Verontwaardiging in Casa na brief van villaparkbewoners aan de raad Ds. J. A. Tiemens overleden losplank Uitgevaren visserij vaartuigen Muurschildering voor kleuterschool Spannende halve finales in het school voetbal Velsen i t VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Bocht uit parallelweg langs rijksweg IN DE VISHAL Grond verkoop industrieterrein Sanering oud-IJmuiden TEL. 15000 ZATERDAG 4 APRIL 1970 IJMUIDER COURANT 5 Directeur Peregrinusstichting: belediging minderheidsgroe (Van een medewerker) IJMUIDEN Het gure weer van de afgelopen week is ook van invloed geweest op de aanvoer in IJmuiden, hetgeen vooral dinsdag goed merk baar werd, doordat de schepen als ge volg van de stormvoorspellingen reeds vrijdag met vissen waren ge stopt. Zodat de hallen vrijdagavond omstreeks acht uur al vrijwel geheel met kotters en loggers waren gevuld. Een overtuigend bewijs dus voor een kortere visperiode, omdat de schepen anders dikwijls niet eerder dan zater dagavond laat of zondagmorgen vroeg binnenkomen. Een eenvoudig reken sommetje bewijst dan dat er op deze wijze van zesendertig tot achtenveer tig uur minder is gevist dan bij deze schepen gebruikelijk. Kustvisserij Kort I.lmondnieuws TAXI 3000 TEL. 23000 V elsen-U muiden Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Er heerst grote ver ontwaardiging in „Nuestra Casa Nostra", het ontmoetingscentrum voor buitenlandse werknemers aan de Dr. Schuitstraat, na de publicatie van een brief van enkele be woners van de straat gericht aan de ge meenteraad. In de brief, die ruim dertig handtekeningen draagt van buurtbewoners in deze villawijk, wordt geprotesteerd te gen de last die men van het centrum on dervindt. De verontwaardiging is niet zo groot vanwege dit protest, want het zou be schouwd kunnen worden als een zakelijke kwestie, doch vanwege de beschuldigin gen die in de brief voorkomen. Op 9 april hebben drie bewoners van de Dr. Schuit- straat, de heren A. P. van Doornik, dokter K.K. Visser en G. W. P. Stoutenbeek, een brief geschreven aan het college van B. en W. Toen zij niet snel genoeg antwoord kregen, hebben zij de brief gestuurd aan de leden van de gemeenteraad. In de begeleidende brief aan de raad wordt gevraagd de bouw van een verdie ping op het centrum stop te zetten. Door de uitgroei van 't centrum, welke ontwik keling men niet had kunnen voorzien toen het 13 jaar geleden werd gebouwd, ra ken enkele bewoners hun vrijheid kwijt aan de tuinkant. Niet alleen het prettig wonen wordt bedorven maar ook de waad de van de panden wordt ernstig aange tast. In de brief aan B. en W. staat dat men in eerste instantie geen bezwaar had tegen de verdieping, omdat men meende dat hierin alleen kantoren en spreekka mers zouden komen. „In de praktijk is het echter een „sociëteit" geworden, uitge groeid tot een soort café, waar dus niet alleen gastarbeiders komen, maar dikwijls vergezeld van zogenaamde dames en an dere introducés toegang hebben", aldus de brief. De bezwaren richten zich tegen het gro te aantal geparkeerde auto's, tegen de ge luidshinder (knetterende brommers en luidruchtig toeterende auto's) en tegen het feit dat het voor de opgroeiende kinderen hoogst ongewenst is „dat deze worden ge confronteerd met diverse vrijages en an dere niet nader te noemen handelingen om en nabij het gebouw, zo nodig in de tuin of opritten van de belendende