NW verscherpt strijd tegen loonwet INGRIJPEN IN CONTRACTEN WORDT STRAKS GENEGEERD Kans op nieuw werk voor 6000 mensen in Tilburg Publiek wordt belazerd" door prijspolitiek Westduits disconto met 1,5% verhoogd Vakbeweging moet kiezen voor Europese ontwikkeling Spanning op arbeidsmarkt duurt voort Waarom geen tegemoet koming lopende polissen? „Dolle Mina" gaat strategie bepalen SMIT BEHEER BEVERWIJK Optreden van VNU tegen leesmappen wordt onderzocht SCHEEPVAART Ook maatregelen in Italië Verbeteringen voor sociale werkplaatsen Kamerlid A. de Goede D'66: Kamerlid vraagt hulp voor Oost-Nigeria Beroving van bank ging niet door Wall Street de beste hekken komen uit Best' ZATERDAG 7 MAART 1970 10 Geen krimp Staatssecretaris: ASSENDELFT BERGEN KROMMENIE S C H O O R L ZAANDAM Lokmiddel' Jaarbeurs-directeur Onvoldoende „St. Lambertus" 60 jaar: KEMPER Co. N.V. Congres in Arnhem Kort economisch nieuws B G levert gegarandeerd roestvrije hekwerken door geheel Nederland tegen de scherpste prijzen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Na de aanvaarding van de loonwet door de Eerste Kamer gaat het NW de strijd tegen minister Roolvinks loonwet verscherpen. Dat is komen vast te staan op de gisteren ge houden vergadering van de hoofdbestu ren van de bij het NW aangesloten vak bonden. Zij gaan akkoord met de harde koers, die is uitgestippeld door het hoofd bestuur van het NVV. Het optreden van de grootste vakcen trale zal tot gevolg hebben dat: Het NW niet zal meewerken aan de door minister Roolvink aan de So ciaal-Economische Raad te vragen adviezen over zaken als de loonin dexering, arbeidstijdverkorting e.d., Bij een dreigend ingrijpen in een CAO de NW-vakbonden de bezwa ren van de minister zullen aanhoren, maar niet tot werkelijke onderhan delingen zullen komen, terwijl zij aandrang op de werkgevers zullen uitoefenen om zich aan het onderhan delingsresultaat te houden, Geen medewerking zal worden ver leend aan de totstandkoming van bin dende loonregelingen in die gevallen, waarin geen resultaten worden ge boekt bij de CAO-onderhandelingen. De verplichte aanmelding van CAO's bij het loonbureau van sociale zaken alieen zal geschieden omdat het NVV de consequenties van niet-aanmelding (zoals het niet rechtsgeldig zijn van het contract) niet wil nemen. Het standpunt van het hoofdbestuur door vice-voorzitter A. de Boon, kreeg volledige instemming van de vakbonds- besturen. „Het NW gaat niet vrijwillig in de strop hangen, die Roolvink heeft opgesteld", aldus de heer De Boon. Het NVV zal ook geen medewerking geven aan de aanvulling van de loonad- viescommissie, een college van deskun digen dat de minister moet adviseren bij een eventueel ingrijpen in contacten. Er moet een nieuw lid komen omdat ex- NW-voorzitter Roemers heeft bedankt na aanvaarding van de loonwet door de Eerste Kamer. De eerste moeilijkheden aan het loon- front kunnen ontstaan wanneer een ak koord over een CAO voor het grafische bedrijf wordt bereikt. „Er bestaat hoop dat binnen afzienbare tijd overeenstem ming wordt bereikt", aldus de heer P. de Boer van de grafische bond van het (Van onze redactie economie) TLIBURG- De gemeente Tilburg is een van de Europese gegadigden voor de vestiging van een grote „schone" metaal industrie. Midden januari heeft het ge meentebestuur, dat de naam van het be drijf niet wil noemen, contact