KVP: Kabinet laten zitten Rel bij betoging voor Zwarte Panters AS VA na reorganisatie politieke vereniging Partijen tegen politie bij schoolacties Werkers kindertehuizen bundelen acties Brand legt „Lovable" in de as Oorlog tegen burgers ontoelaatbaar Auto te water, vier doden PARTIJEN OP VERKIEZINGS PAD Kardinaal Villot wil handhaving celibaat PvdA: Stembusakkoord wellicht ook met vooruitstrevende KVP-ers Verzorgendetaak verloren Bernhard kreeg bommenwerper voor museum in Nederland Aansprakelijkheid voor speedboten verhoogd DOLLE MINA'S: BAAS IN EIGEN BUIK Hoogovens-foto geen vervalsing wel bedenkelijk Wasserij DUYN Organisatievorm nog in studie VERGADERING OVER INTERNATIONAAL RECHT: Moeder kon baby nog aan redder overreiken MAANDAG 16 MAART 1970 In A msterdam P.v.d.A.-K.V.P. Geschenk van Djakarta Verklaring van PvdA, PSP en PPR D'66 en Amsterdam ,Hip blanco stemmen" Binding rechts Rotterdams burgemeester: Man bekent ontucht Nederlandse kustvaarder ïad aanvaring Coning Boudewijn aan cnie geopereerd (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Tijdens een solidari- teitsbetoging met de Zwarte Panters in de Verenigde Staten zaterdagmiddag in Am sterdam is het by het Amerikaanse con sulaat aan het Museumplein tot ongere geldheden gekomen. De ongeveer honderd demonstranten, die de vrijlating eisten van de Amerikaanse Zwarte Panterleider Bobby Seale trachtten het politiekordon dat rond het consulaat was gelegd te doorbreken. Het kwam tot schermutselingen tussen betogers en poli tie. Twee jongemannen die zakjes met inkt naar de politie hadden geworpen, werden gearresteerd. De overige demonstranten werden verjaagd. VATICAANSTAD (Reuter) Kardinaal Villot, de Vaticaanse staats-secretaris heeft alle bisschoppen en hoofden van orden en congregaties verzocht het standpunt van de paus in de kwestie van het priesterlijk celibaat te steunen, zo is in Vaticaanstad vernomen. Kardinaal Villot heeft dit verzoek ge daan in brieven die hij kortgeleden gezon den heeft aan de nationale bisschoppen conferenties en de hoofden van de orden en congregaties. Bij de brieven zijn af schriften ingesloten van het persoonlijke schrijven, dat paus Paulus de vorige maand tot kardinaal Villot richte en waarin hij verklaarde dat de celibaatsverplichting een fundamentele wet van de Latijnse kerk ls. (Van onze correspondenten) HAARLEM Een aantal politieke partijen heeft dit laatste weekeinde vóór de Statenverkiezingen van woensdag gebruikt om een laatste beroep op de kiezers te doen. In Raalte hield de K.V.P. een Overijssels appèl, waar mr. Andriessen herhaalde dat de K.V.P. aan de Statenverkiezingen achteraf geen consequenties zal verbinden. Wat de K.V.P. betreft mag het kabinet-De Jong tot het einde van de rit blijven zitten Minister-president De Jong vestigde ondermeer de aandacht op het regionale beleid van zijn kabinet. Het noorden blijft op dit ogenblik nog achter, maar van de ontwikkeling van het Eemsha venproject zal ongetwijfeld een stimule rende werking uitgaan Maar gedeputeerde mr. Niers, K.V.P. fractievoorzitter in de Eerste Kamer, maakte later een kanttekening bij deze opmerking. Hij betoogde dat Overijssel tot dusver geen rechtmatig aandeel heeft gehad in de welvaartsgroei. Met name wees hij op Twente, dat onvoldoende steun heeft gekregen bij de herstructure^ ring van zijn industriële vermogen. IN ARNHEM debatteerde P.v.d.A. voorzitter dr. Vondeling met K.V.P.- voorzitter mr. Van der Stee. Dr. Von deling achtte de kans groot dat het nog vóór de Kamerverkiezingen van volgend jaar tot 'n stembusakkoord komt tussen de P.v.d.A., D'66, de P.P.R„ een deel van de P.S.P., de A.R.