s Bewegingsexpressie, eigentijdse kunstvorm in ABC-sociëteit Groep jonge mensen werkt keihard Huib Slings overleden Politie is steeds bereikbaar Enthousiast concert Operettekoor Animo J. R. J. Jongsma nam afscheid van Gemeenschapsraad Heemskerk Zelfde straf tegen Beverwijker geëist Marktberichten V redeswerkgroep heeft centrum J aarvergadering BSCR openbaar Verlies voor culturele leven in Velsen-Noord Maar soms wèl twee keer bellen Hogere eis tegen IJmuidenaar voor serie inbraken Na negen jaar voorzitterschap V oorlichtingsfilm in voorbereiding Minder werkloze bouwvakkers in Heemskerk Grootste schip van Nederlandse zee vissersvloot te water gelaten Loco-burgemeester van Velsen op felicitatiebezoek LICHAMELIJKE VERTALING VAN SPANNING TUSSEN MENSEN IN VREDEVORSTKERK DINSDAG 3 MAART 1970 Diefstal voor hof Prijzen uitgereikt bij Pluimveevereniging s (Van een medewerker) BEVERWIJK. „Wat gebeurt er hier nu eigenlijk? Heeft het iets te maken met volksdansen of is het beatdansen?" vroeg een drietal meisjes dat maandagavond kennelijk voor de eerste maal de ABC- sociëteit binnenstapte tijdens de bewe- wegings-expressie, die daar gegeven werd onder leiding van mimespeler Rob Krot uit Amsterdam. En die reactie is heel begrijpelijk. De argeloze vreemde eend die op maandag avond de „bijt" in het ABC-gebouw bin nenwandelt ziet daar een groepje jongens en meisjes die lopen te zuchten en te steu nen, beurtelings krijsen of hysterisch be ginnen te lachen. Althans die indruk krijgt een leek ervan. Wie echter de moeite neemt om het ge zelschap eens een avond lang geïnteres seerd te observeren komt tot de ontdek king dat er toch iets meer achter de ac tiyiteiten van het groepje jongelui schuil gaat. Rob Krot, de animator van de groep die beurtelings met danser Bart Stuyf de lei ding neemt, zegt met nadruk: „Wat hier gebeurt? Daar wil ik geen bepaalde naam aan geven. Maar het zou kunnen worden omschreven als een vrije bewegingsex pressie, waarbij het gesproken woord ech ter geenszins wordt uitgeschakeld. Soms worden er bepaalde onderwerpen be dacht, waarop door de mensen dan ver der wordt ingegaan, verder wordt geïm proviseerd. We beginnen elke avond met een zogenaamde warming-up, zoals dat biivoorbeeld ook bij het ballet gebeurt. Dan zijn de spieren wat losser of de sfeer is er gewoon. Soms worden er louter door (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Een 22-jarige inwo ner van Beverwijk heeft maandag in be roep terecht gestaan voor het Amster damse gerechtshof. Hij was niet tevreden met de straf die de Haarlemse rechtbank hem op 21 augustus gaf voor diefstal van vijf monsterkoffers met cosmetica uit een geparkeerde auto. Maar de procureur-generaal vond deze straf van acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk, beslist niet aan de hoge kant en eiste bevestiging van het vonnis van de Haarlemse rechtbank. De Beverwijker had zijn buit in een ge stolen auto vervoerd en werd toen betrok ken bij een aanrijding, waarbij hij ern stig gewond raakte. Het hof wijst op 16 maart arrest. BEVERWIJK. Noteringen bloemen veiling van maandag: Amarylis per stuk 3042; Anjers per stuk 1835; Trosanjers 150165; Anemoon 30; Anthurium 95310; Blauwe druif 2168; Chrysant jaarrond 310460; Forsythia per tak 2272; Fresia 125265; Gerbera 4585; Hyacint st. 30; Hyacint bos 90—95; Engelse iris 250—330; Lely per tak 125—165; Orchideën 95—175; Roos per stuk 7580; Babyroos 1834; Tulp 75300; Tulp met bol per stuk 36. Planten: Azalea 175430; Begonia 4595; Calceoloria 95; Cineraria 4580; Cyclamen 75; Hertshoorn 230. Primula 40 Noteringen groenteveiling van maandag: Breekpeen 8—17; Boerenkool 17—25; Rode kool 30—43; Prei 70—98; Spruiten 60—120; Witlof 60—104; Uien 45—73. bepaalde bewegirtgen van mensen tegen over elkaar zekere spanningen bereikt. Je zou dat een lichamelijke „vertaling" kun nen noemen van bijvoorbeeld een span ning die ontstaat wanneer twee mensen elkaar met de ogen