Vrij Heemskerk" bepleitte behoud van zelfstandigheid IZEEUiW, Mevrouw G. de Vries-Knigge werd in Driehuis gecremeerd Halverhouts Hendriksen gaat met pensioen *ÉP ■Ér Nieuw „gat" in bebouwing EXTRA HOORZITTING VAN VASTE COMMISSIE Onderhoudvond geen doorgang Havenberichten Gemeentebestuur van Velsen eert oud-raadslid Geels als back Program PPR-D'66 op 19 maart Na bijna twintig jaren IJmuiden SM H IN DE VISHAL Thomassen moet kritiek op foto intrekken 3 weken IJMUIDER COURANT WOENSDAG 11 MAART 1970 IJMUIDER COURANT 5 (Van een onzer verslaggevers) IJMOND Bij wijze van vervolg op de op 9 december 1968 gehouden hoorzitting door de leden van de vaste commissie voor Binnenlandse Zaken is dinsdagmiddag in het ge bouw van de Tweede Kamer in Den Haag ook het comité „Vrij Heems kerk" gehoord. In ruimere mate en met meer disponibele tijd, dan welke andere partij in voorgaande hoorzit tingen ook. Doch het comité is slechts ten dele tevreden gesteld. Het had namelijk gevraagd om een „onderhoud" en mocht nu slechts komen voor een „hoorzitting" zo stelde men dinsdagmiddag teleurge steld vast. Ook hadden de vier repre sentanten van het comité enkele vra gen in petto voor de leden van de vaste commissie. Zij vernamen echter van de voorzitter van deze commis sie, „dat de commissieleden zich be zwaarlijk kunnen onderwerpen aan een verhoor op vraagpunten en dat evenmin antwoord zal worden ge geven op de vraag, wie van deze leden voor en wie tegen bepaalde standpunten waren Indien de com missieleden behoefte hebben aan vragen, dan zou dat aan het einde van de door „Vrij Heemskerk" ge plaatste opmerkingen wel blijken" Bruisende democratie Bezwaar OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Aanleg en onderhoud van Licht- en Krachtinstallaties lil lifcife wé mm ELKE DAG NIEUWS Dynamisch bedrijf Kort geding dreigt Geen succes voor badmintonspeelsters ADVERTENTIE tt Het was in deze sfeer, dat de heren N. P. Steenstra, A. W. van Kessel, J. Wentink (.ionereren comité) en J. de Waard hnn standnunten uiteenzetten aan een uit 14 personen bestaand gehoor, ge vormd door leden en nlaats-vervaneend leden van de vaste commissie voor bin nenlandse zaken. Het naar voren brengen van de standnunten geschiedde soms wat emotioneol. soms wat hefti» met als ver- w'iten klinkende opmerkingen aan de adressen van de commissieleden en van Oedenu teerde Staten van Noord-Holland, die naar de mening van de Heemsker kers onjuiste adviezen hadden uitge bracht. Daarbij werd telkenmale er op geha merd. dat Heemskerk alleen door zelf standig te blijven een leefbare gemeen schap kan blijven: dat de Heemskerkers een aparte plaats innemen in de IJmond en dat daardoor in die gemeente zoveel totstand is kunnen komen. Op een des betreffende vraag werd geantwoord, dat natuurlijk ook het Beverwijkse gemeen tebestuur zich interesseert voor het ver enigingsleven, maar het contact tussen het gemeentebestuur en de bevo'king is daar nihil, daarom zijn daar ook geen activiteiten tee-en de samenvoeging naar voren gekomen. Het was de heer A. W. van Kessel, die als eerste het woord kreeg en begon met op te merken, dat blijkens gesprek ken met leden van de vaste commissie gebleken was, dat sommigen van hen nauwelijks tijd hebben gehad om van de schriftelijke uiteenzettingen van „Vrij Heemskerk" kennis te nemen. Daarnaast was gebleken, dat veel van de leden der mate geïnfecteerd zijn door het verleden en door feitelijke onware inlichtingen welke de minister heeft gekregen van Gedeputeerde Staten, dat nadere infor matie nuttig leek. Gewezen werd op de plannen vanaf 1956 en de verdere ont wikkeling. Toen werd gesproken over een nieuwe stad van 170.000 inwoners. Thans blijkt er niet meer plaats te zijn dan voor 87.000 inwoners in dit gebied en er wonen er reeds 78.000. Van die zogenoem de „nieuwe stad" is niets terecht geko