HALSSNOER en KALEBAS PANDA EN HET VUUR VER VOER M ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO voor Haarlem en de IJmond igestipt fCRATIS? i' Noordenwind II PRETVOGEL NO. 2 MAANDAG 23 MAART 1970 v Een rechter Tie-roman door R. van Gulik IVWAT 6EK! IK BEN 6ISTf REN TOCH IN 8AD SEWÊbST, VOORDAT IKy IN BED STAPTE.., A Haarlem en omstreken Bollenstreek Velsen-IJ muiden Heemskerk Beverwijk 3 Ï9 ïs; 6'. Hij nam de rechter mee naar een zijtafel en wees op een opgevouwen kaart, een telraam, een pakje visite kaarten en een streng kopergeld. Zonder erbij na te denken vouwde Rechter Tie de kaart open en bestu deerde hem enige tijd. „Het is een gedetailleerde kaart van de provin cie," zei hij. „De weg van Rivierstad naar Tienmijlsdorp, voorbij de oos telijke bergkam, is rood aangegeven. „Precies! Daar wilde de vent ken nelijk naar toe, er vandoor met twin tig zilverstukken van zijn patroon. Die herbergier is een beruchte vrek moet u v/eten. De kerel had het lef dm mij te vragen zijn verlies te ver goeden! Zou u dit telram misschien meteen tnee willen nemen en terug- gven aan die ouwe duitenief, Edel achtbare? Anders is hij in staat te gaan beweren dat ik het van hem gestolen heb!". De rechter stak het telraam in zijn mouw. „Dat zal ik met alle ple zier doen. Maar u kunt het telraam toch beter even vermelden in uw rap port aan uw collega. Het zou iets met de zaak te maken kunnen heb ben. Het zou bijvoorbeeld kunnen be tekenen dat de kassier van plan was om gecompliceerde financiële trans acties af tesluiten in het dorp waar hij heenging". De kapitein haalde zijn schouders op. „Een telraam hoort onafscheidelijk bij een kassier, Edel achtbare. Maar ik zal er in elk ge val een notitie van maken." Terwijl Rechter Tie zijn zwaard weer op zijn rug gordde, informeerde hij: „Hoe weet u dat de kassier het zil ver wilde stelen?" „De oude Wei verklaart dat Tai Min het zilver uit de kleine kas heeft gehaald, en we kunnen er wel van op aan dat Wei precies wist hoeveel erin zat, tot op het laatste koperstuk! Zijn bedrijfs leiding van de Visarend laat niets te wensen over, maar het is een ver zuurd en gierig mannetje. Het ge drag van zijn vrouw wordt natuur lijk niet goedgepraat, maar niemand neemt het haar erg kwalijk. Een paar weken geleden is ze er name lijk vandoor gegaan. Enfin, ik ben u vreselijk dankbaar dat u mij uw mening over de situatie wilt geven, Edelachtbare. Maar laat dat u niet weerhouden om een paar vistocht- jes te gaan maken op de rivier! Er zit prima baars, en forel ook!" Hij bracht de rechter met veel plichtple gingen naar beneden en de zwaarge bouwde luitenant Lioe opende de deur. Het stortregende. „Echt hon- deweer, Edelachtbare! Gelukkig is de Visarend vlakbij, aan uw linker hand. Goedenacht De rechter zette er de pas in en hield de geoliede lap boven zijn hoofd om zich te beschutten tegen de stortbui. De hoofdstraat was verla ten want het was bijna tijd voor de avondrijst. Met een wrange glimlach bedacht hij dat kapitein Sioe hem veel te gladjes was geweest. Dat de ongewenste bezoekers zo'n probleem zouden vormen was duidelijk een smoesje. En Sioe had ook geen be langstelling voor de moord op de kas sier. Er moest een andere reden zijn waarom kapitein Sioe zo graag wilde dat hij incognito in Rivierstad zou blijven. Een heel dwingende re den zelfs, anders zou de kapitein niet zoveel moeite hebben genomen om hem een nieuwe identiteit te bezor gen. Sioe was een sluwe kerel, en iemand die zijn ogen goed de kost gaf. anders had hij hem niet meteen herkend op de kade, ondanks zijn verreregende kleren. Plotseling bleef Rechter Tie stokstijf staan, zonder te denken aan de regen. Op de kade had de kapitein hem vrij slank gele ken en Sioe was een kleine, gedron gen man. En op de kade had hij maar een glimp gezien van de man zijn ge zicht, half bedekt als het was door zijn halsdoek. De rechter fronste zin dikke wenkbrauwen. De luitenant had hem vakkundig, via een zijïingang, naar boven geloodst, zodat niemand hem het bureau van de kapitein had zien