i Max Tailleur voor het laatst in Velsen Kerk en milieuverontreiniging in de Engelmunduskerk Autobus geheel uitgebrand LTB BEVERWIJK TEGEN FUSIE GEMEENTEN Geen manifestatie in Breestraat Moeilijkheden bij voorbereiding middagprogramma Bevrijdingsdag Ri$wa - 5 m WÊÊÊÊË Grote waardering van klein publiek KYP verdeeld over actie verkiezingen Vlag in top bij manege Kennemergaarde Experimentele dienst Oud-I Jmuidenaar S. van Dorp overleden Handtekeningenactie ZEEWEG is levensgevaarlijk Meningsverschil „politiek" 3 weken IJMUIDER COURANT IN DE VISHAL Havenberichten VRIJDAG 13 MAART 1970 IJMUIDER COURANT m? „BRANDENBURG" BURGERLIJKE STAND I VELSEN WD Zandvoort: Voor de prijs van t week 1.13) ontvangt u Stadscentrum BSCR Vaag m r - (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In de Velsense schouwburg heeft men donderdagavond staande af scheid genomen van Max Tailleur; een grootmeester op z(jn terrein, maar dat ter rein is in feite beperkt, ook al is zijn mop- penreservoir onuitputtelijk. De schouwburg was maar zeer matig be- zet. Max Tailleur was zo vriendelijk om vast te stellen, dat voor hem niet de kwantiteit van het publiek maar alleen de kwaliteit belangrijk was. Waarschijnlijk had hij gelijk, want het wel aanwezige pu bliek reageerde sneller en attenter dan bij een volle schouwburg mogelijk zou zijn ge weest op de „langs-de-neus-weg"-lacher- tjes en dat kwam het effect van het pro gramma voor zover dit door Max Tailleur werd verzorgd ten goede. Max Tailleur hij treedt deze maand voor het laatst op in Nederland is een „verschijnsel" op de Nederlandse planken geweest; een moeilijk in een kader te plaatsen artiest. Hij wordt door ontelbare moppenvertellers geïmiteerd, maar zelden geëvenaard. Om verscheidene oude mop pen hebben we opnieuw gelachen, alleen maar omdat deze nu door Max Tailleur zelf werden verteld. Blijkbaar op onweer staanbare wijze. Mieke Bos vulde zijn programma aan met het zingen van enkele bekende melo dieën, onder meer uit succesvolle musicals. Zij heeft misschien wat meer „omlijsting" nodig. Haar vocale bijdrage op zichzelf zeer verdienstelijk kwam nu wat „po vertjes" over. Een betere aansluiting met het verdere programma had het optreden van de Is raëlische zangeres Miriam Zairi, die met een goede stem en mooie liederen de ietwat nostalgische sfeer wist te scheppen waar aan geen jiddisch programma ontkomt. Henk Westrus verzorgde bekwaam de pianobegeleiding. Met grote overtuiging zong Max Tailleur één lied, het bekende „Mens, durf te le (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In het politiek café van de K.V.P. in zaal Dam is donder dagavond over allerlei onderwerpen ge sproken. Het grootste gedeelte van de ge- dachtenwisseling is echter gewijd ge weest aan het al of niet gaan stemmen voor de komende statenverkiezingen. De meningen hierover waren nog al ver deeld. In principe was men eigenlijk niet zo gelukkig met de door het actiecomité Vrij Heemskerk ontketende actie de sta tenverkiezingen te boycotten. Een deel van de aanwezigen meende dat het hei beste was desondanks toch maar op de actie in te haken. Een andere betrekke lijk grote groep vond het echter beter toch wel te gaan stemmen. Een duidelij ke stellingname voor of tegen zat er be slist niet in. Een suggestie van een K.V.P.-lid dan maar blanco te stemmen werd niet overgenomen. Aan de geanimeerde besprekingen werd ook deelgenomen door enkele P.v.d.A.-le- den. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. De eerste fase van de nieuwbouwplannen van „manege Kenne mergaarde" is bereikt. Donderdagmid dag ging bij het in aanbouw zijnde grote stalgebouw de vlag in top ten teken, dat het hoogste punt was bereikt. In tegen woordigheid van de eigenaar de heer J. van 't Schip, diens echtgenote, instruc teur H. C. de Gooyer en verscheidene paardensportliefhebbers heeft zoon John F. van t Schip de Nederlandse driekleur gehesen, waarna het „pannenbier" voor de werkers werd getapt. Het stalgebouw biedt straks plaats aan 40 paarden, die elk een eigen box voorzien van een auto matische drinkbak krijgen. Zodra dit gebouw in gebruik kan wor den gesteld, begint men met de afbraak van de oude stallen in aansluiting waar op de overdekte manege zal worden ge bouwd. Deze krijgt volgens de voor schriften van de Hippische Sportbond een afmeting van 20x40 meter, zodat hier of ficiële wedstrijden gehouden kunnen wor den. Verder komen er een foyer in van 5x20 meter, een bergplaats en kamertjes voor ruiterkampen. Eind mei hoopt men het complex ingebruik te kunnen stellen. ADVERTENTIE Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Nieuwbouw en onderhoud Licht- en krachtinstallaties Service en storingen binnen 24 uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Een autobus van Trio Tours is vannacht op het Stationsplein volledig uitgebrand. Een begin van brand werd om onge veer half een ontdekt door de bemanning van een politiesurveillance-auto maar er viel toen al niet meer te denken aan het blussen met het brandblusapparaat. Via de mobilofoon werd het bureau gewaar schuwd, waar men de brandweer alar meerde. Terwijl de politiemannen met drie chauffeurs van Oosterom vijf andere autobussen, die vlakbij stonden, wegduw den, greep het vuur in de bus zo snel om zich heen dat de hele bus in de kortste tijd in lichter laaie stond. De brandweer die bovendien nog pech had omdat de motor van een bluswagen niet wilde aan slaan, had het vuur in korte tijd onder de knie, maar toen was er van de bus niet veel meer over dan een wrak. De bus brandde als een fakkel en er ontstond vooral een enorme rookontwikkeling toen het vuur wend uitgespoten. GEBOREN: C. M. de Vries-de Looze, d., I Leonhard Springerlaan 154, Haarlem; F. W. van Kampen-Kliphuis, z., 's-Gravenlust I 21, Velsen-zuid'. M. Jonkman-Rol, d., Cura- gaostraat 18, Santpoort; E. Kollaart-Bud- ding, d., Timorstraat 123. Haarlem; G. Ger- ritsen-van Poorten, d., Linnaeusstraat 83, IJmuiden; F. H. Smits-Brands, d., Kuikens- weg 14, Beverwijk. ONDERTROUWD: J. C. Klaver, Tuin- I dersstraat 53, IJmuiden en D. de Boer, Reggestraat 11, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Reggestraat 11; P. Nieuwenhuijs, Huis te Wissenlaan 39, Santpoort, en H. J. G. Im- ming, Middenduinerweg 44, Santpoort, t.a. actiegroep tegen het streekplan Zuid- Amsterdam, Langswater 906; H. C. van Kennemerland, de chemicus O. de Jong. Baekel Radarstraat 90, IJmuiden, en S. M. alsmede de heer J. Zuurbier, gemeente- verdikt, Oosterduinweg 35, IJmuiden, t.a. raadslid voor de P.P.R. IJmuiden, Oosterduinweg 35; M. F. J. Gjal- De orde van dienst is als vol^t: tijdens terna, Hun.te™«*gaan^11 VELSEN. In de Hervormde Engel- deze experimentele dienst, georganiseerd H. B. Bensink, S(ch<el<^n j VerJ munduskerk aan het Kerkplein 1 in Oud- door de jeugddienstcommissie VelsenmeiiDhckmansstraat 15 Velsèn-noord en Velsen zal zondagavond 15 maart om ze- Zuid, zullen eerst een aantal jongeren on- t l ven uur een Jeugd-Themadienst onder der leiding van jeugdouderling H. R Hazevlak 63 L H Bouwens het motto „Kerk en Milleuverontreini- Homburg uit Driehuis een kort spel van TTmniden 'en M Sloot Eek- ging» worden gehouden. Voorganger van Michiel de Visser „Een vuiltje aan de ^kshaat 46 IJmuiden, en M Sloot,Lek terwijl verder nor drie sprekers mei dr Daarna komt de heer Van Zalinge aan van der Have. Sempostweg 33, IJmuiden, aanwezige jeugd zullen discussiëren over het woord, die aan de hand van dia's wal t.a. IJmuiden, Meidoomstraat 22, P. ers- het onderwern Geen vuiltje aan de zal zeggen over bovengenoemde actie en wijveren, Rijnstraat 9, IJmuiden, en H. lucht'" Het zijn de Haarlemse bioloog P. tevens zal ingaan op het