gehad met enkele vertegenwoordigers van dit, niet met name genoemde bedrijf. De vestiging van dit bedrijf in midden- Brabant zou onmiddellijk werkgelegenheid scheppen voor ongeveer drieduizend men sen, van wie negenhonderd hoog gekwali ficeerde metaalbewerkers en zeventien honderd geschoolde arbeiders. Op de duur zou het assemblagebedrijf waarschijnlijk vijf- tot zesduizend arbeidsplaatsen heb ben. Aangenomen wordt, dat deze industrie bovendien nog werk zal verschaffen aan twaalf- tot achttienduizend mensen in toe leveringsbedrijven. Die kunnen echter in geheel West-Europa gevestigd zijn. Het Tilburgse gemeentebestuur is met grote voortvarendheid begonnen de maat regelen te nemen die nodig zijn om aan de grondeisen van deze industrie te kunnen voldoen, als de keuze eventueel op Tilburg zou vallen. Er is om te starten 200 hectare nodig. de sociaal-economische raad en de stich ting van de Arbeid. Sprekend over het centraal plan 1970 zei NW-voorzitter Kloos dat de ver wachtingen bepaald niet ongunstig kun nen worden genoemd. Al met al kan wor den geconstateerd dat de loonpolitiek van de vakbonden met succes is bekroond. De groei van het reële inkomen komt in 1970 weer op het niveau van enkele ja ren geleden. Voor 1971 nemen de zorgen toe. Het centraal planbureau verwacht een ver sterkte loon- en prijsstijging. Vooral als de buitenlandse conjunctuur tegen 71 te rugloopt, zijn moeilijkheden in dat jaar niet te vermijden, zo voorspelde de heer NW-voorzitter A. Kloos verwacht dat de regering in 1971 de problemen niet aan kan. NW. „Wanneer minister Roolvink ech ter zou willen ingrijpen in dit contract zullen wij geen krimp geven". Wanneer in dit geval van ingrijpen wordt afge zien, kunnen moeilijkheden worden ver wacht in de tweede helft van dit jaar wanneer de onderhandelingen over een nieuwe contract voor de bouwnijverheid beginnen. Het ziet er vooralsnog niet naar uit dat het Nederlands Katholiek Vakver- bind (NKV) de scherpe koers van het NW volledig zal volgen. Verwacht wordt dat het NKV zich wat soepeler zal opstellen, ook al kan de katholieke vakcentrale niet zonder meer terugko men in het centrale loonpolitieke over leg omdat dat een aanzienlijk gezichts verlies zou betekenen. Het CNV blijft volledig meewerken aan het overleg in DEN HAAG. De ministeries van Economische Zaken en CRM onderzoeken of het optreden van de Verenigde Neder landse Uitgeversbedrijven N.V. jegens leesportefeuiilebedrijven op grond van de Wet Economische Mededinging strijdig is met het algemeen belang, aldus blijkt uit het antwoord van de staatssecretaris Van Son van Economische Zaken op vragen van de Tweede-Kamerleden Lems en Roethof (beiden P.v.d.A.). De VNU, die volgens de Kamerleden meer dan tachtig percent der markt van Nederlandse geïllustreerde tijdschriften beheerst, weigert haar periodieken te le veren aan leesportfeuillebedrijven. Bo vendien hanteert zij in het kader van de wederverkoopvoorwaarden een verbod van doorlevering aan leesportefeuilles. De controle op de naleving van dit verbod en het afdwingen daarvan hebben naar het oordeel van de distribuanten van tijd schriften en de exploitanten van leespor tefeuilles sinds enige tijd een stringenter karakter dan voorheen. Als gevolg daarvan ondervinden sa menstellers van leesportefeuilles steeds meer moeilijkheden bij het aanschaffen van periodieken, aldus