Finales schoolvoetbal Velsen Zeewijk sloeg toe na rust in duel met Watervliet i Kleuretsen van Marry Hövig Wouter „Ipitsj" Piersma toont chaotisch werk Goede prestaties op j eugdmuziekcon cours Drama van het heimwee nu bij rederijkerskamer Pi Raad drie dagen naar Neuwied EHB O-wedstrijd van district Brandkastkraak bij C. en A. Teraardebestelling ds. J. A. Tiemens Toonkunst99 te Beverwijk TERUG NAAR WARSCHAU" Geen voorrang verleend Lagendijk neemt deel Cohen in Oldenzaal over Havenberichten GALERIE BOUMANS EXPOSITIE IN FELISON MAANDAG 6 APRIL 1970 5 Verkeersvoorzieningen goedgekeurd 99 BEVERWIJK Nadat het ama teurtoneel in geheel Kennemerland tot voor betrekkelijk korte tijd nog nimmer naar Jan Staals toneelspel „Terug naar Warschau" had omge zien, werd het stuk, na in het vorige seizoen door „Getosa" in Santpoort te zijn opgevoerd, zaterdagavond in het Kennemer Theater in Beverwijk ook gespeeld door de rederijkerskamer „Kennemerland". Wij hebben destijds al vastgesteld dat Jan Staal zijn stuk van de ondertitel „Tragedie van het heimwee" had kunnen voorzien, want het is de navrante historie van Wanda Tarnovska, een Poolse van goede fa milie, die door haar huwelijk met een jood tijdens de Duitse bezetting de onvoorstelbare ellende van het concentratiekamp moest leren ken nen. Regie WEEKABONNEMENTEN Geen eigen gezicht (Van een medewerker) VELSEN. Op twee velden van Wa terloo vonden zaterdagmorgen de finales plaats van het schoolvoetbaltoernooi in Velsen en daarvoor bestond onder de ouders, leerkrachten en scholieren een flinke belangstelling. Door het grote en thousiasme van de kijkers vooral de jongeren lieten zich met aanmoedigingen en yells niet onbetuigd en de strijd lust van de spelers, heeft het daarbij aan sfeer en spanning niet ontbroken. Al leen de finale tussen de eerste elftallen van Joannes en Hugo de Groot was in afdeling B een matte vertoning en eindig de na verlenging in een 1-1 gelijkspel. Omdat men het van de schoolvoetbalcom- missie Velsen enigszins onbevredigend vindt dat een finale met strafschoppen beslist moet worden, zullen Joannes en Hugo de Groot op een nader te bepalen tijdstip nog eens met elkaar aan de slag gaan. In de eindstrijd van afdeling C ze gevierde LTS 3 net aan met 1-0 over het tweede van Joannes en in afdeling D won Paulinum I vrij gemakkelijk met 4-0 van Willem de Zwijger 3. Het kampioenschap in afdeling E van de lagere scholen, waar de meeste belangstelling naar uitging, werd gewonnen door Zeewijk I. Het wist een 1-0 achterstand b« de rust op Water vliet om te buigen tot 'n 3-1 overwinning. Luid aangemoedigd door hun vele aan hangers hebben Zeewijk I en Watervliet elkaar sportief partij gegeven. De Water - vlieters waren in het begin iets sterker en zij namen dan ook een 1-0 voorsprong. Met deze stand brak de rust aan. Het steeds beter spelende Zeewijk I nam na dien de zaken stevig in handen en deed met twee treffers de winstkansen volledig keren: 2-1. Een strafschop had definitief de beslissing kunnen brengen, maar het keepertje van Watervliet wist de elfmeter trap te keren. Tenslotte liep Zeewijk met een normaal doelpunt toch nog tot 3-1 uit. Na het laatste fluitsignaal kónden spelers en supporters van Zeewijk hun vreugde nauwelijks op. Een moeder met vooruit ziende blik kwam met bloemen voor de spelertjes aandragen. Het was voor de Zeewij kschool de eerste titel. Het nam dan ook pas voor de derde keer aan het toernooi in Velsen deel. Voorzitter R. de Boer en secretaris W. Luimes van de schoolvoetbaleommissie overhandigden de beker en prijzen aan het winnende elftal. Het eerste van Paulinum speelde in de finale van afdeling D beter dan het derde van Willem de Zwijger en kwam door een (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeenteraad van Beverwijk