Nieuwe vorm van fascinerend schooltoneel in Beverwijk I Weer brand in autobus Griezelen met „Grimlach in Micro-Theater Uitgevaren visserij vaartuigen M. de Groot eerste op groslijst P.v.d.A. 1 Hans de Boer (AR) blijft voor tweede Velsertunnel peilen „SAMEN MENS ZIJN, JA GESELLIG" T VIJF INBRAKEN KLEINE BUIT Darowash opende Vrijstaatstadhuis Veel spinazie op de veiling Alweer minder eefbaar stukje Velsen-Noord Nieuwe papegaaien in IJmuiden Utrechtenaren met perfect doordacht programma KLANDESTIENE PLAKKERS Kamer uitgebrand Partij mikt op vijf zetels Bestuurswijziging „De Piaatwellerij Boete van 260 voor kapper na overtreden van prijzenwet Onbehagen bij oude getrouwen In februari 61 klachten over geluidshinder Bacterie tegen rupsenplaag in Amsterdam Openingstijden Lente flor a 15000 3 weken IJMUIDER COURANT ZATERDAG 14 MAART 1970 IJMUIDER COURANT mëMw 99 TAXI 3000 TEL. 23000 r - (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In de nacht van don derdag op vr(jdag is er op v(jf plaatsen in gebroken, waarby slechts in één geval geld wordt vermist. Een bedrag van 250 is met het geldkistje waarin het was op geborgen verdwenen uit het gebouw van het Katholiek Maatschappelijk Centrum IJmond aan de Prins Bernhardlaan. Degene(n) die op pad geweest is (zijn), heeft (hebben) geen bijster lucratieve nacht gehad. Bij Van Hattum en Blankevoort aan de Velserweg worden enkele pakjes siga retten vermist, bij het loodgietersbedrijf Romeyn aan de Meester van Lingenlaan niets van betekenis, evenals bij de Kenne- mer Machinefabriek aan de Koningstraat, waar enkele bureaus opengebroken waren. Langs de Koningstraat was men ook bin nengedrongen in een schuurtje van Zwa- ger's Ijzerhandel, waar men niets van be tekenis mist. Alleen bij het KMC IJmond had men „succes". (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vannacht rond twee uur is er brand ontdekt in een autobus van Trio Tours, die geparkeerd stond op het Stationsplein. De politie stelt er een bijzonder ernstig onderzoek naar in, na dat de nacht tevoren een hele autobus is uitgebrand, eveneens op het Stations plein. In verband met de eerste zaak was er vannacht wat meer controle, zodat het vuur door chauffeurs tijdig is ontdekt. De brandweer wist de vlammen met natte doeken te blussen. De schade bleef dan ook beperkt. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Ondanks de mogelijk heid dat de gemeenteraadsverkiezingen de IJmond door het aanvaarden van de interim-wet van minister Beernink op juni uitgesteld kunnen worden, gaan de politieke partijen gewoon door met de voorbereidingen. De afdeling Heemskerk van de P.v.d.A. heeft vrijdagavond tij dens een ledenvergadering in De Magneet de groslijst samengesteld. De bezetting van de eerste drie plaatsen op de kandidatenlijst leverde geen proble- i op. Hiervoor werden de huidige raadsleden M. de Groot, S. Husslage en D. Fopma achtereenvolgens als de num mers 1, 2 en 3 gekozen. De heren P. Heidinga en C. van Heijst werden respec tievelijk op de vierde en vijfde plaats ge kozen. J. J. Nijdeken kwam op de zes de plaats en F. Henkels op de zevende. P. J. Visser bezette de achtste plaats, Muntendam de negende en Van Boden graven de tiende. Voor de kandidaten van de vierde tot en met de tiende plaats werd gestemd. De overige acht plaatsen op de kandidatenlijst werden bij voorkeur vastgesteld. De P.v.d.A. in Heemskerk mikt op min stens vijf zetels, hetgeen zowel door het afdelingsbestuur als de leden als een haal bare kaart gezien wordt. Ten aanzien van BEVERWIJK. De leerlingen van het Pius X-college in Beverwijk hebben be wust gebroken met het traditionele school toneel dat, volgens leraar Nederlands drs. A. M. van der Steen bestaat uit het op voeren van een stuk waarin de jeugdige spelers allerlei figu/ren tot leven moeten brengen, in wier gedachtengang zij zich nog lang niet