Niemand gelooft meer in zielzorgproject Schalkwijk Bisdom was te dirigistisch" In Beverwijk geen beperkende maatregelen te verwachten VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJM0ND H. HIN LID PASTORALE RAAD HAARLEM: Jacobs eerste bij Excelsior Hulpverlader in plaatwalserij gewond Bio-bibliografie over mr. H. J. J. Scholtens Kind aangereden Onder invloed tegen lichtmast Burgemeester J. C. Aschoff eervol ontslagen CHU-kandidaten gemeenteraad Velsen Aanrijding met gestolen auto Chauffeur pakte I Wijkverpleegster taxi-dief ernstig gewond juist op tijd Verkoop van voorbehoedsmiddelen Afwijzing verzoek van het GPV Rozing eerste in strandloop Wijk aan Zee Den Haag weet niets van Egyptische stappen Kettingbotsing in Velsertunnel ehandicapten voor politieke partijen onaantrekkelijk zoeken lesruimte MAANDAG 9 MAART 1970 5 99 99 11 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De pastorale raad in het bisdom Haarlem heeft zich zater dag in zijn vergadering in de Sint Willibrordusstichting in Heiloo voor al beziggehouden met „Samenwer king in de zielszorg". Uitgangspunt van het debat was een nota van de bisschoppelijke vicaris dr. Rigobert Koper over dat onderwerp, waarvan we onlangs melding hebben gemaakt. Het werd uiteindelijk vooral een dia loog tussen de heer H. Hin uit Haar lem en vicaris Koper over de moei lijkheden, die zich in Haarlem- Schalkwijk hadden voorgedaan en over de vraag, of de hier gemaakte fouten te vermijden waren geweest. Beste man Routine Oud-burgemeester morgen 75 jaar Winkeldiefstallen Kwajongensstreek in repetitielokaal V elsen-IJ muiden Kronenburg CDU Velsen-Noord Het eesnrek in de pastorale raad werd Ingeleid door de gespreksleider, vicaris Koper, die wees op een aantal vraagstuk ken die bij de reorganisatie van het pasto rale werk in een benaald gebied naar voren komen. Daarbij gaat het niet al leen om een andere structuur, maar ook en vooral om een andere beleving van het kerkziin, om een stuk kerkver nieuwing, dat nog onvoldoende van de grond komt. Daar komt nog bij. dat de leken niet meer worden „ingeschakeld," maar er bij horen als volwaardige krach ten. Verschillende regionale vertegenwoor digers voerden hierna het woord. De heer Hin gaf een overzicht van de ontwikke ling, in Haarlem-Schalkwijk. Hij wees erop, dat aanvankelijk was geprobeerd, traditionele parochies te stichten, maar dat men in 1967 aalmoezenier H. A. J. Dürr uit Beverwijk had gehaald met de opdracht, een nieuwe zielszorgseenheid te stichten. Hij was voor grote moeilijkhe den komen te staan. De heer Hin ver weet het bisdom, dat het in deze te di rigistisch was opgetreden en te weinig rekening had gehouden met het feit, dat de mensen hun verleden meenemen naar hun nieuwe woonplaats. Voorts zouden de betrokken priesters niet vooraf zijn ge hoord. De begeleiding schoot hier tekort. Pastoor Dürr bleek uiteindelijk niet in staat te zijn, uit de voorhanden priesters een werkelijk team te maken. Zoals be kend is heeft hij een benoeming aanvaard in de Bijlnermeer. „Op het ogenblik ge looft niemand meer in het experiment," aldus de heer Hin. Een arbitragecom missie moet nu proberen de moeilijkheden op te lossen. Ook andere sprekers hadden hun kri tiek op de nieuwe structuren, die ter plaatse ip voorbereiding zijn, vooral om dat deze nieuwe ontwikkeling bij de men sen niet overkomt. In antwoord op de opmerkingen van de heer Hin verklaarde vicaris Koper, dat er indertijd in Schalkwijk wel degelijk aan de mensen is gevraagd, of