ontmoeten. Die voe len een bepaald iets, en dat kan ook door beweging worden uitgedrukt". Terwijl we zitten te praten gaat de groep gewoon door. Ze bespreken een vol gend onderwerp en er klinken geestdrif tige uitroepen wanneer er iets fijns wordt bedacht. Rob Krot gaat verder: „Lang niet al tijd worden de te improviseren onderwer pen van te voren in de groep besproken. Soms beginnen we gewoon en dan ont staat er een soort „inspring-spel", waar bij ieder plotseling geheel uit eigen be weging, omdat hij voelt dat hij dat moet doen, een bijdrage levert door e en be paalde beweging. Daar wordt meestal on middellijk door de anderen op ingehaakt en zo bereik je ook dramatisch gezien de vreemdste, maar ook de mooiste effec ten. We zijn nu eigenlijk bezig over het thema „De dood". Ik wil zo'n onderwerp graag uitdiepen; of het mogelijk Is weet ik nu nog niet". De drie meisjes die voor het eerst kwa men zaten in het begin nog wat onwennig te kijken, maar naar mate de avond vor derde raakten zij toch bij het gebeuren in De bewegingsgroep van Rob Krot en Bart Stuyf bezig met een expressieve oefening in de ABC-sociëteit aan de Alkmaarseweg. de zaal van de ABC-sociëteit betrokken, voelden zich blijkbaar wat vrijer en lie pen gewoon mee om te kijken wat er al lemaal aan de hand was. Het is dus geen volksdansen of beat dansen op maandagavond in de sociëteit, maar gewoon keihard werken door een groep jonge mensen die zich voelen aan getrokken tot de dramatische beweging, beweging met elkaar en tegenover el kaar, die een bepaald onderwerp of ge beuren op eigentijdse wijze dramatiseert. Deze eigentijdse kunstvorm eist van de beoefenaars dat zij zich volkomen geven en zichzelf volledig openstellen. Daarom is het ook helemaal niet te verwonderen dat zij zich minder op hun gemak voelen wanneer er eventuele „pottenkijkers" bin nen komen. Zij kunnen zich dan betrapt voelen bij het uiten van innerlijke span ningen, en zouden door een buitenstaan der licht als „aanstellers" kunnen wor den aangemerkt. De groep van Rob Krot had daar geen last van, maandagavond, zij gingen dap per door en letten nauwelijks op koffie pauze, zij vonden het uitproberen van hun expressiemogelijkheden belangrijker. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Vredeswerkgroep IJmond-Noord heeft in Het Groene Huis aan het Raamveld een permanent infor matie-, discussie-, actie- en documenta tiecentrum gevestigd, waar men elke dinsdagavond van half negen tot tien uur terecht kan. Iedereen die belangstelling heeft voor onderwerpen die met vrede samenhan gen, zoals militaire dienst, dienstweige ring, vredesdienst, protestdienst, ontwik kelingshulp enzovoort kan hier komen om te discussiëren of zich te laten informe ren. Er zijn boeken, tijdschriften en bro chures die men vrijblijvend kan komen inkijken. De Vredeswerkgroep neemt niet deel aan de viering van Bevrijdingsdag op 5 mei, maar maakt wel van de gelegen heid gebruik om met een kraampje op de Breestraat de aandacht te vragen. In sa menwerking met de Vredeswerkgroep Haarlem zal er in de komende weken een enquête worden gehouden op de volgen de scholen: Pius X-college, Openbare Scholengemeenschap, Katholieke Pedago gische Academie, Alternatieve Pedagogi sche Academie, MTS, VormingscentrurA, Analistenschool, Hoogovenschool en Mi- chaël Lyceum (Zaandam). (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De jaarvergadering, die de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad, BSCR, houdt op dinsdag 31 maart in huize Scheybeeck, krijgt een geheel andere opzet dan gebruikelijk doordat de bijeenkomst toegankelijk is voor ieder een. Tot nu toe werden alleen vertegenwoor digers van secties, wijkcommissies, sa menwerkingsorganen, enzovoort uitgeno digd, maar nu is iedereen van harte wel kom. Dit zal onder meer tot uiting ko men in een speciale uitnodiging, die wordt verzonden aan de zestig bij de BSCR aangesloten organisaties. Behalve de gewone punten, zoals de openingsre de van voorzitter D. Koger en de bespre king van het ontwerp-jaarverslag, wordt er van gedachten gewisseld over allerlei vraagstukken die naar de mening van de aanwezigen in Beverwijk leven op sociaal en cultureel gebied. Ook de taak van de BSCR kan aan de orde worden gesteld. De BSCR vindt het vanzelfsprekend dat allerlei projecten die in behandeling zijn eveneens ter sprake komen. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Zondag is na een langdurige ziekte in het Rode Kruiszie- kenhuis overleden de heer Huib Slings die in Velsen-Noord en Beverwijk, naast zijn werkzaamheden bij Hoogovens, in de zangerswereld een grote bekendheid ge noot als dirigent van verscheidene koren. De heer Slings, die de leeftijd van tweeënzestig jaar bereikte, was onder am dere directeur van het christelijk jeugd koor „De Zangvogels," waarvan hij tot voor enkele jaren van het begin ai de leiding heeft gehad. Met dit koor, dat ook wel naar buiten optrad wist hij goede resultaten te boeken. Hij leerde de jeugd zingen, aanvankelijk eenvoudige liederen, vervolgens ook meerstemmige werkjes waarbij hij meer dan eens een eigen be werking van de oorspronkelijke composi tie toepaste. Dit jeugdkoor werd dan ook steeds volgaarne door velen gehoord ti; dens de wijdingsbijeenkomsten in de ge reformeerde kerken van Velsen-Noord en Beverwijk, gehouden voor de christelijke hoogtijdagen kerstmis en pasen. Met een zelfde élan bezielde de heer Slings ook vele jaren het Gereformeerd Evangelisa tiezangkoor, samengesteld uit leden van Velsen-Noord en Bverwijk, dat evenzeer (Van een medewerker) BEVERWIJK Op de jaarvergadering van de Kennemer Pluimveevereniging in café Sport heeft ere-voorzitter W. J. Ves sies de prijzen uitgereikt van de clubshow, die gehouden is tijdens de tentoonstelling te Heemstede. De prijzen kwamen in handen van de heren D. Luyendijk (grote hoenders), De Gier (krielhoenders), N. C. Admiraal (ko nijnen), U. de Vreeze (duiven) en A. Luij- endijk (cavia's). De heren U. de Vreeze en C. Six werden als bestuursleden herkozen Nieuw lid van het bestuur werd de heer L. Rurug. Uit de jaarverslagen kwam vast te staan dat de vereniging kerngezond is, Als datum voor de jongedierendag werd vastgesteld 19 september. Men was het er over eens dat de jaarlijkse tentoonstelling zo mogelijk in de eigen plaats moest wor den gehouden. BEVERWIJK. Gisteravond heeft het Beverwijkse Operettekoor „Animo" een concert gegeven in de Vredevorstkerk. De jonge en enthousiaste dirigent Piet de Reuver heeft het aangedurfd om met dit pas sinds anderhalfjaar bestaande koor een programma uit te voeren, dat was samengesteld uit het bekende operette repertoire. De moeilijkheden op dit ter rein worden vaak onderschat, maar la ten wij niet vergeten dat het instuderen van „lichte muziek" voor amateurs een zware kluif is. De begeleiding was opgedragen aan het actieve Operette-orkest „Intermezzo" uit Amsterdam, dat zich bijzonder goed van zijn taak gekweten heeft. Het orkestma teriaal was met moeite bij elkaar ge zocht en het was voor de orkestleden een hele toer om de weg te vinden in hun partijen, maar zij hebben zich er met grote handigheid door heen gesla gen. De drie solisten hebben bovendien gezongen, dat de stukken er vanaf vlo gen; hun bijdrage werd door het zeer talrijke publiek enorm gewaardeerd. Na de vlot gespeelde ouverture „Die Fledermaus", werd met het Jagers- en het Herderskoor uit „Rosamunde" van Schubert begonnen. Deze lastige koren werden goed gezongen en voor de sopra nen bleek zelfs een „hoge bes" geen be zwaar. De „Petersburger Schlittenfahrt" van Richard Eilenberg. bracht de goede stemming erin en toen begon de sopraan Annie Schoot aan een bijzonder hachelij ke opgave. Met begeleiding van een „ka le piano", die ergens diep in het orkest geplaatst was, zong zij „Du solist der Kaiser meiner Seele sein" uit „Der Fa- vorit" van Robert Stolz. Met bewonde