-Radikalen en vooruit strevende K.VP'ers. Dr. Vondeling wist de voorzitter van de K.V.P. tot de uitspraak te brengen dat ook zijn partij in een volgende kabinets periode de belastingdruk aanzienlijk wil verhogen om meer collectieve voorzienin gen mogelijk te maken. Mr. Van der Stee bleek ook voorstander te zijn van be heersing van de grondprijzen. Hij was ook voor controle op economische macht en wilde de werknemers meer inspraak ge ven bij fusies en concentraties van onder nemingen. Opvoering van defensie-uitga ven wees de K.V.P.-voorzitter nadrukke lijk van de hand. Dr. Vondeling die door die uitspraken (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Algemene Studentenvereniging Amsterdam gaat zich reorgani seren. De voornaamste verandering zal zjjn dat de thans bestaande ledenraad wordt vervangen door een beleidsraad. waarin de politieke discussie kan worden gevoerd tussen verscheidene actieve groepen onder de ASVA-leden. (Van onze correspondent) DJAKARTA. Op het hoofdkwartier van de Indonesische luchtmacht was zon dag de rode loper uitgerold voor prins Bernhard die in de uniform van generaal van de Koninklijke Luchtmacht op bezoek kwam. De prins kreeg in de ontvangst zaal de ere-wing opgespeld door de chef staf van de Indonesische luchtmacht, luchtmaarschalk Soewoto Soekender. Luchtmaarschalk Soewoto memoreerde dat prins Bernhard tijdens de tweede we reldoorlog piloot was. Hij bood de prins een B-25 bommenwerper aan voor het Nederlandse luchtvaartmuseum. Het toe stel was in de originele staat gebracht. De B-25's, ook bekend als Mitchells, voer den, bemand door Nederlandse piloten, tijdens de tweede wereldoorlog vanuit Australië operaties uit boven Indonesië. UTRECHT De besturen van de afde lingen Utrecht van de PvdA, de PSP en de PPR hebben een verklaring uitgegeven waarin zjj zeggen dat zij de oproep van Burgemeester en wethouders van Utrecht aan alle schoolleidingen om bij schoolac ties politie in te schakelen, ten zeerste be treuren. Ze vinden deze oproep pedagogisch on juist omdat hij de zaak waar het om gaat ernstig overtrekt en omdat hij uitnodigt tot onnodig scherpe acties. Als de schoollei dingen er gevolg aan geven wordt het de mocratiseringsproces vertraagd, zo niet on mogelijk gemaakt, aldus de drie partijen. Bovendien versterkt dit soort oproepen de opvatting onder veel jongeren, dat geen redelijk overleg met de autoriteiten moge lijk is over vernieuwingen, aldus de ver klaring. Zoals bekend is heeft de Utrechtse poli tie donderdag driehonderd leerlingen die het atheneum hadden bezet, op verzoek van de schooldirectie uit het gebouw ver wijderd. B. en W. hebben vrijdag in een brief aan de ouders van alle leerlingen strenge maatregelen aangekondigd tegen leerlingen, leraren en leden van het niet- onderwijzend personeel die zich niet aan de regels van de school houden. De ASVA is hierdoor helemaal haar oorspronkelijke karakter kwijtgeraakt van een „verzorgende" vereniging; zij is nu helemaal een politieke club geworden. De leden van de beleidsraad moeten per faculteit worden benoemd en moeten tussentijds afzetbaar zijn. Men meent dat de afgevaardigden in de beleidsraad zo gemakkelijker door hun achterban kunnen worden gecontroleerd. Voorheen werden de leden van de leden raad door verkiezingen gevonden, waar bij niet op faculteit maar op partij werd gelet. Het laatste jaar werden overigen geen verkiezingen meer gehouden omdat alleen de Studenten Vakbeweging (SVB) inschreef. Geen van de andere groeperin gen had behoefte aan deelname op grond van de overweging dat in het bestuur van de ASVA niet met de SVB zou zijn sa men te werken. Geredeneerd is thans dat het parlemen- tarische systeem als vorm van studenten vertegenwoordiging heeft afgedaan. Van daar de vorm van afgevaardigden in de beleidsraad. Het besluit dat dit weekeinde het con gres van de ASVA nam, beoogt een ster ke centralisatie van de acties die van de faculteiten uit komen. In de beleidsraad kunnen acties op centraal niveau worden voorbereid en men kan er het werk van de diverse groepen op elkaar afstemmen. De ASVA moet in alle opzichten, zo meent het