGEN LOON NIET constructie bankwerkers en machine bankwerkers Regeling tegen pensioenverlies in voorbereiding GATT-bijeenkomst zonder resultaat Enschede*s bedrijf met 600 personeelsleden Zware stookoliën duurder Bervoets bezig met fusiegesprek SCHEEPVAART Wall Street HOOGOVENS IJMUIDEN ZATERDAG 28 FEBRUARI 1970 12 (Van onze correspondent) DEN HAAG Er komen zo nu en dan alweer een paar mooie dagen Het weer wordt zo langzamerhand beter voor het werk langs de straat Goed weertje voor colporteurs, om zich als voorjaarsboden aan de deuren te melden met extra koopjes, extra voordeel. Hier weer eens een paar recen te praktijkgevallen, die illustreren dat niét aan de deur kopen nóg voor deliger is: Een jongeman komt aan de deur en vraagt de huisvrouw of zij een grammofoon bezit, omdat hij bezig is na te gaan welke mensen grammo foons hebben. Deze vage enquête-achtige introductie helpt hem over de drempel. Mevrouw heeft een grammofoon. Mooi zo, dan heeft hij voor haar een voordeel-aanbieding. Als zij vijf platen per jaar koopt uit een ruim assortiment, kan zij die met korting krijgen. Zeg nou zelf, wat zijn vijf platen per jaar. Die koop je altijd wel. En mocht mevrouw toch geen platen willen bestellen, dan kan zij ook boeken kiezen. In metaalindustrie Hoofdinspecteur Heel oude truc Onzekerheid Totaal wordt ISO min uitgekeerd Niet bewezen Jawel, het is weer eens een boeken club, ditmaal boek en plaat geheten. En mevrouw zet haar handtekening zonder het zich te realiseren eventjes een bon netje dat haar onontkoombaar verplicht tot een afname van boeken of platen voor minimaal 64 per jaar, waarboven nog eens een eerste bestelling van 15. Op de bon wordt ook het beroep van haar man ingevuld. DEN HAAG Het bedrijfspensioen fonds voor de metaalindustrie en de stich ting samenwerking levensverzekerings- maatschappiien voor bedrijfspensioenre gelingen (SSL) zijn gezamenlijk bezig een oplossing te zoeken voor het z.g.n. pen- sioensverlies, dat kan ontstaan als een werknemer binnen deze bedrijfstak van werkgever verandert. De per 1 januari 1969 ingevoerde nieuwe pensioenregeling van het bedrijfspen sioenfonds voor de metaalindustrie voor ziet in een pensioen op basis van het eind loon. Voor de opbouw van dat pensioen wordt een bepaalde methode toegepast. Als een werknemer een onderneming in de metaalindustrie verlaat die is aangesloten bij het bedrijfspensioenfonds en gaat wer ken bij een onderneming die de pensioen regeling niet bij dat fonds heeft onderge bracht, of omgekeerd, kan de pensioen opbouw van de werknemers ongunsbg worden beïnvloed. Dan ontstaat wat de deskundigen noemen pensioenverlies. De besturen van het bedrijfspensioen fonds en van de SSL hebben, bij het begin van dit gezamenlijke beraad over een op lossing voor vermindering van dit pen sioenverlies, de stellige verwachting uit gesproken dat binnen afzienbare tijd een regeling zal kunnen worden getroffen. Daardoor zal dit vraagstuk voor werkne mers die binnen de metaalindustrie van werkkring veranderen op bevredigende wijze kunnen worden opgelost. Dan zal pensioenverlies bij de keuze van verzeke raar geen rol meer spelen. De verwachting leeft dat, als in deze bedrijfstak een oplossing is gevonden, een soortgelijke regeling ook in de andere be drijfstakken ingang zal vinden. ADVERTENTIE Hoogovens IJmuiden vraagt voor onderhouds- en reparatiewerkzaamhed en aan zeer uiteenlopende werktuigkundige apparatuur en installaties. Goede theoretische opleiding en ruime ervaring. Leeftijd 25 tot 45 jaar. Constructiebankwerkers worden in dagdienst geplaatst; voor machinebankwerkers is plaatsing zowel in dagdienst als in ploegendienst mogelijk. Aanvangssalaris 11.612,- per jaar. overeenkomend met bruto ca. 223,- per week in dagdienst en bruto ca. 264,- per week in