Russen domineerden in springnummers te Wenen Nederlandse atletes (Keizer Sterk en v.d. Berg) maken uitzending waar Records Attje Keulen- Deelstra in Inzeil Flamingo's grandioos verpletterd Blue Stars: door 110-82 Top-atleten zien af van een zetel in Unieraad Door overwinning van Westerkwartier op Ons Eibernest stijgt spanning Teegelaar Nederlands kampioen driebanden DE ELFSTEDELINC ff? Harry Wouters vijfde in Dortmund KORFBAL-HOOFDKLASSE Van Beusehom uitgeschakeld 141 15 c MAANDAG 16 MAART 1970 U itslagen DOOR DICK BRUYNE STEYN C H R I S R A C K PRECIES WAT IK DACHT-- im'de kop&koep daar is vib \jd&bl ^Censuur WENEN. De drie Nederlandse atle tes die met of zonder strubbelingen zijn afgevaardigd naar de eerste officiële Euro pese indoorkampioenschappen hebben hun uitzending gerechtvaardigd. Zowel Wilma van den Berg, Ilja Keizer-Laman en Mieke Sterk bereikten de finale van hun nummer, een prestatie die van alle drie redelijkerwijs verwacht mocht wor den. Wilma van den Berg reikte het verst in dit volwaardige Europese milieu. De Keien-sprintster werkte zich moeiteloos door serie en halve finale, telkens in de op een na snelste tijd, maar moest in de eindstrijd behalve de bonkig lopende Re- nate Meissner ook de Francaise Sylviane Telliez laten voorgaan. De Oostduitse maakte een tijd van 7.4 sec., tweetiende seconde langzamer dan het Nederlandse record, dat Wilma van den Berg vorige week in Groningen vestigde. De te korte baan in Wenen was echter duidelijk min der snel dan het hout in Groningen. Ook Mieke Sterk ondervond dit. Was zij in Groningen tot een zestig meter horden in 8.4 seconden in staat, nu kwam daar in de finale, na 8,5 in de halve eindstrijd, twee tiende seconde bij. De vijfde plaats was haar deel, ruim achter vedetten als de Oostduitse Karin Balzer en de Russin Lia Vitrina (beiden 8.2), maar weinig minder dan de Poolse atletes Nowak en Suknie- wicz (beiden 8.5). Ilja Keizer-Laman moest op de 800 meter genoegen nemen met de vierde plaats. Met haar tijd van 2.07.7 bleef zij echter maar liefst twee seconden onder haar eigen Nederlandse indoorrecord. De race werd verrassend gewonnen door de Oostenrijkse Maria Sykora, nadat Ilja Keizer lang op was gegaan omdat zij het van een hoog tempo moet hebben. In de eindsprint, toch een geducht wapen van de Nederlandse, moet zij de Russin Bra- gina en de Poolse Kolakowska ook nog voorrang verlenen. Vooral op de technische nummers wer den hoogstaande prestaties geleverd. De 19-jarige Fransman Francois Tracanelli Imponeerde bij het polsstokhoogspringen. Hij sprong slechts drie keer: op 5, op 5.20 en op 5.30 m. Deze briljante demonstratie van techniek en zelfvertrouwen was vol doende voor de titel. Wereldindoorrecord houder Isaksson (Zwe) bracht het tot 5.25 m. De Olympische kampioen en we reldrecordhouder hinkstapspringen. de Rus Viktor Sanejev, won zijn specialiteit met een sprong van 16.95 m, de beste prestatie ooit in een hal geleverd. De Rus- DORTMUND. Tijdens het interna tionale concours hippique van Dortmund Is Harry Wouters van den Oudenweyer zaterdagavond in de Westfalenhalle met Fabiola als vijfde geëindigd in een pun- tenwedstrijd. De Nederlander behaalde een totaal van 670 punten. Eerste werd de Brit John Greenwood met Callan (720). Zondag legde Harry Wouters be slag op de 6e plaats in een puissance