Kunstmarkt in Felisenum jöiscusiëren t.b.v. actie Sam-Zam ,over toneel MTS vierde eerste lustrum Omzet 900,- n m •■>-* Voor 2.000,- ontvreemd Dinsdag in Velsen-N.: eerste interkerkelijke samenkomst IR. W. H. van MARLE, gaande man C. SPREY, komende man mm Flintman snelste op strand van IJmuiden m Sigaretten en whiskey ontvreemd uit kotter Bermbrandjes In r.-k. „St. Jozef" gezamenlijke paasviering IN DE VISHAL Sieraden gestolen Havenberichten F MAANDAG 23 MAART 1970 w: r vmm - (Van een onzer verslaggevers) BLOEMENDAAL Voor ir. W. H. van Marie is de laatste volle week als directeur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland aangebroken. Met ingang van woensdag 1 april legt hij, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zijn functie neer. De stoel achter zijn bureau zal dan worden bezet door de heer C. Sprey, „laatstelijk majoor der genie". Genie (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De bazar-kunstmarkt, die zaterdagmorgen in het gymnasium Feli senum is gehouden in het kader van de lustrumvierig had een omzet van ruim 900. De netto-opbrengst zal ter beschik king worden gesteld van de actie Sam- Zam (samen voor Zambia). In alle lokalen en gangen hadden de klassen allerlei activiteiten ontwikkeld om de bezoekers te bewegen geld op tafel te leggen. Rad van avontuur, Kop van Jut, kraam en vele stands met zelfgemaakte P:-V, Een van de onderdelen van de lus- trumviering was het leerlingencon cert. Op de foto Reinild Meesfluit, die later ook de piano bespeelde, Christoph Anssems, cello met als gaste Anne-Monique Vos, viool, leer linge van het Haags conservatorium. gebruiksvoorwerpen, sieraden en derge lijke nodigden daartoe uit. Een grote tegenstelling met het la waaierige geheel dat zo'n kunstmarkt/ba- zar nu eenmaal moet zijn om de juiste sfeer te scheppen vormde het leerlingen concert op de bovenverdieping in de vroe gere morgenuren, dat een aandachtig ge hoor kreeg. Piano, fluit, cello en viool werden hier vaardig bespeeld door enke le leerlingen die zich onder meer aan Bach en Mozart waagden. De viering van het vierde lustrum werd 's middags voortgezet met een reünie van leraren, oud-leraren en oud-leerlin gen in de aula. Voor de avonduren stond het cabaret „Neerlands hoop- in bange dagen" met Freek de Jonge en Bram Vermeulen op het programma, waarna in de bij de school gebouwde tent het feest werd af gerond door het Focus-trio, terwijl in de aula het huisorkest van de Haarlemse Jazz Club ,,The Iimehouse Seven" onder leiding van Henk de Roos voor de juiste stemming zorgde. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De maandelijkse bijeen komst van „Het Witte Tejater" op woens dagavond 25 maart in de Velsense Stads- schouwburg, zal ditmaal zijn gewijd aan de toekomst van het toneel in de IJmond. j Met als gespreksleider de heer W. Bunte, bestuurslid van de Velser Gemeenschap hoopt men zinvol te kunnen discussiëren over de huidige positie en verdere ver wachtingen van het amateurtoneel in de IJmond. Voorts zullen de mogelijkheden van „Het Witte Tejater" en evëntueel Micro-theater ter sprake worden ge bracht, evenals een algemene vorming van de jeugd en andere actuele onderwer pen over het toneel. Aanwezig zijn onder meer vertegenwoordigers van de Toneel school, de culturele Raad voor Noord- Holland en de Velser Gemeenschap, ter wijl verder een ieder zich als geïnviteerd kan beschouwen, die zich voor deze pro- I blemen interesseert. IJMUIDEN. Op hel strand van I I IJmuiden hield de basketbalvereniging Excercitia zondag een strandloop en daarvan kwam de opbrengst ten goede j aan het Rode Kruis in Velsen, dat al thans bij de strandlopen aanwezig is om I eventueel een helpende hand te bieden, De organisatoren troffen het overigens j niet dat er ook elders enkele prestatie lopen werden gehouden en daarom ver schenen er op het IJmuidense strand I I slechts driehonderd lopers en loopsters j aan de start. Desondanks was men met I dit aantal niet ontevreden. Als snelste loper kwam K. Flintman uit Wijk aan Zee door de