OOK VOOR HOGE SPAARRENTE IWWVZE Johan Kaart en Johan Boskamp in Velsen Paraboolstraalantenne voor Scheveningen Radio IJmuiden qa met uw tijd mee-ga naardenmb Streektoneel in de IJmond Onderzoek naar kindercrèches Wandelen met „De Bevers" Pasen in het Stemmen voor bejaarden Iets van U bij? Medio volgend jaar operationeel Vandalisme en diefstal „Grimlach" in Micro- theater N.H.-Wandel- sportbond Beverwijk WOENSDAG 11 MAART 1970 7 O nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! BURGERLIJKE STAND VELSEN Examens Exclusieve couture - s-- (Van een onzer verslaggevend VELSEN-NOORD. Uit een voor sloop bestemd woonhuis aan de Wij kerstraa tweg. dat tijdelijk in gebruik is gegeven aan een jeugdvereniging is via een kapot geslagen w.c.-rampje ingebroken. Speelgoed, een geldpotje met f 25,en een kasboekje zijn ontvreemd, terwijl een verdieping hoger een aantal trommelvellen, eigendom ven een drumband, werden doorgeprikt. Het „nieuwe oor" van Scheveningen Radio in IJmuiden. ADVERTENTIE Het is goed sparen bij' de NMB. De vele spaarvormen, waaronder 8% NMS-Spaarbrieven, garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. GEBOREN: A. J. E. Groenendaal-van der Wiel, d., Cepheusstraat 31, IJmuiden; V- A. T. Wessel-Koomen, z., Rijksweg 428, Santpoort; C. C. Wessel-Dekker, d., Bella- trixstraat 79, IJmuiden; E. A. Mettes-Rui- ter, d., Bloemstraat 80, IJmuiden; W. Kor- bee-de Waard, d., Kruisberglaan 91, IJmui den; N. L. de Jong-van der Linden, d., J. P. Coenstraat 2, IJmuiden; J. A. G. Heilig- Schade, d., romme Mijdrechtstraat 45, IJ muiden; M. A- C. Braam-Schoon, d., Huij- genstraat 28, IJmuiden; B. Engels-'t Hart, d., Eendrachtstraat 220, Den Helder; E. M. Voorhout-Oudhoff, d., Kanaalstraat 59, IJ muiden; M. S. Wittebrood-Tuin, z., Wijker- straatweg 166, Velsen-noord; M. Munster- man-Viskil, d., Orionweg 484, IJmuiden; L. Verburg-Vingerling, d., Schiplaan 500, IJmuiden; H- M. J. Raspoort-Sikking, d., Kennemerlaan 176, IJmuiden; H. A- van der Heijden-Minneboo, z., Orionweg 426, IJmuiden; J. M. van Schagen-Jordens, z., Gladiolenstraat 3, Santpoort. OVERLEDEN: W. Duin, 06 jr., echtge noot van M. A. M. Scheffers, Starrebos- straat 9, Velsen-noord; G. Knigge, 64 jr., echtgenote van B. de Vries, P. C. Hooft- laan 19, Driehuis; J. Hoogzaad, 07 jr., we duwe van A- Palsen, Valeriuslaan 49, Drie huis; A. H. J. van Rijswijk, 77 jr., echtge noot van M. de Bie, Curagaostraat 16, Santpoort. AMSTERDAM. Geslaagd voor kandi daats examen scheikunde (II) F. Th- E. Ensink, DriehuisVelsen. De toneelclub van het selskip „Frys- ke Trou" uit IJmuiden geeft vrijdag 13 maart in het Hervormd Jeugdge- bouw aan de Rembranidtlaan een op voering van IJ. C. Schuitemakers blij spel in drie bedrijven „Pension Wet- terwille". De regie en het kapwerk zijn van de heer F. A. J. Hunsche, terwijl het stuk zal worden gespeeld door de dames H. Feenstra, A. Terpstra, A. Vlig en T. Vlig, met de heren H. Feen stra, H. Dijkstra, J. Rosenstein en J. Gerritsma. Zaterdag 14 maart komt ,,It Ny Frysk Toaniel" naar Beverwijk, om onder regie van Lammert Popma in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Schans een opvoering te geven van „Rebülje yan 't dorp", een vrolijk spel in drie bedrijven door Boucke Visser. Deze toneelavond is bestemd voor de leden van het Frysk selskip „Us Mem- metael" uit Beverwijk en omstreken. Deze voorstelling zal met een bal wor den besloten, op muziek van het duo „De Jantjes" uit IJmuiden. Door de Raad van Samenwerkende Vrouwenorganisaties (SAMVRO) in de gemeente Velsen wordt thans een on derzoek ingesteld naar de behoefte aan kindercrèches, maar voor men bij het gemeentebestuur eventueel een verzoek indient om een en ander te veirwezenlij ken, zou men hierover gaarne eerst niader worden geinfor- meerd. Vandaar dat alle