Hoogovens Beverwijk in één gemeente en grens op tracé Coentunnelweg Nieuzv IJmuiden zou bestaan uit aantal kernen zonder „hart" WILT U TAPIJT K0PEN Bur^erl^ke stand van Velsen Weekeinde door amateurs bijzonder intensief gebruikt Langs sluizen en havens Beverwijk: waarom adviezen G.S. en Velsen niet openbaar? HEEMSKERK DOET ENKELE ALTERNATIEVE VOORSTELLEN Gemeentelijke democratie onthoofd Expositie „Spaarnwoude" in Velsen-Noord Dubbel programma tweede klasse A mm Staatssecretaris wil plaatselijke „leefmilieuraden Ere-insignes voor DEM-leden BMHC-toernooi start morgen INTERTEST DESSO HATEMA PARADE BERGOSS STIJLGROEP j recordertape VRIJDAG 27 MAART 1970 Objectief VRAAG DAN EERST VRIJBLIJVEND INLICHTINGEN BIJ ONS KUNT U TERECHT VOOR ALLE SOORTEN O.A. Opgeofferd WONINGINRICHTING PLANETENWEG 38-42 IJMUIDEN - TELEFOON 15991 S i unieke aanbieding marktplein-umuiden Engelsen en Schotten te gast bij jubilerende club (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Het gemeentebestuur van Heemskerk doet de Tweede Kamer twee alternatieve voorstellen in de plaats van het wetsontwerp tot herindeling van de drie IJmondgemeenten. De voorstellen behelzen twee grenswijzigingen, respec tievelijk tussen Heemskerk en Beverwijk en tussen Beverwijk en Velsen. De eerste wijziging is concreet: de gemeentegrens leggen op het tracé van de Verlengde Coen tunnelweg. De tweede wijziging beoogt de grens tussen Beverwijk en Velsen zodanig te leggen, dat het hele Hoogovensterrein in één gemeente komt te liggen. Het wordt in het midden gelaten welke gemeente dat moet zijn. De voorstellen staan in een nota, die het college van B. en W. heeft gestuurd aan de Vaste Commissie voor Binnen landse Zaken van de Tweede Kamer naar aanleiding van de Memorie van Ant woord van de minister aan deze commis sie. Beverwijk heeft reeds enkele weken geleden met een uitvoerige nota gerea geerd. De nota van Hemskerk, waarvan de samenstelling door de gemeenteraad was gedelegeerd aan het college, telt elf te redden nu de vorming van een nieuwe nunten met als twaalfde bovengenoemde stad (Staalstad) onmogelijk is gebleken, voorstellen Daarmee is ook de reden om Heemskerk Evenals Beverwijk beperkt ook Heems- bij de herindeling te betrekken verval- kerk zich tot de hoofdzaken. Vastgesteld len. Deze gemeente heeft nu geen andere wordt dat de minister er nog steeds van functie dan bijvoorbeeld Castncum en uit gaat dat er aan de IJmond één grote Uitgeest, namelijk die van woongemeen- stad moet komen om te redden wat er te. Beverwijk en Heemskerk zijn tot te redden valt onder het motto „het doel eigen leefgemeenschappen uitgegroeid heiligt de middelen". Er valt echter niets doordat Heemskerk kon uitbreiden met 1 medewerking van rijksoverheid en pro vincial e overheid. Het is dan ook onjuist om te verwijten op dit punt aan de ge meentebesturen te richten. Zou men on danks alles één gemeente vormen, dan zou deze toch bestaan uit een aantal ker nen zonder een duidelijk „hart". Zoals bekend heeft de minister geschre ven, dat de demografische, sociografische en sociologische aspecten niet diepgaand zijn onderzocht, omdat dit overbodig zou zijn. Dit standpunt wordt door Heems kerk sterk bestreden. De overtuiging wordt