Kabinet treedt alleen af bij conflict met de Kamer Protestactie tegen er Geheime beleidsnota onderschept „De ARP zal D'66 gaan bestrijden fel Wij mogen over Vietnam niet zwijgen Magistraat in moeilijkheden na interview Grote verschuivingen bij stembusuitslag niet doorslaggevend w Juwelenroof: buit 745,000 gulden Overleg over autokeuringen op gang PREMIER DE JONG: Arrest Hiltermann niet in strijd met Europese Conventie Vier weken voor AS V A-voorzitter HAMMOND DOOR „WERKENDE JEUGD" MR. BIESHEUVEL: „On-Nederlands verschijnsel" CHIRURG N. VAN RHIJN OVER MEDISCHE HULP: uw matras Haarlems mafrassenhuis DINSDAG 10 MAART 1970 2 Procureur-generaal: KRUISWEG 47-49 HAARLEM TEL. 023-320244 Geen bevoogding Toneel en tv Kort nieuws I Verdelgers Wat is nodig? T irannentrots Subsidie (Vervolg: van pagina 1) DEN HAAG. In het intervieuw dat aanleiding is geweest tot het op non aetiefstellen van baron Van Voorst tot Voorst als advocaat-generaal bij het Haagse gerechtshof stond aanvankelijk: „De Haarlemse rechter was een uiterst slimme duivel". In de tweede lezing werd dat „een uiterst slimme vos" Over het door de Haarlemse rechter ingediende cassatieverzoek zei de advocaat-generaal volgens de eerste versie van het inter view „Dat krijgt hij niet, zelfs niet als hij een erg goede vlooier neemt". In de gecorrigeerde versie stond: „Die kans is nul-komma-nul, zelfs niet als er erg goed wordt gevlooid door een Hoge Raad-ad vocaat". Over de Hoge Raad. die dit cas satieverzoek nog te behandelen krijgt, sprak mr. Van Voorst tot Voorst de ver wachting uit dat hij snel zou handelen. „Ze lusten daar onderhand de rechter wel rauw" werd gewijzigd in: „Er is al te veel tijd verloren gegaan". In het interview kwam baron Van Voorst tot Voorst terug op de kwalificatie „schijnvonnis", welke hij in zijn requisi toir aan het vonnis van de Haagse recht bank onder prof. mr. W. F. C. van Hattum had toebedeeld. „De strafkamer van Van Hattum maakt wel meer ongelukjes. Er is een vonnis van Van Hattum waarin gewoon kolder wordt verkocht. Van Hat tum is een twijfelaar. Ik krijg wel eens het idee dat als die strafkamer iets voor zijn neus zou zien gebeuren, dat Van Hattum dan nog zegt: „Is het wel zo?" Ook deze uitspraken werden door de advocaat-generaal aanzienlijk verzwakt, hoewel hij de aanduiding „schijnvonnis" (waarover prof. Van Hattum zich inmid dels bij de minister van Justitie heeft beklaagd) niet terugnam. Volgens „Vrij Nederland" is er iets mis gegaan in de afspraak tussen de in terviewer, Telegraaf-redacteur Henk de Mari, en de heer Van Voorst tot Voorst met betrekking tot de uiteindelijke publi- katie van de gegevens uit het vier uur lange, op de band opgenomen gesprek. De redacteur belooft baron Van Voorts hem het stuk vooraf te zullen laten le zen. Toen de advocaat-generaal het op vrijdagavond 27 februari om tien uur 's avonds bij zich in de bus kreeg, draaide het echter al op de pers. Telefonisch in grijpen en een snelle rit naar Amsterdam konden het onheil toen niet meer keren. Tegenover „Vrij Nederland" heeft ba ron Van Voorst verklaard dat hij inhou delijk aan het stuk niets wilde verande ren. maar zich van de vorm waarin het oorspronkelijk is weergegeven uitdrukke lijk distantieert. Vraag aan minister Het Eerste-Kamerlid Van de Vliet (V.V.D.) heeft inmiddels aan de minister van Justitie gevraagd, of deze het juist acht dat een lid van de staande ma gistratuur „op deze wijze de publiciteit heeft gezocht". Zo niet, dan vraagt hij de minister, de geïnterviewde van deze zienswijze te doen blijken. DEN HAAG. Het arrest van het Am sterdamse gerechtshof, waarbij mr. G.B. J. Hiltermann werd gelast te herroepen dat „De Volkskrant anti-semitisch, al thans anti-Israel zou zijn", is niet in strijd met artikel 10 van de Europese Conven tie van de Rechten van