ze ak koord gingen met de nieuwe opzet die het bisdom voor ogen stond. Er waren wel bezwaren, maar uiteindelijk is het plan aanvaard. Pastor Dürr was de beste man, die het bisdom kon opbrengen. Er hebben zich inderdaad veel moeilijkheden voorgedaan, maar op het ogenblijk wordt onderzocht, hoe die kunnen worden opge lost. De commissie moet binnen drie tot vijf maanden klaarkomen met dit onder zoek. De heer A. P. Umans uit Noord-Schar- woude bepleitte vervolgens in één van zijn vragen naar het personeelsbeleid van het bisdom, de instelling van een direc teur-personeelszaken. Een zeer bewogen woord sprak aal moezenier J. Stam van het bedrijfsapos- tolaat in Beverwijk. Hij wees erop, dat gewone gelovigen vaak niets begrijpen van wat er aan de hand is. Zij verwach ten van de kerk vooral een woord van bemoediging en hoop. Ze werken in ploe gendienst en dat betekent, dat het be drijf een enorme invloed heeft op hun eigen leven en op dat van hun gezin. Het gaat hun om een stuk evangelische be wogenheid, maar de werkelijkheid van het arbeidsDroces is de kerk wezens vreemd. Spreker drong er bij de bisschop op aan, om in zijn eerstvolgende televi sie-epiloog nu eens met simpele woorden te zeggen waar het om gaat tot die man, die uitgeblust voor zijn toestel zit te kij ken. De heer J. Jungerhans uit Ouderkerk, die zich bij aalmoezenier Stam aansloot, vreesde dat de „boodschap" een routine- woord was geworden. Hij meende, dat een experiment alleen maar ter plaatse en met de mensen daar zou kunnen wor den opgezet. De heer Schipperijn uit Oost huizen meende, dat schaalvergroting al leen mogelijk zou zijn tussen gelijksoor tige parochies. Aan het slot van de discussie wees vicaris Koper in een soort samenvatting op de hoofdpunten: 1. Een kerk die niet langer naar binnen gericht is, maar open staat naar de wereld en verantwoorde lijkheid aanvaardt., 2. Bemoediging van (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Op het elf kilometer lange parcours in de Wijkermeer hield de Beverwijkse rennersclub .Kennemerland zondag een clubontmoeting met „Amstel- land". De gasten bleven daarbij op alle fronten aan de winnende hand: Henk Ja cobs zegevierde bij de amateurs Hugo de Jong was de snelste nieuweling en Chris Portengen won bij de aspiranten. Aanvankelijk zou dit clubtreffen door gang vinden in het sportpark Adrichem maar het parcours daar bleek vanwege de sneeuw niet berijdbaar. Men is toen uit geweken naar de Wijkermeer. De ama teurs moesten daar vijf rondes afleggen Omtrent halverwege de strijd gingen de Amstellanders Henk Jacobs-en Wim Jans sen er met IJmuidenaar Rob Schelvis van door. Deze drie demarranten veroverden een niet meer te overbruggen voorsprong In het beslissende sprintje bleef Jacobs zijn clubmakker Janssen met een half wieltje verschil de baas. Schelvis kwam er bij deze beslissing niet aan te pas. De uitslag was: 1. H. Jacobs, 2. W Janssen (beiden Amstelland). 3 R. Schel vis, 4. F. Klardi, 5. J. van Hooff, 6 Th. van Kouteren, 7. J Kok (allen Ken nemerland), 8. W. Persoon (Amstelland) 9. H. Holt, 10. H. Dullemans (beiden Ken nemerland). Hugo de Jong (Amstelland) won na een solo-ren op overtuigende wijze de rit voor nieuwelingen. Zijn clubmakkers Fritschy en Klebach werden tweede en derde. Gerard Steeman was met een vijf' de plaats de beste Kennemerlander. Zes de werd Bas Brouwer en zevende Albert v.d. Niet. Bij de aspiranten won Chris Portengen (Amstelland) met ruime voor sprong. Tweede was W Niesten en derde