uitgesproken dat de minister nooit tot deze uitspraak gekomen zou zijn, in dien hij wèl een diepganad onderzoek had ingesteld. Er wordt dan ook gesproken van een onbewezen conclusie van de mi nister, vooral omdat de minister niets meedeelt over de (niet diepgaande) ver kenningen die wel zouden hebben plaats gehad. „Men gaat de gemeentelijke de mocratie onthoofden als slechts bestuur lijke, economische en planologische over wegingen alleenzaligmakend zijn. In plaats van gemeentelijke democratie wordt dan een technocratische democra tie geschapen", aldus B. en W. van Heemskerk. In dp Memorie van Antwoord staat dat demografische, sociografische of sociolo gische argumenten ondergeschikt moeten worden gemaakt aan de vorming van een bestuurlijke situatie, die moet waarbor gen dat een zo gunstig mogelijke con stellatie wordt verkregen op het gebied van wonen, werken, openbare voorzienin gen en recreatie. B. en W. vinden deze argumentering „ontstellend" en menen dat deze weer de geest ademt „als te zijn gezocht om te kunnen leiden tot verwe zenlijking van een tevoren reeds gestelde conclusie." Het wordt voor een verantwoorde stel- lingname vereist geacht dat alsnog in formaties bij Beverwijk en Heemskerk worden ingewonnen. Men vindt het on juist dat de minister alleen is voorgelicht door Gedeputeerde Staten en door de ge> GEBOREN: E. H. Bezu-Mens, z„ Bloe- mendaalsestraatweg 67, Santpoort; W. Krijger-Vingerling, d„ Zwaanstraat 79, IJmuiden; A. E. Posthumus-Peereboom, z„ I Kruisberglaan 135, IJmuiden; J. Snijder- Smalbil, z„ Planetenweg 122, IJmuiden; E. F. Hulsman-Bakker, z., Lijsterlaan 3, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. Koopman, Jan van Eyckstraat 30 IV, Amsterdam en H. C. de Jager, Pleiadenplantsoen 162, IJmuiden, t.a. Jan van Eyckstraat 30 IV, Amsterdam; IJmuiden; G. de Vries, Trompstraat 108. IJmuiden en J. C. M. Bol, Hagelinger- weg 4, Santpoort, t.a. Trompstraat 108. IJmuiden; G. Glas, Wijk aan Zeeërweg 140 IJmuiden en J. Klinkenberg, Lange Nieuw- straat 508, IJmuiden; E. Nichelatti, Spar. renstraat 24, IJmuiden en C. Krom, Spar renstraat 24, IJmuiden. GETROUWD: P. Verschuren en M. Len- ting, Bernard van Meursstraat 18, Etten Leur; T. van Dijke en C. E. M. van der Does, Gildenlaan 379, Velsen-Noord; C. D M. Winter, Hendrik Mande- meente Velsen, die beide niet objectief zijn. In het geval Velsen kan men dat wel begrijpen, maar objectieve advisering van GS kwalificeert men na de Memo rie van Antwoord helaas als een ij dele verwachting. Een van de argumenten van de minister is, dat over het tracé van de Verlengde Coentunnelweg nog niets met zekerheid kan worden gezegd, maar Heemskerk noemt dit eenvoudig onwaar. Niet alleen staat het tracé vast, maar GS hebben zelfs samen met de drie gemeenten al subsidie aangevraagd bij de minister van Verkeer en Waterstaat. Een stelling van GS, dat het niet aan dit college ligt dat de Plesmanweg nog niet is doorgetrokken, bestempelen B. en W. ook als onwaar. Tussen Beverwijk en Heemskerk was al lang overeenstemming en de toestemming van de provincie is pas na lang aandrin gen gekomen. Financieel zou de grote gemeente IJmuiden er niet op vooruit gaan, hoewel de minister dit heeft gesteld, maar door de