WATZLAV een politiek spro Hans Croiset verlaat Theater om zichzelf Ringen voor 't Schaep Kleurrijke Boccaccio Nederlandse Opera bij Boeiende opvoering door Nederlandse Comedie Plannen voor I alternatief (muziekleven NOS contra Willem Duys Radioprogramma over de rol van politieke partijen THEATER" WIL AANBLIJVEN i ijx! Herman van Veen maakt Duitse TV-show Lo van Hensber^er gaat naar Globe FEESTELIJK WERK VAN VON SUPPÊ Radio dinsdag TV maandag TV dinsdag SJ jfli'l :Jflli IJË MAANDAG 16 MAART 1970 AMSTERDAM De Nederlandse Comedie heeft zaterdagavond in de Amsterdamse Stadsschouwburg haar eerste voorstelling gegeven van „Watzlav", een nieuw toneelspel van de Poolse schrijver Slawomir Mrozek Een mooi bewijs van activiteit ten aanzien van de hedendaags toneel schrijfkunst, want de wereldpremière van dit stuk heeft nog maar pas een maand geleden in Zürich plaats gehad. lliÉ Beloofd land Raadsels (Van onze correspondent) ARNHEM Hans Croiset, direc teur van toneelgroep Theater, zal per 1 september 1971 zijn functie bij Theater ter beschikking stellen. Naar Croiset tijdens een persbijeenkomst zaterdag meedeelde, houden zijn af treden en het toneelplan, dat hij met Carl van der Plas en Kommer 't Man netje opstelden, geen verband met el kaar. „De reden van mijn weggaan bij Theater is eigenlijk heel simpel", aldus Hans Croiset. „Ik heb het gevoel dat ik leeggewerkt ben. Aan het eind van het komend seizoen heb ik zes jaar lang de functies van algemeen- directeur, artistiek-leider, regisseur en acteur vervuld. Achttien regies heb ik dan bij Theater gedaan en minstens Hearts of Soul Acteurs stapten in verkeerde trein WWVWWWWWWWW» Mrozek is in ons land vooral bekend geworden door zijn toneelspel „Tango geschreven in 1965. Sindsdien is hij van Pools staatsburger staatloos emigrant ge worden, want na zijn protest vanuit het Westen tegen de bezetting van Tsjecho Slowakije in 1968 is hij verbannen. Aan zijn nieuwste toneelstuk, dat voluit „Watzlav, of allemaal komedie" heet, kan men duidelijk merken dat het uit die persoonlijke ervaring is voortgekomen, de hoofdpersoon is eveneens een man die buiten zijn wil uit de onvrijheid van zijn eigen land geraakt, maar daarna grote moeite heeft om zich als vreemdeling in een vrijere maatschappij te handhaven. Watzlav spoelt aan de kust van die vreemde wereld aan, nadat het schip, waarop hij als gevangene werd vervoerd in een storm is vergaan. Hij heeft grote ambities om van de vrijheid ten eigen bate te profiteren. Om dat ongestoord te kunnen doen en niet aan zijn verleden te worden herinnerd, weigert hij zelfs zijn hulp aan een andere drenkeling. Scrupules heeft hij dus niet; hij is tot alles bereid, zowel tot zelfvernedering als tot gesjacher en bedrog. Maar desondanks valt het in de nieuwe wereld niet mee. Het blijkt een nogal griezelige sprookjes wereld te zijn, beheerst door een zekere heer en mevrouw Vleermuis, die als vam piers hun onderdanen het bloed uitzui gen, terwijl de blinde Oedipus de moraal predikt, maar als levend voorbeeld van vadermoord en bloedschande het tegen overgestelde bereikt. Een imposante heer die „Het Genie" belichaamt, heeft via het verstand een dochter, de rechtvaardig heid, gebaard; maar deze wordt ertoe ver leid, zich door middel van een pikante strip-tease aan de meest biedende te ver kopen. Een show, waarbij Watzlav fraaie ethische principes declameert. HILVERSUM Twee dagen vóór de Statenverkiezingen, op maandag 16 maart, zendt de N.O.S -radio van 20.05 tot 22.10 uur via Hilversum I een thema programma uit, dat gewijd zal zijn aan de rol, die de politieke partijen in de maatschappij spelen. In de uitzending, die is getiteld „Tussen macht en on macht", zal ook aandacht worden be steed aan de actuele politieke situatie. Dat zal gebeuren in een rechtstreeks