J. Exalto (beiden Kennemerland). De Santpoorter Wim Wagner won op het Industrieparcours in Haarlem weer eens een rit van de Haarlemse Raceclub „Excelsior" (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Een 57-jarige hulpver lader uit IJmuiden is zondagavond, na een bedrijfsongeval in de walserij voor dikke plaat van Hoogovens, opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis te Bever wijk. Hij liep kneuzingen en een breuk in de rechtervoorvoet op, toen hij met zijn voet bekneld raakte tussen een staal plaat en een koelbank. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Bp gelegenheid van de 75ste verjaardag van mr. H. J. J. Schol tens, oud-burgemeester van Beverwijk, wordt een bio-bibiiografie aan hem ge wijd, waaraan de gemeente haar finan ciële medewerking heeft verleend. De oud-burgemeester wordt morgen 75 jaar. Dan zal hem een zestien pagina's tellend boekje worden aangeboden, waar- iri een biografie en een bibliografie van deze historicus is opgenomen. Het is samengesteld door dr. A. Gruijs en Th. F van Koolwijk. Het verschijnt in de reeks „Ons geestelijk erf", dat wordt uitgegeven door het Antwerpse Ruusbroec-genoot schap. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Zondagavond om ongeveer zes uur is op de Jan van Kuik weg een vijfjarig jongetje uit Beverwijk aangereden door een auto toen bet kind plotseling de weg overstak. Met waar schijnlijk een hersenschudding is de jon gen opgenomen in het Sint Jozefzieken huis. (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT. Zaterdagavond om streeks half twaalf reed een personen auto op de Broekbergenlaan in Sant poort tegen een lichtmast. De bestuurder reed daarna door. De gewaarschuwde po litie stelde onmiddellijk een onderzoek in en men vond de auto in de Bosbeeklaan De bestuurder, een 24-jarige bankwerker uit Santpoort, trof men aan in Bosbeek, Hij verkeerde volgens de politie onder in vloed van sterke drank. Hij was verge zeld van een 17-jarige jongeman die eveneens naar drank rook en de auto ook zou hebben bestuurd, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een 31-jarige dame uit Beverwijk is vrijdag aangehouden omdat zij in de Coöp. aan de Wijkerbaan goederen ter waarde van ruim 18 had meegenomen zonder te betalen. Een 56-jarige inwoonster van Velsen Noord is aangehouden toen zij zaterdag in de supermarkt van Simon de Wit aan de Breestraat winkelwaren ter waarde van dertien gulden mee had willen ne men zonder af te rekenen. BEVERWIJK. Drie onbekende kleurlingen hebben zaterdag uit de siga renwinkel van de firma Langendijk aan de Breestraat een bedrag van 600 700 gestolen. Bij juwelier Van Kampen, eveneens aan de Breestraat, zagen zij kans enkele ringen en een horloge mee te nemen, ringen en een horloge mee te nemen. de mensen in nood uit naam van Jezus Christus., 3. Een experiment moet wor den ondernomen met een duidelijke taak omschrijving, waarbij de specialisatie ten dienste hoort te staan van het wijkspas- toraat., 4. Bij priesters en bij gemeente leden dient te worden gewerkt aan een mentaliteitsverandering, beschikbare krachten dienen te worden geïnventari seerd. De middagzitting werd besteed aan de behandeling van een aantal kwesties van interne aard en aan een discussie over de katechese. De delegatie naar het pas toraal concilie in Noordwijkerhout zou aan de hand hiervan een standpunt in nemen en dat in Noordwijkerhout verde digen. Als datum voor de volgende en laatste vergadering van de raad in deze samenstelling is zaterdag 13 juni vastge steld. Dan zal een debat worden gevoerd over de structuur van de raad in de toe komst. De bisschop, mgr. Th. Zwart kruis, woonde de vergadering bij. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tot de veertien burge meesters in Zeeuws Vlaanderen die per 1 april eervol worden ontslagen in ver band met de gemeentelijke herindeling, welke op die datum aldaar van kracht wordt- behoort ook de heer J. C. Aschoff, burgemeester van Terneuzen. De heer Aschof is oud-Velsenaar en maakte van 29 juli 1946 tot 29 mei 1957 deel uit van de gemeenteraad. Vanaf 6 september 1949 was hij wethouder. In verband met zijn benoeming destijds tot burgemeester van Roozenburg bedankte hij voor het raadslidmaatschap en ver liet hij Velsen. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Als de gemeenteraads verkiezingen voor de gerpeente Velsen onverhoopt doorgang vinden, dan zijn de kandidaten van de Christelijk-Historische Unie voor de Christelijk-Politieke Groe pering (A.R.P. en C.H.U.): J. G. Kolk man, Santpoort; A. Roosendaal, Driehuis; mevrouw C. M. J. Huizinga-Tesselaar; Driehuis; P. Thijssen. Santpoort; H. van der Werff, Santpoort; M. van Dongen; IJmuiden; H. de Boer, IJmuiden; J. Borst, IJmuiden; drs. C. F. W. Doyer, Santpoort; P. Zwart, IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een 19-jarige inwo ner van Amsterdam heeft bijzondere pech gehad toen hij met een in Beverwijk ge stolen auto in Amsterdam een aanrij ding veroorzaakte. De diefstal van de auto bij het vrije tijdscentrum De Slof vond vrijdagavond laat plaats. Nauwelijks een half uur na dat dit op het politiebureau was gemeld kreeg de politie een tip van de collega's in Amsterdam, die de dief na een aan rijding aan de tand hadden gevoeld. Zaterdagmiddag maakte de Beverwijk- se politie de „stand" gelijk, toen op de Spoorsingel een Volkswagen werd aange troffen, die gesignaleerd was en die bleek toe te behoren aan een Amster dammer. De enkele dagen eerder in Am sterdam gestolen wagen kon dus overge dragen worden aan de politie daar. De bedrading van de wagen was vernield toen men het voertuig zonder contact sleutel had gestart. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een taxi-chauffeur heeft een 21-jarige jongeman uit Alk maar zondagnacht juist op tijd te pakken gekregen toen die op het punt stond er vandoor te gaan met zijn wagen. In de nacht van zaterdag op zondag betrapte de chauffeur op het Stations plein de jongeman toen deze in de taxi zat, waarin hij met een valse sleutel was binnengekomen, terwijl de motor al draaide. Hij overmeesterde de jongeman en bezorgde hem op het politiebureau. De Alkmaarder vertelde dat hij met de taxi naar huis had willen rijden. Dat was toen niet meer nodig, want hij mocht de nacht op het bureau doorbren gen. lijkheid de verkoop van contraceptiva door middel van automaten op of aan de openbare weg te verbieden Het verstrekken van voorbehoedsmid delen in openbare gebouwen van de ge- meente is vooralsnog niet te verwachten. BEVERWIJK. Burgemeester en wet- jje^ hebben van automaten in of op ge- houders zijn met voornemens gevolg te houwen 0f terreinen van instellingen die geven aan het verzoek van de kiesver- <}oor gemeente gesubsidieerd worden eniging „Beverwijk-IJmuiden van het 0f aan gemeente rekenplichtig zijn is Gereformeerd Politiek erbond om be- een aangelegenheid van het bestuur van perkende maatregelen te treffen ten aan- j: instellinvpn zien van het verstrekken van middelen C1 