Marga Overmeer snoept verstandig 'mmm küipG] Jan Campert school diende zich als favoriet aan T unneltoernooil Scheybeeck omgedoopt Uitgevaren visserij vaartuigen Gouden rederij kersspeld voor jubilerende Henk Bakker m 35 aanrandingen Tweede dag schoolvoetbaltoernooi Diefstal van gouden ringen opgelost IN DE VISHAL Schaaktoernooi in Castricum Burgerlijke stand van Beverwijk Drijvende bok bij Petten omgeslagen VIJFTIG JAAR AUTEUR-REGISSEUR m. Havenberichten i. r VRIJDAG 27 MAART 1970 IJMUIDER COURANT kolen,olie, gas? KIJK VERGELIJK EN ONTDEK HAARLEM De avond, waar door alles wat „Cremer" heet al maanden naar is toegeleefd", werd donderdag in de Stadsschouwburg na de feestvoorstelling elders op deze pagina nog nader omschreven voortgezet met de even grootse als sympathieke huldiging van auteur regisseur Henk Bakker, die in beide functies zijn gouden jubileum vierde. Bij zijn opkomst werd hem door het publiek staande een langdurige ovatie gebracht, waarna voorzitter J. W. Hageman maar liefst dertien spreek sters en sprekers heeft aangekondigd. Oneindig Goud „BRANDENBURG Exclusieve I Modebuis couture I ADVERTENTIE - - 0' Jp^R'OF.yAl kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De zesjarige Marga Overmeer uit IJmuiden, leerling in de eer ste klas van de Comitéschool aan de Kerk straat, heeft zowaar een prijs gewonnen in de door het Centraal Bureau voor Land- bouwveilingen in samenwerking met „Het Ivoren Kruis" uitgeschreven landelijke kleurwedstrijd. Van de ruim zeventiendui zend inzendingen werd haar fleurig werk stukje door de jury met de elfde prijs be kroond. Vandaar dat de lessen in haar klas donderdagmiddag even werden onder broken door het bezoek van tandarts A. H. van Riel uit Santpoort, die de prille schil deres als directeur van de schooltandver- zorgingsdienst in Velsen haar prijs kwam overhandigen. De heer Van Driel maakte van deze gelegenheid een dankbaar ge bruik de kinderen nog eens te wijzen op het grote gevaar dat snoepen voor het ge bit kan betekenen, hetgeen voor de leerlin gen overigens al een bekend geluid bleek te zijn, want de slogan van de heer Van Riel: „Snoep verstandig", werd door hen spontaan en eenstemmig met een „Neem een appel" beantwoord. De heer Van Riel bracht deze slagzin daarop in praktijk door Marga Overmeer, behalve het door haar gewonnen boek ook nog een grote kist appels aan te bieden, waarna zij van het schoolhoofd, de heer A. Brunekreef vlot toestemming verkreeg haar klasgenootjes van dit geschenk te la ten meeprofiteren. Vergezeld van de goe de raad een dergelijke traktatie voortaan ook op de verjaardagen uit te delen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De 32-jarige inwoner van Heemskerk, die vorige week is aange houden door de politie van Velsen voor een aantal aanrandingen en ook tegenover de Beverwjjkse politie een reeks gevallen heeft bekend, blijkt tevens in zii" -■ plaats zeven aanrandingen te hebbt.. ge pleegd. In totaal heeft hij nu 35 aanrandingen bekend, waaronder enkele berovingen, ge pleegd In de jaren 1967-1970. De slachtof fers waren meisjes en vrouwen in de leef tijd van 12 tot 55 jaar. Met de aanhouding van deze man is een deel van de bevolking in de IJmond gerustgesteld. Volgens de politie zijn nog een aantal mensen, die met hem in aanraking zijn geweest, onder be handeling van een zenuwarts. (Van een medewerker) VELSEN Op de tweede dag van het schoolvoetbaltoernooi in Velsen werden slechts vier wedstrijden gespeeld. In poule F van afdeling E der lagere scholen zegevierde het eerste van Jan Campert met 10 over H. Hart en