CPN-raadslid uitspraak van C. Berghuis wil kampbewoners Vrije Baptisten massaal bijeen op toogdag in IJmuiden Auto in sloot bij inhalen Er is volop jeugdrecreatie deze vakantie in Velsen-Noord Automobilist gevlucht uit vrees voor lifter Sportfokkers houden expositie van kleindieren in IJmuiden Meer dan helft Statenleden komt niet terug VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Komeet voor de vroege kijkers VRAGEN OVER NIEUWE WOONWAGENKAMP Verzoek: „Zet bouw tijdelijk stop" Sliptechniek en muziek in jeugdsociëteiten Afkomstig uit gehele land In Meerpaal, Loods en bij goed weer ook op straat Aanrander bekent nog meer VVD-kandidaten voor verkiezing gemeenteraad Geen zekerheid over bedreiging Nieuwe koers bij Havenkwartier Wederom diefstal in kantine KABELDTEFSTAL Ongevallen in paasweekeinde Jonge dierendag n Heemskerk Jfll DINSDAG 31 MAART 1970 IJMUIDER COURANT Vandalisme in het postkantoor Kassadief aangehouden Inbraak muziekschool Griekenland akkoord inet data Daviscup DIEFSTAL IN PAASVERLOF In Noord-Holland Velsen-IJ muiden Beverwijk Velsen-Noord BEVERWIJK. Het lid van de ge meenteraad C. Berghuis (C.P.N.) heeft zich met betrekking tot het woonwagen kamp in Beverwijk, en het nieuw te bou wen kamp in een brief gericht tot het college van burgemeester en wethouders. Hij schrijft daarin: Nu al enige weken wordt ik geconfron teerd met de problemen van de bewo ners van het woonwagenkamp aan de Wijkermeerweg. Deze problemen kan ik, na enig intensief onderzoek mijnerzijds volledig onderschrijven. Het grootste pro bleem is naar mijn bescheiden mening, dat hier door het bestuur van het regio naal centrum en door de beide confes sionele stichtingen op een zeer onjuiste wijze wordt gewerkt. Er is op geen enkele wijze geprobeerd om de bewoners van ons woonwagen kamp te betrekken in datgene wat be trekking heeft op het nieuwe kamp in de gemeente Heemskerk; erger nog, ten aanzien van met name de plaatsing van dit kamp hebben de bewoners geen en kele inspraak gehad. Het is mij zeer wel bekend, dat u als college slechts een deel van de verant woordelijk ten aanzien van deze proble matiek heeft; desondanks meen ik, dat u een aantal stappen zoudt moeten onder nemen om deze bewoners van onze stad de helpende hand te reiken. Hiertoe wil ik u enige vragen stellen, waarvan af schriften verzonden zullen worden aan het bestuur van het Regionaal Centrum en aan de gemeentebesturen van Velsen, Heemskerk, Uitgeest en Castricum. Bent u met mij van mening, dat er ten aanzien van de toekomstige standplaats van de woonwagenbewoners totaal geen inspraak is geweest, (iets wat toch in deze tijd niet meer mogelijk is)? Bent u bereid om uw invloed aan te wenden bij het bestuur van het woonwa gencentrum om in deze lacune te voor zien? Er wordt vaak gesproken over de „in tegratie van de woonwagenbewoners in de samenleving". Bent u dan de mening toegedaan dat de plaats die gekozen is voor het nieuwe woonterrein onmogelijk kan passen in bovenvermeld streven om dat het werkelijk te ver van de bevol kingscentra is gelegen? (de woonwagen bewoners duiden hun nieuwe standplaats nu al aan als „rimboe") Is het mogelijk (en kunt u er uw in vloed toe aanwenden) dat met de bouw van het nieuwe centrum voorlopig ge stopt wordt, om de bewoners de gelegen heid te geven wensen en klachten te spuien, en samen met hen mogelijkheden te onderzoeken hun klachten te niet te doen en hun wensen te realiseren? In de besturen van het regionaal woon wagencentrum en van de beide confes sionele stichtingen is op dit moment geen enkele vertegenwoordiging van de kamp bewoners zelf opgenomen. Bent u bereid ook hier uw