Koersen te Hilversum Yi Voorzitter oud-semiprofclub Hilversum: OVERGANGSKLASSE ENIGE OPLOSSING VAN SANERING! VAN BETAALD VOETBAL RUUD DE BOER: „Er wordt teveel met trainers ger 1 DE ELFSTEDELINC cms Reactie FIBA-voorzitter op besluit honkbalfederatie Go Ahead wacht op noppen-rapport Steevens tobt met knieblessure Waldhof en Schaar verloren Fins ijshockey team verraste Zweden Finalisten voor anker-kader 71/2 Bundesliga wiMwao// Jrw fe&Sf c WOENSDAG 18 MAART 1970 De vermoedelijke opstellingen luiden FC VORWARTS «^(TW^aSf^l^Tkdel Gevolg Sport in het kort Chelsea versloeg Stoke City: 1-0 vsm DOOR DICK BRUYNESTEYN C H R I 5» R A C K STHDEWToOAT FEIJENOORD Treytel Laseroms Israel Jansen Kindvall Van Duivenbode Van Hanegem Moulijn Geels Hasil Scheidsrechter Josef Krnavek (Tsjecho-Slowakije) Strübing Roemers Frassdorf Begerad Nachtigall Withulz Müller Zulkovski Piepenburg Nöldner Hamann .V... Hilversum. De eerste uitslagen van de dinsdag gehouden koersen van Hilversum zijn: Sneeuwklokjesprijs 2000 meter met autostart: 1. Ina van Hovi (P. Petersen) 3.02,7, 1.31,4; 2. Inspirit; 3. Hollo Z. Winn. 3,10 pi. 1,30 1,70 1,10; kop. 8,40; cov. 9,20; trio 167,50. Crocussenprijs 2000 meter met autostart: 1. Ina (G. W. van Eykelenborg) 2.58,9, 1.29,5; I. Floor D; 3. Hurlew Gerda. Winn. 5,50 pi 2,80 2,00 2,60; kop. 11,60; cov. 9,70. Blauwe Druifjesprijs 2040 meter: 1 Guy Hannover II (A. J. Mollema) 2.57,5, 1 27,0; 2. Glittering Jewel; 3. Flora Axkit. Winn. 7,40 pi. 1,70 1,30 2,20; kop. 5,70; cov. 3,70; trio 563,70. Grote Maart Prijs tweede afdeling 2000 meter: 1 Dorus van Rood en Noot (A. de Graaf) 2.48,6, 1 24 3 2 Esta Beroona; 3. Quick Smoke. Winn. 12,20 pi. 2,90 1.60 2,00; kop. 13,70; cov. 5 50 'Tulpen Prijs 2400 meter met autostart: 1. Gezina (J. Wagenaar jr.) 3.26,0, 1.25,8; 2. Dea Alkestis VE; 3. Dacron Dear. Winn. 2,60 pi. 1,50 1,90 2,60; kop. 14,00; cov. 6,50. Grotet Maart Prijs tweede afdeling 2000 meter: 1. Calumet Bulwark (J. Wagenaar Jr.) 2.48,7, 1.23,5; 2. Royal Hannover; 3. Anton B. Winn. 2.70 pi. 1.50 1,70 2,90; kop. 7,00 6,40; trio 37 10 Anemonen Prijs 2000 meter met autostart: 1. Go My Dear (J. de Leeuw) 2.52,9 1.26,5; Fair Lady. Winn 4 70 pi. 4,20 5,80; kop. 35,40; cov. 5,70. Sneeuwklokjes Prijs tweede afdeling 2000 me ter met autostart 1, Gavottoe R (J. Wagenaar jr.) 3.02,9, 1.31,5, 2, Guardo Beroona; 3. Houtduif S. Winn. 3,10 pl. 2,30 3,40 3,60; kop. 9,40; cov 12,20. H^\nndlaiï,5bDplU15'.00 30,50 5,20; kop 18,30; cov. 42,80; trio 6.489.20. Eranthis Prijs 2420 meter: 1 Flaemingsgold (C. D. Imming) 3.36,9, 1.28,9, 2. Honey Six; 3. Guusta H. Winn. 560,00 pl. 3,00 3,80; kop. 13,50, cov. 5,60. Totalisatoromzet 212.765,00. Vanmiddag nog zat Happel te wachten. Te wachten op de vanavond te spelen wedstrijd. Totalisatoromzet 212.766.00. I .uuuuuuuinnnnnnnnnnnnnmwn (Van onze sportredactie) HILVERSUM „De enige oplos sing voor de sanering van het betaal de voetbal in Nederland is het instel- I len van een overgangsklasse. Dat zou dan een afdeling moeten worden die DEVENTER. - Van Go Ahead-zijde I eIijken is met de Westduitse in men op dit moment nog niet zeggen of door de club gevraagd zal worden de I Regionally, waar zowel amateur- als wedstrijd tegen FC Twente over te laten betaalde verenigingen in uil kunnen spelen. Deze mogelijkheid bestaat nu de komen". Dat is het standpunt van de voorzitter van de oud-semiprofclub Hilversum, mr. J. H. Lobsteyn, ten aanzien van de malaise waarin het betaalde voetbal in Nederland ver keert. (Van onze sportredactie) 5NTER. Van Go Ahes kan men op dit moment nog niet zeggen spelregelcommissie van de KNVB de nop pen onder