NU HET GETIJ KEERT Airport en Patton: laatste dure Hollywood-productiesj Overvolle cliché-film TV-journaal vanaf 1 april in kleur FILMS IN AMSTERDAM CEGELS TROS ontslaat Karei Prior KOOT PIANO's rd. NIEUWE FACILITEITEN HAMMOND Russische film gaat op Texel in première Wij ontvingen Ook Acro klaagt over houding PTT Omroep 2000 nog niet failliet „Goede vrijdag" in film en show TV zaterdag TV vanavond Radio zaterdag TV vrijdag Alphenaar VRIJDAG 27 MAART 1970 13 PHILICORDA van 995,— e.a. tot 17.000,- Goedkoop heldendom Arti-medaille voor schilder J. Sjollema Bond-festival ZIJLWEG 57 - HAARLEM Telefoon 31 45 01 KRUISWEG 47-49 HAARLEM *TEL. 023-320244 AMSTERDAM In een vorige be schouwing hebben we gewezen op een veranderende produktiepolitiek bij de grote Hollywoodfirma's die ge schrokken zijn zowel van het succes van een goedkope film als „Easy rider" als van de sof die sommige kostbare ondernemingen als „Star" en „Dr. Doolittle" te incasseren hebben gekregen. Het risico van omvangrijke, kostbare produkties, meestal vallend in het genre van de musical of de oorlogsfilm is te groot geworden om erbij in leven te kunnen blijven en een radicale breuk van Hollywood met films die in de kosten van enige tientallen miljoenen dollars dreigen te vallen, lijkt dan ook onvermijde lijk. Men zal zich dus moeten haasten om nog een mammoetproduktie onder ogen te krijgen, hoewel Amsterdam deze week nog twee kansen biedt. JMMVVVVVWVVtfMWWVWWVVW Tuschinski vertoont er om te beginnen „Airport" en iedereen die de dikke, maar niet dure Amerikaanse paperback waar naar de film gemaakt is, zelfs maar in handen heeft genomen, weet dat er heel wat in zo'n verfilming aan de orde moet komen van lang niet alledaagse dingen. Een enkele blik in de roman van Arthur Hailey is dan al voldoende om de aard van die gebeurtenissen door te krijgen om dan verder de noodzaak te verliezen door te lezen. Want de bij de lezers ge introduceerde hoofdfiguur, vliegveld-ma nager Mel Bakersfeld die tijdens een noodweer van sneeuw en ij zei en met alle moeilijkheden die een internationale luchthaven meebrengt, door zijn vrouw aan de telefoon doorgezaagd wordt over het feit dat hij zijn werk laat voorgaan op zijn huiselijke verplichtingen, is een te bekende figuur (in de populaire litte ratuur èn in de film) om nog erg ge ïnteresseerd te raken in zijn verdere be levenissen. Hij heeft natuurlijk een beeld schone secretaresse die hem veel beter begrijpt dan de frivole en naar uitgange tjes hunkerende echtgenote en hij is de Robert Culp en Nathalie Wood in „Bod en Carol en Ted en Alice". leidende figuur, de superman die overal is, waar gevaar dreigt of complicaties kunnen optreden. In de film wordt deze held door Burt Lancaster bekwaam en met het nodige overwicht gespeeld en hij heeft al zijn duidelijk aanwezige energie nodig om de vele malheurs die op Lincoln Interna tional Airport binnen 12 nachtelijke uren plaatsvinden, het hoofd te bieden. Een vliegende sneeuwstorm, die het uitzicht belemmert, een geland vliegtuig dat vast is komen te zitten in de opgewaaide sneeuw en een startbaan blokkeert, een verstekelinge die gearresteerd wordt en er een gewoonte van blijkt te maken, ondanks haar hoge leeftijd, voor niets te vliegen, moeilijkheden met de onwillige piloot Demerest (Dean Martin) die een vlucht naar Rome moet maken en een verhouding heeft met de stewardess, te veel om op te sommen. Tot overmaat van ramp komen allerlei aanwijzingen binnen die erop wijzen dat in het vliegtuig naar Rome een man met een tijdbom zit die zich