Veertig brandweerlieden streden tegen geweldige vlammenzee uren Amusant familieconflict bij „Entre No s Brandje in Santpoort „HET OUDE IJZER" Straatverlichting blijft in Wijkermeer „donkere" kwestie Woningen en garage voor brand behoed Haarlemmer in Driehuis aangehouden Penningmeester Bouwvakbond bestolen G. W. Dries verlaat de IJmond Nieuw ensemble als bovenbouw muziekschool „Arie Vooren"- beker voor J. van Hooff Bromfietser zwaar gewond IN DE VISHAL Havenberichten MAANDAG 2 MAART 1970 Toren leeg Verdacht Eerste maatschappelijk werk adviseur Condoomautomaat leeggehaald ZANDBERGEN Uw slager WOENSDAGAANBIEDINGEN 500 gram gehakt1.85 per KILO 3.50 KENNEMERLAAN 43 - TEL 14310 POLDERLASTEN GEHANDHAAFD Het weer stagneert houw van gemaal (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De enorme brand, welke in de afgelopen nacht de so ciale werkplaats voor minder validen in de IJmond „Het Seepaerdt" aan de Kalverstraat volkomen in de as lieeft gelegd, werd bij toeval ontdekt door een expediteur-melkrijder uit het plaatsje Noorden, die in de nabij gelegen Raadhuisstraat melk kwam brengen. Dank zij zijn doortastend optreden werden onmiddellijk de brandweer en de politie gewaar schuwd, die op hun beurt door ter stond in actie te komen, respectieve lijk uitbreiding van het vuur wisten te voorkomen en de vermoedelijke veroorzaker van de brand kon aan houden. De expediteur kwam omstreeks tien uur voor drie vannacht in de Raadhuis straat Om melk te lossen. Toen hij uit stapte rook hij een brandlucht. Direkt keek de man in de cabine van zijn auto om te zien of er wellicht een peuk van een sigaret lag te smeulen. Dat bleek niet het geval. Hij liep vervolgens naar de achterzijde van de auto om deze te ope nen en zag toen achter de ruiten van het gebouw „Het Seepaerdt" een rode gloed. Hij rende naar de ingang van de werk plaats en stelde vast, dat een ruit van de deur was ingeslagen. Direkt rees het ver moeden, dat hier iets niet in de haak was, reden waarom de man terugkeerde naar de winkel waarvan hij een sleutel bezat om er de melk 's nachts naar binnen te kunnen brengen. Onmiddellijk belde hij de politie, die op haar beurt de brand- brand weer alarmeerde en tegelijkertijd de man om zoveel mogelijk inlichtingen verzocht. Brandweer en politie waren in de kortst mogelijke tijd aanwezig. De brandweer lieden in het begin onder leiding van hoofdbrandmeester J. J. Fokkens, die op dat moment officier van dienst was. Op dat ogenblik bleek al, dat het gehele gebouw in lichterlaaie stond en niet lang daarna sloegen de vlammen naar bui buiten, door de felle wind werden zij dwars de Kalverstraat overgedreven en lekten aan de overzijde al aan de gevels van de woningen. Onmiddellijk werd hier een watergordijn gelegd om de woningen te beschermen. Tegelijkertijd zette de brandweer zich in om ook de naastgele gen garage Stormvogels voor het vuur te behoeden. Dat lukte op het nippertje en daarbij hielp de gunstige wind. Inmiddels waren toen ook drie vletter- lieden, die van verre de brand zagen, aan gekomen en dit drietal, de IJmuidenaren J. C., M. H. en H.V. bleef bepaald niet staan toekijken. Zij gingen de bedreigde garage binnen waar het al behoorlijk warm begon te worden en begonnen de ongeveer vijftig auto's en een caravan naar buiten te rijden teneinde deze in elk geval in veiligheid te brengen tot grote dankbaarheid van de garage-eigenaar. De geweldige vlammenzee, en de grote bedreiging voor de omgeving vormden aanleiding om de assistentie te vragen van de brandweerkring Haarlem. Deze kwam in de vorm van een Beverwijkse brandweerauto met twaalf man en een Haarlemse spuit met zes man. Dit aan tal gevoegd bij de 22 Velsense brandweer lieden maakte, dat een leger van veertig man met 34 stralen het vuur te lijf kon gaan. Inmiddels was reeds de brandweer commandant de heer P. de Klerk gearri veerd, die de leiding van het bluswerk op zich nam. De politie stond onder leiding van de hoofdinspecteurs G. J. Timmer mans en