bracht tittel houder Engelmundus het niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen Titus Brandsma. Voor Jan Campert was het de tweede overwinning en het heeft zich daar mee als favoriet voor de poulezege aan gediend. In afdeling B kwam de Prins Bernhard HBS 1 tot een onbedreigde 72 zege op Willem de Zwjjger 1 en bleef MTS 2 netaan met 21 de baas over de Papiervakschool. Voor de vier wedstrijdjes in Velden, waarvan er drie op het sportpark Schoo- nenberg werden gespeeld en één op het veld van Waterloo, was de belangstelling aan de matige kant. De twee ingelaste wedstrijdjes in afdeling E waren nodig omdat de H. Hart alsnog aan poule F was toegevoegd. H. Hart gaf Jan Campert 1 weliswaar goed partij, maar moest toch met een 10 score het hoofd buigen. In de ontmoeting tussen Titus Brandsma en titelverdediger Engelmundus kwamen hele maal geen geldige treffers op het score bord. Engelmundus wist weliswaar een doelpunt te scoren, maar dat werd wegens buitenspel afgekeurd. Spelers en suppor- tertjes waren het daarmee niet eens, maar neutrale waarnemers stelden dat er te recht van buitenspel sprake was. De strijd tussen de Papiervakschool en het tweede van de MTS, die gespeeld werd voor afdeling B, was niet groots en leverde de MTS'ers een 21 zege op. Het eerste van Prins Bernhard „wandelde" met een 72 score over Willem de Zwijger 1, dat zijn heil vergeefs in de buitenspel val zocht. Vooral de linksbuiten van Prins Bernhard was prima op dreef en had een belangrijk aaneel in de ruime zege. Het vorige jaar werd Willem de Zwijger 1 in de finale pas na verlenging met 21 door Hugo de Groot 1 geklopt. De uitslagen: afdeling E: Jan Campert 1H. Hart 10; Titus BrandsmaEngel mundus 0—0. Afdeling B: Prins Bernhard 1W. de Zwijger 1 72; PapiervakschoolMTS 1—2. Het toernooi in Velsen wordt dinsdag na Pasen voortgezet en dan worden er maar liefst 37 partijtjes afgewerkt. De wedstrijden beginnen reeds om negen uur 's morgens. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Uit een nader onderzoek is volgens de Velsense politie gebleken, dat de diefstal van gouden ringen bij een ju welier aan de Santpoortse Hoofdstraat in oktober vorig jaar, gepleegd is door dezelf de jongeman die dc brand in de sociale werkplaats Het Seepaerdt heeft veroor zaakt. Hij verklaarde de ringen aan andere, juweliers te hebben verkocht. De jonge man vertoeft op het ogenblik in het Huis van Bewaring in Haarlem. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Vrijdagmorgen werden in IJmuiden door 36 vaartuigen aange voerd: 4600 kisten en 833 kleine kisten vis, 28.000 kilogram tong en 7.000 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 70 kisten en 110 kleine kisten schelvis, 280 kisten en 704 kleine kisten wijting, 290 kisten gul en kabeljauw, 1320 kisten kool- vis, 1850 kisten schol, 15 kisten tarbot, 215 kisten en 19 kleine kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 11.70-9.90, grote tong 5.95-5.57, groot- middel tong 6.67-6.23, kleinmiddel tong 7.29-6.28, tong I 7.89-6.54, tong II 7-5.62. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 140-120, middel kabeljauw 150-130, grote koolvis 44, middel koolvis 47-42, grote leng 110-86. Per tien stuks: grote kabeljauw 100- 72, middel kabeljauw 65-48. Per 50 kilogram: grote schelvis 72-68, middel schelvis 77-76. kleinmiddel schel vis 70-55, schelvis I 70-62, schelvis II 50- 46, kabeljauw I 68-56, kabeljauw II 62- 58, kabeljauw III 65-60, grote schol 42- 36, schol I 40-33, schol II 39-28, schol III 34-20, schar 38-26, poon 53-44, gestripte wijting 36-22, dichte wijting 37-12, tarbot 400-240, griet 180-122, koolvis I 22-18, koolvis II 20-16.50, kleine leng 45. Scheveningen. De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit: 50 kisten en 300 klei ne kisten wijting, 120 kisten gul en ka beljauw, 650 kisten schol, 1200 stijve ka beljauwen en 13.000 kilogram tong. #—■--» .1 ADVERTENTIE BEVERWIJK. Dit jaar organiseert I de hockeyclub Scheybeeck geen twaalfde Tunneltoernooi maar het eerste Nico Buntsma-toernooi. Op vrijdag 3 april wordt 's morgens om kwart voor tien het toernooi officieel geopend, gevolgd door j het hijsen van de Scheybeeckvlag. De wedstrijden beginnen om tien uur en duren tot circa tien minuten voor vijf. Van vijf uur tot half zes worden de fina- I les gespeeld. Om half zeven volgt de prijsuitreiking. Hierna wordt er in het clubhuis aan de Parallelweg een toer- nooifeest gehouden. In Poule 1 zijn in gedeeld de meisjes en jongens van BDHC Eechtrop, Hurley, Randwijck en Sarto. Poule 2 wordt gevormd door de meisjes I en jongens van Terriers, HIC, Myra, J Scheybeeck en Strawberries. Het traditionele Tunneltoernooi is om- I gedoopt in het Nico-Buntsma-toernooi, toen de heer Buntsma tijdens de laatste I algemene ledenvergadering zijn functie van voorzitter neerlegde. Om hem te be danken voor het vele werk dat hij gedu rende zijn 20-jarig voorzitterschap voor de vereniging heeft gedaan kwam het nieu- I we bestuur met het bewuste voorstel dat met algemene stemmen werd aangeno men. CASTRICUM. Op vrijdag 15 mei en zaterdag 16 mei houdt de s.v. „Castricum'" haar traditioneel pinkstertoernooi in het jeugdhuis Overtoom 15 te Castricum. Er wordt gespeeld in groepen van vier. Drie invitatiegroepen en twee reserve groepen begeleiden de vierkampen. Toe zeggingen voor de invitatiegroepen zijn I m. G. J. Groen; Kees J. z. v. K. H. Sipkes inmiddels binnengekomen van de kandi- en a. Hoogvorst; Johannes H. C. z. v. C. A. daat-meesters L. Jongsma en R. Hartoch I j Bol en S. H. Vermeij; Richard z. v. R. benevens J. Piket, A. v.d. Berg, K. Steyn, Bosscher en A. M. M. van Waveren; Jac- T. Krabbé, P. Bakker, T. Timman, P. de ques e. 2- v. J. F. C. Klok en C. W. Z. Rooi, P. v.d. Weide en J. Marcus. Aan- Schillings; Ronald M. z. v. H. M. de Vries melden per giro vóór 3 mei op postreke- en h. de Graaf; Johannes P. C. z. v. J. T. de grote en moderne voorraad, voor de prïjs- en kwaliteitsbewuste klantenkring Zeestraat GEBOREN: Patrick z. v. E. Schouten en ning 314233. ADVERTENTIE SPAREN in je jeugd geeft je later vreugd Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen. Zaterdag 14 maarts hektrawler Zeehaan IJM. 57. Maandag 16 maart: hektrawler Tetman Hette KW, 74, Cornells dein Duik KW. 144, Annie Hillirua KW. 170, mt. Koraalbank KW. 3, Fran- cina KW. 153. Dinsdag 17 maart: mt. Jan Maria KW. 171, Voorwaarts VL. 142. Woensdag 18 maart: hektrawler Holland KW. 123, mt. Marry Ada KW 54, Arie KW. 67, Aquarius KW. 173, Marco WR. 32, Tiny WR. 33. Donderdag 19 maart: hektrawler Vooraan VL. 115, mk. Cornells van Beelen KW. 146. Vrijdag 20 maart: hektrawler Rijnmond II KW. 43, mt. Delft IJM. 37. Maandag 23 maart: hektrawler Rijnmond III KW. 44, Rijnmond V KW. 85, mt. Meyert Menno IJM. 209, Wiron II IJM. 211, Antje KW. 49, Marry Marian KW. 149, Onderneming I SCH. 261, Ursinus VL. 1, Anita VL. 34. Elly VL. 73, Ca roline VL. 90, Voorbode VL. 103, Elizabeth VL. 105, Bets en Gerda VL. 112, Petronella VL. 131, ml. Sola Gratia KW. 52, Nestor KW. 101, Sur- sum Corda KW. 124, Marjan KW. 130, Michiel KW. 167, Arend Comelis KW. 205, mk. Noord zee IJM. 3, Maartje IJM. 8, Maarten