ploegendienst. Schriftelijke sollicitaties onder nr. HF 66. te richten aan: Hoogovens IJmuiden, Personeelsafdeling, Hoofdkantoor 2. AMSTERDAM. Emittenten delen mede dat op de S'^a pet. 15-jarige obli gatielening 1970 groot 100 min. ten laste van de N.V. Nederlandse Gasunie, waar op donderdag de inschrijving openstond, tot een zodanig bedrag is ingeschreven, dat bij de toewijzing een zeer belangrijke reductie moet worden tegepast. Uitgifte koers was 100 pet. Pas 's avonds realiseert de familie zich waar zij aan begonnen is. Graag met korting vijf grammofoonplaten per jaar kopen is één ding, maar meteen al vast zitten aan een besteding van 79 is weer heel wat anders. Waarover de jongeman aan de deur dan ook gemakshalve maar niet heeft gesproken. De heer des huizes is boos op zijn echtgenote en hij wijst haar op de aan zienlijk grotere slimheid van huisvrou wen in de buurt, van wie men hoort dat zij de colporteur voor alle zekerheid maar hebben weggestuurd. Maar.het loopt allemaal heel" goed af. De volgende avond wordt de echtgenoot opgebeld door een vriendelijke heer, die zegt dat hij van het kantoor van de colportagefirma is en dat hij graag wil weten of de familie willens en wetens de koopverplichting voor f 79 is aangegaan. Je kunt nooit weten, nietwaar, of het personeel zijn werk goed doet. Als hij hoort dat de familie zich allesbehalve willens en we tens verplicht voelt, verklaart hij het contract lakoniek voor vervallen. Kijk, als de colportage zo werkte, was het zetten van een handtekening niet zo riskant. Alleen, op het contract dat de colporteur bij zijn baas bracht, had als beroep van de echtgenoot van de vrouw die haar handtekening zette, gestaan „hoofdinspecteur van politie". Zodra be wezen wordt dat ook mensen die „bank werker", „kantoorbediende", „fabrieksar beider", of „.kleine zelfstandige" invul den, zo gemakkelijk van hun contracten afkomen, raken wij pas onder de indruk van de goede bedoelingen van de col portage. Maar zover is het nog lang niet. En dan één van de oudste colportage- trucs, die nog steeds succes hebben. Veel toegepast in kleinere plaatsen. De truc werkt zo Men wordt opgebeld door een man die zegt dat hij telefoneert vanuit Tilburg, waar grote nood heerst in de textielsector. Daar heeft men zeker wel over gelezen? Goed, van die nood is een deugd te maken voor de consument, die dan tege lijkertijd helpt in de strijd om werkge legenheid. Of de man misschien eens mag langskomen om. geheel vrijblijvend, een uitzonderlijk kledingaanbod te doen. De man komt langs in een grote Ameri kaanse Chevrolet. Hij biedt vijf coupons stof aan voor de introductiespotprijs van bij elkaar ƒ250. Men mag stoffen voor jurken en mantels ook kiezen. En wat een service: zaterdag komt er een showwagen met maatconfectie in het dorp. Oók tegen spotprijzen. Wie daaruit kiest kan de betaalde coupons weer in ruilen. Wie toch geheel en al maatkle ding wil, krijgt een coupeur aan huis die voor 79 een pak maakt helemaal uit Tilburg. Alleen moet men even geduld hebben totdat de coupeur bij wat klanten in dezelfde streek tegelijk langs kan gaan. Kort en kwaad: de showwagen wordt in het dorp nooit gezien. De man heeft een kaart met de naam van zijn bedrijf „wij hebben meer dan 20.000 tevreden klanten" staat erop achtergelaten en men belt naar de zaak die erop staat. De Verenigde Kledingbedrijven in Tilburg. Men vertelt het verhaal van de man met de grote auto en de coupons en aan de Tilburgse kant van de telefoonlijn rijst hoorbare verontwaardiging. „Al weer", roept Tilburg uit, „alweer hebben onverlaten misbruik gemaakt van onze kaarten. Nee, doet u geen moeite de po litie te waarschuwen. Dat hebben wij zelf al gedaan. Het onderzpek is al aan de gang. Maar wij, met onze naam die wij als bedrijf op te houden hebben, hel pen