binnengaan of verlaten. Nu was hij alleen in een stad die hij niet ken de, en met valse papieren op zak. Even had hij een voorgevoel van ko mende moeilijkheden. Dan haalde hij zijn schouders op. Als er iets niet in de haak was, zou hij dat gauw ge noeg merken. Hij zag een grote lam pion die aan de rand hing van een overdekte zuilengalerij, met de tekst „Herberg van de Visarend". Aan de overzijde van de straat hing een nog grotere, met het opschrift „Herberg van de Negen Wolken". Na een ogen blik van aarzeling stapte hij de ga lerij van de eerste herberg binnen. Nadat hij de natte géoliede lap had uitgeschud, betrad hij de grote, som bere hal. Het enige licht kwam van een grote, bronzen kandelaar die griezelige schaduwen wierp op de be pleisterde muren. „Alle grote vertrekken zijn bezet, meneer," zei de jonge klerk achter de balie. „Maar we hebben nog een mooie, vrije achterkamer op de twee de verdieping". „Die neem ik dan," zei Rechter Tie. Terwijl hij zijn nieu we naam en beroep in het register schreef, voegde hij eraan toe: „Voor ik naar mijn kamer ga, zou ik een bad willen nemen en schone kleren aantrekken. Als u mij de badkamer hebt gewezen, wilt u zeker wel iemand naar de smid sturen, op de hoek van de vismarkt, om mijn za deltassen op te halen." Terwijl hij het register terugschoot over de ba lie, voelde hij iets zwaars in zijn mouw. Hij haalde het telraam eruit en zei: „Toen ik me meldde bij het hoofdkwartier, wrd me gevraagd om dit telraam terug te geven. Het was van de kassier hier, wiens lijk in de rivier werd gevonden." De klerk be dankte hem en legde het telraam in de la. „Toen de baas die arme Tai op de kade zag," zei hij smalend, „dacht hij dat dit het pakje was met zijn twintig zilverstukken. Een mooie te genvaller voor die ouwe vrek!". Hij wierp een snelle blik over zijn schou der naar een hoog scherm van lat werk. Daarachter zat een man gebo gen over een bureau. „Ik zal u voor gaan, dokter." De badgelegenheid bevond zich achter in de herberg. De kleedka mer was leeg, maar de bundels kle ren die de rechter op het rek zag lig gen en de rauwe stemmen die van achter de bamboe schuifdeuren klon ken, bewezen dat er nu ook andere gasten gebruik maakten van het bad. Rechter Tie stapte uit zijn rij laarzen en legde zijn zwaard, zijn natte kap, en de kalebas op het rek. Hij nam het brokaten mapje met zijn geld en papieren uit zijn mouw, leg de het onder zijn kap, kleedde zich naakt uit en deed de schuifdeur open. Hel geschreeuw kwam van twee naakte mannen die voor het grote, in de vloer uitgehouwen bassin aan het schaduwboksen waren. Ze moedigden elkaar aan met platte uitroepen. Al lebei waren ze krachtig gebouwd, en ze hadden de grove gezichten van beroepskrachtpatsers. Ze hielden met een hun mond toen ze de rechter za gen, en namen hem scherp op. „Ga door met boksen maar hou je smeri ge praatjes voor je!" beval een dro ge stem. De spreker was een welge dane man van middelbare leeftijd die op de lage bank naast het bad zat. De badknecht achter hem was bezig zijn slappe schouders krachtig te masseren. Terwijl de twee kracht patsers verder gingen met hun trai ning, hurkte Rechter Tie neer op de zwartbetegelde vloer en overgoot zich met een emmer heet water. Daar na ging hij ook op de bank zitten en wachtte af tot het zijn beurt was om afgeboend te worden door de bad knecht. (Wordt vervolgd). '•^^W^WWVWVWVWWWWWWW^^WWWW^WVWWWVWA/WI/IWWWWWVWWWWVWWWWWV 3. Chef Ahmed van de Geheime Politie was haastig op weg naar het Noorden. „We moeten een geleerde onschadelijk maken," legde hij uit. „Een gevaarlijk iemand die onze woestijn bedreigt! Hij wilHij wierp een blik opzij om te zien of zijn assistent wel luisterde. „Wel krasch el wurzug!" riep hij kwaad, terwijl hij op zijn schreden terugkeerde, .fllustafed! Kom onmiddellijk!'' „Wa-watte?" vroeg de aangespro kene wakkerschrikkend. „Ben je daar alweer? Of droomde ik dat je al eens eerder langs kwam? Wat een onrust toch. Kom - dan ga ik nu maar weer eens een beetje slapen„Niets geen slapen!" riep