probleem milieu- Zwart, Kinheimweg 67, Bloemendaal t.a. lucht. Hetzgnae iiaanemse oio.oog f'I verontreiniging Dg theoloog ds M. de IJmuiden, Rijnstraat 9; P. Visser, Gerard Jong zal dan een reflectie op dit alles Doustraat 35, IJmuiden, en D. Vuijk, Waal geven en daarna komen de heren O. de I straat 160, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Waal- Jong en gemeenteraadslid J. Zuurbier aan straat 160; D. Petit van der Walle, Admi- het woord raai de Ruyterweg 409 I, Amsterdam, en M. P. van Es, Wijk aan Zeeërweg 133, In deze dienst zal de discussie centraal IJmuiden, t.a. Amsterdam, Admiraal de staan, waar iedereen aan kan deelne-1 Ruyterweg 409 I. men. Gehoopt wordt dan ook, dat vele jongeren deze dienst zullen bijwonen. GETROUWD: J. R. L. Pointl-G. C. Mis^ Het is de bedoeling om tot oprichting saar, Velsen-zuid, Velserburgh 69; G. A. J van een projectgroep te komen, die waar Leeuw-P. Groen, IJmuiden, Kanaalstraat nodig actie kan voeren met andere groe- 162; H. E. van Roon-S. Lips, Beverwijk, pen die al bezig zijn. Uiteraard brengt de van Tijenstraat 28; T. Jantjes-C. M. Porte- industrialisatie welvaart, maar er moet gljs, IJmuiden, Grahamstraat 44; L. de van negenenzeventig jaar overleden de ódk aan ket welzijn van de mens worden Jong-G. Dijk, Haarlem, Sophiastraat 14 rd. heer Simon van Dorp, die al vele jaren in gedacht. C. G. A. van Wijk-M. A. Baronesse van de sleutelstad woonde, maar die in IJmui- Ittersum, Oegstgeest, Hofbrouckerlaan 56. den bekend is gebleven, omdat hjj jaren- Tijdens deze dienst zal de communica- „__T T r. K, pohe lang een belangrijke functie vervulde in tie worden geactiveerd en men hoopt ook OVERLEDEN. J. de Go J het gemeenschapsleven, vooral in het oude vele buitenkerkelijken te bereiken om de genoot van G. Hoekstra, Duinweg 4 schouders onder het probleem van de poort; K, Juckers, 74 jr., weduwe van J. F. milieuverontreiniging te zetten. de Bruijn, Lindenstraat 12, IJmuiden. van Zalinge, tevens secretaris van de (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN In Leiden is in de leeftijd IJmuiden. Daar begon hij in 1914 in de Prins Hen drikstraat met een drukkerij en een boek handel, die hij tot grote bloei bracht. Als uitgever verzorgde de heer Van Dorp on der meer de Unie-almanak voor het chris telijk onderwijs. Ook was hij uitgever van een destijds veel gelezen IJmuidens adver tentieblad. Hij drukte later ook het blad van de Hervormde Gemeente in Londen, waar zijn broer predikant was. In de oor log doopte deze in Engeland een der Neder landse prinsesjes. Plaatselijk heeft de heer Van Dorp zich bijzonder ingespannen voor het christelijk onderwijs, onder meer voor de stichting van nieuwe scholen. Jaren lang was hij secretaris van de winkeliers vereniging „IJmuidens Bloei" die in de nog zo jonge stad grote activiteit ontwik kelde. Toen een vliegtuig nog een opmer kelijk verschijnsel was liet deze vereniging I t al strooibiljetten vanuit zo'n zilveren vogel UVcI UCgiiy op de stad neerdalen en men liep er voor uit. Op grafisch gebied nam de heer Van Dorp zitting in tal van commissies. Zijn persoonlijkheid maakte indruk en zijn me ning legde gewicht in de schaal. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Tijdens de jaarverga dering van de Beverwijkse afdeling van de LTB hebben de leden zich unaniem uitgesproken tegen de voorgestelde sa menvoeging van de gemeenten Bever wijk, Heemskerk en Velsen. Tevens is meegedeeld dat er op zater dag 21 maart een handtekeningenactie in Beverwijk wordt gehouden. Op verschil lende plaatsen in de gemeente worden lijsten gedeponeerd, waarop de inwoners hun handtekening kunnen plaatsen in dien ze tegen de voorgestelde fusie zijn. In zijn openingswoord zei voorzitter P. Westgeest onder meer dat er voor de agrariërs helemaal niets meer gedaan zal worden indien deze „fusie-ramp" vol trokken wordt. „Het is bijna vijf voor twaalf," aldus de heer Westgeest, „laten wij onze ontstemming hierover kenbaar ZANDVOORT - BLOEMENDAAL In 'n brief aan de gemeenteraad van Bloemen daal heeft de afdeling Zandvoort van de V.V.D. aandacht gevraagd voor de naar hun mening levensgevaarlijke momenten die op de Zeeweg kunnen bestaan. De weg, zo staat in de brief, is voor een groot deel niet voorzien van de witte belijning. Het is niet alleen voor de in woners van Zandvoort zeer moeilijk de ze weg te berijden, maar zeker voor die mensen, die deze weg niet kennen, de toeristen. De afdeling verzoekt de raad spoedig een einde te maken aan deze si tuatie. In de tweede wereldoorlog ging zijn be- i (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De voorbereiding van drijf totaal verloren, maar ook op latere het bevrijdingsfeest verloopt met grote leeftijd vond de heer Van Dorp de moed moeilijkheden sedert er meningsverschil opnieuw te beginnen met een boekhandel gerezen over de wijze waarop een on- aan de Houtmanstraat, terwijl hij boven- derdeel vall het feest gevierd moet wor- dien kans zag een voor die tijd zeer mo- I den Het gevolg is vermoedelijk dat er dern drukkerijbedrijf te stichten aan de tje Breestraat geen manifestatie plaats- Kennemerlaan, thans Drukkerij Groen. De I vin(jt van de culturele verenigingen, die heer Van Dorp bleef een belangrijke rol I middagprogramma voor hun reke- spelen in het gemeenschapsleven waarop ning ZOuden nemen. Deze zijn namelijk hij mede zijn stempel drukte van plan een eigen „bevrijdingsgebeu- De heer Van Dorp zal zaterdag om 1 I renu organiseren op het Hilbersplein uur worden begraven op de begraafplaats ZOnder financiële steun van het Comité „Rhijnhof" in Leiden. ONDERSTAANDE Bon opsturen aan: IJmuider Courant Postbus 18, IJmuiden Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor totaal f 1.13. NAAM ADRES t WOONPLAATS i Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van de IJmuider Courant Stadsfeesten, dat de 5 mei-viering coör dineert. De situatie is intussen ingewikkeld ge worden, maar vast staat dat het Comité Stadsfeesten nog steeds de 3.500 be schikbaar houdt, die aan deze groep wa- ren toegezegd. De Stichting Tentoonstel lingen, die deel uitmaakt van de groep, tracht nog wel medewerking te krijgen voor een groots opgezet kinetisch pro ject van de Haarlemse kunstenaar Frans Verpoorten, dat een week lang op het Stationsplein als vredesteken moet fun geren. Het Comité Stadsfeesten is nog steeds bereid een deel van het geld hier voor ter beschikking te stellen. Maandag avond wordt hierover een vergadering gehouden. De Beverwijkse Sociaal Culturele Raad BSCR, was aangezocht om voor de cul turele verenigingen die wilden meewer ken als coördinator op te treden. De BSCR was met een aantal verenigingen al in gesprek over het bevrijdingsfeest toen het Comité Stadsfeesten werd opge richt. Men kwam tot de slotsom dat er onder het motto „de mens en zijn vrij j heid" creatief, kritisch en ludiek deelge nomen moest worden. Het Comité Stads feesten heeft van het begin af gezegd dat het feest gevrijwaard moest worden van politieke bijverschijnselen. De verenigin gen zeiden, dat het hen ook niet om rel letjes begonnen was, maar dat toch ze ker in deze tijd de aspecten van onvrij heid wel aan de orde gesteld mochten worden. De vrees voor politieke bijverschijnse len bleek ook bij de winkeliersvereniging Stadscentrum aanwezig te zijn, toen de ze medewerking werd gevraagd voor een Breestraat-gebeuren". Daarbij werd ge dacht aan een kunstmarkt in kraampjes op de parallelwegen van de Breestraat en plankieren, waarop de diverse groepe ringen het thema „de mens en zijn vrij heid" tot uitdrukking konden brengen, De verschillen van inzicht kwamen pas goed naar buiten, toen Stadscentrum aankondigde een braderie, die