men, maar men wil de drie IJmondge- meenten samenvoegen. Het comité Vrij Heemskerk ziet dit als in strijd met de bedoeling van de wet en zeker ook met de verantwoordingsplicht, de medezeg genschap, de openheid en de inspraak zoals deze in de nota voor bestuurlijke Dinsdag in IJmuiden aangekomen: E. Marms- dorf, Antwerpen; Prins der Nederlanden, South ampton; Adèle Hagenah, Antwerpen; Marine Electric. Philadelphia: Kormoran Isle, Bremer haven; Clio, Rotterdam; Amstelstroom, Huil, Claus. Londen, IJmuiden; Anette. Rotterdam; Nanna, Dagenham; Zaanstroom, Felixtowe Phi lippe L. D., Port Talbot; Tweed, Leith; Rex, Hamina; Femwind, Long Beach; Iskra, Tuapse; Avafors, Norfolk; Festivity, Londen; Woermann Ubangi,, Takoradi: Balmung, Kopenhagen; Rijn stroom Shoreham; Dortmund, Bremerhaven; Karimata, Bremen; Noordborg, Boston. IJmui den; Stella Maris, Hamburg; Brinda, Poole; Ga zelle, Rochester, Zaandam; Kelletia, Rotterdam, Pergo, Rotterdam, IJmuiden; Rudolf, Stettin; Gerd Wiskow, Hamburg; Clione, Lowestoft, IJ muiden; Surdeaf, Rotterdam; Els Teekman, Londen. Dinsdag van IJmuiden vertrokken: Lawanti, Hamburg; Pieardie, Rotterdam, Athina Zafira- kis, Trinidad, IJmuiden; Jan Kahrs, Wemels- fleth, IJmuiden; Stadt Rendsburg, Stettin, IJ muiden; Signal Service, Continentaal Plat, IJ muiden; Nora, Rotterdam; Emmy D., Rotterdam, Hondsbosch. Rochester, Zaandam; Aiglon, West- hartlepool, IJmuiden: Lady Margaret, Continen taal Plat: Nerlandia, Aarhus; Walter Richter, Manchester; Amstelstroom, Huil; Birkenstein, Hamourg: Adèle Hagenah, Antwerpen: Over- ijsel, Bremen; Sierra Urbion, Rotterdam; Apollo 1, Rotterdam: Regenstein, Antwerpen; Zwarte- water, Kingslynn; Jean E., Londen; Kormoran Isle, Bremen; Biris River, Esbjerg; Zaanstroom Felixtowe; Vamos, Londen; Tweed, Leith; Hoegh ^Biscay, Rotterdam; Dependance. Londen; De- borari, Great Yarmouth. Woensdag tn IJmuiden aangekomen; Martha Friesecke, Poole; Memnon, Rotterdam; Osiris, Rotterdam; Bertz, Rouaan; Ligovo, Brussel, IJ muiden; Pamir, Norwich. Woensdag van IJmuiden vertrokken: Petro Queen, Porsgrunn; Claus, Londen, IJmuiden, Clione, Lowestoft, IJmuiden; Rijnstroom, Shore ham; Parnass 11, Delfzijl; Gosport, Gateshead. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.) organisatie naar voren wordt gebracht. Vorige week is spontaan een jongeren- comité opgericht, waaruit moge blijken, dat ook de jeugd zich op dit standpunt stelt .waaruit tevens blijkt, dat de jonge re generatie zich positief voor het ge meentebestuur interesseert. Men kan voorts de gemeentebesturen niet verwijten, dat zij het niet eens kon den worden over de uitvoering van een onmogelijke taak: namelijk het bouwen van een onmogelijke stad. Deze verwij ten zouden weer terugkomen op de hoof den van de minister en van de leden van de vaste commissie. Er is veel tot stand gekomen in de IJmond en volgens ,Vrij Heemskerk" is er alle reden aanwezig om een goede samenwerking te verwachten. Elke bestuurlijke maatregel moet in de eerste plaats tot doe] hebben het wel zijn van de mens. Dat welzijn wordt al leen maar gediend door een plaatselijk direkt bereikbaar bestuur. Daardoor kan men snel met zulk een gemeentebestuur in contact komen kan er veel tot stand komen ook. Daardoor ook vormen de Heemskerkers in de IJmond een apar te groep. Daarom ook moet Heemskerk als een bruisende democratie buiten de samenvoeging gehouden worden. Naderhand gevraagd over de activi teiten in Beverwijk en Velsen met be trekking tot het verenigingsleven ant woordde de heer Steenstra naar zijn eigen idee wel wat „cru": „Als wij met twee lijken in één kist gestopt worden, gaan wij zelf ook dood". Verder gaande over hetgeen tot stand gekomen is, datgene waaraan gewerkt wordt, dan wel in behandeling zal ko men, somde de heer Van Kessel een lan ge lijst op van de onjuistheden en on waarheden in de