B tot voorkoming van zwangerschap. Burgemeester en wethouders zijn met de commissie voor de openbare orde, wier Dit is te lezen in het antwoord van het advies over deze zaak is ingewonnen, van college van B en W op een brief van deze mening dat er geen aanleiding is aan het kiesvereniging, welke haar verzoek als verzoek van de kiesvereniging gevolg te volgt formuleerde geven. De raad wordt in overweging ge- De kiesvereniging verzoekt de raad ter geven dit standpunt ter kennis van deze bescherming van zeer jeugdigen en in ver- vereniging te doen brengen, band met godsdienstige bezwaren tegen publieke verkrijgbaarstelling van midde len tot voorkoming van zwangerschap de verkoop of verstrekking van die middelen te verbieden op of aan de weg; in of op openbare gebouwen en ter reinen van de gemeente; in of op gebouwen en terreinen van in stellingen die door de gemeente gesub- Het antwoord van burgemeester en wet houders luidde Ingevolge de Wet van 28 augustus 1969 waarbij artikel 24Öbis van het Wetboek WIJK AAN ZEE Door de contact commissie van het herstellingsoord Helio mare werd zondag op het strand van Wijk aan Zee voor de eerste keer een grote strandloop gehouden van de Beverwijkse rennnrsclub „Kennemerland" stak men bij de organisatie een helpende hand toe en die is met 744 deelne mers een succes geworden De blootvoets stappende Egmonder Fred Rozing, die al eens eerder in Wijk aan Zee als eerste door de finish ging, bleek van deze lo pers en loopsters veruit de sterkste. Het voorkomen van een valse start schijnt bij strandlopen zo langzamerhand tot de onmogelijkheden te gaan behoren Ook in de eerste loop van Heliomare gin gen de lopers weer te vroeg op pad naar het keerpunt bij de Noordpier Vooral de barrevoets lopende Fred Rozing bleek er zin in te hebben en hij liet als eerste zijn kaart bij het keerpunt afstempelen. De hoofdstedelijke oud-wielrenner Louis Vink die ook al eens in Wijk aan Zee zege vierde zat hem toen nog dicht op de hie len. Op de terugweg naar finish nabi; Heliomare liep Rozing ook van deze ri vaal verder weg. Met bijna tweehonderd meter voorsprong bereikte de Egmonder als eerste de eindstreep (Van onze correspondent) JERUZALEM. Het Egyptische dag blad „Al Achram" mel'dt dat Cairo de Nederlandse regering inlichtingen had gevraagd over het gebruik van de Neder landse sleepboot „Jacob van Heemskerk' voor het slepen van een booreiland naar de Golf van Suez in opdracht van de Canadese maatschappij die daar oliebo ringen verricht. Egypte vraagt de verze kering dat het booreiland niet voor Israel zal worden gebruikt. Volgens hetzelfde Egyptische blad wil Cairo ook meer weten over een torpedo boot met een Nederlandse bemanning, die kort geleden in de haven van Lorenco Marques in Mozambique arriveerde en vandaar in de nacht van donderdag op vrijdag vertrok met de Israëlische haven Eilat als bestemming Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft meegedeeld, dat voorzover hem be kend was, dezer dagen geen stap van Egypte bij de Nederlandse regering is gedaan, niet over een torpedoboot en evenmin over een sleepboot met een boor' eiland. van Strafrecht is gewijzigd en artikel 45 wüstelaan {gebouw Spaarnberg), Sant- later is vervallen, is het verkopen of ver- po0rt-Noord, 19 tot 21.30 u.; filiaal Wil- strekken van middelen tot voorkoming lemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; van zwangerschap aan jeugdigen met lan- uitleenpost umuiden-West, parochiezaal vfn?