springconcours. Op Abadan kwam hij in de eerste barrage tot vier strafpunten. De Brit Harvey Smith met O'Malley werd eerste door in de derde barrage foutloos rond te gaan. In het slotevenement, een jachtspringconcours, bereikte Anton Heb ben een vijfde plaats. Op Kairouan kwam Ebben zonder fouten rond in 38,8 sec. Herman Schridde en Hendrik Snoek (bieden West-Duitsland) bereikten de barrage waarin beiden in 33,8 sec. zon der fouten reden. sen domineerden trouwens de spring nummers, want Tyno Lepik won het ver springen met een goede 8.05 m. De ver schillen waren hier gering, want veteraan Igor ter Ovanesian werd met 7.89 m slecht vijfde en moest onder meer de Oostduit ser Klaus Beer en de Spanjaard Rafael Blanquer laten voorgaan. Het hoogsprin gen was voor Valentin Gaavrilov met een respectabele 2.20 m. Ook op de loopnum mers waren de Russische atleten ijzer- sterk. Valeri Bortzov raasde het snelst de 60 m af en Aleksander Bratsjikov zege vierde tactisch op een bepaald on Russisch nummer: de 400 m. De grootste revelatie bij de dames was de jeugdige Britse Marilyn Neufville, die de 400 m aflegde in de voor een indoor- baan met scherpe bochten, uiterst snelle tijd van 53.0 sec., nadat de Westduitse Christel Freese tevoren het wereldindoor- record al op 53.7 had gebracht. Ilona Gu- senbauer kan het komende jaar mogelijk met succes een aanval doen op het onaan tastbaar geachte wereldrecord hoogsprin gen van de Roemeense Jolanda Balas. De Oostenrijkse kwam tot 1.88 m, drie cm onder Balas' top. HEREN Polsstokhoogspringen1. Tracan Elli (Fr.) 5.30; 2. Isaksson (Zwe.) 5.25. 3000 meter: 1. Wilde (GB) 7.47.0 (nieuw we- reldindoorrecord); 2. Norpoth (Wdl.) 7.49.6. Hinkstapspringen: 1. Sanejev (Rusl.) 16.95 (nieuw wereldindoorrecord); 2. Drehmel (Odl.) 16.74. 400, 600, 800, 1000 m estafette: 1. Rusland 6.18.0; 2. Polen 6.18.8. Hoogspringen: 1. Valentin Gavrilov (Rusl.) 2.20 m; 2. Gerd Dührkop (Wdl.) 2.17. Vier maal twee ronden estafette (één ronde is 200 meter): 1. Rusland 3.05.9; 2. Polen 3.07.5. 60 meter: 1. Valeri Borsow (Rusl.) 6.6 sec.; 2. Zenon Nowosz (Polen) 6.7; 3. Jarkko Tapola (Finl.) 6.7. 800 meter: 1. Evgeni Arzanov (Rusl.) 1.51.0; 2. Juan Borraz (Spa.) 1.51.9. Verspringen: 1. Tynu Lepik (Rusl.) 8.05 m; 2. Klaus Beer (Rusl.) 7.99. 400 meter: 1 Bratsjikov (Rusl.) 46.8; 2. Ba- denski (Polen) 46.9. Kogelstoten: 1. Briesenick (Odl.) 20.22 (nieuw Europees indoorrecord); 2. Rothenburg (Odl.) 19.70. DAMES Hoogspringen1. Ilona Gusenbauer (Oost.) 1.88 (nieuw wereldindoorrecord); 2. Cornelia Popescu (Roem.) 1.82. Finale kogelstoten: 1. Nadesjda (Tsjisjova (Rusl.) 18.60 meter (beste wereldprestatie); 2. Hannelore Fredel (Odl.) 18.39. Finale 60 meter horden: 1. Karin Balzer (Odl.) 8.2 sec. (evenaring beste wereldprestatie); 2. Lia Hitrina (Rusl.) 8.2 (evenaring beste wereld prestatie); 5. Mieke Sterk (Ned.) 8.6. 200, 400, 600, 800 m estafette: 1. Frankrijk 4.58.4; 2. West-Duitsland 5.01.1. 400 meter: 1. Marilyn Neufville (GB) 53.0 sec. (nieuw wereldrecord); 2. Christl F re se (Wdl.) 53.1. Verspringen: 1. Viorica Viscopoleanu (Roem.) 6.56 meter; 2. Heide Rosendahr (Wdl.) 6.55. Vier maal één ronde: 1. Rusland 1.35.7; 2. West- Duitsland 1.37.6. 60 meter: 1. Renate Meissner (Odl.) 7.4; 2. Sylviane Telliez (Fra.) 7.5; 3. Wilma van den Berg (Ned.) 7.5. 