invloed aan te wenden om in deze organen participatie van de di- rekt belanghebbenden mogelijk te ma ken? De heer Berghuis hoopt aan het einde van zijn brief een positief antwoord te mogen ontvangen. (Van een verslaggever) VELSEN. Rob Slotemaker zal vrij dag 3 april in de jongerensociëteit De Ark op het Kerkplein in Velsen-Zuid een lezing houden over autosport en sliptech nieken. Er zal daarbij een film worden vertoond die het een en ander over de techniek van verstandig slippen laat zien. De aanvang is halfnegen 's avonds. Allison, de jeugdsociëteit aan de Ka naalstraat in IJmuiden, heeft zaterdag 4 april Zoef Zoef en de Bevers op bezoek en op zaterdag 18 april treden daar op „Cuby and the Blizzards." De voorverkoop van toegangskaarten voor 18 april is 4 en 11 april. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. Bij een ondoordachte Inhaalmanoeuvre met een snelheid van 80 km. op de secundaire weg 16 tussen Uitgeest en Krommenie is zondagavond omstreeks half elf slechts één persoon gewond geraakt. Een 20-jarige inwoon ster van Assendelft is met onder meer een hersenschudding naar het Juliana- ziekenhuis in Zaandam gebracht. De personenauto, waarin zij als passa- giere meereed, is totaal vernield. De 19- jarige bestuurder en een eveneens 19- jarige passagiere beiden uit Assendelft, zijn er met enkele builen en schrammen afgekomen. Zowel het rijbewijs van de bestuurder als het kentekenbewijs is door de politie ingevorderd. De jeugdige bestuurder trachtte een auto in te halen toen hij zijn weg plotse ling versperd zag door een tegenligger. Om een aanrijding te voorkomen stuur de hij scherp naar rechts. De auto kan telde, schoof circa 60 meter door en kwam op de rechterzijde in de langs de weg lopende sloot terecht. De drie inzit tenden werden uit de wagen geslingerd (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Honderden leden van de Vrjje Baptistengemeente onder meer uit Amsterdam. Enkhuizen, Hattum, Rijnsburg, Workum en IJmuiden zjjn tweede paas dag in het gemeentelijke vergaderlokaal aan de Abeelenstraat bijeen geweest voor een toogdag welke de gehele morgen en middag duurde. Precies half elf maandagmorgen werden zij welkom geheten door de heer Polder man uit Den Haag en getuigden zij „in lied en muziek één te zijn in de naam van Jezus", waarbij lied 759 uit de bundel van Johannes de Heer werd gezongen. In aan sluiting hierop zong de jeugdclub „Blijde Stem" onder leiding van mevrouw Ploeg- Dienaar. De aparte zangstijl van deze groep had direct de volle aandacht van de aanwezigen. In de morgensamenkomst werd vervolgens het woord gevoerd door ds. J. A. Visser en de heer Malgo, beiden uit Amsterdam. Zij spraken over het onderwerp: „Hoe een mens uit de dood tot het leven kan komen in verband met de opstanding van Jezus". (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In het afgelopen week end zijn door onbekenden vernielingen aangericht in het postkantoor aan de Laan van Meerestein. Twee TL-buizen zijn van het plafond gerukt en de ruiten van de postzegelautomaten zijn vernield. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. In de paasvakantie wordt door de samenwerkende buurthui zen „De Meerpaal" en „De Loods" in Vel- zen-Noord voor de jeugd van alle leeftij den volop gelegenheid tot vrijetijdsbeste ding gegeven. Vandaag al opent „De Loods" aan de Geelvinckstraat de deuren voor ballet, speciaal voor de kleintjes, en de jeugd van dertien tot vijftien jaar mag zich gaan be zighouden met het maken van hippe sie raden. Geen aprilmop is de speurtocht die woensdag wordt gehouden. Op die dag kan er voorts gewerkt worden met hout, karton en andere