Bondscoach: „Geen commentaar" Barry Hughes: „Geen beker voor Kessler" SOLIDE SPELEND HAARLEM HIELD SPARTA GEMAKKELIJK IN HAND jêQ ADO-Haarlem PSV-Telstar voor beker Yxb Energiek Vitesse kon Ajax niet lang houden 1 W k Dick Beek beleefde met vier treffers tegen Excelsior een grootse middag Haarlem in onderhandeling met Hughes Hersenschudding na vechtpartij Twee meldingen van dertien goed 2 K Li i [te ^4^ BJ FORTUNA VLAARDINGEN GAF AZ '67 PUNTEN NIET CAUDEAU m v Ut - mm I TELSTAR MAAKTE EEN ABRUPT EINDE AAN INDRUKWEKKENDE ROTTERDAMSE ZEGEREEKS tl ixl iii MAANDAG 2 MAART 1970 13 w i,;- rf f Derde keer Uitgeblust V oorbereiding Verder Paniek F (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Formalist Georg Kessler. Nadat hy zijn toekomstige ploeg Sparta had zien voetballen tegen een professioneel spelend Haar lem en zien verliezen wilde hy niets zeggen over het spel van de Rotter dammers. „Ik woonde", zo zei hy, „het duel bij in mijn functie als bonds coach. Ik wil liever niet vooruitlopen op de gang van zaken. Nu ben ik nog in dienst van de voetbalbond. Vanaf 1 juni ga ik me bezig houden met Sparta". Inkonsekwente Kessler. Hij wilde wèl zijn mening geven over het spel van Haarlem. „Haarlem speelde zoals ik het al meerdere malen heb gezien. Gedegen, verstandig voetbal. De ploeg maakte op mij een gevaarlijke indruk. De beide spit sen Couperus en Hoeben bieden mogelijk heden voor de coach". Teleurgestelde Kessler. Zonder twijfel zal de bondscoach (tot 1 juni) niet blij zijn met het door Sparta bevochten resultaat. Georg Kessler is een voorstander van in ternationaal contact. Van ontmoetingen tegen buitenlandse ploegen. Liefst in com petitieverband. Sparta verspeelde giste ren door een 2-1 nederlaag de mogelijk heid om zich te klasseren voor de Euro pa-Cup II. Waarschijnlijk verloren de Rotterdammers daarmee de laatste grote kans op internationaal contact voor wat betreft het seizoen 1970-1971. Wat rest' is de Intertoto. Een weinig aantrekkelijke derde rangs competitie, die bijvoorbeeld de eerzucht van een speler als doelman Jan ven Beveren niet zal kunnen bevre digen. En hem zeker niet zal weerhouden van zijn plannen Sparta te verlaten. Achter de nederlaag van Sparta zag ook trainer Barry Hughes van Haarlem de figuur van Georg Kessler. Blij met het behaalde resultaat zei Hughes met een tikkeltje leedvermaak: „geen beker voor Kessler". De Haarlemse trainer vond terecht dat zijn team verdiend gewonnen had. „Het moest er eens van komen", aldus Hug hes. „We zijn het gehele seizoen al ster ker dan Sparta In het begin speelden we in Rotterdam gelijk (1-1). Thuis verlo ren we op een ongelukkige manier, terwijl iedereen zei dat we sterker waren. Ik (Van onze sportredactie) HAARLEM. „Hughes heeft nog niet getekend bij Go Ahead", zo zegt voor zitter betaald voetbal van Haarlem Go- sen. „Ik kan vertellen dat ik bijzonder verbaasd ben over de geruchten die de omloop doen als zou Hughes vertrekken naar Deventer. Te meer omdat Haarlem in onderhandeling is met Hughes over een verlenging van zijn contract". Het is best mogelijk dat Hughes in De venter is gesignaleerd maar dat wil nog niet zeggen dat hij Haarlem verlaat", aldus de heer Gosen. Het bericht dat Go Ahead-trainer dr. Franz Fahdronc deze week officieel in kennis zal worden gesteld van zijn ont slag heeft tot de nodige deining bij de spelers van Go Aheads eerste elftal ge leid. Oeki Hoekema heeft na een gesprek dat hij dit weekeinde met manager Ed Brands