W' i Katwijk heeft nu hypermodern bedrijf voor visverwerking Marry Hövig exposeert Argwaan jegens ons begint te vervelen" Lange lijst van activiteiten bij De Meerpaal" en „De Loods" Hof veroordeelt IJmuidenaar tot anderhalf jaar Marktberichten Opening door minister Pleitrede voor snelle aanleg toevoerwegen NOS-onderzoek verkiezingen ook in Beverwijk Havenberichten Samenbundeling tot één buurthuis wordt verwacht DINSDAG 17 MAART 1970 Sinds 1400 Bedrijf en overheid Samenwerking Haring-import EEG-klimaat Rondgang ZAND VOORTS BURGEMEESTER: Pier 99 Dolle Mina's De Loods Katwijkse met haring op het hoofd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Stichting Tentoon stellingen Beverwijk opent op donderdag 19 maart 's avonds om half negen in Ga lerie Boumans een expositie van kleuret sen van Marry Hövig. Marry Hövig is in 1943 geboren in Zoe- terwoude. In 1960 behaalde zij de akte tekenen LO. Van 1960 tot 1965 studeerde zij aan de Koninklijke Akademie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Gedu rende de twee daaropvolgende jaren kon zij door middel van een reisbeurs Scan dinavië bezoeken. Daarna verbleef zij van 1967 tot 1969 in Kopenhagen. In opdracht vervaardigde Marry Hövig tegeltjes voor de Mythylschool in Leiden en een wand schildering voor een kerk in Leiderdorp. Zij verzorgde individuele exposities in het Ministerie van CRM in Kopenhagen, ga lerie Ina Broerse in Amsterdam, galerie Claussen in Kopenhagen en Galerie Nou- velles Images in Den Haag. Tevens deed zij mee aan groepsexposities in Kopenha gen en Charlottenborg. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het Amsterdamse gerechtshof heeft maandag een 30-jarige inwoner van IJmuiden veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. De IJ muidenaar had bij een bedrijf in Haar lem en bij gemeentehuizen in Noord- Holland ingebroken. Er was twee en een half jaar tegen hem geëist. De man was in beroep gegaan van het vonnis van een jaar en drie maan den van de Haarlemse rechtbank. Het gerechtshof hield maandag de straf die de Haarlemse rechtbank een 22-jarige Beverwijker had opgelegd aan. De man werd wegens diefstal van vijf koffers met cosmetica veroordeeld tot acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk. BEVERWIJK. Noteringen groentevei ling van maandag: Spinazie 87117; Breekpeen 615; Rode kool 52—56; Wittekool 20—25; Prei 36—82; Radijs 5259; Spruiten 65130; Witlof 68 84 Uien 4278; Waspeen 1425. Noteringen bloemenveiling van maandag: Amarylis p. st. 1826; Anjers p. st. 1632; Trosanjers 150175; Anemoon 6595; An- thurium 130—280; B. Druif 1840; Chry sant jaarrond 200—340; Forsyhtia p. tak 14 35; Fresia 125270; Gerbera 2445; Iris 150 (proff) 360; Lely per tak 50—120; Narcis kas 135175; Orchideeën 65—115; Roos p. st. 35—80; Babyroos 14—30; Tulp 130—250. Planten: Begonia 45; Cineraria 20110; Cy clamen 95; Potchrysant 4570. (Van een verslaggever) IJMÜIDEN-KATWIJK. De minis ter van Landbouw en Visserij, ir. P. J. Lardinois, heeft woensdagmiddag in Kat wijk aan Zee de nieuwe fabriek van Ouwehand's Rederij en Visverwerking NV geopend. In het nieuwe gebouwen complex is een bedrag van drie en een half miljoen gulden geïnvesteerd. Minister Lardinois zei dat naar zijn mening de Nederlandse overheid in de komende jaren het visserijbedrijf in toe nemende mate steun en begeleiding moet geven. De rijksoverheid zal nimmer een overheersende rol mogen spelen in het bedrijf; het initiatief tot aanpassing, vernieuwing en versterking moet uit het visserijbedrijf zelf komen. In haar be geleiding en steunmaatregelen legt de rijksoverheid de nadruk op de verbete ring van de kwaliteit van het produkt, waarvoor een EEG-markt van tweehon derd-miljoen consumenten open staat. De Nederlandse overheid is daarom verheugd dat in Katwijk een voorbeeld van initia tief en durf en van streven naar kwali teitsverbetering is gegeven. Hij felici teerde de directie, staf en personeel van