zijn baas echter. „Pak je spullen en kom mee! Er moet hard gewerkt, worden!" Mustafed pakte geschrokken zijn wapentuig en even later waren ze op weg naar het Noorden ZE ZULLEN JE NIET VINDEN, WANT DE EIGENLIJKE WOONRUIMTE, V/AAR OOK HET LABORATORIUM (5, REKEN ER MAAK OP Mr ZE OVERAL NAAR MS ZULLEN ZOEKEN, XALTO IS ACHTER DEZE KAST VERBORGEN, UITGEHOUWEN IN DE ROTSEN Al dat trappen tegen de schenen van het gezag begint nu uitwerking te krijgen. Het gezag gaat een ander ge zicht trekken. Wat voor gezicht? Welk gezicht trekt u als u tegen uw sche nen getrapt wordt? Precies. Een vrien delijker gezicht, nietwaar? Staatssecretaris Grapperhaus heeft er zijn glimlach voor laten verbreden om uit te leggen dat ook de belastin gen een beleefdere toon zullen aan slaan. Uitdrukkingen als: ,Jk leg u de verplichting op" of „Ik gelast u" zul len tot het verleden behoren. Natuurlijk kunnen alle dreigemen ten niet ineens worden afgeschaft. Het dwangbevel blijft bestaan, kompleet met de aanhef „In naam der Konin gin". Ik heb dat altijd doodgriezelig gevonden. Het oog van Soestdijk waakt over mij en mijn intiemste financiële aangelegenheden. Tussen twee konin klijke besluiten door ontbiedt de vors tin de deurwaarder en zegt: „Dat gaat zo niet langer bij die man. Als hij niet kan betalen moet zijn huis maar verkocht worden. Net als het mijne". Alleen al om zulke toestanden te voorkomen doe ik mijn best om gere kend te worden tot Harer Majesteits trouwste belastingbetalers. Maar ik begrijp best dat niet iedereen zo ge voelig is. En juist de ongevoeligen zijn overgevoelig voor prikkelende taal van de zijde van de ontvanger. Een uiterste aan beleefdheid is dus gebo den. De achterstallige belastingplich tige dient in de meest hoffelijk ter men op zijn achterstand te worden ge wezen. Wat wij nu nog een aanmaning noe men zal voortaan het karakter moe ten hebben van een brief van mens tot mens. Ik stel mij ongeveer het volgen de voor: „Zeer geachte heer Dokker. Wat heb ik in lange tijd niet van u gehoord! Ik hoop van harte dat het v goedgaat. En hoe is het met uw charmante vrouw en uw lieve kinde ren in de leerplichtige leeftijd? Ik zeg altijd maar: Het is een hele zorg, maar het is ook een hele belasting aftrek. Het laatste levensteken dat wij hier van u mochten ontvangen, da teert al van vóór de laatste aanslag die wij u tegen de jaarwisseling deden toekomen. Wij waren toen nog niet in de gelegenheid er onze beste wensen voor het nieuwe jaar op te laten af drukken, een verzuim dat ik hierbij van ganser harte herstel. Ik heb an ders wel even over u in de piepzak gezeten, want telkens als de nieuwe aanslagen de deur uitgaan krijgen de mensen last van hartvergrotingen en vaatvernauwingen. Gelukkig heeft de zuster van mijn vrouw een werkster. En die haar zwager heeft een zoon die in de garage werkt waar u kort geleden een nieuwe auto hebt aange schaft, zodat ik mij toch over uw oelzijn, noch over uw welstand zorgen toef te maken. Het gireren van de laatste drie termijnen van de IB 1968, die eigenlijk al betaald hadden moe ten zijn maar onder vrienden kijken we zo nauw niet zal voor u dan ook geen problemen opleveren. In de hoop weer eens spoedig iets van u te vernemen, teken ik met be leefde groeten: De Ontvanger van de Directe Belastingen". P.S.: Als we binnen tien dagen niets horen, worden we enorm onbeleefd!" KEES STIP 1707. Na een lange, rustige reis was Bram met een lading copra en zonnepit- ten aangekomen in de haven van Böste- fjörd. Stuk voor stuk draaide de lange arm van de walkraan de kisten uit het ruim. Op de kade stapelden de havenar beiders de kisten op. Bram keek goed keurend toe. Hij was in vele havens ge weest, en hij kon het waarderen als er goede vaklui bezig waren. Maar plotseling schrok hij op. Uit het ruim zwaaide een kist tevoor schijn, waarvan hij op het eerste gezicht zag, dat de strop niet goed was beves tigd. Hij schreeuwde een waarschuwing. MUZIEK Concertgebouw, (L. Begijnestraat). Vandaag en morgen 19.30 u.: Matthau.s Passion van Bach door N. Ph. O. en Christelijke Oratoriumvereniging O.I.V. Piet Kiel jr. Petrakerk, (Limburglaan), Dinsdag 20.15 u. Heemsteedse Kunstkring: Liederenavond; Elly Jens, alt. BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstraat 111) 14, 19 en 31.15 u.: „Bajes inBajes uit", a.l. Frans Hals, fFrans Halsplein) 18 en 21.15 u.: „Ratter Kid", 14 j. Udo, (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Da heer- ■er'van Forge River", 14 j. Luxor, (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.30 u.: „Mysterie in triplo", 18 j. Rembrandt, (Gr. Markt) 14. 