hogere uitgaven in een grotere gemeente misschien wel achteruit. Heemskerk bestrijdt in de nota voorts dat het welzijn van de inwoners gediend zou zijn met een grotere gemeente. „Onze conclusie kan geen andere zijn dan dat de samenleving opgeofferd wordt aan de economische grootmacht." Ook komt Heemskerk in het geweer op het punt, waar de minister kennelijk de belangen van de inwoners van Heemskerk en Be verwijk ondergeschikt maakt aan de po sitie van Velsen, die althans volgens de minister dominerend is in de streek en moet worden geconsolideerd. Het verwijt van de minister, dat er geen noodzakelijke gezamenlijke voorzie ningen tot stand zouden komen indien de dreiging van samenvoeging wegviel, wordt door Heemskerk van de hand ge wezen. Tenslotte wordt het herindelingsont- werp desastreus genoemd. B. en W. stel len tegenover de onaanvaardbaarheid er van de in de aanhef omschreven voor stellen. „Aldus handelende worden nóch de belangen van de industrie, nóch die van de kanaalmonding geschaad, terwijl de bestaande leefgemeenschappen onder hun eigen bestuur gehandhaafd blijven", zo besluiten B. en W. hun nota. beek, Groot Kattenburgerstraat 7, Amster- J dam en E. J. van Zwol, Dr. De Groot- VAKKUNDIG EN GRATIS GELEGD laan 15, Santpoort, t.a. Dr. De Grootlaan 15, VArxrxUINLMO C Santp00rt; c T Krhnln- M van Burk, Rijnstraat 181, IJmuiden en Kuijer en A H Krijger, J. T. Cremerlaan 11, Sant- weg 13 A, Beverwijk; P. J. Rijpma en A poort, t.a. Schiplaan 502, IJmuiden; R. C. A. Smit, De Uitkijklaan 1, IJmuiden; J M T Smit, Burg. Josselin de Jonglaan 42,1 Vlieland en M. Visser, President Sterjn- Rotterdam en N. F. van den Outenaar, straat 17, IJmuiden; J.C. Klaver en D. de Wijkeroogstraat 54. Velsen-Noord, t.a. Ja- Boer, Reggestraat 11, IJmuiden, C. J- Veld cominastraat 5 A, Rotterdam; R. van Nor- en I. Blok, Schiplaan 462, IJmuiden, J- W, den, Hyacintenstraat 32, Santpoort en J. A. P. van Castricum en P. or Deen, Kanaalstraat 208 rd., IJmuiden, t.a. Wiele, Verlengde van Ma Kanaalstraat 208 rd„ IJmuiden; F. J. Bak- Heemskerk; H. C. van Baekel en S. ker, M. K. Hofstedestraat 13, IJmuiden en Verdikt, Oosterduinweg 35, IJmuiden A. R Kroes Velserduinweg 58, IJmuiden, t.a. Hoogeveen en W. A. C. Swibben, Vecht- Vechtstraat 18, IJmuiden; T. W. Bilder- straat 138, IJmuiden. BORST VELSEN-NOORD. De mobiele expo- j,traat 58, IJmuiden, t.a. Dolfijnstraat 306, sitie „Spaarnwoude nu en dan zal van donderdag 2 april tot en met donderdag 9 april te bezichtigen zijn in de foyer van het gebouw „De Schouw" in Velsen-Noord OVERLEDEN: A. van Meerendonk, 81 j wed. van J. H. Broeren, Willemsbeek weg 58, IJmuiden; J. C. Schoen, 57 j„ wed, van J. A. van der Hijden, Hoofdstraat 138 Santpoort; H. J. H. van Beukering, 83 wed. van J. Woudhuizen, De Savornin Lohmanlaan 14, Velsen-Zuid. ADVERTENTIE Een kostuum is een kostuum. Dat had u gedacht! Er is wei gelijk verschil. Kostuums van Stijlgroep Groningen met hetWolmerk bijvoor beeld. Vakmanschap van de eerste orde in combinatie met een stof van de eerste orde: zuiver scheerwol. In derdaad, dan kan er dan goeds uit voortko men. Kom vandaag of morgen meteen even langs om te kijken! GRONINGEN Pantalons plooihoudend door S1-RO-3ET HERENMODE unie