de staatssecreta ris. Adcmls 6 te Amsterdam Blitar 8 te Pandjan verw. Capiluna 6 vn Kharg nr Mombasa Chevron Delfzijl 6 ten anker rede Margate Dosioa 6 vn Tranmere nr Bonny Hollandsduin 6 te Singapore Karakorum 6 te New York Koningswaard 6 te Kiel Kryptos 7 te Lavera verw. Lion ot Judah 6 dw Barcelona nr Djibouti Meerdrecht 6 dw El Ferrol nr Las Palmas Neverita 6 vn Rotterdam nr Mena al Ahmadi Ran ifontein 6 vn Amsterdam nr Southampton Stad Den Haag 6 te Rotterdam Steenkerk 6 te Hamburg Straat Cumberland 7 te Sydney verw. Straat Towa 6 vn Tanga, 7 te Dar es Salaam Tjiliwong 6 te Zanzibar Waalekerk p. 6 Majorca nr Antwerpen Wonogiri 6 vn Balik Papan nr Hongkong Zafra 6 vn Dakar nr Bonny ADVERTENTIE Middenwoning a.d. Vlietlaan. Vraagprijs 42.000,— Woning met C.V. (2 onder 1 kap) a.d. Oranjeboom kade. Vraagprijs 51.000,— Hoekwoning met garage a.d. Silenestraat. Vraagprijs 59.500,— Vrijstaande woning a.d. Emmastraat. Vraagprijs 35.000,— Middenwoning a.d. Weegbreestraat. Vraagprijs 37.500.— Hoekwoning met C.V. a.h. Boksdoornplantsoen. Vraagprijs 52.500,— Parterre-hoekflat a d Dovenetelweg. Vraagprijs 35 000,— Middenwoning a.d Hoefbladweg Vraagprijs 38.000,— N.V. Tel. 0 2510 - 28060 BEHEER - ONR. GOEDEREN - HYPOTHEKEN Groenelaan 52 - ASSURANTIËN Kloos. Het lijkt hem onwaarschijnlijk dat deze regering, die heeft gefaald op essentiële punten van het economisch be leid, zoals prijsbeleid, belastingbeleid, woningbouwbeleid, en die een loonbe- leid voert waarmee ze de vakbeweging van zich heeft afgestoten, die moeilijk heden de baas kan. Regeringspartijen hechten plotseling geloof aan oplossing van economische moeilijkheden voor 1971 namelijk door het ontwerpen van een in komensbeleid. De heer Kloos zei dat het ontwerpen van zo'n inkomensbeleid kennelijk het lokmiddel moet vormen om de recalci trante vakbeweging weer in het loonpo litieke gareel te brengen. De heer Kloos sprak de hoop uit dat het NKV het spel doorziet en zich niet voor dat karretje zal laten spannen. DEN HAAG. In een reeks schriftelijke vragen aan de ministers van economische zaken en van sociale zaken en volksge zondheid informeert de heer A- de Goede van D'66 er naar of het juist is dat alleen bü nieuw af te sluiten verzekeringen tege moetkomingen zullen gelden en welke mo tivering er door de verzekeraars wordt gegeven om deze niet toe te passen op be staande verzekeringen. De heer De Goede verlangt van de mi nisters een inzicht in het verloop van het werkelijke gemiddelde rendement en daar- BONN West-Duitsland heeft het of ficiële discontotarief opgetrokken van 6 tot VA percent. Het Italiaanse ministerie van Financiën heeft bekendgemaakt dat Italië het bankdisconto vrijdagavond heeft verhoogd van 4 tot 5,5 percent. In West-Duitsland wordt met de maatregel beoogd het inflatiegevaar te keren. De verhoging in Italië geschiedde om het geld in deze tijden van stijgende prij zen „duurder" te maken. De prijsindex voor de consumenten was in januari met een half percent gestegen. Van januari 1969 tot januari van dit jaar had de stij ging 4,3 percent bedragen. Het Italiaanse ministerie van Finan ciën heeft laten weten dat het bankdis conto ook is verhoogd omdat recente be perkingen op het geldverkeer hebben aan getoond dat de clandestiene kapitaals- vlucht uit het land belangrijk was afge nomen. Nadat al geruime tijd van