hoog verzekerd heeft om op die ma- Een vloed van premières valt op de paasagenda van de Amsterdamse biosco pen te signaleren. Over „Patton" In Flora en „Airfield" in Tuschinski schreven we al. „Patton". voor zover krijgshaftig, wordt geneutraliseerd door „Oh! What a lovely war" in het Leidseplein Theater, een verfilming door Richard Attenbo- rough van de bekende oorlogssatire van Joan Littlewood. Haar ironische, revue achtige behandeling van de Eerste We reldoorlog met zijn pathetische oproepen en in de modder van Vlaanderen verstik te idealen, komt in de filmbewerking misschien minder hard aan dan detijds op het toneel, maar blijkt niettemin een krachtig anti-oorlogwapen te zijn geble ven. Veel beroemdheden van het Engelse toneel en de film, velen met „Sir" voor hun naam, doen mee, maar het zijn meestal ondergeschikte rollen waaruit slechts de bereidheid van deze beroemd heden blijkt om in de film te demonstre ren tegen valse voorstellingen over oor log, patriottisme en heldenmoed. Een vermakelijke liefdeskomedie die een onthullende kijk geeft op de veran derde zeden en gewoontes in de Ameri kaanse samenleving is „Bob Carol Ted Alice", de namen van twee echt paren die bijzonder bevriend met elkaar zijn en door omstandigheden verleid wor den eikaars wederzijdse huwelijkstrouw op de proef te stellen. De film begint ADVERTENTIE einenl met een kostelijke scène in een nieuw society-instituut, geen schoonheidssalon, maar een modern „Kurort" waar de duur betalende gasten van beiderlei kunne onder leiding moeten leren open en vrien delijk tegen elkaar te zijn en waar alles is toegestaan, behalve fysiek geweld. De heilzame werking die van zo'n week du rende kuur heeft op een der echtparen is dan aanleiding tot allerlei huwelijks- experimenten die uiteindelijk zonder dat er brokken worden gemaakt, tot aller te vredenheid worden opgelost. De film van Paul Mazursky met onder meer Nathalie Wood en Robert Culp (.van „Dubbel spion") draait deze week in het Rem brandtplein Theater. Veel vrolijkheid ook in Du Midi, waar de legendarische Mr. Chips in de figuur van Peter O'Toole terugkeert in musical- vorm, wat even wennen is en in ieder ge val een heel andere „Goodbye Mr. Chips" oplevert dan dertig jaar geleden (met Robert Donat als de eeuwige leraarsfi guur). En „Kogels voor Gringo" in Cineac Damrak ziet er naar zijn titel grimmiger uit dan de film van Don Siegel in feite blijkt te zijn. De oorspronkelijke titel is dan ook „Two mules for sister Sarah" en dat slaat op Shirley McLaine die, als non vermomd, meedoet de Fransen uit Mexico te verdrijven die daar het bewind van Maximiliaan van Oostenrijk rond 1870 in stand proberen te houden. Zij dwingt Clint Eastwood (vandaar de „Gringo" in de titel!), een ruige cowboy met haar mee te doen en dat levert na tuurlijk allerlei pikante en ook wel avon tuurlijke situaties op die eindigen met de sinds Peckinpah's „The wild bunch" populair geworden eindafslachting, waar bij duizenden doden vallen. Maar voor het zover is, is er toch ook nog wel wat amusement. Over „Zabriskie point van Antonioni, die nu in Kriterion schreven we al vorige week. Een film om niet te missen al zal ieder achteraf zijn bezwaren tegen de hier en daar wat ge maniëreerde intermezzi kunnen hebben. En voor de Godard-fans is dan einde lijk in Cinétol „La chinoise", een collage van allerlei beschouwingen over doel en vorm vsn hedendaags communisme, waarbij Mao veelvuldig wordt aangegre- pen en letterlijk (boekenplanken vol „rode boekjes") en figuurlijk alom tegen woordig is