gezinnen, waar men op dit gebied met proble men heeft te kampen, wordt verzocht de SAMVRO over de volgende punten in te lichten: Hoe lossen moeders de problemen op? Wat doet de moeder, die wil en kan werken met haar kleine?. Wat doet de moeder die op ziekenbezoek wil? Wie vangt de kleinen op als moe der het bed moet houden? Zijn er op vangmogelijkheden in Velsen? Antwoorden op deze vragen worden gaarne ingewacht bij de SAMVRO, Saturnusstraat 20, IJmuiden. De serie voorstellingen van studen tencabaret in het Micro-theater in Be verwijk wordt vrijdag 13 maart beslo ten met een optreden van de Utrecht-' se groep „Grimlach". Dit ensemble be staat uit zeven cabaretiers: Salvatore Cantore, Gerard Elschot, Louis En gels, Cees Hagen, Ton Oude Wolbers, Jan de Witte jr en Paul Buis. De laat ste verzorgt de pianobegeleiding. ADVERTENTIE Johan Kaart en Johan Boskamp als de eeuwig ruziezoekende compagnons, zoals zij dinsdag 17 maart in de Vel- sense Stadsschouwburg in de klucht „Potasch en Perlemoer in textiel" kun nen worden bekeken. Beide acteurs hebben deze glansrollen van hun leven reeds enkele duizenden keren gespeeld, maar het publiek vraagt telkens weer om een herhaling. Vandaar deze nieu we tournee, waarbij Velsen niet wordt vergeten. De wandelsportvereniging „De Be vers" uit Beverwijk heeft voor zater dag 14 en zondag 15 maart een ope- ningstocht georganiseerd voor het nieuwe wandelseizoen van de Konink lijke Nederlandse Bond voor Lichame lijke Opvoeding. Er wordt gelopen over afstanden van 5, 10, 15, 20 en 25 km. Startplaats is het nieuwe clubge bouw, dat vanaf de Grote Houtweg kan wonden bereikt door de ingang tegen over de Ceta Bever en via de ingang tussen de percelen Alkmaarseweg 184 en 186. Starttijden zijn zaterdag 13 en zondag 10 uur. Hiervoor is reeds in geschreven door ploegen uit de Haar lemmermeer, Ede, de provincie Lim burg en het Belgische Hasselt. De hobbyclub „Schaersberg" zal zondag de reeds tweemaal gewonnen wissel beker verdedigen op de afstanden 10 en 15 km. IJmuiden Plein 1940-1945 nr. 48 Door de Noord-Hollandse Wandel sportbond wordt een week later, dus zondag 22 maart een wandeltocht ge houden over 10 en 20 kilometer. De start hiervoor is tussen 10 en 12.30 uur bij hotel „Kennemerhof" aan de Ken nemerlaan in IJmuiden. Men kan hier voor nu reeds inschrijven bij de he ren H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408, telefoon 13024 en W. Huijer, Spar renstraat 29. Velsense bejaarden die slecht ter been zijn en op woensdag 18 maart toch gaarne bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten hun stem wil len uitbrengen, kunnen zich voor ver voer melden bij de volgende adressen: P.v.d.A.: F. F. J. Reichenfeld, Sta tionsweg 67, telefoon 11493; H. Broers, Hofdijklaan 70; G. Diemer, Saturnus straat 20, telefoon 12001; C. van Hinte, Gerard Doustraat 25; A. Schiltmeijer, De Ruyterstraat 51; R. Wartena, Ko ningin Wilhelminakade 33 en R. Schrie- mer, Melklaan 27, Velsen-Noord, tele foon 02510-93042. K.V.P.: Mevrouw Nuijens, Rijksweg 466, Santpoort, telefoon 8526 en F. F. A. Strijbosch, Wijk aan Zeeërweg 54. telefoon 15524. Prot. Clir.: B. W. Beskers, Da Cos- talaan 17, Driehuis, telefoon 16071. V.V.D.: Mevrouw Bijl, Thorbecke- laan 17, telefoon 15369; mevrouw Rut ten, Middenduinerweg 28, Santpoort, telefoon 5235 en mevrouw Waller, Jo han Verhulstweg 38. Bloemendaal, te lefoon 02560-6238. P.S.P.: mevrouw Hoek, Dennekop- laan 68, telefoon 10867 en G. Ruiter, Meerweidenlaan 30 rd, Velsen-Noord, telefoon 02510-26379 De stichting Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting in Velsen houdt maan dag 16 maart een eerste cursus over het koken met pasen in de gemeente lijke huishoudschool aan de Troelstra- straat in IJmuiden. Hier wordt dan gedemonstreerd met een feestelijk