CENTRUM SPEELT „AMPHITRYON" Woordenrijk blijspel met weinig speelse humor te Poging tot inbraak in bank of loos alarm? Acht poulewinnaars zetten strijd voort Zelfs voor nieuwe imbecielenschool Onderwijs heeft voldoende lokalen voor het komende schooljaar Sociëteit Progress dit weekend open Bijzondere subsidie voorgesteld voor buurthuis-wijkcentrum van f 930.000 si Kleuterschool in Zeewijk Klauterpartij op daken Drie winkeldieven aangehouden Havenberichten Schoolvoetbal Velsen IN DE VISHAL VASTE BEZOEKERS KRIJGEN PASPOORT Goed contact met de buren Eerste raming was 1,1 miljoen Zeepkistenrace in IJmuiden-Oost VRIJDAG 3 APRIL 1970 IJMUIDER COURANT 5 VELSEN Toen Jean Giraudoux ruim veertig jaar geleden de oude Griekse legende van Amphitryon nog weer eens dramatiseerde, stelde hij vast dat, te beginnen met Plautus, zevenendertig andere toneelschrijvers dat ook al hadden gedaan; daarom eal hij zijn stuk de titel „Amphitryon 38" Als die stelling juist was heeft de Oostduitse auteur Peter Hacks de negenendertigste toneelbewerking van de legende gemaakt, maar hij heeft slechts vier van zijn voorgan gers een vermelding waardig ge keurd: volgens hem is de bewering van Plautus de sterkste, die van Mo lière de handigste, die van Drvden de brutaalste en sensueelste en die van Kleist de diepzinnigste. Hij ^ad er best aan mogen toevoegen dat het stuk van Giraudoux het geestigste e^ smaakvolste was. De „Amnhitrvo"" van Peter Hacks zelf, waarmee de toneelgroep „Gentrum" donderdag avond in de Velsense Stadsschouw burg een abonnementsvoorst°lling van de kunstkring „Voor Allen" ver zorgde. zou men dan het nretlgste en meest intellectualistische kunnen noemen. BIJ NMB OP GEDEMPTE OUDE GRACHT MISSCHIEN OOK DéPENDANCE VAN ANALISTENSGHOOL ;Lé# mm SPREIDEN OVER AFSCHRIJVINGSPERIODE VAN 40 JAAR MISSCHIEN ZOU datgene wat Hacks te zegen ha»ft in een ideale on voer mg. met viif in dit soort van intellectnalistisoh werk decrknede snelem tot »öo tooM kunnen komen. Maar „Centrum" b»°ft die jammer genoeg niet tot ziin VieorVekkmg. Voor de regie imnorteerde het, vo7glschnt) onriipuw dö T")nHeo rpciq- seur Hagen M'"ller P+aH. rJie rnot nrpeht wel iets wee+ te hymnen, meer dt» he. naald niet de man is om van ..pohvrer- fëUive" humnr ie+s snjritno'-Uq Als hliisuel kwam er van deze ..Amnhi- trvon" dan ook heel weinig t°recht en dp fnosoUe ging grotendeels ^'erioren door net kleurloze „7ecgen" van de rneeg» dj°ri. zinnige clausen. Wat dat laatste betreft: het is voor een buitenlander vriiwel altud onmofeli'k de gewenste kleur aan te brengen in het snreken van een Neder landse tekst door Nederlandse acteurs. EIGENLIJK slaagden alleen Allard van de Scheer als de filosoof Sosias en (in iets mindere matei Helmert Woudenberg als Mercurius erin, hun teksten intellec tueel te verwerken tot soeelbare rollen en zo de woorden van Hacks het voor de toe hoorder onontbeerlijk reliëf te geven. lu- les Hamel (Juniter) en Piet Römer (Am- phitrvon) verdienen sympathie voor hun moedige pogingen om zich te handhaven in rollen, waarvoor zij allerminst de juis- (Van een verslaggever) IJMUIDEN Als alles volgens plan verloopt, dan zal bü het begin van het volgend schooljaar, dus in augustus a.s., in Zeewijk een katholieke kleuter school geopend worden. Deze school, die voorlopig in een nood-behuizing zal worden ondergebracht, komt te staan aan de Keet- bergiaan, naast de nieuwe Kennedy-school. De eerste kleuter werd al aangemeld; de volgenden die dan in augustus ten minste vier jaar oud moeten zijn kun nen tot 1 mei worden opgegeven bij: John F. Kennedy-school, Keetberglaan 17, tel. 13547; mevrouw E. G. Paleari-Henneke, Dolfijnstraat 176, tel. 11085; A. F. Mineur, Siriusstraat 29, tel. 11762. Het ligt in de bedoeling om vlakbij deze noodlokalen zo spoedig mogelijk een defi nitieve kleuterschool te bouwen; de teke ningen hiervoor zijn reeds klaar, maar het zal enige tijd duren alvorens de benodigde financiën beschikbaar zijn. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Ongeveer 25 Haarlemse politie-agenten hebben vannacht lange tjjd gezocht naar een man, die zou heb ben getracht een inbraak te plegen in het kantoor van de Nederlandse Middenstands Bank aan de Gedempte Oude Gracht. Het onderzoek leverde echter niets op. Omstreeks half twaalf werd er groot alarm gegeven toen de sirene begon te loeien De politie werd gewaarschuwd door Een scène uit Amphitryon: Jules Hamel als Jupiter (rechts) onder houdt zich met Helmert Woudenberg als Mercurius. Op de grond ligt Allard van der Scheer als de in hond veranderde Sosias. te vertolkers zijn. Els van Rooden was een en al onnatuurlijkheid als Alkmene, een rol waaraan een vele grotere actrice dan zij nog een zware taak zou hebben. ALS GEHEEL een opvoering, waarmee „Centrum" tot besluit van het seizoen he laas geen beste beurt heeft gemaakt. Voor de kunstkring was dit overigens geen ramp, ivant er waren voor deze opvoe ring nauwelijks zestig bezoekers opgeko men. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De drie mannen, die zich op 7 maart hebben schuldig gemaakt aan enkele winkeldiefstallen in de Bree- straat, zijn aangehouden door de politie van Huizen voor een ander vergrijp. De drie mannen, in Amsterdam wonen de Surinamers, hebben twee horloges weg gehaald bij Van Kampen, enig goed bij Revo-kleding en een bedrag van vier honderd gulden in de sigarenwinkel van mevrouw Langendijk. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Argus 6, Bremen, IJmuiden; Tor Skandia, Immingham; Neptunus, Antwerpen; Wiedstein, Antwerpen; Sonority, Great Yarmouth; Sir Malcolm Miller, Portsmouth; Offshore Delight, Great Yarmouth, IJmuiden; Severity, Londen; Zaanstroom, Felix- towe; Balmung, Uddevalla; Voline, Dagenham; Rolf Behrmann, Londen; Saint Jaques, Ham burg: Doni, Noordzee, IJmuiden; Gasselte, Noordzee; Clark Eden, Port Talbot; Zeus 2, Poole; Tor Mercia, Immingham. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Nord- see, Sundsvall; Pres. William V. S. Tubman, Benghazi; Maritina, Rotterdam, IJmuiden; Nanna, Dagenham; Bremervörde, Great Yar mouth; Esperance, Westhartlepool: Apollo 1, Londen, IJmuiden; Vamos, Hull; Tairlaw, Hull; Sparta, Manchester; Jans, Temeuzen, IJmuiden; Gasselte, Terneuzen: Doni, Terneuzen; Offshore Delight, Continentaal Plat; Amstelstroom, Hull; Wolfgang Russ, Bremen; Amstelland, Las Pal*- mas; Tor Skandia, Immingham; Star, Kristian- sand, IJmuiden; Louise, Gothenburg, IJmuiden; Argus 6, Cuxhaven; Dependance, Londen; Ali, Milford; Calchas, Vigo; Boreas, Rotterdam; Mithras, Rotterdam; Sunleaf, Rotterdam; Texel- stroom, Rotterdam; Zaanstroom, Felixtowe; Essex Shore, Continentaal Plat, IJmuiden. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; John Kruse, Ant werpen; Brio, Oslo. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Grethe Dania. Rotterdam; Kenosha, Bremen. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.) Geen spreekuur. De wethouder voor de financiën in Velsen, de heer J. G. Kolkman, houdt woensdag 8 april geen spreekuur. (Van een medewerker) VELSEN. Met «en dag achterstand op het programma is gisteren het school- voetbaltoernooi in Velsen voortgezet en daarbij zijn in afdeling E van de lagere scholen de acht poulewinnaars uit de bus gekomen. Het zijn: Jan Campert I, Wa tervliet, Zeewijk 1, Pieter Vermeulen, Brederode, Juliana van Stolberg, Ir. Krij ger en Jan Ligthart. Alle overige elftal len zijn van verdere deelneming uitge schakeld. Voor Gunning verliep