vertrekt vrijdag 17 april 's mor gens zeven uur voor een driedaags bezoek aan Nieuwied, de partnerstad, waarmede men al zoveel jaren vriendschappelijke be trekkingen onderhoudt. Omstreeks vier uur hopen de Beverwijkers in Neuwied te ar riveren. Diezelfde avond wordt een be zoek gebracht aan het plaatselijke zieken huis, dat onlangs in gebruik is genomen. De volgende morgen komen de raadsleden bijeen in het stadhuis, waar zij zullen wor den voorgelicht over de nieuwbouw van het ziekenhuis, de bouw van een zuster huis en de plannen voor een sporthal. De dames worden in die tijd in de gelegenheid gesteld te winkelen. Na de lezingen in het stadhuis zal een bezoek worden gebracht aan een machinefabriek, waarna men in de middaguren op eigen gelegenheid de tijd kan doorbrengen, 's Avonds wordt met een rondvaartboot een tocht over de Rijn gemaakt met tegelijkertijd aan boord een diner. Zondagmiddag wordt de thuisreis dan weer aanvaard. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het college van Ge deputeerde Staten heeft enkele dringend noodzakelijke verkeersvoorzieningen goedgekeurd, waaronder de beveiligde oversteekplaats aan de Van Riemsdijk laan. Deze beveiliging die met de hand be- dienbaar zal zijn, is nodig voor de school jeugd. Een tweede beveiligde oversteek plaats waarvoor goedkeuring is verkre gen is die op de Laan der Nederlanden. De kosten bedragen respectievelijk 17.500,- en 24.750,-. Verder is er goed keuring voor verkeerslichten op het kruis punt PlesmanwegLaan der Nederlan denBlériotlaan, een installatie die 23.500,- kost. Ten slotte mag de ge meente ook geld uitgeven voor vijf ver lichte ANWB-wegwijzers. Wanneer deze werken worden uitgevoerd is nog niet te zeggen, maar het kan wel binnen enkele maanden verwacht worden. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Bij de zaterdagmid dag door de EHBO-vereniging PIM in zaai Flora georganiseerde districtswed strijden is de Hoogovencombinatie met 229 punten eerste geworden. Aan de lei der van deze ploeg is door de jury 45 punten toegekend. De ploeg PIM werd tweede met 203 punten en 40 punten voor de leidster. Met 179 punten eindigde Westzaanse ploeg op de derde plaats; de leider kreeg 20 pun ten toegewezen. Oostzaan klasseerde zich als vierde met 168 punten en 30 punten voor de leider. Uitgeest bezette met 130 punten en 25 punten voor de ploegleider de vijfde plaats. Krommenie eindigde als laatste met 110 punten en 5 punten voor de aanvoerder. Het waren interessante wedstrijden, waarbij het stellen van de juiste diagnose voor enkele ploegen nog wel eens moei lijkheden opleverde. Als jury fungeerden de arts van het districts Noordholland A. v.d. Sluis, mevrouw Schenk en de heer Helder uit IJmuiden. De gelukkige aanvoerder van de kampioensploeg wordt met de beker op de schouders gehesen. buitenspeldoelpunt fortuinlijk aan de lei ding. Het verweer van Willem de Zwijger was toen vrijwel gebroken en nog voor rust werd het 2-0. In de tweede helft ver dubbelde Paulinum 1 de winst tot 4-0. Een weliswaar verdiende maar enigszins ge flatteerde zege. In de finale van afdeling C verliep de eerste helft van de finalepartij LTS 3 Joannes 2 doelpuntloos. Kort na de her vatting kwamen de LTS-ers tot scoren (1-0) en die ene treffer bleek tenslotte beslissend. Het kleine keepertje van Joan nes 2 weerde zich manmoedig en wist de LTS 3 van een hogere score af te houden. De ontmoeting tussen Joannes I en Hugo de Groot in de finale van afdeling B was aan de matige kant. Er werd slechts spo radisch een vloeiende combinatie op de grasmat gelegd. Beide ploegen kwamen voor rust niet aan het maken van goals toe. Hugo de Groot had daarvoor in de tweede helft een strafschop nodig om aan een 1-0 voorsprong te komen. Met nog twee minuten te spelen kon Joannes na een