19 en 21,15 u.: „Het gebeurde in het westen", 14 j Roxy, (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 on 21.15 u.: „Door hartstocht verblind", 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.16 tt.: „De vrouw en de erotiek", 18 j. ZENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dage lijks van 10 tot 17 uur Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien tn het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie Van Looy" Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken, handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur Zondags van 14 tot 17 uur. Teylersmuseum (Spaame 16) Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instrumen ten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhom). Perma nente tentoonstelling van de stichting Meervou dig Amateur-Centrum Ruimtewaameming en onderzoek (MACRO). Geopend maandag en vrij dag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Het ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenprogram- ma. Vis- en Vleeshal (Grote Markt). Een keuze uit eigen bezit. Expositie van Amsterdamse Impres sionisten tot nieuw figuratieven. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur Tot en met 19 april. Gemeentehuis Bloemendaal, (Bloemendaalse- weg 158). Expositie van werken van Corrie Borst, Anne Hofte. Eva Mendlik en Hanne Meyer- -de Heer. Dagelijks geopend van 14 tot 17 uur, tot en met 5 april. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a). Expositie van handgeweven wandkleden van Bodil Blok- ker-Veggerby en handgeknoopte rya-modellen uit Scandinavië. Geopend maandag van 13 tot 17.45 uur, dinsdag van 9 tot 12.45 uur, woens dag tot en met zaterdag van 9 tot 17.45 uur. Tot en met eind maart. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van Wim Jonker, beeldhouwer en Rob Claus, grafiek. Geopend dinsdag tot en met zondag van 13 tot 17 uur. Het Onde Slot (Ir. Lelylaan). Expositie van tekeningen en industriële ontwerpen van Rij van Alpen en Angela van der Burght. Geopend maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17.30 uur. Van 6 tot er> met 27 maart Waagtaveerne, (hoek Damstraat/Spaame). Ex positie leden van „Kunst zij ons doel". Geopend dinsdag, woensdag en vrijdag 20-22 u. en zaterdag en zondag 14-17 uur. Tot en met 8 april. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat/Spaame). Da gelijks geopend van 10 tot 24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur Dagelijks sieraden maken, schilderen en pentekenen (open podium, tot 16 uur) Vrijdag: kunsttonen Vandaag 20 u.: Politiek, Cultureel Centrum: Amsterdam kabouterstad. Electric Centre (Bakenesergracht 10). Dage lijks behalve maandags geopend van 12 tot 17 en van 19 tot 24 uur. Dolflrama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow: woensdag, zaterdag en zondag 14 en 16 uur. Mobilarium, museum met old timers, miniatuur trein- en racebanen. Woens dag. zaterdag en zondag U tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14 tot 01 uur. Bowling (hoek Orionweg/Delftlaan). Dagelijks 10 tot 01 uur: bowling SLadhuis-Gravenzaal (Haarlem). Dinsdag 20 Praatavond over Grote Markt. TENTOONSTELLINGEN Galerie het Klokgeveltje (Hoofdstraat, Wille, gom). Expositie van werken van Jan Bazuin. DIVERSEN Treslong iHillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u.: „The good, the bad and the ugly" TENTOONSTELLINGEN Pleter Vermeulenmnseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, Is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Stadhuis, Plein 