die uit schakeling in poule D een beetje triest, want doordat Pr. v.d. Leeuw 1 een oude re LXS'er mee liet spelen in de strijd te gen Brederode, die in een 0-0 gelijkspel eindigde, kreeg Brederode na een inge diend protest reglementair een 5-0 over winning en dat deed Gunning de das om. Ook het eerste van Franciscus kreeg reglementair een 5-0 overwinning, omdat er van tegenstander Theo Thijssen te weinig spelers opgekomen waren om een normale partij voetbal te spelen. Op de eindstand van poule A was dat gelukki gerwijs niet van mvloed, want favoriet Watervliet hield naaste concurrent Co mité in een rechtstreeks duel met 3-1 op afstand. Met deze vierde zege verzeker de Watervliet zich duidelijk van overgang naar de kwartfinales. Voor de hoogste score zorgde Ad van Nassau met 7-0 op liet tweede van Franciscus. Het mag zich daarmee recordhouder van hel voorspel noemen. Drie van de 23 ontmoetingen verliepen gisteren doelpuntloos. Andere gelijke spelen vielen ei niet te noteren: De uitslagen in afdeling E waren: Franciscus 2Ad v. Nassau 0-7; Beth lehemP. Vermeulen 0-3; J. Campert 1 Kennedy 4-0; H. HartEngelmundus 0- 3; Zeewijk 2Ir Krijger 0-0; J. Cam pert 2Calvijn 1-4; Pr v.d. Leeuw 2— Franciscus 3 2-3; J. van StolbergMoer- berg 2-0; WatervlietComité 3-1; Fran ciscus 1Th. Thijssen 5-0 (regl.); Clara J. Ligthart 0-1; InsingerEmma 2-0; BeatrixJuliana 0-0; MivoZeewijk 1 0- 4; GunningPr. v.d. Leeuw 1 2-0; Plei adenBrederode 0-4; Franciscus 1Os- sendorp 3-0; Th. Thijssen—Comité 1-2; In singerDr. Visser 0-2; EmmaJ. Ligt hart 0-1; MivoCl. Stern 0-1; Zeewijk 1 "Juliana 3-2; PleiadenMarnix 0-1; Bre derode—Pr. v.d. Leeuw 1 5-0 (regl.) Er deed zich gisteren ook een ongeluk je voor tijdens het toernooi van de lagere scholen in Velsen. De keeper van Meer berg liep een gescheurde tong op na een botsing met een speler van J. van Stol berg. Na behandeling in het ziekenhuis mocht hij weer naar huis. Het derde van Creutzberg kwam in ai deling D tot een ruime 8-0 overwinning op Hugo de Groot 3 De vreugde over deze grote triomf was slechts van korte duur. want meteen na afloop bleek dat er en kele andere spelers mee hadden gedaan. De zege werd ongeldig verklaard en Hu- go de Groot kreeg reglementair met 5-0 de overwinning toebedeeld. Het vijfde van de LTS werd door een 6-1 overwin ning op Creutzberg 4 reeds poulewinnaar in deze afdeling. De uitslagen in D waren: H. de Groot 3Creutzberg 3 5-0 (Regl.) Pr. Bernhard 3Paulinum 1 1-3; LTS 4 W. de Zwijger 3 1-3; LTS 5-Creutzberg 4 6-1. Het tweede van Pr. Bernhard is de eerste poulewinnaar in afdeling C. De uitslagen waren: Joannes 2Vissering 0-0; Vissering 3W. de Zwijger 2 1-3; Pr. Bernhard 2-Creutzberg 2 4-0 In afdeling B van de oudste lichting, waarbij het er soms al. te fors aan toe ging drie spelers zijn tijdens het toer nooi al voortijdig van het veld gezonden drongen H. de Groot 1, Pr. Bernhard 1 en MTS 1 als poulewinnaars door tot de halve finale. Na loting kwam Joannes 1 daar nog bij. De uitslagen waren: FelisenumH. de Groot 1 0-3: Joannes 1Creutzberg 1 1-2; Pr. Bernhard 1 MTS 2 2-0; W. de Zwijger 1Papiervak 6-1 Vissering 1MTS 1 0-4. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het college van B. en W. heeft het jaarlijkse overzicht la ten samenstellen van de ruimte, die no dig en die beschikbaar is voor het onder wijs. Uit het overzicht blijkt, dat er dit jaar geen nieuwe lokalen nodig z\jn, zo dat de gemeenteraad geen nieuwe voor stellen te verwachten heeft in het schooljaar 1970-1971. In het centrum van de stad is voldoen de ruimte. Alleen wordt per augustus een achtste leerkracht aangesteld op de Zeewijkschool, die maar zeven lokalen heeft. Voorlopig zal hier de schoolzaal als achtste lokaal in gebruik worden