Tussen modeshow en Lenteflora Comité Vrij Heemskerk militant in actie tegen samenvoeging DEM en Suomi streven naar samenwerking van de weduwe san halm Oproep om niet deel te nemen aan m L Gezamenlijk ontmoetingscentrum statenverkiezing Diefstallen in kleedlokaal en buurthuis Recordbezoek Lenteflora 7 WASHANDEN. RUWE HANDEN.WINTfflHANOfttf A.R.-BIJEENKOMST TECKELTJE PRENTBRIEFKAARTEN: „HET ZAL JE KIND MAAR WEZEN" DINSDAG 10 MAART 1970 .-.ftfi-c. miffiftflflfffttpw ADVERTENTIE Als zelfs het beste afwasmiddel uw handen niet meer voldoende beschermt, dan moet u eens San Balm handcrême proberen. Laten we u niet gaan vermoeien met de samenstelling, u een zorg, als 't maar helpt. En dèt doet 'tl U hebt al een tube voor f 1,70 bi] uw drogist of apotheker. handcrême maakt uw handen weer gaaf en zacht. BEVERWIJK. Het lid van provin ciale staten voor de A.R.P., Hans de Boer, vervult een spreekbeurt op vrijdag 13 maart in de Vredevorstkerk voor de Anti-Revolutionaire kiesverenigingen van Beverwijk, Oosterwijk-Meerestein en Heemskerk. Hans de Boer, die ook voorzitter is van de A. R. Jongeren Studieclub, be spreekt in eerste aanleg de komende sta tenverkiezingen. Hij is echter ook steeds te vinden voor een gesprek over „De „Achttien" en andere politieke zaken. De bijeenkomst begint om kwart voor acht. DE „WARME BAKKER" staat weer in het middelpunt van de Haar lemse Voorjaarsbeurs in de Kenne- mer Sporthal. Trouwe bezoekers kun nen zo langzamerhand met de ogen dicht de warme bakker-stand vinden. Al gingen ze alleen maar op de lek kere geur af. Voor velen is het een traditie ge worden om de Voorjaarsbeurs te be zoeken, zij weten dan ook feilloos de bekende stands van de nieuwe snuf jes en aanbiedingen te scheiden. Met vastberaden tred gaan zij af op de stand van het Produktschap voor Eie ren om zich als in een schoolklas je neer te zetten voor de demonstratie. Zij stappen ook nieuwsgierig af op de afdeling waar een soort verfdraaier in een halve minuut een modern schil derij op papier zwaait. „Uw eigen schilderij" wordt gegarandeerd, en aan de muur van een moderne wo ning misstaat zo'n kleurcompositie zeker niet. HET UITERLIJK IS voor vrouwen nog steeds zo belangrijk dat er heel wat stands aan gewijd zijn, of het nu voor algenhoudende maskers of voor pruiken en contactlenzen is. Veel aandacht ook voor het „Won- derdienblad voor vliegende bediening" of „Een nieuwe keukenmachine in de stijl van morgen". Mixers, snijders, koffiefilters in verschillende soorten, mini-washers, ijskasten en alles wat er in en om een huis hoort te kust en te keur. Het Voorlichtingsbureau voor de Voeding probeert degelijke voorlich ting voor te schotelen, maar kom daar eens om in een hal vol aangeprezen lekkernijen. Lowieke de Vos zou zich in het „lekkere hapjes"-land wanen, al moet hij niet omstreeks koffietijd komen, want dan denken de stand houders ook even aan zichzelf. TERWIJL BUITEN DE sneeuw nog ligt, is een bezoek aan de Lenteflora een goed middel om een goed humeur te krijgen en te geloven dat het uit eindelijk ook hier nog voorjaar zal worden De rolstoelen van het Rede Kruis worden druk gebruikt door bezoekers die minder goed ter been zijn. Zo kun nen zij op hun gemak alles bekijken, tot de modeshow toe. VOOR HET TWEEDE jaar verzorgt het Modehuis Liba (van het Juliana- park) de modeshows vijf keer per dag. De show wordt gestolen door het tackeltje van een van de mannequins, dat met een vuurrod dekje op braaf naast zijn in blauw broekpak geklede bazin over het plankier trippelt. Modehuis Liba heeft dit aar veel japonnen en mantels bij elkaar ge zocht in dezelfde tinten. Getailleerde en gedessineerde zomermantels met effen japonnen, of effen mantels met een japon met motieven in dezelfde kleur. In de kleinere maatjes zijn onder meer een heel mooie lichtblauwe maxi-jas met capuchon, een lange vistramjas en een doorkijkpak van grove witte kant te bewonderen. De Een jeugdige geruite mantel krijgt alle aandacht op de modeshow op de Voorjaarsbeurs. mini, midi en maxi is voor de grotere maten minder geschikt. Modehuis Li ba heeft voor deze maten wel afkle- dende broek- en tuniekpakken. Feestelijke complets in zachte zo- mertinten worden