NEDERLANDSE PLOEGEN KONDEN MISSER VAN GENT - WE VE LGEM NIET GOED MAKEN Eric Leman kreeg lang verwachte kans en klopte Eddy Merckx in de sprint Vrede binnen KNHB in Utrecht getekend Matthijs de Koning sterkste in de Omloop van de Baronie MÖNCHENGLADBACH BIJNA NIET MEER IN TE HALEN Degradatie voor Geel Wit DIGS verrassende kampioen in HVB I H Uno Palm won motorcross te Markelo G. P. van Pan voor Jochen Rindt Tunesiër Zaddam militair kampioen Lee Evans atletiekprof Overwinning van Bravenboer 15 MAANDAG 6 APRIL 1970 Niet alleen Meest opvallende Weinig heil J tesÊ UTRECHT. In een buitengewone al gemene ledenvergadering te Utrecht is zaterdag de vrede getekend tussen het bestuur en de afgevaardigden van de KNHB. De controverse eind februari ontstaan rond een structuurwijziging van de competitie der eersteklassers werd opgelost door een motie, die werd aangenomen met algemene stemmen. Geheel ongeschonden kwam het KNIIB- bestuur er niet door: Henk de Bruin be dankte. Omdat men er niet in geslaagd was een plaatsvervanger te vinden, zal het KNHB-bestuur dit seizoen met zes man werken. MARKELO. Achtduizend toeschou wers zijn op de kille Hirikerberg b(j Mar kelo getuige geweest van de zege van de 26-jarige Zweed Uno Palm, die in de eer ste der beide te rijden manches tweede werd achter zijn landgenoot Tor Leiff Hansen, maar in de tweede rit met grote voorsprong op zijn concurrenten werd af- gevlagd. Hoewel in het begin Frans Sig- mans de eerste twee ronden aan kop had gereden, bleek later de Zweedse superio- teit te groot. In de derde ronde moest Sigmans met een kapotte machine de strijd staken. De Zweden Hansen, Palm en Anders- son demonstreerden nadien hun klasse ondanks de hardnekkige tegenstand die onze landgenoten Karsmakers en Roes- sink boden. Tijdens de tweede manche werd Hansen in het oog getroffen door een opspringende steen, waardoor hij ten val kwam. De Fin Mikkola ondernam la ter nog een vertwijfelde poging om Palm de leiding te ontnemen, maar slaagde daar niet in. De zichtbaar vermoeide Brit Vic Allan staakte halverwege de strijd. Er ontspon zich een fel gevecht om de tweede plaats, waarin de Fin Mikkola onze landgenoten Karsmakers, Lammers en Roessink en de Zweed Andersson re soluut terugwees. Bijzonder spannend waren de zijspan- races, die meetelden voor het nationale kampioenschap. De Valkenswaardse kas telein Broer Dirkx won beide manches, hoewel Jan ten Thije, die regelmatig in de clinch lag met Ben Snijders, hem op geringe afstand bleef volgen. Met geruime puntenvoorsprong op Ten Thije heeft Dirkx nu na de races Bergharen en Mar kelo de leiding in de competitie der zij- spanklassers. PAU Jochen Rindt heeft de 'Grote Prijs van Pau gewonnen Voor Formule 2-wagens. Aanvankelijk leidde in de race, waarvoor veertien coureurs aan de start kwamen, de Australiër Jack Brab ham met in zijn schaduw Rindt. In de twintigste ronde kwam Brabham door een breuk in de benzineleiding echter stil te staan en staakte de strijd. Rindt nam de kop over om die niet meer af te staan. Van een dreiging van de concurrentie was nauwelijks sprake. 