ge nomen totdat een van de hulplokalen aan de Laan van Blois, waarin nu de Mon- tessorikleuterschool gehuisvest is, be schikbaar komt. In Wijk aan Zee doen zich geen verschuivingen voor op het ge bied van de schoolruimte. In januari heeft de tweede openbare lagere school in Oosterwijk het nieuwe gebouw aan de Drechtstraat kunnen be trekken. Daardoor kwamen de vier be drijfsruimten aan de Lingestraat en het verenigingsgebouw aan de Spaarnestraat vrij. In deze zes lokalen wil men een zelfstandige imbecielenschool vestigen. Zolang die er nog niet is kunnen deze ruimten gebruikt worden als tijdelijk on derdak van de openbare Emmaschool waarvan het gebouw aan het Moensplein verbouwd wordt. De Colignyschool heeft nog steeds een lokaal in gebruik van de Spiegelschooi aan de Elbestraat. De vier lokalen aan de Duitslandlaan wil de gemeente Heemskerk hebben voor de St. Tarcr siusschool, waaraan men enkele klassen wil verbinden voor de opvang van Spaan se kinderen die ten noorden van het Noordzeekanaal wonen. De St. Egbert- school zal bij het begin van het nieuwe schooljaar het nieuwe definitieve ge- gebouw aan de Maasstraat kunnen be trekken, waardoor niet minder dan acht hulplokalen vrij komen, te weten zes aan de Waalstraat en twee aan de IJs selstraat. Deze zullen nodig zijn om een eventuele extra toeloop van leerlingen in Oosterwijk te kunnen on vangen. Indien een aantal lokalen van deze acht toch niet bezet zouden worden, dan wil men ze in gebruik geven als dépendance van de analystenschool. die met tingsmoeilijkheden kampt. huisves- Voor het lopende schooljaar zijn thans de volgende lokalen beschikbaar in Oos terwijk (Beverwijk en Heemskerk) in clusief Zwaansmeer en Zuidbroek. Ze ven lagere scholen hebben in totaal l9 lokalen in definitieve gebouwen en de kleuterschool Paddeltje heeft drie loka len. In wijkgebouwen en buurthuizen zijn elf lokalen: drie aan de Lippestraat, drie aan de Schiestraat, drie aan de Dieze- straat en twee aan de Elbestraat. Er zijn 21 hulplokalen: twaalf in het complex Waalstraat-IJsselstraat, twee aan de Eemstraat, vier aan de Duitslandlaan en drie aan de Laan der Nederlanden. Wan neer de nieuwe St. Egbertschool gereed komt (verwacht wordt vóór het nieuwe schooljaar), komt men met deze zeven lokalen in totaal aan 91 lokalen. een bewoonster van de Frankestraat, die de poort pleegt af te sluiten, die toegang geeft tot de achterzijde van de bank. Toen zij kort daarna de binnenplaats opliep, hoorde ze iemand wegrennen. Op dat mo ment reed een auto met grote snelheid uit de Peuzelaarsteeg. Nadat de omgeving was afgezet, trad men de procuratiehouder was inmiddels gearriveerd het gebouw binnen. Daar werd echter niemand aangetroffen. Ook vond men geen sporen van vernieling. Met behulp van zaklantaarns werden vervolgens de tuinen en de daken van hui zen, die aan de bank grenzen, uitgekamd. Afgezien van het feit, dat enkele politie mannen de kunst van het klauteren aardig verstonden, leverde ook dat geen resul taat op. Volgens de bankdirectie is er sprake van loos alarm. Dat is mogelijk, aangezien er al enige tijd geleden een fabrieksfout in de alarminstallatie is ontdekt. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Vrijdagmorgen werden in IJmuiden door 12 vaartuigen aange voerd: 780 kisten en 970 Meine kisten vis, 3700 kilogram tong en 1400 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoej waren: 570 kis ten en 760 kleine kisten wijting, 210 klei ne kisten haring, 140 kisten schol en 30 kisten varia. Prijzen, per kilogram in guldens: tar bot 12.10-11.60. grote tong 7 69-7.02, groot middel tong 9.40-8.60, k'einmiddel tong 11.43-10.10, tong I 12-10.69. tong 11 11.88- 10.54. Per 125 kilogram: middel kabeljauw 234. Per tien stuks: grote kabeljauw 170- 144, middel Kabeljauw 120-90. Per 50 kilogram: kabeljauw 1 140-124, kabeljauw II 145-140, kabeljauw III lOli 100, grote schol 72-60, :ohol I 80-70. schol II 90-72. schol III 59-47 schar 58-50. ge stripte wijting 60-39, dichte wijting 23-20. haring 38-34. tarbot 400-320 lever 32-2^. kuit 90-80. Besommingen van donderdag: UK 7 1465,-, UK 196 en UK 234 ƒ3250,-. KW 11- 14.830,-, VL I- 14.240,-, VL 121- ƒ9630.