in de film. Godard heeft een eenvoudige vorm ge vonden om veel theoretische beschouwin gen en discussies te verwerken. Hij zet vijf jongelui, jongens en meisjes, bij el kaar in een leegstaande villa en laat hen elkaar indoctrineren. Er wondt in allerlei vormen gecommuniceerd, pratend, voor lezend, tekstën schrijvend op deuren en muren en op het eind heeft de toeschou wer een verward, maar niet oninteres sant pamflet van anderhalf uur op aan gename wijze voorgeschoteld gekregen. Er is, ondanks de eenvoudige opzet, toch nog heel wat variatie in de beelden (ach ter de camera Raoul Coutard) en hier en daar breekt een humor en zelfspot door die men niet zo gauw achter Godard gezocht zou hebben. Met „Peter Pan" van Walt Disney terug in Plaza en met de nieuwe Funès, „Vrie zen we dood dan vriezen we dood" in City kan er moeilijk anders dan over een zeer gevarieerd paasprogramma in Amsterdam gesproken worden. CHARLES BOOST nier zijn vrouw uit de financiële moei lijkheden te helpen. Met de moeilijkheden op die vlucht naar Rome beleeft de film dan nog een verlaat hoogtepunt, culminerend in een I gesprek tussen gezagvoerder Dean Mar- i tin en de passagier met de bom (Van Heflin), een gesprek, waarin tevergeefs getracht wordt de man van zijn waan zinnig voornemen af te brengen. Met een gat in de romp, een dodelijk gewonde stewardess en nerveuze passa giers keert het vliegtuig terug naar het New Yorkse vliegveld, waar het onder de moeilijkst denkbare omstandigheden moet landen. Waarmee dan eindelijk alle moeilijkheden van die nacht voor Burt Lancaster ten einde zijn. Regisseur Geor ge Seaton doet zijn best uit de veelheid van problemen waarmee de moderne luchtvaart tot het opwindendste bedrijf van deze tijd wordt gemaakt, een enigs zins overzichtelijke film te maken, maar verder dan wat sensationele cliché-situa ties komt hij niet en het enige wat na afloop vaststaat, is dat het een dure pro- duktie is geweest, waarvan velen zullen moeten getuigen: „voor mij hoeft het niet." Van eenzelfde formaat, maar meer op de werkelijkheid afgestemd, is „Patton", een verfilming door Franklin J. Schaffner van de krijgsvërrichtingen van deze schilderachtige Amerikaanse genraal uit de Tweede Wereldoorlog. Uit deze film vol krijgsverrichtingen Noord-Afrika, Normandië, Siegfriedlijn en Bastogne komt een ruwe en impulsieve, maar goed hartige vuurvreter-moderne-stijl voor den dag die de vraag oproept of het nu nog wel de tijd is om aan dit soort hel denvereringen te doen. Hoewel Schaffner zijn regie en de acteur George C. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Met ingang van I april is het televisiejournaal in kleur te zien. Vanaf die datum heeft het NOS-joumaal de studio in Santbergen vaarwel gezegd voor gloednieuwe voorzieningen in kleurenstudio-5 in het omroepkwartier. Het grote voor- deel van het nieuwe onderkomen is, dat alle faciliteiten nu samen zijn ge trokken en dat in feite het enige, dat ontbreekt de redactie van het journaal is, die voorlopig nog in de engbehuis- j de barak aan de Emmastraat zal moe- I ten blijven. Na I april zal het zwart-wit niet helemaal afgezworen worden. Van het totale journaal zal 80 percent in kleur zijn. Geen kleur krijgen voorlopig de beelden van Hans van der Werff, de Haagse journaalredacteur, en het weerbericht. Zowel De Bilt als Den Haag is nog niet met kleurencame- ra's uitgerust. Ook zullen wel vele uit het Oostblok aangekochte beelden nog zwart-wit zijn. De middagbulle tins op zaterdag en zondag zullen ook geen kleur krijgen, omdat het niet