congres, een strijdorganisatie worden. Het congres sprak het afgelopen week einde in moties zijn afkeuring uit over de plannen die bestaan tot herziening van de bestuursstructuren op de Nederlandse universiteiten en hogescholen. De ASVA wenst de instelling van een universiteits raad, met een daaraan ondergeschikt da gelijks bestuur voor de dagelijkse gang van zaken. De raad wil de ASVA ge kozen hebben volgens een systeem waar bij ieder één stem heeft. nogal verrast was, zag daarin toch geen opening voor herstel van de vriendschap tussen beide partijen. Er is volgens dr Vondeling voor de drie christelijke par tijen geen enkele reden om de V.V.D te laten vallen. „Tot nu toe heeft de coa litie nog geen barstej vertoond". Mr. Van der Stee zei dat de K.V.P. zich vóór de verkiezingen van 1971 zal uit spreken met wie zij wil regeren. Zijn par tij zal niet voor de P.v.d.A. op de knieën gaan. Hij sprak zich uit tegen tussentijdse kabinetswisselingen zonder dat de kiezer is geraadpleegd. Hij was voorstander van een districtenstelsel en een rechtstreeks gekozen kabinetsformateur. Drs. H. Gruyters, één van de voor mannen van D'66, maakt vandaag nog een verkiezingstoemee per vliegtuig van Texel naar Beek in Limburg. Op een congres in Amsterdam stelden de Democraten '66 vast dat in de stad geen afbraak van huizen en stadsdelen mag plaatshebben ten dienste van het particuliere autoverkeer D'66 heeft geko zen voor openbaar vervoer in de binnen stad. Het particuliere (auto)verkeer moet daarom alle mogelijke beperkingen wor den opgelegd om tram en bus de volle ruimte te geven. D'66 pleit ook voor een meer publieke bestemming van het ko ninklijk paleis op de Dam. Gemeentelijke verordeningen, die de vrijheid van de bur ger beperken, moeten worden gewijzigd of afgeschaft. De universiteit van Amsterdam mag niet uitgroeien tot een instelling met meer dan 25.000 studenten. D'66 wil wel deel uitmaken van het col lege van burgemeester en wethouders Het verlangt dan echter wel dat men een aantal minimumpunten aanvaardt. De heer Huysen, voorzitter van de Christelijk Historische Jongerenorgani satie, is erg teleurgesteld in D'66. Op een provinciale C.H.U.-verkiezingsbij eenkomst in Assen zei hij dat D'66 duidelijk te ken nen heeft gegeven niet vóór, maar ook niet na de verkiezingen te zullen kiezen „Op deze wijze prostitueert D'66 de ver nieuwing. Op D'66 stemmen is hip-blanco stemmen". „De zwijgende meerderheid stemt Bin ding Rechts" werd gezegd op het con gres van deze partij in Hilversum. Een heet hangijzer was het opnemen van een lid van Binding-Jong Rechts in het hoofdbestuur. De vergadering ging er tenslotte mee akkoord, echter niet dan na dat de garantie was gegeven dat de jonge rechtse kandidaat eerst „gecheckt" zou worden „of hij wel goed rechts is". Groot vertrouwen had Binding Rechts in de voorzitter, ex-Boerenpartijlid E. J. Harmsen, zoals bleek uit het stormachti ge applaus dat hij van de 150 enthousiaste aanwezigen kreeg voor zijn politiek over zicht. Sprekende over gezag en orde maakte hij gewag van een macht die ach ter een klein groepje zit dat chaos schept. ,iWe is deze macht?" Geroep uit de zaal; Het Kremlin". (Applaus). (Van onze correspondent) DEN HAAG. De ministerraad is ak koord gegaan met een voorstel van de mi nisters Bakker van Verkeer en Waterstaat en Polak van Justitie om de bedragen, waartoe de aansprakelijkheid bij aanva ring van binnenschepen is beperkt, te ver hogen. De verhoging beloopt ongeveer 80 percent. Nieuw daarbij is dat wordt voor gesteld om de hoogte van het bedrag bij aansprakelijkheid voor watersportboten die harder kunnen varen dan 20 kilometer per uur, te koppelen aan het motorvermo gen. In het wetboek van Koophandel is die aansprakelijkheid behalve bij opzet of grove schuld beperkt tot bepaalde be dragen die genoemd worden in de alge mene maatregel van bestuur van 1952 en zijn afhankelijk