Constructief vergaderen over flat, honkbalveld en gymnastieklokalen Paas-redame Herenoverhemden WACHTEN OP DE ZOMER 1 FAILLISSEMENTEN GEMEENTERAAD VELSEN „Veredelde snackbar" voor chalet in Santpoort G. Paardekooper was jubilaris ,A.D.O.' 50 jaar Iets van U bij? Jeugdsociëteit in Beverwijk Blijspel bij Het Voetlicht V erkeerscursus in Velsen Lezing over het aquarium Gymnastiek in Velsen Thriller in Micro-theater Burgerlijke stand van Velsen Ere-insigne na veertig dienstjaren Met „De Lichtboei" naar Engeland WOENSDAG 18 MAART 1970 Ingewikkeld Nieuwe flat Gymnastieklokaal 1 ENORME KOLLEKTIE in vele effen kleuren en fantasie dessins. Bij ieder overhemd een Zelfbinder naar uw keuze cadeau Lange Nieuwstraat/Marktplein Telefoon 1 52 05 - IJMUIDEN OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Doordat de gemeenteraad van Velsen dinsdagavond geen overwegende bezwaren kenbaar heeft willen maken tegen het voorstel van B en W. het pittoreske pand aan de Wüstelaan, dat bekend staat als „Het Chalet voor een bedrag van f 80.000 te verkopen aan de heer J. G. Wester hoven uit Santpoort, zal ook dit fraaie gebouw over enige tijd als café restaurant kunnen worden geëxploiteerd. Wat de overige voorstellen be treft heeft het college evenmin een bijzonder moeilijke avond gehad, want ook de aanleg van een honkbalveld op het sportpark „Zeewijk" werd over het algemeen met grote instemming begroet, hetgeen in dezelfde mate het geval is geweest met de aangekondigde bouw van een gymnastieklokaal en een stervormig flatgebouw, eveneens in het uitbreidingsplan „Zeewijk". Alleen de fracties van de PSP. en de C.P.N. weigerden met het laatstge noemde voorstel mee te gaan, zij het dan ook om nogal uiteenlopende redenen. Nadat loco-burgemeester H. de Boe de verkoop van „Het Chalet" als voor zitter aan de orde had gesteld, gaf de heer Schotman V.V.D.) te kennen het in grote lijnen met dit voorstel eens te zijn, alleen had hij liever gezien dat he: college de burgerij meer in deze zaak had betrokken. Ook pleitte hij voor het behoud van het rustieke bruggetje, dat volgens spreker hoog genoeg zou moeten blijven om de schaatsenrijders niet te hinderen. De heer Hoek (P.S.P.) meende te weten dat het pand door Monumenten zorg onder bescherming is genomen waaruit hij concludeerde dat de res tauratie aan bepaalde voorschriften zal zijn gebonden. Daarom had hij node een kettingbeding gemist, zodat het spreker niet duidelijk was wat er met het pand zou moeten gebeuren, voor het geval de exploitatie over vijf jaar eventueel niet lonend zal blijken. Overigens wenste hij da heer Westerhoven met zijn „veredel de snackbar" van harte het meeste sue ces. Nadat de heer Andriesma (K.V.P.) op zijn beurt deze voorgestelde bestemming voor het Burgemeester Rij kenspark een wara aanwinst had ge noemd, waarbij hij niet verzuimde er nog even aan te herinneren dat zijn frac tie ongeveer vijf jaar geleden al op een dergelijke oplossing had aangedrongen, richtte wethouder Ockeloen zich voor zijn antwoord eerst tot de heer Schot man. Hij bracht hem daarbij onder de aandacht dat de ourgerij in feite door de gemeenteraad wordt vertegenwoor digd, zodat men op deze wijze al enigs zins bij het beleid wordt betrokken. Trou wens, het college is altijd bereid tot het verstrekken van nadere inlichtingen. En eventuele problemen met het bruggetje zullen door spreker stellig nader worden bekeken. En wat de opmerkingen van de heer Hoek betrof vroeg de wethouder enig be grip voor de enorm ingewikkelde situ atie bij de verkoop van een dergelijk oud gebouw. Dit voorstel wordl door het college dan ook als de enig reële oplos sing gezien, temeer omdat aan het par keerterrein geen enkel stukje natuur schoon behoeft te worden geofferd. Zo dat een kettingbeding door de heer Ocke loen volmaakt overbodig werd geacht omdat het gemeentebestuur, indien de exploitatie over vijf jaar inderdaad niet lonend zal blijken, humaan genoeg kan v/orden geacht om tot een redelijk ver gelijk te komen. De raad was het kennelijk eens met dit betoog, zodat hierna met algemene stemmen tot verkoop van „Het Chalet" werd besloten. Naar aanleiding van vragen van de heren Visser (Prot.