verantwoord is voor die paar minuten een technische ploeg van twintig man op de been te brengen. De eigen re portages van het NOS-joumaal zullen op 'n enkele „haastklus" na uitsluitend in kleur zijn. De nieuwe studio is uit gerust met vier kleurencamera's en twee kleurampex-apparaten. Hoofdredacteur Dick Simons van het NOS-journaal: „Waarom wij met het Journaal in kleur zijn overgegaan? Omdat in feite alle nieuwagentschap- pen ter wereld hun werk in kleur af leveren. Voorts brengt de BBC al ge ruime tijd het nieuws in kleur en is Duitsland ons met kleurenbulletins net Scott in zijn spel als Patton trachten de zaken zo genuanceerd mogelijk voor te stellen en de persoon zelf te relativeren, blijft er altijd nog een goed stuk „hel dendom" in zo'n film zitten, die niet bij iedereen goed zal vallen. Maar, zoals ge zegd, het genre sterft uit en als een der laatste Mohicanen mag Patton, wat mij betreft, voor veel dollars nog eenmaal in j het zonnetje worden gezet. CHARLES BOOST DEN BURG Op 25 april gaat in het City-theater te Den Burg een Russische speelfilm in première, getiteld „Het Ge kruiste Eiland". Het is het verhaal van de opstand van de gevangenomen Georgiers op Texel, welke strijd gevoerd werd in april en mei 1945. Zij bonden samen met de verzetstrijders de strijd aan tegen de Duit sers. In het raam van de feestelijkheden rond de 25-jarige bevrijding heeft de re gisseur Tabbukashvili, zelf een Georgier, Texel uitgekozen als plaats van de pre mière. AMSTERDAM De Arti-medaille 1970 is uitgereikt aan de Amsterdamse kunst schilder J. Sjollema bij de opening van de voorjaarssalon van Arti et Amicitiae. Sjol lema kreeg de medaille voor zijn gehele oeuvre, en meer speciaal voor zijn voor de voorjaarssalon ingezonden werk. (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM. De toneelgroep Cen trum brengt in april een Bond-festival in „De Kleine Komedie". Vanaf 4 april elke zaterdag tot en met maandag: „Gered' Op 28, 29 en 30 april „Smalle weg naar het verre Noorden". Beide stukken zijn van Edward Bond. De regie is van Peter Oosthoek. UITGEVERIJ TEN HAVE-AMSTER- DAM. Charlotte van Beuningen: „Een nieuwe wereld voor onze kleinkinderen". J. J. ROMEN ZONEN-ROERMOND. Drs. H. J. Brouwer: „Pastorale begelei dingen van Bejaarden". Dr. Herman Docx: „Intercommunie, van Lund tot Uu- sala". AMSTERDAM. Het bestuur van de Academische Radio Omroep is te leurgesteld, dat de PTT geen techni sche gegevens beschikbaar wil stellen over de mogelijkheden van radio- en televisiezendmogelijkheden. Het be stuur deelt dit mee naar aanleiding van de recent door prof. dr. J. L. Bor dewij k geuite critiek over deze zelfde materie. De ACRO herinnert er thans aan, dat zij drie jaar geleden een plan in diende voor een aantal locale en re gionale radiozenders ten behoeve on der andere van het onderwijs aan de Nederlandse universiteiten en hoge scholen. Aan de minister van Verkeer en Waterstaat werd gevraagd of dit plan technisch realiseerbaar was. On danks herhaald aandringen, tot bij de minister-president toe, is een antwoord op deze vraag aan de ACRO nog steeds niet gegeven. De ACRO stelt: „Het is verbijsterend dat over de technische mogelijkheden nauwelijks in het openbaar, ook niet in het parlement op enig niveau van gedachten kan worden gewisseld met de PTT. Dit is vooral een gevaar met het oog op de noodzakelijke democra tische controle op de Nederlandse massacommunicatiemedia. De oorzaak van de algemene onwetendheid ligt bij het ministerie van Verkeer en Water staat en bij de PTT, die reeds nu