verschillende kanten was aangedrongen op een verho ging van het officiële discontotarief heeft de Bundesbank eindelijk het moment ge komen geacht om drastisch in te grijpen. Er zijn geen halve maatregelen genomen om het conjuncturele getij te doen keren. Het is maar zelden voorgekomen dat het tarief zo drastisch werd opgetrokken als nu gebeurt. Sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog is de rentevoet in Duitsland niet zo hoog geweest als thans. De maatregel toont aan, dat de revalua tie van de mark in oktober van het vorig jaar niet het conjunctuur dempende ef fect heeft gehad dat er destijds van werd verwacht. De revaluatie kwam te laat om nog goed door te werken, want er was al een algemene loon- en prijsstijging aan het rollen gebracht en een dergelijke be weging valt moeilijk te stuiten. Het besluit tot discontoverhoging werd door de bankraad genomen in aanwezig heid van de ministers van Economische Zaken en van Financiën, dr. Karl Schil ler en dr. A. Moeller. De minister van Economische Zaken, die de geestelijke va der was van de revaluatie, welke als inzet van de stembusstrijd werd gemaakt, heeft vorige week nog getracht om de boot af te houden. Dat was omdat er internatio naal wordt aangedrongen ernaar te stre ven een algemene renteverlaging tot stand te brengen. Het Duitse disconto is nu op gelijke voet gekomen met het Britse, dat donder dag werd verlaagd van 8 percent tot 7V2 percent. Hieruit blijkt wel hoezeer de bordjes zijn verhangen nu het pond ster ling dank zij de versoberingsmaatregelen beter wordt aangeslagen op de interna tionale valutamarkten, terwijl de positie van de mark werd verzwakt door het wegtrekken van geld en kapitaal naar het buitenland. Het Italiaanse disconto is ook na de jongste verhoging het laagste van Europa. ADVERTENTIE WELKE FONDSEN ZIJN THANS KOOPWAARDIG? Een regelmatig bericht wordt u op aanvraag gratis toege zonden door gevestigd 1903. Leden van de Vereeniging voor den Effectenhandel. Amsterdam, Driekoningenstraat 4. Tel. 24 41 36 (drie lijnen) en 23 27 82. Ter beurze: 24 41 36 (drie lijnen). (Van onze correspondent) DEN HAAG. De spanning op de arbeidsmarkt blijft voortduren. Maar toch lijkt het erop dat thans een zekere stabi lisatie is bereikt. Wanneer rekening wordt gehouden met de invloed van het seizoen is namelijk zowel de aan het eind van de afgelopen maand vastgestelde daling van de arbeidsreserve en de stijging van de vraag naar arbeidskrachten minder scherp dan mocht worden verwacht. De arbeidsreserve van mannen en vrou wen daalde van 77.500 tot 72.000 man. Wanneer evenwel op papier een seizoencorrectie wordt uitgevoerd is er sprake van een 'ichte stijging. Datzelfde geldt voor de vraag, die in de afgelopen maand steeg met 2100 tot 106.800, Wan neer ook hier echter rekening wordt ge houden met het seizoen is er sprake van een lichte daling. Aan het eind van februari 1970 waren 54.500 mannen zonder werk Dit aantal komt overeen met 1,9 percent van de afhankelijke mannelijke beroepsbevol king. Een maand geleden waren 59.300 mannen werkloos, zodat sindsdien een da ling is opgetreden van 4.800. Een jaar geleden waren 63.800 mannen zonder werk. Het aantal werkloze mannen is sindsdien dus gedaald met 9.300. 