800 meter: 1. Maria Sykora (Oost.) 2.07.0; 2. Ljoedmilla Bragina (Rusl.) 2.07.5; 4. Ilja Keizer- Laman (Ned.) 2.07.7. INZELL. Attje Keulen-Deelstra heeft het schaatsseizoen 1969-'70 afgesloten op de mooiste denkbare wijze: als wereld recordhoudster op de 1500 meter met een tijd van 2 min 17.2 sec. gemaakt tijdens een rechtstreeks duel met haar grote ri vale Ans Schut. Attje Keulen's triomfantelijke zege tocht op de lange baan begon bij het Ne derlands kampioenschap in Deventer, waar de grote favoriete Ans Schut ten val kwam. Ze werd in West Allis we reldkampioen en opnieuw viel Ans. In de ogen van het grote publiek veroverde Attje Keulen-Deelstra zowel de nationale als de wereldtitel dankzij het vallen van de Apeldoomse. Dat heeft de Friezin ge stoken. Ze bereidde zich voor op de re cordwedstrijd van Inzeil, alsof die aller laatste ontmoeting voor haar het hele seizoen moest goedmaken. Het lot was haar gunstig gezind: op de 1500 meter trof zij als directe tegen standster naast zich aan de start: Ans Schut. Coach Kees Broekman had op dat mo ment geen enkel vermoeden, dat zijn Friese pupil in haar geldingsdrang zo maar ineens een aanval zou doen op het wereldrecord. Zijn enig houvast: de ze kerheid dat Attje in vorm was getuige de 44.5 seconden, waarmee ze even tevo ren het Nederlands record op de 500 me ter scherper had gesteld. Zijn bedenkin gen: de vrij sterke wind, die alle gedach ten aan de in Inzeil gebruikelijke toptij den had vervaagd. Maar tijdens de rit van Carry Geysen viel de wind weg en toen de Amsterdamse over de finish kwam in 2.23.0, greep Boekman resoluut naar het schema van 2.20.0 seconden. Voor beide rijdsters wel te verstaan. Maar de wijze waarop Attje de eerste tientallen meter afraffelde was onmoge lijk te volgen voor Ans Schut Ze raak te achter en het verschil werd bij elke doorkomst groter, totdat er tenslotte een flink stuk ijs onder het lamplicht glans de, dat zij nog moest overbruggen, toen Attje Keulen-Deelstra al was gefinishd. Attje's historische wereldrecordrit de eerste in haar carrière werd vastge legd in de volgende tussentijden: 300 me ter in 28,5 seconden, 700 meter in 1.03.5, 1100 meter in 1.40.2, en tenslotte de offi ciële slottijd van 2.17.2 de tussentijden van Ans Schut waren: 29.4, 1.04.7. 1.42.0, haar eindtijd bedroeg 2.20.1. ZAALHANDBAL. SC Dynamo Berlin (Odl) won zijn eerste wedstrijd uit de kwartfinales van de Europese beker zaal handbal tegen Grasshoppers Zürich (Zwi) met 18-8. Valery Borzov (Rusland) finisht als winnaar op de zestig meter, voor de Pool Nowosz. Derde werd de Fin Tapda. Eric van Woerkom (Punch) werkt zich stijlvol langs Ruud Harewijn van Rotterdam-Zuid en zal gaan scoren. DEN HAAG. De Topsport Contact commissie van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie zal de kwaliteits zetel in de Unieraad, die zij in de nieuwe structuur van de KNAU als enige heeft toegewezen gekregen, niet innemen. Als reden van de weigering geeft de TCC in een uitvoerig communiqué op dat zij in spraak heeft gekregen via de Unieraad zonder inspraak vooraf waardoor de verkiezingsprocedure voor de TCC on aanvaardbaar is geworden. De Topsport Contact Commissie, waar van overigens alleen de bestuursleden het besluit hebben genomen de zetel niet te (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Op de eerste dag van de hervatting van de veldkorfbalcompe- titie, is