richting willen geven aan toekomstige ontwikkelingen." (Van onze correspondent) HILVERSUM. De TROS heeft Karei Prior, hoofd van de televisie afdeling, nu ontslagen, nadat hij enige weken geleden reeds „wegens ernstige fouten" was ontheven uit zijn functie. Dit ontslag, aldus TROS-directeur mr. Landré, kan men op staande voet beschouwen. Verder wilde mr. Landré over de redenen van dit ontslag en of deze redenen haalbaar zouden zijn bij het gewestelijk arbeidsbureau niets mededelen. „Het is niet zo", wilde mr. Landré wel vertellen, „dat het ontslag geba seerd is op de gevangenisstraf, die Prior op dit moment in Veenhuizen uitzit wegens een veroordeling voor rijden onder invloed." Men kan echter aannemen dat .deze straf indirect wel iets met het ontslag te maken heeft. Wel zou Prior de TROS-lei'ding onjuist hebben voorgelicht over de duur van de straf. Toen men hem op een werk vergadering verwachtte, verscheen hij niet, omdat hij nog steeds niet uit Veenhuizen is ontslagen. De TROS, die al lang op een reden wachtte om Prior te kunnen ontslaan, heeft hoogst waarschijnlijk de beëindiging van het dienstverband met Prior gebaseerd op werkverzuim. drie dagen voor (start op 29 maart). De overgang van zwart-wit naar kleur is trouwens nauwelijks kostenverzwa- rend geweest. Als u weet, dat bijna elke omroepbegroting zo'n jaarlijkse stijging van zeven a acht percent te zien geeft en de joumaalbegroting daarvan met 7,9 percent verhoging niet vanaf wijkt. De heer Simons is met zijn mede werkers zeer tevreden over deze op lossing, die overigens „interim" heet, omdat er over (waarschijnlijk vele) jaren een compleet nieuwscentrum in het omroepkwartier zal worden ge bouwd, waar ook het journaal zijn de finitieve huisvesting zal krijgen. (Van onze correspondent) ARNHEM. De rechtbank in Am- hem heeft gisteren het verzoek van de AMRO-bank in Nijmegen de Stich ting Omroep 2000 failliet te verklaren nog niet ontvankelijk verklaard. De rechtbank wil nader worden geïnfor meerd over details en heeft haar be slissing uitgesteld tot volgende week donderdag 2 april. De AMRO-bank wil de gelden terug die ten onrechte op de rekening van de Stichting Omroep 2000 zijn bijge schreven. De gemeente Nijmegen had 35.000 gulden gestort bij het filiaal van de AMRO-bank in Nijmegen om te worden doorgegeven aan de stich ting Open Jeugdwerk Nijmegen, maar abusievelijk maakte de bank het be drag over op de rekening van de Om roep 2000. Het bestuur van deze omroep was blijde verrast door deze subsidie en ging over tot uitkering van de gelden aan met de stichting verwante organi saties te weten de ASVA-Amsterdam, die daarmee de boetes betaalde van veroordeelde Maagdenhuisbezetters, de Bond Van Dienstweigeraars en de Oranje Vrijstaat (Kabouter-beweging van Roel van Duyn). De AMRO-bank (raadsman mr. H. M, Muller) verwijt de Omroep 2000 dat deze onrechtma tig een aan een andere instantie toe komende subsidie heeft besteed. In dien de Omroep 2000 weigert het be drag terug te betalen dan gedraagt het bestuur daarvan zich als een lichaam dat volgens de wetgeving failliet dient te worden verklaard. Omdat voor een faillietverklaring twee crediteuren noodzakelijk zijn le verde mr. Muller bij de rechtbank een vordering in van een reclame-adviseur. Het bestuur van de Omroep 2000 be twistte echter deze vordering. ,De re clamejongens hebben ons pro deo ge adviseerd", aldus het verweer. ADVERTENTIE KLEINE PIANO'S (ook voor huur) BECHSTEIN - FÖRSTER PLEYEL IBACH - en andere. Christus. Douglas Squires ook al een man uit de