getoond voor de moeder van de bruid. Ditmaal zelfs twee bruiden, een piepjong meisje in effen witte nylon japon met klokken de „queue", en een statige bruid m eenvoudige japon met kanten over kleed. Een stijlvol einde van een mode show die de beursbezoeksters niet willen missen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Uit de jaarverslagen van de atletiekvereniging DEM blvjkt dat deze vereniging met Suomi streeft naar samenwerking, waarvoor al diverse be sprekingen zjjn gehouden. Men hoopt dat er een concreet resultaat uit voorkomt in de vorm van een gezamenlijk ontmoe tingscentrum. Er is een bouwcommissie samengesteld uit drie leden van DEM en drie van Suomi. De atletiekvereniging DEM houdt op vrijdag 13 maart de jaarvergadering in het clubgebouw van de hockeyclub Scheybeeck. De vereniging, die thans 237 leden telt, blaakt volgens de jaarverslagen van gezondheid na een seizoen dat histo risch genoemd wordt omdat besloten werd de aanduiding „R.K." voor de naam te laten vallen. Nadat voorzitter T. Schuyt die 25 jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuur, is afgetreden, gaat weer een oude getrouwe het bestuur verlaten, na melijk de heer J. Potman, die in de afge lopen tien jaar op praktisch alle bestuurs- :etels heeft gezeten. In het clubblad Cli max, dat geheel aan de jaaroverzichten is gewijd, wordt ook veel aandacht ge schonken aan de prestaties van de leden, die een hoog peil hebben bereikt. Op di verse nummers zijn verscheidene leden nationaal kampioen geworden, zowel bij de dames, de meisjes als de jongens. Om tot goede prestaties te komen moet men de beschikking hebben over goede accommodatie. Op dit punt is men nog niet helemaal waar men wezen wil. In het gemeentelijk sportpark Adrichem is nog altijd geen goede accommodatie voor pols stok hoogspringen en geen behoorlijke verkchting voor de wintertraining. Van 8 tot 10 mei krijgt DEM de Neu- wieder Leichtathletik Club op bezoek, waar de atletiekvereniging vorig jaar is geweest. (Van een onzer verslaggevers) Het Comité Vrij Heemskerk heeft deze prentbriefkaarten laten drukken. De woonkernen van de drie samen te voegen gemeenten Veisen, Beverwijk en Heemskerk zijn hierop in een af wijkende kleur aangegeven, waardoor de uitgestrektheid van de woonge meenschappen wordt geaccentueerd. Ook is hierdoor de vorm ontstaan van een voetballende jongen, wat het Co mité gebracht heeft op het motto: „Het zal je kind maar wezen". Zoveel mogelijk van deze kaarten dienen ge stuurd te worden aan de minister, de Tweede Kamer, de pers en de t.v., waarbij vooral KRO's actualiteiten rubriek Brandpunt wordt aanbevolen. HEEMSKERK. Afgevaardigden van praktisch alle honderd verenigingen en organisaties in Heemskerk hebben maan dagavond tijdens een strijdlustige verga dering van het Comité Vrij Heemskerk besloten de minister, de kamerleden, de landelijke pers en TV te overstromen met. speciaal ontworpen prentbriefkaarten Men wil hiermee sterk onder de aandacht brengen dat de inwoners van Heemskerk zich kanten tegen de samenvoeging van de IJmondgemeenten, waarvoor een wets voorstel binnenkort in de Tweede Kamer komt. Het is één van de acties die worden ontketend door het militante Comité Vrij Heemskerk, dat al tien jaar tegen de samenvoeging vecht en de laatste we ken buitengewoon actief is nu het (derde) wetsontwerp op korte termijn aan het parlement voorgelegd zal worden. Een blijkens de vergadering omstreden actie is het oproepen van de kiezers om niet deel te nemen aan de verkiezingen voor Provinciale Staten nu de raadsverkiezin gen in de drie gemeenten dreigen uitge steld te worden, hoewel een ruime meer derheid zich vóór de actie uitsprak. Op 18 maart, de dag van de statenver kiezingen, zullen leden van de vereniging en organisaties met spandoeken en bor den post vatten bij de stembureaus en de kiezers proberen over te halen hun stem niet uit te brengen als blijk van protest tegen de gang van zaken. Hoe een en ander georganiseerd moet wor den werd op de bijeenkomst echter nog niet duidelijk. Besloten werd ook om te legrammen te sturen aan de minister van Binnenlandse Zaken, de Tweede Ka mer en de raad van bestuur van Hoog ovens, volgens de aanwezigen