Ook Uitgeest en Heemskerk voor commissie cultureel centrum Ideeënbus voor winkelend publiek Veel landelijke politiek op verkiezingsavond KVP kxii Turnvereniging ADO zit met financiële problemen Weinig belangstelling voor verkeersvoorlichtingsavond VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJM0ND IJMUIDEN- C.J.V.V. Centrale verwarming in woningwetwoningen Hogere bezoldiging brandweerkorps Bromfietser liep hersenschudding op IHNO-afdeling op huishoudschool „Debora Baeke" CHU Heemskerk Politici moeten uitspraak doen over standpunt Scheepslantaarns gestolen Begrotingstekst bijna 9.000,- Herhaling voor onderwij spersoneel Vergoeding voor kuilvissers Wat doen de scholen tussen 30 april en 11 mei? IN DE VISHAL Gepakt door verpakking 4 VRIJDAG 6 MAART 1970 5 „BRANDENBURG" Groslijststemming PvdA Heemskerk Velsen-IJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Wijk aan Zee 'AÖSPOSl BEVmvSc kolen,olie, Niet genoeg bestuursleden te vinden Kamerlid vraagt: (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de raadsvergade ring van donderdagavond (half acht) ko men onder meer aan de orde voorstellen om een schoolraad op te richten, om een aparte commissie voor het cultureel cen trum in het leven te roepen en om een trale verwarming in woningwetwoningen aan te brengen. Voorts wordt er meer sub sidie gevraagd voor de Stichting Jeugd centrum, die zoals bekend de ABC-socië teit beheert. Vorig jaar heeft zich een commissie ge bogen over de mogelijkheden voor een sporthal en een cultureel centrum. Aan gezien de sporthal al aan zijn verwezen lijking toe is, is het nu nodig om een aparte commissie voor het cultureel cen trum in het leven te roepen, die de plan nen wat concreter gaat voorbereiden. In deze commissie wil men behalve de ,,oude" leden ook vertegenwoordigers hebben van de Verenigde Openbare Bi bliotheek (die in of bij het centrum een centrale zal krijgen) en van de gemeen ten Castricum, Heemskerk en Uitgeest. B. en W. stellen als vertegenwoordiger van de bibliotheek voor drs. C. J. M. Koks. Van Heemskerk zou een niet nader genoemde vertegenwoordiger van het ge meentebestuur zitting moeten nemen plus een afgevaardigde van het culturele le ven. Voor Uitgeest wordt voorgesteld wet houder P. J. Wijte. Als adviseurs wil men aan de commissie toevoegen drs. C. J. van der Aart, directeur van de Bever wij kse Sociaal Culturele Raad, en de heer J. W. Ham, chef van de afdeling onder wijs bij de gemeente. De vertegenwoordi gers van Heemskerk zullen in de verga dering bekend worden gemaakt. Castri cum heeft laten weten geen lid van het gemeentebestuur vrij te kunnen maken, doch heeft wel grote belangstelling voor de bouw van het cultureel centrum. Sedert 1964 is de bezoldiging voor de vrijwillige brandweer niet meer verhoogd terwijl de normale loonsverhogingen over deze periode ongeveer veertig percent hebben bedragen. Voorgesteld wordt nu die verhoging bij de brandweer toe te passen. Indien de raad ermee akkoord gaat, zal de commandant van de brand weer 1.575 per jaar gaan ontvangen. De „loonschaal" daalt af tot 90 per jaar voor personeel onder de rang van onderbrand meester. Bij bestrijding van brand krijgt de onderbrandmeester 7 en het overige personeel 6 per uur. Voor het bijwonen van brandweeroefeningen wordt respec tievelijk 3,50 en 3 per uur betaald. B. en W. willen lichtweg wijzers hebben op plaatsen waar nu nog oude ANWB wegwijzers staan. Het gaat om de vol gende punten: Alkmaarseweg - Plesman weg - Wijk aan Duinerweg (waarbij de oude wegwijzer op de hoek Alkmaarse weg - Hoflanderweg wordt opgeheven) Plesmanweg - Laan der Nederlanden Blériotlaan, Laan der