Ouwehand's Rederij en Visverwerking NV en sprak de wens uit dat de merken van haar produkten de naam van het meer dan zestig jaar oude bedrijf steeds sterker een gevoel van zekerheid en ver trouwen in de kwaliteit van de door haar aangeboden produkten mogen geven. De oudste directeur van het bedrijf, de heer D. Ouwehand, had eerder in zijn welkomstrede de enorme met bloemen versierde fabriekshal was ge heel met gasten uit het gehele land ge vuld er op gewezen dat in Katwijk de naam Ouwehand reeds rond 1400 voor kwam. Dat was dus in de tijd van de Hoekse en Kabeljauwse twisten. De heer Arie Ouwehand vestigde zich in 1905 als reder. Het bedrijf heeft sindsdien vele naamwisselingen gehad maar in de vei ling in Katwijk wordt nog steeds bij koop en verkoop de initialen A. O. door de af slager genoemd. Het wel en wee in de lange geschiedenis van het bedrijf wor den beschreven in een uitstekend verzorgd jubileumboek, in welk „Plaat- en Praat- boek" (zoals de samensteller D. J. Jas per A. P. R. uit Katwijk aan Zee het noemt) men onder meer de ontwikkeling van zeillogger tot motorlogger en van motorlogger tot hektrawler op boeien de wijze vindt beschreven. Minister Lar dinois zei later dit prachtige werkje met trots te zullen tonen op de bijeenkomst van Europese ministers in Brussel, om dat daaruit veel te leren valt over de prestaties van het Nederlandse zeevisse rijbedrijf. De heer Ouwehand toonde zich zeer er kentelijk voor de subsidie van het minis terie, die ongeveer een ton zal bedragen of drie percent op de totale investering. Tegenslagen zijn het bedrijf niet ge spaard gebleven. Zo is, door kortsluiting in de ambtelijke sector bij de import van opleggers met verse haring van over zee, nodeloos enkele tienduizenden gul dens schade geleden. Met de bestrijding van de haringworm zei de heer Ouwe hand het wel eens te zijn, maar de over heid dient er voor te waken, dat bij maatregelen die alleen in Nederland worden toegepast, de concurrentiepositie van ons land in de EEG niet in het ge drang komt. Nu we aan de vooravond van de visse rij EEG staan, is de grote vraag hoe Ne derlands positie ten opzichte van onze andere partners wordt. De structuele maatregelen van de regering hebben bij zonder gunstig gewerkt, het is de eerste stap in de goede richting, aldus de heer Ouwehand. Minister Lardinois en directeur D. Ouwehand Jrechts) tijdens de rondgang. Hij wees op het verontrustende feit, dat van het aantal rederijen van vijftien jaar geleden er nog maar eenderde is overgebleven. Als gesteld wordt dat in de visserij zo weinig samenwerking is, dan staat daar een aantal voorbeelden tegenover waaruit wel iets anders blijkt: de Coöperatie van Haringhandelaren, de Onderlinge Verzekeringsmaatschappij, Koelhuis Katwijk, Vislosregeling IJmui den en de Coöperatieve Vereniging In- terpesca. Wat de eigenlijke visserij betreft, is de heer Ouwehand van mening, dat een drastische aanpassing inderdaad nood zakelijk is. Het zal weer tot nieuwbouw van schepen moeten komen na enkele jaren stilstand. Voor kleinere familie-NV's worden de investeringen wel erg groot. Het zal tot schaalverdeling moeten komen, zeker nu de bouwprijzen in enkele jaren tijds met vijftig percent zijn gestegen. De visserij heeft grote schade geleden door de late inwerkingtreding van de visserij EEG. Was dit tien jaar geleden gebeurd, dan zou Nederland tegenover Duitsland veel sterker hebben gestaan. De Duitse haringvloot is met grote sub sidies van staat-, land en stad vernieuwd. Deze vloot, die nu praktisch weer ver dwenen is, zou dan waarschijnlijk niet gebouwd zijn en dit zou onze haring-ex port direct en onze haringschepen indi rect ten goede zijn gekomen. Ook in de verwerkingssector zou een vervroegde visserij EEG de concurren- tieverschillen gunstig beïnvloed hebben. Ouwehand's bedrijf moest in het vorig jaar ruim zestig percent van zijn grond stoffen aan haring en makreel importe ren; in 1968 bedroeg