finish. Aan een valse start viel ook voor Ex cercitia niet te ontkomen. Het is zo langzamerhand bij de strandlopen een vaste gewoonte geworden. Vier minuten te vroeg begon het legioen aan de om trent acht kilometer. Helaas raakten en- kele lopers verzeild in de strandloop van de Muggenronde op het Bloemendaalse strand. Van de lopers die wel aan het keerpunt van Excercitia hun kaart lieten afstempelen, bleek Flintman tenslotte over dg langste „adem" te beschikken. Hij hield zijn naaste rivalen met gering verschil op afstand. De uitslag was: 1. K. Flintman, Wijk aan Zee. de 8 km. in 25.34; 2. J. van Ikelen, IJmuiden; 3. J. Langedijk. Sant poort; 4. J. Went, Noordwijkerhout; 5. R. Jung, IJmuiden. De jeugdloop over vier kilometer werd gewonnen door Anton Blok uit IJmuiden, zoontje van de vroegere nationaal kam pioen 800 meter Ton Blok. De jongste Blok liep de afstand in precies 18 mi nuten. Tweede werd Theo van Geldorp uit Santpoort en derde zijn plaatsgenoot Hans Zuiderduin. Els Muis uit Bentveld was het eerst aankomende mets je. De Wenckebach-MTS heeft vorige week het eerste lustrum gevierd met een feestdag van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, die volledig was ge organiseerd door de leerlingen. Hier ziet u hen aan de snertmaaltijd, een van de onderdelen van het feest programma. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Een 35-jarige Duitser deed zaterdagmiddag aangifte van diefstal uit] zijn kotter, liggende in de Haringhaven. Deze kotter wordt in de weekeinden ge bruikt om met Duitse sportvissers de zee op te gaan. In het logies is een door de douane verzegelde kast opengebroken. Hieruit worden vermist 20.000 sigaretten, 24 liter whiskey en 8 ons tabak. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Bij een inbraak in een huis aan de Zeestraat is voor bijna tweeduizend gulden aan sieraden gesto len. De inbrekers hebben zich toegang ver schaft door de tuindeuren die niet op slot waren. Uit het huis bleken onder meer verdwenen te zijn een complete walkie- talkie ter waarde van 175, twee spaar bankboekjes, een gouden armband van ƒ350, een muntenarmband van l.UUU, een ring met saffieren van 150 en een herenhorloge van 100, terwijl uit een portemonnee nog ongeveer honderd gul den wordt vermist. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN De Velsense brandweer moest in het weekeinde tweemaal uitruk ken voor bermbranden. Zaterdagmiddag gingen langs de oude Strandweg 600 vier kante meter helm verloren. Zondagmid dag verbrandde 400 m2 ruigte langs de Wenckebachstraat in Velsen-Noord. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. In Velsen-Noord zal dinsdagavond om half acht in de katho lieke St. Jozefkerk aan de Wijkerstraatweg voor de eerste maal een interkerkelijke sa menkomst worden gehouden met de paro chie- en gemeenteleden van de Jozefparo chie. de Ned. Hervormde Kerk en de Gere formeerde Kerk. waarbij van alle drie kerkgenootschappen de plaatselijke geeste lijken hun medewerking verlenen in hel gesproken woord. Zij zullen daarbij ieder een facet van het thema van de Emmaüsgangers, naar het evangelie van de tweede paasdag, behan delen. Van alle drie deelnemende kerken zullen de koren zowel afzonderlijk als ge zamenlijk deze samenkomst opluisteren; alle koren openen gezamenlijk de bijeen komst met het Agnus Deï van G. F. Handel. Deze gezamenlijke paasviering heeft ge stalte kunnen krijgen door de interkerke lijke gespreksgroep, die in 1968 zich heeft ingezet om enig inzicht te verkrijgen in en begrip te kweken voor elkanders geloofs overtuiging. Hieraan vooraf ging toen reeds een convent van de drie geestelijken uit Velsen-Noord. De gespreksgroep ont laadde zich ongedacht in de wens naar meer harmonie, die voorts tot uitdrukking kon komen door een veelheid van activi teiten. Eert levendige handel op de kunst markt/bazaar. IJMUIDEN. Maandagmorgen wer den in IJmuiden door 36 vaartuigen aan gevoerd: 6333 kisten en 3963 kleine kisten vis, 16.000 kg tong en 10.000 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren: 