de spanning aan de top in de hoofdklasse volledig teruggekeerd. Daar voor zorgde Westerkwartier, dat met 9-7 van Ons Eibernest won. Omdat Blauw Wit met 6-3 over Stanfries zegevierde, heeft Ons Eibernest nog slechts 2 punten voor sprong op Blauw Wit en Westerkwartier. Die Haghe won met 8-7 van Het Zuiden en HKV met 9-8 van Deetos. Archipel blijft in degradatie-gevaar door zijn 5-3 nederlaag tegen Luto. Het was duidelijk te zien, dat het voor de ploegen de eerste veldwedstrijd na het succesvolle microseizoen was. Wester kwartierOns Eibernest was vooral voor de rust een matige wedstrijd. In die helft waren de Amsterdammers aanvankelijk sterker en konden een 4-2 voorsprong op bouwen. Maar de Eibers kwamen nog voor de rust op 4-4 door 2 treffers van Ruud Emmerik. In de eerste minuut na de her vatting namen de Hagenaars de leiding door een doelpunt van Tims. Vlak hier na werd het door G. v.d. Berg gelijk, waarna Westerkwartier het spel in han den nam en uitliep tot 9-5 door doelpunten van Henk Siebenlist (2x), Dick Stoeltie en Paul Kist, van wie de kaatste de schoonheidsprijs verwierf. Ons Eibernest kwam nog wel terug, was echter niet schotvaardig genoeg om de zege van de Amsterdammers in gevaar te brengen. De eindstand werd tenslotte 9-7 door doel punten van Ron Regeer en John Tims. StanfriesBlauw Wit was ook al een matige wedstrijd, waarin Blauw Wit ster ker was en won. Tn de eerste helft waren de doelpunten schaars. Peis na 37 minuten nam de thuisclub door mevr. T. de Vries de leiding. Zes minuten later speelde Jan Wals zich vrij, waardoor de rust met 1-1 intrad. Na de rust scoorde H. Kuypers uit een doorloopbal, waarmede hij de Frie zen de leiding hergaf. Toen Tom v. Rhee hierna op analoge wijze de stand op 2-2 bracht werd Blauw Wit veel sterker en drukte dit uit in 3 doelpunten gescoord door de gebroeders van Pareen en Jan Wals. Stanfries kwam nog terug (3-5), waarna Anton Krull zijn ploeg naar de verdiende 6-3 zege schoot. Bij de rust van LutoArchipel had Archipel door 2 doelpunten van Drikus Klouwen met 2-1 de leiding. Toen B. Stro bosch na de rust de gelijkmaker had ge scoord, vlotte het bij Luto ineens veel beter: door doelpunten van R. v. Dort, R. Boonstra en Wil Reuter werd het 5-2 Drikus Klouwen liet tenslotte nog zijn 3e doelpunt noteren (5-3). Hoewel Deetos in zijn wedstrijd tegen HKV een 2-0 voorsprong nam, was de ruststand 4-4. Daarna bleven de ploegen tot 8-8 bij elkaar, waarna HKV nog met 9-8 zegevierde. Die Haghe, ondanks 4 invallers(sters), heeft desondanks kans gezien Het Zuiden, in een felle wedstrijd, met 8-7 te klop pen. Bij rust was het 3-3 en na 36 min. spe len in de 2e helft 7-7. Aanvoerder Theo Korporaal zorgde ten slotte voor de 8-7 zege. Ons Eibern. 11 18 H.K.V. 11 11 Westerkw. 12 18 Archipel 11 9 Blauw Wit 11 16 Het Zuiden 11 4 Luto 12 15 Stanfries 11 4 Rohda 11 14 Deetos 12 2 Die Haghe 11 13 bezetten heeft volgens het communiqué vooral bezwaar tegen het feit dat de TCC haar kandidaat in moet dienen via de verenigingen. „De TCC vindt die kan didaatstelling onaanvaardbaar, omdat zij dan op de bedeltoer moet langs de verenigingen om haar vertegenwoordiger die nota bene een kwaliteitszetel in gaat nemen en reeds democratisch gekozen is door een select gezelschap van ongeveer 200 atleten, op een verkiezingslijst te krij gen. Bovendien