91 99 TILBURG De vakbeweging moet kiezen voor een Europese ontwikkeling. Ze is tot nu toe te zeer gericht geweest op de machtsposities die zij nationaal verworven heeft. De economische en technologische groei in Europa dreigt de vakbeweging internationaal te verzwak ken vergeleken met de macht die zij i n de verschillende landen heeft. Dit zei de heer A. Kooi, de Belgische voorzitter van de Europese organisatie van het wereld vakverbond van de arbeid in Tilburg tjj dens een bijeenkomst ter gelegenheid van de herdenking van het 60-jarig be staan van de katholieke bond van werk nemers in het kleding- en textielbedrijf „St.-Lambertus". De heer Kool bond de vakbondsleiders op het hart alles te doen om de openba re mening en vooral de werknemers te doordringen van de grote betekenis van een verenigd Eurooa. Niet uit sentimen tele, maar uit praktische overwegingen Als zij dat niet doen integreert die vak beweging niet mee e n kan in Europa geen hechte democratische gemeenschap ontstaan. De voorzitter van St. Lambertus, d<= heer H. A. C. Huysmans, wees er in zijn rede op dat het waarschijnlijk de laatste keer is dat St.-Lambertus een jubileum viert, omdat deze bond te zijner tijd zal opgaan in een grote organisatie binnen het NKV waarin alle industriële werkne mers zijn opgenomen. Deze organisatie zal dan ongeveer 150.000 leden gaan tel len. DEN HAAG. Minister Roolvink (So ciale Zaken) heeft de gemeentebesturen bericht dat in de arbeidsvoorwaarden voor werknemers in de sociale werk voorziening een aantal verbeteringen is aangebracht, naast de al doorgevoerde loonsverhogingen. De verbeteringen zijn: Gelijktrekking van het minimum loon met het in het bedrijfsleven g el dende minimumloon voor werknemers van 24 jaar e n ouder met terugwer kende kracht tot 1 februari 1970. Verkorting van de arbeidstijd tot 8% uur per dag, 42% uur per week, met ingang van 1 april 1970 95 percent doorbetaling van het wer kelijk verdiende loon bij „onwerkbaar' weer met terugwerkende kracht tot 1 januari 1970. Een verlofdag meer. Invoering van een regelmatig aan te passen minimumvakantietoeslag van 550 voor werknemers in de a-categorie, die kostwinner zijn. Jaarbeursdirecteur drs. Van der Kwast. DEN HAAG. De algemeen directeur van de Koninklijke Nederlandse Jaar beurs, drs. J. van der Kwast, heeft op de slotpersconferentie gezegd dat de beurs- deelnemers de nadruk hebben gelegd op de grote moeilijkheden die het bedrijfsle ven ondervindt van de prijspolitiek van de regering. Deze politiek, aldus drs. Van der Kwast, holt niet alleen de bedrijven uit qua rentabiliteit, maar heeft ook een frustrerende invloed op de distributie en de marktpositie. Volgens de huidige prijspolitiek mogen externe kostenstijgingen (zoals hogere in koopprijzen) wel worden doorberekend, maar de marges mogen niet evenredig worden verhoogd: het bedrag moet het zelfde blijven, zodat de marge percentueel kleiner wordt. De detaillisten gaan daar om over tot het aankopen van nieuwe artikelen waarop ze wel de oude per centuele marge kunnen leggen, aangezien er voor deze produkten geen vergelij kingsmaatstaf is. ,Het gevolg is, dat het prijsniveau door het pousseren van nieuwe, duurdere ar tikelen toch omhoog gaat", aldus drs. Van der Kwast, „en dat het publiek eigenlijk wordt belazerd." Vooral het Nederlandse bedrijfsleven is volgens hem de dupe van deze ontwikkeling, omdat het nu eenmaal gemakkelijker is om vanuit een groot land een kleinere markt te penetreren dan