-Chr.) en drs. Kraetzer (K.V.P is wethouder Oc keloen ook nog geruime tijd aan het woord geweest over de bouw van een stervormige flat, in de nabijheid van het Zeewijkplein. Hij verzekerde daarbij dat het college de leefbaarheid van deze wijk allerminst uit het oog verliest, zodat reeds een perceel grond is toegezegd aan het Apostolisch Genootschap voor de bouw van een verenigingshuis, dat ook aan anderen in gebruik zal worden gegeven. Voorts is bij de plannen voor een winkelcentrum op het Zeewijkplein eveneens met de bouw van een soortge lijk gemeenschapshuis rekening gehou den. Daarnaast heeft het college voorge steld een perceel grond nabij dit plein voor 250.000 te verkopen aan de Aan nemingsmaatschappij J P. van Eeste ren n.v. uit Rotterdam, voor de bouw van een stervormige flat met honderd zesentwintig woningen Ook dit voorstel achtte de wethouder volkomen verant woord, omdat de grond op deze wijze optimaal kan worden benut. De huur hiervan zal, de gebruikelijke service in begrepen, globaal van f 275 tot 325 per maand bedragen, waarmee het college de noodzakelijke doorstroming opnieuw hoopte te bevorderen. Deze huren deden de heer Kruis man (C.P.N.) het voorhoofd fronsen en geërgerd opmerken, dat hiermee de gegadigden op de wachtlijst weer niet kunnen worden geholpen. Deze opvat ting werd door wethouder Ockeloen prompt bestreden, die meende dat het bestaan van hoge en lage inkomens nu eenmaal niet kan worden geloochend. Indien dergelijke duurdere woningen niet zouden worden gebouwd, moeten de inwoners van deze gemeente met een hoger inkomen worden ondergebracht in voor hen relatief te goedkope huizen. De bouw van deze grote fiat zal de gewens te doorstroming ongetwijfeld ten goede komen, waarmee dan uiteindelijk ook de gezinnen op de wachtlijst weer gebaat zullen zijn. De C.P.N.-fractie wenste zich op dit punt echter niet te laten overtuigen, zo dat de heren Kruisman en Hoorn zich als tegenstemmers meldden. De P.S.P.-fractie schaarde zich aan hun zij de, maar dan op grond van de bekende opvattingen over erfpacht. Het voorstel over de aanleg van een honkbalveld op het sportpark „Zeewijk" kon daarop wel de algemene goedkeu ring verwerven. Vrijwel unaniem werd een en ander beschouwd als loon naar werken voor het succesvolle „Terrasvo- gels", waarbij alleen de heer Zuur bier (P.P.R.) er zijn spijt over betuig de. dat in de plannen nog een kleedgele genheid ontbrak. Wethouder Ockeloen verzekerde hem dat in de toekomst ook aan deze wens zal worden voldaan. Dit voorstel is echter met zulk een spoed in de raad gebracht, dat men nog niet in de gele genheid is geweest een dergelijke kleed gelegenheid te ontwerpen. Op deze wij ze kan het veld reeds in het volgend sei zoen worden bespeeld en de wethouder veronderstelde bij de gebruikers vol doende sportiviteit, om zich nog enige tijd te willen behelpen. En tenslotte werd aan dit alles door de raad nog de goedkeuring voor de bouw van een gymnastieklokaal in „Zee wijk" toegevoegd. Hierbij was het de heer Porck (P.v.d.A.) die het ontbre ken van een douchegelegenheid had ge constateerd, evenals hij in het project gaarne een „piepklein keukentje" zou zien opgenomen. „Waar komt dat ding nou eigenlijk?", wenste