en gedeeltelijk bewerkelijk menu voor de eerste paasdag en een voor de twee de paasdag dat minder tijd vergt, maar toch aantrekkelijk blijft. Behalve een voorgerecht, vleesscho tel en nagerecht, worden nog verschil lende eierhapjes klaargemaakt, die niet alleen bij de lunch, maar ook als hors d' oeuvre of als borrelhapje kun nen worden geserveerd. Aan de orde komt tevens het verwerken van hard gekookte eieren, waarbij de bespro ken en getoonde gerechten ook kunnen worden gekeurd en geproefd. Boven dien ontvangen de deelneemsters van alle gerechten het recept. Een week later, dus op maandag 23 maart, wordt aandacht besteed aan de paasversieringen, waarvoor de deel neemsters actief zullen worden inge schakeld, zowel voor een algemene paas- als een specifieke tafelversie ring. De opzet van deze avond is het geven van een stimulans voor een meer persoonlijke en creatieve tint aan de paasdagen, terwijl voorts tips en suggesties zullen worden gegeven voor het bezighouden van kinderen bij het maken van de versieringen. Beide cursussen duren van 20 tot 22 uur en de kosten hiervoor bedragen f 2,50 per persoon. Aanmeldingen bij het bureau van de stichting, Wille- brordstraat 102, IJmuiden. telefoon 02550-10715. Na opgave wordt de toe gangskaart zo spoedig mogelijk toege zonden. Bij de Velsen politie zijn de volgen de voorwerpen als gevonden aangege ven: paar wanten, kabelslot, dames portemonnee met geld en tabletten, ring met vier sleutels, autoped, koffer met papieren, étui met drie sleutels, muntbiljet en munt, paar rubberlaar zen, speelgoedscooter, VW-wieldop. kinderportemonnee met inhoud, munt- regenjas in étui, gympakje, portemon nee met geld, foto's en betalingsbewijs, met sleutels, bril, shag en portemon nee met inhoud, vulpen, damestas, hond, wieldop met sierring, étui, sjaal, speelgoedbeertje, tas met judopak. armband, motorwant, herenpolshorlo ge. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 u. eventueel zullen wor den afgegeven. In Beverwijk bestonden de gevon den voorwerpen uit vijf portemonnees, drie sjaals, bruine herenhandschoen, kentekenplaat, driewielig kinderfietsje, zwart katertje, zwart-witte poes, twee herenpolshorloges, zwarte regenbroek, linker damesschoen, vierkleuren-bal pen, blauw jongensjack, bruine akte tas met herenschoenen, blauwe nylon schoen, goudkleurige horlogeband, wiel dop van auto, zwart hondje, aansteker uitschuifladder. Ook voor deze voor werpen inlichtingen op het politiebu- (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Sedert dinsdagmiddag staat op het dak van het PTT-gebouw aan de Lange Nieuwstraat tegenover het Marktplein een paraboolstraalantenne. Hiermee is een belangrijke fase afgeslo ten in de overbrenging van het station Scheveningen Radio van het IJmuidense Sluiseiland naar het hart van IJmuiden. De antenne zal aan het eind van dit jaar technisch in gebruik w.orden genomen, maar het zal wel medio 1971 worden, al vorens zij „operationeel" mag heten. Niet zozeer het gewicht van de antenne (1500 kilogram) maar de hoogte, 33 me ter boven de grond, en het drukke ver keer rond het gebouw noopten tot diverse veiligheidsmaatregelen. Voor de verplaatsing van het gevaarte werden een zware oplegger en een 48 me ter hoge Loraine-kraan met een helfver- mogen van 30 ton ingeschakeld. Het kar wei werd uitgevoerd door de firma Albert van de Scheur uit Apeldoorn. De antenne is vervaardigd door Siemens Werke. Zoals wij al eerder hebben gemeld, komt in Petten een ontvangststation waar de opgevangen antennesignalen door straalverbinding worden overgebracht naar de PTT-toren in de Waarderpolder (die ook voor telefonie zal worden ge bruikt) om vandaar, eveneens via straal verbinding, naar IJmuiden te worden doorgegeven.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7