renswaardige koelbloedigheid en met een stem, die klonk als een klok, veroverde zij stormerderhand het verbaasde pu bliek. Met het Viljalied uit „die lustige Wit- we" van Franz Léhar, bracht zij haar gehoor in extase cn overduidelijk bleek de onverwoestbare kracht van de al zo vaak dood verklaarde operette. De tenor Teipe zette het succes voort met „Dein ist mein ganzes Herz" en de bariton Co Dop legde er nog een schep je bovenop met een aria uit „Die lustige Weiber von Windsor". Na de pauze werd het programma in dezelfde geest voortgezet met een selec tie uit de „Zigeunerbaron" en met aria's uit „Die verkaufte Braut" en uit „Paga- nini" van Léhar. Met „Die Mühle im Schwarzwald" werd dit vrolijke concert besloten. Piet de Reuver verdient een extra compliment, niet alleen om zijn stimulerende leiding, maar ook omdat hij gebroken heeft met de traditie van dood ernstige uitvoeringen, waar kraak noch smaak aan is. J. H. MOOLENIJZER (Van een verslaggever) VELSEN. Op de contactbijeenkomst van bewoners van Velsen-Noord en het gemeentebestuur, die kort geleden ln het gebouw De Schouw is gehouden, werd ge ïnformeerd naar de mogelijkheid de politie telefonisch te bereiken, ook als het post huis aan de W(j kerst raat weg onverhoopt niet bezet zou zjjn. Het is voor een ieder van belang te we ten, dat die mogelijkheid inderdaad be staat. Zowel de politiepost in Velsen-Noord als die in Santpoort zijn namelijk uitgerust met een alibiphon, een antwoordapparaat, dat door het dienstdoend personeel bij het verlaten van de politiepost wordt inge schakeld en bij terugkomst weer buiten werking gesteld. Deze automatische telefoonbeantwoor- ding verwijst de opbeller naar het hoofd bureau van politie aan het Tiberiusplein in IJmuiden-oost met enige malen herhaalde vermelding van het telefoonnummer 02550- 1 90 19. De telefoonpost in het hoofdbureau is permanent bemand en het lijkt uitgesloten, dat men daar geen gehoor zou krijgen. Op deze wijze is de politie in alle gemeente- delen steeds telefonisch bereikbaar, ook in de nacht. Overigens verdient het aanbeveling, dat iedere bewoner op de hoogte is van de alarmnummers in de gemeente Velsen en deze noteert op het omslag van het tele foonboek en in de zakagenda. Die nummers zijn: voor de ongevallendienst 154 00, voor de brandweer 1 64 00 en voor de politie dus 1 9019, het netnummer (kengetal) dat bij deze aansluitingen hoort is 02550. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De procureur-gene raal bij het Amsterdamse gerechtshof heeft maandag tegen een 31-jarige inwo ner van IJmuiden twee en een half jaar gevangenisstraf geëist. De IJmuidenaar had samen met zijn broer bij een bedrijf in Haarlem inge broken en tevens een reeks inbraken ge pleegd in gemeentehuizen in Noord-Hol land. Daarbij had hij 15.000 gulden buit gemaakt. De Haarlemse rechtbank had de IJmui denaar op 31 december veroordeeld tot een jaar en drie maanden. Van dit von nis was de 31-jarige man in beroep ge gaan. De procureur-generaal noemde de IJ muidenaar maandag „Een enorme brand- kastenkraker, een zware jongen." Het hof wijst op 16 maart arrest. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Tijdens een contact avond van het algemeen bestuur en de verschillende secties van de Gemeen schapsraad Heemskerk in Slot Assumburg heeft voorzitter J. R. J. Jongsma zijn functie officeel neergelegd. Deze beslis sing is niet onverwacht gekomen omdat de heer Jongsma reeds eerder aan het algemeen bestuur te kennen heeft gege ven om strikt persoonlijke redenen te wil len aftreden. Waarnemend-voorzitter J. Limburg fungeert als tijdelijk opvolger. „Aangetrokken door de vele interes- snte facetten verbonden aan het organi satorische opbouwwerk binnen de Stich ting Gemeenschapsraad Heemskerk be sloot ik negen jaar geleden de veeleisende taak van voorzitter op mij te nemen. Mede dank zij de perfecte teamgeest heb ik kans gezien deze taak zo lang vol te houden", zo zei de