de voetbalschoenen van de Twente-spelers Ten Donkelaar en Van der Vall heeft afgekeurd. De noppen waren de spelregelcommis sie toegespeeld nadat Go Ahead gepro testeerd had tegen het schoeisel van de Twente-spelers tijdens de wedstrijd in Enschede twee weken geleden. Go Ahead-administrateur A. T. Jans sen: „alles wat we weten over die nop pengeschiedenis hebben we in de krant gelezen. Officieel weten we van niets. We moeten eerst het rapport van de KNVB afwachten." Jan Veenstra de Go Ahead-verdedi- ger wiens been in de wedstrijd tegen Twente doör één van de omstreden nop pen werd opengehaald ondervindt geen enkele hinder meer van zijn wond. Al „Bij de oprichting van het betaalde voetbal heb ik het zelfde idee al naar voren gebracht, maar nu pas verwacht ik dat het binnen afzienbare tijd gereali seerd zal worden", vertelt Lobsteyn, oud lid van de sectie betaald voetbal. „Het betekent voor semi-profclubs namelijk een eervolle en gemakkelijke teruggang. In die overgangsklasse zullen zij immers geconfronteerd worden met de amateur- top, zij zullen niet meer naar de ama teur vierde klasse terug hoeven te keren Wel moeten in die klasse „onafhanke- verleden zondag speelde hij weer mee in lijken", zoals het ook wel eens genoemd de thuiswedstrijd tegen DOS. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Harry Steevens zal niet kunnen deelnemen aan de klassieker Mi laanSan Remo, die morgen wordt ge- reden. Steevens heeft tijdens Parijs-Nicefonalliga zo'n man of twaalf op de trans- - I ferlijst moest plaatsen en dat zal hier on- last gekregen van een oude knieblessure. getwJijfeld ook wel gebeuren." Hij is onder behandeling van een specia-| - r. -i KNVB-secretaris Burgwal is niet erg hst In Aken. De plaats van Steevens in opümistisch wat het „pian-Lobsteyn" be- MilaanSan Remo wordt ingenomen door treft ^et staat niet op de agenda van r, «Vww-i-A I j- j- j,i;t wordt de maximumbedragen die door de semiprofs per seizoen verdiend kun nen worden, geregeld worden. De spelers mogen natuurlijk niet meer verdienen dan in de tweede divisie." „Het onvermijdelijke gevolg is dat een groot aantal spelers het team zal verla ten. Als voorbeeld kan FC Nürnberg dienen, dat bij de degradatie naar de Re- Caballero-reserve Daan Holst. Het starten van Eddy Merckx in Milaan I —San Remo is niet zeker. In ParijsNice heeft hij weer hinder ondervonden van een hardnekkige oude blessure. Merckx beslist donderdagochtend pas over zijn j deelname. MENTON. Trudie Waldhof-Groen- de vergadering die de verenigingen uit het betaalde voetbal zullen houden. Het lijkt me bovendien een zaak die ook de amateurs aangaat, al is er door die be taalde verenigingen wel over een prin cipe te praten. Die toestemming van de amateurs zie ik zo maar niet, mede om dat er een structurele scheiding tussen het betaalde en het amateurvoetbal voor de deur staat. De amateurs hebben de betaalde verenigingen immers al vaak een kans gegeven. Twee jaar geleden nog kwam een club die met betaald voetbal stopte in de tweede klasse terecht ,maar Hilversum was de enige ploeg die van die man en Marijke Schaar-Jansen hebben regeling profiteerde. Bovendien blijft het „4j .roti l>*4 fl-jmPdHuh I allii'/I oon mfiöililt mint O TT) gisteren de eindstrijd van het damesdub belspel bö het internationale tennistoer nooi van Menton verloren. Gall Chan- freau-Sherriff (Fra.) en Marilyn Asher (V.S.) wonnen met 6-3 en 6-1. Gail Chanfreau was ook succesvol in de laatste wedstrijd van het dames enkel spel, Corinne Molesworth (G.