de Mens inza ke de vrijheid van meningsuiting. Dit is het oordeel van de procureur- generaal bij de Hoge Raad dat is uitge bracht op verzoek van minister Polak van Justitie. De minister citeert dit oor deel in zijn antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Roethof (P.v.d.A.), over de uitspraak van het hof op 8 januari. „Het arrest legde de gedaagde slechts de plicht op om in het kader van een bepaalde uitzending mededeling te doen van bepaalde oordeelvellingen van het hof. Enig gebod of verbod omtrent uiting van eigen meningen houdt het arrest niet in", aldus de procureur-generaal. AMSTERDAM. De Amsterdamse politierechter, mr. G. H. Nomes, heeft de voorzitter der ASVA, de 26-jarige student psychologie Johan Middendorp, voor zijn deelneming aan de bezetting van het Maagdenhuis vorig jaar mei terzake van lokaalvredebreuk veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf onvoorwaardelijk. De politierechter legde hem deze ge vangenisstraf op omdat de heer Midden dorp „als voorzitter van de ASVA een grotere verantwoordelijkheid droeg dan elke andere bezetter", aldus motiveerde hij de straf. De officier van Justitie, mr. J. J. Abspoel, had een boete van 200 geëist, de straf die het Amsterdamse Ge rechtshof in beroep aan andere Maagden huisbezetters heeft opgelegd. De officier conformeerde zich daarbij aan het arrest van het hof in de zaak tegen de stu dentenleider Ton Regtien, waarbij het hof buiten beschouwing heeft gelaten of deze een bijzondere rol bij de bezetting heeft gespeeld. De AS VA-voorzitter zal nog met zijn raadsman, die tot vrijspraak heeft geconcludeerd, overleggen of hij van het vonnis in beroep zal gaan bij het Gerechtshof. (Van onze parlementaire redactie) ROTTERDAM „Ook als de uitslag van de Statenverkiezingen grote verschui vingen te zien zou geven treedt het kabinet-De Jong niet uit zichzelf af. De regering gaat alleen weg als z(j in conflict komt met de Kamer". Dat zei minister-president De Jong gisteravond op een verkiezingsbijeenkomst van de drie christelijke partijen in Rotterdam. De premier zei er overigens niet aan te twijfelen dat een dergelijk conflict sneller kan ontstaan als de verkiezingsuitslag grote verschuivingen ten nadele van de regeringspartijen te zien zou geven. Enquêtes, zoals onlangs door het NIPO gehouden, waaruit verlies bleek voor K.V.P. en A.R.P., zeggen de premier niet zoveel. „Ik wil eerst de verkiezingsuit slag wel eens zien", aldus de heer De Jong. „De ervaring heeft geleerd dat kie zers meestal gezonder oordelen dan men tevoren vermoedt." De minister-president bleek de toe komst optimistisch tegemoet te zien. Sprekend over het welzijnsbeleid zei hij „In het tweede en derde kabinet-De Jong zal dat stellig nog meer de aandacht krij gen". Hij hield zijn toehoorders voor dat het „onwaar, onbillijk en volstrekt on juist is" dat dit kabinet, zoals van be paalde zijden wordt gesuggereerd, te wei nig doet aan nieuwe structuren. „Als er één kabinet is dat in deze tijd, waarin oude normen verdwijnen maar de nieuwe nog niet zijn uitgekristalliseerd, doelbe wust een opening naar de toekomst maakt, is het dit kabinet", aldus de pre mier. Christelijke naastenliefde moet in poli- ADVERTENTIE van 995.— tot 15.000.—. Dagelijks demonstratie op de Haarlemse Voorjaarsbeurs door John Verkroost en Chris v. d. Vliet. A V; v v V vv HAARLEM DEN HAAG DELFT tiek worden vertaald. Dit behoeft niet per se in christelijke partijen, al vormen zij wel de ruggegraat van de samenleving. De premier zei geen geloof te hebben in splinterpartijen. Om iets te verwezen lijken moet men politieke macht hebben en daarom is samenwerking tussen de confessionele partijen gewenst. De regering heeft zeer veel aandacht voor de „geestelijke luchtverontreini ging" in Nederland. Maar het zou on juist zijn