perce len." De directeur van de Peregrinusstich- ting, die het gebouw beheert, de heer A. A. J. van der Velden, zegt „kapot" te zijn van deze brief. Hij is nu bezig aan een schrijven voor de gemeenteraad, waarin fel protest zal worden aangetekend tegen de beschuldigingen. „Het droevige is, dat een minderheidsgroep in onze samenle ving onnodig beledigd is." zegt hij. Der tien jaar lang, zolang hij daar met het Nuestra Casa Nostra zit, heeft hij geen klachten gehoord. De term „zogenaam- (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN De Rijkswaterstaat, directie Noord-Holland, heeft aan de gemeente Velsen verzocht ten behoeve van wegver- betering aan de Staat der Nederlanden te verkopen een perceel grond van 1863 m2 Het betreft de verbetering van de bocht in de westelijke parallelweg van de rijks weg 9 van Haarlem naar Velsen, ter hoog te van de aansluiting van de Biezenweg in Santpoort. (Van een medewerker) IJMUIDEN. De besommingen in IJ muiden bedroegen vrijdag: KW 49-15.300; KW 159-13.400; VL 103-12.000; VL 105- 16.100; VL 121-8.690; VL 142-11.200; SCH 11-550; SCH 44-1.630; TX 3-8.840: TX 4- 10.900; TX 21-14.200; UK 1-8.850; IJM 23 1.320; UK 59 en UK 237-3.670 Urk De aanvoer in Urk werd vrijdag ver zargd door zes vaartuigen en bestond uit: 3.Ö40 kilogram tong (6.50-10,40); 125 kg, tarbot (4,31-10,16); 106 kg. griet (3,18- 3,71); 6.000 kg. schol (0,75-1,36); 1218 kg. kabeljauw (1,45-1,60); 1265 kg. wijting (0,87-1.10); 50 kg. schar (0.95-1,46). Tussen haakjes de prijzen per kilogram. de dames" acht hij niet alleen een bele diging van het werk, maar vooral van deze minderheidsgroep, bovendien de minst weerbare groep van de samenleving. „Ik snap niet hoe erudiete mensen dit kunnen schrijven". Niemand kent de buitenlandse werknemers beter dan hij. De heer Van der Velden heeft voor hen niet minder res pect dan voor de andere dames en heren in de straat. „Ik ben er kapot van en ik niet alleen maar alle mensen hier," zegt de heer Van der Velden, die vertelt hoe erg deze zaak bijvoorbeeld is voor Nederlandse vrouwen die met buitenlanders getrouwd zijn, hier wonen en regelmatig de Casa bezoeken. Hij is uiteraard ook niet altijd aanwezig in het centrum, maar heeft zoveel mogelijk inlichtingen ingewonnen na ontvangst van de brief. Daaruit en uit zijn eigen waarne ming is komen vast te staan dat er op een vreselijke manier gegeneraliseerd is. Na tuurlijk zal iemand wel eens ergens een vrijend paartje hebben aangetroffen, maar waar gebeurt dat niet? „Ik had zo graag een goede nabuurschap gehad, maar ik wil nu in ieder geval dat de goede naam van deze mensen wordt hersteld," zegt hij, moeizaam erin slagend zijn emoties de baas te blijven. De bewoners doen het gemeentebe stuur in de brief de suggestie aan de hand om het centrum te verplaatsen, bijvoor beeld naar Eurocasa aan de Spoorsingel, maar daar is de directeur van de Peregri- nusstichting fel tegen. Het centrum is hier, dicht bij het stadscentrum, gegroeid. Nu moet men het niet verplaatsen naar de buitenkant van de stad alsof men met een ander soort bevolkingsgroep te maken heeft; de Pereginusstichting is er juist voor om de buitenlanders, die kennelijk voor onze economie nodig zijn, in onze sa menleving te doen opnemen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op de leeftijd van 61 jaar is vrijdagavond in IJmuiden plotse ling