Nederlanden Heemskerkerweg, Plesmanweg - Van Riemsdijklaan en Zeestraat - Warande De kosten bedragen in totaal 33.000 Voor het laatste kruispunt, dat ƒ8.450 vergt, wordt negentig percent provinciale subsidie verwacht. Voor de ABC-sociëteit wordt, behalve de eerder verstrekte subsidie van 24.600 nog eens 7.600 subsidie gevraagd. Voor al ter voorkoming van geluidshinder heeft men extra-voorzieningen in het gebouw moeten aanbrengen. De raad wordt er reeds op voorbereid dat men hiermee niet van de zaak af is. Zoals bekend is de danszaal vanwege de geluidshinder ge sloten en bezint men zich op plannen voor een geheel nieuwe zaal. Het overleg hierover is nog niet afgesloten. Ook Beverwijk wordt gevraagd bij te dragen met een renteloze lening in de ADVERTENTIE Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud Service en storingen binnen 24 uur (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De plaatselijke afde ling van de P.v.d.A. houdt op vrijdag 13 maart, 's avonds om acht uur, in De Magneet de groslijststemming voor de gemeenteraadsverkiezingen, Er zijn ze ventien kandidaten. Op die dag zal er vanaf 's middags twaalf uur op het marktterrein propa ganda worden gemaakt voor de Staten verkiezingen, die op 18 maart worden gehouden. In een circulaire aan de partij- wondt en passant ook de afkeuring uitge sproken over de actie van het Comité Vrij Heemskerk. VRIJDAG 6 MAART Nieuwe kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 19.30 u. Matthaus Passion, door Christe lijke Oratoriumvereniging Looft den Heer. Stadhuis, in de kantine, 20 u. feest avond NVV-vrouwenbond, afd. IJmuiden. Hotel Kennemerhof, Kennemerlaan, IJmuiden, 20 u. openbare verkiezingsbij eenkomst C.P.N. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord, 19-21.15 u.; filiaal Banjaertstraat 13, VeLsen-Noord, 19-21 u.; filiaal Spaarnberg, Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19-21.30 u.; filiaal Wil- lemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 19-21 u. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19-23 u. basketball-competitie. ZATERDAG 7 MAART Bibliotheken, Openbare leeszaal en bi bliotheek, Plein 1945 in IJmuiden en de filialen Wijkerstraatweg 77 in Velsen- Noord, Spaarnberg (Wüstelaan 79) in Santpoort-Noord, Willemsbeekweg 96 in IJmuiden-Oost, zijn open van 10 tot 12.30 uur. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 9-12 u. in stuif; 12-15.30 u. badminton BC Velsen (jeugd); 15.45-18 u. basketball-competitie (jeugd). Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 20.45-22 u. polotraining heren en jongens jeugdteam of polo-wedstrijden Velser- Zwemvereniging. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: kinderclubs. Allison, Jeugdsociëteit, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. „The Lefty Baker Soul Crew". VRIJDAG 6 MAART Julianaschool, Akerendamlaan. 19 u. volksdansgroep Zieme. Harmoniegebouw, Groenelaan 72. 20 u. repetitie mannenkoor Zanglust. Kleine Akademie, Hoflanderweg 104, 20 u. wandkleden maken. De Slof, Raamveld 2. 19 u. sociëteit en cursus kunstschulderen. Het Groene Huis, Raamveld. 20 u. schoonspringen (tieners vanaf 14 jaar) in Sportfondsenbad en sociëteit Labyrinth. 't Zwanenest, Dommelsingel 4a. 20 u. «peciaal programma voor de jeugd van af 17 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen en jeugd 19-21 u.; Arendsweg 61 en Amstel- straat 44: volwassenen 19-21 u.; Parmen- tierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. ZATERDAG 7 MAART Café Sport, Kerkstraat. 14-18 u. schaak- sociëteit door schaakclub Weenink. Het Groene Huis, Raamveld. 