op 8 mei gehouden zou worden, aan het Bree straat gebeuren te willen verbinden. De meningsverschillen met name over een kritische en een politieke benadering laaiden zo hoog op, dat het bestuur van de BSCR ten slotte niet langer kan ga randeren dat er geen „politiek" (in de betekenis die de winkeliersvereniging er aan gaf) aan te pas zou komen. Om dat de BSCR die garantie niet kon ge ven, trok deze instantie zich terug uit de organisatie. Daardoor kwamen de groepen min of meer in de lucht te han gen, vooral toen zij zich agressief gingen opstellen tegenover Stadscentrum. Vooral de jongerengroep Libertijn Pax Christi, Provadya en de Vredeswerk- groep IJmond-Noord verzetten zich tegen het Stadscentrum. De andere deelnemen de groepen zijn Stichting Tentoonstellin gen, Comité Europadag, werkgroep Vre desweek, Kennemer Vormingscentrum, Mater Amabilisschool, de filmclub IJ- mond Dubbel-Acht en de toneelwerkgroep Perine. Op persoonlijke titel hebben de heren Vergunst en Tjalsma aan de voor bereidingen deelgenomen. De groepen stellen in een brief vast dat het Stadscentrum blijkbaar „politiek" niet van „kritisch" kunnen onderschei den. De winkeliers willen van 5 mei net zoiets maken als van Kerstmis, Sinter klaas of moederdag. De winkeliers wordt verweten dat zij hun monopolie over de Breestraat willen handhaven. De groepen zeggen, dat zij beslist geen politiek in de ware zin van het woord willen bedrijven, doch alleen kritisch willen staan tegen over het bevrijdingsfeest. Zij zien de hui dige vrede als een schijnvrede, zolang er nog legers bestaan en oorlogen worden gevoerd. Het bestuur van Stadscentrum voert in zijn antwoord aan, dat de doelstel lingen van de vereniging primair econo misch zijn. Men wil zich helemaal niet tegen de activiteiten uitspreken, maar een dergelijke vereniging kan hiervoor geen medeverantwoordelijkheid dragen. Betoogd wordt dat de Breestraat een openbare weg is, waar slechts de over heid het recht heeft om toezicht te hou den op de naleving van de wettelijke voorschriften. Ten slotte voert Stadscen trum aan, dat men van het begin af op het standpunt heeft gestaan dat men geen medeverantwoordelijkheid kan dragen voor andere dan economische activiteiten. Het Comité Stadsfeesten zegt dat de BSCR namens de groepen 7.500,- ge vraagd heeft, maar dat er maximaal slechts 3.500,- voor dit programma-on derdeel beschikbaar gesteld kan worden. Toen dit te weinig gevonden werd, heeft het comité de BSCR-groep gevraagd met concrete plannen te komen, doch die bleven naar het oordeel van het comité vaag. Ook het comité heeft van het begin af op het standpunt gestaan, dat men geen verantwoordelijkheid kon nemen voor politieke demonstraties. Overigens weet het comité officieel van niets, wat het jammer vindt omdat de hele geschie denis zich achter de rug van het comité afspeelt. Met de koopavond kan het comi té zich niet bemoeien. Als de winkeliers vereniging die wil houden, dan is dat haar zaak. maken bij minister Beernink," waarna hij de handtekeningenactie tegen de sa menvoeging van de drie gemeenten aan gekondigde. Het woord „fusie" kwam overigens meermalen ter sprake tijdens deze bijeenkomst. Zo wilde men onder an dere de fusie met de afdeling Heemskerk nog even aanhouden omdat dit volgend jaar nog vroeg genoeg zou zijn. Ten aan zien van de veilingfusies in Noord-Hol land waren de leden van oordeel dat er in dit verband toch wel wat gebeuren moet om te komen tot een concentratie van producten op enkele punten. Voorts gaf voorzitter Wester geest een kort overzicht over het jaar 1969 dat voor de agrariërs wisselvallig verlopen is. Ver der liep het ledental met 4 terug tot 59. Een lichtpuntje zag hij in de aanmelding van een nieuw lid en het voornemen van een aantal jongere leden om te trachten hun leeftijdgenoten als lid aan te trekken. Volgens de heer Westgeest zijn er geluk kig nog wel tuinderszoons die de zaak van vader overnemen of anderszins in het vak blijven. Hij hoopte dat deze jonge tuinders zich bij de organisatie zouden aansluiten. Tenslotte werd meegedeeld dat twee le den die 25 jaar deel van het bestuur uit maken in de maand november tijdens een feestelijke bijeenkomst worden gehuldigd. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Twintig vaartuigen heb ben vrijdagmorgen in IJmuiden aange voerd: 3675 kisten en 314 kleine kisten vis, 12.500 kilogram tong en 360 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 62 kleine kisten schelvis 80 kisten en 240 kleine kisten wijting, 460 kisten gul en kabeljauw, 1350 kisten koolvis, 10 kisten en 12 kisten haring, 1300 kisten schoL 15 kisten tarbot, 210 kisten varia. In de loop van de dag werden nog 2000 kisten span- haring verwacht. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 9.90-9.40, grote tong 5.80-5.61, groot- middel tong 6.79-6.41, kleinmiddel tong 6.68-6.37, tong I 7.37-6.89, tong II 6.79-6.38. Per 125 kilogram: grote en middel ka beljauw 112-88, middel koolvis 40. Per tien stuks: grote kabeljauw 100-70, middel kabeljauw 51-40. Per 50 kilogram: schelvis II 60, kabel jauw I 56-40, kabeljauw II 55-38, kabel jauw III 51-32, grote schol 30-27, schol I 36-30, schol II 36-27, schol III 40-26 schar 46-42, gestripte wijting 46-38. dichte wij ting 24-20, haring 19.80, tarbot 360-212, koolvis 18-16. koolvis II 18-16, bot 5, le ver 22, kleine kuit 112. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit: 30 kisten wijting. 80 kisten gul en kabeljauw. 450 kisten schol en 8000 kilogram tong. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Man chester Miller, Rotterdam; Regina. Seaham; Zaanstroom, Felixtowe; Dinteiborg, Swansea; Lollik. Oporto; Stella Maris, Noordzee; Piraeus, Gent, IJmuiden; Neva. Iggesund, Zaandam; H.K S. De Hoop, Noordzee. IJmuiden; Blexer- sand, Bremerhaven. IJmuiden; Markborg Udde- valla, IJmuiden; Stephan J., Kernstof; Tor Mereta, Gothenborg; Confld, Londen; Arisaig, Port Talbot; Gaasterland, Bremen; Amberley, Swansea; Marie, Casablanca; Fionia, Goole, IJ muiden; Zinnowltz, Rostock; Schelde, Dagen ham; Althéa, Rouaan, Umulden; Femhurst, Midrllesborough; Gevobulk, Temeuzen Dooderdag vertrokken van IJmuiden: Pergo, Aberdeen, IJmuiden; Rena, Hamburg; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Hebe Nobel, Pur- fleet; Oswegio Reliance, Seven Islands: H.K S. De Hoop. Noordzee, IJmuiden Erik Bremen, Iskra, Stettin; Tagus, Liverpool Voline. Dagen- ham; Philippe L. D.. Port Talbot; Tor Mercia. Immmgham; Annelies Christoffersen, Cadiz, IJ muiden; Festivity, Rainsborough; Regina, Rot terdam; José Diaz, Sunquest; Maieolm Miller, Le Havre; Neva, Rouaan; Senegalkust. Ham burg; Stella Marls, Noordzee; Texelstroom. Rot terdam; Prins der Nederlanden Southampton. Olive. Le Havre; Canis, Bergen; Aegis Parama ribo. Rudolf, Emden; Zaanstroom, Felixtowe, Mitidja, Tirana; Ravensworth Port Talbot, Avafors, Narvik; Nordpol, Hamburg. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Wedloper Plymouth; Kingennie, Hamburg, Beverwijk; Oranjeborg, Hamina, Zaandam; Varangmalm, Port Talbot. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Rex, Turku, Bernard Schepers, Holmsand: Nordpartner, Santa Domingo; Illstein, Bremen; Althéa Ant werpen, IJmuiden; Memnon, Paramaribo Ari saig. Port Talbot; Gretina Holwerda. Saga Rot terdam; Ligovo, Leningrad. i Als geen nadere aanduiding volgt, is net betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan 1 Geen spreekuur. De leden van het College van burgemeester en wethouders in Velsen houden woensdag 18 maart geen spreekuur, in verband met de op die dag te houden verkiezingen voor le den van de Provinciale Staten.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5