vindt de TCC het vreemd dat dan ook de verenigingen moeten gaan stemmen op iemand die al gekozen en zeker is van een kwaliteitszetel." KNAU secretaris Jan Oskam: „Op de vergadering van 17 januari waar het structuurplan van de KNAU is aangeno men, is vastgesteld dat de kandidaats stellingen via de verenigingen moeten lo pen. In het geval van de kwaliteitszetel voor de TCC, die het uniebestuur zelf ge wild heeft, is overwogen om deze proce dure te omzeilen. Het uniebestuur acht te het reglementsartikel niet correct en heeft de TCC voorgesteld de kwaliteits zetel toch te bezetten en op de eerste unieraadsvergadering in juni een voor stel te doen aan het verkiezingsregle ment een bepaling toe te voegen waar door het rechtstreeks bezetten van de ze tel dus buiten de vereniging om wel mogelijk wordt. Omdat door de publi- katie van het reglementsartikel, dat door de vergadering van 17 januari is aange nomen, dit artikel rechtsgeldig is gewor den, kan het bestuur niet meer terug. De grote fout die de TCC maakt is dat zij door de zetel niet te bezetten afhan kelijk wordt van de andere unieraadsver- tegenwoordigers. Er zullen in de praktijk echt nog wel meer dingen in de nieuwe structuur moeten worden bijgevijld." LONDEN. De Nederlandse badmin- tonkampioene Joke van Beusekom is dit weekeinde bij een internationaal toernooi in Londen in de halve finales uitgescha keld. De latere finaliste de Britse Marga ret Boxall won met 11-5, 7-11, en 11-3. De overige Nederlandse deelneemsters wer den al eerder uitgeschakeld. De uit slagen: damesenkelspel, eerste ronde Marjan Luesken verslaat Angela Palmer Bairstow (Gbr.) 3-11, 11-7, 11-5, Felice de Nooyer verslaat Sue Whetnalk (Gbr) 4-11, 11-7, 12-10, Agnes van der Meulen verl. van Takinaga (Jap) 6-11, 2-11. Twee de ronde: Felice de Nooyer verl. van Ta- kagi (Jap) 1-11, 0-11, Marjan Luesken verl. van Amano (Jap) 11-0, 7-11, 8-11 Joke van Beusekom versl. Tynaa Baarin ga (Vst) 11-4, 11-3. Derde ronde: Joke van Beusekom versl. Giles (Gbr.) 11-6, 11-3 Damesdubbelspel. Tweede ronde: v. MeulenLuesken verl. van Takinaga Aizawa 15-18, 13-15, Van Beusekom-De Nooyer verl. van Baarinaga-Foege 15-18, 15-11. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. In de strijd om de landstitel heeft het Delftse Punch in Rot terdam niet voor een verrassing kunnen zorgen. Met 72-68 bleef Rotterdam-Zuid aan de winnende hand. De strijd tussen de twee laagst geklasseerde ploegen: Bo na Stars en SVE leverde in Leiden een duidelijke overwinning op voor de thuis club. The Blue Stars bleef met Rotter dam-Zuid op gelijke hoogte door gister avond voor de tweede achtereenvolgende maal Flamingo's met 110-82 te kloppen. In de degradatiegroep kwam Haarlem Cardinals niet binnen de lijnen, terwijl Wilskracht een afstraffing kreeg van Landlust. De niet meer belangrijke wedstrijd tussen DED en Agon leverde een overwinning op voor DED. In de da mes-eredivisie lijkt geen enkele ploeg enig verweer te hebben tegen AMVJ, dat nu weer Landlust met 148-35 verpletter de. The White Stars bleef goed mee draaien in de top via een overwinning op Amstelveen/Zapad. The White Stars heeft het in Amstel veen bijzonder moeilijk gehad. De Ster ren waren voor de rust erg zwak. Een bijzonder zwak schot was dan ook verant woordelijk voor de 19-13 achterstand bij de rust. Na de basketverwisseling