-Br.) maakte siechts drie games tegen de in Australië geboren Frangaise, 6-1, 6-2. Het heren dubbelspel eindigde in een overwinning voor de Roemenen Sever Dron en Peter Marmureanu. Zij bedwongen de Fransen Wanaro n'Godrella en Georges Goven met 3-6, 6-3, 6-4. ATLETIEK. De controle op het gebruik van stimulerende middelen bij de Euro pese indoor atletiekkampioenschappen in Wenen is negatief geweest. Zeven atleten hebben zich na afloop aan het door dr. Ludwig Propkop uitgevoerde onderzoek onderworpen. ATLETIEK. De Amerikaanse atleet John Carlos heeft dinsdag bij wedstrijden in Melbourne de 60 yards gewonnen in de uitstekende tijd van 6,1 seconden. De 220 yards liep Carlos in 20.3 seconden. VOETBAL. Partizan Tirana veroverde de Albanese voetbalbeker door een over winning op Vllaznia. De uitslag was 4-0. Partizan had de eerste ontmoeting met 1-0 verloren. natuurlijk altijd een moeilijk punt om amateurs en profs in één klasse onder te brengen. Ik houd daar niet zo van." 21—2 17—:* 12—8 3—22 STOCKHOLM. Het Finse ijshockey I team heeft gisteren voor een grote verras sing gezorgd in het toernooi om het we reldkampioenschap in Stockholm door Zweden, dat als een van de kanshebbers voor de titel werd beschouwd, met 3-1 te verslaan. Door deze zege nemen de Fin nen nu achter Rusland, dat weinig moeite I had met Polen (7-0), de tweede plaats in. De beslissing viel in feite reeds in de eerste speelperiode. Binnen vier minuten namen de Finnen een voorsprong van 2-0,1 Linnonmaa in de 10e en Rantasila in de 14e minuut maakten de doelpunten en I voegden hieraan in de 21e minuut nog een treffer toe. De Zweden waren aangeslagen en kwamen niet verder dan een doelpunt van Karlsson. De stand na de derde dag ziet er als volgt uit.: 1. Rusland Finland 3. Zweden 4. Tsjechoslowakije 5. Polen 6. Oost-Duitsland AMSTERDAM. Er is in de voorwed- strjjden van het nationaal kampioenschap I anker kader 71/2, de titelstrijd wordt van 16 tot 19 april in Hoensbroek gehouden, door enkele deelnemers uitzonderlijk sterk gespeeld. De Brabander Lambert van Leur eindigde met 30,50, het jonge Limburgse talent Jean Bessems kwam tot 28,88. Dat zijn hogere gemiddelden dan de 28,37, waarmee Henk Scholte vorig jaar kam pioen werd. De EindhOvenaar, Hans Vul- tink en Bert van Nijnatten waren vrijge steld van het spelen van voorwedstrijden op grond van hun plaatsing in het laatste kampioenschap. De deelnemers voor Hoensbroek zijn in I volgorde van moyenne: Lambert van Leur (Oss 30,50), Jean Bessems (Cadier en Keer 18,88), Henk Scholte (Eindhoven 28,37), Joop Roodenburg (Voorhout 23,68), Hans Vultink (Groenlo 20,92), Bert van Nijnat ten (Steenbergen 18,15), Louis Rijvers ('s-Gravenzande 17,76) en Flip Beekman (Amsterdam 14,76). LONDEN. Voor de Engelse compe titie werden dinsdag twee inhaalwed strijden gespeeld. De uitslagen zijn: Chelsea—Stoke City 1-0; Manchester Uni tedBrunley 3-3. (Van onze sportredactie) VELSEN-NOORD. Oefenmeester Ruud de Boer (48 jaar) heeft zo zijn eigen opvattingen over trainen. Als die opvattingen niet stroken met de mening van het bestuur of indien de resultaten beneden de verwachtingen blijven dan wordt de betrokken trai ner op een beleefde manier verzocht om zijn biezen te pakken. De Boer heeft dat al tot twee keer toe aan den lijve ondervonden. Het is een regel wat dat betreft kan men een parallel trekken die zowel faeldt voor de be taalde sector als bij de amateurs. Dat er bij de veelvuldige trainers fluctuaties vaak sprake is van een merkwaardige discrepantie wordt nog eens bevestigd door het verhaal van De Boer, die ruim een half jaar gele den in dienst trad als trainer van tweedeklasser Purmersteijn. De Boer: „Half februari kreeg ik te horen dat mijn contract