toelichting op het wets ontwerp en de memorie van antwoord. Hij betoogde, dat de woningbouw in Heemskerk in goede banen is geleid, er zelfs de doorstroming tot stand is geko men. De industrie heeft haar plaats reeds gevonden en het stukje industrieterrein dat in Heemskerk ligt, kan zonder be zwaar naar een nabuurgemeente gaan Het aantal mogelijk te bouwen woningen is onjuist; alles wat over de industrie en het kanaal gezegd wordt staat buiten de zelfstandigheid van Heemskerk. Bij samenvoeging ontstaat geen sterke ge meente, maar een innerlijk verdeelde gemeente met tegenstrijdige belangen. Aan al deze en andere opmerkingen ver bond hij voorts een lijst van voorzienin gen waaraan op een of andere wijze ge werkt wordt. Het was in dit verband, dat hij ten aanzien van het ontbreken van een concertzaal opmerkte: „wat moeten zij in vredesnaam met een concertzaal doen. De schouwburg in Velsen wordt nu slechts 22 maal in het hele jaar voor to neel, cabaret en concert gebruikt. Wij ko men niet in Velsen. Wij gaan liever naar Amsterdam of Haarlem". Van de zijde van de vaste commissie werd het hele verhaal door de heer Ab- ma één stuk wantrouwen en beschuldi gingen genoemd; hetgeen de heer Steen stra ontkende met de opmerking: „als wij u niet vertrouwden, waren wij niet gekomen". „Moet alles dan bij het oude gelaten worden, of acht u nog bepaalde voorzie ningen nodig? En moeten Beverwijk en Velsen wél worden samengevoegd vol gens u? waren enkele van de volgen de vragen. De heer Steenstra antwoord de dat indien er niets aan de hand is, er ook niets hoeft te gebeuren. Wat de industrie doet met name Hoogovens bijft een open vraag, zo ook het spel, dat deze industrie hier speelt. Doch Heemskerk wenst niet betrokken te wor den bij de ontwikkeling van de industrie. Heemskerk is evenals Castricum alleen maar een woongemeente. Het welzijn en de plaatselijke gemeenschap moeten niet aan de industrie worden opgeofferd. Naar sprekers mening behoeven Beverwijk en Velsen evenmin samengevoegd te wor den. Een andere vraag was, of men van oordeel is in Heemskerk, dat na samen voeging de verenigingen daar op de fles zullen gaan. De Heemskerkse delegatie repliceerde bang te zijn, dat bij samen voeging in de dan te vormen grote ge meente de belangstelling zal uitgaan naar die gemeentedelen waar het verenigings leven nauwelijks tiert, waardoor Heems kerk gedupeerd zal worden. De heer Laban maakte bezwaar tegen de opmerking van de zijde van „Vrij Heemskerk", dat men wil doen voorko men, dat in Heemskerk een apart groep je mensen woont, dat in een apart ghetto plezierig wil blijven wonen. Hij vreesde voor overdosering en een bepaald fana tisme van de kant van „Vrij Heemskerk". Uit het antwoord van de heer J. Wen- tink, dat drie gemeenten bijvoorbeeld ten aanzien van de milieuhygiëne meer zullen bereiken dan één gemeente maakte de heer Laban op, dat men in Heemskerk kennelij niets voelt voor de spreuk: „Eendracht maakt macht". Voorts werd van de zijde van het co mité nog bekend gemaakt dat volgens de laatst gehouden enquete 95 procent van de bevolking achter het comité staat en 98 percent van de inwoners^ die bij Hoogovens werken. Mevrouw A. Groensmit-Van der Kallen vernam, dat de cijfers waarover zij be schikte ten aanzien van woningfcouwprog- nose volkomen onjuist zijn. Op een vraag van mejuffrouw Goudsmit werd meege deeld, dat met betrekking tot gemeen schappelijke regelingen, de gedachter ook waren uitgegaan naar de vorming van een gewest en dat deze idee we) had aangesproken. Hierna werd de anderhalf uur duren de hoorzitting besloten. (Van onze correspondent) DRIEHUIS. Onder zeer grote belang stelling heeft dinsdagmiddag de crematie plaats gehad van mevrouw G. de Vries- Knigge, die eind vorige week op 64-jarige leeftijd na een ernstige ziekte, was over leden. Mevrouw Knigge maakte tot begin februari nog deel uit van de P.v.d.A.