gesteld van de grootte van het aanvarende schip. „Baas in eigen buik". Dat hadden zaterdagmorgen tien Dolle Mina's op hun buik geschreven. Met ontblote buiken drongen zij een vergadering van gynaecologen binnen, die in het Academisch Ziekenhuis werd gehou den. Zij deelden pamfletten uit aan de vijftig artsen die bijeen waren. In de vlugschriften zetten de Dolle Mina's hun standpunt uiteen over de abortus: Afschaffing van de daarop betrekking hebbende wetsartikelen, het recht op abortus voor de vrouw en: abortus is een noodoplossing, geen voorbehoedmiddel. Binnen vijf minuten waren de Mina's, die met applaus en gelach werden ontvangen, verdwenen. Zij wilden niet (zo zei hun woordvoerster) de vergadering verstoren. ROTTERDAM. In een brief aan de fotograaf Dolf Kruger uit Zaandam geeft Rotterdams burgemeester Thomassen toe dat hij een foto van Kruger met daarop donkere rookwolken boven de hoogovens in IJmuiden geen falsificatie had mogen noemen. ,Dit is een trucfoto, dit is een falsifi catie", riep burgemeester Thomassen op 23 februari in Hoek van Holland uit tij dens een discussie-avond over de plannen van Hoogvens-Hoesch voor de vestiging van een staalfabriek op de Maasvlakte. Tegenstanders van deze plannen hadden de foto van Kruger, sterk vergroot, ge toond om daarmee aan te geven dat in het IJmondgebied luchtvervuiling op treedt door het hoogovenbedrijf en dat Hoek van Holland dit ook te wachten staat. De burgemeester geeft toe dat hij het woord falsificatie niet had mogen gebruiken, maar hij vindt wel dat de foto door gebruik van technische hulp middelen te contrastrijk was afgedrukt. Het menselijk oog kan het zó nooit ge zien hebben. Op de foto komt de meeste rook uit de Martin-staalfabriek. Zo'n fa briek komt er niet op de Maasvlakte. Uit een oogpunt van goede voorlichting was het optreden met deze foto bedenke lijk", aldus Rotterdams burgemeester. DEN BURG. Een 52-jarige Amster dammer heeft tegenover de Texelse rijks politie bekend dat hjj afgelopen zomer met een aantal meisjes van 12 tot 14 jaar ontucht heeft gepleegd. Hjj was in het zo merseizoen op het strand werkzaam. De zaak kwam aan het licht toen in de cember de ouders van een meisje in haar schooltas brieven ontdekten, die de man aan haar had gestuurd. ADVERTENTIE AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 DRIEBERGEN Op een door ruim 200 werkers in de justitiële kinderbescherming bezochte bijeenkomst in Driebergen is zaterdag besloten, dat de initiatiefgroep externe kinderbescherming (voogdij en gezinsvoogdij) en de actiegroep „Roze Pamflet" (te huizen) hun acties gaan bundelen. Ze zullen nog bekijken in welke mate en in welke vorm samenwerking mogelijk is met organisaties zoals de Nederlandse Vereniging van Maatschappelijk Werkers. Een gedetailleerd actieprogram is nog niet opgesteld. Wel werden op de bijeen komst de suggesties van de initiatief groep op tafel gelegd: een mars naar het Binnenhof en daarna in ploegen blijven posten tot minister Polak antwoord geeft, het ministerie bedelven onder collectieve en persoonlijke brieven, en het opstellen van een rapport waarin alle bezwaren te gen de huidige situatie in de kinderbe scherming zijn samengevat. Als sancties op het niet voldoen aan de diverse wen sen werden voorgesteld het staken van het rapporteren, het weigeren van mede werking aan of adviseren tot maatrege len waarop de cliënt niet of niet genoeg is voorbereid en het plaatsen van nieuwe zaken op een „wachtlijst". „Roze Pamflet" en de initiatiefgroep menen dat het tengevolge van een ontoe reikend subsidiebeleid onmogelijk is de pupillen in de tehuizen goed op te van gen en in de externe kinderbescherming verantwoorde hulp te bieden, of op ver antwoorde manier tot uithuisplaatsing te adviseren. De justitiële kinderbescher ming heeft bemoeienis met 40.000 kinde ren, van wie er 18.500 in tehuizen en in ternaten