overleden ds. J. A. Tiemens, predi kant van de gereformeerde kerk in deze gemeente. Ds. Tiemens werd 14 juli 1908 geboren, om na zijn studies achtereenvol gens in Aardenburg en Spijkenisse als predikant werkzaam te zijn. Na 1946 is de overledene ook nog enige jaren vloot- predikant geweest. In oktober 1951 kwam ds. Tiemens naar IJmuiden, waar hem een drukke werk kring wachtte. Vooral omdat de overle dene ook in het maatschappelijk leven bijzonder actief is geweest onder meer als bestuurslid van de Velser Gemeen schap. Daarnaast was hij deputaat van de particuliere synode Noord-Holland, voorzitter van de beroepingscommissie en voorzitter van de evangelisatiecommissie. Ook heeft de overledene" als predikant verschillende reizen gemaakt op het hos pitaalkerkschip „De Hoop". Bij dit alles had ds. Tiemens in IJmuiden als predi kant een bijzonder zware taak, omdat er in deze gemeente al geruime tijd twee vacatures bestaan. De teraardebestelling vindt plaats woensdag 8 april, op de begraafplaats „Duinhof" in IJmuiden-Oost, des mid dags om twee uur voorafgegaan door een rouwdienst in de Bethelkerk. Het stoffe lijk overschot ligt hier van maandag af opgebaard. In verband met het overlijden van ds. Tiemans zijn de predikbeurten voor zon dag 5 april als volgt gewijzigd: Ichtus- kerk, 9.30 uur: ds. Boelens; 17 uur: ds. Marais; Petrakerk, 9.30 uur: ds. Marais; 17 uur: ds. Tissink; Bethelkerk, 9.30 uur: ds. Diepersloot; 17 uur: ds. Van Leeuwen. VANDAAR DAT er dinsdag wel van een grote toeloop sprake is geweest, waarbij toch minder werd gelost dan was ver ondersteld. Dit kwam onmiddellijk de prijsvorming ten goede, zodat zij die meen den dat de vis behoorlijk in prijs zou zak ken, bedrogen zijn uitgekomen. Toch moet worden vastgesteld dat de handel dinsdag het goedkoopst is geweest, in tegenstelling tot de overige dagen van de week. Zo is de kabeljauw aan de woensdagmarkt zeker vijfentwintig percent in prijs gestegen, weliswaar bij een minimale aanvoel'. Vrijdag 20 maart: mt. Delft IJM. 37. Woensdag 25 maart: hektrawler Com el is Vro lijk Fzn. SCH. 171, mt. Haarlem IJM. 9. Donderdag 26 maart: hektrawler Rijnmond I KW. 15. Hendrika Johanna KW. 81. Zaterdag 28 maart: hektrawler Willy KW. 141. Dinsdag 31 maart: hektrawler Zeehaan IJM. 57. Rijnmond II KW. 43, Rijnmond IV KW. 85. mt. Koraalbank KW 3, Wilhelmina Johanna KW. 39 (1 april binnen), Ora et Labora KW. 51, Marry Ada KW. 54, Jacob KW. 55, Marry Marian KW. 149, Francina KW. 153, Marian Ellen KW. 159, Onderneming III SCH. 117, Onderneming I SCH. 261, Ursinus VL. 1, Anita VL. 34, Elly VL. 73, Caroline VL. 90, Elizabeth VL. 105, Bets en Gerda VL. 112, Willem VL. 121, Liesje en Rutger VL. 153, mk. Dageraad IJM. 4, Maarten Cornelia IJM. 44, Deo Volente II KW. 11. Rose Marie KW. 34. Maarten Senior KW 125, Aquarius KW. 173, Solea KW. 180. Elly KW. 187, Anna Hendrika KW. 215. Woensdag 1 april: hektrawler Tetman Hette KW. 74, Comelis Den Duik KW. 144, Vooraan VL. 115, mt. Meyert Menno IJM. 209. Wiron II IJM. 211. Wilhelmina Johanna KW. 39, ml. Ja- coba Catharina KW. 132, Michiel KW. 167, mk. Gelria IJM. 18. Eben Haëzer IJM. 23, Nora IJM. 51. Wiron VIII IJM. 205, Wiron III IJM. 221, Rudi Robert KW. 66, Rianne KW. 110. Maartje Jacoba KW. 137, Margaretha Christina KW. 190. Eben Haëzer KW. 194, Pieter Jacob KW. 195, Willem Senior KW. 197, Antje KW. 200. Yvonne YoLanda KW 