10.30 u. „Beter bewegen" (algemene lichaams scholing voor heren), 13 u. boksen (jon gens vanaf 14 jaar). De Slof, Raamveld 2. 19 u. sociëteit. Be Kelder, Hilbersplein. 20 u. disco theek 't Zwanenest, Dommelsingel 4a. 20 u. speciaal programma voor de jeugd van af 17 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 9-10.15, 10.45-12, 12.30-13.45 en 14.15-15.30 en 15.30 tot 17.30 u. zwem- en waterpolotraining. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 6 MAART Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13. Geopend van 19-21 u. Ilandenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. De Schouw, Bleijenhoevelaan. 20 u. badminton. De Meerpaal. Banjaerstraat 13. 19 u. meisjesclubs (9-12 jaar), jeugd-EHBO (12-17 jaar), modpub (vanaf 13 jaar), 19.30 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar) en cursus fijne keuken (volwassenen). ZATERDAG 7 MAART Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13. Geopend van 10-12.30 u. Ilandenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend van 10-12 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 14.30 u. jeugdkaffee (vanaf 13 jaar), 20 u. dis co-avond (vanaf 15 jaar). VRIJDAG 6 MAART Zaal Flora, Deutzstraat. 20 u. vergade ring VVV. De Lichtboei, Maasstraat 5. 19 u. schei kunde practicum (vanaf 14 jaar), 20 u. kienen (volwassenen). Ilerv. Kapel, Const. Huijgensstraat. 18.30 u. repetitie chr. tienerkoor. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 20 u. knutselen (jongens 12-16 jaar). Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. ZATERDAG 7 MAART De Schuilhoek, W. van Velsenstraat 21d. 12.30 u. repetitie jeugddrumband. De Lichtboei, Maasstraat 5. 14 u. jeugd film, 19.30 u. top 40-disco in sociëteit Move In. De Zandkraai, Handelstraat 93. 20 u. dansen m.m.v. Soul Explosion. Sportpark De Vlotter, Oosterweg. 8.45 u. conditietraining. Dr. Prinsenhal, Maerelaan. 9.30 u. sportinstuif (alleen voor ouderen), 10.30 u. sportinstuif (ook voor jongeren van af 16 jaar). De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 20 u. dansen voor verloofde en gehuwde paren. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45 en Ruijsdaelstraat 7: volwassenen en jeugd 10-12.30 u. stichting van een kunstijsbaan in Alk' maar. B. en W. willen graag meedoen, omdat men de ijsbaan ziet als een streek voorziening van groot belang. Beverwijk wordt gevraagd om een lening van 5.500 Er komt steeds meer vraag naar centra le verwarming en daarom doen B. en W voorstellen om dergelijke installaties te laten aanbrengen in woningwetwoningen De kosten bedragen 3.000 per installatie Er is een enquête gehouden, die honderd belangstellenden heeft opgeleverd. Voorgesteld wordt om in eerste instan tie in deze woningen centrale verwar ming aan te leggen, waarmee een bedrag van in totaal drie ton is gemoeid. De vaste kosten zullen variëren van 25,70 tot 27,50 per woning per maand. De varia bele kosten (voornamelijk stookkosten) zijn begroot op 23,25 per maand. B. en W. delen niet mee of dit de kosten zijn die de huurder moet bijbetalen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een 20-jarige brom fietser uit Krommenie is donderdagmid dag omstreeks half vijf gewond geraakt bij een verkeersongeval op de kruising van de Communicatieweg de Parallel weg met Rijksweg 9. De jongeman is met hoofdwonden en een lichte hersenschudding naar het St. Jozefziekenhuis gebracht. De bromfiets is totaal vernield en de auto heeft behoor lijke schade opgelopen. De jeugdige bromfietsbestuurder wilde vanaf de Parallelweg linksaf de Commu nicatieweg op rijden en kwam toen in botsing met een personenauto uit de richting Assendelft, die bestuurd werd door een inwoner van Westzaan. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In augustus wil de katholieke huishoudschool „Debora Bae ke" starten met een afdeling IIINO, In dividueel Huishoud- en Nijverheidson derwijs, een afdeling die dringend nodig is voor het katholiek onderwijs in de IJ mond en waarvoor het rijk waarschijn lijk tijdig gelden beschikbaar stelt. Het grote probleem is de huisvesting en het tekort aan praktijkruimten. Op zijn minst zal er toestemming en geld moeten zijn om het lokaal voor de huis houd vakken in te l ichten als leskeuken. Er wordt al enkele jaren gestreefd naar een IHNO-afdeling. De huishoudscholen doen hun best om gedifferentiëerd onder wijs te geven, maar er zijn nog altijd groepen zwak-be gaaf de leerlingen, voor wie het onderwijs niet voldoende aange past kon worden. Die aanpassing is met IHNO wel mogelijk. Dan zal slechts de helft van de lessen worden besteed aan theoretische vakken, terwijl het aantal uren voor huishoud- en naaldvakken en creatieve vakken kan toenemen. Ook is er een meer individuele benadering mo gelijk doordat de klassen kleiner zijn. Voorts wordt er veel aandacht besteed aan didactiek, aan werkboekjes en ander lesmateriaal. De docenten krijgen voor de begeleiding van IHNO-leerlingen ex tra taakuren en er wordt voor hen ook een bijscholingscursus georganiseerd. Men streeft ernaar de leerlingen te plaatsen, die vóór 20 april zijn aange meld. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Ondanks het dreigen de uitstel van de verkiezingen gaan de politieke partijen in de IJmond door met voorbereidingen. De kiesvereniging Heemskerk van de C.H.U. doet dit door het beleggen van een ledenvergadering op dinsdag 10 maart 's avonds om acht uur in het verenigingsgebouw De Vrijburcht. Tijdens deze bijeenkomst wordt onder meer de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. Tevens ligt het in de bedoeling uitgebreid van gedachten te wisselen over de be stuurlijke herindeling van de IJmond. En eventuele samenwerking van C.H.U., K.V.P. en A.R. wordt eveneens aan de orde gesteld. Alle sympathisanten en be langstellenden zijn van harte welkom op deze ledenvergadering. VRIJDAG 6 MAART Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend van 19-21 u. ZATERDAG 7 MAART Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend van 10-12.30 u. Bij de berichtgeving over de stads- postdienst van Beverwijk valt eigen lijk een opmerkelijk initiatief van de winkeliersvereniging Stadscentrum tussen wal en schip. De bus waarin de aangesloten winkeliers hun post kun nen doen (en die vlak naast het oude postkantoor staat), is tevens een ideeënbus voor het kopend publiek, voor zover we kunnen nagaan een unicum in ons land. Wel zijn er ge meenten die in de stad ideeënbussen hebben geplaatst, maar of ooit een winkeliersvereniging op dat idee ge komen is, is niet bekend. Stadscen trum stelt er zelfs prijzen voor be schikbaar. Eén prijs, een cadeau cheque van tien gulden, is er al uitge reikt aan mevrouw Olivierse uit Velsen-Noord. Zij heeft gewezen op de verwarring die er bij het win kelend publiek bestaat rond de slui ting op maandag en dinsdag. Stads centrum is blij met de tip en geeft zelfs toe dat er zoveel uitzonderingen zijn op de regel, dat betere voorlich ting noodzakelijk is. De leden wordt dan ook geadviseerd om op brief papier, rekeningen, en dergelijke de sluitingsregeling van de zaak te ver melden. Of daarmee de verwarring uit de wereld is, is overigens nog wel de vraag. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De verkiezingsbü eenkomst van de K.V.P. gisteravond in bodega Bellevue, is voor het grootste deel gewijd geweest aan landelijke politieke problemen. Streekkwesties, zoals de ge meentenfusie, de wegenstructuur en de zaak van de watermeters, kwamen slechts mondjesmaat op tafel. Opvallend was dat raadsleden van Heemskerk, die trouwens de meerderheid vormden, het meest mi litant voor de dag kwamen. Als sprekers traden op mevrouw A. Groensmit- van der Kallen en de vice- voorzitter van de K.V.P.-Kamerfractie, de heer C. J. van der Ploeg. Vooral hij werd benaderd over landelijke proble men, zodat men zich op bepaalde ogen blikken afvroeg of dit een bijeenkomst was voor de verkiezing van de Kamer of voor de Provinciale Staten. De bijeen komst werd voorgezeten door de voorzit ter van de statenkieskring, mr. drs. H. G. van Beek. In haar rede betoogde me vrouw Groensmit vooral dat de staten verkiezingen de minste belangstelling hebben, een gevaarlijke zaak nu de op komstplicht is afgeschaft. De invloed en met werk van statenleden wordt sterk on derschat. Zij betoogde onder meer dat bij streekplannen in Noord-Holland de in spraak vooraf van de bevolking het verst was doorgevoerd in vergelijking met an dere provincies. Een goed voorbeeld daar- (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Vogens de politie heb ben vier jongens in de leeftijd van veer tien en vijftien jaar zich in de laatste maanden van 1969 schuldig gemaakt aan diefstal van scheepslantaarns en andere goederen uit een van schepen in de Ha ringhaven. De scheepslantaarns konden worden opgespoord. Uit een schaftlokaal aan de Scheyberg- laan is een roestvrij stalen meetbalk ont vreemd ten nadele van een aannemers firma. Een winkelier aan de Lange Neiuw- straat deed aangifte van diefstal van een elektrische boortol ter waarde van 140. Een bewoonster van de Alexander Bell- straat miste enkele kledingstukken aan de waslijn. ADVERTENTIE Zaterdag; a.s. - aanvang 3.30 uur VOETBALWEDSTRIJD Waterlooterrein Volwassenen ƒ1. Jongens 25 cent Zuid-Kennemerland. De heer Van der van is de wijziging van het streekplan Ploeg zei dat het belangrijkste deel van het verkiezingsprogram van de K.V.P. van 1967 nu is uitgevoerd en ging in het algemeen op enkele punten in. De Heemskerkse wethouder H. J. M. Roozen stelde het probleem aan de orde van de watermeters, die elke tuinder moet hebben op de pomp waarmee hij water aan de bodem onttrekt. Die meters kos ten ƒ800 tot 1.000 per stuk. De zaak is in behandeling en K.V P.-lijsttrekker Th. Laan legt hem voor aan de agrarische commissie in de Staten maar de heer Roozen zag liever dat de zaak in orde kwam vóór de verkiezingen dan erna. Mevrouw Groensmit beloofde op een an dere vraag van de heer Roozen dat zij nog eens zou informeren bij gedeputeer de Vorstman naar de voorrang die aan de Westelijke Randweg gegeven zou wor den. Pas bij de laatste vraag sneed de heer Roozen de herindeling aan. Hij zei dat in dertijd bij de vaststelling van het streek plan IJmond-Noord de heer Laan een mo tie heeft ingediend, waarin werd aange drongen op samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk. Waarom kwam er nu niet een dergelijke motie tegen de samenvoe ging? Hij wist dat in het college van Ge deputeerde Staten verdeeldheid was over het wetsontwerp. Ook bij het vorige wets ontwerp was dat het geval en toen kwam de minderheid (P.v.d.A.-gedeputeerden) naar buiten. Nu de minderheid uit K.V.P.