550 kis ten en 705 kleine kisten schelvis, 890 kis ten en 2960 kleine kisten wijting, 380 kis ten gul en kabeljauw, 1000 kisten koolvis, 143 kleine kisten heek, 35 kisten en 75 kleine kisten haring, 2840 kisten schol, 18 kisten tarbot, 210 kisten en 80 kleine kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 9.50-7, tarbot 10.50-9.70, grote tong 7.90-6.75, grootmiddel tong 8.16-7.80, klein- middel tong 9.12-8.42, tong I 10.17-9.40, tong II 9.72-9.14. Per 125 kg.: grote kabeljauw 220-180. grote koolvis 75-72, middel koolvis 75-54, grote leng 130-120. Per tienstuks: grote kabeljauw 140-94, middel kabeljauw 80-70. Per 50 kilogram: grote schelvis 72-56, middel schelvsi 84-72, kleinmiddel schel vis 78-68, schelvis I 82-74, schelvis II 62- 30, kabeljauw I 82-76, kabeljauw II 84-76, kabeljauw III 60-44, grote schol 41-38, schol I 43-39, schol II 45-39, schol III 45- 37, schar 42-34, poon 88-80, gestripte wij ting 46-24, haring 62-26, tarbot 350-230, griet 200-130, heek I 206, heek II 120, heek III 60, kleine leng 52-45, koolvis I 28-22, koolvis II 25-21. Seheveningen De aanvoer in Seheveningen bestond maandagmorgen uit 100 kisten wijting, 370 kleine kisten wijting, 150 kisten gul en kabeljauw, 1000 kisten schol, 150 kisten varia, 2000 stijve kabeljauwen en 15.000 kilogram tong. Achter zijn bureau ir. W. H. van Marie, die met ingang van 1 april plaats zal maken t>oor C. Sprey. De afscheidsreceptie voor ir. Van Marie wordt woensdag 25 maart gehouden 's middags van half vier tot half zes in het Provinciehuis aan de Dreef. Wie was de gaande man achter het provinciale water in Noord-Holland? Ci viel ingenieur Van Marie trad" in 1943 in dienst bij het PWN, belast met de onder afdeling Nieuwe Werken. Via de afdeling distributie, waar hij de leiding kreeg, werd hij februari 1953 be noemd tot technisch adjunt-directeur, in welke functie hij de gehele technische dienst van het PWN overkoepelde. In april 1964 volgde tenslotte zijn benoe ming tot directeur. Met ingang van de zelfde datum werd ir. Van Marle be noemd tot directeur van de NV Water- transportmaatschappij Rijn Kennemer- land (WRK). Om zijn grote belangstelling en deskun digheid is Van Marle algemeen geacht in de waterleidingwereld. Deze achting blijki destemeer uit de vele functies die hij bekleed heeft. Om een indruk hiervan te geven: acht tien jaar lang vervulde hij het secretari aat-penningmeesterschap van de Vereni ging voor Waterleidingbelangen in Ne derland (VWN), een personenvereniging var. waterleidingdeskundigen. Lid was hij ook van het bestuur en van het college van bedrijfsdirecteuren van de Vereni ging van Exploitanten van Waterbedrij ven in Nederland (VEWIN). Een ander lidmaatschap was dat van de Raad voor de drinkwatervoorziening. Verder maakte ir. Van Marle deel uit vai. de Nederlandse Rijncommissie Wa terleidingbedrijven en was hij voorzitter var, de wetenschappelijke adviescommis sie van het Noordhollands Duinreservaat. In 1959 werd hij benoemd tot erelid van de VWN. die ook een naar hem genoemde prijs instelde. Op Koninginnedag 1967 ontving ir. Van Marle de koninklijke on derscheiding van Officier in de orde van Oranje Nassau. Opvolger Sprey, 41 jaar oud. komt uit legerkringenNa zijn KMA-opleiding ver vulde hij diverse instructeursfuncties, werd stafofficier bij een geniebataljon en werd in 1965 toegelaten tot de Hogere Krijgsschool. Van 1967 tot 1969 was hij commandant van een pantsergeniecom- pagnie. Op 1 december van het vorig jaar volgde tenslotte zijn benoeming door Pro vinciale Staten tot directeur van het PWN Vorig jaar november kwam uit de be spreking tussen vertegenwoordigers van de gespreksgroep en afgevaardigden van de Gereformeerde-, Hervormde en Rooms Ka tholieke kerkeraden en parochiebestuur onder andere de nu te houden paassamen- komst als resultaat. Maar ook reeds tijdens de kerstdagen vorig jaar vonden de kerken elkaar in de kerstactie van de „Open Deur" met een huis-aan-huis verspreiding van een kerstgroet. Ook op het terrein van de bejaardenzorg