dit percentage zelfs zeventig. Het heeft onder de huidige omstandig heden geen enkele zin meer aan de ver werkende industrie import-beperkingen op te leggen. Import van haring is niets nieuws: in de tijd van Willem Beukels- zoon werd in Holland, ter aanvulling van de eigen vangst, reeds gezouten haring uit Denemarken geïmporteerd. Het ver dwijnen van de invoerrechten binnen de EEG heeft de export bevorderd, evenals de revaluatie van de Duitse Mark. Intussen is de haring een duur visje geworden. Er was een tijd, dat zalm een volksvoedsel was, evenals haring. Zalm is een dure delicatesse geworden en ha ring maakt een goede kans dezelfde weg op te gaan. De heer Ouwehand besloot: „De mo gelijkheden voor de visverwerking zijn nog legio. Het is alleen de kunst een juiste keuze te doen. Marktonderzoek is hierbij onmisbaar. Wij zijn er van over tuigd, dat voor kwaliteits artikelen een onbeperkte markt in de EEG aanwezig is". Minister Lardinois verzekerde bepaald niet pessimistisch te zijn met betrekking tot het economisch klimaat bij de EEG. De maatregelen ter bestrijding van de haringworm mogen dan zwaar drukken op het bedrijf, maar de zekerheid dat het Nederlandse produkt veilig is zal haar winst zeker opleveren. Als eenmaal dezelfde regels voor alle partners van de EEG onherroepelijk gelden, dan zal de constant goede kwaliteit van het produkt het hoofd weten te bieden aan concurren tie, ook als er sterke EEG-partners bij komen. De minister drong aan in de onder linge verschillen bij het visserijbedrijf te komen tot overeenstemming. De burgemeester van Katwijk, de heer A. G. Vermeulen, zei trots te zijn op de nieuwe aanwinst in zijn gemeente. Drs. D. J. van Dijk, voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, bracht onder meer naar voren in het toe nemen van vis eten per hoofd van de be volking, al is die toeneming nog niet zo groot, toch een belangrijk lichtpunt te zien. Ook hij pleitte voor kwaliteitsver betering en dat geldt dan voor de aanvoer, de verwerking en de presentatie van vis. De heer D. F. E. Meerburg, voorzit De minister van Landbouw en Vis serij opende met een druk op de knop de gloednieuwe fabriek van Ouwe hands Rederij en Visverwerking n.v. in Katwijk aan Zee. ter van de Stichting Nederlandse Visse rij en voorzitter van de Redersvereni ging de Nederlandse Visserij merkte op, dat hier een familiebedrijf heeft getoond dat een goed geleid bedrijf wel degelijk tot uitstekende resultaten kan komen. Hier is ook een voorbeeld gegeven van hoe het met de afzet van vis moet en zo iets doet de aanvoerders van vis goed. Nadat de heer J. van der Plas namens het personeel had gesproken en daarbij een geschenk aan de werkneemster had aangeboden, voerde het woord de heer W. Gouda, als voorzitter van het Be drijfschap voor de Groothandel in vis en aanverwante bedrijven. Ook hij drong er bij de overheid op aan toe te zien dat in het EEG-beleid geen discriminatie ten nadele van het Ne derlandse visserijbedrijf in zijn totaliteit wordt toegepast, dat er voor de Neder landse visserij en aanverwante bedrijven gelijke rechten in dit beleid zullen komen en dat er geen uitzonderingen ten gunste van bepaalde partners worden gemaakt. Hij zei, dat dit de enige steun is die hij van de overheid voor zijn bedrijfschap vroeg en wanneer die tot het gewenste resultaat; eerlijke concurrentie zou lei den, dan kan de toekomst toch wel met vertrouwen tegemoet worden gezien. Na een korte toespraak van de heer N. Parlevliet, voorzitter van de Neder landse Bond van Haringexporteurs en voorzitter van de Rederijvereniging De Vuurbaak, die eveneens het initiatief van Ouwehand's bedrijf loofde, dankte de heer D. Ouwehand alle sprekers, waarbij hij een bijzonder woord van dank richt te tot het personeel, zonder wiens mede werking het bedrijf niet tot de huidige resultaten had kunnen komen. De heer Ouwehand nodigde daarop mi nister Lardinois uit de nieuwe fabriek te