bij elke indruk tegen de goede stijl en goede zeden onmiddellijk een ver bod uit te vaardigen of subsidie in te trekken. Dat is een ontoelaatbare vorm van bevoogding. Als een gezonde samen leving zelf haar weerstand vormt tegen uitwassen, wordt zij veel krachtiger dan wanneer zij zorgvuldig wordt afge schermd. Er is soms even sprake van een mode, een rage, maar dan herstelt zich de gezonde opinie van de normale burger, aldus de premier. De Nederland se samenleving is veel te gezond en te krachtig dan dat men behoeft op te tre den, een optreden dat bovendien vaak een averechts effect heeft. De minister-president wees dan ook el ke vorm van censuur op radio- en tele visieprogramma's principieel van de hand. Hij vond ook dat een verbod van toneelstukken, die tegen de goede zeden zijn of die politiek links zijn gericht, niet op zijn plaats is. „Als men alles af schermt wat er op ons afkomt, verzwakt men de samenleving". Een vraag over reclame op televisie ontlokte hem de ontboezeming: „Ik zit ook wel eens te kijken dat ik denk: Nou, nou!" „Het leven van een Kamerlid is niet eenvoudig", zei de premier tot een vragen steller, die zich eraan had gestoten dat in de Tweede Kamer soms meer mensen op de publieke tribune zitten dan in de ver gaderzaal. „Het bijwonen van plenaire vergaderingen is -lechts een fractie van wat een Kamerlid moet doen", aldus de premier, die enigszins in het nauw werd gebracht door een andere vragensteller, die meende dat de regering geen aan dacht heeft voor het probleem van de we duwnaars en die fiscale faciliteiten be pleitte. De minister-president meende dat de kosten van een permanente hulp fis caal aftrekbaar zijn. Toen de vragenstel ler hiertegen opmerkte dat de Hoge Raad reeds driemaal pogingen heeft getorpe deerd om permanente hulp als bijzonde re last aftrekbaar voor de belasting te krijgen, gaf de premier toe daar niet vol doende van op de hoogte te zijn. Havenhoofd op Bonaire. Uit het ontwik kelingsfonds van de EEG zal 1.220.000 dollar worden beschikbaar gesteld voor het bouwen van een havenhoofd op het eiland Bonaire van de Nederlandse An tillen. Een groepje studenten heeft voor de Wageningense Landbouwhogeschool gisteren een anti- hong er demonstratie gehouden. Aanleiding hiertoe was de verlening van het ere doctoraat in de Land bouwwetenschappen aan ir. A. H. Boerma, directeur-generaal van de Voedsel - en Landbouworganisatie (FAO) van de Verenigde Naties. Ir. Boerma merkte in zijn dankwoord onder meer op dat men tot nu toe er niet in is geslaagd de bestaande kloof tussen arm en rijk in de wereld te overbruggen. Weliswaar is het gevaar van acute hongersnood, zoals dat enioe jaren, vooral in India, maar ook in andere delen van de wereld dreigde, voorlopig bezworen en wellicht voor goed afgewend, dit betekent echter niet dat we nu op onze lauweren kunnen rusten, aldus ir. Boerma. De pro testerende jongeren buiten maakten in hun anti-hongeractie tevens propaganda voor het jeugdcongres over het wereld- voedselvraagstuk. Na afloop van de promovering reikten de betogers aan ieder die maar wilde namaakbullen uit van een niet bestaande hogeschool en verleenden ere-doctoraten. ADVERTENTIE te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis h. de graaff grote houtstraat 103 haarlem - telefoon 3110 23 profiieer van onze inruilactie 10,— tot 25,— voor uw oude spiraal of ledikant. UTRECHT De redactie van „Werkende Jeugd", het blad van de Katholieke Werkende Jongeren, heeft een geheime beleidsnota onderschept van de stichting Centraal Orgaan van de 35 Landelijke Opleidingsorganen (COLO) in het leerling wezen. Deze nota is bestemd voor een gesprek met de vaste Kamercommissie van Onderwijs op 19 maart. Het COLO zou de Kamerleden hebben gesuggereerd, dat de nota niet alleen is opgesteld in overleg met