1. Rindt (Oostenrijk) met Lotus,, 193.2 km. in 1 uur 33 min. 37.6 sec. (gem. 123,810 km. per uur), nieuw wedstrijdre cord; 2. Pescarolo (Fr.) met Brabham BT 30, 1.34.31,7 (gem. 122,629 km per uur); 3. Schenken (Austr.) met Brabham BT 30 1.34.55,8. LEUVEN De Tunesiër Abdelkader Zaddam heeft zaterdag in Heveriee (bjj Leuven) het militair veldloopkampioen schap gewonnen. Hij liep de 9900 meter in 29 minuten en 21 seconden. Tweede werd de Marokkaan El Ghazi Assou op 25 se- con, voor de Tunesiër Mohamed Oammou- di (29.52). De Fransman Christian Dudouet zege vierde in een cross over 3300 meter. Hij liet een tijd afdrukken van 9 minuten en 3 seconden. De Tunesiër Hmida Gammou- di werd tweede op twee seconden en de Duitser Starbeck (9.07) derde. Haico Scham wist zich in 9.11 als vierde te plaatsen. LOS ANGELES. Lee Evans, de Olympische kampioen op de 400 meter, heeft in Los Angeles een contract gete kend bij de World Sport Promotion, een organisatie, de prof-atletiek-wedstrijden gaat organiseren. Evans zal op 23 mei in Los Angeles zijn debuut maken. Het contract garandeert hem een minimum inkomen van 10.000 dollar. (Van onze sportredactie) GENT-BRUGGE Eric Leman heeft de angst voor Eddy Merckx gis teren voorlopig even weggenomen. In een door de harde wind, sneeuw, hagel en de bijzonder hoge snelheid erg zware Ronde van Vlaanderen be wees de 24-jarige coureur uit Ooigem dat zelfs zijn gevreesde landgenoot niet altijd kan winnen wanneer hq wil. Door Merckx na 265 km in de eind spurt gedecideerd te kloppen, stagneerde de „vechter" Leman de plannen van de grote Merckx, die na zijn eerste plaatsen in Parijs-Nice en Gent- Wevelgem, opnieuw op weg scheen naar een ongekende overwinningen reeks. Op de laatste 800 meter in de Gent-Bruggese Mellestraat moest Merckx zelfs een tweede landgenoot, Walter Godefroot, voorbij laten gaan. De beste Nederlander in deze klassieker was evenals vorige week woensdag in Gent-Wevelgem Jan Janssen. De eer voor Willem II werd dit keer gered door een tiende plaats van Eef Dolman. Als oorzaak voor zijn nederlaag wees Eddy Merckx direct na de finish op zijn zachte achterband. „Ik heb de laatste vijf kilometer met een aflopende band moeten rijden", voegde hij eraan toe. In het kamp van MardFlandria, de ploeg waartoe winnaar Leman behoort, werd niet over deze handicap van Merckx ge- SDrnken. „Ik heb laten zien dat Merckx te kloppen is", vertelde de winnaar van de vier-en-viiftigste Vlaamse ronde, „de ze winter heb ik me speciaal op de klas siekers voorbereid. De zware eendaagse wedstrijden liggen mij nu eenmaal bij zonder goed. Ik wist dat ik Merckx in die wedstrijden kon hebben. Over meer daagse rondes wil ik niet snreken, maar in de klassiekers heb ik tegen hem altijd een goede kans". Leman had zijn aanval eigenlijk al eer der gepland; ver van het koude Vlaamse land, in MilaanSan Remo, had hij zich naar voren willen werken. Maar in de Primavera was hij één van de onoplet tende coureurs, die niet in de gaten had den dat Dancelli er vandoor ging. „Daar door verspeelde ik mijn eerste kans. De tweede tegenvaller kwam in GentWe- gem, waar ik door een lekke band werd teruggeslagen", aldus Leman, die met zijn bepaald toereikende dosis zelfvertrou wen geen angst had om met Merckx in de slag te gaan. De eer komt de Belgische sprinter ove rigens niet alleen toe. In de eindfase van de strijd, toen er slechts veertien kans hebbers- op de zege overgebleven waren (Roger Rosiers, Eric en Roger de Vlae- minck, Jan Janssen, Daniël van Rijcke- ghem, Walter Godefroot, Felici Gimondi, Jean Pierre Monseré, Patrick Sercu, Eef Dolman, Eric Leman, Eddy Merckx, Ro ger Pingeon en Frans Verbeeck), heeft de sterke MarsFlandria-clan naast Leman gevormd door de gebroeders De Vlaeminck en Jean-Pierre Monseré er in de voorste groep door een gezamen lijke krachtsinspanning voor gezorgd, dat Eddy Merckx (bij deze gelegenheid als enige Faemino voorin