materialen in handenarbeid. Donderdag 2 april is de hele dag filmver toning in De Loods. De jeugd kan zelfs overblijven: er wordt gelegenheid gegeven om patat te bakken. Voor 3 april, vrijdag, is er een uitgebreide mogelijkheid tot schil deren, vertel wedstrijden, batikken en volksdansen en zaterdagmorgen sluit het vakantieprogramma 's morgens met een filmprogramma en in de middag is er voor de jeugd bouwen met dozen, blikken, fles sen en andere geschikte materialen. De Meerpaal organiseert een uitstapje naar Artis voor de jeugd van zes tot vijf tien jaar (bij voldoende deelname) op woensdag, 1 april. Kinderfilms zullen de kleintjes in het clubgebouw bezig houden. Vandaag, 31 maart, is er In de middag weer een zangfeest, waarbij medailles en andere leuke prijsjes zijn te winnen. Het ruime plein aan de Banjaertstraat voor het clubgebouw De Meerpaal geeft donderdag de mogelijkheid voor straatte kenen en het uitvoeren van een ganze- bordspel, uiteraard met de medewerking van het weer. Op hetzelfde plein is vrijdag 3 april een rolschaatswedstrijd. Verder kan men de hele week in het clubgebouw De Meerpaal terecht voor handenarbeid met klei, schilderen, tekenen, timmeren, email leren en andere bezigheden. Woensdagavond, 1 april wordt om acht In een aangrenzende zaal werd een kindersamenkomst gehouden. Alvorens de middagsamenkomst aanving, had er een koffietafel plaats, waarbij men zich tegoed deed aan een bekend IJmui- dens artikel: gebakken vis. Nadat deze maaltijd alle eer was aangedaan, werd de middagbijeenkomst begonnen met het op treden van het zangkoor van de Vrije Bap tistengemeente in Amsterdam. Vervolgens spraken wederom de beide sprekers van de ochtendsamenkomst ditmaal over: „de betekenis van de bijbel, juist in deze tijd Met zang en het optreden van het zang koor werd deze jaarlijkse toogdag afge sloten. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De dezer dagen aangehou den Heemskerker, die tot dusver 35 geval len van aanranding in de afgelopen jaren gepleegd, heeft bekend, herinnerde zich in het weekeinde nog twee van. zijn wanda den. Het betrof aanrandingen gepleegd op 15 juni 1968 op de Noordersluis en op 27 september 1969 in park Velserbeek. (Van een verslaggever) VELSEN. De Volkspartij voor Vrij heid en Democratie heeft de volgende kandidatenlijst voor de gemeenteraadsver kiezing op 3 juni samengesteld: ir. G. A. Schoonkind; mevrouw A. J. P. van Heel- Montijn; B. J. van Os; M. Kotte; D. J. Gouda; mevrouw M. A. Hoving-Koeke- backer; J. W. Kok; mr. A L. de Wolf; ir. W. Veldhuis; mevrouw L. S. A. van Noorle Jansen-Samberg; M. Roos; drs. B. A. Bijl; drs. H. J. v. d. Schroeff; mevrouw E. Rut ten-Of ferhaus; F. H. J. de Plot; A. J Schotman. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Maandag heeft de po litie een inwoner van Beverwijk aange houden voor diefstal van een kassa «net ongeveer tachtig gulden wisselgeld uit café 't Vosje. Het was na het ontdekken van de dief stal gebleken dat de dader vermoedelijk met een valse sleutel was binnen gekomen langs de deur van het café in de Kloos terstraat. Maandag werd de Beverwijker aangehouden, die in het bezit bleek te zijn van twee sleutels die op de cafédeur pas sen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Bij een inbraak in de Stedelijke Muziekschool is voor ongeveer f 450 schade aangericht. De schade werd aangebracht aan drie violen en een strijkstok. Uit het orgelfront werden drie orgelpijpen getrokken. Er wordt niets vermist. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. Een 20-jarige Heems kerker heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag na een ruzie niet een lifter op de Geesterweg zijn auto in de steek moe ten laten en is gevlucht omdat hij voor een aanslag op zijn leven vreesde. De lifter, een 24-jarige Akersloter, is zater dagmiddag om vijf nur door de rijkspo litie van Uitgeest aangehouden. Tegen de man zal op de eerste plaats procesver baal worden opgemaakt wegens joy-n- ding en het rijden zonder geldig rijbe wijs. Voorts zal een onderzoek moeten uit wijzen of hij bovendien nog zal worden vervolgd voor een poging tot doodslag of een poging tot het toebrengen vanlicha- melijk letsel. De Heemskerker belde 's nachts om twee uur volkomen overstuur aan bij het raadslid Van Eerden. De knaap vertelde dat hij in een bar in Beverwijk kennis had gemaakt met iemand uit Akersloot. Hij had hem een lift aangeboden. Tijdens de rit kregen de twee ruzie die zo hoog opliep dat de auto op de Geesterweg werd stopgezet en er een handgemeen ont stond. De bestuurder werd uit de wagen gegooid en achtte het raadzamer e vluchten gezien de ernstige bedreigingen door de lifter. De politie werd ingescha keld. Deze vond de auto niet meer op de Geesterweg maar ontdekte hem zater dagmorgen tussen een aantal struiken bij een boerderij naast het viaduct over Rijksweg 9. Eerst 's middags om vijf uur kon de identiteit van de lifter worden vastgesteld. Deze heeft tijdens een ver hoor door de politie de feiten toegegeven Omtrent de bedreiging kon echter nog niet voldoende zekerheid worden verkre gen. ff (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Nog steeds blijkt men geen lering te hebben getrokken uit het grote aantal diefstallen, dat in de loop van de tijd heeft plaats gehad in kantines en kleedkamers en blijft men geld achterlaten in opgehangen kledingstukken in ruimten, waar een ieder zich toegang kan ver schaffen. In het afgelopen weekeinde is uit de kantine van Stormvogels een por temonnaie met 150.ontvreemd. uur een filmvoorstelling voor de oudere jeugd gehouden. Vertoond wordt „La belle Americaine", een lachfilm met Louis de Funes. De andere jeugdleden kunnen zich die avond ook toeleggen op allerlei vormen van handenarbeid, terwijl voorts elke avond, behalve woensdag 1 april, het jeugdcafé in De Meerpaal geopen is. De samenwerking van de beide buurt huizen maakt het verder mogelijk om in buurthuis De Loods op dinsdag 21 april een gevarieerde mode show te houden voor en door tieners en twintigers uit Velsen- Noord. Deze show, die om acht uur begint en waarvoor kaarten bij De Meerpaal ver krijgbaar zijn, ondervindt medewerking van een Beverwijks warenhuis en van een schoenhandel in Velsen-Noord. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Drie woonwagenbc woners zijn door politie aangehouden voor diefstal van electriciteitskabel ter waarde van .1 400., op het terrein van Smits Bouwbedrijf aan de Wijkermeer weg. De douane op de Pijpkade merkte in de nacht van vrijdag op zaterdag op, dat enkele mannen zich verdacht gedroegen, De politie wist hen later aan te houden. Het bleken drie woonwagenbewoners te zijn van 24, 21 en 18 jaar, die de kabel hadden ontvreemd. Het gestolene werd in beslag genomen. AMSTERDAM. De KNLTB heeft van de Griekse tennisbond bericht ontvangen dat deze akkoord gaat met de wedstrijd data vrijdag 8, zaterdag 9 en zorïöag 10 mei voor de ontmoeting Griekenland-Neder land voor de eerste ronde van de Europese zone van het Daviscuptoernooi. De wed strijd wordt in Athene gespeeld. Gereformeerde kerken: Beroepen in Echten J. L. het Hart, kandidaat te Per nis. Bedankt voor Almelo J. D. te "Winkel te Sassenheim. Bedankt voor Krimpen aan de IJssel M. V. J. de Craene te St. Lau- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De