serie missers in de achterhoede van de tegenpartij een verlenging afdwingen: 1-1. In de extra speeltijd bleven doelpun ten achterwege. Er zal nu op een nader te bepalen datum overgespeeld worden. De uitslagen: afdeling E: Zeewijk 1 Watervliet 3-1 (Zeewijk I kampioen). Af deling D: W. de Zwijger 3Paulinum I 0-4 (Paulinum kampioen). Afdeling C: LTS 3Joannes 2 1-0 (LTS 3 kampioen). Afdeling B: Joannes 1H. de Groot 1 1-1 na verlenging. Deze finale wordt overge speeld. De schoolvoetbaleommissie in Velsen was over het sportieve verloop van de finales best te spreken. Alleen had men erg veel moeite om vooral de oudere knapen achter de lijnen te houden. Soms stond men enkele meters in het veld. Een volgende keer hoopt men toch op wat meer medewerking. De scheidsrechters van het toernooi kregen na afloop van de finales in de bestuurskamer van Waterloo een boekenbon aangeboden. BEVERWIJK In Galerie Boumans exposeert Marry Hövig uit Zoeterwoude, een nog jonge tekenares en grafica, op geleid aan de Haagse Academie voor beeldende kunsten. Hier bij Boumans zegt ze het alleen met kleuretsen. Of liever, ze zegt niet zoveel, want wat ze wil uitdrukken moet echt worden opge spoord in haar werk, dat nogal koel lijkt door het vormgebruik, maar bij nader inzicht ook expressieve mogelijkheden bloot geeft. Marry Hövig werkt absoluut non-figu ratief. Haar etsen hebben zelden titels en als die er zijn blijft het bij een on persoonlijke naam als „landschap". Een bezwaar is dat niet, want dit werk ont leent zijn waarde aan een gevoelsmatige instelling, die zich gereserveerd „onwer kelijk" uit. Dat het gevoel toch mee spreekt in de meestal mathematische vormen is te danken aan de expressie van „forse" kleuren, het samengaan er van en het contrasteren. Daarnaast is er dan een behoefte om de grote vlakken te verlevendigen door geleide toevalsfacto ren, waardoor haar bladen toch een structuur krijgen binnen de mathemati sche opzet. Zij drukt haar prenten met royaal op gebrachte inkt, die kennelijk niet wordt weggeveegd. Als ze haar drukken van de plaat trekt, ontstaan er grillige vormen binnen het kleurvak. Vormen, die aan koraal doen denken, aan algen of andere onbepaalde groeisels. Waren deze struc turen niet aanwezig, dan zouden veel van deze bladen sterk aan betekenis in boeten. Een andere mogelijkheid is bij haar het toevoegen aan de grondvormen van opdrukken: kleine vlakjes, honing raatmotieven en dergelijke. Ik moet er bij zeggen, dat de etsen met „koraal structuren" mij liever zijn, gevoeliger en meer ruimte biedend aan de fantasie. Aan die neiging geeft ze w.el weer toe in sommige etsen, waarin lineatuur als „handschrift" voorkomt. Die bladen zijn het meest persoonlijk, voor mijn gevoel het juiste midden tussen mathematica en gevoelsexpressie, het kernpunt, waar het in al dit werk om gaat. HEIN STEEHOUWER IJMUIDEN. „Ipitsj" noemt de Vel- sense kunstschilder Wouter Piersma zich. Hij exposeert tot 20 april in Felison. In de taal van het Asmat-volkje op Nieuw- Guinea betekent Ipitsj gewoon mens. De catalogus deelt dan mee, dat Piersma met zijn pseudoniem „lijkt te benadruk ken, dat het om het menszijn gaat en dat de kunst, zijn kunst, daar een neerslag van is". Dat de kunst zo'n neerslag is, is een deur, die al lang open stond. Het verder openen biedt dus niet zo veel extra in zicht. Wat mij betreft had Piersma zich in plaats van Ipitsj ook Adamson kunnen (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de afgelopen nacht hebben inbrekers zonder noemenswaardig resultaat een brandkastkraak gepleegd bij modemagazijn C. en A. Er is gepoogd een grote brandkast op de benedenverdieping weg te halen. Men was er in geslaagd het zware geval van zijn sokkel he talen, maar klaarblijkelijk is de kast te zwaar geweest om verder te