kunnen verplaatsen. Zij ko zen daarom voor de jaarlijkse toneelavon den een „spektakelstuk"dat in een nau we onderlinge samenwerking is ontstaan en waarvoor elke medewerkende naar eigen smaak en inzicht een fragment heeft bijgedragen. En wel op het gebied van tekst, muziek, decor, beweging en panto mime. HET RESULTAAT daarvan is een soort „podiumtoestand" geworden, dat onder de naam „Samen mens zijn, ja gezellig" in de aula van het college vier bijzonder succesvolle opvoeringen heeft beleefd. De ze bijval is volkomen verdiend, want met drs. A. M. van der Steen als regisseur zijn het fleurige, amusante en soms zelfs fascinerende vertoningen geworden, waar menig origineel tafereeltje in kon worden waargenomen. Het ensemble had bij het perfect verlopende openingstafeneel, met de schier feilloze combinatie van zang en muziek al direct het pleit bij het publiek volledig gewonnen en de spelers konden zich voor de rest van de avond van de zelfde gunst verzekerd achten. EEN EN ANDER als gevolg van diver se kostelijke scènes, gespeeld als panto mime, met als een der hoogtepunten het bijzonder amusante „Storing Voortref felijk uitgebeeld en knap bedacht was ook de gespeelde visie van de jeugd op het generatieconflict, welke scène zonder cru of belachelijk te worden, vele ouders toch aan het denken moet hebben gezet. Ook hiervoor waren de teksten van een soms opmerkelijke rijpheid, met een bijna wrange ondergrond en aldus getuigend op zijn zig, creëren, (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vrijdagavond is de jongerensociëteit Darowash van start ge gaan in De Magneet aan de Vlaanderen straat, waar nu een dépendance is ge vestigd van het „stadhuis van Oranje Vrijstaat". Deze underground-sociëteit zal hier elke vrijdagavond open staan voor alle sympathisanten van Oranje Vrijstaat. Bij voldoende belangstelling zal men er ook zaterdagmiddag terecht kunnen. Er diverse muziekinstrumenten aanwe- waarmee men „toneelcollages wil Ten, en er is een „macrobiotiek Dat is een boetiek waar men zogenoemd macrobiologisch voedsel kan kopen, voed sel dat niet in aanraking is geweest met chemische middelen. (Van een medewerker) BEVERWIJK De aanvoer op de groenteveiling Kennemerland wordt lanf zamerhand wat groter. Zo waren er vrij dag een duizend kisten spinazie, terwijl de aanvoer van radijs ook iets toenam. Voor de spinazie betaalde men van 86 tot 116 cent per kilo. De radijs varieerde van 54 tot 58 cent per bosje. Dan is men verder nog volkomen op de wintergroen ten aangewezen. In de koolsector lopen de prijzen van de rodekool op tot 58 cent per kilo. Boerenkool is goed te verkopen, maar de kwaliteit laat wel iets te wensen over. De prijzen lagen tussen de 25 en 45 cent per kilo. Prei gaat vlot weg waarbij in het laatst der week de prijs weer op liep tot 91 cent per kilo. Spruiten komen er gaande weg minder. Er werd tot 185 cent per kilo betaald. Kroten worden iets goedkoper en komen sporadisch boven de 10 cent per kilo uit. Breekpeen varieerde van 6 tot 20 cent per kilo. De uien wor den duur. Men betaalde tot 82 cent per kilo. Ook de prijs van het witlof trok wat aan en nu zag men weer tot een gulden per kilo betalen. De prijzen waren vrijdag: spinazie 86 116, breekpeen 6-20, broerenkool 25-45, rode kool 48-58, prei 42-91, radijs 54-58, spruiten 72-185, kroten 6-8, witlof 73-100, uien 68-82. Het veelbelovend openingstafereel van de spectaculaire „podiumtoe stand" in het Pius X-college „Samen mens zijn, ja gesellig". van een bij de jeugd aanwezig scherp en kritisch waarnemingsvermogen. DE ONGEVEER vijftig medewerken- hebben dus alle eer van hun werk ge had, van de veelbelovende proloog tot en met het vrolijke einde in de vorm van een happening. Op het gebied van school toneel is hier zelfs sprake geweest van een met veel enthousiasme en artistiek ge voel uitgebrachte serie