Afscheid van J. E. Hendriksen 1 m Raad zet planoloog Komter definitief aan de dijk Produktschapsprijzen aan vissers toegekend Restauratie PEN-centrale Elswout over naar Staats bosbeheer Fusie met „Idee '67" Discussie over koopavonden bij Personeel in de Handel Burgerlijke stand van Velsen VERENIGINGSNIEHWS In vol Koetshuis op Beeckesteyn „Strandtoestand" in IJmuiden Inbraak in „De Toorts" Ir. De Ranitz moet oplossing brengen voor Kop Zeeweg „Geen sprake van ongebruikelijke inbreng PPD" DEM wil af van katholiek stempel Belastingen in Bloemendaal mogelijk weer omhoog Voor de schippers die vis best verzorgden Havenberichten 3 weken IJMUIDER COURANT Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 20 MAART 1970 IJMUIDER COURANT snt Pt DRS. GIEBEN (Van een onzer verslaggevers) Bloemendaal stoot te duur landgoed af ELKE DAG NIEUWS Architecten Overeenstemming met andere gemeenten nodig 3 unieke aanbieding 1 RECORDERTAPE VeisendJ muiden Velsen-Noord (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In het Koetshuis van Huize Beeckesteqn hebben zeer velen woensdagmiddag afscheid genomen van de heer J. E. H. Hendriksen, procuratie houder van de NV Verenigde Scheeps agenturen van Halverhout Zwart en Zurmiihlen, die eind van deze maand met pensioen gaat. In het overvolle Koetshuis werden de heer en mevrouw Hendriksen hartelijk toegesproken door de directeuren van de NV. de heren A. S. Hammerstein en J. H. D. Koppe. De heer Hendriksen, 47 ja ren in het scheepvaartbedrijf, waarvan de laatste twintig jaar in IJmuiden, wordt door zijn directie zeer gewaar deerd, niet alleen als medewerker, die de belangen van het bedrijf altijd op uitste kende wijze heeft behartigd, maar niet minder om zijn karaktereigenschappen, Welke belangrijk hebben bijgedragen tot de prettige sfeer en de prima samenwer king binnen het bedrijf. Dat ook buiten het gebouw aan de Kanaalstraat de heer Hendriksen algemene waardering en achting geniet bleek gistermiddag op nieuw toen zovelen hem en zijn echtgeno te de hand kwamen drukken en hem har telijk dank kwamen zeggen voor de on dervonden vriendschap en de wiize waar op hii altijd waar heeft gemaakt dat het bedrijf dat hij vertegenwoordigde een dienstverlenend bedrijf is. Velen boden hem bloemen en/of een geschenk aan. Na de heer Kopoe snrak de heer Ham merstein de scheidende I moest hij wel kort zijn en kon hij zich toe; omdat tl QD beperken met de heer en mevrouw Hen- teur met volledig was geweest in de op- harteliik dank zeggen somming van's heren Hendnksens eigen- I «riksen hartelijk öanK zegg„n. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Alex van Warmerdam en Ronald Timmermans hebben zich voorgenomen zaterdag 21 maart in IJ muiden een soort ludieke strandtoestand te creëren, waarvoor alle belangstellen den zich als uitgenodigd kunnen beschou wen. Wat precies het resultaat zal wor den is de initiatiefnemers nog volkomen onbekend, maar het ligt in de bedoeling actief bezig te zijn met zand, verf, netten en verder alle voorwerpen, die gewoon lijk op het strand worden aangetroffen. Zo mogelijk zal nog medewerking wor den verleend door' leden van „Het witte tejater". Alex en Ronald zullen des mor gens reeds om acht uur op het strand aanwezig zijn, voor verkenning van het terrein en „inspelen", waarna om twee uur definitief met de toestand een begin zal worden gemaakt. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Tussen 16 en 18 maart is er uit het gebouw „De Toorts" aan de Duinweg een geluidsinstallatie ont vreemd. Men kwam via de achterdeur binnen. Onder de velen die de heer en me vrouw Hendriksen op Beeckenstein de hand kwamen drukken was oud havenmeester G. A. van de Wildt. schappen. De heer Hammerstein zei van plan geweest te zijn om nu ook eens min der mooie dingen te zeggen. Maar hoe zwaar hij daar ook op had gestudeerd, hij heeft er geèn kunnen vinden. Daarom De heer Hendriksen bedankte voor de waardering en hartelijke belangstelling. Later zal een afscheidsbijeenkomst met het personeel van het bedrijf plaats heb ben. De heer Hendriksen verzocht om een correctie met betrekking tot de weergave in onze'krant van 11 dezer van een voorval uit zijn Medanse periode. Niet hij, maar een Ambonese medewer ker heeft drie hoogst geïrriteerde pis- toolzwaaiende koopvaardij-officieren van het lijf weten te houden; „Ik kwam toen 't al over was", aldus de heer Hendrik sen, die dus niet als „Gun Smoke- Hen driksen" van zijn welverdiend pensioen gaat genieten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Volgens alle regels van de (vergader)kunst zal de r.-k. voet balvereniging DEM op vrijdag 17 april een voorstel aan de leden voorleggen om de statuten en het huishoudelijk regle ment zodanig te wijzigen, dat de club niet langer een specifiek katholiek stem- I pel draagt. Het bestuur meent dat de statuten en het huishoudelijk reglement zijn opge steld in een - tijdperk, waarin de eisen van de katholieke v. geestelijkheid een stempel drukten op de katholieke sport wereld. Al éen jaar geleden is besloten in verband hiermee wijzigingen voor te stellen. De voorstellen worden veertien (Van een onzer verslaggevers) BLOEMENDAAL. Het landgoed Els wout in de gemeente Bloemendaal gaat over in handen can het ministerie van CRM en komt in beheer bij Staatsbos beheer. Aldus werd gisteravond door burgemeester dr. I). A. Peereboom Vol ler aan de raadsleden meegedeeld. Elswout is enkele jaren geleden door de gemeente aangekocht, maar het land goed bleek al gauw een financieel moei lijk draagbare -test. Het weer afstoten leek dan ook de enige oplossing. Rond de besprekingen hierover, die geruime tijd hebben gevergd, heeft een waas van ge heimzinnigheid gehangen, dat verschil lende keren tot irritatie in de raad leid de Ir. Ebeli <V.V.D.) stelde het ge- dagen tevoren volledig aan alle stemge- meentebestuur onlangs min of meer een i j-i. j ultimatem en drong aan op een spoedi ge mededeling. De burgemeester heeft daarop in een besloten raadsvergadering vorige maand onder geheimhouding de mogelijkheden besproken. Gisteravond zei de heer Peereboom Voller dat de nieu we toestand voor de gemeente die van CRM een bedrag krijgt van 150.000 gulden „een aanzienlijk kostenbespa ring betekent". Ook meende hij dat door de afstoting het landgoed kans heeft op beter onderhoud dan tot nog toe. In de kosten van dat onderhoud zal de g e- meente voorlopig jaarlijks 30.000 gulden moeten bijdragen. Aan de recreatieve functie van Elswout wordt niets veran derd. Het blijft normaal voor het publiek toegankelijk. Staatsbosbeheer streeft e rnaar, de vrij hoge toegangsprijzen af te schaf fen. Daar zullen echter vermoedelijk nog enkele jaren overheen gaan. BLOEMENDAAL. Deze of de volgen de raad zal de plaatselijke belastingen moeten verhogen. Dat is de mening van Bloemendaals wethouder voor financiën, mr. J. S n d e r s, zoals hij haar giste ren liet horen. „We verkeren in een zeer benarde financiële situatie", aldus de wethouder. rechtigde leden toegezonden, zodat deze de tijd krijgen om ze te bestuderen. De vergadering wordt gehouden in het club huis De Boog en begint om acht uur. (Van onze correspondent) DEN HAAG Het produktschap voor Vis en Visprodukten heeft overeenkom stig de traditie weer prijzen toegekend aan de schippers van vissersvaartuigen, die de best verzorgde zeevis en/of ha ring in 1969 hebben aangevoerd. De produktschapsprijzen voor verse zeevis en verse haring vielen voor 1969 ten deel aan: Schipper J. van Beelen van de KW. 92 ^.Adriana Catharina" van de rederij H. van Beelen in Katwijk aan Zee, voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring, welke met