verblijven. Ed van Beusekom, één van de leden van de initiatiefgroep, zei zaterdag dat er van het preventieve werk niets terecht komt. Het instellen van commissies en het uitbrengen van rapporten in de laat ste jaren heeft volgens hem nog nooit iets concreets opgeleverd, zodat de wer kers in de kinderbescherming gefrustreerd en geïrriteerd raken. „De rechtspositie van de pupillen is nergens", zo zei hij „Van de straffen, mishandelingen en op standen in de internaten hoort nooit iemand iets". (Van onze correspondent) ZUTPHEN. Een felle uitslaande brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag Lovable Nederland N.V. in Zut- phen een fabriek van damesondergoed voor het grootste deel in de as gelegd. Bij het bedrijf werken driehonderd per sonen, voor het merendeel meisjes. De schade bedraagt ongeveer vijf a zes mil- oen. Vermoedelijk is kortsluiting de oor zaak van de brand. Het vuur werd be streden door de brandweren van Zutphen en Wamsveld. Eveneens in de nacht van zaterdag op zondag is de meubelfabriek Exzoma N.V. in Made geheel uitgebrand. De schade wordt op één miljoen geschat. Bij het be drijf werkt zestig man personeel. In Vierhouten is in de nacht van vrij dag op zaterdag het uit 1723 daterende ca- fe-restaurant „De Ouwe Stee" door vuur verwoest. De schade is nog niet te schat ten. In Den Haag is een winkel in de as gelegd. De brand is vermoedelijk ont staan door oververhitting van een gas kachel. De schade bedraagt ongeveer tachtig mille. ZEIST. In een pre-advies over de positie van de niet bezette burgerbevol king in een gewapend conflict in het bij zonder met het oog op de massaal wer kende strijdmiddelen komt prof. Mr. B. V. A. Röling tot de conclusie dat de voor de gehele wereld geldende regels van tra ditioneel volkenrecht niet door de tegen strijdige gewoonte van de tegenstanders in de Tweede Wereldoorlog en de koude oorlog hun gelding hebben verloren. Dit pre-advies werd zaterdag in Zeist uitgebracht voor de algemene ledenver gadering van de Nederlandse Vereniging voor Internationaal Recht. Met deze constatering veroordeelt prof. Röling de atoombomaanval op de twee Japanse steden in 1945 Hiroshima en Na- jasatie als misdadig. Dergelijke aanval len op burgers bemoeilijken de vredes handhaving, gaan een beperking van de oorlog tegen en een uiteindelijke vrede komt moeilijker tot stand. De Groninger hoogleraar meent dat een verbod van be paalde soorten A, B of C wapens een grote betekenis heeft omdat dit zijn in vloed doet gelden in vredestijd ten aan zien van strategische theorieën en wapen- opbouw. Juist daarom kan aanvaarding van de regels van traditioneel oorlogs recht de vrede dienen, aldus prof. Rö ling. In zijn pre-advies zet hij voorts uiteen dat het traditionele volkenrecht in het al gemeen uitging van een onderscheid tus sen burgers en militairen. De oorlog mocht alleen uitgevochten worden tussen militaire machten van staten waarbij de burgers hiervan wel het slachtoffer kon den worden maar geen doel van oorlogs handeling opvatting verandering brach ten. In de eerste plaats kwam hierin ver andering toen de legeroorlog van weleer materiaaloorlog werd en grote aantallen arbeiders in de wapenindustrie als mede strijdenden werden beschouwd. Bombar dementen beoogden niet alleen de ver woesting van de wapenfabrieken maar ook uitschakeling van de arbeiders. Prof. Röling verwacht niet dat daarin veran dering komt. In de tweede plaats ver schraalt de functie van de militaire macht tot afschrikkingsmiddel met be hulp van bijvoorbeeld atoomraketten. De uitvoering van deze bedreiging betekent dat de burgers oorlogsdoel zijn geworden. In de derde plaats veranderde de oorlogs voering in de methode waarbij het leven van de burgerij zo ondragelijk mogelijk werd gemaakt. Hierdoor hoopt de bezet tende partij dat de regering tot capitu latie zal overgaan. De atoombommen op Hiroshima en