Marktplein/hoek L. Nieuwstr. IJmuiden (Van een medewerker) IJMOND. Het komende weekeinde wordt bijzonder intensief gebruikt door de KNVB-amateurs, omdat zaterdagmid dag een aantal inhaalwedstrijden worden gespeeld, terwijl maandag een volledig programma wordt gespeeld. In de tweede klasse A wordt zowel zaterdag als maan dag een volledig programma afgewerkt. Dat betekent voor Velsen en DEM twee wedstrijden in drie dagen! In de eerste klasse A komt Stormvogels maandag in het veld. Het wordt een uitwedstrijd tegen het sterke DCG dat nog goede kansen op het kampioenschap heeft. Stormvogels dat in uitwedstrijden tot zijn beste spel komt, kan weer voor een verrassing zor gen. Een gelijkspel lijkt zeker niet uit gesloten. In de tweede klasse A wordt een dub bel programma gespeeld. De manier, waarop dit georganiseerd is de clubs spelen tegen verschillende tegenstanders geeft sportief bezien weinig voldoe ning. Velsen komt tweemaal in het veld. Zaterdagmiddag thuis tegen staartclub Hillegom en maandag uit tegen concur rent Zandvoortmeeuwen, dat de zaterdag daarvoor tegen DEM moet spelen in Be- F. S. L. Kolkman, Schulp weg 318, Velsen-Noord en C. Klein Meule- kamp, Schulpweg 318, Velsen-Noord, t.a. Mgr. Nolenstraat 20, Zaltbommel; H. J. Hikke, Carel van Manderstraat 33, Heems kerk en C. Huis, Strengholtstraat 15, IJmuiden; M. Berg, Hudsonstraat 3 II, Am sterdam en R. de Jong, J. P. Coenstraat 21, IJmuiden, t.a. Eroslaan 16, Heerhugo- waard; F. M. Martens, Bachstraat 116, Heemskerk en G. A. M. Lammerse, Velser- bosstraat 1, t.a. Jupiterstraat 20, Heer- hugowaard; J. van Kan, Lodewijk van Nassaustraat 47, Zwijndrecht en G. M. J. Voerman, Westerhoevelaan 39, Santpoort, Cfs-,1i O/ITI t.a. Vinkplein 29, Zwijndrecht; G. Schenk, tllil Hyacintenstraat 60, Santpoort en J. A. Tes- ke, St. Martinstraat 16, Santpoort, t.a. Mer- Z1 Isjff I .I-Tip curiuslaan 35, Heerhugowaard; L. van der H*' Meer, Oude Vest 175, Leiden en L. C. Mo- IN HET JAAR 4949 kwam de The Clan raai, Rijksweg 243, Santpoort, t.a Rijks- Line Steamers Ltd in het bezit van vier weg 243, Santpoort; H. A. Vink, Juliana- I njeuwe schepen. Met een eerder in 1948 park 40, Haarlem en A. Blok, Lmnaeus- aanges(,haft schip waren deze de eerste die sedert het einde van de oorlog door de maatschappij waren besteld. Er keer den bij de Clan Line oude namen terug. Zo kwam de tweede Clan Mactaggart, de derde Clan Mactavish en eveneens voor de derde maal een Clan Shaw. Het viertal werd compleet met de Clan Maclay en dat is een nieuwe naam want die komt niet eerder bij de maatschappij voor. We zien het schip op de foto ,een fraai vrachtmotorschip, in maart 1949 op- staatssecretaris van geleverd door de Greenock Drydock Co en Maatschappelijk Ltd in Greenock, een werf die de Clan v, W&L mm - De expositie, een verzameling foto's en kaarten, is gewijd aan het grote recrea- voorontwerp vorig jaar juni in de open baarheid is gebracht. Het gaat hier om een gebied van 2.750 ha ten zuiden van het Noordzeekanaal en direct ten oosten van de stedelijke bebouwing van Velsen, waarin, zoals het voorontwerp aangeeft, „rntp verscheidenheid voor recreatie- Cultuur, Recreatie ve voorzieningen te midden van een rijk Werk mr. H. j. Van de Poel, heeft