een vaartuig met motorvermogen van 120 tot 250 pk in IJmuiden werd aangevoerd. Schipper P. Hoek van KW 191 „Deo Volente" van de rederij P. Hoek in Katwijk aan Zee, voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring, welke met e en vaartuig met een motorvermogen van 250 tot 500 pk in IJmuiden werd aangevoerd. Schip per G. Vooys van de KW 137 ..Maartje Jacoba" van de rederij Gebr. Vooys in Katwijk aan Zee, voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring, welke met een vaartuig met een motorvermogen van 500 pk en meer in IJmuiden werd aangevoerd. De produktschapsprijs voor gezouten haring viel voor 1969 in Vlaardingen ten deel aan: schipper C. Roeleveld van de trawler VL. 105 „Elizabeth" van de re derij W. Kwakkelstein n.v. in Vlaardingen De produktschapsprijs voor gezouten haring viel voor 1969 in Scheveningen ten deel aan: schipper A. Hofland van de trawler SCH. 6 „Alida" van de rederij W. van der Zwan en Zn. n.v. in Sche veningen. De produktschapsprijs voor gezouten haring viel voor 1969 in Katwijk aan Zee ten deel aan: schipper KI. van der Plas van de trawler KW. 15 „Rijmond van de rederij n.v. Rederij en HaringhandC N. Parlevliet jr. in Katwijk aan Zee voor de best verzorgde gezouten haring, welke met een Katwijks vaartuig in IJmuiden/ Katwijk aan Zee ia aangevoerd. De produktschapsprijs voor gezouten haring voor 1969 viel voorts in IJmuiden ten deel aan: schipoer C. Hoek van de trawler IJM. 37 „Delft" van de rederij N.V. Visserijonderneming v/h J. C. Pronk in IJmuiden voor de best verzorg de gezouten haring, welke met een niet- Katwijks vaartuig in IJmuiden/Katwijk aan Zee is aangevoerd. De mededeling werd gedaan toen de sloping van de boerderij aan de Vogelen- zangseweg in Vogelenzang ter sprake kwam. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Aan de leiders van de stichting „IJmuider Jeugdcentrale" werd deze week de vereiste toestemming verleend om een begin te maken met de restauratie van de oude Pen-centrale aan de Kanaalstraat in IJmuiden. Zoals be kend is dit gebouw enige jaren geleden door het gemeentebestuur van Velsen aangekocht, met de bedoeling het voor sociëteits- en ander jeugdwerk te bestem men. Vandaar dat reeds zaterdag 21 maart, des morgens om tien uur met de verbou wing van het interieur zal worden begon nen, met als eerste fase het slopen van enkele binnenmuren, tot het verkrijgen van een grote zaal voor dansavonden en andere festiviteiten. Door het bestuur van de stichting wordt dan ook tot de jeugd van Velsen van zestien jaar en ouder een dringende oproep gericht om hier dagelijks als vrij willigers te komen assisteren. Dit betreft niet uitsluitend vaklieden, hoewel schil ders, elektriciens, metselaars en timmer lieden in de eerste plaats bijzonder wel kom zullen zijn, bij voorkeur voorzien van gereedschap. De heer A. H. Wedemeijer loudt bij dit alles een oogje in het zeil, terwijl zal worden gewerkt volgens de door architect H. A. Peters ontworpen plannen. Er wordt ook nog naar een ge paste naam voor het nieuwe jeugdcen trum gezocht, waarbij als beloning voor het vinden daarvan een jaar gratis toe gang in het vooruitzicht wordt gesteld. Inmiddels is tussen „Idee '67" en de IJmuider Jeugdcentrale tot een fusie be sloten, waarvoor de laatste naam zal blij ven gehandhaafd. Een en ander zal vrij dag 3 april worden gevierd met een feestavond in de Velsense Stadsschouw burg, met het optreden van „Sense of Humor" en „The Golden Earring". ONDERSTAANDE BON GEfch Voor d* prijs van 1 week 1.13) ontvangt u Bon opsturen eenIJmuider Courant. Postbus 18. IJmuiden Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor totaal f 1.13. NAAM - ADRES: - WOONPLAATS: Deze aanbieding geld! niet voor abonnees van de IJmuider Courant. chitecten in een open brief de raad „met grote klem, het daarheen te