-, VL 112- ƒ12.250,-. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit: 80 kisten schelvis, if kisten en 15 kleine kisten wijting, 30 k's- ten gul en kabeljauw, 380 kisten koo'vi 417 kleine kisten haring. 19 kleine kistei makreel, 150 kisten chol, 20 kisten varia en 1600 kilogram tong .Vf - (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De stichtingen Het Groene Huis en De Uitwijk, opgegaan in de Stichting Algemeen Club- en Buurt huiswerk „Wijk aan Duin", hebben een plan ingediend bij de gemeente voor de bouw van een buurthuis/wijkcentrum aan de Wilgenhof laan, waarvan de bouw en inrichtingskosten worden geraamd op ƒ930.000,-. Het college van B. en W. stelt een bijzondere si'bsidier">,T-lins voor, omdat het gebouw anders in geen jaren gebouwd zal kunnen worden. Beide stichtingen hebben grote moei lijkheden ondervonden bij het ontwikke len van plannen voor nieuwbouw Ook ging men beseffen dat het niet verant woord was om twee nieuwe gebouwen te stichten op misschien nauweliiks honderd meter van elkaar. In 1968 is dan ook besloten samen te gaan. Het werk van beide stichtingen zal volledig worden ge ïntegreerd. Men wil een dienstverlenend wijkcentrum creëren, waarin aan de wensen van alle schakeringen van de be volking tegemoet wordt gekomen. De kosten van het gebouw waren in eerste instantie geraamd op 1,1 miljoen gulden, een kapitaal bedrag, waarop na overleg met het gemeentebestuur bezui nigd is tot ƒ930.000,-. B. en W. menen dat het gebouw in een behoefte voorziet gezien de activitei ten van de beide huidige stichtingen en het intensieve gebruik van haar beide buurthuizen. Het gebouw is zodanig opgezet dat di verse vormen van club- en buurtwerk ?o wel gecombineerd als afzonderlijk moge lijk zijn. Het is op de jeugd gericht, doch zal ook volledig bestemd worden tot dienstverlenend wijkcentrum De vraag of het gebouw gesubsidieerd kan worden wordt dus door het college bevestigend beantwoord. De vraag is echter nu op welke wijze subsidie moet worden verschaft. Volgens de gebruikelijke regelingen zou de ge meente 25 percent van de kosten voor haar rekening kunnen nemen, zijnde 232.500,-, doch het zou heel lang duren voordat dit door Den Haag werd goed gekeurd. Omdat men meent, dat het plan snel uitgevoerd moet worden, is naar een andere subsidievorm gezocht. De samenwerking van de twee stichtin gen wil men op deze wijze waarderen. Het bedrag van ƒ232.500,- wil men over veertig jaar (de afschriivineoario'ie) spreiden, dus jaarlijks ƒ5.812,50. Te vens wil men jaarlijks de rente over het nog niet uitbetaalde gedeelte vergoeden Voor het eerste jaar is aan rente ver schuldigd 16.275,-. Daarnaast zal de ge meente garant moeten zijn voor de le ning van ƒ790.000,-, die de stichting moet sluiten. De gemeente krijgt dan wel het recht van eerste hypotheek. Uiteraard zal de hele gemeentelijke medewerking afhangen van de vraag of het rijk op de gebruikelijke wijze wil subsidiëren. Een hoekje van de discotheek, waar ook donderdag en vandaag nog druk gewerkt werd, maar waar men ook even tijd vond voor een praatje aan de bar. (Van een verslaggever) IJMUIDEN Dinsdag 5 mei wordt nabjj de Heerenduinweg in IJmuiden-Oost een zeepkistenrace gehouden voor kinderen van 8 tot en met 13 jaar. Deze attractie voor jongens en meisjes wordt