heer Jongsma in zijn toespraak waarin hij zijn besluit mee deelde. Voorts ging hij uitvoerig in op de taken, die voor de Gemeenschapsraad in de toekomst zijn weggelegd. Voor het al gemeen bestuur zag hij de noodzaak van een beleid dat gericht moet zijn op de maatschapoeiijke ontwikkelingen waar door nieuwe vormen noodzakelijk wor den. Bij de sport zal volgens de heer Jongsma het accent moeten worden ge legd op een efficiënter contact en overleg met alle betrokkenen inclusief de ge meenteraad om te komen tot een betere subsidieregeling en een verdere uitbouw van de accommodatie. Ondanks zijn vrees voor de gevolgen van acties als „Tomaat" en „Notenkraker" zag hij verder op het clturele vlak een lichtpunt in de tot nu toe geslaagde bijeenkomsten onder het motto „Wij op vrijdag". Ten aanzien van de begroetingsavonden meende de heer Jongsma dat deze steeds meer gericht denen te worden op de actuele voorlich ting. In dit verband deelde hij mee, dat er plannen bestaan voor het vervaardi gen van een voorlichtingsfilm over Heemskerk. Het bejaarden vraagstuk le verde voor de heer Jongsma mede door de optimale begeleiding geen problemen op in tegenstelling tot het jeugdvraagstuk dat hem wel zorgen baarde. Met name zag hij op dit terrein een dwingende noodzaak tot het zoeken naar nieuwe vormen bij onder andere het uiterst be langrijke speeltuinwerk. Tenslotte deelde de scheidende voorzitter mee dat een part-time kracht was aangetrokken in de prsoon van de heer P. Krijnen, die de werkzaamheden van de sectie festivitei ten en de daarbij betrokken werkgroepen gfmt ondersteunen. In zijn dankwoord tot de aftredende voorzitter ging de heer J. Limburg dieper in op het ontstaan en de geschiedenis van de Gemeenschapsraad, welke is voortge komen uit een samenwerking tussen de Katholieke Raad van Overleg en de Heemskerkse Verenigingsraad. De heer Limburg voorzag een grote koerswijziging bij het werk van de Ge meenschapsraad omdat de taken steeds veelomvattender worden doordat een groter deel van de bevolking niet meer actief aan het verenigingsleven deelneemt. Bovendien moet getracht worden meer inhoud te geven aan de begrippen in spraak en medezeggenschap op de daar toe geëigende punten. Als dank voor de krachtige leiding bij de groei en de ver dieping van taken van de Gemeenschaps raad bood de heer Limburg de scheidende functionaris een boekwerk aan en over handigde hij mevrouw Jongsma een fraai boeket bloemen. Burgemeester H. Nielen, die vergezeld was van de wethouders A. F. M. van Herpen, G. Petersen en H. J. M. Roozen, richtte woorden van dank aan het adres van de heer Jongsma namens het ge meentebestuur. „Juist dankzij mensen zoals de heer Jongsma heeft de Gemeen schapsraad vanaf het prille begin een uiterst belangrijke bijdrage geleverd aan de sociaal-culturele verheffing van onze woon- en leefgemeenschap" zo besloot brgemeester Nielen zijn toespraak. Als stoffelijk blijk van waardering overhan digde de burgemeester de heer Jongsma het boekwerk ,,'t Zegenpralent Kennemer- lant". tijdens wijdingsbijeenkomsten, vrijwel al tijd samen met het jeugdkoor, in een uit stekende harmonisatie met het zingen van oud-Hollandse liederen en geestelijke lie deren grote wijding aan de dag legde. Ook met dit grote koor wist de heer Slings in zijn vrijwel overvloedig muzi kaal talent tot prachtige bewerkingen te komen, zodat het steeds een lust voor het oor was zijn kwaliteiten in de zang te horen doorklinken. Behalve voor de Gereformeerde kerk van Velsen-Noord, waarin hij zijn muzi kale ambities door de zangbegeleiding kon doen uitleven, deed hij dit ook bui ten deze gemeenschap. De heer Slings was in de loop van de tijden ook nog dirigent van het vroegere mannenkoor „De Eendracht." Met de heer Slings is een man heen gegaan, die op zijn wijze het culturele leven in Velsen-Noord, zij het vaker in beperkte kring, zeker heeft gediend. Voor velen zal zijn verscheiden toch een ge voelig