vertegenwoordigd) of andere gegadigden voor de eerste plaats ingetoomd werden. Eddy Merckx kreeg voor de laatste ki lometers Monseré als schaduw toegewe zen. Briek Schotte, ploegleider van Mars- Flandria bleek vast niet van plan de ini- viduele kansen van zijn renners te laten preveleren boven die van het team. PHILIPPINE Na zijn derde plaats in de Ronde van Zuid-Holland heeft Wim Bravenboer uit Rotterdam zaterdag op nieuw blijk gegeven van zijn goede vorm door de Omloop van de Braakman door Zeeuws-VIaanderen voor zich op te eisen. Bravenboer won de eindsprint van een groepje van zeven renners. 1. Bravenboer de 145,5 km in 3.35.40. 2. Aling (Bunne) z.t. 3. Jurriaans (Amster dam) z.t. 4. Van Stralen (Heerhugowaard) z.t. 5. Schür (Zwitserland). 6. Duiker (Be verwijk) z.t. 7. v. d. Burgh (Berkel) z.t. 8. Heringa (Veendam) op 2.15. 9. Bal (Axel) z.t. 10. Stander (Oude Tonge) z.t. Schotte: „Er moest in de kopgroep gere den worden voor Eric Leman, hij was als gerenommeerd sprinter onze sterkste pion tegen Merckx". Voor de bevelen vanuit de ploegleiderswagen werden uitgevaar digd, had Roger de Vlaeminck zijn eigen kans al waargenomen. Vijftien kilometer voor de eindstreep demareerde hij alleen. „Dat was te vroeg. Tegen zo'n sterke groep kon ik het niet houden", filosofeer de hij later. Tot de coureurs die te lijden hadden onder het MarsFlandriaregime, behoor de ook Jan Janssen. Ook hij moest ten slotte lijde'ijk toezien hoe Leman, Gode froot en Merckx net voor het binnenrij den van GentBrugge uit de groep van veertien ontsnapten om de 5 kilometer verder om de drie beste plaatsen te gaan rijden. „De overmacht van de vier Flan- dria's was te groot", zei hij, „bovendien had ik vandaag mijn dag niet. Het ging niet zoals ik wilde. Waar dat nu aan ligt, weet ik niet. Misschien als die wedstrijd een dag later gereden was, had het wel gegaan, maar nu kon ik de vluchters al leen met de hulp van Roger Rosiers niet terughalen". Ondanks het feit dat niet alles even vlot liep, had Jan Janssen weinig moeite zich als de meest opvallende Nederlander te handhaven. Eef Dolman was de enige die hem dicht kon benaderen. Met de 22- ste plaats van Gerben Karstens en de 33ste van Joop Zoetemelk („Deze zware koersen liggen mij juist goed") is dan direct alles gezegd over de prestaties van der Nederlanders). Hoewel nog enkele anderen de eindstreen zij het lang na de winnaar haalden, werden zij niet bij de 37 aangekomenen geklasseerd. De zwaarste slag trof Caballero, dat zich in het geheel niet kon herstellen van de klap die het in GentWevelgem kreeg. Gerard Vianen en Jan Krekels waren de enige Caballero's die de 265 km volmaak ten. Leo Duyndam, die voor de koers als grootste troef gold, stapte kort voor de eindstreep af, nadat hij door een lekke band bij de afdaling van de Muur van Geraardsbergen was getroffen. Het was begrijpelijk dat de Westlander na afloop het huilen nader stond dan het lachen. Als enige renner uit de Caballero-stal had hij zich tot na de muur, in de kop groep weten te handhaven. Ploegleider Peters wilde voor Duyn dam, Vianen en Krekels dan ook uitzon deringen maken toen hij over zijn ren ners zei: „Zij hebben mij erg teleurge steld. Na GentWevelgem had ik gedacht dat het hier beter zou gaan, maar wat doen onze renners, zij gaan weer van be gin af aan in de laatste waaier zitten. Als er dan een gat valt, missen zij de slag. Wat dat betreft, kunnen zij een voorbeeld nemen aan Merckx. Die man is constant bij de voorste vijf geweest, dan