schakelprogramma tussen 5 plaatsen, waar die avond belangrijke verkiezings bijeenkomsten worden gehouden. In het schakelcentrum zijn opgeno men: het Beursgebouw in Leeuwarden, waar leden van de AR, de CHU en de KVP gezamenlijk met hun fractievoor zitters, resp. de heren Biesheuvel, Melle- ma en Schmelzer, vergaderen; het Staargebouw in Maastricht, waar Drs. Den Uyl van de PvdA spreekt; de stu dentensociëteit Koinoonia in Rotterdam, waar de heren Van der Louw (Nieuw Links) en Jurgens (PPR) namens het PAK zijn, en Krasnapolsky in Amster dam, waar de VVD samenkomt met Mr. Geertsema. In de uitzending zijn flitsen en samen vattingen van deze bijeenkomsten te ho- Watzlav heeft niet lang nodig om te ontdekken dat er in de vrije wereld met boerenbedrog geld te verdienen valt. En al gauw verrijkt hij zich ten koste van het goedgelovige volk. Hij heeft er maar kort plezier van, want het land wordt bezet door „barbaren", die Het Genie vermoorden en het daarna heilig verkla- en als voorwendsel voor het terroriseren Rudolf Lucieer als kind in Watzlav. van de bevolking. Watzlav moet opnieuw vluchten, even arm als hij gekomen is. Hij gaat op zoek naar een ander beloofd in ware sprookjes kostuums van t rank land, maar deze keer neemt hij een baby I Raven, de talrijke scènes in revuetempo het Kind van de Rechtvaardigheid voorbij lieten trekken. De titelrol werd met zich mee. Dit politieke sprookje, boordevol fanta sie, zwarte humor en bijtend sarcasme, is door Mrozek in een hoogst originele to neelvorm gegoten. Het is een vlotte reeks van maar liefst 77 scènes, waarbij aller lei onverwachte wendingen de plaats in nemen van logische ontwikkelingen. Maar onder dat uiterlijk van lichtvoetige sprookjesfantasie, waaraan zelfs een beer en een hondje te pas komen, bevat hét stuk bittere kritiek op de samenleving de vrije zowel als de onvrije die aan passing aan haar morele en soms immo rele wetten eist op straffe van de men selijke ondergang. Daardoor is „Watzlav", ofschoon er niet in gemoraliseerd wordt, een leerzame sociale aanklacht en tege lijk een onderhoudend en dikwijls ver makelijk brok theater. door Cor van Rijn heel knap vertolkt, met alle nuances van sluwheid tot hulpe loosheid als karakterfacetten van de man, die onder alle omstandigheden bezorgd is om zijn hachje. Maar ook de vele an dere medewerkenden leverden fraaie prestaties: Alex van Royen als de sinis tere heer Vleermuis, Ellen Vogel als zijn nemen van ïogiscne ontwiKKeimgeu. maai iuc ncci onder dat uiterlijk van lichtvoetige ondoorgrondelijke, griezelige vrouw, Ru- dolf Lucieer als hun voorlijk zoontje, Paul Brandenburg en Wim Kouwenho- ven als de domme boeren, Robert Sobels als het verstandelijke genie, Agaath Meu- lenbroek als de misleide en verleide Rechtvaardigheid, Jan Retèl als Oedipus en Will van Seist als de aanvoerder der Barbaren. Zij allen hebben bijgedragen tot een opvoering die tot de beste van het seizoen mag worden gerekend. SIMON KOSTER ren. jsen siraiuie uumcic uumjauus w. AMSTERDAM. Ongeveer 350 musici, een zilverige achterwand, ontworpen door conservatorium studenten, docenten IXr, 4 Trnrm/lnn /IO aKctTOftp t O- IL. «-»!-» F»/-»rvist De Duitse regisseur Heinz Engels, die verleden jaar ook „Tango" bij de Neder landse Comedie ten tonele bracht, heeft dit nieuwe stuk van Mrozek een gave, heldere vertoning gegeven, al bleef daarin toch ook genoeg over dat, zoals de schrij ver het wil, de toeschouwers raadsels op geeft waarover ze thuis mogen na-pieke ren. Een strakke donkere omlijsting en CCll til V V.X IfeV. JA Massimo Götz, vormden de abstracte to- neelruimte, waarin de spelers, uitgedost com ponisten en musicologen hebben zich zon dag in de Brakke Grond in Amsterdam be raden over de huidige onbevredigende toe stand van het muziekleven in