voorstellingen, welke nieuwe vorm voor andere scholen stellig het overwegen waard zal zijn. JAN VAN DAM. VELSEN-NOORD. Opnieuw is in Vel sen-Noord een lege plek in de bebouwing ontstaan: deze week werd een begin ge maakt met het slopen van de (overigens nog goede) woning aan de Doodweg 28 A. Deze woning, die aan de gemeente be hoorde als gasfitterswoning bij het voor malige gasstation aan de Doodweg, waar al geruime tijd geleden ook de gashouder aan de sloper werd geofferd, was gemeen te-eigendom en is bij een besluit van de gemeenteraad van Velsen met de grond, die bij het complex behoort, waarvan ook de plaats van de vroegere speeltuin „Kin dervreugd" deel uitmaakte, verkocht aan Van Gelder Papier ten behoeve van haar fabrieksuitbreiding. Tussen de gebouwen van Van Gelder's personeelszaken en het pand van de win kelier-eigenaar aan het begin van de Dood weg aan de oostzijde zal binnen enkele da gen een open plek zijn onstaan, zodat de bewoners aan de westzijde van deze overigens doodlopende straat nu tegen een ledige ruimte aanzien. In verband met de voorgenomen bouw van een tweede ponskaartenmachinefabriek, waarvoor in middels al geruime tijd grondwerk wordt verricht achter de bestaande fabriek, wordt het puin geruimd om te worden gestort achter de nog bestaande huizen aan de zuidzijde van de Corverslaan, waarvan er enkele particulier eigendom zijn en de an dere eigendom van Van Gelder Papier. Het wordt er al met al niet beter op met de leefbaarheid in deze omgeving. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Vrydagmiddag is by de familie Van Dijk aan da IJmuidense Een hoomstraat opnieuw een Geel-voorhoofd Amazone-papegaai ter wereld gekomen. Vorig jaar zorgde het papegaai-echtpaar van de familie Van Dijk voor een Euro pese primeur door het ter wereld brengen van drie jongen. Maandag 16 en donderdag 19 maart wordt de geboorte verwacht van nog twee papegaaibaby's. In totaal zijn tot dusver zes eieren niet uitgekomen. BEVERWIJK. Het grimmige Kaba- ret „Grimlach" was vrijdagavond te gast in het Micro-Theater in Huize Schey- beeck, waar het optrad voor een geest driftig publiek. Zes lange kerels vormen deze cabaretgroep uit Utrecht, te weten: Toon Oude Wolbers, Gerard Kruis, Kees Haagen, Louis Engels, Gerard Elschot en Paul Buis, en de zes man sterke groep presenteert een bijzonder gevarieerd pro gramma. dat een geheel eigen stijl ademt. Men houdt het publiek een spiegel voor die duidelijk de fouten en tekortkomingen toont, waarmee dit aardse leven zo rijk bezaaid is. Echt meedogenloos hard is dit cabaret werk echter niet, hoewel men dik wijls op niet mis te verstane manier be paalde misstanden aan de kaak stelt, zij het doorspekt met een enigszins wrange humor. Een goed voorbeeld daarvan is het nummer „Gastarbeiders", waarin de Grimlachmensen de rollen eens hebben omgedraaid. Zij laten er drie rker vis sers zien, die als gastarbeider in Turkije, onder de Instanboelse zon hun schaarse brood verdienen. Onder de minareten voeren zij na gedane arbeid in folkloris tisch kostuum nog eens een klompendans uit tot vermaak van de Turken. Een ander dankbaar onderwerp voor de Utrechtenaren is het leger. In „Militaire hoop" lieten zij zien hoe een militair van de hoogste rang, zijn leven lang tever- BEVERWIJK De politie heeft van nacht twee jongelui aangehouden, die klandestien verkiezingsplakkaten hadden geplakt over de biljetten van andere par tijen. De tekst „Deze partij laat de werken de jongeren verrekken" was geplakt over de affiches van alle partijen, behalve over die van de CPN. De twee jongelui krijgen een proces verbaal en de affiches met de plakmiddelen zijn in beslag genomen. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Van een woning aan de Dr. Jacobilaan in Bakkum is vrijdag middag omstreeks drie uur de voorka mer geheel uitgebrand. Er is in het huis ook veel rook- en waterschade ontstaan. Voordat de gealarmeerde brandweer arriveerde, hadden de buren al een be gin met het blussen gemaakt. De brand weerlieden bestreden het vuur met twee nevelspuiten. De oorzaak van de brand is te wijten aan het vlamvatten van was goed dat voor een gaskachel hing te dro gen. geefs heeft gewacht op de oorlog. Ten slotte sterft hij zijn zo begeerde „Hel dendood" doordat hij als bejaard gene raal struikelt op het trapje van het pa radepodium. In elk geval krijgt hij zijn begrafenis met militaire eer. Een rijke bron van inspiratie voor „Grimlach" vormt het geestelijk leven, waar de laatste tijd zoveel omgaat dat het nog maar nauwelijks is bij te hou den. Bijzonder sterk was hun nummer „Vaticanum Yard," waarbij drie zwart gerokte priesters met een burger jas over hun toga als volleerde geheime agenten de ketters en anti-christ opspoorden. Een bijzonder origineel nummer, waar mee liefhebbers van griezelen onder het publiek aan hun trekken kwamen was het huiveringwekkende „Seance," een schitte rende parodie, niet minder geestig, was de „Cnollenland cantate," waarbij men de draak stak met de cantate. Als een bijzonder komisch talent ont popte zich in de loop van het programma steeds meer de fijnzinnige Gerard El schot, die ook zijn solonummer „Wo ist die Leiche" puntgaaf en subliem afwerk te. Kabaret Grimlach brengt een goed ver zorgd programma, elk nummer is perfect doordacht en wordt zo uitgevoerd dat er weinig ruimte is voor improvisatie. Mis schien is het juist daardoor dat het geheel ondanks de uitstekende kwaliteit, toch een wat te zakelijk karakter draagt. Wat de muzikale kwaliteiten betreft de Utrechtenaren schrikken er niet voor terug om beurtelings de begeleiding te verzorgen, hetzij op de piano of de fluit, alles zeer welluidend en functioneel. Het publiek beloonde de Utrechtse ca baratiers na afloop met een warm ap plaus. K. VAN LEEUWEN Vrijdag 27 februari: hektrawler Cornell» den Duik KW. 144. Zaterdag 28 februari: hektrawler Rijnmond II KW. 43. Maandag 2 maart: hektrawler Willy KW. 141, Cornells Vrolijk Fzn. SCH. 171. Dinsdag 3 maart: hektrawler Hendrika Johan na KW. 81, mt. Koraalbank KW. 3, Ada VL. 7, Voorbode VL. 103 (11 maart binnen), Willem VL. 121, Voorwaarts VL. 142, Liesje en Rutger VL. 153, mk. Dageraad IJM. 4, Marlena KW. 212, Arle Jacob KW. 221. Woensdag 4 maart: hektrawler Tetman Hette KW. 74, Anmie Hillina KW. 170. Vrijdag 6 maart: hektrawler Holland KW. 123, Vooraan VL. 115. Maandag 9 maart: hektrawler Rijnmond III KW. 44 (11 maart binnen). Rijnmond IV KW. 85 mt. Mevert Menno IJM. 209. Wiron II IJM. 211 Wilhelmina Johanna KW. 39, Jacob KW. 55, Arie Jacob KW. 149, Marian Ellen KW. 159, On derneming I SCH. 261. Anita VL. 34, Elly VL. 73. Elizabeth VL. 105, Bets en Gerda VL. 112, Petronella VL. 131, ml. Marjan KW. 130, Michiel KW. 167. mk. Noordzee IJM. 3, Maartje IJM. 8, Eben Haëzer IJM. 23. Maarten Cornelia IJM. 44, De Hoop I IJM. 45, De Hoop IV IJM. 46, Wiron VIII IJM. 205, Wiron III IJM. 221, Deo Volente II KW. 11. Limanda KW. 33. Rose Marie KW. 34, Margriet Jozien KW. 63, Rudi-Robert KW. 66. Alnilam KW. 90, Jeannette KW. 93. Arendje KW. 98. Alie KW. 109, Rianme KW. 110, Wilma KW 113, Maarten Senior KW. 125, Klazina Ma rijke KW. 127, Dirk Taat KW. 134, Urania KW. 136, Maartje Jacoba KW. 137, Anna Lydia KW. 145 Ftducia KW. 155, De Vrouw Alida KW. 160, Aquarius KW. 173, Cornelia KW. 174, Dirkje KW. 178 Solea KW 180, Aleida KW. 183, Valk KW. 185 Elly KW. 187, Hans KW. 189, Margaretha Christina KW. 190. Deo Volente KW. 191, Vrouw Prijna KW 193, Eben Haëzer KW. 194, Antje KW 200. Waterman II KW. 202, Yvonne Yolan- da KW. 206. En Avant KW. 210, Geertruida KW. 211 Jana KW. 213, Klaas Dubbelaar KW. 214, Anna Hendrika KW. 215, Carry Anita KW. 218, Jacob Senior KW. 226, Tiny KW. 33. Dinsdag 10 maart: mt. Sakina Martlne KW. 32, Wilhelmina