georganiseerd door de Oranjever eniging IJmuiden-Oost, Jeugdvereniging Oriënt en Clubhuis De Spil. Aan de deelname zijn geen kosten ver bonden, maar er moet wel worden voldaan aan de volgende voorwaarden. De „race-auto" moet bestaan uit een bouten kist (zeepkist) en onderste] mei wielen. Het geheel moet worden voort geduwd zonder stok en aan het geheel mag geen motor zijn bevestigd. Er is een „duwer" en een „zitter" Voor de winnaars en winnaressen zijn leuke prijzen beschikbaar gesteld. Wie mee wil doen kan terecht aan de volgende adressen A. van der Plas, Lin naeusstraat 12, IJmuiden; mevrouw Mar seille, Zeeweg 187, IJmuiden-Oost; De Spil, Meeuwenlaan 2, IJmuiden-Oost. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Vandaag opent de jon gerensociëteit Progress haar deuren. Wi er binnenkomt zal versteld staan over wat er tot stand is gekomen in de tien jaai oude kleuterschool aan de Constatijn Hu.v- genstraat door het vrijetijdswerk van een grote groep jongeren. Groen is de overheersende kleur in het interieur van de sociëteit en er is ook veel gebruik gemaakt van hout. De discotheek heeft een typische opstelling van banken, die tot een onderling gesprek noden maar er niet toe dwingen. Er is een L-vormig dansvloertje en een fraaie bar. De andere ruimte, de bar, heeft een grappige indeling gekregen, waardoor men zelfs hier een min of meer afgescheiden hoekje heeft voor een rustig gesprek, terwijl men toch betrokken is bij het gebeuren in de rest van de bar. Alles overheersend is het groen: in de vloerbedekking, de wanden, de banken en zitjes. Een bijzonder effect wordt bereik 1 door de lampen, die tegen wanden en pla fond speelse lichtfiguurtjes werpen. De en tree is gemaakt in het aangebouwde ge deelte, waarin men behalve de toiletten en een royale garderobe ook de bestuurskamer aantreft. Vanwege de formaliteiten is voor het be heer van het gebouw de Stichting Progress in het leven geroepen, die van gemeente en rijk subsidie heeft gekregen. Deze bijdra gen zijn hard nodig zeke*- wanneer men weet dat de stichting ruim tien procent bo ven het budget is gegaan. De helft hiervan wordt ook gesubsidieerd, maar de over blijvende vijf procent zal men in de eerste weken moeten dekken uit de exploitatie. En dit alles ondanks de inspanningen van een grote groep iongeren boven de achttien jaar, die zich vooral de laatste weken in het zweet heeft gewerkt om op tijd klaar te komen, een groep ook die de laatste weken is gegroeid tot meer dan veertig man Dit eerste weekend zal de sociëteit (met als disc-jockey Adje Molenaar) geopend zijn vanavond en zaterdag- en zondag avond en zondagmiddag van af twee uur In de toekomst zal men er zaterdagmiddag ook terecht kunnen, maar dit keer nog niet omdat dan de bewoners van het bejaarden tehuis St. Agnes (aan de overkant) voor een bezoek zijn uitgenodigd. Ook de andere „buren" worden uitgenodigd, waarschijn lijk voor dinsdag, om eens te komen kijken. De sociëteit blijkt een goede verstandhou ding met de omwonenden op de eerste plaats te stellen. Nu wordt de vraag beantwoord wat er overgebleven is van de driehonderd leden tellende sociëteit, die enige tijd heeft stil gelegen. De sociëteit gaat met paspoorten werken die worden uitgegeven aan iedere bezoeker die geaccepteerd wordt. In prin cipe is iedereen welkom en men is niet van plan om een „selectief uitgiftebeleid" te gaan voeren, maar men heeft hiermee wei een middel om mensen die moeilijkheden maken uit de sociëteit te houden. Aange zien een stichting geen leden kan hebben, zijn de paspoorten ook nuttig ter wille van de registratie bij het contact met over heidsinstellingen, het aanvragen van sub sidie, enzovoort.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5