openen. Met een druk op een knop stel de de minister een deel van de fabriek, de hypermoderne inleg-verpakking, in werking. Honderden gasten werden vervolgens door het fabriekscomplex geleid en voor gelicht door een staf van deskundigen. Een grote verscheidenheid van produk ten was uitgestald en er was gelegenheid tot „onbeperkt proeven". (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „Ht begint ons grote lijks te vervelen dat men zo'n argwaan koestert jegens Zandvoort bij de bespre king van toevoerwegen naar onze plaats. Men denkt dat wij geen opvangmogelijk heden voor het verkeer willen maken. Welnu, de plannen voor een rondwegen stelsel zijn al vastgesteld door de raad. Alleen uit praktische overwegingen heb ben GS het nog aangehouden: tot het streekplan voor Zuid-Kennemerland is vastgesteld". Aldus burgemeester A. Nawijn van Zandvoort, die gistermiddag op de hoor zitting van de provinciale commissie voor liet streekplan Zuid-Kennemerland de visie van zijn gemeentebestuur vertolk te. Hij deed een aanval op de Provin ciale Planologische Commissie, die vol gens hem ten onrechte voor een kleine ringweg om Zandvoort gekozen heeft met het argument, dat de badplaats maar 15.000 inwoners telt. „De verkeersproble matiek waar het hier om gaat staat in geen verhouding tot de omvang van Zandvoort", stelde hij. De kleine ringweg, circa vier kilometer lang, biedt volgens de burgemeester on voldoende afvoermogelijkheden, vooral omdat hij voor twee derde deel uitmaakt van het lokale stratenplan. De enige op lossing is volgens hem een grote ringweg buiten Zandvoort, van zo'n zeven kilome ter lengte. Over de opvatting, dat de badplaats niet voor uitbreiding vatbaar is en bij een gelijk blijvende toestand geen nieuwe we gen nodig zouden zijn, merkte hij op: „Jaja, zet maar een bordje „vol" op Zandvoort. Ik begrijp niet hoé een zin- BEVERWIJK. Een van de plaat sen, waar de NOS woensdag een groot scheeps verklezingsonderzoek instelt, is Beverwijk. Het onderzoek, dat onder lei ding staat van Marcel van Dam, wordt gehouden in 24 stembureaus verspreid over het hele land. Het onderzoek houdt in, dat mensen die hun stem hebben uitgebracht wordt verzocht in een ander stemhokje te gaan voor het invullen van een formulier. Hier op wordt hen alleen gevraagd wat zij zo juist hebben gestemd, of zij de vorige keer aan de verkiezingen hebben deelge nomen, hoe zij toen hebben gestemd en hoe zij in 1971 zouden stemmen voor de Tweede Kamer, indien er door combina ties aan de verkiezingen deelgenomen zou worden. Bij die combinaties wordt gedacht aan de christelijke partijen, het PAK en een combinatie van andere par tijen. Het onderzoek heeft grote waarde, vooral omdat Van Dam heeft voorspeld dat hij daardoor reeds vroeg op de avond een bij benadering juiste prognose van de uitslag van deze verkiezingen kan ge ven, doch ook als opinie-onderzoek. Men hoopt dan ook op veel medewerking van de kiezers, die het formulier geheel ano niem zullen invullen. nig mens dat kan beweren. Dat is een goedkope en nergens toe leidende kreet". Op de vraag van een der commissie leden of er wel ruimte voor uitbreiding van de plaats aanwezig was. antwoordde de burgemeester, dat hij de uitbreidings gedachte baseerde op een van de provin cie afkomstige prognose. Op de vraag of de pier niet sterk ver- keersaantrekkend zou werken terwijl er in het wegenplan geen rekening mee is ge houden antwoordde de burgemeester: „Ik moet eerlijk bekennen dat ik het persoon lijk niet erg zou vinden als de pier er niet komt; maar we zitten nu eenmaal met een raadsbesluit van 1963". De pier zou volgens hem vooral ook een functie krijgen als recreatieobject buiten het sei zoen. De heer J. J. Pas sprak namens het Actiecomité Autowegen Zandvoort, en namens „de honderdduizenden, die 's zo mers over de wegen naar Zandvoort moe ten kruipen". Van de laatste groep be schikte hij evenwel (bij navraag) niet over handtekeningen