politie is in het Paas- weekeinde verscheidene malen in touw geweest bij een aantal ongevallen en ge vallen van joy-riding. Het begon vrijdag avond toen de oostbuis van de Velsertun- nel gedurende een nur voor het verkeer moest worden gesloten in verband met een aanrijding, waarbij uitsluitend grote materiële schade werd veroorzaakt. Een door een vrachtauto getrokken ca ravan begon omstreeks half acht plotse ling te slingeren, raakte de rechter tun- nelwand en kantelde. De bestuurder van een er achter rijdende vrachtauto kon onmogelijk tijdig remmen en reed op de caravan in, welke geheel werd vernield. De beide vrachtauto's liepen alleen ma teriële schade op. De respectievelijke be stuurster en bestuurder van de voertui gen kwamen met de schrik vrij. Doch de ravage was dermate groot, dat men een uur nodig had om de brokstukken op te ruimen. Daarna duurde het nog een kwartier alvorens de lichten weer op groen gezet konden worden. Op de IJmuiderstraatweg reed maan dagavond een 15-jarige jongen op een onverlichte motorfiets met een snelheid van vijftig' kilometer per uur. Een ge parkeerd staande auto werd niet door hem opgemerkt, zodat hij met dezelfde snelheid er tegen op reed. Met een ge broken rechter pols is hij naar het An- toniusziekenhuis vervoerd. Tegen de knaap za! tevens proces verbaal worden opgemaakt. Op de hoek van de Waalstraat en de Scheldestraat is een bromfiets tegen een auto gereden. Een duopassagier van de brommer liep vrij ernstige schaafwonden op aan de onderbenen. Zij en haar man zijn eveneens naar het Antoniuszieken- huis vervoerd. Op de Heerenduinweg ontdekten sur veillerende politiemannen een auto tegen een boom. Een onderzoek wees uit, dat de auto toebehoort aan een inwoner van Santpoort, die de auto voor reparatie had gebracht bij een garage aan de Heeren duinweg. Joy-riders hebben kennelijk de auto daar weggehaald. Een soortgelijk geval deed zich voor bij een garage in Santpoort, waar een auto van een Bever wijker werd weggenomen en in de Dal tonstraat is achtergelaten. IJMOND. De leden van de Kleindier Sportvereniging „IJmond en omstreken" hebben vergaderd ter behandeling van enige agendapunten die verband houden met de dubbele lustrumtentoonstelling in IJmuiden te houden. Als eerste punt stond op de agenda het afschaffen van de jaarlijkse loterij. Het is namelijk een zeer onaangenaam werk gebleken om de loten aan de man te bren gen, waarbij in de regel nog een bedel partij om prijzen bij de middenstand moet plaatsvinden. Het voorstel van het bestuur hield in om de loterij niet meer uit te schrijven, doch als compensatie de verenigingscontributie met vijf gulden per jaar te verhogen. Dit voorstel werd met algemene stemmen, op een na, terstond aangenomen. Een tweede punt door vooorzitter C. M. Bos naar voren gebracht betrof het in stellen van een kooienfonds. De vereni ging beschikt over 240 tentoonstellings- kooien. Wanneer nog 60 stuks worden aan geschaft, is de vereniging in staat de ten toonstellingsruimte met eigen kooien te bezetten. De leden stellen zich nu voor dit kooien- BEVERWIJK. Een 29-jarige Inwoner van Beverwijk, die vier dagen met paas verlof was uit een inrichting is door de politie aangehouden voor diefstal van grammofoonplaten. De man werd zaterdagmiddag op heter daad betrapt toen hij zes grammofoonpla ten wilde meenemen bij Radiospecialist De Weyer aan de Breestraat. Het was bij el kaar voor ruim f 177,Bij nader onder zoek werd in zijn huis nog voor 51 grammofoonplaten gevonden, die hij had ontvreemd bij Radiodokter Molenaar in de Begijnestraat. plaats hebben in het Patronaatsgebouw in