Cornelia IJM. 44, De Hoop I IJM. 45, Wiron VIII IJM. 205 (25 maart binnen), Wiron III IJM. 221 (25 maart binnen), Deo Volente n KW. 11, Rose Marie KW. 34, Rudi Robert KW. 66, Alnilam KW. 90, Jeannette KW. 93, Arendje KW. 98, Alie KW. 109, Rianne KW. 110, Wilma KW. 113, Klazina Marijke KW. 127, Dirk Taat KW. 134, TJrania KW. 136, Maartje Jacoba KW. 137, Elly Gerda KW. 142, Anna Lydia KW. 145, Fiducia KW. 155, De Vrouw Alida KW. 160, Helena KW. 164, Alida Jacoba KW. 165, Cornelia KW. 174, Dirkje KW. 178, Aleida KW. 183, Valk KW. 185, Hans KW. 189, Margaretha Christina KW. ADVERTENTIE 190, Deo Volente KW. 191, Vrouw Prijna KW. 193, Pieter Jacob KW. 195, Antje KW. 200, Wa terman II KW. 202, Yvonne Yolande KW. 206, En Avant KW. 210, Geertrui da KW. 211, Klaas Dubbelaar KW. 214, Anna Hendrlka KW. 215, Carry Andta KW. 218, Janny Jacob KW, 220, Jacob Senior KW. 226, Dieuwina WR. 45. Dinsdag 24 maart: mt. Sakina Martine KW 32. Wilhelmina Johanna KW. 39, Ora et Labora KW. 51, Jacob KW. 55, Dirk Maria KW. 80, Albatros KW. 87, Francina KW. 153, Marian Ellen KW. 159, Onderneming III SCH. 117, Wil lem VL. 121. ml. Jacoba Catharina KW. 132, mk. Gelria IJM. 18, Swift IJM. 54, Limanda KW. 33, Alie KW 109, Solea KW. 180, Eben Haëzer KW. 194, Willem Senior KW. 197, Mar- lena KW. 212, Jana KW. 213, Arie Jacob KW. 221, Maarten Comelis KW. 222, Bastiaan WR. 61. Woensdag 25 maart: hektrawler Cornelis Vro lijk Fzn. SCH. 171, mt. Haarlem IJM. 9. Meyert Menno IJM. 209, Wiron II IJM. 211, Soli Deo Gloria KW. 152, ml. Sursum Corda KW. 124, Michiel KW. 167, mk. Dageraad IJM. 4, Jan nette IJM. 17, Eben Haëzer IJM. 23, De Hoop IV IJM. 46, Nora IJM. 51, Wiron VIII IJM. 205, Wiron III IJM. 221, Margriet Jozien KW. 63, Elly KW. 187, Margaretha Christina KW. 190. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. In de vroege morgen van Goede Vrijdag is ter hoogte van Pet ten de Duitse drijvende bok „Emden III" omgeslagen. De bok, die gesleept werd door de Duitse sleepboot „Fair Play XII", had geen runners aan boord. De „Fair Play XII" die 20 mei een baggermolen als sleep in Het Ka naal verspeeld heeft meldde, dat men proberen zou de „Emden III", die niet is gezonken, drijvende te houden en naar IJmuiden te slepen". (Van een onzer verslaggevers) De eerste daarvan, wethouder D. J. A. Geluk kwam het gemeentebestuur van Haarlem vertegenwoordigen, wiens be zoek overigens reeds door een fraai bloemstuk was voorafgegaan. In zijn toe spraak noemde de wethouder Henk Bak ker een voor Haarlem merkwaardige fi guur, mede omdat hij er na een oplei ding voor de houthandel in was geslaagd als toneelschrijver van zijn pen te gaan leven. Maar niet alleen dat hij een oneindig aantal stukken heeft geschreven, waar mee door hem een enorm en druk ge speeld oeuvre werd opgebouwd, Henk Bakker wist zich daarnaast te onder scheiden als een buitengewoon beminne lijk mens, zodat hij bij de vele door hem geregisseerde verenigingen ook talloze vrienden heeft verworven. Volgens de wethouder rechtvaardigde dit alles een hartelijke gelukwens volkomen, welke de heer Geluk nog bekrachtigde door het aanbieden van een kist, waarvan de in houd uit een keur van geestrijk vocht be stond. Als voorzitter van „J. J. Cremer" sprak de heer J. W. Hageman vervolgens na mens het bestuur, om Henk Bakker in de eerste plaats te danken voor zijn vijftig jaar „ploeteren en zwoegen" voor de ver eniging. En dat alles steeds met veel vak manschap en een volledige inzet van zijn persoon. Spreker noemde het voor Henk Bakker een voorrecht na een dergelijk druk leven nog zo vitaal en gezond