van- Line tot haar goedei Wanv£m &e gevarieerd landschap zu',en aj0r^traai daag te Breda het denkbeeld geopperd 0:'gegaan De bruto-inhoud van de dergebracht. SP^£nwoude za van plaatselijke leefmilieuraden of orga- c]an Maciay bedraagt 6388 reg.ton, 8786 BREDA. De gelegen in een dicht bevolkte streek, een belangrijke functie krijgen voor de open lucht-ontspanning en als groene buffer tussen verschillen dewoon-en industrie- nen voor inspraak van de burgerij in ac tuele leefmilieuproblemen. De staatsse cretaris zei dit in een toespraak over na- tuurbehoud en leefmilieu in de algemene ton draagvermogen, de lengte over alles 142,03 m, de breedte 18,57 m en de diep gang 7,92 m. De Clan Maclay heeft vijf ruimen en de 5650 pk motor geeft het schip een vaart van 15 knopen. Van de drie andere hierboven genoem gebieden. to?nestemngkeerenKLt"eeld vaS vormen hoe I ledenvergadering van de Raad der Euro het recreatiegebied zal kunnen worden pese Gemeenten, waarbij thans bijna de schepen komen we de naam Clan Mac- en zij kunnen bovendien door middel van helft van de Nederlandse gemeenten is tavish tegen in 1912. Dit schip heeft heel een 'ideeënbus van hun eigen inzichten aaneesloten kort dienst gedaan want op 17 Januari daarover naar voren brengen. aangesloten lglg wgrd het tot zmken gebracht door de Voor alle belangstellende, indidividueel Volgens de staatssecretaris is het leef- I Duitse raider Moewe. De tweede Clan of in klasse- of verenigingsverband, is milieu van de mens in gevaar ten gevol- I Mactavish kwam in 1921 en werd op 8 „Spaarnwoude nü en dan" in De Schouw I ge van de opkomst van de westerse be- I november 1942 bij Kaapstad getorpe geopend op werkdagen en zaterdagen van schaving, met haar technologische ver- I deerd. 10 tot 5 uur, 's avonds van 7.30 tot 10 uur I worvenheden. gesteund door een negatie- I j-je eerste Clan Shaw werd in 1898 aan en op zondagen alleen 's middags van 2 ve interpretatie van de christelijke ethiek, gekockt en heette daarvoor Imperialist, tot 5 uur. waarbij men de natuur in alle opzichten Na twee jaar v00r de Clan Line gevaren De toegang is gratis, voor groepsbe- als ondergeschikt en dienstbaar aan de jiebben, werd het schip verkocht en zoekenden kan men vooraf een afspraak mens zag. het kreeg de naam Vine Branch, onder maken met de beheerder van De Schouw Hoewel de mogelijkheden wel bestaan welke naam het op 11 april 1917 zonk telefoon 02510-23024. tot inspraak en invloed op bestuurlijke ng tg - getroffen door een torpedo. Deze mobiele expositie is in de af ge- aangelegenheden,^^ toch van een^la- verscheen de tweede clan shaw De dende Clan Shaw behoort sinds 1960 niet meer tot de vloot van de Clan Line. Het schip is toen naar Zuid-Afrika ge gaan en kreeg de naam Steenbok, veran derde een jaar later wederom van eige naar en heet sindsdien South African Seafarer. De Clan Line Steamers, welke maat schappij onder directie staat van Cayzer, Irvine Co Ltd, beschikt nu over 68 schepen, verdeeld over negen maatschap pijen. Het hoofdkantoor is in Londen, maar de meeste schepen hebben Glasgow als thuishaven. Dit bedrijf is begonnen in 1876 met de in 1850 gebouwde Jalawar. Het was geen hoopvol begin want op 17 november 1878 verging dit schip. Intussen