IJmuiden. Dit project leent zich uitste kend voor een grote expositie. Vierhon derd dieren kunnen daar zonder het zo genaamde toppen worden geëxposeerd En dan is er nog ruimte voor brede loop banen. Als keurmeesters voor deze ge beurtenis hebben rich bereid verklaard voor de hoenders C. Aalders en J. Kuyken; voor de pelsdieren J. Th. Mul der. P. C. Kooiman en nog een door het bestuur uit te nodigen deskundige. De jonge dierendag vindt plaats in zaal Dam in Heemskerk. Keurmeesters hoen ders: mevrouw A. C. Banning Vogelpoel en C. W. van Dijke: voor de konijnen M Kooiman en J. Th. Mulder. Na de pauze hield voorzitter V. M. Bos tevens RVB-keurmeester. een interessan te inleiding over de erfelijksheidsleer, waarmede de hoender- en konijnenfokker veel te maken heeft. ff (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De toneelgroep ..Haven kwartier" uit Beverwijk geeft zaterdag mei in het Hervormd Verenigingsgebouw aan De Schans een opvoering van „Gevaar lijke bocht", het bekende toneelspel in drie bedrijven door J. B. Priestley. Met deze voorstelling tracht het gezelschap, zonder nu direct te willen spreken van experimen teel of eigentijds toneel, toch enigszins af te wijken van de traditionele sormgeving, waarvan over het algemeen bij het ama teurtoneel nog steeds sprake is gebleven. Vandaar dat de regie „Gevaarlijke bocht" thans laat spelen in een stijl, die tamelijk ver afwijkt van de naturalistische trant, waar het stuk ruim veertig jaar geleden tn is geschreven. Ook met de keuze van de zaal heeft het bestuur willen afwijken van het spelen in grote, dure en meestal toch maar half volle theaters, hetgeen de intieme sfeer nimmer kan bevorderen. Voorts wordt het traditionele „Bal na" omgezet in een „Ge zellig samenzijn", waar ook zonder een duur orkest het maken van een dansje mo gelijk zal blijven. Bij dit alles wil het bestuur ook trachten het aantal voorstellingen uit te breiden, bijvoorbeeld door het aantrekken van nieuwe leden, of in de vorm van samen werking met andere toneelverenigingen. Om dit te realiseren wordt gedacht aan een opvoering van enkele eenakters, waar mee de avonden tussen de normale voor stellingen kunnen worden opgevuld en het geven van gastvoorstellingen voor diverse maatschappelijke en sociale groeperingen. Nadere inlichtingen over dit alles zijn te verkrijgen aan het correspondentieadres: W. Balk, Heirweg 11, Velsen-Noord, tele foon 02510-28177. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Van de 79 Statenleden keren er bij het begin van de nieuwe zit tingsperiode in juni slechts 36 terug in Provinciale Staten van Noord-Holland. Dat is minder dan de helft. Dat is vanmorgen in het stadhuis van Haarlem gebleken, waai- het centraal stembureau onder voorzitterschap van burgemeester mr. L. de Gou de defini tieve zetelverdeling vaststelde. Wat de samenstelling van de nieuwe K.V.P.-fractie betreft, moest er om twee zetels geloot worden tussen drie kandida ten. Daarbij viel de heer A. G. Roobeek uit Amsterdam af. Gekozen werden ae heren C. P. Jong uit Schagen en drs. A. J. H. M. Mutsaers uit Uithoorn. Voor de volledigheid de nieuwe zetel verdeling, waarbij de huidige situatie tus sen haakjes is geplaatst: P.vd.A 21 (20), K.V.P. 14 (18), V.V.D. 13 (10). D'66 9 (-), C.P.N. 8 (5), A.R.P. 5 (6), C.H.U. 4 (6), P.S.P. 2 (8), P.P.R. 2 (1) en Boeren partij 1 (6) DINSDAG 31 MAART PTT-gebouw. Lange Nieuwstraai. in gang Spaarnestraat 19-20 u„ spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcohomisme Openbare leeszaal en bibliotheek, fili- fonds, dat een bedrag vraagt van 850 I aal Wijkerstraatweg 77 Velsen-Noord, 19 ter gelegenheid van