te mogen zijn en hij verzocht hem dan ook, nu de jubilaris inmiddels heeft besloten het als regisseur wat kalmer aan te doen, hun vereniging in ieder geval als artistiek leider van dienst te blijven. Als jubileum geschenk overhandigde de heer Hageman hem tenslotte een envelop, waarvan de inhoud was bestemd voor het maken van een grote reis. Namens de werkende leden werd hier door mevrouw Rie de Nooyer-Christians nog een bedrag onder couvert aan toege voegd „voor een aperitief onderweg", na dat zij Henk Bakker had bedankt voor zijn grote vakmanschap en de kostelijke uren, die de werkende leden tijdens repe tities en voorstellingen met hem hebben V van den Outenaar en M. Oldenburg; Bauke K. z. v. A. Nauta en A. Smedinga; Maria M. J. d. v. R. Noorda en H. G. J. Slikker; Enrico z. v. F. Pinna en Y. H. M. Weisz; Cornelis z. v. C. Schoon en S. J. Vermeren; I Margaretha Chr. d. v. H. de Boer en J. R. Postma; Peter T. z. v. A. Schweitzer en .1. H. Numan; Nicolaas z. v. G. van Dijk en J. H. Wilmink; Johannes P. z. v. S. E. Dur- ge en C. J. Egberts; Micha z. v. D. N. Cor- nelissens en E. C. Schröduer. ONDERTROUWD: J. Schneider en C. I Krijen; U. de Jong en C. A. M. de Boer; P. L. Lammers en C. M. Krottje; J. C. H. Valk en W. J. Christoffels; S. Hamersma en C. G. Luijt; C. J. Groen en S. Zuid. GETROUWD: C. P. Numan en J. G. Hoo- I gendijk; H. de Vries en E. H. Joffer; G. C. J. M. Hollander en C. M. E. de Jong; A. C. Jongepier en C. Kemper; C. Niessink en C. Dekker; H. Cohrs en A. M. Biersteker; C. Brethouwer en H. Weber; C. M. de Wit en S. J. Wormbecher; D. Sini en A. M. I Panserani. ft OVERLEDEN: J. H. Lammers, 63 jaajP; P. J. J. Hoogmoed, 67 jaar; D. Opgelder, 61 jaar; J. E. Beneker, 81 jaar; W. Paapu 76 jaar; M. B. H. Bruijns, 77 jaar; J. van de Bosch, 70 jaar, gehuwd met J. Mosk; J. Kleijne, 72 jaar; E. M. Böhm, 63 jaar, ge huwd geweest met J. C. J. Schuchart. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Elli Ahrens, Antwerpen; Delfin, Rotterdam; Amyn- tas, Rotterdam; Tor Mercia, Immingham; Hesperia, Gdynia; Bonny, Great Yarmouth; Am- stelland, Bremen; Finnoini, Ipswich; Saga, Oporto; Claus, Londen, IJmuiden; Baron, Caw dor; Vamos, Colchester; Acmaea, Rotterdam; Stella Maris, Rotterdam; Peter Wilfred, Red- koping; Jan, Kopenhagen; Zeus 2, Poole; Hugo Oldendorff, West-Indië; Ask, Rotterdam; Tor Scandia, Gothenburg: Lisa T., Rotterdam, IJ muiden; Spaamestroom, Rotterdam; Crail, Middlesborough; Herman Helene, Frederiks- vark; Jean LD, Charleston; President William V. S. Tubman, Baton Rouge; Texelstroom, Liverpool. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Em* strom, Solvesborg, IJmuiden; Fionia, Odense, IJmuiden; Merrimac, Norfolk; Bestik, Duinker ken; Menma, Grunsby; Lifana, Runcoms Docks, IJmuiden; Neder Rijn, Bremerhaven; Boreas, Rotterdam; Finnoimi, Grangemouth; Magne Stove, Lower Buchanan; Borgesch, Bremen; Skagem, Gothenburg; Nanna, Dagenham; Tor Mercia, Gothenburg; Keldingerland, Lysekil, IJmuiden; Oihomna, Torkum, IJmuiden; Noord- borg, IJstad; Libertas, Rotterdam; Speed, Tarragona; Elizabeth Oldendorff, Bilbao; Noord- borg, IJmuiden. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Zaan, Bos ton, Zaandam; Anneliese K., Hamburg; Esso Numberg, Karleburg; Adolf Leonard, IJmui den; Tagri, Rotterdam. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Chiron, Cadiz; Oti, Saint Croix, Elbe Ore, Narvik, IJ muiden; E. H. Samuelsen, Emden; Saga, Rot terdam; Oregis, Port Talbot; Amyntas, Ashdod; Pericles, Paramaribo, Hamilton Trader, South ampton; Hille Oldendorff, Palermo. (Als geen nadere aanduiding volgt is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.) ADVERTENTIE doorgebracht. De heer Leo Tuin, die de kunstlievende leden vertegenwoordigde, kwam ook namens hen een dergelijke envelop aanbieden, vergezeld van hun felicitaties en de beste wensen voor een goede reis. Hierop moest het Peter Lohr, de direc teur van de Stadsschouwburg van het hart, dat hij nu Henk Bakker voor het eerst eens zag zitten, om vervolgens te wijzen op zijn enorme produktiviteit als toneelschrijver. Het gebrek aan Neder landse stukken kan hem dan ook beslist niet worden verweten, meende de heer Lohr. Zijn geschenk bestond uit een boekwerk, na-dat Peter Lohr de jubilaris had bedankt voor alles wat door hem in het belang van het Nederlands toneel tot stand was gebracht. Het Nederlands Centrum voor het Amateurtoneel was deze avond vertegen woordigd door de heer Manuel Straub, die eveneens wees op de grote verdien sten van Henk Bakker op het gebied van het repertoire voor amateurs. Het was hem daarom een genoegen de jubilerende auteur te mogen onderscheiden met de gouden NCA-speid, die slechts bij uitzon derlijke gelegenheden wordt toegekend. De lange rij van sprekers bestond ver der uit mevrouw Ans van der Wolk en de heer C. Sonnevelt, die hun gelukwensen kwamen aanbieden namens de Haarlem se Onderwijzers Toneelvereniging en het Wethouder D. A. J. Geluk overhan digt Henk Bakker het jubileum geschenk van Haarlems gemeente bestuur. Sint Nicolaas-comité. Mr. J. Goudsmit en Martin Verdenius fungeerden als afge vaardigden van respectievelijk het cen trumcomité „Koninginnedag" en de Bond van Nederlandse Toneelschrijvers, op hun beurt weer opgevolgd door de heer P. Serné, die sprak namens de Haarlemse brandweer en „De Tien". De laatste spre kers waren mr. M. C. Wijt namens „De Haarlemsche Tooneelclub" en het oud werkend lid Jacques Timmermans. Zij al len hebben Henk Bakker hartelijk en met veel waardering toegesproken en gecom plimenteerd, van welke gevoelens in de meeste gevallen met een geschenk werd getuigd. De laatste spreker was de jubilaris zelf, die niet alleen bijzonder erkentelijk bleek voor deze fantastische avond, maar ook voor de vele gelukkige jaren die hij te midden van „Cremer" heeft mogen doorbrengen. Hij besloot zijn kort dank woord met een welgemeende raad aan het adres van de toneelamateurs: „Wil je iets bereiken, ga dan dikwijls naar de vakmensen kijken." Op verzoek van voorzitter Hageman werd deze hartelijke huldiging daarop besloten met een driewerf „Hoera" op Henk Bakker Electrotechnisch Bureau D Oosterduinweg 20 Telefoon 1 34 05 IJmuiden Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud Service en storingen binnen 24 uur. Rommelmarkt. Ten bate van het uniform- en instrumentenfonds houdt de Beverwijkse Harmoniekapel op zaterdag 18 april vanaf 's morgens acht uur een rommelmarkt op de Plantage. Op deze markt wordt een groot assortiment arti kelen aangeboden tegen „speciale gein- prijzen". Hoofdprijs. Woensdag is de heer L. de Jong uit de Luxemburglaan eigenaar geworden van een nieuwe Volkswagen. Hij heeft deze gewonnen in de loterij ten bate van de restauratie van de Nederlands Her vormde kerk. Deze uitreiking heeft plaats gehad in de Hervormde kapel aan de Const. Huygensstraat. Tijdens de bijeen komst sprak ds. M. Wendte een dankwoord tot allen die hun medewerking aan deze en vorige restauratie-acties hadden gege ven. In totaal hebben drie van deze acties een bedrag van ruim 1.800,opgeleverd. mmm IJmuiden Plein 19.40-1945 nr. 48

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5