omgekeerd. UTRECHT. De actiegroep „Dolle Mina" gaat op 4 en 5 april een lande lijk congres houden waar de strategie voor de toekomst zal worden besproken Het zal in de jeugdherberg Alteveer in Arnhem gehouden worden Op de eerste dag wordt een program ma vastgesteld, waaraan alle plaatse lijke afdelingen, nadat zij hun stem er aan hebben gegeven, zich dienen te hou den. De tweede dag wordt gediscussieerd over „allerlei aspecten van de problema tiek van de bevrijding van vrouw en man". Elke plaatselijke afdeling krijgt een „bewegingsraad", die voor de vlotte gang van zaken en de coördinatie moet zorgen. In deze raad moeten minstens twee huisvrouwen en mogen maximaal twee mannen zitting hebben. Het ontwerpprogramma telt 35 punten Enkele wensen van „Dolle Mina" zijn afschaffing van jeugdlonen; wettelijk ver bod om bij personeelswerving voorkeur te tonen op basis van sekse; afschaffing van de wettelijke discriminatie tussen gehuwde en ongehuwde moeders; ophef fing van discriminerende belastingrege lingen voor buitenshuis werkende vrou wen en afschaffing van de betiteling „juffrouw". 0 De raad van ministers van buitenlandse zaken heeft besloten het probleem over de landbouwprijzen van de ministers van land bouw „over te nemen" als deze laatste ex weer niet m zouden slagen, op hun komende bespre king op 16 en 17 maart, een oplossing voor die kwestie te vinden. In dat geval zullen de mi nisters van buitenlandse zaken he1 landbouwpro bleem gaan aanpakken samen met de ministers van financiën van de EEG, op 20 maart. naast de aan de polishouder verstrekte rente over de gestorte brutospaarbedragen gedurende de afgelopen 10 a 15 jaar. „Met welk percentage zouden de door jongeren bv. tot 30 jaar gestorte premies kun nen dalen wanneer de tarieven in overeen stemming werden gebracht met het werke lijke rendement", zo vraagt de heer De Goede verder. Voorts wil hij weten of minister Nelisseg (Economische Zaken) van plan is de voor nemens der maatschappijen te toetsen aan het prijsbeleid, met name of het doorgeven van mogelijke prijsdalingen nu in voldoen de mate gaat geschieden. Tenslotte dringt het kamerlid er op aan, wanneer de maatschappijen het voornemen zouden hebben geen tegemoetkomingen te verstrekken op bestaande overeenkomsten, wetswijzigingen te bevorderen opdat polis houders in staat worden gesteld voor de door hen bij deze maatschappijen onder gebrachte gelden een betere beleggings- wijze te zoeken waardoor zij zich beter kunnen beschermen tegen de geldontwaar ding. DEN HAAG. Een bericht in een Nigeriaanse krant, volgens hetwelk de bevolking van oostelijk Nigeria zal uit sterven indien het hulpwerk wordt over gelaten aan de Nigeriaanse regering en het Nigeriaanse Rode Kruis, zou voor de Nederlandse regering aanleiding moeten zijn zich spoedig opnieuw te beraden op hulpverlening, aldus het Tweede Kamer lid Van der Spek (P.S.P.). De heer Van der Spek vraagt de mi nister van Buitenlandse Zaken en de mi nister voor Ontwikkelingshulp zich te be raden over hetgeen van Nederlandse kant kan worden gedaan om deze ontwikke ling te voorkomen. SOEST. De politie in Soest heeft een 27-jarige winkelknecht uit die plaats gearresteerd, die verdacht wordt van een poging tot beroving van een filiaal van de Raiffeisenbank. De politie had de man aangehouden, omdat omwonenden hadden gewaarschuwd dat iemand zich