de 35 landelijke organen van het leerling wezen, maar ook met het georganiseerde bedrijfsleven. De werkende jeugd stelt, dat bij na vraag is gebleken dat mensen van de vakbeweging, die nauw bij het leerling wezen zijn betrokken, de inhoud van het rapport (dat al in februari aan de Ka mercommissie is verzonden) niet eens kennen. De KWJ eist dat het COLO de beleidsnota onmiddellijk terugneemt en op democratische wijze in bespreking brengt in de volledige besturen van alle 35 landelijke organen van het leerling wezen. Daarna zal Je nota openbaar moe ten worden gemaakt, zodat iedereen en met name de werkende jeugd er een oordeel over kan geven. De vakbe- 99 HARDENBERG. „De A.R-partij zal onder geen enkele voorwaarde een stem busakkoord aangaan met de politieke par tij D'66. Met open vizier zuilen wij deze partij bij de komende Kamerverkiezin gen bestrijden en het zal er fel aan toe gaan". Dit zei mr. Biesheuvel, de A.R.-fractievoorzitter in de Tweede Ka mer, opi een verkiezingsbijeenkomst in Hardenberg. Hij noemde D'66 een on-Ne- derlandse partij en een on-Nederlands verschijnsel, omdat D'66 niet uitgaat van enig beginsel, maar van het pragmatis me. De A.R.-fractievoorzitter hield zijn ge hoor voor dat D'66 een groot gevaar in houdt, wanneer het pragmatisme de over hand zou krijgen in de politiek en zeker ook wanneer men de politiek slechts puur zakelijk zou willen benaderen. Hij verwierp dan ook de gedachte van mr. Geertsema, de V.V.D.-fractievoorzit ter om gezamenlijk met K.V.P, A.R.P, C.H.U. en V.V.D. met D'66 een stem busakkoord aan te gaan. Mr. Biesheuvel noemde de kracht van de Nederlandse politiek juist de samen werking en het overleg tussen minder heidspartijen en dat grote goed wordt zijns inziens door de opstelling van D'66 doorkruist. Hij uitte ook critlek op de Politieke Partij Radicalen, die, zei hij, „bijna af stand heeft gedaan van het zijn van zelf standige partij." Mr. Biesheuvel noemde de P.P.R. een satelliet van de Partij van de Arbeid. Hij wees het houden van ver vroegde verkiezingen af als zich bij de komende statenverkiezingen politieke ver schuivingen zouden voordoen. Mr. Biesheuvel besloot zijn betoog door afstand te nemen van de recente critiek op het kabinet-De Jong, onder meer za terdag tot uiting gebracht door de ARJOS-voorzitter H. de Boer. „Het kabi net heeft er recht op zijn werk af te slui ten. Er moet wel heel veel gebeuren wil dat niet mogelijk zijn", aldus mr. Bies heuvel. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Wat beweegt Neder landse artsen medische hulp te verlenen aan Noord-Vietnam en het Bevrjjdings- front? Wat brengt hen ertoe een groot deel van hun vrije tijd op te offeren om overal waar zij worden gevraagd belang stelling te wekken voor de medische pro blemen in een van de meest geteisterde landen ter wereld? De 38-jarige N. van Rhijn, chirurg in het Rode Kruiszieken- huis in Beverwijk en secretaris van het Medisch Comité Nederland-Vietnam zegt: „Wij geven de medische hulp daar waar zij op het ogenblik het hardst nodig is. Namelijk daar waar de bommen vallen, waar de bevolking wordt bestookt met napalm en het leefmilieu wordt bedreigd door ontbladeringsmiddeien." Er zullen ongetwijfeld artsen zijn die zeggen dat de hulp van uw organisatie eenzijdig is. Dus dat je best Noord-Viet- nam en het Bevrijdingsfront mag helpen, maar dan ook Saigon. De heer Van Rhijn: „Het gaat erom dat het nog steeds mogelijk blijkt Viet nam te vernietigen met napalm, frag- mentatiebommen, fosforgranaten en oogstverdelgers. De meeste artsen weten dat, vinden dat het niet moet gebeuren, maar zwijgen. Wie weet wat er gebeurt en toch zwijgt, is medeplichtig. Boven dien steunt het Rode Kruis Noord-Viet nam nauwelijks en het Nationaal Bevrij dingsfront helemaal niet. De gezamenlij ke Westerse