heeft gehad aangekondigd dat hij zijn contract aan het eind van dit sei zoen niet wil verlengen. De eerste elftalspelers is door het Go Ahead-bestuur meegedeeld dat gezocht zal worden naar een Engelse trainer (vol gens geruchten Hughes). Wat dr. Fahdronc zal doen na zijn ontslag is nog niet bekend. Go Ahead-aanvoerder Gerard Zomer: „Het is ons allemaal hard op het lijf ge vallen, al hadden we het eigenlijk wel verwacht. Je kunt niet ongestraft een elf tal uithollen door twee internationals te laten gaan". Ik moet wel zeggen dat we succes heb ben gehad met het Oost-Europese voetbal dat Fahdronc heeft ingevoerd, maar mis schien is het wel goed dat we eens een andere trainer krijgen". (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Een 28-jarige speler van de voetbalvereniging DEM is zondag met een hersenschudding opgenomen in het Sint Jozefziekenhuis te Heemskerk na een gevecht met de keeper van Zand- voortmeeuwen tijdens de voetbalwedstrijd van zondagmiddag. Er ontstond onenigheid, die zo hoog op liep dat de keeper van Zandvoortmeeu- wen een DEM-speler in het gezicht sloeg. Deze was nog bewusteloos toen de politie arriveerde en hem naar het ziekenhuis liet vervoeren. Zaterdagmiddag heeft de 19-jarige Ge rard Kerkerman, speler van ZCFC Zaan dam, in de wedstrijd tegen de voetbalver eniging Jong Hercules zijn sleutelbeen ge broken. Hij is opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk. Kristensen verliest de bal aan Wen- tink van Haarlem. Peijs staat klaar om zo nodig in te grijpen. heb tegen de spelers gezegd: „De derde keer zal het gebeuren. Jullie moeten win nen". Dat winnen is Haarlem gemakkelijk af gegaan. Sparta was geen schim van de ploeg, die afgelopen woensdagavond een grandioos duel streed met Ajax in het Olympisch Stadion. Was toen de voor hoede van de Rotterdammers, een wer velend, moeilijk door de Amsterdamse verdediging in toom te houden geheel, gis termiddag leek het alsof een vermoeid uitgeblust team tegen Haarlem was aan getreden. Een elftal wellicht, dat de wed strijd tegen Ajax nog in de benen had zit ten. Deze zienswijze, door diverse be stuursleden van Sparta verkondigd, werd bestreden door de trainers Visser en Hug hes. Hughes: „Deze knapen zijn profes sionals. Ze trainen iedere middag. Je mag van ze eisen dat ze minstens twee wedstrijden in één week kunnen spelen. Zijn ze daartoe niet in staat. Wel dan zijn het prullen". Pim Visser was het eens met zijn Haarlemse collega, maar zei wèl: „Het is natuurlijk niet hetzelfde voor de spelers om te voetballen tegen Ajax of tegen Haarlem. Tegen de Am sterdammers waren ze veel meer geïn spireerd en fel op de bal. Vanmiddag was er zelfs van enige interesse geen sprake". „Een staaltje van slechte voorberei ding", noemde Nol Heijerman, de rechts buiten van Sparta, die voor het eerst dit seizoen een volledige wedstrijd speelde, het programma van het eerste elftal ge durende donderdag, vrijdag en zaterdag. „Ik hoorde vanmorgen pas dat ik moest spelen. Terwijl Bosveld en Kowalik al te gen Ajax geblesseerd raakten". Heijerman stelde teleur. Hij schopte letterlijk geen bal goed. Hij was nog slechter dan de rest van de voorhoede van Sparta (Hans Venneker en de zich als maar vastlopende Deen Kristensen). En Haarlem? Haarlem speelde zoals Kessler gisteravond zei: gedegen, ver standig voetbal. Een spel dat werd gehonoreerd met twee treffers. Doelpunten van Piet Hoe ben, die er laatste tijd maar niet in slaag de het vijandelijke net