ter ondersteuning van zijn argumenten. Hij zei te willen protesteren tegen het protest van de na tuurbeschermers „Als de Weg De Ranitz er niet komt is het over een paar iaar afgelopen met het economische leven van Zandvoort", voor spelde hij. Volgens hem zijn er nu al bus ondernemingen die geen reizen op Zand voort meer willen uitvoeren. Hij wees er nog op dat de wegen des te harder nodig zullen zijn als de pier er is. Ook de kansen voor het vestigen van een casino met roulette zouden volgens hem steeds gunstiger worden, zodat ook daarvoor een extra verkeersstroom te verwachten zou zijn. Maandag in IJmuiden aangekomen: Galway Blazer, Continentaal Plat, IJmuiden; Deneb, Trondheim; Waalborg, Swansea; Annukka Aar- nlb, Houston; Hoechst, Djakarta; Birkenstein, Bremen; Martha Friesecke, Poole; Willem Koerts, Liverpool; Holland Express, Bordeaux; Aurora, Swansea; Anette Bas, Hamlna; Hella, Swansea; Viola, Dordrecht; Crinan, Port Talbot. Maandag van IJmuiden vertrokken: Galway Blazer, Continentaal Plat, IJmuiden; Balmung, Gothenburg; C. V. Lightning, Bremen; H.K.S. De Hoop, Noordzee, IJmuiden; Prinses Mar griet. Vigo; Els Teekman, Poole, IJmuiden; Balka, Rotterdam; Marie, Narvik; Barken, Go thenburg; Yorkshire, Antwerpen; Novel, Rot terdam; Wangeroog, Rotterdam; Gotama Jay- anti, Paramaribo; Confld, Londen: Wolanda, Hamburg; Amstelborg, Middelburg; Breehom, Bolnes; Voline, Dagenham; Ine, Londen; Zaan, Aberville: Martha Friesecke, Poole; Akademik Yuriyev, Rotterdam; Dania, Rotterdam. Dinsdag in IJmuiden aangekomen: Volente, Rotterdam: Femhurst, South Shields; Astyanax, Durban; Stephanitor, Tubarao; Rose, Swansea; Tuskar, Neath; Kormoran Isle, Bremen; Wil mington, Londen; Nanna, Dagenham; Helios W., Rouaan: Karonga, Le Havre. Dinsdag van IJmuiden vertrokken: Amberley, Londen; Eemland, Tenerife; Gaasterland, Am- ceio; Brinda, Poole; Gooiland, Bremen; Holland, Bremen; Nordsee, Uddevalla: Cayber, Hourton. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.) Dolle Mina. De door de actiegroep Dolle Mina voor gehuwden georganiseer de bijeenkomst, die aanvankelijk was ge pland op woensdag 11 maart en door be paalde omstandigheden moest worden verschoven naar woensdag 18 maart, is voor de tweede maal uitgesteld In ver band met de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten en de rechtstreeks tele visieuitzending van de voetbalwedstrijd FeijenoordVorwarts Berlin op woens dag 18 maart wordt deze bijeenkomst nu gehouden op woensdag 25 maart in het clubgebouw De Meerpaal 's avonds om acht uur. VELSEN-NOORD. De samenwerking tussen het clubhuis „De Meerpaal" aan de Banjaertstraat 13 en buurthuis „De Loods" aan de Geelvinckstraat 28 in Vel- sen-Nrd. gaat voortreffelijk. De inwoners van Velsen-Noord zijn door het uitgeven van gezamenlijke berichten min of meer voorbereid op het feit, dat men verwacht nog dit jaar te komen tot één buurthuis, waardoor dit werkterrein voor jeugd in de eerste plaats maar ook voor ouderen, tieners, twenners en volwassenen volle dig wordt gebundeld. Inmiddels hebben beide buurthuizen programma's samen gesteld met betrekking tot de activitei ten in de komende maanden. De Meerpaal heeft voor de oudere jeugd van 14 tot 19 jaar een vakantie kamp van 1 tot 8 augustus in voorberei ding naar de Peel in Noord-Limburg, ge noemd „Hollidays on the Peel". De tocht heen en terug wordt per bus gemaakt, maar fiets of brommer kunnen worden meegenomen. Hoe dit vakantiekamp wordt geprogrammeerd ligt aan de deel nemers, die voor 55,- voor werkenden en 50,- voor studerenden volledige in spraak hebben. Op het programma staat de musical „Pas op, zwarte kat", handelende over een zeeroversbende, die ergens op een eiland een kasteel ontdekt. Deze musical gespeeld door een groep van veertien jongens en meisjes van de balletgroep, toneel- en muziekclub, zal in april de eerste uitvoering beleven. Kinderclubs voor de jeugd van 5 tot 10 jaar zijn in De Meerpaal