206. En Avant KW. 210, Jana KW. 213. Carry Anita KW. 218. (Van een medewerker) VELSEN Aan strijd en spanning heeft het op de voorlaatste dag van het school- voetbaltoernooi in Velsen niet ontbroken. Vier van de acht gespeelde halve finales konden pas na verlenging of zelfs na het nemen van strafschoppen beslist worden. Alleen de belangstelling viel enigszins te gen. In de halve finale van afdeling E der lagere scholen zegevierde Zeewjjk 1 na verlenging met 3-1 over Jan Campert 1 en Watervliet bleef pas na het nemen van strafschoppen baas over Pieter Vermeulen. Z\j waren in de normale speeltpd en ver lenging niet verder gekomen dan een 2-2 geiykspel. De acht poulewinnaars in E hadden el kaar 's morgens al in de kwartfinale ont moet en daarbij ging het er bijzonder spannend aan toe. Jan Campert 1 zege vierde met slechts 1-0 over Brederode, terwijl Pieter Vermeulen op de valreep ook al met 1-0 van Jan Ligthart won. Water vliet kwam tot een 2-0 overwinning op Jul. v. Stolberg en Zeewijk 1 moest in de laatste minuut aan Ir. Krijger een 1-1 gelijkspel toestaan. Het beter spelende Zeewijk 1 sloeg daarna in de verlenging met twee treffers -zijn slag: 3-1. De halve finales werden 's middags gespeeld. De uitslagen in E waren: kwartfinale: Jan Campert 1Brederode 1-0; Water vlietJ. v. Stolberg 2-0; Zeewijk 1—Ir. Krijger 3-1 na verlenging; P. Vermeulen J. Ligthart 1-0. Halve finale: Jan Campert 1Zeewijk 1 1-3 na verlenging; Pieter VermeulenWatervliet 2-2 (na verlenging en str. wint Watervliet). In afdeling D moesten 's morgens eerst nog vier wedstrijden voor de poules ge speeld worden en daarbij kwam W. de Zwijger 3 met een 10-1 zege op Joannes 4 tot de hoogste score van het toernooi. In de halve finale zegevierde W. de Zwijger 3 "s middags ook al vrij duidelijk met 4-0 over de LTS 5. Het vierde van Vissering en Paulinum 1 hielden elkaar in de andere halve finale beter in evenwicht en sloten zelfs na verlenging de strijd met een 1-1 gelijkspel af. Het strafschoppen nemen ging Paulinum 1 daarna het beste af. De uitslagen in D waren: Vissering 4 Creutzberg 3 3-0; Joannes 3Paulinum 1 3-2: Joannes 4W. de Zwijger 3 1-10; Paulinum 2—Creutzberg 4 3-2. Halve fi nale: W. de Zwijger 3LTS 5 4-0; Visse ring 4Paulinum 1 1-1 (Paulinum 1 wint na verlenging op str.). Hugo de Groot 2 nam in de halve finale van C voor rust een 2-0 voorsprong en in de tweede helft wist Joannes 2 dit verlies volledig ongedaan te maken: 2-2. De ver lenging bood daarna geep oplossing en toen moesten de strafschoppen het doen. Er waren twee series nodig alvorens Joannes 2 zeker was van overgang naar de finale. Het derde van de LTS triomfeerde krap- aan met 1-0 over Pr. Bernhard 2. De uitslagen in C waren: W. de Zwijger 2LTS 3 0-1; H. de Groot 2Creutzberg 2 5-0; LTS 2Vissering 2 1-0. Halve finale: LTS 3—Pr. Bernhard 2 1-0; H. de Groot 2— Joannes 2 2-2 (Joannes 2 wint na verlen ging en str.). Het eerste van Joannes bleef in de halve finale van B met 3-2 baas over MTS 1, dat zijn twee tegenpunten in de laatste vijf minuten scoorde en nog heel dichtbij de gelijkmaker kwam. Hugo de Groot 1 zege vierde verrassend met 1-0 over Pr. Bern hard 1. De uitslagen in B waren: halve finale: MTS 1Joannes 1 2-3; Pr. Bernhard 1 H. de Groot 1 0-1. Dan van Golberdinge uit Santpoort heejt vrijdagmiddag een fleurige muur- en wandschildering voltooid voor de gereformeerde