^ernT T ka" echt,er op £ro"d onder Petruskerk, Venusstraat 1, 19 tot nF Vast' 2! u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaert- stellen die betrekking hebben op de ver- Ktr„„t jo. 1Q t„t 91 v^r7o°v/editrekkT V3n j?626 ™dd*?en Cultureel' Centrum, Moerbergplantsoen, - Bridge-centrum De De verkoop van contraceptiva in besla.- s„„ ten ruimten (b.v. winkels) is dus thans zonder meer ook aan jeugdigen toege staan Er is een ontwerp van wet tot aan vulling van artikel 11 van de Drank- en Horecawet bij de Tweede Kamer ingediend waardoor de verkoop van contraceptiva (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT- Een 56-jarige wijkver pleegster uit Spaarndam is zaterdagmiddag drie uur ernstig gewond geraakt, toen zij als bestuurster van een personenauto op de Vlietweg door onbekende oorzaak tegen twee geparkeerde auto's aanreed. Haar auto kantelde en de verpleegster werd er uit geslingerd. Zij raakte onder de wagen bekneld. De verpleegster is in het Antonius Ziekenhuis opgenomen met een gebroken rugwervel, een ingedrukte borstkas en een grote hoofdwond. Haar toestand is zorg wekkend. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN In de westbuis van de Vel- ;ertunnel ontstond zondagmiddag om streeks vijf uur een kettingbotsing, waar bij tenminste vier personenauto's en een autobus waren betrokken. Enkele auto's reden met geringe schade door. Van de personenauto's werden twee aan de voor zijde beschadigd, terwijl de twee anderen totaal werden vernield. De autobus is aan de achterzijde beschadigd. Van de inzit tenden van de personenauto's werden 5 Amsterdammers gewond. In het Antonius Ziekenhuis verleende men de eerste hulp waarna zij naar huis konden worden ge bracht. De kettingbotsing leidde op dit drukke uur tot een aanzienlijke filevor ming. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn onbekenden bin nengedrongen in het repetitielokaal van de fanfare St. Caecilia aan de Marquet- telaan, waar zij zich te goed hebben ge daan aan bier en limonade. Vrijdag avond had de vereniging nog gerepe teerd. Men is vermoedelijk binnengeko men door gebruik te maken van een sleu tel, die al enige tijd geleden verdwenen was. MAANDAG 9 MAART Koetshuis, Beeckestein, 20 u.: Informatie- sidiëerd'worden"of""aan'de'gemeente av°nd V^metsetar^ rekenplichtig zijn. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: Bibliotheek en voor lichtingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 19.45, geopend van 19 tot 21.30 u.; filiaal Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18.30 tot 21 u.: Basketbaltraining Exercitia; 21 tot 22.30 u.: Training zaalhandbal Full Speed. DINSDAG 10 MAART Stadsschouwburg, 14 u.: „Twee emmer door middel van automaten eveneens in I tjes water halen", door Toneelgroep Arena, horecabedrijven mogelijk zal zijn. voor scholieren. De meerderheid van het college van Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein burgemeester en wethouders ziet geen ar- 19.45, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot gumenten om voor Beverwijk gebruik te 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- maken van de in de wet geboden moge-1 sen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96. IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 u.: Spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting huish. en gezinsvoorlichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tele foon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden: Bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken en klaverjassen, jeugdsoos. Federatie Bejaardenzorg Velsen, Sociaal advies voor bejaarden. Spreekuren IJmui- reel Centrum, Moerbergplantsoen 22, den e.o.: 9 tot 10 u. in het gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22 IJmuiden, tel. 02550-15010; Velsen-Noord 11 tot 12 uur in het buurthuis „De Loods' Geelvinckstraat 28 te Velsen-Noord, te) 02510-24025; Santpoort: 15 tot 16 u. in het gebouw CUSA, Hoofdstraat 133 te Sant O UTRECHT. „Hoe goed de sociale wetten in Nederland ook zijn, er is in ons land nog altijd een grote groep gehandi capten van allerlei aard, die omdat hun aantal politiek niet interessant is, altijd verwaarloosd is". Het tweede-Kamerlid Kronenburg voor de Christen Democrati sche unie, zei dit tijdens het zaterdag in Utrecht gehouden werkcongres van deze I poort, tel. 02560-8014. Verder volgens af- Repetitie drumband Beverwijkse Har moniekapel. H. Hartschool, Galgen weg, 20 u.: Repe titie majorettes Beverwijkse Harmonie kapel. Kleine Akademie, Hoflanderweg 104, 20 u.: Pottenbakken. De Slof, Raamveld 2, 13 u.: Bejaarden soos; 19 u.: Majorettes drumband De Zwer vers en sociëteit; 20 u.: Klaverjassen Schoppen Negen. Brederodeschool, Laan van Blois, 19.30 u.: Huisvrouwengymnastiek; 20.30 u.: Bad minton. Verenigingsgebouw, Parmentierstraat 2, 20 u.: Clubavond schaakclub Weenink. Het Groene Huis, Raamveld, 16 u.: Meis jesclubs (10 en 11 jaar), jongensclubs (8 en 9 jaar), volksdansen (11 tot 14 jaar); 19 u.': Meisjesclubs (12 qn 13 jaar), electroclub (12 tot 14 jaar), volksdansen (vanaf 14 jaar). 't Zwanenest Dommelsingel 4a, 20 u.: Open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: Ge opend van 7 tot 16 en 20.15 tot 21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70: Volwassenen 14 tot 17.30 u., jeugd 15.30 tot 17.30 u.; Amstel- straat 44: Volwassenen 15 tot 17.30 u.; Arendsweg 61: Volwassenen 14 tot 17.30 en 19 tot 21 u., jeugd 15.30 tot 17.30 u. partij. ,Wij maken ons in Nederland bijzonder druk over de onderontwikkelde gebieden, waaraan vaak ongecontroleerd miljoenen worden geschonken, maar wanneer wij in Beverwijk ons eigen land kijken naar die, uit poli tiek oogpunt blijkbaar voor de grote par tijen niet aantrekkelijke gehandicapte deelgroepen, dan vraag ik mij af waar deze politieke partijen het recht vandaan halen zich sociaal te noemen", aldus de heer Kronenburg. Hij zei verder dat het gemakkelijk is om gezonde zieken met so ciale overdaad te verwennen, maar dat er sociale moed voor nodig is en werkelij ke sociale bewogenheid om met voorbij gaan van de onredelijke eisen van recal citrante kiezers de zorg op zich te ne men voor deze misdeelde en vergeten groepen in onze maatschappij. spraak: Hoofdstraat 133. Santpoort-Noord, tel. 02560-8014. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19 tot 23 u.: Badminton BC IJmond. MAANDAG 9 MAART Tijdens het werkcongres werd de journa list P. J. Smitt uit Uitgeest met algemene stemmen tot landelijk voorzitter gekozen. Huize Scheybeeck, Velserweg, 19.30 u.: Spreekuur Beverwijkse Sportraad. Harmoniegebouw, Groenelaan 72, 20 u.: Repetitie Beverwijkse Courant. Kleine Akademie, Hoflanderweg 104, 20 u.: Beeldhouwen en boetseren. Het Groene Huis, Raamveld, 19.30 u.: Modern ballet (jongeren vanaf 14 jaar). 't Zwanenest, Dommelsingel 4a, 20 u.: Open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. De Slof, Raamveld 2, 20 u.: Repetitie koor Zang en Vriendschap en toneelvereniging KDO. De Magneet, Vlaanderenstraat. 