Nederland De bijeenkomst was belegd mede op initia tief van de actiegroep Notenkraker van o.a. Peter Schat en Jan van Vlijmen Werkgroepen zullen zich bezighouden met het formuleren van alternatieven voor de uitvoeringspraktijk van de orkesten, het gebruik van de verspreidingsmedia, het be roeps- en schoolmuziekonderwijs, de over heidsbemoeiing en de lichte muziek. De werkgroepen groeperen zich rond Mis ja I Mengelberg, Johannes Witteman, Konrad één rol per jaar als acteur gespeeld. Boehmer, Joep Straesser, Rob Dubois, Sytze Het is te veelomvattend. Het is mijn Smit en Aryette van Boxtel. De groepen l,1 inmii mppr met rp£fie te £?aan I zullen op 23 mei rapport uitbrengen, bedoeling mij meer met regie te gaan deze tweede vergadering zal tevens Dezighouden, maar om daarvoor de een organisatie worden opgericht. Een co- inspiratie en de ideeën op te doen heb I ordinatiegroep zal voorstellen voorbereiden ik in de situaties zoals die gegroeid voor de meest effectieve organisatievorm is niet voldoende de geleeenheid", waarin een op te richten beweging zal kun- is, met voiaoencte ae geiegemiem funcüoneren Alle vakbonden en vere- Op de vraag of het dan niet mogelijk nigingen van musici zal worden gevraagd is bij Theater die regierichting in te zich uit te spreken over de noodzaak van vvWVWVWWWVWWVWVWWW (Van onze r.t.v.-redactrice) AMSTERDAM. Cabaretier Her man van Veen gaat in de voetsporen treden van Rudi Carrell en Johnny en Rijk, want ook hij gaat binnenkort naar Duitsland om er een vijftig mi nuten durende kleuren tv-show te ma ken voor de Norddeutsche Rundfunk. De NDR heeft Herman van Veen ge heel de vrije hand gelaten bij het sa menstellen van zijn show. Hij kiest zijn eigen repertoire uit dat op het mo ment in vertaling is, hij mag zijn eigen artistieke technische staf meenemen en hij heeft zelfs een Nederlandse re gisseur mogen aanwijzen, die de ca mera-regie voor zijn rekening zal ne men. Dat is dan geworden:Theo Orde man. ren, terwijl ook de mogelijkheid bestaat, dat de politici rechtstreeks op eikaars opmerkingen zullen reageren. Commen taar wordt eveneens geleverd door een in de studio in Hilversum aanwezig pa nel, dat bestaat uit de politicologen dr. D. Boonstra van de Vrije Universiteit in Amsterdam, mr. dr. Meuwissen van de Gemeentelijke Universiteit van Am sterdam en mr. dr. A. Zeegers, en de politieke journalisten J- Vis (NRC) en H. A. van Wijnen (Het Parool). Ge spreksleider is Henk Enkelaar, parle mentair redacteur van de N.O.S.-radio. In het themaprogramma komen ver der vooraf op de band opgenomen me ningen en beschouwingen voor van ver tegenwoordigers van alle politieke par tijen in Nederland over de positie van deze partijen (Van onze correspondent) DENHAAG Willem Duys heeft in zijn radioprogramma „Muziek Mo zaïek" van zondagmorgen via Hilver sum 3 laten weten, dat the Hearts of Soul op het Eurovisie-Songfestival te Amsterdam hun „Waterman" op een andere manier moeten presenteren dan tijdens de nationale finale het ge val was. Volgens Duys zou een geheel nieuw arrangement van het liedje zijn ge maakt, terwijl slechts één van de meis jes de compositie zou zingen. De an dere twee zouden slechts op de achter grond mogen meeneuriën. Bij de NOS-persdienst antwoordde men op deze uitlatingen met een: „Daar is niets van waar. Waar die nonsens vandaan komt, is ons totaal onbekend. Op alle officiële papieren staan The Hearts of Soul als solisten genoteerd", mij en „Kijk, Particia zingt nu eenmaal een toontje hoger dan de andere twee. Over het optreden van the Hearts of Soul is zelfs gesproken tijdens een vergade ring van de EBU (European Broad casting Union). Er zijn geen bezwaren. Dat meeneuriën is helemaal onzin". „Zoals het geheel in Den Haag is gebracht, zo zal het ook zaterdag in Amsterdam te horen