-frac- tie in de gemeenteraad van Velsen, op welk moment zij toen wegens haar ziekte ontslag nam als lid van de raad. Zij werd in Wildervank geboren en woonde vervolgens in Amsterdam en Naarden, in welke laatste plaats zij ook raadslid is geweest. In 1959 kwam zij in Velsen en werd zij voor de Partij van de Arbeid in 1962 in de gemeenteraad ge kozen. Tot september 1966 nam zij actief aan het raadswerk deel om daarna in mei 1968 in de gemeenteraad terug te keren. Mevrouw Knigge was onder andere lid van de raadscommissie voor volksgezond heid en als raadslid gedelegeerde in het bestuur van de Woningstichting Velsen. Onder de velen die de crematieplechtig heid bijwoonden waren onder anderen de heren H. de Boer, loco-burgemeester, wet houder C. Ockeloen en loco-secretaris mr. A. P. van Uffelen, alsmede enige leden van de raadsfractie, van de Vrouwenbond en van het Humanistisch Verbond. Loco-burgemeester H .de Boer schetste de dankbaarheid van het gemeentebestuur en de raad voor haar werkzaamheid als raadslid. Van de familieleden waren een dochter en een schoonzoon en de enige zoon uit Canada overgekomen. Door de grote belangstelling van de vele vrienden van mevrouw Knigge was de aula geheel gevuld. Mevrouw Knigge was in de ge meenschap zeer gezien: een eenvoudige vrouwde die werkte voor anderen. Zij verkoos te werken voor de alleenstaande vrouw, de bejaarden en vooral de gehan dicapten. Zijj was een vrouw die men niet veel hoorde, maar die haar werk in eenvoud deed, ook in de raad en in diverse commissies. De gemeente Velsen is haar daarvoor dankbaar. Zij heeft naar vermo gen haar plicht gedaan ten voorbeeld van de jeugd. Haar leven is inderdaad niet voor niets geweest, aldus de heer De Boer. Namens de Vrouwengroep van de Par tij van de Arbeid en de SAMVRO schetste mevrouw J. Diemer-Jeltema de verschei dene als iemand die veel vriendschap en waardering wist uit te dragen, voortdu rend bereid anderen tot steun te zijn. Mevrouw Brouwer kenschetste de over ledene als een integer bestuurslid van de Bond van Gescheiden Vrouwen. De heer H. P. Brits sprak namens het Humanistisch Verbond en als vriend en noemde de overledene een trouw lid. Hij herinnerde aan haar jonge jaren. Hij be sloot zijn toespraak met enkele gedichten van H. Roland Holst. Nadat de kist onder het orgelspel van „Morgenrood" was gedaald, dankte haar zoon, de heer H. de Vries, voor de be toonde belangstelling om te besluiten met een tweetal gedichten van G. S. Adema van Scheltema, die zijn moeder in de laat ste ogenblikken nog hadden geïnspireerd deze te zien als een licht op haar weg. Onder de vele bloemstukken was een krans van het gemeentebestuur. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 1488b (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Ruud Geels maakt morgenavond in de bekerwedstrijd tegen GVAV zijn rentree in het eerste elftal van Feijenoord als rechtsback. Hij zal als het goed gaat tegen VorwSrt.s de plaats van Romeijn innemen. Orionweg 88 - IJmuiden - Tel. 1 22 32 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op donderdag 19 maart zullen de P.P.R. en D' 66 in de IJmond definitief hun gemeenteprogram vaststellen voor de raadsverkiezingen. Het program is al diverse malen on derwerp van gesprek geweest in openba re bijeenkomsten, onder meer dinsdag avond voor de afdelingen Heemskerk in De Vrijburcht. De laatste presentatie vergadering vindt plaats donderdagavond in bodega Bellevue te Beverwijk. De vaststelling van het program geschiedt volgende week donderdagavond in het cultureel centrum aan het Moerbergplant- soen te IJmuiden. Het program is opgesteld door een commissie uit de drie gemeenten. Tijdens de slecht bezochte bijeenkomst in De Vrijburcht is onder meer gebleken dat het punt „vestigingsbeleid" voor bedrij ven opnieuw in studie moet worden geno men. Gepleit werd voor een selectief uit- giftebeleid van de grond en voor de mo gelijkheid voor kleine bedrijven aan de noordzijde van het Noordzeekanaal om uit te breiden. Er werd ook een pleidooi gehouden voor de aanleg van een ver- keerstuin, die niet alleen van belang kan zijn voor het (verkeers) onderwijs, maar ook als toeristische attractie. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Eind maart gaat de heer J. E. H. Hendriksen, procuratiehou der van de n.v. Verenigde Scheepsagen turen van Halverhout Zwart en Zur- mühlen met pensioen. Donderdag 19 maart zal van 16.30 tot 18 uur in het koetshuis van Huize Beeckenstein gele genheid zijn om van de heer Hendriksen afscheid te nemen. Ongetwijfeld gaat dat een vol koetshuis worden, want in zijn bijna twintigjarige IJmuidense periode is er rond het bedrijf waarin hij al zovele jaren een belangrijke functie vervult, een wel zeer wijde kring van dankbare relaties en persoonlijke vrienden van de heer Hendriksen ge groeid. „Het scheepvaartbedrijf is een fascine rend bedrijf en om dit te ervaren hoef je zelf niet te varen; je wordt daar wél in betrokken als dienstverlenend man aan de waterkant, en dat is boeiend genoeg" De heer Hendriksen weet waarover hij praat: hij heeft dit werk 47 jaar gedaan, bijna even lang als zijn vader, die 48 jaar bij de Oceaan in Amsterdam was. Hendriksen jr. werd boven het Oceaan kantoor aan de Prins Hendrikkade gebo ren en kwam op 18-jarige leeftijd bij Blaauwhoeden- en Vriesseveem. Na zijn verplichte militaire dienst keerde hij te rug voor een jaar en daarna werd het Oceaan aan de Bomeokade. y; -'ff. f V ■y. De afbraak voor het reconstructieplan (saneringsplan in Beverwijk gaat ge staag door. Diverse gaten zijn er voor al de laatste tijd al gevallen. Een nieuw „gat" in de bebouwing is thans te zien op de hoek van de Bloksteeg en het Slangenwegje, waar enkele huizen en opslagplaatsen zijn gesloopt. Het is de bedoeling de Bloksteeg te verbreden. Hierdoor zal het door gaande verkeer in de toekomst moe ten rijden als het gedeelte van de Breestraat vanaf de Bloksteeg in de richting Heemskerk het domein voor de voetganger wordt. ONDERSTAANDE BON GEEF! Voor do prijs van 1 week 1.13) ontvangt u Bon opsturen aanUmuider Courant. Postbus 18, IJmuiden Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor totaal f 1.13. NAAM: ADRES WOONPLAATS: Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van de Umuider Courant. (Van een medewerken) IJMUIDEN. Twaalf vaartuigen heb ben woensdagmorgen in IJmuiden aange voerd: 2605 kisten en 940 kleine kisten vis, 800 kilogram tong en 4200 stijve ka beljauwen. Bij de aanvoer waren: 60 kis ten en 480 kleine kisten schelvis, 150 kis ten en 650 kleine kisten wijting, 80 kisten gul en kabeljauw, 1400 kisten koolvis, 150 kisten en 135 kleine kisten haring, 100 kleine kisten makreel, 260 kisten schol en 90 ksten varia. Prijzen per kilogram, in guldens: heil bot 8.70-7.60, tarbot 10-9.40, grote tong 5.77-5.75, grootmiddel tóng 7.09-6.91, klein- middel tong 7.42-7.28, tong I 7.41-7.38, tong II 6.63-6.40. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 112- 102, middel kabeljauw 110-96, grote kool- vis 64-47, middel koolvis 52-44, grote leng 110-100. Per tien stuks: grote kabeljauw 110-72, middel kabeljauw 61-41. Per 50 kilogram: grote schelvis 76-70, middel schelvis 82-73, kleinmiddel schel vis 0-56, schelvis I 80-56, schelvis II 62-46, kabeljauw I 56-48, kabeljauw II 52-41, ka beljauw III 41-32, koolvis I 22-17, koolvis I 20-17, grote schol 28-25, schol 35-23, schol II 41-31, schol III 50-45, schar 88-51, poon 30-13, gestripte wijting 44-36, dichte wijting 20-12, haring 60-24.40, makreel 11.30, bot 9, lever 18-8, kleine kuit 9, tongschar 130-128. Schevingen Woensdagmorgen werden in Schevenin- gen aangevoerd: 10 kisten wijting, 