heeft men elkaar gevonden. Bovendien ligt het in de bedoeling meer interesse te kwe ken voor interKerkelijke gespreksgroepen, zodat hiervan een uitgebreide samenstel ling kan plaats vinden. Verwacht wordt, dat deze eerste inter kerkelijke bijeenkomst grote belangstelling zal hebben. (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT. Een juwelier aan de Hoofdstraat in Santpoort hoorde in de nacht van zondag op maandag tegen half vijf, dat er een ruit van zijn etalage werd ingegooid. Even later liep er een man weg. De juwelier achtervolgde hem, maar raakte de man kwijt op de Terras- weg. Een onmiddellijk door de politie in de omgeving ingezet onderzoek leverde geen resultaat op, maar later vond men een man in de wachtkamer van het sta tion Santpoort-Zuid, die voor de politie geen onbekende was. Zijn signalement kwam overeen met het door de juwelier verstrekte. Op hem werd in het hoofdbureau een aantal horloges aangetroffen. Hij verklaar de deze in de wachtkamer te hebben ge vonden. Zaterdagavond is er ingebroken in een pand aan de Hagelingerweg. Een achter raam is geforceerd. Alle kasten en laden werden doorzocht. Vermist worden een da- mesportemonnaie en twee in goud gevatte sieraden. Ook werd er ingebroken in een pand aan de Cremerlaan. Aan de achter zijde klom men over een poort om ver volgens een keukenraam te forceren. Ook hier werden enkele sieraden ontvreemd. Vermoedelijk in de vroege ochtend van zaterdag op zondag zijn uit een sigaretten automaat aan de Lange Nieuwstraat zes tig pakjes sigaretten ontvreemd. De auto maat is vernield, maat is vernield. Een bewoonster van de Cremerlaan heeft aangifte gedaan van diefstal van on derdelen uit de voor haar deur geparkeer de auto. In het weekeinde is uit het kompashuis van de kotter IJ 239 Nooitgedacht een Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Amstel- stroom, Hult; Zaanstroom, Felixtowe; Brio, Oslo; Tor Hollandia, Gothenburg; Richmond Queen, Rotterdam: Djatiluhur, Bremen: Transit. Par; Aida, Iggesund, Zaandam: Baltisky 46, Gdynia; Stadeland. Uddevalla; Gazelle, Rochester. Zaan dam; Nassau borg, Uddevalla; Witte Kliff, Naks- kov; Doris H. Swansea; Essexshore, Continen taal Plat, IJmuiden; Trianca, Swansea; Tor Anglla, Gothenburg: Jean E, Londen; Saint Paul, Le Havre; Heike, Rotterdam. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Zeus 2, Londen, IJmuiden; Gaasterkerk. Kaapstad: Helle Rask, Rotterdam. Beverwijk: Port Talbot, St. Anna; Anuuka Aarnlo, Baton Rouge; Argus, Cuxhaven; Embassage, Madeira; Insa J, Solves- borg, IJmuiden. Aardenburg, Rotterdam; Tor Hollandia, Immingham; Mutua Fides, Londen; Roif Behrmann. Londen: Thorhild, Rotterdam; Martha Friesecke, Londen. IJmuiden; Hans OI- dendorf, Piombino, IJmuiden; John Kruse, Rot terdam. Zondag aangekomen in IJmuiden: Warfleter sand. Flensburg, IJmuiden; Cateli, Par; Depen dance, Kingslyn. Zaandam: Claus, Ipswich; An- nika, Kemi, Velsen; Lawanti, Antwerpen: Pamir, Hull; Archimedes. Rotterdam; Rodenkirchen. Tees; Nerlandia, Aarhus; Hondsbosch, Londen; Nike. Delfzijl; Hartwig Buss, Bremen; Alca, Hamina. IJmuiden; Gooiland, Hamburg; Da- homeykust, Freetown; Kassei Bremen; Gold- wassersand, Le Treport, IJmuiden; Helga S, FrederiksverkBrage, Tubarao; Vanda, Swan sea: Kamen. Körsör; Merrimae, Norfolk; Dania, Kopenhagen: Siri 2, La n du las. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Ang- lia, Gothenburg; Rijnstroom, Shoreham; Brio, Bergen; Hilversum, Bremen; Stephanitor, Port Etiënne; Agios Dionisis, Caen, IJmuiden; Zeulen - roda, Rotterdam; Germania, Hamburg; Amstel- stroom, Huil; Zaanstroom, Felixtowe; Mobil Enterprise, Lagos: Sunmalka, Lamara; Vamos, Colchester; Essi Kristine, Mocamedes. IJmuiden. Maandag aangekomen in IJmuiden: World Nature, Monrovia, IJmuiden; Kara, Stockholm; Vogtland, Bremen; Bohus. Item, IJmuiden; Worchesterbrook, Londen. Maandag vertrokken van IJmuiden: Warfleter- sand, Cartagena, IJmuiden. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.)

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5