was er een tweede bijgekomen, de Norh Star, die tot 1880 gevaren heeft en toen werd verkocht. Het eerste Clan-schip, de Clan Alpine kwam in 1878. Dit 2092 ton metende schip werd in 1899 verkocht aan Dene Steam ship Co en kreeg de naam Elmdene. In 1903 kwam het schip onder Italiaanse vlag als Ida en verwisselde die in 1909 voor de vlag der Grieken onder de naam Simopoulos. Deze drie schepen vormden het begin van een groot scheepvaartbedrijf. Na de Jalawar, de North Star en de Clan Alpine werden tot het jaar 1900 dus in een pe riode van 22 jaar, zestig schepen aan de vloot van de Clan Line toegevoegd. ARIE VAN DER VEER lopen maanden eerder te zien geweest cune in de democratische beslissmgs- slachtoffer wend van de oor i I a Kunrfor Hot veel succes in Santpoort. In het gehele ger die mogelijkheden niet of nauwelijks kent. Het gevoel van onmacht van de individuele burger dat volgens de staats- I En dan was er nog de Clan Mactagarrat. ADVERTENTIE Het jraaie vrachtmotorschip MacLay". „Clan (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Tijdens een kader avond in het clubhuis De Boog heeft voorzitter J. Smit van de voetbalvereni ging DEM enkele zilveren en gouden DEM-insignes uitgereikt aan kaderleden, die zich bijzonder verdienstelijk voor de vereniging hebben gemaakt. De heren C. Tol en T. de Vreeze, die respectievelijk gedurende 34 en 25 jaar een bestuursfunctie hebben bekleed, ont vingen een gouden insigne. Het zilveren insigne werd overhandigd aan de heren P. Half, C. Schram, N. Warffemius en N. Wolterman. Zij waren allen meer dan twaalfeneenhalf jaar actief bestuurslid. Uit handen van penningmeester A. Com mandeur ontvingen voorzitter J. Smit en vice-voorzitter H. Tros het zilveren in signe. Beiden zijn sinds 1956 lid van het bestuur en hebben daarvoor reeds zitting gehad in diverse commissies. Het bestuur van DEM wil op deze ma nier haar dankbaarheid tonen voor het vele werk dat deze kaderleden al voor de vereniging hebben gedaan. Winkeldiefstal. Een 14-jarige Heemskerkse jongen is woensdagmorgen betrapt bij het stelen van een zakje snoep ter waarde van 35 cent bij een levens- middelenbedrijf aan de Kerkweg. verwijk. Velsen lijkt een lichter program ma te hebben. DEM gaat maandag op be zoek bij Ripperda. WB speelt alleen op maandag: De Foresters komen naar het Koningsveld. WB heeft beide punten broodnodig. Alle op zaterdagmiddag te spelen wed strijden beginnen om half vijf, behalve de wedstrijd DEMZandvoortmeeuwen die om half vier begint. Velsen speelt zijn thuiswedstrijd tegen Hillegom zaterdag middag in het sportpark Schoonenberg in verband met het internationale jeugd- toernooi dat op het eigen veld in Drie huis wordt gehouden. Daaraan wordt on der andere deelgenomen door het Deense Pioniere, Renania (Aken) en Jan Wellen (Bergisch Gladbach). In de derde klasse A wordt alleen maandag gespeeld. Koploper De Kenne- mers ontmoet in een Beverwijkse derby Beverwijk. De Kennemers speelt op eigen veld en lijkt favoriet. In dezelfde afde ling worden nog een aantal belangrijke wedstrijden gespeeld. Zo ontmoeten de nummers twee en drie elkaar: Always Forward-EVC. Ook HSV-ADO'20 heeft te maken met eventuele kampioenskansen. In de vierde klasse C wordt ook alleen maandag gespeeld. VSV gaat op bezoek bij Onze Gezellen dat een punt meer ver zamelde dan de Velseroorders. Door een zege kan VSV nog een belangrijke rol gaan spelen. KIC dat er nog steeds bij zonder goed voorstaat gaat op bezoek bij Bloemendaal. De Velsen-Noorders zullen moeten winnen om hun kampioenskansen te behouden. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Vanavond om 8 uur be ginnen de feestelijkheden rond het 75-ja- rige bestaan van de hockeyvereniging BMHC met een „welcome- drink" in het clubhuis, gevolgd door een lichtwedstrijd anno 1895. Zaterdagmorgen (11 uur) vindt de opening plaats van het grote interna tionale toernooi waaraan ploegen uit En geland, Schotland en natuurlijk Neder land deelnemen. De wedstrijden van het toernooi worden op zondag en maandag voortgezet. Mor genmiddag (aanvang 3 uur) wordt er bo vendien een wedstrijd tussen de bondself- tallen van Nederland en Schotland ge speeld, terwijl men het programma maandag (half drie) opluistert met een duel tussen de toemooiploegen van Groot Brittannië en Nederland Een hoogtepunt van dit feestelijke paasweekend wordt on getwijfeld het gala- feest in het Amster damse Hilton-hotel. Het programma wordt maandagmiddag besloten met een thé- dansant. Aan de wedstrijden nemen de volgende oloegen deel: ENGELAND: Bacchanalians, Travellers, Oxford. Cambridge, Tramps, Richmond. SCHOTLAND: Clansmen. NEDERLAND: Nederland C, Amster dam, Batavieren, Boekaniers, HGC, BMHC 1, BMHC 2. ALSMEDE: Bacchanalians vet., BMHC oud 1, Batavieren vet., Watergeuzen, SCHC vet., BMHC vet. A„ BMHC vet. B, BMHC vet. C, Laren 3, HDM 3, Apel doorn 1, Alkmaar 3, Amsterdam vet. C, Rood Wit 4, Gooi 9. BMHC 3 tot en met 10. Spreekuren. Burgemeester J. G. S. Bruinsma en wethouder E. Gerritse van Beverwijk zullen op dinsdag 31 maart geen spreekuur houden. Het spreekuur van wethouder A. J. Hermes van Bever wijk van woensdag 1 april vervalt even- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Wanneer in de par lementaire stukken afzonderlijk melding wordt gemaakt van het standpunt van Gedeputeerde Staten en het gemeentebe stuur van Velsen, kennelijk met de be doeling zo de motivering van het wets ontwerp te versterken, dan is het onbe vredigend dat de motivering van deze standpunten verborgen moet blijven. Dit is de reactie van het college van B. en W. van Beverwijk na het antwoord van de minister op de brief, waarin werd gevraagd om openbaarmaking van de ad viezen van GS en de gemeente Velsen. Het gemeentebestuur van Beverwijk evenals het comité Vrij Heemskerk had den die openbaarmaking geëist. De mi nister antwoordt nu dat hij geen vrijheid kan vinden om de ambtsberichten over te brengen, die door GS en door Velsen uitsluitend voor de minister zijn bestemd. De minister merkt nog wel op, dat de adviezen voor zover die bij de bepaling van het standpunt van de minister een rol hebben gespeeld in de Memorie van Antwoord zijn vermeld. De overige ad viezen en gegevens, die dus door de mi nister buiten beschouwing zijn gelaten, komen hem niet relevant voor. Het col lege van B. en W. van Beverwijk is het hier niet mee eens getuige het in de aan hef vermelde.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7