19 u.: Radiohobbyclub (15 tot 18 jaar). Vredevorstkerk, Laan der Nederlan- C! tnrlantan vtihlic"! den 152> 20 u-; Werkgroepavond AA. k_J I LI LI Cl I LC11 1 LI LI LI O Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: Ge opend 20.15 tot 21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: Volwassenen en jeugd 19 tot 21 u.; Amstel- straat 44: Volwassenen 19 tot 21 u. DINSDAG 10 MAART Bejaardenpaviljoen Westerhout, Wester- UTRECHT. De studenten van de aca demie voor beeldende kunsten „Artibus1 in Utrecht zullen een ruimte proberen te vinden waar, voor zolang „Artibus" ge sloten blijft, door gastdocenten en even tueel ook de docenten van „Artibus" die I houtplein 5a, 10 uur: damesgymnastiek; met hen solidair zijn, lessen zullen worden 11 u.: Herengymnastiek; 13.30 u.: Bridgen; gegeven. In een reactie op de sluiting van 14 u.: Handenarbeid, de academie door het bestuur wordt voorts Herv. Verenigingsgebouw, Schans 12, door de studenten de mededeling van het 14 u.: Voorlichtingsmiddag voor Vereni- bestuur, dat de groep studenten het on- ging van Plattelandsvrouwen en Ned. Ver derwijs onmogelijk tracht te maken perti- eniging van Huisvrouwen, nent onjuist genoemd. 1 Harmoniegebouw, Groenelaan 72, 20 u.: MAANDAG 9 MAART Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13: Geopend van 19 tot 21 u. Handenarbeidcentrum. Schulpweg 560: Geopend 19 tot 22 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13, 19 u.: Muziek- en gitaarlessen (beginners); 19.30 u.: Jeugdkaffee (vanaf 15 jaar) en cursus fijne keuken; 20.15 u.: Muziekles (gevorderden). DINSDAG 10 MAART Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560 Geopend van 9 tot 12, 14 tot 17 en 19 tot 22 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13, 19.30 u.: ieugdkaffee (vanaf 15 jaar); 20 u.: „Van ■lies" (12 tot 15 jaar). 1EEMSKERK MAANDAG 9 MAART ADO-kantine, Oosterweg, 20 u.: Ver gadering manege Schimmelcroft. De Vrjjburcht, Vrijburglaan, 20 u.: Lezing door dr. Eenhoorn over Homeopathie voor NCVB; 20 u.: Vervolgcursus EHBO-vereni- ging PIM; 20 u.: Vergadering P.P.R. en D'66. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat; 20 u.: Repetitie gemengd koor Heemskerk. De Lichtboei, Maasstraat 5, 20 u.: Boet- sei en en pottenbakken. Herv. Kapel, Const. Huijgensstraat, 19.30 u.: Repetitie koor Stem des Volks. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat, 20 u.: Instuif (12 tot 17 jaar). De Magneet, Ten Katestraat 11, 20 u.: Repetitie instrumentaal ensemble voor volwassenen en jongeren. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: Volwassenen 19 tot 21 u.; Ruijs- daelstraat 7: Jeugd 19 tot 21 u. DINSDAG 10 MAART De Zandkraai, Handelstraat 93, 9 uur: Kinderoppas; 13.30 u.: Bejaardensoos; 19.30 u.: Tienersoos. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat, 16 u.: Instuif (6 tot 12 jaar); 20 u.: Toneelrepetitie (vanaf 16 jaar). De Lichtboei, Maasstraat 5, 9.15 u.: Peuterspeelzaal; 16.15 u.: Judogroep 1; 17.15 u.: Judogroep 2; 18.30 u.: Judogroep 3; 18.45 u.: Meisjesclubs (13 tot 15 jaar); 20 u.: Engelse conversatie; 20 u.: Bloem schikken. De Magneet, Ten Katestraat 11, 20 u.: Dansen (volwassenen). De Vrijburcht, Vrijburglaan 2, 20 u.: Vergadering DHU. ADO-kantine. Oosterweg, 20 u.: Jaar vergadering EHBO. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u.: Jaar vergadering HWZ. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs daelstraat 7: Jeugd 15.30 tot 17.30 u.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5