zijn. Er is echter wel een mogelijkheid, dat Patricia, die nu eenmaal het hoogste zingt, iets naar voren komt te staan met de micro foon". GRONINGEN. Doordat drie acteurs van de toneelgroep „Centrum" de trein naar Leeuwarden hadden genomen in- plaats van naar Groningen is gisteravond de voorstelling van de nieuwe versie van het toneelstuk „Gered" van Edward Bond in de Groninger stadsschouwburg niet doorgegaan. De driehonderd toeschouwers in de schouwburg kregen omstreeks acht uur het verzoek nog even geduld te oefenen en later werd hun gevraagd vast koffie te gaan drinken omdat de acteurs als nog zouden arriveren. Dat bleek niet het geval. Daarna werd het publiek naar huis gestuurd. Aan de kassa kon men zijn geld terughalen. De misgestapte toneelspelers waren: Mar ja Kok, John Peters en Cas Enklaar. AMSTERDAM. Lo van Hensbergen, acteur-regisseur bij de Nederlandse Co medie, zal met ingang van 1 september als acteur-regisseur verbonden zijn aan het Zuidelijk Toneel Globe. slaan en af te zien van de overige taken, antwoordde Croiset: „Ik zie me niet al leen als regisseur, maar wil wel dege lijk mede het beleid bepalen. Zoals ik me dat voorstel kan dat niet bij een re gionaal gezelschap. Dat houdt in dat ik naar een andere repertoirenoemer zou willen zoeken dan de huidige die te groot is. Mijn voorkeur gaat bijvoorbeeld uit naar „Hendrik de Vierde", „Drie Konin genavond", „Kabaal in ChiogeiaDat zou een richting kunnen zijn. die echter niet past in een Elk-wat-wils-repertoire. Bovendien houd ik het niet meer vol al leen maar te zorgen dat het gezelschap op poten blijft. Theater loopt momenteel gesmeerd. De administratieve kant gaat uitstekend; het vormingswerk bij de jeugd met de speciale programma's slaat enorm aan. Het lopende seizoen geeft een duidelijke stijging van de pu blieke belangstelling te zien. Dat is na al die jaren van veel werk verzetten vol doening gevend, maar mijn taak in deze zie ik als beëindigd. Voor mij komt dan een radicale verandering van de muziek- praktijk op grond van fundamentele maat schappijkritiek. Piet RomerJoes Odufré, Eli Asser, Adèle Bloemendaal, Harry Bannmken Leen Jongewaard met hun Televizier-ring. Zij kregen de onderscheiding omdat de kijkers-lezers de serie 't Schaep met Vijf Pooten het beste t.v.- programma vonden. Het feit werd gevierd met een Jordanees feest m het ICC-paviljoen in het Amsterdamse Vondelpark. juWMMWUVWVW HILVERSUM 1 402 M 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte gramm. muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: j Lichte gramm. muz. (8.30 De groen- j teman). 8.50 Morgenw. 9.00 Uitgebr. rep. of herh. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muz. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar- beidsvitaminen (11.00 Nieuws) 11.30 Rondom 12. (11.55 Beursberichten). 12.30 Uitz. v. d. landbouw. 12.40 Top pers van toen. 13.00 Nws. 13.11 Radio journaal. 13.30 Muz. 14.00 Stereo. Klein chanson. 14.45 Muz. 15.10 Stereo. Scala. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Koor zang. 16.25 Stereo: Gitaarrecital. 16.45 Kunstkroniek. 17.15 Stereo: Jazz Spec trum. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Liedjes bij de vleet. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Trefpunt. 19.30 Nws. 19.35 Vanavond. 22.00 „O"- een rondje radio. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Journaal. 22.55 Signaal. 23.35 Horizon. 23.55 Nws. HILVERSUM II 298 M. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Klass. muz. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten). 8.00 Nws. 8.11 Gew. muz. 8.30 Nws. 8.32 Ste reo: Voor de huisvrouw. (9.00 Gymna stiek) 9.35 Schoolradio. 10.00 Lezing. 1015 Operettemuz. 11.00 Nws. 11.03 Hoorspel. 