leiden dat het normale contact tussen gemeentebe stuur en stedebouwkundige (Komter) wordt hersteld". Deze poging van de Maatschappij heeft niet mogen baten. De kaarten waren al geschud en de waarnemend voorzitter van de commissie Bloemendaal aan Zee, drs. Gieben (V.V.D.), gaf een toelichting op het besluit van de commissie. „De fei ten liggen hier een beetje bijzonder", con cludeerde hij, doelende op het feit dat de BLOEMENDAAL De Amster-lheer Komter ruim dertig jaar plannen A Knmtpr zal ziin v0°r de koop Zeeweg heeft gemaakt. Al damse architect A. Ko r heel .Qng heeft yy met zyn eerste plan krachten niet langer aan de ontwiK-I een internationale prijs behaald, waar- keling van de kuststrook aan de kop door de heer Gieben de teleurstelling van van de Zeeweg behoeven te geven, de planoloog, dat het nooit tot een uit- Dn voorstel van Burgemeester en voering L gekomel1, zei te bgnjpen. De Op voorstel van Burgemeester en commissie is niet lichtvaardig over de Wethouders van Bloemendaal neett menselijke kant van deze zaak heenge- de gemeenteraad gisteravond be- stapt", legde hij uit. sloten de heer Komter „dank te zeg- gen voor het vele werk dat door hem henZljaig gedurende een lange reeks van jaren Weinig waardering toonde hij voor de is verricht en jonkheer ïr. J. de (Jpen brief van de kring Haarlem van de Ranitz te verzoeken voor Bloemen- Bond van Nederlandse architecten. „Voor daal aan Zee als planoloog op te tre- zover ons bekend is er geen sprake van j„_ T„ T,„ T? cm it 7 creeft reeds vnnr een ongebruikelijke inbreng van de PPD den. Ir. De Ranitz geelt reeds voor i zodanig„ zQ meende hij (De Kring de rest van de gemeente stede bouw-1 gesteld dat door deze inbreng de kundige adviezen. Het voorstel van B. en W. niet langer met de heer Komter te werken vloeit vruchtbare samenwerking tussen gemeen te en Komter de laatste jaren is door kruist en vertroebeld, red.) Hij zei het dan ook te betreuren dat de Kring op een voort uit het advies van de commissie eenzijdige voorlichting, enkel na een ge- Bloemendaal aan Zee. De commissie was sprek met de heer Komter, stelling ge- daarin van oordeel dat het ontwern dat nomen heeft. door haar is vastgesteld, zo zeer afwijkt De heer Hüffer (K.V.P.), die aan- van de ideeën van planoloog Komter, dat vankelijk voorzitter van de commissie een verdere samenwerking niet mogelijk was, benadrukte ook dat de medewerking zou zijn. Verder was de commissie van van de PPD groot geweest is. „Wij be- mening dat de plannen van de heer Kom ter, na een inbreng van de Provinciaal Planologische Dienst (PPD), een zeer vertragende invloed op de voortgang van haar werkzaamheden had. treuren allen dat het zo gelopen is", al dus het raadslid, „maar het is alleen gelegen aan economische factoren". ADVERTENTIE Zoals we reeds berichtten vroeg deze week de kring Haarlem van de Koninklij ke Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst Bond van Nederlandse Ar- (Van een medewerker) BEVERWIJK. De leden van de kring IJmond van de Katholieke Bond van Personeel in de Handel hebben don derdagavond tijdens de jaarvergadering in huize Terpsichore uitgebreid van ge dachten gewisseld over het probleem koopavonden. gemeenten over de tijden van openstel ling van de zaken, zodat niet in de ene gemeente om negen uur wordt gesloten en in andere plaatsen om half tien of tien uur. Inhakend op dit probleem ver zocht één der leden het bestuur te wil len onderzoeken cf ook de gemeentelijke diensten tijdens de avonduren niet eens de loketten kunnen open stellen. Veel le den zijn namelijk niet in staat om over dag naar de dienst van sociale zaken, volkshuisvesting cn bevolking te gaan. Bij de bestuursverkiezing trad de heer J. Limmen als voorzitter af en werd op gevolgd door de heer F. J. Magdelijns De heer C. Zwetsloot werd secretaris en de