verlies betekenen, maar niet min der voor zijn echtgenote, die hem meer dan eens als begeleider voor haar zang naast haar zag. De rouwdienst voor de heer Slings wordt donderdag, 5 maart om half twee in de Gereformeerde kerk aan de Ko ningsweg gehouden, waarna de teraarde bestelling om drie uur zal plaats hebben op de begraafplaats Duinhof te IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In vergelijking met 1968 is er door de afdeling Heemskerk van de katholieke bond van werknemer» in de bouwnijverheid het afgelopen jaar een bedrag van 10.000 minder aan wer keloosheidsuitkering uitbetaald. Aan va kantiebonnen is een bedrag van ƒ413.971 uitbetaald. Dit bleek uit het financieel overzicht van penningmeester B. de Lange tijdens de jaarvergadering in zaal Flora. De af deling sloot het boekjaar overigens met een voordelig saldo af. Het ledental bleef verder vrijwel constant op 200. Het jaar verslag van secretaris N. J. Pekel bracht de viering van het gouden jubileum in herinnering en maakte gewag van een groot aantal opgeloste geschillen. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende lid P. Termes op voorstel van het be stuur vervangen door C. Termes. In zijn openingswoord dankte voorzit ter J. Ni j man met name de feestcommis sie, die het gepresteerd had om zonder veel geld van het gouden jubileum een geslaagd evenement te maken. Boven dien sprak hij de hoop uit dat een bunde ling van krachten door het samengaan met NW en CNV spoedig gerealiseerd zal kunnen worden. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Zaterdag is van de bouwwerf in Messina (Sicilië) de IJM 21 Navis, gebouwd in opdracht van de NV Nederlandse Atlantische Visserij Maat schappij te IJmuiden, met goed gevolg te water gelaten. De IJM 21 Navis werd begin september 1969 door een zware brand geteisterd, waarbij de opbouw ge heel werd vernietigd. In augustus van dit aar zal de IJM 21 Navis als grootste eenheid van de Nederlandse zeevissers- vloot aan de visserij gaan deelnemen. Mevrouw Van der Zwan—De Koning, echtgenote van reder Van der Zwan in Scheveningen, mede-vennoot van NV Na vis, liet de hypermoderne diepvrieshek- trawler te water, in aanwezigheid van haar man en directeur N. van den Deyl uit IJmuiden. De 1150 ton metende Navis zou in no vember van het vorig jaar voor het eerst ter visserij gaan, doch dit kon niet door gaan wegens de brand tijdens de afbouw op de Siciliaanse werf, waar ook de kiel was gelegd. Door de brand werd veel van de ap paratuur, die reeds aan boord was aan gebracht, vernietigd, zodat deze opnieuw moest worden besteld. De lange levertijd van sommige fabrieken was wel een te genvaller. Bovendien had de door het vuur ontwikkelde hitte haar invloed op een deel van de gelaste romp niet ge mist; het casco moest daarom gedeelte lijk worden vernieuwd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Loco-burgemeester H. de Boer uit Velsen is hedenmorgen op feli citatiebezoek geweest bij twee echtparen, die vandaag respectievelijk zestig en vijf enzestig jaar zijn getrouwd. Eerst bega! de heer De Boer zich naar het diaman ten bruidspaar J. Vel-Makx, dat hij in de woning aan de Vechtstraat namens het gemeentebestuur een goed gevulde fruit mand kwam overhandigen. Uiteraard ver gezeld van de meest hartelijke gelukwen sen. Het tweede bezoek gold het Antonius- ziekenhuis, waar de echtgenote van de heer G. Scholts thans is opgenomen. De heer en mevrouw Scholts-Stroucken uit de Velserduinweg zijn deze dag vijfenzes tig jaar getrouwd waarbij het verblijf in het ziekenhuis van de bruid een gezellig familiefeest onmogelijk maakte Toch was haar toestand zodanig dat zij de loco-bur gemeester kon ontvangen, die voor dit bruidspaar een slagroomtaart had mee gebracht. Bij het feliciteren van de heer en mevrouw Scholts verzuimde de loco burgemeester niet de bruid een spoedig en algeheel herstel toe te wensen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5