11.27 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Stereo: Gevar progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen land- en tuinbouw; 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar 14.00 Conciliepostbus. 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato. (16.00, Nws.) 17.00 Overheidsvoorl. 17.10 Voor de kinderen. 17.15 10 Jaar Kinder zangfestival. 17.45 Hai!. 18.19 Uitz. GPV.18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Licht orkest. 19.40 Conciliepost bus. 19.45 Lezing. 20.00 Kollage XIII. 21.15 Twee eenakters. 22.25 Overwe ging. 22.30 Nws. 22.38 Parlements- overzicht. 22.45 Muz. lezing. 23.00 Kon tekst. 23.30 Zingen over de dood. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Lichte platen. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Ekspres. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie- draai. 16.00 Nws. 16.03 Mix. (17.00 Nws). BRUSSEL 324 M. 12.00 Nws. 12.03 Gevar. muz. (12.40 SOS-berichten voor de schippers) 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws. SOS-berichten voor schippers. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolra dio. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Liederen. 16.15 Progr. oudere luisteraars. 17.00 Nws. 17.15 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.03 Pop- muz. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Franse les. 18.32 Gramm. muz. 18.35 Wegwijs wezen. 18.40 Lichte muz. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 19.45 Syndicale kroniek. 19.55 Lichte muz. 20.00 Gramm.pl.prog. 22.00 Nws. 22.20 Gevar. muz. (23.00 Nws). 23.40 Nws. 23.45 Ligging van de zeeschepen. Nederland I 10.45 NOS-NOT: Schooltelevisie. 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Coronation Street (feuilleton). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Uitz. Stichting Socutera. 20.25 VARA: Achter het nieuws. 20.50 Kleur: Sherlock Holmes. 21.40 Europa In. 22.15 Dief (eenakter) 22.40 Informatief programma. 23.00 NOS: Journaal 23.05 TELEAC: Methodiek van de Burgerschapsvorming - les 3 Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scaia. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe. 19.39 Kleur: De waaier van Sevilla 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Tournaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Dombey en Zoon 20.45 Tweekamp. 21.10 Actualiteitenrubriek. 21.40 Met speciale opdracht. 22.30 Psalter. 22.40 NOS: Journaal. 22.45 TELEAC: Studeren - Tech nische wetenschappen (herh.) SCHEVENINGEN Drie weken na „Die Walküre" komt de Nederlandse Opera Stichting ons verrassen met Boccaccio". Er is haast geen grotere zie ik als beemcugcl. voor mij Komt uao i „nucLdtuu „1,.,... de routine om een hoek kijken en dat is tegenstelling denkbaar De loodzv ai e gevaarlijk. Nu heb ik nog de leeftijd (34) ernst van Wagner tegenover de lucht- om wat nieuws aan te durven, waarbij nog helemaal niet vaststaat wat dat moet gaan worden." hartige speelsheid van Franz von Suppé. De verheven tragedie die zich afspeelt in het rijk der Goden, tegen- Hans Croiset heeft alle mensen van QVer oppervlakkige geneugten van Si ÏZSSS middeleeuwse Florence. Wagner bestuur unaniem uitgesproken voor een Liet zich inspireren door de Noorse gezamenlijke voortzetting van de activi- heldenverhalen en Von Suppé door na unnionihpr 1971 Dit. fiirlstinl 1 nil- /4n DnnomDrnno" de vertellingen uit de „Decamerone" Het heroïsme tegenover het erotisme, maar u mag van beide houden, want het zijn maar „onschuldige" opera's Richard Wagner en Franz von Suppé teiten na september 1971. Dit tijdstip wordt in het plan van Croiset 't Man netje Plas genoemd als datum waar op het huidige toneelbestel „openge gooid" moet worden. Vóór die datum zouden de overheden zich moeten uit spreken over subsidiëring van die groe-- pen toneelkunstenaars die gezamenlijk