vervolgens de heer Hoek (P.S.P.) nog te weten, die eveneens de mogelijkheid wilde laten onderzoeken het lokaal te verwarmen, door middel van de levensgrote blokinstallatie in de onmiddellijke nabijheid. Voorzitter De Boer stelde de raad hierop in kennis van het streven van het college, in de loop der jaren in Vel sen elke twee scholen van een gymzaal te voorzien. Thans is de Dr. J. Th. Vis- serschool aan de beurt, terwijl daarach ter nog een tweede sal verrijzen, waar na de derde gymzaal is bestemd voor de J. F. Kennedyschool. De mogelijkheden voor een keukentje, zoals door de heer Porck werd gewenst, wilde de voorzitter nog wel eens bekij ken, maar een speciale douchegelegen heid achtte hij toch minder noodzake lijk. In de eerste plaats worden deze plannen ontworpen in overleg met aller lei deskundigen, terwijl deze lokalen daarnaast bijna niet meer door vereni gingen voor wedstrijden worden gebruikt. Daarop was wethouder Ockeloen voor deze ronde de laatste spreker, met zijn toezegging de suggestie van de heer Hoek te onderzoeken. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De heer G. Paardekoo per uit Beverwijk heeft dinsdag veertig dienstjaren bij Hoogovens volgemaakt. Ter gelegenheid hiervan werd in het dienstgebouw van warmbandwalserij 2 ADVERTENTIE Mevrouw Paardekooper gespt haar man het gouden horloge om. een jubileumbijeenkomst gehouden. Op verzoek van de jubilaris droeg de bijeen komst een besloten karakter. De heer Paardekooper trad in 1925 bij Hoogovens in dienst als bankwerkersleer ling in de constructiewerkplaats. Twee maal nam hij op eigen verzoek ontslag, maar evenzovele malen keerde hij naar zijr. „oude liefde" terug. De jubilaris is vanaf 1 december van het vorig jaar machinebankwerker bij de werktuigkun dige dienst van de plaatwalserijen. De heer B. de Heer, onderdirecteur technische dienst speldde de heer Paar dekooper het gouden ere-insigne met bril jant op, overhandigde de envelop met in houd en gaf mevrouw Paardekooper de gelegenheid haar man het gouden horloge om te gespen. ADVERTENTIE In afwachting van betere tijden liggen de strandwinkels in IJmui- den er thans nog „troosteloos en verlaten" bij. Maar gelukkig begint zaterdag officieel de lente weer, zodat de gezellige drukte, veroor zaakt door vele binnen- en buiten landers nog slechts een kwestie van enkele weken is. Overigens wordt het door deze foto wel dui delijk dat de entourage van dit complex nog altijd niet in staat is IJmuiden als badplaats tegenover Zandvoort of Scheveningen een concurrerende positie te laten in nemen. De maand mei zal bij de voetbal vereniging „ADO" uit Heemskerk in het teken staan van het vijftigjarig bestaan, welk jubileum het bestuur op gepaste wijze hoopt te vieren. Van daar dat een aantal oud-leden reeds een commissie heeft gevormd, met de bedoeling een bedrag bijeen te bren gen voor een feestgeschenk. Aan di verse giften is inmiddels al ongeveer zevenhonderdvijftig gulden binnenge komen, welk bedrag men uiteraard nog gaarne opgevoerd zou willen zien. Men kan hiervoor terecht bij de heren Jaap Kos, Luttik Cie 1: R. Rozing, G. van Assendelftstraat 8 en J. H. Duijn, Poelenburglaan 11, allen te Heems kerk. Voorts ligt het in de bedoeling een ADO-jubileumeditie te laten verschij nen, met een historisch overzicht van het wel en wee bij deze voetbalvereni ging tijdens de afgelopen vijftig jaar. Omdat niet alle adressen van de oud leden meer kunnen worden achterhaald kunnen zij, die het op prijs stellen een exemplaar van deze speciale uitgave te ontvangen, zich hiervoor vervoegen bij de secretaris, de heer R. Rozing, G. van Assendelftstraat 8. Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: damesschoen, knipbeurs met geld en ringetje, twee sleutels aan han ger, slee, transistorradio, autosleutel, dameshandschoen, verzekeririgsplaat- je bromfiets (PNS 580) huissleutel, bankbiljet, portemonnee met inhoud, muntbiljet, damespolshorloge, parkiet, passer, vijf paar pantoffels, pet, kin- derwant, aansteker, kinderportemon nee met inhoud, speelgoedauto, jon genspet, damesbril in étui, jongens jack ,paar herenhandschoenen. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks wonden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen af gegeven worden. In Beverwijk bestonden de gevonden voorwerpen uit klauwhamer, blauw wit kindersjaaltje, zwarte poedel, zes grote cakes, schoolétui met inhoud, po lyester matras, halsbontje, bruine san dalen, bruine gereedschapstas, heren horloge, trouwring, bromfietsband, wit te duif met ringnummer HOV '69, zwarte portemonnee met inhoud. Ook voor deze voorwerpen inlichtingen op het politiebureau. KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 14886 De Gereformeerde Jeugdcentrale voor Beverwijk en Heemskerk opent vrijdag 20 maart de nieuwe sociëteit „Alpha", waarvoor de ruimten van het gebouw aan het Moensplein in Beverwijk tot een gezellig geheel zijn omgebouwd. Aldus heeft men onder meer een sociëteitszaal met bar en zitjes verkregen, plus een verlaagd plafond van aluminiumfolie. Achter de bar bevindt zich, als verdwaald een schoolbank, terwijl de verdere attribu ten bestaan uit spotlights en een ge luidsinstallatie. Deze socitëeit richt zich voorname lijk op de jongeren van 18 tot 23 jaar, die uit alle delen van Nederland af komstig zijn en werkzaam in de in dustrie. „Alpha" wil vooral deze jon geren, die dikwijls eenzaam zijn, een mogelijkheid bieden tot gezellige ont spanning, zodat het ook in de bedoe ling ligt over te gaan tot het samen stellen van groepjes voor het beoefe nen van fotograferen, cabaret, bridge, discussie en muziek. Ook de mogelijk heid tot bemiddelen bij het zoeken naar kamers zal door „Alpha" nog na der worden onderzocht. Met de heer Chris Sluiters als eind- regisseur geeft de toneelvereniging „Het Voetlicht" uit IJmuiden vrijdag 20 maart in het Hervormd Jeugdge- bouw aan de Rembrandtlaan 'n opvoe ring van het blijspel in drie bedrijven „Aan d'oever van een snelle vliet" door Esther Mc. Cracken. De verta- lig is van Jan Teulings. Het gezelschap beschikt thans over achttien werkende leden, zodat de grote bezetting weinig moeilijkheden heeft opgeleverd. Het stuk wordt aldus gespeeld door Leo Kemp, mevrouw H. Mineur, Yvonne de Jong, mevrouw R. Anderson, R. Koe ne, G. Meesters, Ria Kemp, mevrouw M. Kaan, Elly van Dorp, J. Koster, mevrouw R. Beentjes, Fons van Leen en mevrouw J. van Dorp. Het gemeentebestuur van Velsen heeft opnieuw een cursus over ver keersregels georganiseerd, waar mee donderdag 26 maart in het stad huis een aanvang zal worden gemaakt. Deze cursus is over vier avonden ver deeld en toegankelijk voor personen van achttien jaar en ouder. De kosten bedragen vijf gulden, inclusief een in structieboekje. Belangstellenden voor deze cursus kunnen zich aanmelden bij de bode van het stadhuis, telefoon 02550-19000, toestel 119. Ook schrifte lijke opgaven zijn' mogelijk. In samenwerking met een reisbu reau wordt door „De Lichtboei" uit Heemskerk een tiendaagse reis naar Engeland georganiseerd voor deelne mers van zestien jaar en ouder. Hier voor zal het jeugdhuis in Dover het uitgangspunt zijn voor verschillende trips, waaronder een meerdaags be zoek aan Londen met excursies naar het Buckingham Palace, de Tower Bridge, Picadilly Circus en de Big Ben. De reisduur is van maandag 27 juli tot woensdag 5 augustus. Het ge zélschap zal slechts uit tien meisjes en