voor het volgende sei zoen niet zou worden verlengd. Niet dat ik het volgens het bestuur als trai ner slecht deed, integendeel, maar ik was volgens de heren niet autoritair genoeg. Ze hadden liever iemand die wellicht iets minder goed trainde, maar tegenover de spelers een harde re houding aan zou nemen" Voor de Boer aanleiding om zijn conclusies te trekken en op staande voet te vertrekken. De Boer: „Ja na tuurlijk. Ik zou met een bord voor mijn kop hebben gelopen als ik nog vijfeneenhalve maand was gebleven. Hun redenering klopte namelijk niet helemaal. Aan de ene kant kon ik ver trekken, terwijl er aan de andere kant tot mijn vertrek niets zou ver anderen. ik zou de training volledig tot het einde van mijn dienstverband mo gen blijven bepalen. De mentale kant (wat ik niet goed zou doen) en de technische kant." Lang duurde de trainingsloze^periode van De Boer echter niet. De man die na twaalf jaar voetbal bij Stormvo gels in 1953 zijn trainerscarrière start te bij VVB, trainde vier jaar Stormvo gels, was twee jaar hulptrainer bij Tel star (waar hij werd uitgeleend aan VSV) en is nu opnieuw terechtgeko men bij de vereniging waar hij ook is begonnen. Toch heeft zijn voortijdig vertrek bij Purmersteijn De Boer nog in zijn con clusie gesterkt dat „er te veel met trai ners wordt gerommeld". Je krijgt", al dus De Boer, „de tijd niet meer. Men wil te snel resultaten zien". Het groot ste probleem waarmee De Boer zich bij VVB ziet geconfronteerd, is lijfsbe houd. Afgelopen zondag werd al een concrete stap door de 1-0 zege tegen het sterke Zaandijk in die richting gezet. Hij heeft ook nog geen contract getekend. Het is voorlopig van beide kanten vrijblijvend. Bovendien heeft hij ook zijn methoden niet gewijzigd. De Boer: „Ik blijf bij mijn eigen op vattingen. Als men het daarmee oneens is, dan vertrek ik". Methoden die niet teveel theorie in calculeren. De Boer: „Er wordt veel te veel getheoretiseerd. Het wordt al lemaal teveel van de wetenschappelij ke kant benaderd. Als een voetballer goed rechts kan schieten, dan moet je niet proberen om het hem ook links te laten doen. Als een speler lang is, dan moet je zijn koptechniek ontwikkelen". Het vormt ook zijn grootste bezwaar tegen een man als Georg Kessler. die volgens De Boer theoretisch misschien erg knap is maar de materie te ethisch benadert, De Boer is een man van de oude stempel. Hij heeft diploma kandi daat-oef enmeester (staat gelijk aan B-licentie). Een loopbaan als full-time trainer heeft De Boer zich allang uit zijn hoofd gezet. De Boer: „Daar ben ik te oud voor. Bovendien zie ik het meer als een hobby dan als beroep. Aan de andere kant moet je je wel profes sioneel instellen want je bent als trai ner van een amateurclub de enige betaalde man tegenover de compo nenten bestuur-spelers-publiek, erg 'kwetsbaar. Mijn maatschappelijke functie (boekhouder bij Van Gelder en Zonen) gaat echter voor mijn trainers loopbaan." De Boer denkt echter wel positief over een functie als manager Hoewel hij zich realiseert dat aan een dergelijke man hoge eisen worden ge steld, vertelt hij, „Dat lijkt mij wel aardig. Het is uiteraard een moeilijke functie. Het is vaak een samenspel tussen twee mensen. Zoals bijvoor beeld bij Holland Sport. Ik geloof dat Dirk Nijs en Cor van der Hart de za ken wel aardig oplossen". De tototips van Ruud de Boer lui den: GVAV—DWS 1 Go AheadPSV 3 NACHolland Sport 2 TwenteADO 1 VitesseDe Volewijckers 1 HeraclesFSC 2 Willem IIFortuna VI3 Blauw Wit—De Graafschap1 DFCExcelsior 1 CambuurHelmond Sport 1 AGOWLimburgia 1 WageningenVelox 2 GooilandDe Baronie 1 BONN. In de Duitse Bundesliga