waren tijdgenoten drie jaar na de plannen hebben ingediend. Theater wil première van „Die Walküre" ging de eer- gehruik maken van de mogelijkheid dat ste voorstelling van „Boccaccio beide bestaande gezelschappen kunnen blijven met groot succes. De Nederlandse Opera voortbestaan. Overigens is het hoogst Stichting heeft er goed aan gedaan om onzeker of het plan van het drietal het ons wat op te vrolijken met „Boccaccio", zal halen by de verenigde toneelgezel- want „Die Walküre" zat ons nog zwaar in schappen. I de benen. Franz von Suppé was een groot man in de Weense operettewereld, maar hij heeft wel veel zorgen gehad, vandaar waarschijnlijk dat hij zijn heil zocht in de zorgeloosheid van zijn frivole helden en heldinnen. Men kan zich natuurlijk afvragen of het eigenlijk wel zin heeft om zijn „Boccaccio" weer eens uit de kast te halen en goed afgestoft op de planken te zetten, maar zo iets vragen alleen de mensen die de voorstelling niet gezien hebben. Toegegeven de tekst van Zeil en Genée betekent niet veel het is klink klare nonsens. Enkele situaties en episo des uit de Decamerone leverden de basis voor het libretto, maar er is weinig over gebleven van de elegante en lichtzinnige verhalen. Ik denk, dat Jan Cremer zich kleuren blind lacht om de zogenaamde gewaagde toespelingen, maar dat is een andere zaak. Het gaat erom wat de regisseur er van maakt, hoe er gezongen wordt en vooral hoe daarbij geacteerd wordt. Voorts is het van groot belang dat de decors er goed uitzien en dat het ballet goed danst. Maar ik kan u zeggen, dat kunt u gerust aan de Nederlandse Opera overlaten, want de voorstelling van „Boc caccio" staat op een internationaal niveau. Het decor van Max Bignes is verras send mooi. Toen het doek opging, werd er spontaan voor geapplaudisseerd. Het Nationale Ballet zagen wij in topvorm en de kostuums van Sophia Schröck waren een lust voor het oog. De regisseur Kurt Pscherer had een aantal geniale vondsten en het koor en het Amsterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Franz Bauer- Theussl waren zo goed als men maar verlangen kan. De hele opvoering is in alle opzichten volmaakt en u moet beslist een van de opvoeringen in Amsterdam gaan zien, al was het alleen maar om het schaakballet en de dansers Anna- Maria Lverina, Sonja Marchiolli, Hélène Pex, Sylvester Campbell en Robert Fisher. De scène met de drie vrouwen die hun liefdesbrieven voorlezen, is een juweel van speelsheid en het lied van de kui pers is tintelend van humor. Ik kan niet alle namen noemen, maar ik moet een uitzondering maken voor Peter-Christoph Runge als Boccaccio, voor Erich Winkel- mann, de kruidenier en zijn vrouw Elsa Lioni en hun dochter Carol Malone. Gre- tel Hartung als de kuipersvrouw en Willy Caron als de kuiper waren een ton goud waard. Er komen nog zes voorstellingen in Amsterdam op 18, 20 en 22 maart en 18.45 18.51 18.55 19.00 19.04 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 21.10 22.10 22.55 23.00 18.51 18.55 19.00 19.04 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 21.10 22.00 22.50 22.55 Nederland 1 10.45 NOS-NOT: Schooltelevisie. NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: Tobben voor Tokio Peyton Place. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: Kleur: The Survivors. Voor de vuist weg. AVRO's Televizier. NOS: Journaal. TELEAC: Ruimtelijke ordening Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NOS: Scala. KRO: Geen zee te hoog. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Vanavond in Nieuwspoort De Wrekers (film). David Frost-show. NOS: Journaal. Kleur: Wereldkamp. IJshockey te Stockholm in Amsterdam op iö, zu en zz maan en »- op 1, 3 en 6 april! J. H. MOOLENIJZER VVWWWMWWWWWWWVWWWWWWWWVWWWWWWWI

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9