- leden bestaat, hoort men niets. Mevrouw Groensmit zei daarop dat er geen mo ties meer ingediend kunnen worden, om dat het wetsontwerp nu in handen van het parlement is. Statenleden kunnen er hoogstens vragen over stellen, maar ken nelijk is daarvoor niet voldoende interes se. Over het naar buitentreden van de minderheid zei hij, dat dit in de tijd van dr. Prinsen, de vorige commissaris van de Koningin, wel mogelijk was, maar dat commissaris Kranenburg het college als een eenheid naar buiten op laat treden. ADVERTENTIE kennemerlaan 150, telefoon 10745*. ijmuiden HEEMSKERK. De sterke en verheu gende groei van het ledental van 405 tot 532 in 1969 heeft voor het bestuur van de turn- en ontspanningsvereniging ADO niet alleen enkele organisatorische moei lijkheden opgeleverd maar het ook en vooral voor een levensgroot financiëel probleem geplaatst doordat de aanpassing van de gemeentelijke jeugdsportsubsidie nog steeds is uitgebleven. Dit probleem is zelfs zo nijpend dat het bestuur zich genoodzaakt ziet het jeugdsportwerk stop zetten Indien vóór 1 april de subsidie niet verhoogd wordt. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De voorlichtings avond van de gemeentelijke verkeerscom- missie in zaal Dam heeft door de geringe belangstelling niet aan het gestelde doel beantwoord. Behalve door burgemeester H. Nielen, wethouder G. Petersen, de waarnemend-korpschef van de rijkspolitie Vfln, opper J. D. Okel, wachtmeester D. J. Schaaij, de leden van de verkeers- commissie en vertegenwoordigers van de afdeling Heemskerk van het Verbond voor Veilig Verkeer is de bijeenkomst door een handjevol bezoekers bijgewoond. Burgemeester Nielen noemde de instel ling van een verkeerscommissie gelukkig om de problematiek van de verkeers veiligheid tot een oplossing te brengen. Dit zou volgens de heer Nielen onder meer kunnen gebeuren door aanpassing van de wegenstructuur met prognoses van de toekomstige verkeersfrequentie, het geven van goede bebouwingsvoorscbrif- ten en een aanpassing van de verkeers- wetgeving aan de plaatselijke omstan digheden. Ook zou de gemeente leiding kunnen geven aan een wijziging ten goe de van het gedragspatroon van de ver keersdeelnemers. De heer P. Kwekel van het Verbond voor Veilig Verkeer hield hierna een dia lezing waarin hij zich bezon op de moge lijkheden om eikaars veiligheid te kun nen beschermen. Een aantal vragen, die hoofdzakelijk betrekking hadden op plaatselijke om standigheden, werden hierna door een forum bestaande uit wethouder Petersen, adjudant Vijn, de heer B. ten Haken en de heer P. Kwekel beantwoord. Hieruit bleek onder andere dat er voor moet worden gewaakt niet te veel oversteek plaatsen te plannen. Burgemeester Nielen deelde nog mee dat deze voorlichtingsavond op een nog nader te bepalen datum zal worden her haald. Voor deze bijeenkomst zal dan met name ook het onderwijzend perso neel worden uitgenodigd. Dit werd onder meer gesteld in de overzichten van secretaris G. H. Koelman en van de penningmeester W. J. Groot, tijdens de jaarvergadering in de kantine van ADO '20 op het sportpark De Vlotter. Het financieel overzicht over '69 gaf wel iswaar een tekort van slechts 750 aan, maar op de begroting voor het komende jaar prijkte een tekort van maar liefst bijna 9.000. Het betrekkelijk geringe te kort over 1969 kon bereikt worden door dat de trainers onderbetaald werden en er ook verder zuinig met de financiën werd omgesprongen. Op een bestuursver gadering van 9 december werd echter be sloten de honoraria voor de trainers dras tisch te verhogen. In het jaaroverzicht van de secretaris werd ook nog vermeld dat het bestuur het nog steeds betreurt dat een nauwere sa menwerking met r.k.s.v. ADO-damesgym- nastiek nog niet gerealiseerd kon worden. De vergadering, welke overigens door een klein aantal leden werd bijgewoond, had met de overige agendapunten weinig moei te al konden dan voor de aftredende be stuursleden P. de