jubileumexpositie het tot 21.30 u. bestuur aan te bieden. Voorzitter C. M. Bos bracht verslag uit I over de bemoeiingen van het bestuur in zake het verkrijgen van zaalruimte voor de clubtentoonstelling en de jonge dieren dag. Definitief kon worden vastgesteld, dat de clubtentoonstelling in december zal Sporthal Zeewijk. IJmuiden, 19-23 u. badminton BC IJmond. WOENSDAG 1 APRIL Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort-Noord Spaarnberg Wiistelaan 79, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Ban jaertstraat 13, Velsen-Noord 14 tot 17 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmiuden, 19 30- 20.10 u. zwemtraining tot 12 jaar; 20.10- 20.50 u. zwemtraining 12-14 jaar; 20.50- 21.30 u. training ouderen en wedstrijd- ploeg. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den. bejaardensoos, kinderclubs, ontspan^ ningsgymnastiek voor dames. Sporthal Zeewijk. 19-23 u. badminton BC Velsen. Een opname van de thans goed met het blote oog waarneembare komeet Bennett, gemaakt zaterdag in de vroege ochtend. Iedere ochtend tus sen half vijf en half zes is deze ko meet momenteel vrij laag aan de oos telijke hemel te vinden. Zijn kop lijkt veel op een heldere ster, zijn staart is ongeveer 5 graden lang. DINSDAG 31 MAART Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. De Meerpaal. Banjaertstraat 13. 19.30 |u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar), 20 u. „Var. alles" (13-15 jaar). WOENSDAG 1 APRIL Katholieke openbare bibliotheek, Ban |jaertstraat 13. Geopend van 14-17 u. Handenarbeidcentrum Schulpweg 560 Geopend van 9-12, 14-17 en 19-22 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 3.30 |u. kinderfilm (4-10 jaar), 19 u. „Van al lies" (9-12 jaar), 19.30 u open huis. De Loodis. Geelvinckstraat 28. 9.30 u I peuterspeelgroep (2-4 jaar) en werken met hout (4-6 jaar), 14.30 u. ruimtelijk werken met ribkarton (8-12 jaar), 15.45 u. speurtocht (4-8 jaar). DINSDAG 31 MAART De Opgang, Florastraat. 20 u. filmclub IJmond Dubbel Acht. Huize Scheybeeck, Velserweg 2. 20 u. jaarvergadering BSCR. V erenigingsgebouw, Parmentierstraat 2. 20 u. clubavond schaakclub Weenink. Harmoniegebouw. Groenelaan 72. 20 u. repetitie drumband Beverwijkse Harmo- niekapel. H. Hartschool, Galgenweg. 20 u. repe titie majorettes Beverwijkse Harmonieka pel. Kleine Akademie. Hoflanderweg 104. 20 u. pottenbakken. De Slof, Raamveld. 19 u. majorettes drumband De Zwervers, 20 u. klaverjas sen Schoppen Negen. Brederodesehool, Laan van Blois. 19.30 u. huisvrouwengymnastiek. 20.30 u. bad minton. 't Zwanenest. Dommelsingel 4a. 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Geo pend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Arends- weg 61, volwassenen 19-21 uur. WOENSDAG 1 APRIL Bejaardenpaviljoen Westerhout, Wes terhoutplein 5a. 10 u. tekenen en schil deren. De Slof, Raamveld 2. 13 u. bejaarden soos, 19 u. drumband. De Zwervers en indoortraining volleybalvereniging. Statenhuis, Velserweg 12. 14 u. ballet (jeugd). Barakkenkamp Rooswijk, Westerhout weg. 13.30 u. jeugdjudo. Kleine Academie, Hoflanderweg 104. 15 u. jeugdatelier, 20 u. pottenbakken. Het Groene Huis, Raamveld 10 u. in stuif (alle leeftijden) 14 u. film (alle leeftijden). 't Zwanennest, Dommelsingel 4a. 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. Sportfondsenbad. Kuikensweg 84. Ge opend van 7-10. 12.30-13.45. 14.15-15.30 en 20.45-22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14- 17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwas senen 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwas senen 15-17.30 u. t

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5