heeft FC Köln gisteren Borussia Mön- chengladbach van de eerste plaats ver drongen door een overwinning van 3-0 op eigen veld tegen Werder Bremen. Het was de negende achtereenvolgende zege voor de Keulenaren. die Borussia, dat twee wedstrijden minder speelde, nu een punt achter zich weten. FC Köln heeft nu 40 punten uit 26 wedstrijden. De verdere uitslagen zijn: Eintracht FrankfurtRotweiss Oberhaussen 5-1, VFB Stuttgart—MSV Duisburg 4-3, Ham burger SV—Borussia Dortmund 4-3. ,SJ0ELTE..' URLtetÊl EU l//Af?E>£ DE \ISZ ACUTEE GEEAAKTTE. U/OUTJ6 Ia/AOHMAAP- WILLEMSTAD. De voorzitter van de internationale Amateur Honkbal Fe deratie (FIBA), de heer Juan Isa, heeft zich gisteren in Willemstad afkeurend uitgelaten over het besluit van de Euro pese honkbal federatie (FEB) spelers, die niet in Europa zijn geboren, van het toernooi om het Europees kampioen schap en andere internationale wedstrij den tussen Europese landen uit te slui ten. De heer Isa noemde dit besluit in strijd met de reglementen van de FIBA, welke gebaseerd zijn op die van het internatio naal Olympisch comité. Deze reglemen ten bepalen namelijk dat Antilliaanse spelers, die lid zijn van Nederlandse clubs wel voor het Nederlands team mo gen uitkomen mits zij een bepaalde pe riode in ons land woonachtig zijn. Vol gens de heer Isa zou Nederland bij de FIBA een protest moeten indienen tegen de beslissing van de Europese federatie. De secretaris van de FEB, de Neder lander G. van der Heijden, deelde naar aanleiding van bovenstaande mede: „Weliswaar zijn drie Europese landen (België, Italië en Nederland) aangeslo ten bij de FIBA, doch de Europese fede ratie als zodanig maakt geen deel uit van deze wereldbond. De internationale organisatie kan dus geen enkele invloed uitoefenen op de besluiten van de FEB, die op zijn beurt weer geen zeggenschap heeft over de contacten van België, Ita lië en Nederland met niet-Europese lan den. Het probleem is dat er internatio naai geen uniforme regeling bestaat. Er is de laatste maanden vrij veelvuldig gesproken over een samengaan van FIBA, FEB en andere organisaties, maar zover is het nog niet gekomen. Integendeel: de FEB-vergadering in Antwerpen besloot zaterdag dat de Eu ropese federatie voorlopig zelfstandig zal blijven omdat het congres van de FIBA. begin maart in Panama-City, en kele reorganisatie-voorstellen heeft afge wezen. Deze voorstellen, door mij na mens Nederland en de FEB ingediend, behelsden een grotere invloed van niet- centraal) Amerikaanse landen op het beleid van de FIBA door splitsing van deze wereldorganisatie in regionale con federaties, waarbij dan de FEB Europa zou vertegenwoordigen". Zoals reeds eerder werd bericht, heeft de heer Van der Heijden onmiddellijk na de stemming over het Italiaanse voor stel om niet in Europa geboren spelers te weren van Europese kampioenschap pen aangekondigd zich nader te zullen beraden over zijn positie als secretaris- penningmeester van de Europese fede ratie. TENNIS. In de wedstrijden voor de Aziatische zone van het tennistoernooi om de Davis-cup hebben Japan en Ceylon een voorsprong van 2-0 tegen respectie velijk Hongkong en Maleisië genomen. WIELRENNEN. De internationale wie lerwedstrijd van Cotignola is gewonnen door de Italian Vittorio Adorni, die in de sprint zijn landgenoot Felice Gimondi wist te verslaan. Adorni maakte een tijd van twee uur, 28 minuten. De afstand bedroeg 105 km. Patrick Sercu, de Bel gische wereldkampioen op de sprint ein digde op 1.10 achter de winnaar. Zijn landgenoot Antoine Houbrechts werd zes de in dezelfde tijd.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 17