tien jongens kunnen bestaan, zodat spoedige aanmelding is gewenst. In lichtingen over de reïssom en het be talen hiervan bij „De Lichtboei". Maasstraat 5, Heemskerk. De aquariumvereniging „Velsen" heeft de heer H. Tomey uit Den Haag geïnviteerd voor een causerie met dia's over het onderwerp „De weg naar de top". Deze lezing is bedoeld om dui delijk te maken, dat het houden van een aquarium een bijzonder plezierige en voldoening gevende hobby is, zon der kostbaar, moeilijk of tijdrovend te zijn. Deze verenigingsavond wordt donderdag 19 maart gehouden in het Cultureel Centrum aan het Moerberg- plantsoen, waarbij alle belangstellen den zich als uitgenodigd kunnen be schouwen. De christelijke gymnastiekvereni ging „IJmuiden" geeft donderdag 19 en vrijdag 20 maart haar jaarlijkse uitvoeringen in de Velsense Stads schouwburg, waar medewerking aan zal worden verleend door het tamboer en trompetterkorps. Het programma voor deze avonden telt achttien num mers. In het Micro-theater in huize „Schey- beeck" in Beverwijk wordt vrijdag 20 maart door het Gronings Studenten Toneelgezelschap „Neemt Ons Zoals Wij Zijn" een opvoering gegeven van Agatha Christie's bekende thriller „De muizeval". De regier is van Mini Rost Onnes. HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 17 maart in staat van faillissement verklaard: Luis Wilfred Trenidad, hande lende onder de naam „Antartika", wonende in IJmuiden, gemeente Velsen, Scheiberg- iaan 82, rechter-commissaris: mr. J. D. Vink, curator: mr. J. W. Crefeld in IJmui den. Bij beschikking van de rechtbank is dinsdag, na gedaan verzet, uitgesproken de vernietiging van het faillissement van: Sjoerd Brattinga, handelende onder de naam Bratta Stijlmeubelen, wonende in Hillegom, Hoofdstraat 176, uitgesproken op 24 februari 1970; curator was mr. W. C. A. Klaufus in Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank is op dinsdag na gedaan verzet, uitgesproken de vernietiging van het faillissement van: Petrus Paulus Assendelft, wonende in Nieuw-Vennep, gemeente Haarlemmer meer, Venneperweg 457, uitgesproken op 3 maart 1970; curator was mr. A. van Dijk in Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank van 10 maart is in het faillissement van John van Steenis, wonende in Haarlem, Turf markt 18, handelende onder de naam John's Autoverhuur, uitgesproken op 3 maart in de plaats van mr. J. C. A. Korrel tot curator benoemd; mr. C. A. M. Splin ter in Haarlem. GEBORENA. Kok-Katers, z., Eenhoorn straat 25, IJmuiden; A. M. Plugboer-Has- sing, z., Bloemendaalsestraatweg 65, Sant poort; A. A. Dam-Kwaak, d„ Hyacinthen- straat 4, Santpoort; P. W. van Velthuijsen- Scholten, d„ Tasmanstraat 7, IJmuiden; P. van der Duin-Vermeulen, z., Julianakade 82, IJmuiden; W. H. Krijger-van der Steeg, z„ Steenbokstraat 42, IJmuiden; M. A. E. Metten-Vogelzang, z„ Orionweg 326, IJmui den; W. J. Korf-de Jong, d., Radarstraat 84 IJmuiden; F. Methorst-Holt, z„ Schiplaan 384, IJmuiden; J, M. Kruse Koster-Hof man, 7... Kruisberglaan 185, IJmuiden. OVERLEDEN: J. Thiero, 64 j., Tilanus- straat 24 III, Amsterdam; H. Blok, 73 j., echtgenoot van P. Maatjes, Coendersweg 90A, Groningen; M. E. Hoogland, 81 j., we duwe van J. de Ruijter, Driehuizerkerk- weg 75, Driehuis; A. Zwemmer, 79 j., we duwnaar van M. van der Wiele, Snellius- plantsoen 3, IJmuiden; P. H. Arisz, 73 j., echtgenoot van A. Stet, Casembrootstraat 39, IJmuiden; W. Visser, 78 j., weduwnaar van M. Verduijn, Burgemeester Rambon- netlaan 55, IJmuiden; P. J. Haver, 81 j., echtgenoot van E. C. M. van Velthoven, Fultonstraat 23, IJmuimen; J. Stolk, 91 j„ echtgenote van C. Boender, Zijkanaal B weg 10, Velsen-Zuid.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4