kleuterschool „De Kleine Beer" aan de Eenhoorn straat in IJmuiden. De schildering be gint aan de straatzijde, waarna deze in de hal van de school wordt voortge zet Het motief daarvoor heeft de schilder ontleend aan de naam van de school, zodat het schilderwerk ver schillende sterrenbeelden vertoond. Ook de nachtelijke hemel verkreeg daarbij de vorm van een beer. De huizen en begroeiing van de schil dering zijn ongeveer ter hoogte van de kleuters aangebracht, zodat zij als het ware van hun eigen wereldje uit het firmament kunnen beschouwen. Dit alles is op een vlakke en strakke manier geschilderd, waarbij het aan tal kleuren bleef beperkt tot donker blauw, wit, rond en licht- en donker groen. De schilder heeft de bedoeling gehad de bakstenen van de muur in het geheel een speelse rol te laten vervullen, zodat afwisselend rood met blauwe voegen of wit met rode voegen het totaalbeeld komen ver levendigen. Dan van Golberdinge is er ov deze wijze stellig in geslaagd de rechthoekige vorm van de straat met Zijn muurschildering op een fleurige manier te onderbreken. AAN DE donderdagmarkt verscheen slechts een viertal schepen, dat met de gedurende de vorige week gevangen vis dinsdag opnieuw naar zee was vertrokken. Dit waren dan de e.nigen die voor nog wat aanvoer hebben gezorgd. Geen wonder dat de prijzen toen het hoogst zyn opgelopen, vooral omdat er b(j de handel een zekere vrees bestond voor geringe aanvoer op vrydag. De srhepen waren voor het groot ste deel immers woensdag pas naar zee vertrokken. Het seJwale weer en de stevige, harde wind waren voor de kleinere sche pen en de spanvissers immers weinig aan trekkelijk om mol het uitvaren bijzondere haast te maken. TOCH IS de aanvoer voor de vrijdag markt niet eens tegengevallen, want om streeks zes uur verscheen er een eenheid met een vangst van ruim zeshonderd stuks kabeljauwen. Op deze wijze kwam de kabeljauwprijs niet tot de hoogte van don derdag. Vandaar dat de besommingen af hankelijk zijn geweest van de wijting vangsten. waarbij de premiekistjes met deze vis de gehele week vrij vast in prijs zijn gebleven, door tussen f 25 en f 30 te blijven schommelen. Bovendien was er nog enige haring gevangen die. hoewel niet groot van stuk, toch rond f 18 per premie kistje heeft opgebracht. DIT ALLES heeft de kustvisserij voor vele schepen weer enigszins lonend ge maakt. Van de kottervloot is alleen de KW 41 aan de donderdagmarkt verschenen met een lading platvis, bestaande uit ruim 700 kilogram long en 80 kisten schol, van enige varia vergezeld. Voor deze, niet eens zo grote lading werd toch ruim f 14.000 be somd, wel een bewijs dal de prijs voor de platvis hoog was opgelopen. Zelfs de grootste scholsoorten kwamen op ongeveer een gulden per kilo, terwijl de kleinere soorten nog aanzienlijk duurder zijn ge weest. De tongprijzen waren iets lager dan verleden week, maar dit kwam door de ruimere aanvoer van elders, in hoofdzaak uit Urk, waar maandag ruim 45.000 kilo gram door werd aangeboden. VAN DE Noordelijke Noordzee waren aan de dinsdagmarkt drie eenheden ge arriveerd. woensdag door nog eens twee gevolgd. Deze schepen waren reeds voor de paasdagen binnengelopen, waarvan na het lossen bleek dat het lange wachten de lading weinig ten goede was gekomen Voor de schepen aan de woensdagmarkt werd het dan ook meer dan tijd om van de vangsten te worden ontdaan. Opmerke lijk was de gevarieerde lading van deze noordschepen. Terwijl de aanvoer van kleine schelvis al of niet gepaard met grovere soorten wat ruimer kon worden genoemd, werd ook iets meer kabeljauw en gul binnengebracht. Koolvis was er in ieder geval voldoende, zodat het geheel vlot door de handel kon worden wegge werkt. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN De Velsense gemeente raad beslist woensdagavond over de ver koop van verschillende percelen grond voor industriële doeleinden. De firma D. Lindenberg en Zn. heeft verzocht een perceel ter oppervlakte van ongeveer 2156 m2 aan haar te verkopen, gelegen aan de Ampèrestraat, ten behoeve van de bouw van een stallingsruimte voor haar transportbedrijf. De N.V. Woninginrichting De Ruijter Jn IJmuiden wil ongeveer 720 m2 grond aan de James Wattstraat kopen voor de bouw van een opslagruimte. De F. L. M. Dietvorst Machinefabriek N.V. heeft ongeveer 1230 m2 aan de Krom houtstraat nodig voor de uitbreiding van haar bedrijf. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Ter realisering van bet bestemmingsplan Sluiswijk is het nood zakelijk. dat de gemeente Velsen de eigen dom verkrijgt van de panden Bloemstraat 61A. 65B en 65B rood. Deze zijn thans als bedrijfspanden in gebruik. De betreffende grond heeft de bestem ming parkeerterrein en gemeenschappelij ke tuin, behorende bij meergezinswonin gen gekregen. De eigenaar is bereid ie grond te ruilen tegen een perceel gemeen telijke grond aan de James Wattstraat. Benoeming. Met ingang van 1 maart 1970 is aan de heer T. Westra op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als hoofd van de openbare Duin en Denneschool in IJmuiden. Door B. en W. van Velsen is aan de gemeenteraad voorgesteld de heer B. Costers te benoemen als zijn opvolger De heer Costers is sinds augustus 1969 al als waarnemend hoofd aan de school ver bonden. ADVERTENTIE IJMUIDEN en Tel. 14864 - Garage Scheldestramt 87 Voor BEVERWIJK: Garage: Breestraat 55 ZATERDAG 4 APRIL Allison, jongerensociëteit, Kanaalstraat, IJmuiden. 20 u. Zoef Zoef en de Bevers. Sporthal Zeewijk, IJmuiden; tot 18.30 u. basketball-competitie (jeugd). Velserbad. Briniostraat te IJmuiden, 20.45-22 u. VZV-polotraining heren en jon- gens-jeugdteam of polowedstrijden. ZONDAG 5 APRIL Velserbad, Briniostraat, open van 10.30 tot 12, 13.15 tot 14.45 en 15 tot 16.30 uur, voor gemengd zwemmen. Velser Zwem vereniging: 8-9 u. training wedstrijdploeg 9-9.45 u. elementair zwemonderricht. 9.45- 10.30 u. polotraining. MAANDAG 6 APRIL Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 19.45 u. Bridgecentrum De Jump. De Brulboei, Kanaalstraat 228. IJmui den, bejaardensoos, meisjesclub, 'iener- groep, volksdansen voor jong en oud. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 19.30 tot 20.45 u. bibliotheek en inlichtin gencentrum van de Ned. Vereniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wil- lemsbeekweg 96, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19-21 u.; filiaal Venusstraat 15, IJmui den, 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; filiaal Vel- sen-Noord, Baniaertstraat 13, 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal „Spaarnberg", Wiis- telaan 79, Santpoort-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen, IJmuiden, 19.45 u. Bridge-centrum De Jump. ZATERDAG 4 APRIL De Meerpaal. Banjaertstraat 13. 