hulporganisaties gaven in twee maanden meer dan het Rode Kruis in al die jaren dat de oorlog duurt." Waarom geen steun aan Saigon? De heer Van Rhijn: „In de praktijk is dat niet mogelijk omdat het Saigon-re- gime wordt geteisterd door een onvoor stelbare corruptie. Collega Vennema, die als hoofd van de Canadese medische dienst viereneenhalf jaar in Vietnam werkte, heeft hiervan een ooggetuigever- slag gegeven. Een Amerikaanse senaats commissie onder leiding van senator Ed ward Kennedy stelde ter plaatse vast dat het grootste deel van alle hulp direct op de zwarte markt verdwijnt en de bevol king bepaald niet ten goede komt. Het is zelfs zo dat hulpgoederen uit de bevrijde gebieden naar S'aigon worden getranspor teerd om ondergronds in de stad te wor den verstrekt door gezondheidspersoneel van het Bevrijdingsfront." „Laten we ons nu eens uitsluitend be palen tot de oogstverdelgers", zo vertelt hij verder. Onkruidverdelgers, zeggen de Amerikanen. Ze zeggen daar niet bij dat die middelen in de Verenigde Staten zelf voor het bestrijden van onkruid zijn ver boden wegens hun enorme giftigheid. Die onkruidverdelgers hebben tot nu toe twintig percent van de rijst en tachtig percent van de bosgebieden verwoest. Een „herhaalde behandeling" heeft tot gevolg dat vruchtbare gebieden veranderen in woestijnen. De structuur van de grond wordt blijvend vernietigd. De bodem ver andert in een steenachtige massa. In 1968 werd er voor ruim 250 miljoen gulden „gestrooid". In 1966 was dat „nog maar" voor ruim 100 miljoen gulden. Over esca latie gesproken: in 1968 waren er 300.000 vergiftigingsgevallen door ontbladerings middeien. Over de honger die ontstaat door de vernietiging van de oogst en het verstoren van biologisch evenwicht zul len we „gemakshalve" zwijgen" Hij voegt eraan toe: „Velen die door de onkruidverdelgers werden vergiftigd, stierven of werden blijvend invalide". Over de nawerking van de verdelgings middelen merkt hij op: „Het aantal spon tane abortussen en het aantal aangeboren afwijkingen neemt vooral de laatste tijd in de door oogstverdelgers „behandelde" gebieden schrikbarend toe". Welke medicijnen zijn er dringend no dig en hoe komen ze te bestemder plaatse? De heer Van Rhijn: „Kinine, anti-bio- tica, vitaminen, chirurgische instrumen ten en babyvoeding. Vooral is er een groot gebrek aan vitaminen. Veel voedsel, vooral groente, is door het ontbladeren vergiftigd. De zendingen geneesmiddelen gaan naar Hanoi en Cambodja, waar hét Bevrijdingsfront een ambassade heeft." Hoe groot is de medewerking van de 15.000 Nederlandse artsen? De heer Van Rhijn: „In ongeveer één jaar hebben we uit alle delen van de bevolking 150.000 gulden aan giften bin nengekregen. Dat is meer dan enige an dere actie voor Vietnam die Nederland heeft opgeleverd. Aan bruikbare proef monsters hebben we voor meer dan een ton gekregen. Tot nu toe hebben we nog maar een klein deel van de artsen om monsters gevraagd. Ongeveer dertig per cent reageert positief. De monsteractie is in Utrecht, Groningen, Nijmegen en Am sterdam vrijwel afgerond. Gelukkig zijn steeds meer medische studenten en ver pleegsters bereid voor ons actie te voeren. In ons groeiend -janbevelingscomité zit ten nu 140 medici en apothekers." (Medisch Comité Nederland-Vietnam heeft als postgiro nummer 8000 AMRO-bank. SecretariaatPrinsesselaan 6-8, Bever wijk). Hoe staan de medische organisaties in Nederland tegenover het Medische Comi té Nederland-Vietnam? De heer Van Rhijn: „Wij hebben een artikel gestuurd naar het tijdschrift Me disch Contact waarin we onze doelstel lingen uiteen zetten en stellen dat de nood in Vietnam dermate hoog is dat artsen niet afzijdig mogen staan. Het ar tikel is niet geplaatst. Het motief was dat de hulp te eenzijdig was." U lijkt niet bepaald een vriend van de Amerikanen. De