slepen. Daarna is men naar de eerste verdieping gegaan, waar een kleine kluis wel werd meegenomen. In deze kluis be vond zich echter geen geld. IJMUIDEN De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van ds. J. A. Tie mens vindt woensdag 8 april plaats op „Duinhof" in IJmuiden-Oost na de rouw dienst, die om 14 uur in de Bethelkerk een aanvang neemt. ff BEVERWIJK. In Beverwijk is weer het jaarlijkse muziekconcours begonnen, dat nu al voor de vijftiende maal wordt georganiseerd door de afdeling Bever wijk en omstreken van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. Opnieuw was echter de belangstelling voor het evenement in het PiusX-college zeer te leurstellend. Ouders en verwanten van de deelnemers waren vrijwel de enige be zoekers, en dat is toch onbegrijpelijk, want dit concours geeft telkenjare een goede gelegenheid zich een indruk te ver schaffen van het muzikale talent dat in onze omgeving aanwezig is. Hoewel het peil op deze eerste avond niet dat van vorig jaar haalde, kon men toch van enkele goede prestaties genie ten. Zo werden wij bijzonder getroffen door het sopraanblokfluitspel van Margot Spiekerman uit Alkmaar, die „Schwester- lein wann gehn wir nach Haus" van Hoffmann, een ingetogen variatiewerkje, uiterst muzikaal en met mooie toon ver tolkte. Overrompelend was het pianospel van Gerard Bouwhuis uit Castricum, die drie moderne stukken speelde, respec tievelijk van Boris Blacher, Jelinek en Escher. Dat zijn keuze zo modern was, behoeft geen verbazing te wekken, want het is nu eenmaal traditie, dat Castri- cumse deelnemers in hun keuze vooruit strevend zijn, en vaak zelfs eigen werken uitvoeren. De techniek van Bouwhuis was al ver gevorderd, en opvallend was vooral zijn opbouw, want steeds concipieerde hij zijn vertolking met inachtneming van de gro te lijn. Als bezwaar zou kunnen gelden HIER ONTMOETTE zij een eenvoudige Nederlandse werkman, die haar met de be vrijding als zijn tweede echtgenote naar Amsterdam heeft meegenomen, waar zij zich na zijn dood met de opvoeding van haar stiefdochter Annie ging belasten. Daarbij tracht Wanda haar vergeefs enige aristocratische allure bij te brengen, zodat Annie het ongecompliceerde volkskind blijft, dat zich door Wanda's nostalgische herinneringen aan de oude aristocratie van Warschau niet laat beïnvloeden en aldus aan haar eigen volkse milieu van Amster dam de voorkeur geeft. Onderwijl wordt Wanda bijna verteerd van heimwee naar het door haar steeds geromantiseerde War schau van voor de oorlog en als haar te rugkeer dan uiteindelijk onmogelijk blijkt, vindt het stuk zijn tragische climax in Wanda's vrijwillige dood, in het teken van het trieste einde van haar eerste echtge noot. DE WERKENDE kring van de bijna hon derdjarige rederijkerskamer had van de voorstelling bijzonder veel werk gemaakt, hetgeen al in de eerste plaats duidelijk werd door het verrassend fraaie en doel matige decor, dat tot ver in de zaal was uitgebouwd en waarmee een sfeervolle en tourage werd verkregen voor een boeiend toneelverhaal. De opvoering had wellicht nog meer indruk gemaakt, wanneer regis seur Jacques van den Boogaard zijn indi caties strakker zou hebben gehouden, zoals bijvoorbeeld in de tafereeltjes met de Am sterdamse volksvrouwen, waar meerma len een te gechargeerde speeltrant kon worden geconstateerd. Want wat voor een „Zeemansvrouwen" en „De Jantjes" kan en moet worden getolereerd, is voor een se rieus drama als „Terug naar Warschau" minder op zijn plaats. Hetgeen niet weg neemt dat onder deze restricties door Tini Koch, Paula Mollevanger, Lini Pauls. Marja Bruinenberg en Henk Wouters over het algemeen sappig, vlot en met een aan stekelijk uitbundigheid werd geacteerd. DE REGIE bleek zich ook enigszins te hebben verkeken in het typeren van de