Nagasaki en de bombar dementen op Noord-Vietnam zijn hiervan voorbeelden. Ook de tweede pre-adviseur, mr. F. Kalshoven concludeert dat de beginselen van het oorlogsrecht, waarbij de burger bevolking in geval van o orlog ontzien moet worden, rechtskracht bezitten en voor de toekomst hun betekenis hebben behouden. Dit geldt ook voor de moderne luchtoorlog en de guerillastrijd. Hij meent dat het eventueel gebruik van A, B of C-wapens in het bestaande recht on volkomen omschreven is. Het territoriseren van de burgerbevol king in welke vorm dan ook wijst mr. Kalshoven af, zo ook de wijze van eco nomische oorlogsvoering die het bestaan van hele bevolkingen op het spel zet. (Van onze correspondent) SCHOORLDAM. Op de rijksweg langs het Noord-Hollands Kanaal heeft zich zondagmiddag in enkele minuten een tragedie afgespeeld welke aan twee vrou wen en twee kinderen het leven heeft ge kost. De slachtoffers zaten in een auto, die op een recht weggedeelte door onbe kende oorzaak in de berm raakte en het water inreed. Een achteropkomende au tomobilist, luitenant-vlieger Kaan uit Wieringen, sprong onmiddellijk te wa ter. Hij redde een baby van elf maan den die door een portierraampje werd aangereikt door de moeder, die daarna met haar twee kinderen en haar eigen moeder in de snel zinkende auto naar de diepte verdween. De slachtoffers zijn de 29-jarige me vrouw M. Cameron-De Jong uit Mont real in Canada, haar dochtertjes Janita Susan, 2 jaar, en Shirley Anna, 4 jaar, en haar moeder, de 56-jarige mevrouw M. de Jong-Slap uit Assendelft. Mevrouw Cameron, was met haar drie kinderen op vakantie in Nederland bij haar ouders in Assendelft. De geredde baby, Lourens Erik, heeft geen nadelige gevolgen van het ongeluk overgehouden. Hij is door zijn opa uit Assendelft opge haald. De familie was 's middags een auto ritje gaan maken. De auto had zij te leen gekregen van de buren van mevrouw De Jong uit Assendelft. Mevrouw Cameron, die achter het stuur zat, kon uitstekend rijden. Zij was in Montreal taxi-chauf- feuse. Daar het ongeluk gebeurde op een recht weggedeelte, neemt de politie van Bergen aan, dat zij door een van de kin deren is afgeleid en daarna de macht over het stuur heeft verloren. De politie, die de wagen na het ongeluk inspecteerde, heeft geen defecten kunnen ontdekken. De heer Kaan, luitenant-vlieger bij de Koninklijke Marine in Den Helder, die het ongeluk vlak vóór zich zag gebeuren, zet te zijn wagen onmiddellijk aan de kant en sprong te water. Hij kon nog net de baby aanpakken uit de wagen, die van de wal afdreef en snel begon te zinken. Toen de heer Kaan met de baby zwem mend de wal had bereikt was de auto al onder de waterspiegel verdwenen. Met anderen heeft hij nog naar de auto gedoken, maar zijn pogingen bleven vruchteloos. Omstreeks kwart over drie kwam een groep particuliere duikers uit Amsterdam toevallig bij de plaats, waar tientallen automobilisten hun wagens aan de kant hadden gezet en hulpeloos stonden toe te kijken. De mannen, die bij Den Helder aan oefeningen had meegedaan, trokken onmiddellijk de duikerspakken aan. Zij wisten de wagen te lokaliseren en vast te maken aan een inmiddels gearriveerde kraanwagen uit Alkmaar. Toen de auto omstreeks half vier naar boven werd ge haald, mocht hulp de inzittenden niet meer baten. De echtgenoot van mevrouw Cameron- De Jong, een Canadees, is vandaag van Montreal naar Nederland gekomen. CEUTA, (AFP). In de haven van Ceuta (Spaans Marokko) is de 500 ton me tende kustvaarder „Mickey Smits" uit Rot terdam zaterdagavond in aanvaring ge weest met de Spaanse veerboot „Vitoria". Niemand werd gewond, maar de twee schepen liepen aanzienlijke schade op. BUSSEL. (Belga) Koning Boude wijn is in het Brugmann-hospitaal in Jet- te aan een knie geopereerd. Er is een meniscus weggenomen. De operatie is gunstig verlopen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 2