20 u. dansen (vanaf 15 jaar). ZONDAG 5 APRIL De Meerpaal. Banjaertstraat 13. 11 u. jeugdkaffee (vanaf 13 jaar), 14.30 en 19.30 u. dansen (vanaf 15 jaar). MAANDAG 6 APRIL Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13. Geopend van 14-17 en 19- '21 u. Handenarbeidscentrum, Schulpweg 560. Heropend van 9-12, 14-17 en 19-22 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 16.15 u. kinderclubs (2-7 jaar), 19 u. muziek- en gitaarlessen (beginners), 21.15 u. muziekles (gevorderden), jeugdkaffee 15-17 en 18.45- 20 u. (vanaf 13 jaar), 18.45-22 u. vanaf 15 jaar). Latijnse Hoogmis. In de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad aan de Arendsweg in Beverwijk wordt oo zondag 5 april 's morgens om 9 uur een Latijnse Hoogmis met Gregoriaanse ge zangen gecelebreerd. ZATERDAG 4 APRIL Café Sport, Kerkstraat. Tot 18 u. schaak sociëteit door schaakclub Weenink. Sociëteit 't Zwanenest. Dommelsingel 4a. 20 u. speciaal programma voor de jeugd vanaf 17 jaar. De Slof, Raamveld 2. 20 u. sociëteit. De Kelder, Hilbersplein. 20 u. disco theek. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. 15.30 u. af zwemfeest Kennemer Zwemclub. ZONDAG 5 APRIL De Slof. Raamveld 2. 14 u. dansen. Sportfondsenbad. Kuikensweg 84. C opend van 9-10.15 en 10.45-12 u. Hoek Beneluxlaan-Europaplcin. 14 u. rolschaatwedstrijden (6-12 jaar). MAANDAG 6 APRIL Statenhuis, Velserweg 12. 14 u. cursus beweging. Bejaardenpaviljoen Westerhout, Wester houtplein 5a. 14 u. handwerken. Kleine Akademie, Hoflanderweg 104. 20 u. pottenbakken. Huize Scheybeeck, Velserweg. 19.30 u. spreekuur Beverwijkse Sportraad. Harmoniegebouw, Groenelaan 72. 20 u. repetitie Beverwijkse Harmoniekapel. Het Groene Huis, Raamveld. "6 u. jon gensclubs (10-11 jaar), ballet (meisjes 7-9 jaar), 16.30 u. kookcursus (jeugd vanaf 12 jaar), 17.15 u. ballet (meisjes 10-13 jaar), 19.30 u. modern ballet (jongeren vanaf 14 jaar). De Slof, Raamveld 2. 20 u. repetitie koor Zang en Vriendschap en toneelvereniging KDO. 't Zwanenest, Dommelsingel 4a. 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152. 20 u. werkgroepavond AA. De Magneet, Vlaanderenstraat. 20 u. radiohobbyclub (15-18 jaar). Sportfondsenbad. Kuikensweg 84. Ge opend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 39- 21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15- 17.30 en 19-21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30-17.30 u. ZATERDAG 4 APRIL De Lichtboei, Maasstraat 5. 19.30 u. top 40-disco in Move In. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 19.30 u. dansen voor verloofde en gehuwde paren. ZONDAG 5 APRIL Parkeerterrein, Rijksstraatweg 219. 8 u. conditietraining. De Lichtboei, Maasstraat 5. 14 u. open disco. 1 De Schuilhoek, W. van Velsenstraat 2Id. 14 u. discobar. MAANDAG 6 APRIL De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 20 u. repetitie gemengd koor. Herv. Kapel, Const. Huijgensstraat. 19.30 u. repetitie koor Stem des Volks. De Lichtboei, Maasstraat 5. 18.30 u. tie nermode, 20 u. boetseren en naailessen. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. ver volgcursus EHBO-vereniging PIM. De Magneet, Ten Katestraat. 20 u. repe titie instrumentaal ensemble. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 19-21 u. De Zandkraai, Handelstraat 93. 19.45 u. bromfietscursus.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5