A. J. Wijnstroom. De zee van water, welke naar het vuur werd gespoten was dermate groot, dat de watertoren op een gegeven moment dreig de te worden leeggepompt, waarvoor ter stond maatregelen werden vereist. Het bluswerk heeft er niet onder geleden. Na ongeveer een uur kon men het sein „brand meester" doen uitgaan. Dit bete kende echter allerminst het slot van de bluswerkzaamheden. Uren is men nog be zig geweest in koude, sneeuw en hagel buien, waarbij dankbaar gebruik is ge maakt van de aangeboden koffie van om wonenden, die zich het lot van de brand weerlieden terecht hadden aangetrokken. Toen de dag aanbrak kon men een in druk krijgen van liet vernielde. En dat was het complete gebouw inclusief de volledige inventaris bestaande uit twee rota-prints, drukkerij apparatuur, een donkere kamer met fotografische appa ratuur, de boekbinderij, de houtbewer king met alle apparatuur, grondstoffen, kostbare boeken van de Technische Hoge School in Delft en van het Rijksprenten- De wethouder van sociale zaken de heer J. van Leeuwen vannacht in ge sprek met hoofdinspecteur G. J. Timmermans en brandweercomman dant P. J. de Klerk. kabinet, kortom al hetgeen zich in het gebouw bevond, zo ook twee Volkswagen busjes in een aangebouwde loods. De schade wordt geraamd op ruim één mil joen gulden. De honderd werknemers van deze cen trale werkplaats voor minder validen konden voor zover zij buiten de gemeen te woonachtig waren nog tijdig gewaar schuwd worden, de anderen werden van morgen naar huis gezonden. Op het ogen blik beraadt men zich over andere mo gelijkheden van tewerkstelling aldaar in het kader van het Werkvoorzieningschap De Tunnel, waarbij als tijdelijke maat regel de gedachten uitgaan naar het in richten van het pand aan de Houtman straat. Een probleem vormt daarbij ech ter, dat er van de apparatuur niets meer kon worden gered, zodat alles nieuw dient te worden aangeschaft. De wethouder van sociale zaken de heer J. van Leeu wen en de directeur van de werkplaats, de heer J. Hühl, die vannacht ook ter plaatse van de brand waren, beijveren zich echter een oplossing te zoeken. Een verdachte omstandigheid bij deze brand is zonder meer de gebroken ruit bij de ingang en de aanhouding welke de politie direct na het alarm heeft ver richt. In de omgeving van de brand werd namelijk een 22-jarige IJmuidenaar aangehouden, die in het bezit bleek te zijn van allerlei rookgerei, kennelijk af komstig uit de werkplaats en d ie zich nogal verdacht uitliet over „die enorme brand in de werkplaats", terwijl op dat moment nog geen sprake was van een uitslaande brand. Dit feit en de omstan digheid. dat de jongen voor de politie geen onbekende is gaven de politie aan leiding hem in te sluiten en te onderzoe ken in hoeverre hij de brand aangesto ken heeft, dan wel dat het vuur door zijn schuld is ontstaan. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een 46-jarige Haarlemse chauffeur is zaterdag na een wilde achter volging door een rechercheur aangehou den nadat hij op het terrein van „Huize De Voorzienigheid" aan de Schaepman- laan in Driehuis openbare schennis der eerbaarheid had gepleegd. Dit feit werd geconstateerd door enkele meisjes uit het pensionaat, waarna de directrice de poli tie waarschuwde. Een rechercheur ging terstond op onderzoek uit en zag op de Nie. Beetslaan een man, die aan het sig nalement voldeed. Toen de rechercheur hem wilde aanhouden ging de man er op zijn fiets als een haas vandoor, de Schaep- manlaan in, over voetpaden, door plant soentjes in de richting van de Waterloo- laan. Ter hoogte van de Marie Boreel- kleuterschool sloeg hij plotseling links af, schampte een spatbord van de poli tieauto en reed het terrein van de school op. Daar kwam hij op een doodlopende weg terecht en wilde zich toen lopende uit de voeten maken. De rechercheur was echter sneller en arresteerde de man, die daarna een bekentenis aflegde. Laaiende vlammen, rondvliegende vonkensneeuw en hagel met daar tussen druk werkende brandweer