kan je de slag niet missen". BREDA. Matthijs de Koning heeft de „Omloop van de Baronie" op zijn ere lijst bijgeschreven. Op enkele kilome ters afstand van de finish tussen Strij- beek en Breda, deden achtereenvolgens Oosterhof en De Koning pogingen om het zeven renners bestaande kopgroepje te ontvluchten. Aanvankelijk leek het erop dat Ooster hof daarin zou slagen, maar De Koning bewees over meer inhoud te beschikken. Hij nam vrij snel een honderdtal me ters bij en won onbedreigd met 28 se conden voorsprong op Oosterhof, die de $print van de achtervolgers won. Van der Donk, Bakker, De Wit en Van der Kruys en Wycher |Vlot die tezamen het groepje completeerden, legden in deze volgorde beslag op de derde tot en met zevende plaats. Ruim twee minuten na de winnaar kwamen Cornelisse, Van Hoogstraten en Bruessing, die kans hadden gezien uit het grote peloton weg te komen, binnen. Louis Westrus en Peter van der Donk hebben gedurende enkele tientallen kilo meters voor de hoofdmacht uitgereden en namen bijna twee minuten voorsprong maar in de laatste fase van de zware race werden beide renners ingelopen. Van de 200 renners, die aan de start waren verschenen, reden slechts 36 de koers uit. 1. De Koning (Scherpenzeel( 168.5 km. in 4 uur 22 min. en 23 sec., 2. Ooster hof (Eelde) 4.22.51, 3. V.d. Donk (Ros malen) z.t., 4. Bakker (Wieringerwerf) z.t., 5. De Wit ('s Gravendeel) z.t., 6. V.d. Kruys (Helmond) z.t., 7. W. Vlot (Wanneperveen) z.t., 8. Cornelisse (Am sterdam) 4.24.31, 9. V. Hoogstraten (St. Athnois) z.t., 10. Bruessing (Bovenkerk) z.t. Eric Leman kan met een gerust hart heide armen omhoog steken; zijn overwin ning in de Ronde van Vlaanderen kan niet meer in gevaar komen. Walter Gode froot komt ruim een lengte op de winnaar te kort. Eddy Merckx is op dit mo ment kansloos verslagen en moet genoegen nemen met een derde plaats. Peters steekt niet onder stoelen of ban ken dat hij weinig heil ziet in het optre den van zijn equipe in de ronde van Bel gië, die vandaag is begonnen. Uiterlijk minder teleurgesteld deed Willem II- hoofdman Ton Vissers zich voor. Hoewel hij toch bepaald geen reden tot juichen had, met de tiende plaats van Dolman en een zes-en-twintigste plaats van Seis hielden ook de Willem Il-succesen op, noemde hij zich geen ontevreden man. De ploegleider vertrok direct na de koers naar Spanje, waar vanaf vandaag een Willem H-equipe deelneemt aan de ronde van Catalonië. In de wedstrijd van gisteren hadden ook veel Willem Il-ers (waaronder Rini Wagtmans (lekke band), Rik van Looy (gevallen), Harm Ottenbros (gevallen) en René Pijnen) de bezemwagen al opge zocht voor aan het moeilijkste gedeelte van de wedstrijd, de beklimming van de Muur van Geraardsbergen, werd begon nen. In tegenstelling tot voorafgaande ja ren werd de definitieve ontsnapping dit keer niet op, maar reeds voor Geraards bergen ingeluid. Verantwoordelijk voor deze „ongewone" gang van zaken was de Fransman Roger Pingeon, die op 100 km van de finish alleen wegsprong om met een voorsprong van 50 sec. als eerste op de muur te arriveren. In de groep die onder aanvoering van Merckx volgde, werd zoals door het publiek verwacht wordt door de cou reurs geleden op het gladde keienpaadje, dat naar de top van de heuvel voert. De minder sterken kregen daar de genade slag. Van het tot en man of zestig gere duceerde rennersveld (er startten 187 coureurs) kregen tenslotte dertien rijders nog contact met de vermoeide Pingeon. Uitslag van de ronde van Vlaanderen: 1. Eric Leman 