1945, Umuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen Fellson, Heidestraat 45. Umuiden-Oost, ten- toonstelling „Kleur op papier". Dagelijks van 14-17 uur. De expositie duurt tot 9 maart. maar het leek te laat om te voorkomen, dat de kist uit de kabel zou glijden. De gevolgen konden verschrikkelijk zijn. Want onder de kist bevonden zich twee mannen, die zich met geen moge lijkheid meer op tijd uit de voeten zou den kunnen maken. Kennemer Oudheidkamer, (huize Scheybeeck, veLsertveg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur. op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Bever wijk, tel. 02510 - 2 51 20. BIOSCOPEN Cinema Marquette, (Ruijsdaelstraat). „Het zit wel snor". 20 u. BIOSCOPEN Kennemer Theater, (Zeestraat). 19 en 21.16 u.: .Engel der liefde". Luxor Theater, (Breestraat). 19 en 21.15 u.: Love in our time" (Mondo extremo). TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans. (Breestraat 122). Expositie van Marry Hövig (kleuretsen); geopend tot en met 18 april van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Het K.N.M.I. deelt mee: Na net voorbijtrekken van een front in de vroege uren van zondag werd het weer bepaald door een rug van hoge druk. Bij weinig wind en vrijwel geen bewolking daalden de tempera turen in de nacht van zondag op maandag in hel noordelijk deel van het land tot onder het vriespunt, in De Bilt en op het vliegveld Twente tot min vijf. Door de sterke afkoeling ontstond op uitgebreide schaal mist. Een in betekenis afnemende depressie, die zich maandagochtend bij de ingang van het kanaal bevond, trok in oostelijke richting. Het bij het lagedrukgebied behorende koufront veroor zaakte. in Zuid-Engeland en Noord-Frankriik plaatselijk buien. Dinsdag wordt boven Duitsland de laagste druk verwacht, terwijl een rug van iioge druk dan bij de Britse eilanden zal liggen. Dit be tekent voor ons land noordelijke winden met plaatselijk enkele buien. VOORUITZICHTEN: Zonnige perioden, hier en daar een bui en enige dalmg van tempera tuur. VOOR WOENSDAG: Aantal uren zon 2 tot 7' minimum temperatuur 0 tot 4 graden onder 'normaal; maximum temperatuur 0 tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 percent: kans op een geheel droog etmaal 60 percent. WMMiATPOR'ttN Maximum-en minimum- z tempen turen binnen- en buitenland ADVERTENTIE KOM MIJ OPHALEN I Amsterdam mist I De Bilt licht bewolkt I Deelen mist I Eelde mist Eindhoven half bewolkt Den Helder mist Rotterdam mist Twente onbewolkt Vlissingen zwaar bew. i Zd.-Limburg zw. bew. I Aberdeen licht bewolkt I Athene onbewolkt Barcelona geheel bew. Belgrado zwaar bew. Berlijn Bordeaux Brussel mist regen half bew. Frankfort geheel bew! Genève regen Grenoble geheel bew. J Helsinki sneeuw Innsbruck half bewolkt I Kopenhagen geh. bew. I Lissabon zwaar bew. 1 Locarno regen Londen regen J Luxemburg mist I Madrid mist Malaga zwaar bew. Mallorea licht bewolkt München zwaar bew. Nice regen I Oslo geheel bew. Parijs zwaar bew. 1 Roine zwaar bewolkt I Stockholm zwaar bew. Wenen licht bewolkt Zürich regen DINSDAG 24 MAART Zon op 6.35 uur; onder 18.59 uur Maan op 21.05 uur; onder 6.42 uur MAANSTANDEN I maan 23 maart 2.53 uur Laatste kwartier 30 maart 12.05 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN MAANDAG 23 MAART Hoog water 4.09 uur en 16.20 uur Laag water 12.12 uur en uur j Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot I 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. o no o no ono o ono ver. o zo nno w.st. w.st. z wzw zw zo no nno o ono w.st. wnw ono w ono z w.st. nw wzw z nnw ono zo w.st. ono zo zo EN «M fl» M 5 BS 9 3 10 0 0 11 -1 0 11 1 0 10 -3 0 12 1 0 8 -1 0.1 11 •1 0 11 -2 0 10 3 0 12 4 0.1 11 -3 0.1 16 7 0 14 12 3.1 6 5 0 12 1 0.2 13 6 1.4 13f 4 0 11 6 0.5 11 6 20 10 7 12.4 1 -5 1 13 -1 0 3 1 9 16 9 0 14 7 6 12 4 3 8 5 0.1 13 4 0.5 21 12 3 16 10 0 14 5 1 15 11 1 3 -3 0 13 7 0.1 16 10 0 2 -2 0.1 15 2 0 11 6 13

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 8