te vinden. De eer ste goal viel in de negentiende minuut, na een blunder van linksback Walbeek. Chris Lefering reageerde zeer attent. Hij ving de bal op, draaide weg van doelman Van Beveren en gaf tien meter van de rechter doelpaal een voorzet. Hoebens kopbal was een juweeltje. In de vijfen twintigste minuut vah de tweede helft be nutte hij scherp opgesteld een afge meten voorzet van Van Slooten. Bijzonder sterk, in het als geheel solide Haarlem, opereerde Peijs. Sparta kwam aan een doelpunt door dat scheidsrechter Van Gemert de Rotter dammers een te betwisten penalty toeken de nadat Wentink en Jan Klijnjan in het Haarlemse strafschopgebied wat „rom melden". Hans Eijkenbroek, aanvoerder van Sparta, deponeerde de bal achter doelman Paternotte. ARNHEM Na de wedstrijd Vitesse Ajax vond in Arnhem de loting plaats voor de derde ronde van het bekertoer nooi. Zes van de zeven wedstrijden gaan tussen clubs, die in dezelfde klasse spelen. Er zjjn vjjf „eredivisieduels", namelijk AZ '67Ajax, Go AheadTwente, ADO Haarlem, PSVTelstar en de winnaar van GVAVFeijenoord tegen MVV. De twee overgebleven clubs uit de eerste divisie spelen tegen elkaar, in de ontmoeting De GraafschapElinkwjjk en DWS zal voor de tweede keer in successie een club uit de tweede divisie ontmoeten in de uit wedstrijd tegen AGOVV. dat voor de twee de ronde was vrijgeloot. DEN HAAG. De cijfers van de voet baltoto van het afgelopen weekeinde, nr. 30 zijn als volgt: Aantal deelnemers 766.537. Inleg 1.653.273 gulden. Prijzenbedrag 743.972 gulden. Eerste- en derde prijs 233.192 gulden. Tweede- en extra prijs 148.794 gulden. Bij het kantoor van de sporttoto had den zich gisteravond twee deelnemers aan gemeld met dertien juiste voorspellingen. Spoito-Haorlem 1 A.D.O.-D.O.S. Twento-N.A Telttar-foceitlor P «W*. WW ?lfr,kwijk.WlIleiB |f~ Volewjjck-Gfoofwh. förtw» Vf-AX. '6ï P.S V.-Dêf» iotch Go Aheod-R.e.C. D.W.S.-H.D.V.8. Veendam-R.C.H. M.VX.-Votwicfa» (Van onze sportredactie) ARNHEM.Ajax heeft het voor de beker gehaald tegen Vitesse. Maar vraag niet hoe. Het eenzijdige Amsterdamse aanvalspatroon deed Vitesse uiteindelijk de das om in het beslissende laatste kwartier. Vitesse gaf uitstekend partij. Johan Cruijff de na afloop trekkebenen de vedette verkondigde een andere me ning: „Vitesse verdedigde bikkelhard. Vooral Hofs die het toch echt wel op mij had gemunt, vond ik levensgevaarlijk". De voor Veenstra ingevallen Kunst zag na 57 minuten voetbal kans de 0-1 achter stand ontstaandoor een treffer van Keizer weg te werken. Het enthousias me van de Arnhemmers werd 16 minuten voor het einde getemperd door het twee de Ajax-doelpunt van Van Dijk. Michels: De bal wordt nadat hij afgeketst is op de paal opnieuw opgepikt door Frans van Essen, die enkele ogen blikken later Telstar een 20 voor sprong zal bezorgen. Goalgetter Beek (9), Kort (midden), Stanic en Kleingeld kijken toe. V (Van onze sportredactie) VELSEN Excelsior miste voor de wedstrijd tegen Telstar de warming- up. De Rotterdammers verkeerden in de waan evenals een groot gedeelte der 5.000 toeschouwers dat het bekerduel pas om half drie zou be ginnen. Maar ook een warming-up zou waarschijnlijk niets aan de wer kelijkheid hebben kunnen afdoen. Een realiteit die tegen Telstar dat hier voor nauwelijks tot de bodem van zijn kunnen behoefde te gaan na negentig minuten voetbal uit een kansloze 50 nederlaag bestond. Excelsior vond op Schoonenberg zijn Waterloo. „Misschien komt het wel", mij merde een