heer Van Rhijn: „Ik ben een vriend van alle ménsen in de Verenigde Staten, dus niet van de „zwijgende meerderheid". Maar die mentaliteit. Tijdens de lezing die wij geven, vertonen wij een voorna melijk uit journaalbeelden samengesteld filmpje. Veel materiaal is door de Ame rikanen gemaakt. Je ziet Amerikaanse soldaten ljjken uit de met CS-gas vergif tigde schuiltunnels slepen, je ziet hen de oogst verdelgen en je ziet hen mensen met bajonetten doorboren. Het is een si nister soort tirannentrots: „Kijk, wij doen dat en wij komen er voor uit ook." weging zal volgens de KWJ eveneens moeten eisen dat de nota wordt ingetrok ken, evenals de werkgevers als ook zij niet bij de opstelling ervan betrokken zijn geweest. De Katholieke Werkende Jongeren heb ben bezwaren geuit tegen de nieuwe sub sidieregeling jeugd- en jongerenwerk van minister Klompé. Zij menen dat de dis criminatie tussen de werkende jongeren en de vele andere soorten jeugd- en jon gerenwerk er niet door wordt weggeno men, maar dat er in tegendeel een nog grotere achterstelling door in de hand wordt gewerkt. De ontworpen regeling gaat volgens de KWJ niet uit van de praktijk maar van studeerkamertheorie- en. In een rapport „Subsidiebeleid dis crimineert werkende jongeren" stelt de KWJ dat er nagenoeg geen enkel weten schappelijk onderzoek is verricht om de ontwerpsubsidieregeling een basis te ge ven. Bovendien zijn er volgens de KWJ op de afdeling jeugdzaken van het ministe rie alleen voldoende feiten bekend van het „bijzonder jeugdwerk" en van een paar projecten van open jongerenwerk. Deze eenzijdige informatie, aldus de jon geren, heeft geleid tot een eenzijdige sub sidieregeling. De regeling maakt geen verschil tus sen jeugd- en jongerenwerk, terwijl het jeugdwerk zich bemoeit met jeugdigen beneden de ongeveer 16 jaar en wordt geleid door ouderen en het jongerenwerk door jongeren zelf wordt geleid en be stuurd. De regeling is vooral gebaseerd op toestanden op het plaatselijk vlak, zo meent de KWJ. Voor ontwikkelingen in een groter gebied is geen plaats inge ruimd en dat terwijl veel jongeren bui ten hun woonplaats werken en soms in nog een andere plaats hun vrije tijd doorbrengen. Provinciale strukturen vindt de KWJ te kunstmatig: er moeten struk turen komen die aansluiten bij een streek- eenheid. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. In de nacht van zon dag op maandag is bij Siebel in de Kai- verstraat in Amsterdam voor 745.000 gulden aan juwelen geroofd. De dieven bereikten de winkel via een aangrenzend pand en kropen via een dakluik naar bin nen. Het alarmsysteem heeft maar even gewerkt. De inbrekers slaagden erin het alarm snel af te zetten. Een van de omwonenden heeft ver klaard het alarmsysteem even te heb ben gehoord. Hij was al uit bed gestapt om de politie te bellen toen de sirene stokte. De man is toen weer gaan slapen. Volgens een andere lezing heeft het alarm geweigerd door een lege accu. De accu zou door kortsluiting zijn ontladen. Het is al de zeven-en-twintigste keer dat er in het filiaal is ingebroken. Deze ju welenroof is een van de grootste ooit in Nederland gepleegd. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Op het ministerie van Verkeer en Waterstaat zullen binnenkort besprekingen beginnen over de oprichting van een stichting, die de verplichte keu ring van lichte motorvoertuigen zal moe ten regelen. De stichting zal heten „Stichting Cen traal bureau veiligheidskeuringen voertui gen" (CBVV) en waarschijnlijk in Den Haag gevestigd worden. Het CBVV zal toezicht moeten houden op de wettelijk verplichte keuringen van motorvoertuigen en aanhangwagens en op het aanbrengen van de keuringsbewijzen. Zij zal instanties moeten aanwijzen die de keuringen zullen verrichten.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 2