lieden, dat was het beeld, dat om wonenden vannacht kregen. Van de woningen aan de overzijde werden de voordeuren geblakerd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In het afgelopen week end is een bedrag van 1.400,- gestolen uit het huis van de penningmeester van „St. Joseph" aan de Dekkerstraat .Te vens worden vakantiebonnen vermist ter waarde van meer dan 1.400. Men is het huis van de penningmees ter binnengedrongen door de sleutel van de achterdeur uit de schuur te halen. In de kamer werden t wee wandmeubelen doorzocht, waaruit voor 1.400,- vakantie bonnen werden gehaald plus een porte monnee met 65,-, een knijpportemon- nee met 12,-, twee spaarbusjes met in totaal 20,- en een biljet van honderd gul den In een slaapkamer werd een linnen kast doorzocht en op de tweede verdie ping werd een kleine metalen kluis weg genomen. Daarin zat een bedrag van 1.200.- en een onbekend aantal vakan tiebonnen. Ook zat er een glazen pot in, waarvan de waarde op 250.- wordt ge schat en een metalen geldkistje. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De heer G. W. Dries, adjunct-directeur van het Katholiek Maat schappelijk Centrum voor de IJmond en consulent sociale dienstverlening, is per 1 maart in dienst getreden bij de Lande lijke Stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers in Utrecht. De heer Dries heeft zich in de afgelo pen acht jaar bijzondere verdiensten ver worven op het terrein van het katholiek maatschappelijk werk. Op 15 februari 1962 kwam hij in dienst van het Regionaal So ciaal Charitatief Centrum voor de IJmond en werd de eerste maatschappelijk werk- adviseur van de IJmond. In acht jaar is mede dank zij zijn inzet veel tot stand ge komen, met name twee katholieke institu ten voor maatschappelijk werk, één in de IJmond en één in de Zaanstreek. Inten sief nam hij deel aan de welzijnsbevorde ring door middel van de STOKK en het KSCC, die uitgroeiden tot het Katholiek Maatschappelijk Centrum. KMC, waarvan hij op 1 januari 1967 adjunct-directeur en consulent voor de sociale dienstverlening werd. Hij maakt onder meer deel uit van het Samenwerkingsorgaan Bejaarden, de Stichting Recreatie voor Bejaarden „Wes terhout", de begeleidingscommissie ver nieuwing leefgemeenschappen vrouwelij ke religieuzen en de commissie registratie van de Nationale Raad. Op vrijdag 20 maart wordt er van half zes tot zeven uur een afscheidsreceptie gehouden in huize „Scheybeeck". (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de Koningstraat te Beverwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een condoomautomaat openge broken en leeggehaald. De inhoud, 24 pakjes condooms, is ver dwenen, maar het is niet bekend of er ook geld weg was. De automaat was 's avonds tevoren nog gevuld. Het was de eerste en in elk geval de enige con doomsautomaat aan de openbare weg in Beverwijk. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Onder auspiciën van de Volksmuziekschool Heemskerk start vanavond een instrumentaal ensemble voor volwassenen en jongeren. Dit en semble, dat bestaat uit amateurs met eni ge jaren spelervaring, wordt geleid door de directeur van de volksmuziekschool, de heer Bram Hijmans. De heer Hijmans mikt op voorklassie ke en klassieke muziek, speelbaar in een kleine en dikwijls variabele bezetting van strijkers en blazers, waar nodig met begeleiding van het klavecimbel. Het ligt in de bedoeling om het ensemble, waar voor nog een passende naam gevonden moet worden, na een zekere inspeelperio- de te laten fungeren als bovenbouw op het fundament van de samenspelgroepen van de v olksmuziekschool. Leerlingen, dte langzamerhand tot de „gevorderden" gaan behoren en enige jaren samenspel routine hebben opgedaan in de groepen „Minstreels van den Assumburg", „Mu zikanten van Marquette", „Recorders' Round' 'en ..Ensemble Wildschut" kunnen te zijner tijd in het nieuwe instrumentaal ensemble. Anderzijds staat deelneming open voor alle muziekliefhebbers uit Heemskerk en omgeving, die een eenvou dige partij op hun instrument kunnen spelen. De repetities worden gehouden in het wijkgebouw De Magneet aan de Ten Ka- testraat iedere maandagavond van acht tot tien uur. Cara van rai gesloten. Niet m inder dan 146.750 personen hebben de caravan- en tweewielerrai 1970 in de rai te Amsterdam bezocht, bijna 50 percent meer dan tijdens de vorige gecombi neerde tentoonstelling. In alle sectoren is goed verkocht. Sommige deelnemers behaalden zelfs een tweemaal zo grote omzet als op de vorige tentoonstelling. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Zaterdagmiddag om streeks half drie werd de Velsense brand weer gealarmeerd voor een uitslaande brand in een tuinbouwschuur aan het Groenelaantje in Santpoort. Reeds drie minuten later was de brandweer ter plaatse, zodat het vuur onmiddellijk met een hoge druk nevelspuit en een lage druk autospuit kon worden bestreden. Na ongeveer vijf kwartier werd weer inge rukt, waarna de schade op 3500 moest worden begroot. DINSDAG- AANBIEDINGEN IfURSUKR 500 gram magere doorregen varkenslappen 1.98 250 gram tartaar 1.48 IJMU1DE.N. Bj) het zien van Hans Nesna's toneelspel „Het oude yzer" zou men bijna worden geneigd te veronderstel len, dat het stuk destijds werd geschreven om de gevleugelde uitspraak van YVim Kan: „En geloof je nu werkelgk dat geld gelukkig maakt? Nou reken maar!" te lo genstraffen. Dit eventuele voornemen heeft de auteur dan ten uitvoer gebracht door het publiek op amusante wijze te confron teren met het betrekkeiyk vredig levende gezin van een nijvere dorpssmid, waarvan de vader het bezit van een formidabele erfenis voor zijn vrouw en kinderen heeft geheim gehouden. Hij bewees hiermee een verstandig man te zijn. want als de familie later bij toeval van vaders rijkdom moet vernemen, is de goede harmonie in 't gezin onmiddellijk abrupt verstoord. VROUW EN KINDEREN wensen immers onmiddellijk over hun aandeel te beschik ken, waardoor moeder in de gelegenheid wordt gesteld zich bespottelijk te gaan gedragen als een dame uil de grote wereld, terwijl deze onverwachte rijkdom ook bij de kinderen allerlei onvermoede en slechte karaktereigenschappen aan het licht komt brengen. Een en ander resul teert zelfs in een totale breuk, waarbij de vader in de oude woning achterblijft, om dat vrouw en kinderen aan een riante villa de voorkeur geven. Maar omdat deze nieu we levensstijl toch allerlei teleurstellingen ten gevolge heeft, komen de afgedwaalde schapen uiteindelijk tot betere inzichten, waarbij vader hen weer met open armen in het oude huis ontvangt. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Voor de derde keer hield de Beverwijkse rennersclub „Ken nemerland" zondag in het sportpark Adri chem een rit om de „Arie Vooren"-be ker. Deze werd ditmaal in een eindsprint van tien man gewonnen door Jack van Hooff. Vooral de IJmuidenaar Rob Schelvis heeft alle mogelijke moeite gedaan om de beker in zijn bezit te krijgen. Hij bracht het tot een halve ronde voor sprong, maar moest die winst weer vol ledig prijsgeven. In de beslissende eind sprint reikte hij tenslotte niet verder dan een achtste plaats. De uitslag was: 1. J. van Hooff, 2. J. Vendel, 3._ L. de Vries, 4. F. Klardi, 5. Th. van Kouteren. Bij de nieuwelingen was Bas Brouwer sneller dan Gerard Meyer. Derde werd Albert v.d. Niet. Jan Metselaar zegevierde met ruime voor sprong in de race voor aspiranten. Twee de was W. Niesten en derde J. Exalto. Oud-kampioen Arie Vooren reikte na af loop de door hem geschonken prijzen aan de renners uit. De Santpoorter Wim Wagner zegevier de zondag op de Zeeweg en boulevard in Bloemendaal in een wegrit van de Haarlemse raceclub „Excelsior". Hij bleef met een half wiel verschil Nelis van Geem en Wim Koene de baas. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Op de vergadering, die de stemgerechtigde ingelanden van de Wijkermeerpolder zaterdagmiddag in hotel Ter Burg hebben gehouden, is het vraagstuk van de straatverlichting in de polder weer eens vergeefs aan de orde- gesteld. De poiderlasten konden gehand haafd blijven op 35 per hectare. Voorzitter A. van der Stelt heeft mee gedeeld dat de bouw van het nieuwe ge maal stagnatie ondervindt door de wis selende weersomstandigheden. Hij sprak echter de hoop uit dat er weer net zo'n zomer komt als vorig jaar, want dan staat niet alleen de individuele boer een goed jaar te wachten, maar ook de pol der, die dan belangrijk kan besparen op het gemaal. Het probleem van de straatverlichting in de polder keert regelmatig terug in de vergaderingen van de Wijkermeerpol der en deze bijeenkomst maakte daarop geen uitzondering. Vooral in de winter zijn 's avonds vele wegen eenvoudig le vensgevaarlijk, zo werd geconstateerd. Hier ligt duidelijk een taak voor de over heid. die het werk echter moet laten lig gen omdat het te duur is. Aanleg van straatverlichting cost ongeveer duizend gulden per lichtpunt. Opgemerkt werd dat dit wel waar kon zijn, maar dat hiervan de polderbewo ners niet wijzer werden. Voor hen blijft het een „donkere" kwestie. Het onderhoud van de wegen is groten deels in handen van de polder, maar er zijn oojc wegen die in samenwerking met de gemeente Beverwijk en het ministe rie van Defensie onderhouden worden. De post „onderhoud wegen" eist dan ook altijd een flink deel van de opbrengst van de poiderlasten. Vorig jaar had men ook een meevaller toen de post „bema- lingskosten" belangrijk onder de begrote kosten bleef door de droge zomer. „We mogen ook wel eens een meevaller heb ben". aldus het polderbestuur, dat wees op de onrustbarende stijging van de kos ten op andere terreinen. Ondanks dit al les konden de poiderlasten blijven staan op 35 per hectare, waarna de begro ting kon worden goedgekeurd. Zonder bezwaar kreeg de verkoop van een stukje grond aan het PEN voor een transformatorhuisje goedkeuring, even als de verkoop van erfpachtgronden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vrijdagmiddag heeft een 17-jarige bromfietser uit Castricum zwaar hersenletsel en een gebroken been opgelopen bij een verkeersongeval op de Wijk aan Duinerweg. Tegelijk met een vrachtauto kwam de bromfietser uit de Wijk en Duinerweg en zwenkte op de kruising naar links, waar door hij in aanraking kwam met de vrachtauto en overreden werd. Met zware verwondingen moest hij in het ziekenhuis worden opgenomen. DERGELIJKE familiestukken worden door het publiek nog altijd met aandacht en harteljjk medeleven bekeken, hetgeen ook het geval is geweest met de beide op voeringen, welke de christelijke toneelver eniging „Entre Nous" hiervan vrijdag en zaterdag in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan heeft gegeven. Deze belangstelling was overigens volkomen ge rechtvaardigd want onder regie van de heer Lub Bakker zijn zij ongetwijfeld het bekijken waard geweest. OVER HET algemeen hebben de spelers de diverse, niet al te moeilijk te typeren figuren vlot en volgens de vereiste normen gestalte gegeven, waarbij Cees Visser zich in de eerste plaats onderscheidde door zijn rustige en daardoor volkomen natuurlijke pater familias. Annemieke van der Pijl van der Linden was als zijn echtgenote wat minder beheerst, vooral in haar dikwijls te luide spreektrant, hetgeen niet wegneemt dat zij zich toch een betrouwbare tegen speelster heeft betoond. Het gezin werd voorts aangevuld door Kees Koffeman, Mieneke Visser-van Kan. Wil van Wolfe- ren-Thiele en Ad van der Werff als de kinderen en „aangetrouwd", met als grote verrassing het frisse en onbevangen optre den van de jeugdige Mirjam Schipper, die als de invalide Ellie geen spoor van plan kenkoorts vertoonde. Wat de typetjes be treft was de hereboer van Theo van der Linden meer geslaagd dan de nogal ge chargeerde Levie van Ton van der Vaart. Het dozijn spelers werd verder rond ge maakt door een vermakelijke Miebette van Totie van der Werff-van Kleef, een gedis tingeerde freule Eveline van Marja Koffe man van der Pijl en een ijverige Maarten van Wim Verschoor. Zoals