u. Er komt iemand langs." Er komt iemand langs. Hij bekijkt de coupons stof kritisch en zegt dat daar voor 79 per kostuum nog wel iets uit te maken valt. Maar een damesregenjas, bijvoorbeeld, waarvoor de colporteur 15 maakloon had genoemd, zou zeker op 90 moeten komen. Het wordt een moeilijke zaak, want de klanten willen nu toch wel eens zeker heid hebben voordat zij weer met iemand in zee gaan. Hoe gaan die kostuums wor den? Hoe gaat dat verder met het tussen tijds maatnemen? Hoe weten zij zeker dat zij ooit nog iets voor hun geld zien? Als de kaart van de firma door anderen misbruikt is, zouden zij dat toch wel graag zwart op wit willen zien op een niet-misbruikt papier. Natuurlijk, zegt de man uit Tilburg, alles kan. Maar alleen zal de directeur zelf die dingen moeten bevestigen. En hij verdwijnt weer, vriendelijk groetend. Het is nu al enkele maanden geleden, maar in dit voorbeeld-geval moeten de gedupeerden nog steeds een brief van de directeur uit Tilburg krijgen. Zij zitten met de stof in hun maag. Een koopje, vijf coupons voor 250, ook al zijn zij qua dessin een tikkeltje uit de mode en qua afmeting nogal krap. Maar wel een duur koopje als je er niets mee kunt beginnen. Intussen is eens nagegaan waar de wa gen van de „door de politie gezochte" colporteur thuishoort. Zeker wel, in Til burg. ROERMOND. Naar de directie van de ECI meedeelt zal per 31 december van dit jaar de afdeling „natriumperboraat" worden gesloten. Omdat de fabricageme thode, waarbij grote hoeveelheden elek trische energie worden gebruikt, niet meer tot een concurrerende kostprijs leidt. Tengevolge van deze sluiting zullen on geveer zeventig personeelsleden geleidelijk elders werk moeten zoeken. GENEVE (Reuter) De voornaamste handelstanden hebben het besluit of zij volgend jaar een nieuwe ronde van on derhandelingen over een verdere liberali sering van de wereldhandel zullen be ginnen, uitgesteld. De conferentie van de algemené overeenkomst voor tarieven en handel (G.A.T.T.) is vrijdag na veertien dagen van beraadslagingen uiteen gegaan zonder dat ook maar enige toezegging is gedaan omtrent de onderhandelingen die de directeur-generaal van de G.A.T.T., Olivier Long, voor 1971 had voorgesteld. ADVERTENTIE UTRECHT. De vorstverletuitkering zal deze winter belangrijk hoger uitkomen dan in voorgaande winters. Htt Risico fonds voor de Bouwnijverheid verwacht, dat in totaal ruim 150 miljoen zal wor den uitgekeerd, tegen respektievelijk 120 miljoen, 21,4 miljoen, 52,8 mil joen en 102 miljoen in de winters van 1965/1966, 1966/1967, 1967/1968 en 1968/ 1969. De stichting verletbestrijding bouwnij verheid, die het doorwerken in de winter stimuleert, verwacht eveneens dat het be drag dat het vorige seizoen is uitgekeerd, 7,6 miljoen, dit jaar aanzienlijk zal worden overschreden. Bij vorstverlet zijn de verdiensten an de bouwvakkers lager dan bij normaal werken. Het risicofonds keert weliswaar 100 procent van het contractloon uit, maar alle bouwvakkers ontvangen normaliter tien en soms vijftien procent prestatietoe slag. Voor degenen die in tarief werken kan vorstverlet zelfs een teruggang in loon tot 40 procent betekenen. De jaarbeurs heeft plannen óm naast het nieuwe, 80 miljoen gulden gekost hebbende Beatrix-gebouw nog een tweede ongeveei even groot gebouw neer te zetten. Op het terrein waarop deze tweede expositiekolos zou moeten worden gebouwd, staat nu nog de Hojel-kazeme. De onderhandelingen met het ministerie van defensie over de verkoop van het terrein zijn nog niet rond. „We hebben de grond nog lang niet", zo zei Jaarbeursdirecteur drs. J. H D. van der Kwast gisteravond. Of het plan zal worden gerealiseerd, hangt af van de resultaten met het Beatrix-gebouw. Voorlopig lijken de perspec tieven echter gunstig. ENSCHEDE. Bij de textielfabriek