265 km in 6 uur en 24 min. 2. Walter Godefroot, 3. Eddy Merckx, 4. Frans Verbeeck op 10 sec. 5. Roger Rosiers, 6. Jan-Pierre Monseré 7. Patrick Sercu op 25 sec. 8. Jan Janssen, 9. Daniël van Rijckeghem, 10. Eef Dol man. THEO KLEIN xal BONN. Borussia Mönchengladbach is in de Bundesliga nauwelijks meer in te halen. De voorsprong op FC Köln be draagt sinds zaterdag vijf punten en de Borussen hebben nog een wedstrijd meer in petto. De Keulenaren moeten er nog vijf spelen. Opnieuw moesten de topclubs zaterdag punten prijsgeven. Leider Borussia Mön chengladbach mocht met het gelijke spel (0-0) bij VFB Stutgart meer dan tevre den zijn. De thuisclub schiep zich een rij nauwelijks te missen kansen, die echter door pech, gejaagdheid en te laat reage ren teloor gingen. Een geluk voor Borussia was de mis stap van FC Köln, dat concurrent Bayern München met een winst van 2-0 naar Bei eren moest laten gaan. Een uur lang was de thuisclub in de aanval, maar de voor hoedespelers waren weinig fortuinlijk met hun schoten en troffen bovendien de na tionale doelman Sep Maier in uitnemen de vorm. Uitslagen Bundeliga: München 1860 Borussia Dortmund afg., 1 FC Köln Bayern München 0-2, MSV Duisburg Eintracht Braunschweig 1-0, Hamburger SVRW Oberhausen 2-1, Rot eWiss Essen Werder Bremen afg., Hannover '96 Schalke '04 3-1, Alemannia Aachen1 FC Kaiserslautern afg., VfB StuttgartBoru- sia Mönchengladbach 0-0, Herta BSC Ber linEintracht Frankfurt 2-0. De stand aan kop is: 1. Borussia Mön chengladbach 28-45 punten, 2. FC Köln 29 en 40, 3. Bayern München 28 en 38, 4. Hertha BSC 27 en 36. LONDEN. Onthutsend was zaterdag in de Engelse leaque de grote nederlaag, die Manchester United bij Newcastle Uni ted te slikken kreeg:l-5. Bryan Robson (met een hattrick) Wyn Davies en Tom my Smith scoorden voor de thuisclub, terwijl Bobby Charlton voor de Mancu nians raak schoot. Leeds United, dat een week vol teleur stellingen achter de rug had, versloeg Burnley met 2-1 dankzij treffers van de Schotse internationale Eddie Gray. De club uit Yorkshire had slechts drie „vas te" spelers uit het eerste elftal opgesteld. Arsenal, komende woensdag voor het eerst tegenstander van Ajax in de halve finales van het toernooi om de Runners Up Cup, behaalde een overwinning van 2-1 op West Ham United. Jimmy Greaves gaf West Ham al na vier minuten de lei ding. De jonge middenspeler Eddie Kelly en international John Radford hielden de winst echter in eigen huis. Uitslagen Engelse League; eerste divi sie: ArsenalWest Ham United 2-1 Chel seaTottenham Hotspur 1-0, Coventry Ci tyStoke City 0-3, Derby CountyWol- verhampt. Wanderers 2-0, Ipswich Town- Southampton 2-0, Leeds UnitedBurnley 2-1, LiverpoolCrystal Palace afg., Man chester CitySunderland 0-1, Newcastle UnitedManchester United 5-1, Sheffield WednesdayEverton 0-1, West Bromwich AlbionNottingham Forrest 4-0. De stand aan de kop van de Engelse eerste divisie is: 1. Everton 65 punten uit 41 wedstrijden, 2. Leeds United 57 uit 40, 3. Derby County 52 uit 41, 4. Chelsea 51 uit 39. BRUSSEL. De uitslagen van de gis teren gespeelde wedstrijden in de eerste klasse van de Belgische voetbalcompeti tie luiden: Racing WhiteSt. Gilles 2-0, BeverenCrossing 0-0, AnderlechtFC Luik 2-0, BruggeLa Gantoise 8-0, Berin genOostende 2-0, StandardSt. Truiden 2-0, CharleroiWaregem 3-1, Lierse SK Beerschot 2-1. De stand aan de kop: 1. Standard 45 pnt 2. FC Brugge 40 pnt. 3. La Gantoise 35 pnt 4. Beerschot 33 pnt. De vergadering wijzigde daarna het huishoudelijk