allesbehalve gedesillusioneer de Excelsior-trainer Bob Janse na afloop, „omdat de bezieling dit keer ontbrak. De spanning, die er heerste voor de wed strijden tegen Den Bosch en Blauw Wit, heb ik deze week pynlyk gemist. Aan de andere kant kan deze nederlaag nuttig werken. Wij weten nu, dat wij tekort schieten voor de ere-divisie". Dat laatste bleek al onmiddellijk na het eerste fluitsignaal van arbiter Boogaerts, toen een weinig geïnspireerd Telstar het zich zelfs permitteerde enkele kansen nonchalant te laten liggen. Binnen een half uur liepen de Velsenaren echter naar een comfortabele voorsprong. Eerst was het Beek (die met vier treffers tegen zijn oude vereniging een grootse middag be leefde) die kon profiteren van de te grote vrijheid, die hij van zijn dirécte bewa ker Muhlenbruch genoot en op enkele me ters na een pass van Stanic de bal langs de kansloze Geilman werkte. De zwakke Muhlenbruch veroorzaakte ook de directe aanleiding tot de tweede Telstar treffer, die de strijd in feite besliste. De vrije trap van Bond (toegekend na een te harde charge tegen de actieve Beek) belandde bij de vrijstaande Van Essen die eerst tegen de paal schoot, maar ver volgens 2-0 aantekende. Rab: „Dat doel punt viel op een gunstig moment. Tel kens als Excelsior wat actiever werd, maakten wij een doelpunt". Dat bleek nog eens duidelijk in de twee de helft toen Excelsior aanvankelijk wat meer activiteit aan de dag legde maar Beek nog eens een hattrick aan zijn doelpunt van de eerste helft kon toevoe gen. Aanvallend (Kwakkernaat werd goed uitgeschakeld door André, terwijl Libregts kansloos was tegen Van Essen) moest het gevaar bij de Rotterdammers komen van de slimme Bassant, waarmee De Vries soms de grootste moeite had. Ook zijn acties (Bassant: „Ik miste Van Tolede erg") hadden echter te weinig stootkracht om de Velsenaren maar bij benadering uit balans te brengen. De inci dentele kansjes die voor Kwakkernaat en De Boom ontstonden, (Rab: „Wat wil je. Als je met 5-0 voorstaat en alles kunt doen, verslapt de concentratie") leverden niets op. Die tweede helft werd Dick Beek in de gelegenheid gesteld om de onvolkomen heden in verdedigend opzicht bij Excel sior nog eens aan de kaak te stellen. Eerst rondde hij een fraaie aanval opgezet door Bond en Van Egmond doeltreffend af, vervolgens profiteerde hij alert van een misverstand tussen Geil man en Tetteroo, terwijl hij luttele mo menten later uit een korte corner van Bond via Van der Lugt (ingevallen voor de met een kuitbeenblessure sukkelende André) opnieuw volkomen vrij met een kopbal de eindstand op 5-0 bepaalde. Beek: „Die doelpunten zeggen mij wei nig. Ik had er liever een paar bewaard voor volgende week tegen DWS". Het merkwaardige was dat er na afloop na Excelsior's afgang in brede kring be wondering bestond voor het optreden van de Rotterdammers. Telstar-trainer Rab: „Ik geloof dat ze zich niet moeten laten intimideren na deze nederlaag. Het is uiteraard zo, dat wanneer de tegen stander een bepaalde voorsprong heeft opgebouwd ook alles lukt op een gegeven moment. Ik vond ze beslist niet gek spe len". En de op het middenveld domine rende Bert Theunissen: „Ik heb vanmid dag heel wat af moeten zwoegen. Excel sior speelt een voetbal, waar zeer moei lijk vat op is te krijgen. Wat dat be treft is die uitslag erg bedrieglijk. Ik geloof echter dat het erg ver kan komen en dat het een reële kans op promotie maakt". „Die goal van Van Dijk brak de span ning. Toen pas