Johanna KW. 39, Antje KW. 49, Ora et Labora KW. 51, Marry Ada KW. 54, Dirk Maria KW. 80, Onderneming III SCH. 117, Cor nelia Maria SCH. 135, Ursinus VL. 1, Caroline VL 90 ml. Sola Gratia KW. 52. Nestor KW. 101, Jacoba Catharina KW. 132, Arend Comelis KW. 205 mk. Gelria IJM. 18, Eben Haëzer IJM. 23, Swift IJM. 54, Arie KW. 67, Comelis van Beelen KW 146 Helena KW. 164, Alida Jacoba KW. 165, Willem Senior KW. 197, Maarten Comelis KW 222, Marco WR. 32. Dieuwina WR. 45. Bastiaan WR. 61. Woensdag 11 maart: hektrawler Rijnmond III KW. 44, mt. Albatros KW. 87 (later teruggeko men), Francina KW. 153, Voorloper VL. 16. Elly VL. 73. Voorbode VL. 103, ml. Sursum Corda KW. 124, mk Alie KW. 109. wethouderszetels naar voren schui lt (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De personeelsver eniging „De Piaatwellerij" van het be drijf Stork-Piaatwellerij n.v. in Velsen heeft vrijdagavond in gebouw „De Schouw" haar jaarlijkse ledenvergade ring gehouden. Wegens ziekte van de voorzitter werd de bijeenkomst geleid door de heer C. Kok, secretaris. Penningmeester H. W. van Heumen kon een batig saldo aan de leden over leggen. Met het bestuursbeleid ging men volledig mee en de begroting voor 1970 kreeg goedkeuring. De bestuursverkie zing had tot resultaat, dat de heer H. W. van Heumen werd herkozen; voor de af tredende heer J. Scholten werd de heer J. B. de Winter in het bestuur gekozen. Een contributieverhoging behoeft (nog) niet te worden toegepast. Bij de verkie zing van de boekencommissie bleek, dat de belangstelling voor de eigen bibliotheek sterk achteruitgegaan is. Indien de dalen de lijn zich in het komende jaar blijft voorzetten wordt overwogen de biblio theek, die enkele honderden boeken bevat, op te heffen. De personeelsvereniging heeft voor het komende jaar diverse plannen. In de plaats van het jaarlijkse zomeruitstapje wordt op 30 mei in Treslong te Hillegom een diner-dansant voor de leden gehou den. Voor de bejaarde leden van het be drijf stelt men zich voor een bustocht te houden. de verdeling van de werd gesteld dat het ven van mogelijke gegadigden afhanke lijk gesteld zal worden van de uitslag van de verkiezingen en de kandidaten welke door de andere partijen gesteld zullen worden. Met nadruk werd gezegd dat de P.v.d.A. dan minimaal twee wethouders uit de progressieve hoek wil hebben. Vooraf werd besloten een schrijven van de heer Kroeze van de A.R., waarin deze zijn ontstemming uitsprak over het feit dat de P.v.d.A.-mensen hun pamfletten over die van zijn partij hadden geplakt, te beantwoorden door het aanbieden van excuses. Dit heeft naar alle waarschijn lijkheid door een al te groot enthousias me van de „plakploeg" kunnen plaats hebben. AMSTERDAM. De Economische Ka mer van het Amsterdamse Gerechtshof, veroordeelde vanmorgen de 32-jarige Haarlemse herenkapper J. J. J. S. tot een geldboete van 260, wegens het over treden van de Prijzenwet. In eerste instantie was de kapper door de Economische Politierechter te Haar lem tot eenzelfde straf veroordeeld. De Procureur generaal bij het Amster damse Gerechtshof eiste veertien dagen geleden een geldboete van 400. De kapper werd veroordeeld omdat hij in de maand maart van het vorig jaar een te hoog tarief voor het knippen berekend had. Het bedrag van 3,75, dat door de kap per berekend werd, was hoger dan de door de prijzenbeschikking van het mi nisterie, maximaal toelaatbaar geachte prijs. ADVERTENTIE IJMUIDEN en Tel. 14864 Garage Scbeldestraat 87 Voor BEVERWIJK: GarageBreestraat 55 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Hans de Boer, lijst trekker voor de ARP kieskring Velsen bij de statenverkiezingen, blijft aandringen op een hogere prioriteit voor de tweede Velsertunnel. Hij blijft op het standpunt staan, dat de Stamwegtunnel (bij Buiten huizen) te weinig soelaas biedt voor het verkeer in de IJmond. De heer