verdacht bij de bank ophield. De man heeft toegegeven de bank te hebben wil len beroven. Hij zei in geldnood te ver keren. Twee luchtverkeersmaatschappijen in het verre oosten, die al enige jaren met Fokker Friendships vliegen, hebben bij Fokker-VWF tien nieuwe friendships besteld. Malaysia-Sin gapore Airlines Ltd. heelt negen f 27 mark 500 toestellen (de verlengde uitvoering van de friendship) aangeschaft. Deze vliegtuigen wor-j den uitgerust voor 52 passagiers. In Burma werd het contract gesloten voor de levering van een f 27 mark 600RF (40 passagiers) aan Union of Burma Airways. Dit is de eerste verkoop vaii de zogenaamde „Rough Field-version'' die door een speciaal onderstel met aangepaste' vering geschikt is gemaakt voor gebruik op vliegvelden met een zeer ruw oppervlak. Bij het ontwikkelings- en saneringsfondi voor de Landbouw zijn tot 1 februari 1970 in totaal ruim 300 aanvragen voor een omschake- lingsoremie voor in totaal plm. 6500 melkkoeien ingediend. Zoals bekend is de Nederlandse om- schaKelingspremieregeling, waarbij o.a het to taal van het aantal koeien, waarvoor een om schakelingspremie kan worden verleend, be perkt is tot 250.000. Per 1 februari 1970 was in totaal in de zes lid-staten voor ruim 100.000 melkkoeien een omschakelingspremie aange vraagd, hetgeen nog ruimschoots onder deze grens blijft. De gelegenheid tot het indienen van aanvragen blijft daarom nog volledig open staan. 0 De Andreas Pianoforte-fabriek m het dorp Tinaarlo (gem. Vries) zal met ingang van maandag moeten sluiten. Directeur A. Bregman, heeft faillissement aangevraagd De afvloeiings maatregelen zijn getroffen. De directeur heeft dit besluit moeten nemen nadat stagnatie was ontstaan in de aanvoer van mechaniek en kla vieren, die speciaal uit Engelang moeten komen. Er zouden grote schulden zijn, maar er is geen sprake van wanbeleid. Alsnog werd vernomen dat er in de fabriek al sinds een week niet meer gewerkt wordt. Van de zijde van de be drijfsleiding waren geen nadere inlichtingen verkrijgbaar. ADVERTENTIE HEKWERK Industrieweg 71-75 Tel. 04998-2710 BEST De omzet ln Wall Street was 10.98 miljoen aandelen, tegen 11.4 miljoen de beursdag daar voor.Dow Jones-cijfers: Indu strie 184.12 3.43), transport 177.88 0.99) nutsbedrijven 18.51 (—0.20). akzo 93.50 94.50) kon. olie 135.50 gb-136.5o (136.90), Philips 64.40-64.50 gJ (64.90), unilever 106 (106.80). Santa Fé Ind. Can. Pacific Illinois Cent Penns Centr South Pac. Union Pac Allied Chem Am. Can A.C.F Ind Am Smeltln Am T a T Am Brand Anaconda Beth Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup.de Nem. Eastm. Kodak Gen. Eleetr. Gen. Motors Goodyear T. gisteren 25% 68 V, 29% 25% 35% 39% 24% 39% 50% 34% 52% 33 29% 28% 24 28% 72% 28 23% 99% 79% 74% 723/s 28% neden 25% 67% 293% 253/8 35 39% 24% 39?i 49% 34% 52% 32% 28% 28% 23% 27% 71% 27% 22% 99%' 79% 74% 72% 28 Am. Motors Int Harv. Int. Nickel Int. T a. T. Kennecott Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb Shell Oil Soc Vacum Stand Br. Stand Oil N.J Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel westingh. Woolworth Ford KLM. gisteren 9% 27% 44 57% 49% 32% 36% 37% 68 12% 40% 54% 54 43 27% 36% 10 54% 18% 39 65% 35% 43% 38% neden 9% 27% 43% 57% 32% 49 32% 41% 37% 37% 41 53 53% 42% 26% 36% 10 I 53% 18% 38% 65% 35% 43% 37%

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 10