de grote voorstander van samenvoeging. De vergadering werd gehouden in de aula van de Adelbertus-mavo aan de Maerten van Heemskerckstraat, die juist groot genoeg bleek om alle verenigins- vertegenwoordigers te kunnen bevatten. Een verkiezingsbijeenkomst van de P.P.R. en D'66, die elders zou worden gehouden, was er zelfs voor uitgesteld. Woordvoerders van het Comité waren vooral voorzitter A. W. van Kessel en secretaris N. P. Steenstra, die betoogden dat fusie van de drie gemeenten niet in het belang was ^an een beleid, waarin naar welzijn werd gestreefd. Bij de mi nister komen alleen rationele argumen ten aan de orde. Vooral het ontwerp voor een interimwet om de raadsverkie zingen uit te stellen totdat over de sa menvoeging zou ziin beslist (met ande re woorden: tot na de fusie) had het comité tot activiteit opgepept. De heer Van Kessel zei: „Als we nog niet eens onze eigen raad mogen kiezen, waarom zouden we dan wel de staten kiezen?" De heer Steenstra zei dat de argumen ten tegen samenvoeging nog nooit zo goed geweest zijn als thans. In de discussie raakten de gemoede ren wat verhit en de meest revolutionai re suggesties werden gedaan, zoals het bezetten van de poorten van Hoogovens en het oprichten van stembureaus naast de officiële stembureaus. De heer Van Kessel deelde mee dat hij de laatste da gen al een groot aantal oproepingskaar- ten voor de verkiezingen in zijn brieven bus had gevonden, dus van mensen die in ieder geval hun stem niet zullen uitbren gen. De mededeling werd met applaus be- (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Bij de Velsense politie is aangifte gedaan van diefstal van vier portemonnaies met inhoud uit een kleed lokaal van de hockeyclub Strawberries. In het weekend is ook ingebroken in het bburthuis „De Brulboei" aan de Kanaalstraat. Via de keuken, waarvan een ruitje werd ingeslagen, kwam men binnen. Uit een kantoor kast nam men vier doosjes weg met een totale inhoud van 125,- aan kleingeld en spaarzegels. Maandagavond omstreeks half twaalf is een 21-jarige vrouw, toen zij naar huis liep, in de Beeckzanglaan in Velsen-Noord beroofd van haar handtas door een brom fietser die daarna snel wegreed. groet. Pleidooien om tóch te stemmen, omdat dit een duur bevochten democra tisch recht is, kregen slechts geringe aan hang. De manege De Schimmelcroft diende een voorstel in om een forumdiscussie te organiseren in de Prinsenhal, waar voor de fractievoorzitters uit de Tweede Kamer moesten worden uitgenodigd. Het voorstel ging zelfs vergezeld van een plat tegrond van de sporthal, waarop de plaat sen van forumleden, andere overheids vertegenwoordigers en publiek waren aan gegeven. Het Comité was blij met dit voorstel en zou het serieus bestuderen. Een dergelijke b ijeenkomst zou echter pas na de statenverkiezingen georgani seerd kunnen worden. Opvallend militant stelde zich een spon taan opgericht jeugdcomité op, dat afge lopen zaterdag al activiteiten aan de grens van de gemeente had georgani seerd. Aanstaande zaterdag wordt er een optocht, waarin om drie uur op het Raadhuisplein de executie van Heems kerk wordt voorgesteld. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De 28ste Haarlemse voorjaarsbeurs, dit jaar voor de eerste keer gekoppeld aan de bloemententoon stelling „Lenteflora Haarlem", belooft een groot succes te worden. Aan het begin van de middag is de 20.000ste bezoeker door de organisatie in de Kennemer Sporthal ontvangen. Inmid dels is wel gebleken, dat vooral de bloe mententoonstelling een grote trekpleis ter is. Behalve een honderdtal bussen uit het hele land hebben nu ook enkele Amerikaanse en Engelse reisbureaus de Lenteflora in hun programma opgeno men. Beide evenementen zijn tot en met zondag open. Op de laatste dag van 13 tot 17 uur. De Kennemers. Vanavond, dinsdag, om half negen is er in de kantine van de voetbalvereniging De Kennemers een vergadering, waarop de leden worden voorgelicht over de nieuwbouw van de kantine en de aanleg van een lichtinstal latie. Het bestuur meent dat heel veel in eigen beheer kan worden gedaan en hoopt dan ook dat veel leden hun mede werking zullen aanbieden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7