De Boer zei dit vrijdagavond op een (slecht bezochte) verkiezingsbij eenkomst van de afdelingen Heemskerk en Beverwijk in een zaal bij de Vrede- vorstkerk. Hij meende dat aandringen op de tweede Velsertunnel vooral dringend noodzakelijk was als men bedenkt dat, indien dit werk meer aandacht zou krij gen, het nog pas op zijn vroegst in 1980 kon worden uitgevoerd. Bij twee begro tingsbehandelingen in Provinciale Staten had hij dit punt al aan de orde gesteld, maar hij had er geen noemenswaardige medewerking voor kunnen vinden. De laatste keer kreeg hij van de commissa ris van de Koningin niet eens de kans meer om er over te praten. Het statenlid hield in grote trekken de zelfde toespraak als de dag tevoren in Haarlem, waarover wij hebben bericht. Gevraagd naar zijn mening over D'66 zei hij dat deze partij nog geen kans heeft gehad om iets te doen en het voornamelijk van woorden heeft moeten hebben. In de toekomst, als die partij groeit verwacht te hij echter grote spanningen in D'66, omdat er thans mensen van allerlei par tijen naar toe vloeien. Omdat dit nooit tot een eenheid zou leiden, verwachtte hij dus op langere termijn weinig van die partij. Op de vergadering, die werd geleid door voorzitter J. H. van de Schoor, kwam in de discussie duidelijk het onbehagen naar voren van de oude getrouwe A.R.-leden over het ogenschijnlijke gebrek aan rechtlijnigheid in het beleid van de partij. Hans de Boer kon zich dat wel indenken, maar waarschuwde ervoor met die recht lijnigheid niet verstarring te bedoelen. Onze tijd is in beweging, maar de basis voor de A.R.P. blijft dat men een wel zijnsbeleid wil, waarbij men zich richt op de totale mens vanuit zijn betrekking tot God. „Dit is het grote verschil tussen alle andere partijen en ons," aldus de heer De Boer. (Van onze streekredactie) SCHIPHOL. Bij het informatiecen trum Geluidshinder Schiphol zijn in de maand februari in totaal 61 klachten we gens vliegtuiggeluidshinder binnengeko men. Uit Buitenveldert kwamen de meeste klachten: 19. In Amstelveen en Hoofd dorp hadden twaalf mensen zodanige last van vliegtuigen, dat zij daarover klaag den. Hier betrof het voornamelijk les vluchten. Uit Zwanenburg kwamen negen en uit Aalsmeer 4 klachten. AMSTERDAM. De jaarlijks terugke rende plaag van rupsen die zich in iepen nestelen wordt in Amsterdam sinds kort op biologische wijze bestreden. De rupsen worden geïnfecteerd met een bacterie, waardoor zij doodgaan. De bacterie, die uit de Verenigde Staten moet komen, tast alleen de rups aan. Weliswaar is de bac terie veel duurder dan een chemisch mid del dat tot voor kort hiervoor werd ge bruikt, maar zij is onschadelijk voor het overige leven. De resultaten van deze bestrijdingsmethoden zijn tot dusver bevredigend. Dr. P A. van der Laan, directeur van het laboratorium voor toegepaste entomo logie van de universiteit van Amsterdam, heeft deze bestrijdingsmethode aan de ge meente voorgesteld. HAARLEM. In tegenstelling tot wat wij gisteren berichtten is de Lenteflora zondag van 13 tot 17 uur geopend en niet van 13 tot 15 uur. Ds. I.S. Kijne overleden. Op 70-jarig» leeftijd is in Leiden ds. I. S. Kijne plotseling overleden. Ds. Kijne ver wierf grote bekendheid door zijn zen dingswerk voor de Hervormde Kerk op Nieuw-Guinea. Zijn naam is bekend geworden in geheel Indonesië, doordat hij de psalmen en de bundel geestelijke liederen .van ds. Haspers in Indonesi sche verzen vertaalde. Hij was na zijn terugkeer in Nederland verbonden aan de Hervormde Zendingshogeschool in Oegstgeest. ONDERSTAANDE Voor de prijs van 1 week 1.13) ontvangt u Bon opsturen aanIJmuider Courant, Postbus 18, IJmuiden Ondergetekende wenst een proefabonnement van 8 weken voor totaal f 1.13 NAAM: ADRES: WOONPLAATS: Deze aanbieding geldt niet voor abonnees ven de IJmuider Courant

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5