showbusiness ver zorgt de choreografie. Show uit Ame rika komt vervolgens opdraven in de gedaante van Bonanza. Brandpunt gaat vooraf aan een twee tal goede Vrijdagprogramma's, die de KRO ten besluite van deze avond uit zendt. Het is eerst Het andere Naakt, een programma van Guus van Hemert en Marinus Huybregts over het men selijke naakt in de kunst van klassieke held tot de mens aan het kruis. Het andere programma is de Kruisweg, een korte impressie van de Kruisweg, die Paus Paulus vanavond in Rome sa men met de gelovigen uit deze stad heeft gebeden. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. I 7.23 Weekeind: 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Van. de voorpagina. 8.15 Stereo: Z.O. 135. (9.35 Waterstanden). 10.30 Werkgeven en -nemen. 11.00 1 Nws. 11.01 Wegwijs. 11.10 Jazz- en amusementsmuz. 11.25 Afrikaanse Kro niek. 11.45 Kennismaking jonge ar tiesten. 12.05 Stereo: Gitaarrecital. 12.30 Sportnws. 13.00 Nws. 13.11 Baria. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Stereo: Jon- gerenprogr. 14.35 Radio Jazz Magazi ne. 15.00 Luisterprogr. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Scan. 16.15 Harmonie- orkest. 16.35 Artistieke Staalkaart. 17 10 Stereo: Klass. muz. 17.55 Mede delingen. 18.00 Nws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 Nws. 21.00 Stereo: Jazz-trio. 21.15 Hoorspel. 22.00 Stereo: Amusem. muz. 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Liedjesprogram. 23.15 Stereo: Lui Luisteren. 23.55 Nws. 24.00 Paasnacht- dienst. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 716 Stereo: Klass. muz. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten). 8.00 Nws. 8.11 Stereo: Muz. 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische Etherleergang. 9.35 Gym nastiek. 9.45 Solistenkamer. 10.54 In formatie over aktuele tentoonstellin gen. 11.00 Nws. 11.03 Lezing. 11.15 So- farium. 11.55 Mededelingen. 12.00 Zon der grenzen. 12.10 Lezing. 12.14 Markt- berichten 12.16 Overheidsvoorl. 12.26 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenl. commentaar. 13.00 Verz. pl. progr. 14.00 Stereo: P.M. (16.00 Nws.) 16.30 1 Inzet. 17.00 HIRO-Magazine. 1715 Gas- ten van de week, 17.30 Stereo: Zesne- genplus. 18.19 Uitz. C.H.U. 18.30 Nws. j 18 41 Actualiteiten 19.00 Exodus. 19.30 Stereo: Sjook. 20.00 Stereo: Klass en mod. muziek. 21.00 Paasviering. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Goal23.55 Nws. HILVERSUM Hl 9 00 Nws. 9.02 Djinn. (10.00 en 11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.03 Skivatoon. 13.00 1 Nws. 13.03 Licht pl. progr. (14.00 en 15 00 Nws.) 16.00 Nws 16..03 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.02 Hier en NU. BRUSSEL 324 12.00 Nws. 12.03 Consumentenrubr. 12.30 Gevar. muz. (12.40 SOS-berich- ten voor schippers). 12.55 Buiteni. persoverzicht. 13.00 SOS-berichten voor de schippers. 13.20 Gevar. progr. (14.00 en 15.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.15 Jazz- muz. 18.00 Nws. 18.03 Jeugdprogr 18.30 Franse taalwenken. 18.32 Gevar. progr. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taai- wenken. 1855 Gram. muz. 19.00 Nws. 19.40 Gevar. muz. 21.00 Sportinforma- tie. 22.00 Nws. 22.20 Amusementsmuz 23.00 Nws. 23.10 Liederenrecital. 