reglement zodanig dat het komend seizoen reclame op de honkbal- pakken gedragen mag worden. Tot nu toe was alleen reclame op de trainings- ,acks toegestaan .Tot slot ging men ac- coord met standpunt van het KNHB-be stuur inzake de FEB. Men blijft één jaar slapend" lid, zal geen interlands spelen tegen de andere FEB-landen en zal alles doen om de nieuwe reglementsbepaling van de FEB alleen in Europa geboren personen mogen deelnemen aan de Eu ropese kampioenschappen en interlands ongedaan te maken. Daarvoor wil men de FIBBA en het IOC inschakelen. Een poging om ieder contact met andere FEB- leden te mijden, Sparta bood zelfs aan zich terug te trekken uit de Europa- Cup-strijd ging de vergadering te ver: het voorstel werd met 46-58 stemmen verworpen. De vergadering der honkballers begon zaterdagmorgen eigenlijk een beetje be schamend. Er lag een motie op tafel waarin stond dat men eind februari een motie had aangenomen die men ach teraf bezien niet begrepen had! Deza nieuwe motie werd met algemene stem men aangenomen, maar voor het zover was, betrad eerst de opsteller van het eerste geschrift de heer Brands (Giants Diemen) het spreekgestoelte. Met enige spanning werd zijn spreekbeurt tegemoet gezien, maar hij beperkte zich ertoe zich te verdedigen tegen perscommentaren die verschenen waren na de vergadering van februari. Het woord werd hem bijna ontnomen, waarna hij eieren voor zijn geld koos. Bij monde van de PSV-vertegenwoordi- ger werd het bestuur ad interim verzocht weer in functie te willen treden. Zes man stemden daarmee in, de zevende bedank te. Henk de Bruin die juist voor het ko mende seizoen grote plannen had en een voorname taak had, past er verder voor. „Ik heb 30 jaar voor honkbal gewerkt en had best nog wel zin in meer. Maar toen ik op 28 februari merkte na een jaar lang hard werken, waarin wij een beleid over langere termijn hadden uitgestip peld dat een essentiëel deel van dat beleid werd weggestemd, hoefde het voor mij niet meer. Toen ik daarna merkte, dat een groot deel van de ondertekenaars der bewuste motie, niet eens wist wat er in stond, stond mijn besluit vast. Aan ja knikkers heb ik een hekel. Ik kan mijn vrije tijd beter gebruiken". De Bruin, die zelf niet op de vergadering aanwezig was: „Nu heb ik gehoord dat er voor mij geen plaatsvervanger is gevonden. Dat vind ik helemaal slap. Daar hadden die clubs voor moeten zorgen. Overigens zal ik graag blijven meewerken aan de Haarlemse honkbalweken". Op voorstel van de vereniging ABC zal het de honkballers in den vervolge mo gelijk zijn om reclame op het honkbal- pak te dragen. In 1967, toen men spon sors mogelijk maakte in de KNHB, kwam men niet verder dan de firmanaam op het trainingsjack. Het voorstel werd aan genomen met 84 tegen 23 stemmen, ter wijl tienmaal blanco werd gestemd. Door deze reglementswijziging zullen een flink aantal clubs wel aan een sponsor komen, aldus de verwachting van ABC-er Hans de Bie. In de FEB-kwestie ging de vergadering mee met het voorstel van het bestuur om nog een jaar lid te blijven, maar zich te onthouden van interlands. Een poging om ieder contact te verbreken dus ook EC-wedstrijden en club-ontmoetingen sneuvelde weer op eigen belangen van sommige clubs. Sparta toonde zich het meest konsekwent en wilde zich terug trekken uit de EC-competitie maar vroeg een uitspraak van de vergadering. Vooral de extra-competitie die een aan tal Brabantse clubs met Belgische clubs dit seizoen gaat spelen, bleek te aantrek kelijk om de isolatie