Ruijter en J. J. Heijnen geen plaatsvervangers worden gevonden. Er werd overeengekomen dat het bestuur zal trachten op korte termijn alsnog een kandidaat voor het bestuur aan te trek ken. De heer A. Bakker werd met alge mene stemmen definitief tot voorzitter be noemd, nadat hij die functie onlangs voor lopig had waargenomen. DEN HAAG. Op een vraag van het Eerste Kamerlid Damming, (P.v.d.A.) welke maatregelen er getroffen worden voor de werknemers in de kuilvisserij die verboden zal worden, heeft minister Lar- dinois in de Eerste Kamer meegedeeld, dat voor die werknemers, die langer dan vijf jaar als werknemer aan de kuilvisserij hebben deelgenomen, een vergoedingsregeling zal worden inge voerd. Zij krijgen 500 gulden per jaar voor elk jaar dat zij in kuilvisserij werk ten, met een maximum van 10.000 gul den. DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid Laban (P.v.d.A.) wil dat de ouders we ten waar ze met hun kinderen a an to« zijn in de periode van 30 april tot 11 mei. De staatssecretaris van Onderwijs kan volgens hem die onzekerheid wegnemen door duidelijke richtlijnen te geven. De heer Laban somt op: 30 april: Ko ninginnedag; 1 mei: naar school; 2 en 3 mei: vrij weekend; 4 mei: naar school; 5 mei: nationale feestdag; 6 mei: naar school; 7 mei: Hemelvaartdag; 8 mei: naar school en 9 en 10 mei: vrij weekend. De minister van Sociale Zaken heeft reeds over dit probleem met het oog op het bedrijfsleven advies gevraagd aan de Stichting van de Arbeid. De stichting ad viseerde: snipperdagen of overwerken in de omliggende periode. In tal van bedrij ven worden nu regelingen getroffen. „Maar het onderwijs past zich niet aan", aldus de heer Laban. IJMUIDEN. Veertig vaartuigen heb ben vrijdagmorgen in IJmuiden aange voerd: 3990 kisten vis, 9000 kilogram tong en 2000 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 100 kisten wijting, 1400 kisten gul en kabeljauw, 250 kisten ha ring, 2000 kisten schol en 250 kisten va ria. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 10.20-9.10, grote tong 6.04-5.86, groot middel tong 6.96-6.59. kleinmiddel tong 6.88-6.57, tong I 7.03-6.67, tong II 6.76- 6.52. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 130-110. Per tien stuks: grote kabeljauw 120- 70, middel kabeljauw 60-47. Per 50 kilogram: kabeljauw I 52-46, kabeljauw II 46-38, kabeljauw III 36-32, grote schol 25-20, schol I 28-24, schol II 92-23, schol III 34-15, schar 62-44, ge stripte wijting 62-48, tarbot 280-188, griet 200-112, haring 22.20-14. Scheveningen. De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit 250 kisten wijting, 350 kisten gul en kabeljauw, 900 kisten schol, 50 kisten varia, 350 stijve kabeljauwen, en 11.000 kilogram tong. (Van een verslagge IJMUIDEN. Het Instituut voor Visserijprodukten TNO in IJmuiden hoopt binnenkort in staat te zijn objec tief aan te tonen of bevroren, al dan niet gepaneerde vis, uit koolvis, schel vis of kabeljauw is vervaardigd. Dit heeft minder te maken met on derzoek ten behoeve van de visver- werkende industrie, als wel met de be scherming van de consument tegen „aanbiedingen onder valse vlag". Het is wel voorgekomen, dat een kok tong inkocht voor twee gulden het pond. De man voelde zich opeens door al die keren dat hij ongeveer het vier dubbele had moeten neertellen zwaar genomen. Een meer deskundige wist hem te overtuigen, dat hij slechts de laatste keer gepakt was door de misleidende verpakking van het diepgevroren pro- dukt. dat geen tong maar koolvis was. TNO gaat dergelijke vergissingen straks wetenschappelijk aantonen. Nog even geduld consument.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5