heer M. van Noort penningmeester. *20*6* Willemsbeekweg 88 - Tel. 14627 Vraag naar onze SPAARREGELING Er is uitvoerig gesproken over de koop avonden in het algemeen en de tijds duur van deze avond alsmede over de koopavond van 8 mei in het bijzonder, i •«■r-aoTT a T Deze laatste ziet men als een compensa- j L V I S H A I j tie voor de bevrijdingsdag op 5 en He-11 N L,L' melvaartsdag op 7 mei. Met name werd gesteld dat ook bij de komende koopavonden met St. Nicolaas en Kerstmis getracht moet worden over eenstemming te krijgen met omliggende Van een medewerker) ADVERTENTIE kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden GEBOREN: M. P. C. Heeremans-Heere mans, z„ Pegasusstraat 15, IJmuiden; A. van Gastel-Woud, z„ Scheldestraat 118, IJ muiden; J. C. A. Exterkate-Warmerdam, z„ Popelstraat 18, IJmuiden. ONDERTROUWD: F. A. W. Rijnders, Pe gasusstraat 10, Haarlem, en L. E. A. Smoor, Planetenweg 37, IJmuiden, t.a. Haarlem, Praagplantsoen 77; C. M. Bottelier, Frans Halsstraat 10, IJmuiden, en H. M. Bakker, Kluyskenslaan 3, Santpoort, t.a. Santpoort, Kluyskenslaan 3; E. J. Engeringh. Rijn straat 56, Haarlem, en M. G. M. Snijders, Linnaeusstraat 74, IJmuiden, t.a. Haarlem, Verspronckweg 245; G. M. M. van den En- de, Plutostraat 7, IJmuiden, en M. A. Bak ker, van den Vondellaan 36, Driehuis, t.a. IJmuiden, Cronjéstraat 9; H. van Eerden, Noorderlaan 49, Velsen-noord, en S. F. G. Hoefakker, Burgemeester Enschedelaan 4. Santpoort, t.a. Assendelft, Assumburgstraat 8; P. Posseth, 't War 12, Franekeradeel, en L. A. Witziers, Meeuwenlaan 27, IJmuiden, t.a. Workum, Hegeterp 7G. N. Bekker, van Rijswijkstraat 24, Velsen-noord, en G. J. van de Kant, Gildenlaan 60, Velsen-noord, t.a. Velsen-noord, Wijkerstraatweg 202; J. P. van Stipriaan, Velserduinplein 5, IJmui den, en H. A. de Vries, Velserduinplein 5, IJmuiden, t.a. IJmuiden. Gerard Doustraat 13; R. G. J. van der Slik, Lange Nieuw- straat 466, IJmuiden, en J. F. Wismeijer, Lange Nieuwstraat 762, IJmuiden, t.a. IJ muiden, Lange Nieuwstraat 762; W. L. Beeldsnijder, a/b Casa Marina, Velsen- noord, en A. C. Appels, Mercatorstraat 70, IJmuiden, t.a. Vlissingen, Wilhelminastraat 68. GEHUWD: A. P. Witlox-M. van Leeu wen, Heerhugowaard, Eroslaan 52; M. Ro driguez Alonso-F. Garrido Otero, Velsen- noord, Stratingplantsoen 51 rd.; K. Schou ten-C. G. F. H. Bardewee, Santpoort, Aru- bastraat 7; P. A. J. Jongenelen-L. T. Jan sen, Santpoort, Antillenstraat 7. OVERLEDEN: J. M. Redeker, 87 jr., we duwnaar van A. Hoogeduin, IJmuider straatweg 49, IJmuiden; M. Masereeuw, 87 jr., weduwnaar van J. de Beurs, Zeeweg 168, IJmuiden; J. Scheurkogel, 66 jr., we duwe van H. F. Harm, Wulverderlaan 225, Santpoort; J. Verbruggen, 81 jr., weduwe van C. Zwanenburg, Rijpstraat 10, IJmui den; M. C. Commandeur, 56 jr., echtgenote van D. Dekker, Lindenstraat 10, IJmuiden ADVERTENTIE IJMUIDEN. Twintig vaartuigen heb ben vrijdagmorgen in IJmuiden aange voerd: 2486 kisten en 650 kleine kisten vis, 10.500 kilogram tong en 1800 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren: 120 kisten en 650 kleine kisten wijting, 30 kisten gul en kabeljauw, 2000 kisten schol, 6 kisten tarbot en 120 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 10.50-9.80, grote tong 7.12-6.71, grootmid del tong 8.23-7.76, kleinmiddel tong 9.89- 9.19, tong I 11.0-1-0.09, tong II 9.80-9.10. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 206- 180. Per tien stuks: grote kabeljauw 142-128, middel kabeljauw 104-80. Per 50 kilogram: kabeljauw I 130-100. kabeljauw TI 110-90, kabeljauw III 90-72, grote schol 41-33, schol I 48-42, schol II 47- 42. schol III 50-37, schar 68-44, gestripte wijting 48-40, dichte wijting 12, tarbot 450- 220, griet 200-260, lever 20, kuit 70. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit: 5 kisten wijting, 10 kis ten gul en kabeljauw, 400 kleine kisten haring, 25 kleine kisten makreel, 600 kisten en 340 kleine kisten import haring, 130 kis ten schol en 3500 kilogram tong. Donderdag in IJmuiden aangekomen: Lacar- tuja. Kircaldy: Zaanstroom, Felixtowe; Hedwig I Lunstedt. Gothenburg; Magnus Stove, Moca- medes; Embassage, Vlaardingen; Spaarnestroom, Felixtowe; Esperance, Kingslynn; Willem For tuin Hull; Laertes, Antwerpen; Lamara, Noord zee. IJmuiden; Birling, Londen; Burgenstein, B5remen; Pjarnu, Leningrad. Velsen; Agios Dio- nissos, Lourenco Marques, IJmuiden. Donderdag van IJmuiden vertrokken; Volente. I Esbjerg' Hermann Helene, Halmstad; Arya Pey, Glasgow. IJmuiden; Gruno, Odense; Fern- wind, Baltimore; Afghanistan, Port Talbot; Eglantine, Detroit. IJmuiden; Spaarnekerk, Bre men: Matland, Bremen; Amstelstroom, Huil; Wilmington, Port Talbot; Sonneberg. Oslo; Pal- las Rotterdam: Santa Helena, Antwerpen; i Zaanstroom, Felixtowe; Annette Bos. Hamina; Jens Rand, Rotterdam; Friborg, Bilbao, IJmui den; Bonny, Great Yarmouth: Delphina. Mon rovia, IJmuiden: Flensburg, Cristobal; Garm, Rotterdam. Vrijdag in IJmuiden aangekomen: Essi Kris- I tine. Norfolk, IJmuiden: Embla, Gefle; Grecian, Legend. Portland Oregan; Zeus 11. Poole: Aar- denburgh. Stockholm; Otto Harms, Londen; Hoegh Belle. Freetown; Anne Ohl. Great Yar mouth: Helle Rask. den Helder, Buitenhuizen; I Suavity. Rochester. Vrijdag van IJmuiden vertrokken: Sinett. Rot- I terdam; Bravo Contender, Immingham; Hed wig Lunstedt, Antwerpen: Jadefahrt, Barbados. Canvmedes. St. Maarten. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip I van of naar Amsterdam gegaan). VRIJDAG 20 MAART Rymonders, Start Lenterit 19.31 uur bij IJmond Paviljoen, Strandboulevard IJ muiden. Stadsschouwburg, 19.30 u. uitvoering door Chr. gymnastiekvereniging IJmui den. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u. „Aan d'oever van een snelle vliet", toneel door Het Voet licht. De Vogelvrienden, 20 u. in de Griffioen, feestavond. Gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden, 20 u. feestavond Aquariumver eniging IJmond. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Wijker straatweg 77, Velsen-Noord, 19-21.15 u.; filiaal Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, 19-21 u.; filiaal Spaarnberg, Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19-21.30 u.: filiaal Wil lemsbeekweg 96, T-Tmuiden- Oost, 19-21 u. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19-23 u. basketball-competitie. ZATERDAG 21 MAART Gymnasium Felisenum, Van Hogen- dorplaan 2. Velsen-Zuid, concert, cabaret en markt ten behoeve van actie Sam-Zam. Bibliotheken, Openbare leezaal en bi bliotheek, Plein 1945 in IJmuiden en de fi lialen Wijkerstraatweg 77 in Velsen- Noord, Spaarnberg (Wüstelaan 79) in Santpoort-Noord, Willemsbeekweg 96 in IJmuiden-Oost, zijn open van 10 tot 12.30 uur. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 9-12 u. in stuif: 12-22 u. A en B toernooi BC Velsen. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 20.45-22 u. polotraining heren en jongens jeugdteam of polo-wedstrijden Velser- zwemvereniging. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: kinderclubs. Allison, Jeugdsociëteit, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. „The left side". VRIJDAG 20 MAART Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. De Schouw, Bleijenhoevelaan. 20 u. bad- I minton. Aqua Home, Koningsweg. 20 u. jaar vergadering aquarium-sociëteit Tropica. ZATERDAG 21 MAART Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13. Geopend van 10-12.30 u. Handenarbeidcentrum. Sebulmveg 560. Geopend van 10-12 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 14.30 u. jeugdkaffee (vanaf 13 jaar), 20 u. disco- I avond (vanaf 15 jaar).

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5