te completeren. Het voorstel werd met 46 stemmen voor en 58 tegen verworpen. (Van een medewerker) Tegen de verwachting in zjjn in de eer ste klas van de HVB-competitie de beide beslissingen gevallen. Zowel de kampioen als de degradant zjjn op de laatste speel dag van de eerste klasse bekend gewor den. DIOS uit Nieuw Vennep behaalde de kampioenstitel dank zq een 10 zege op Terrasvogels dat nog bovenaan stond en mede dank zij het gelijke spel van Wijk aan Zee tegen Alliance. DIOS werd dus onbereikbaar voor Wijk aan Zee. Ook on deraan werd de zaak beslecht. EHS won z(jn wedstrijd tegen Spaarnestad met 2-1 terwijl DIO bij Waterloo geljjk speelde: 0-0. En omdat Geel Wit door DSK gedeci deerd met 3-0 werd geklopt moet Geel Wit in het volgende seizoen naar de tweede klasse. Geen prettig ogenblik voor de Geel Witters die over enkele dagen het 50-jarig bestaan herdenken! Van krachtsverschil was in de ontmoe ting DIOSTerrasvogels nauwelijks spra ke. Het enige en beslissende doelpunt werd tien minuten na rust gescoord door Bob Lindeman. Toen kort na het eindsignaal de mare de ronde deed dat Wijk aan Zee tegen Alliance niet verder was gekomen dan een 2-2 gelijkspel, was het feest in Nieuw Vennep. Alliance keek overigens al spoedig tegen een 0-1 achterstand op in de strijd met Wijk aan Zee. Daar had Schellevis voor gezorgd. Maar Obermann liet de rust in gaan met 1-1 en na de rust werd het zelfs 2-1 voor Alliance dank zij Kuhlman. Een laatste wanhopige poging van Wijk aan Zee leverde slechts de gelijkmaker op van Swager (2-2), te weinig om Wijk aan Zee nog te laten meetellen in de strijd om de titel. Geel Wit maakte bij DSK een bepaald zwakke indruk en stond in de rust al met 1-0 achter omdat een der Geel Witters de bal in eigen doel had gewerkt. Na de rust maakten Gastelaar en Jan ter Averst Geel Wit tot degradant: 3-0. Doelman Oostveei van DIO had een belangrijk aandeel in de 0-0 score die DIO tegen Waterloo bereikte, genoeg om de dans te ontspringen. Ook doelman Verbikt van Waterloo speelde een uitstekende partij. EHS stond er in de rust van de wedstrijd tegen Spaarnestad allesbehalve gunstig voor. Spaarnestad leidde dank zij een doelpunt van Jansen met 1-0. Na de rust maakte Van der Meer voor EHS gelijk en scoorde Branderhorst het winnende doelpunt, hetgeen achteraf ook het behoud betekende van de plaats in de eerste klasse waarin de eindstand luidt: DIOS Terrasvogels Wijk a. Zee Waterloo DSK 18 24 18 23 18 23 18 22 18 20 Spaarnestad Alliance DIO EHS Geel Wit 18 16 18 14 18 13 18 13 18 12 In de tweede klasse is het aantal kam pioenskandidaten sterk gedund. SHS pc Spaarnevogels vielen definitief af en voor BSM is de kans praktisch ook verkeken. Deze laatste liet zich door De Brug met 4-3 verrassen. SHS zag zich verrassend geklopt door Nieuw Vennep met 3-2 ter wijl Spaarnevogels in de beslissende strijd met TZB ten onder ging. De Zandvoorters wonnen met 4-1 dank zij doelpunten "an Belenkamp, Keur, Koster en Seebregts. SVIJ omzeilde de lastige klip Spaarn- dam met succes want de IJmuidenaren wonnen met 3-0. Na een 0-0 ruststand scoorden Geertsema (2x) en Akkerman de beslissende doelpunten. Ook Vliegende Vogels handhaafde zich want het won van een zich wanhopig verdedigend Vogelen zang met 1-0. Jan Uitendaal scoorde het kostbare doelpunt. SVIJ VI. Vogels TZB BSM SHS Spaarnevog. 18 26 De Brug 18 19 18 '6 Nw. Vennep 18 14 18 25 DSB 18 12 17 21 Spaarndam 18 8 18 21 Vog.zang 17 3 18 20

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15