zag men een geheel anders The White Stars. De man to man spelende Haarlemse da mes overklasten Amstelveen/Zapad vol ledig. De eindstand werd tenslotte 48-63 in het voordeel van The White Stars. In de productie droegen bij: Betty Veenstra 6-18, Carol van Zalm 0-15 en Roos de Vries 2-11. Omdat ook The Blue Stars weer ruim won van het in degradatienood verkeren de Juventus onderging de top van de ranglijst geen wijziging. De stand luidt thans: AMVJ 19-38, The Blue Stars 19-36 The White Stars 18-28, BOB 18-24, Herly 20-24, DED 20-20, HOC 19-16, Amstelveen/ Zapad 19-14, Giants 18-8, Juventus 20-8 Agon 18-6, Landlust 19-4. In de degradatiegroep is de strijd bij de heren volledig gestreden. Onderaan zullen Wilskracht en Haarlem Cardinals getuige de stand weinig hoop meer heb ben op behoud van het eredivisieschap. In de landelijke eerste klasse strijden Do- nar, FAC en Herly met een gelijk aan tal verliespunten om de twee openkomen- de plaatsen. Beslissingswedstrijden lig gen hier in het verschiet. De stand in de degradatiegroep luidt: Landlust 11-22 Suvriki 10-14. DED 10-10, Agon 11-10 Wilskracht 11-4, Haarlem Cardinals 9-2 Rotterdam-Zuid heeft zich in een uit verkochte sporthal De Enk niet van de wijs laten brengen door Punch. De Rot terdammers, die nerveus van start gin gen en in de beginfase vele fraaie kan sen lieten liggen, kwamen snel met 9-12 achter. Bovendien kwam de persoonlij ke dekking van Eric van Wierkom Ruud Harrewijn al snel op vier persoonlijke fouten te staan. Pas toen Hugo Harrewijn de directe tegenstander van Van Woer kom werd, openden zich voor de Rotter dammers perspectieven. Weliswaar leid de Punch na de eerste helft nog met 38-40, doch in de tweede helft konden de Rotterdammers een kleine voorsprong ne men, die via 56-54 en 62-60 voldoende bleek voor de zege. Topscorers: Ruud Harrewijn 6-12 en Hugo Harrewijn 10-10. Van Woerkom scoorde 8-6, Frans de Haan 6-8. Bona Stars en SVE speelden in Leiden een harde wedstrijd, die de SVE speler Korzaan op een ernstige dijbeenblessure kwam te staan. SVE nam wel een 4-11 voorsprong, doch maakte zo veel over tredingen, dat in de tweede helft achter eenvolgens Tuinstra, Ruting, van Buren en Wammes werden gediskwalificeerd. Halverwege was de stand nog in even wicht, 35-35. In de tweede helft bleek het spelen in eigen zaal voor Bona Stars doorslaggevend. Vrij gemakkelijk zorgden Tuyll v. Serooskerken 16-16, Ruyssenaars 14-2 en Maassen voor een 84-68 zege. Utrechtse topscorers waren: Valkenburg 9-8 en Wammes 4-14. In de zonder twijfel beste wedstrijd van het seizoen hebben The Blue Stars en Flamingo's de talrijke toeschouwers in de Apollohal zondagavond een onver getelijke wedstrijd voorgeschoteld. In de eerste helft ging de strijd volkomen ge lijk op Via 10-12, 24-27 en 40-37 was de stand bij de basketverwisseling weer vol ledig in evenwicht 49-49. Direct na de rust sloegen de Amster dammers toe. Zeer trefzeker en met een ongekend hoog schotpercentage werd een 63-57 voorsprong opgebouwd. Het onder ling gepraat haalde de Haarlemmers uit him cadans. Bovendien ging de conditie een rol van betekenis spelen. Nadat Ka- les gewisseld werd, sloeg The Blue StEirs definitief toe. De ingezette Weber ver hoogde het tempo en dankzij een virtuoos spelende Ton Boot schoot de score om hoog naar 82-61. Ook de diskwalificatie