120 kisten gul en kabeljauw, 120 kisten schol en 300 kilogram tong. J. E. H. HENDRIKSEN In 1928 stond Oceaan-Amsterdam hem af aan Harrisons Crosfield in Belawan- Deli op Sumatra, die daar agent was van Ocean en Blue Funnel. Drie-en-eenhalf jaar dwangarbeid op de oostkust van Sumatra en Atjeh werd besloten bij de beruchte spoorwegaanleg in het midden en het zuidelijk deel van het eiland. Bij de evacuatie van honderden bevrij de Nederlanders heeft scheepvaartman Hendriksen met zijn „know-how" belang rijke medewerking verleend in het toen nog levensgevaarlijke Belawan. Zijn ervaring met zeevarenden kwam overigens goed van pas tijdens een kort managerschap in Medan's Grand Hotel de Boer, toen drie uitermate geprikkelde Amerikaanse koopvaardij-officieren te horen kregen dat alles vol was en hem prompt drie geladen revolvers in nek, ribben en maag duwden om een prettiger antwoord te vernemen. Er waren nu een maal geen kamers vrij, maar een ge sprek in de taal die alle vier uitstekend verstonden eindigde zonder bloedvergie ten. Evacué Hendriksen zag Nederland in augustus 1946 terug, om een jaar later opnieuw uitgezonden te worden naar Su matra. Drie jaar later werd het voorgoed Nederland en in 1951 trad hij in dienst bij het bedrijf dat hij tot nu toe trouw is gebleven. Zes jaar verder volgde zijn benoeming tot procuratiehouder. Als di recteuren had hij de heren C. Weenink, W. SwellengrebeL L. Bink en de huidige directeuren de heren Hammerstein en Koppe. In bijna twintig jaar heeft hij het be drijf aan de IJmuidense Kanaalstraat zien groeien tot wat het nu is; een dyna mische uitgroei, waarbij vandaag de dag diensten worden verleend onder meer ten behoeve van het overgrote deel van alle zeeschepen die door de sluizen van IJmui den gaan en vrijwel alle „bijleggers". Een gebeurtenis, enkele jaren geleden, is, na de verschrikkingen in het voorma lige Nederlands-Indië, toegevoegd aan de reeks onaangename ervaringen. Na het vergaan van de Duitse Nautilus bij Ter schelling bereikte de enig overlevende IJmuiden. „Die jongen moest in Den Hel der negentien lichamen identificeren. We waren er beiden kapot van. Zo iets blijft je bij". Maar bij het opmaken van de balans blijkt, dat bijna twintig jaren IJmuiden voor de heer Hendriksen en zijn gezin zijn echtgenote en twee dochters hebben de Indische periode niet meegemaakt evenzovele heerlijke jaren zijn geweest. Het blijft, ook na pa's pensionering, IJ muiden. WASSENAAR. Mr. B. J. J. Schwa- nebeck te Wassenaar, advocaat van de Zaandamse fotograaf Rolf Kruger, heeft burgemeester W. Thomassen van Rotter dam schriftelijk gesommeerd om uiter lijk 16 maart publiekelijk mede te delen, dat hij door hem gedane uitlatingen over de door zijn cliënt gemaakte foto be treurt en er voor hem geen enkele grond aanwezig was de door hem gedane be wering te lanceren. Tijdens een vergadering van de wijk raad te Hoek van Holland, op 24 februari werd een in opdracht van het actieco mité „Schone randstad zuid", door de heer Kruger gemaakte foto van door de Hoogovens veroorzaakte luchtverontreini ging in de omgeving van de zogenoemde kleine vuurtoren op de zuidelijke wal te IJmuiden getoond. Burgemeester Tho massen noemde deze foto toen een falsi ficatie en een trucage. Mr. Schwanebeck zal namens zijn cliënt burgemeester Thomassen in kort geding dagvaarden, als deze niet aan het verzoek voldoet. KOPENHAGEN. Evenals maandag in het enkelspel zijn de Nederlandse da mes die deelnemen aan de open Deense badmintonkampioenschappen, dinsdag in de eerste ronde van het dubbelspel uit geschakeld. Joke van Beusekom en Fe lice de Nooyer verloren met 15-3 en 15-0 van de Japanse dames Amano en Taka- gi terwijl Marjan Lüsken en Agnes v.d. Meulen met 15-6, 15-2 verslagen werden door de Deense combinatie FlindtHan sen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5