voelde ik dat het echt wel bekeken was." Met nog twaalf mi nuten te spelen haalde Cruijff het laat ste restje spanning weg door via de voet van Bosma raak te schieten 1-3. In de laatste fase van de strijd kwam Vitesse toch nog in de gelegenheid om de achterstand te verkleinen, toen scheids rechter Van Ravens een strafschop toe kende wegens hands van Suurbier. Klein- jan miste deze unieke kans door metera naast te schieten. AZ '67 heeft veel moeite gehad met de eerstedivisieclub Fortuna Vlaardingen. Bij de stand 2-1 in het voordeel van de Noordhollanders slaagde vooral Cees Bouman erin het streven naar balbezit van de eredivisieploeg te doorbreken. In de laatste minuut van de wedstrijd for ceerde hij bijna een verlenging maar doelman Vooys wist zijn gevaarlijke schot te keren. Vooys maakte daarmee zijn fout van de derde minuut goed, toen hij zich vol ledig verkeek op een vrije trap van Bak steen: 1-0. Na twintig minuten slaagde de Pool Liberda er pas in om zijn ploeg over deze tegenslag heen te helpen (1-1). Vredenburg bracht de stand na ruim een uur spelen op 1-2. FC Twente is vast van plan om het dit keer verder te schoppen dan in de beker toernooien van de afgelopen jaren, toen het via strafschoppen door Ajax en DWS werd uitgesloten. Tegen NAC waren de oosterlingen veel beter op dreef dan vo rige week tegen Telstar. Het zag er aan vankelijk overigens niet naar uit dat NAC met een nederlaag naar huis ge stuurd zou worden. Brouwers opende de score voor de Bredanaars, die hun voor sprong echter nog voor rust teniet gedaan zagen door treffers van Jeuring en Pahl- platz. Nadat Van Gorp gelijk had ge maakt, mikte NAC op een verlenging. Echter tevergeefs, want Jeuring bracht Twene vijf minuten voor tijd op 3-2. DWS was tegen HDVS niet in staat om de twee klassen verschil in de Nederland se competitie tot uitdrukking te brengen. Zelfs technisch was HDVS niet de min dere. Na de eerste 90 minuten was de stand nog steeds dubbelblank. In de ver lenging kwamen de Amsterdammers pas op schot. Binnen een kwartier kwamen zij op 3-0. Van der Voort redde de eer: 3-1. De derby tegen FC Den Bosch heeft PSV geen bijzondere moeilijkheden opge leverd. Na een sensationeel begin, in de eerste acht minuten vielen er drie doel punten (2-1) ,zijn de Eindhovenaren niet meer in gevaar geweest. Nadat Van der Kuylen een fout van Graaumans had af gestraft (3-1) zakte het spelpeil en ver dween het laatste beetje spanning. Toch bracht Veenstra PSV nog op 4-1 en maak te de uitstekend spelende Mulders zijn tweede doelpunt. DOS kon tegen ADO geen moment eni ge lijn in ie acties brengen. In de Utrecht se verdediging heerste constant paniek, waar de Hagenaars graag gebruik van maakten. Na 27 minuten luidde Berg met de openingstreffer het begin van het einde in. Een lichtpuntje was er voor DOS in de tweede helft toen Van Veen de stand op 3-1 bracht, maar Mansveld her stelde de marge ran drie doelpunten. MW heeft niet gestreden voor de plaats in de derde ronde. Velox kreeg de ruim te om te spelen, maar Utrechtse doelpun ten bleven uit. MVV daarentegen scoorde wel: 1-0. Ook Go Ahead heeft het tegen RBC rustig aan kunnen doen. De 3-0 eind stand was echter iets te veel van het goede. De Graafschap hield Volewijckers bin nen de tijdslimiet op 0-1. Elinkwijk had daar tegen Willem II langer voor nodig. Pas is de 22e minuut van de verlenging hielp Groenendijk de Utrechters aan de overwinning.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13