elke maan dag-, dinsdag-, donderdag-, en vrijdag middag en elke woensdagmiddag om half vier worden voor kinderen van 4 jaar af teken-, lach- en dierenfilms ver toond. Van 18 tot 25 juli is er van De Meerpaal een kindervakantiekamp in Te- teringen tussen Breda en Oosterhout in een zeer bosrijke omgeving. Hiervan zijn de kosten met heen- en terugreis voor het eerste kind uit een gezin ƒ45,-, voor het tweede kind ƒ40,- en voor het derde en meer 35,-. Zowel voor het ouderenkamp als voor de kinderen is er de aanmelding woensdagavond tussen half zeven enhalf acht. De Meerpaal beschikt ook over een ets- groep op zaterdagmorgen tussen 10 uur en half een, geleid door Paul Höhner in zijn atelier in Velsen-dorp. Deze groep blijkt zeer succesvol onder volwassenen. De Meerpaal nam ook het initiatief mee te werken aan de gelijkstelling van man en vrouw in het kader van de Dolle Mina- actie. Op dinsdag 21 april wordt in clubhuis De Meerpaal weer een modeshow gehou den, speciaal vóór en dóór tieners van Velsen-Noord, die de nieuwe zomermode ten aanschouwe brengen, waaronder bad kleding. De jaarlijkse wielerronde voor de jeugd op gewone fietsen die al verscheidene jaren door De Meerpaal wordt gehouden, staat nu op het programma voor de vie ring van koninginnedag op 30 april. De traditie getrouw zullen weer vele prijzen beschikbaar zijn. vooral omdat de winke liersvereniging „Wijkeroog" haar specia le medewerking gaat verlenen en het Oranjecomité Velsen-Noord daarin ook een aandeel zal hebben. Om in het kader van de feestelijke da gen te blijven zal de viering van de be vrijdingsdag op 5 mei door de leiding van buurthuis De Loods worden verzorgd voor wat betreft de kinderfestiviteiten in Velsen-Noord. Daarin wordt medewer king verleend aan de organisatie van de Contactcommissie Velsen-Noord van de Velser Gemeenschap. Degenen, die willen medewerken bij de voorbereiding en de uitvoering van het kinderprogramma op deze dag kunnen informaties inwinnen bij de assistente van De Loods, mejuffrouw D. Pasman, telefoon 02510-24025. De leiding van De Meerpaal moet we gens de grote belangstelling de club voor handenarbeid splitsen. Dit heeft tot ge volg, dat jongens van 9 tot 12 jaar nu op maandagavond van 7 tot 8 uur en de meisjes van dezelfde leeftijdsgroep op donderdagavond van 7 tot 8 uur bezig kunnen zijn. Voor het overige zijn er elke dag vaste programma-uren voor de jeugd met kin derclubs, muziek- en gitaarles, biljarten, toneel en jeugdcafé in De Meerpaal. „De Loods" draagt ook het zijne bij tot ontspanning en verstrooiing van de jeugd en volwassenen. Daar zijn de peu- terspeelgroepen een frappant voorbeeld. Wekelijks worden ongeveer tachtig peu ters beziggehouden. Er is kleutergymnas- tiek voor 2 tot 5-jarigen van half vier tot half vijf op donderdagmiddagen. De judogroepen voor 6-15 jarigen op maan dag van 4 tot 8 uur en de balletgroepen op dezelfde tijden dinsdagmiddag kunnen nog wat uitbreiding hebben. Voor volwassenen is er damesgymnas- tiek op dinsdag van half negen tot half tien; handenarbeid donderdagmiddag van twee tot half vier, volleybal dames don derdagavond van 8 uur tot half tien en voor heren vrijdagavond van zeven tot negen uur. Zaterdagmorgen betekent filmvertoning voor kinderen, te beginnen om tien uur. Het tienerprogramma is in De Loods zeer afwisselend elke dinsdag-, woens dag-, donderdag- en vrijdagavond van zeven uur tot half elf met „open house," waarin de discozolder, sporten, tafelten nis, sieraden maken, potten maken op een echte pottenbakkersschijf, emaille ren en een praatje maken tot de ont spanning behoren. Voorts kent De Loods ook zijn balletgroep, handenarbeid, vol leybal en discussie over actuele onder werpen voor de ouderen en volwassenen. Eind maart wordt een discussie-avond gehouden met deskundige voorlichting over de gevolgen van verslaving aan ver dovende middelen in Amerika.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7