Transburg N.V. in Enschede doen zich op het ogenblik ernstige moeilijkheden voor omdat de kredietgarantie van de Nationale Investeringsbank niet zal wor den verlengd. Bij Transburg werken 600 personen. Vanwege deze moeilijkheden hebben de Kamerleden Wieldraaijer en Marsman ROTTERDAM In het kader van de door het ministerie van Economische Za ken vastgestelde prijsstructuur voor vloei bare brandstoffen zullen als gevolg van gewijzigde marktomstandigheden de prij zen van zware stookolieën op zaterdag 28 februari 1970 worden verhoogd met 1,85 per duizend liter/kilogram. De gezamen lijke oliemaatschappijen hebben dit vrij dagmiddag meegedeeld. ROTTERDAM. De directie van gebr. Bervoet's kledingbedrijven deelt mee dat zij in onderhandeling is met een ander bedrijf om tot samewerking te komen. Zo spoedig mogelijk zullen nadere be richten volgen of een en ander al dan niet tot resultaat zal hebben geleid. Aandelen Bervoets zijn incourant ter beurze genoteerd. een bezoek gebracht aan Enschede en vragen gesteld aan minister Nelissen. De kredietgarantie van de Nationale Investeringsbank zou op 1 maart aflopen. De laatste dagen is er koortsachtig ge werkt om een partner te vinden die be langstelling heeft voor het bedrijf. Er was een gegadigde, maar deze heeft zich teruggetrokken. De bank is niet bereid om door te gaan, evenmin als Van Heek en Co., de eigenaresse van de gebouwen. De Kamerleden Wieldraaijer en Mars man vragen de minister te bevorderen dat het bedrijf voortgezet kan worden en daarover ook overleg te plegen met de werknemersorganisaties. Verder vragen zij onder meer, of de minister gezien de verdere ontwikkeling van het schoksge wijs afstoten van personeel uit de textiel, het moment gekomen acht om passende maatregelen ten aanzien van deze be drijfstak en het gebied van Twente-Oost- Gelderland te nemen. Acmaea 26 v. Stanlow n. Thameshaven. Amstelhoek 27 v. Basrah n. Bahrein. Bawean pass. 27 Gibraltar n. Mombasa. Geeststar 27 v. Preston n. Barbados Gulf Italian 27 te Bantry Bay. Kloosterkerk 26 v. Bangkok n. Pu san Koningswaard 27 v. Dundee n. Botterdam. Korendiik 27 v. Barranqullla n. Canarische Eilanden. Korenia 28 te Bandar Mashur verw. Merseylloyd 26 v. Hongkong. 28 te Manilla vefw. Oldekerk 28 te Abudhabi verw Pericles 27 v. Brake n. Amsterdam. Queen of Sheeba 27 te Massawah. Rondo 27 v. Rangoon n. Calcutta. Schelpwijk 27 v. Port de Bouc n. Londen. Sepia 26 v. Portland Maine n. Puerto Miranda. Statendam 27 te Curaqao. Steenkerk 27 te Tripoli. Themis 27 te Valletta. Tjiluwah 28 te Port Moresby verw Tjimanuk 27 v. Singapore n. Hongkong. Vlieland 28 te Pointe Noire verw. Wonoglri 27 te Balik Papan verw. Zafra 27 te Madeira verw. Zaria 27 v. La Spezia n. Perzische Golf. De omzet in Wall Street was 12.890.000 aandelen, tegen don derdag 11.540.000 aandelen. Dow Jonescijfers: industrie 777.59 (+13.14), sporen 177.58 (+1.47). nutsbedrijven 115.25 1.37). Avondverkeer (tussen baakjes de slotkoers van gisteren) AKZO 92.00—92.20 (91.70), Hoog ovens 107.50 (107.00), Kon. Olie 135.20—135.60 (135.60) Philips 64.30—64.80 (64.20), Unilever 109.50 gl (109.40), KLM (127.00). Santa Fé Ind. Can. Pacific Illinois Cent. Penns. Centr. South. Pac. Union Pac. Allied Chem. Am. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. a. T. Am. Brand Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup.de Nem. Eastm. Kodak Gen Electr. Gen. Motors Goodyear T. gisteren 2334 66 30V4 26*4 36% 373/4 22% 39 47»/4 331/2 50% 32% 29 27% 25 27 73% 27 22 95% 78 Va 68% 681/2 26% neden 24% 67% 29% 26% 36% 39% 23% 39% 48% 33% 51% 32% 29% 27 25 27 74% 27% 22 98 79% 70% 69% 27% Am. Motors Int. Harv. Int. Nickel Int. T. a. T. Kennecott Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum Stand Br. Stand. Oil N.J Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M. gisteren 9% 28 44% 58% 49% 30% 34% 37 65% 42% 43 5 8 53% 54% 42% 27% 36% 10% 51% 19 37% 60 33% 41 36% heden 9% 28% 46 59 49% 30 35% 37 663% 42% 423% 533% 54 423% 27% 37% 10 53% 19 37% 80% 34% 42% 37 (Van onze belastingmedewerker) HAARLEM. Artikel 11 van de wet op de loonbelasting 1964 is eigenlijk een heel eigenaardig artikel. Want nadat ar- tiel 10 verklaard heeft, dat loon is al het geen uit een dienstbetrekking of een vroegere dienstbetrekking wordt verkre gen, komt artikel 11 aandragen met een hele lijst van dingen, die dan niet tot het loon behoren. Wie dus denkt, dat „al het geen" heus „alles" betekent, heeft het mis. En nu staat er in de lange lijst van artikel 11 één, waarover we het willen hebben. De ene categorie, die dan niet tot het loon behoort, heet in de wat lang dradige bewoordingen, die wetten nu een maal eigen is: „vergoedingen voor zover zij geacht kunnen worden te strekken tot bestrijding van noodzakelijke kosten, die de werknemer in verband met zijn dienstbetrekking heeft te maken", Wat korter zouden we kunnen zeggen: ver goeding van kosten, die de werknemer moet maken om zijn werk te kunnen doen. Waarbij dan niet vergeten mag worden, dat het gaat om vergoedingen, die de werkgever verschaft. Voor we verder gaan merken we op, dat de wet op de inkomstenbelasting, wat loon betreft, geheel aansluit bij de wet op de loonbelasting. Wat hier voor de loonbelasting gezegd wordt, geldt dus ook voor de inkomstenbelasting. En dan nu terug naar de noozakelijke kosten. De regeling is in zoverre merk waardig, dat degene die loonbelasting moet inhouden althans in eerste in stantie op eigen houtje uitmaakt wat loon is en wat niet. Vindt hij een bepaal de vergoeding geen loon, dan houdt hij geen loonbelasting in. En bij de inkom stenbelasting geldt op overeenkomstige wijze hetzelfde voor de aangever. Er zijn verschillende vergoedingen denkbaar, die niet tot het loon gerekend zouden kunnen worden. Te denken valt aan autovergoeding voor vertegenwoordi gers, huurvergoeding voor hen, die ge dwongen zijn duurder te gaan wonen, verblijfsvergoeding voor mensen, die op verschillende plaatsen moeten werken, kleedgeld voor het dragen van unifor men, extra vergoeding voor vuil werk enzovoort. Het behoeft geen betoog, dat hier een grote verleiding aanwezig is, om loon weg te werken onder „vergoedingen". Dat is natuurlijk aantrekkelijk, maar zo ge makkelijk als het lijkt is het nu ook weer niet. Want de Hoge Raad heeft nog niet zo heel lang geleden uitgemaakt, hoe de zaken nu eigenlijk staan. De aanlei ding was een maar kleine vergoeding, die een werkgever aan zijn werknemers gaf. Het bedrijf was dat van montage van centrale verwarmingen, koelinstalla ties enz. Het werkte door het hele land, zodat de werknemers de hele dag en als het ver weg was ook de nachten van huis waren. Voor dat van huis zijn kregen ze 1 per dag koffiegeld en nog f 0,50 voor de avonduren, dus 1,50. Dat zijn nu niet zulke reuzebedragen. Maar misschien ging het om een groot aantal werknemers. In ieder geval, de in specteur nam het niet. Of juister: hij nam de gulden wel, maar de 0,50 niet. Hij stelde, dat de monteurs hun koffie veelal in op het werk aanwezige kantines drinken en hij beriep zich ook op een collectieve arbeidsovereenkomst, waarin maar een gulden was overeengekomen. En wat gebeurde? Hij kreeg zowel bij het gerechtshof als bij de Hoge Raad ge lijk, althans voor de werknemers, die 's avonds naar huis gingen. Want die vijf tig cent voor de avond wilde het gerechts hof zonder meer accepteren. Voor de rest bleef de inspecteur overwinnaar. En dat gebeurde niet, omdat het gerechtshof en de Hoge Raad nu precies wisten, hoe veel koffie de monteurs wel dronken. Het motief was, dat de werkgever niet bewe zen had dat voor de