van de lange vim der Molen had geen enkele invloed op de Amsterdamse sco ringsdrift, omdat naast Poot ook Hans Perrier en Woudstra het vizier op scherp hadden staan. Bij 110-82 was Blue Stars bevredigd. Voor The Blue Stars scoor den: Ton Boot 15-18, Hans Perrier 12-16 en Kees Smit 12-5. Wim Franke 22-13 en Jan Schappent waren aan Haarlemse zij de het productiefst. Stand: Rotterdam-Zuid 10-16, The Blue Stars 10-16, Flamingo's 10-8, Punch 10-8, Bona Stars 10-6, SVE 10-6. Lions beëindigde de competitie onge slagen. Exercitia kon de Zandvoorters niet van het ongeslagen record af helpen. Kro- der 10-12 en Frans Stiphout 7-7 waren in niet onbelangrijke mate verantwoorde lijk voor de 75-36 overwinning. Schoten zal vermoedelijk met Slotermeer moeten degraderen nu Albino's de baas bleef over Amstelveen/Zapad. Stand: Lions 22-44, Giants 22-30, Exer citia 22-28, The Typhoons 21-26, Black and White 19-22, APGS 20-22, EBOH 20-22 HAV 22-20, A'veen/Zapad 22-16, Albino's 21-10, Schoten 20-8, Slotermeer 21-4. TILBURG „Natuurlijk hoorde ik eigenlijk geen kampioen te zijn, maar wat ben ik blij met die titel". De 56-jarige Rot terdamse biljartveteraan Bert Teegelaar had in een van de slechtste finales van de laatste twintig jaar het kampioenschap van Nederland in het driebandenspel ver overd en stond met roodomrande ogen bij te komen van de spanning, die hem en de tot de laatste plaats bezette biljartarena ruim twee en een half uur In een vaste greep had gehouden. Teegelaar was zich ervan bewust dat een eindmoyenne van 0,746 onder de hui dige omstandigheden een kampioen nau welijks waardig is, maar hij had, nadat hij in de eerste ronde een fikse nederlaag had geleden tegen Jan Doggen en toen op een gemiddelde van 0,650 verder had moeten bouwen, bewust en konsekwent alleen nog maar op winst gespeeld en zich verder niet om zijn gemiddelde bekommerd. Op die wijze had de Rotterdammer zaterdag ZAALHANDBAL. In de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker (heren) heeft Barcelona zijn eerste wed strijd tegen Crvenka (Jsl) met 18-15 ge wonnen. eerst „aartsvijand" Popeyus de das omge daan (42-60 in 79 beurten) en vervolgens ook Van Bracht na een zenuwslopend duel elke illusie op de titel ontnomen: 60-56 in 69 beurten. De climax kwam in de slotpartij tegen de kleine Tiest Brosens. „Al moeten het 100 beurten worden, winnen zal ik", had Teegelaar van tevoren gezegd. Profeti- scher had hij zich niet kunnen uitdrukken, want het duel werd pas in de 104e beurt beslist. Toen maakte Teegelaar, die het spel was begonnen, zijn 60e carambole en was zeker van de titel. Want zelfs wan neer Brosens erin geslaagd zou zijn re mise te forceren, zou Teegelaar onbereik baar zijn gebleven voor de nu door hem onttroonde titelverdediger Jan Doggen. De eindstand: 1. en Nederlands kampioen Bert Teege laar (R'dam) 12, 6, 0.746; 2. Jan Doggen (Heerle) 10, 9, 0.916; 3. Hennie de Ruyter (Waalwijk) 8, 10, 0.995; 4. Tiest Brosens (Breda) 8, 8, 0.794; 5. Rini van Bracht (Waalwijk) 8, 11, 0.859; 6. Wim Soeterboek (Kaatsheuvel) 6, 7, 0.729; 7. Puck van Aart (R'dam) 4, 7, 0.691; 8. Herman Popeyus (Etten-Leur) 2, 7, 0.725. DAT M001T.V. LETTEkJ 2£ MEEJ2 OP £LlCAAfZ., DAM OPCWGl'S/ IM'DTJJcSe-R- PAK MET V/&FZ MAM IMXB <SO£P.. -yl/MU/ MET 1//ZE7? MAM..E T Oc

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15