23.40 Nws. Nederland 1. Na de verhalen uit het praathuis en het nieuws een program ma van de AVRO. Om te beginnen een natuurfilm uit de serie Audubon Wild life Theatre. De rest van de tijd tot acht uur is bestemd voor AVRO's Om budsmannen, het team Ilse Wessel en Jaap van Meekren, oftewel Info. Na het journaal van acht uur een te levisiespel van Manya Starr, getiteld Color me German, of in het Nederlands Het Bezoek. In deze Duits-Amerikaan- se coproduktie wordt een schrijnend probleem belicht, namelijk dat van de na de oorlog in Duitsland geboren kleurlingen. Het waren de kinderen, waarmee de meisjes bleven zitten, die de verbroedering met de negerbe vrijders te letterlijk hadden genomen. Duitsland kent veel van deze kinde ren. Ze zijn inmiddels opgegroeid tot volwassenen en velen hebben zelf al kinderen. Om te zeggen, dat ze out cast zijn is wellicht te overdreven, maar veel kansen hebben de meesten toch niet gekregen. Ze mochten al blij zijn als ze van hun moeder een rede lijke opvoeding kregen. Meestentijds was de vader onbekend. Eigenlijk de gehele AVRO avond staat in het teken van het zwart-zijn. Gedurende bijna anderhalf uur kunnen we namelijk kijken op deze Goede Vrijdag naar Trumpets of the Lord, een verfilming van de Broadway-musi cal van die titel. Een echte musical is het niet. In een dorpskerkje houden enkele negerpredikanten samen met hun gelovigen een dienst, waarin ze verhalen uit de bijbel vertellen. Ook het lijdensverhaal wordt uitgebeeld. Trumpets of the Lord is als verzame ling ritmische preken beroemd gewor den. Vorig jaar Pasen hebben velen de film gezien.ze zijn onder de in druk gekomen van de geweldige ex pressie van de gelovigen in de kerk, die als het ware het hele gebeuren deed herleven. Ook op deze vrijdag wordt het avondprogramma besloten met het laatste nieuws en de Teleaccursus: de elfde les uit de serie van Molecuul tot Mens. Nederland 2. Voorafgaande aan de Stockholm met de wedstrijd Rusland— Tsjechoslowakije in het kader van de competitie om de wereldtitel ijshockey. Na de fabel en het journaal komt Frans terug tot half acht. Half acht de KRO met de vrolijke serie Hij en Zij. Na het journaal een produktie van de BBC, getiteld Jezus. The Young Ge neration, eigenlijk alleen maar bekend als moderne popgroep, zingt en speelt veertien songs over het leven van Nederland I 18.50 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.55 Journaal. 18.58 AVRO: Het wonder der natuur. 19.25 Info. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 AVRO: Het Bezoek (film). 21.30 Kleur: Trumpets of the Lord. 22.50 NOS: Journaal. 22.55 TELE AC: Van molecuul tot mens - les 11 herh. Nederland II 18.15 NOS: Wereldkamp. ijshockey. 18.50 De Fabeltjeskrant. 18.55 Journaal. 19.00 Wereldkamp. ijshockey. 19.30 Kleur: Hij en Zij. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 KRO-RKK: Jezus (liederen). 21.05 Bonanza (film). 21.55 Brandpunt. 22.35 Het andere naakt. 22.50 Eurovisie. 23.00 NOS: Journaal. Nederland I 16.00 NOS: Journaal. 16.02 NCRV: Zeskamp - show. 16.55 Voor de kinderen. 18.45 NOS': De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe. 19.13 Met Swiep op avontuur. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Dombey en Zoon. 20.45 Tweekamp. 21.10 Kleur: Nathan en Tabileth. 22.10 Actualiteitenrubriek. 22.35 Psalter voor de stille zaterdag. 22.50 NOS: Journaal. 23.00 KRO-RKK: Paasnaehtwake in de St. Adelbertabdij te Egmond-Binnen. Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scala. 19.30 VARA: Kleur: De jonge onder zoekers. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Ironside. 22.10 Toneelimprovisaties. 22.50 Achter het nieuws. 23.15 NOS: Journaal. ifVVWWWVVIA/WVfWWWWVWVWWWWWWVWWWVWWWWVWWWWWWVWWWWVWWyWWWWWWVWWVVWW\ftWVWWWVWWVWWWWWVWVWWWM» HAARLEM DEN HAAG - DELFT

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13