reeds vermeld heeft het publiek dit dikwijls amusante keken, zodat „Entre Nous" ook op deze familieconflict met grote belangstelling be- toneelavonden met voldoening zal kunnen terugzien, JAN VAN DAM IJMUIDEN. Zestig vaartuigen heb ben maandagmorgen in IJmuiden aan gevoerd: 9786 kisten en 1655 kleine kis ten vis. 35.000 kilogram tong en 9050 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer wa ren: 35 kisten en 610 kleine kisten schel- v's, 170 kisten en 820 kleine kisten wij ting, 620 kisten gul en kabeljauw, 3570 kisten koolvis, 50 kisten en 145 kleine kisten haring, 4450 kisten schol, 41 kis ten tarbot. 150 kisten varia en 80 kleine kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot .9.30-9.10, grote tong 6.60-6.30, groot middel tong 7.68-7.18, kleinmiddel tong 7.40-7.11. tong I 7.60-7.28, tong II 7.30- 7.12. Per 125 kilogram: grote en midddel kabeljauw 170-140. grote koolvis 96-80, middel koolvis 48-44, grote heek 630. Per tien stuks: grote kabeljauw 96- 72 middel kabeljauw 65-42. Per 50 kilogram: grote schelvis 82-80, middel schelvis 82-76. kleinmiddel schel vis 80-74. schelvis I 84-80, schelvis II 78- 64, kabeljauw 1 75-68, kabeljauw II 70- kabeljauw III 60-50, koolvis I 24-17, koolvis II 28-20. grote schol 24-19, schol I 27-22, schol II 30-22, schol III 26-16. schar 56-40. poon 92, gestripte wijting 60-50, tarbot 270-210, grote kuit 25-3, kleine kuit 102-88, lever 22-17. heek 172- 120, heek III 80-60. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond maandag uit: 100 kisten en 300 kleine kisten wijting, 300 kisten gul en kabel jauw, 150 kisten haring. 1000 kisten schol, 20 kisten varia, 1400 stijve kabeljauwen en 12.500 kilogram tong. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: H.B. 20 Bremen; Djatimulia, Antwerpen; Tor Anglia Immingham; Regenstem, Antwerpen. Philippe LD, Workington: Amstelstroom, Huil: Carita. Kopenhagen: Zaanstroom, Felixtowe; Aida, Igge- sund. Zaandam; Jan Tavenier, Hamina, Zaan- aam: Avenier. Swansea; Lvcaon, Liverpool* Brinda. Ipswieh; Bibba. Sautla. IJmuiden, Argus 6. Cuxhaven; Dependance. Kingslynn Zaandam: Orepton. Port Talbot: Oreosa Middlesborough: Gerda IC., Esbjerg; Oranna, Mantyluoto: Jean E., Londen; Hondsboschi Gravesand; Tor Hollandia, Gothenburg: Bennv' Skou, Rotterdam; Fiducia, Moh I Rana, IJmui den; Bobruiskles, Leningrad, Velsen. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Tarpen- bek. Hamburg: Dapa. Esbjerg, IJmuiden Tor Scandia, Immingham; Provenierssingel. Le Havre; Arend. Helvik. IJmuiden: Tor Anglia Gothenburg; Aecress, Neath, IJmuiden; Greg- ham. Kingslynn. Zaandam: Rolf Behrmann. Londen; Jadefahrt., Hamburg: Konstantin Savel- jev; Leningrad. Zondag aangekomen in IJmuiden: Herman Russ, Dakar: Tyumen, Tallin; Spaarneborg Kingslynn, IJmuiden: Berkelborg. Brussel, IJ muiden: Leopard, Karlshamn. Velsen; Tlira Helsinki: Peiikan. Habo; Saint Michel, Ham! burg; Areas, Antwerpen: Berkhall, Antwerpen, IJmuiden: Seinelloyd, Rotterdam: Nanna. Da genham; München, Antwerpen: Nerlandia Aarhus: Tramp, Londen: Gazelle. Boston. Zaandam; Martha Friesecke. Londen, IJmuiden; CV Staghound, Norfolk: Heinrich Nagel, Ham burg; Jans, Londen; Aeneas. Hamburg: Sutlej Antwerpen: Chevron. Delfzijl, Southsills. Bar- tenstein Hamburg; Naess Liberty, Lower Bu chanan: Alert. Dagenham; Tanstein, Bremen. Leonidas D, Baton Rouge, Noordzee. Pa:*: Itter- sum. Savannah: Aegir, Londen: Casimir le Quel- lec. Le Havre. Zondag vertrokken van IJmuiden: Hegen- stein. Hamburg; Nanna, Tripoli; Helene Waller vejle, IJmuiden: Banana. Bremen: Tor Hollan dia. Immingham: Fjordaas. Norfolk: Claus, Londen. IJmuiden: Rijnstroom. Shoreham; Am stelstroom, Hull; Erich Retzlaff, Piombino. IJ muiden; Zaanstroom, Felixtowe. Maandag aangekomen in IJmuiden: Dania. Kopenhagen: Willem Koerts, Liverpool: Arisaig, Port Talbot. (Als geen nadere aanduiding volgt is liet betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.)

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5