mensen, die alleen de dag van huis waren 1.50 het juiste bedrag was. Daar wringt dan ook de schoen. De man. die zegt: dit is geen loon, moet dat waar kunnen maken. De inspecteur behoeft niet het tegendeel te bewijzen. De redenering van de Hoge Raad was eigenlijk wel logisch. Hij redeneerde: Al lee wat uit een dienstbetrekking wordt verkregen is volgens de wet loon. De ver goeding voor bijzondere kosten vormt daarop een uitzondering Wie zich op die uitzondering beroept moet dat waar maken. Trouwens, het gerechtshof was de Hoge Raad al voorgegaan, door uit te spreken, dat de werkgever, toen gebleken was, dat niet vast stond, of die gulden voor koffie alleen maar een tegemoetkoming was of een vergoeding voor alle kosten, „klaar heid" had moeten verschaffen. Het licht dat die klaarheid moest brengen had hij niet ontstoken. Er zijn over de kwestie van de afzon derlijke vergoedingen nogal eens beslis singen gevallen. We noemen als voor beeld nog de werknemer, die een huur- toeslag kreeg van zijn werkgever. Het argument, dat de werknemer een repre sentatieve woning moest hebben en dat daarom de huur hoger was, kon de rech ter niet vermurwen. Hij zag de noodzaak van de representatie niet in en ook het argument dat betrokkene op verlangen van zijn werkgever was verhuisd baatte niet. In een ander geval werd een huur vergoeding ook tot het loon gerekend ondanks het motief, dat de betrokkene zo vaak moest verhuizen en daarom duurder uit was dan een ander. Veel succes werd dus met deze acties niet geboekt. In het algemeen kan men zeggen, dat men zulke afzonderlijke vergoedingen fiscaal het best bekijken kan, als ze even weggedacht worden. Zijn de kosten, die de werknemer dan maakt dus zonder vergoeding voor hem aftrekbare kos ten. dan is de vergoeding, die hij voor die kosten krijgt voor hem ook geen loon. Deze regel is trouwens in de jurispru dentie al een hele tijd geleden gegeven en hij maakt onzes inziens de beoordeling van vergoedingen, waar het hier om gaat wel iets gemakkelijker. De wet op de loonbelasting en die op de inkomstenbe lasting geven van de aftrekbare kosten, voor zover hier van belang, een vrijwel gelijke omschrijving. Het zijn namelijk kosten tot ..verwerving, inning en be houd" van de opbrengst voor zover die op het loon of wat de inkomstenbelas ting betreft op het inkomen drukken. Men kan dus wat de loonbelasting be treft, zeggen: het zijn kosten, die men redelijkerwijs moet maken om zijn func tie te behouden en goed te kunnen uit oefenen. Dat „redelijkerwijs" dan wat ruim genomen, want men kan er natuur lijk over twisten of iemand in de tegen woordige tijd zijn functie zonder koffie goed kan uitoefenen, al lijkt het in de praktijk een uitgemaakte zaak, dat het niet kan. We eindigen met nog even nadrukkelijk te wijzen op het belang van deze zaken niet alleen voor de werkgever maar ook voor de werknemer. Natuurlijk is de werkgever de eerste, die ermee te maken krijgt, namelijk als hij loonbelasting moet inhouden. Maar ook voor de werk gever is het uiteraard van belang om te weten, of er niet te veel of te weinig loonbelasting van hem wordt ingehou den. Als te veel belasting ingehouden wordt, is dat natuurlijk niet leuk. Maar te weinig ingehouden belasting kan altijd nog op hem verhaald worden, en dat kan erg ongelegen komen. Of dat verha len in de praktijk nu altijd gebeurt is een andere zaak. Natuurlijk zijn zij, van wie loonbe lasting wordt ingehouden, maar die om de een of andere reden in de inkomsten belasting vallen en dat zijn er zeer veel het meest direct bij de kwestie van de vergoedingen voor bijzondere kos- tn betrokken. Zij moeten zelf hun aan gifte doen. En het is ook op het hier besproken punt nog wel eens moeilijk, om dat goed te doen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 12