hoofdrol, Wanda Tarnowska, waarbij Toos van der Steen een nogal larmoyant en uit gesponnen tekstgebruik werd voorgeschre ven. Deze manier van karakteriseren kwam noch het tempo, noch de aandacht van het publiek ten goede, hoewel deze speelster voortdurend blijk gaf een type als Wanda volledig „in de vingers" te heb ben. Daarom was Wil Plug, die als de on gecompliceerde Annie van elk theatraal effect bleef verstoken, het meest natuur lijk en kon zij aldus geheel worden geac cepteerd. Dit geldt ook voor de ongelikte Leo Smets van Rinus Smit, die van deze sympathieke marktkoopman een rondbor stige en volkomen acceptabele uitbeelding wist te geven. Hierbij geassisteerd door een bescheiden gehouden Michel Kowalski van de gast voor deze avond, Johan Bakkum. Bij dit alles mag evenmin worden verzwe gen dat het publiek de boeiende hande ling op het toneel met de gewenste aan dacht heeft gevolgd, zodat het voor „Ken nemerland" opnieuw een succesvolle to neelavond is geworden. JAN VAN DAM dat de drie stukken wat teveel op elkaar leken, hetgeen tot de opmerking zou kun nen leiden dat de drie genoemde compo nisten allen tot „Bouwhuis" werden. En dan zijn we toch weer helemaal in Cas tricum. n bnkdtfunn Uitstekend spel leverde Marion de Vries uit Andijk, die na een lestijd van drie jaar al een voortreffelijk genuan ceerd sonatedeel van Haydn uitvoerde. Arie Kooiman, eveneens uit Andijk, speelde de eerste Bagatelle van Beetho ven voor ons gevoel wat te fors, maar het was in elk geval zeer persoonlijk, en technisch van goed niveau. De avond was vroeger afgelopen dan werd verwacht omdat verschillende deel nemers hun optreden moesten uitstellen. In de klasse 20 tot en met 25 jaar werd de Amsterdamse Elisabeth Bax. die eigenlijk volgende week aan de beurt was, toegevoegd. Haar spel leverde haar meteen de hoogste prijs van de avond op. Niet geheel terecht, leek ons, want na een lestijd van tien jaar zou haar toon en nuancering in een sonate van Santo La pis wel wat fraaier kunnen zijn. Dat de klarinettist Theo Pasman niet aan een eerste prijs toekwam was daarentegen duidelijk. Zijn intonatie liet herhaaldelijk veel te wensen over. Aanstaande zaterdag begint om zeven uur de tweede selectie-avond. Men moet er beslist eens komen luisteren. Uitslagen: Klasse A, 10 t/m 14 jaar: Eerste klas se Arie Kooiman, Andijk 152 punt, Ma rion de Vries, Andijk, 145y2 tweede klas se Marlies Beentjes, Heemskerk, 138%, Helma Koomen, Medemblik, 136. Anne- mieke Rijnsent, Medemblik, 128; derde prijs Hugo Ditvoorts, Wijk aan Zee, 114. Klasse B, 15 t/m 19 jaar: Eerste klasse Gerard Bouwhuis, Castricum, 154%, Wil- leke Lustenhouwer, Bovenkerk, 148, Mar got Spiekerman, Alkmaar, 144y2; tweede prijs Rolf Kieft. Alkmaar, 142%, Marian ne Meyler, Andijk, 135; derde prijs Anne Marie Bruijn, Zaandam, 118. Klasse C, 20 t/m 25 jaar. Eerste klas se: Elisabeth Bax, Amsterdam, 157; tweede klasse Theo Pasman, Nieuwkoop, 132. KEES MAAS (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT. Het niet verlenen van voorrang was zaterdagmorgen om acht uur de oorzaak van een aanrijding tussen een vrachtauto en een personenauto op het kruispunt Cremerlaan-Biallosterski- laan. Van de vrachtauto, bestuurd door een 31-jarige chauffeur uit Haarlem werd de rechter voorzijde zwaar beschadigd. De personenauto, bestuurd door een 21- jarige rij-instructeur uit Santpoort, werd totaal vernield en moest door een kraan wagen worden weggesleept. Een zestigjarige leraar uit Utrecht zag 's morgens toen hij uit de Hoofdstraat rechtsaf de toevoerweg naar de rijksweg 9 insloeg een 22-jarige kantoorbediende uit Santpoort op het fietspad te laat. De fietser kwam te vallen en moest met kneuzingen naar een Haarlems ziekenhuis worden vervoerd. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE iiu noemen, om zijn menszijn te benadruk ken. Of hij moet willen, dat wij zijn „menszijn" moeten bijkleuren met d« gevoelswaarde van het woord Ipitsj en dat dan indachtig aan de ethnografica van de Asmatters, de versiering van hun hui zen, prauwen, schilden en huisraad. Zelf zie ik dat niet in zijn werk, dat overduidelijk een late Cobra-stijl demon streert, zonder dat het de directheid en kracht heeft van de grote voorbeelden. Zijn werk is een melange van realisme en abstractie, met de klemtoon op het laatste. Nu is het zo met abstracte, of liever gezegd met non-figuratief uitbeel den, dat het laatste als stijlmiddel ge zien helder en duidelijk naar voren moet brengen wat in de realiteit versluierd aan wezig is. Het non-figuratieve moet een op heldering betekenen, een nadere verkla ring, een toelichting, op wat we allemaal gewoon zien. De realiteit biedt een chaos aan indrukken en geestelijke reflecties daarop de non-figuratieve kunst moeten ons dan vertellen, hoe we die chaos hebben te ondergaan om een helder inzicht in onszelf en de verschijnselen om ons heen te krijgen. De Cobra-stijl bedient zich van het non figuratieve accent, met behoud van rest waarden uit het voor allen zichtbare. Als toevoeging heeft het bovendien de spon tane en driftmatige expressie, om de doel stellingen zo veel mogelijk via gevoels matige aanpak tot ons te laten doordrin gen. Dit alles vinden we bij Wouter Piersma terug, maar helaas niet al te duidelijk. Zijn schilderijen zien er uit als details van een enorm groot doek, of met andere woorden, ze lijken allemaal sprekend op elkaar, of het nu gaat om landschappen, dan wel om mensen, dan wel om mensen in landschappen. Zijn voorkeur voor Fran se titels overigens nogal merkwaardig voor iemand die zich als Papoea presen teert maakt het werk ook niet inte ressanter of persoonlijker. Integendeel, het versterkt de indruk van onechtheid, die in dit werk voor mijn gevoel de boven toon voert. Het is allemaal kleurig, deco ratief, ondanks het chaotische karakter en nogal modieus, maar dan volgens een mode, die anderen al lang achter zich hebben gelaten. Het is werk waar je te genaan blijft kijken en dat de geest niet de mogelijkheid biedt om er in te gaan dwalen op zoek naar herkenningspunten in het eigen innerlijk. Misschien vinden an deren die punten wel en ben ik tekort geschoten. In dat geval is het. werk van een hoger gehalte, dan ik vermag te zien. HEIN STEEHOUWER (Van een verslaggever) IJMUIDEN Lagendijks Poetskatoen en poetslappenfabriek N.V. aan de Logger- straat (19) in IJmuiden heeft een deel van het bedrijf van de N.V. v.h. Firma W. H. Cohen, Fabriek voor poetskatoen, poets lappen, katoen-wolafval in Oldenzaal over genomen. De overname betreft de produktie van poetskatoen, die met ingang van heden wordt voortgezet met de elf man personeel die voorheen reeds op die afdeling werk zaam waren. De afdeling poetslappen-produktie in Oldenzaal, waar 19 personen werkzaam waren, zal niet worden voortgezet door Lagendijk, die echter wel de „goodwill" die deze produktie in de handel geniet heeft overgenomen. Dit betekent dus dat deze 19 mensen zijn ontslagen als gevolg van het faillissement van Cohen in Olden zaal. De voortzetting van de poetskatoenpro- duktie in Oldenzaal zal worden geleid door de heer C. Post, die tot dusver werkzaam was in het IJmuidense bedrijf. De produktie van poetskatoen en poets lappen door Lagendijk in IJmuiden blijft normaal voortduren, al zal thans Olden zaal het leeuwedeel van de poetskatoen- produktie verzorgen. Lagendijks bedrijf in IJmuiden nam kortgeleden een deel van de gebouwen van Neco aan de IJmuidense Industrie straat over, dat als opslagruimte zal wor den gebruikt. In de toekomst zal perso neelsuitbreiding bij Lagendijk-IJmuiden wel noodzakelijk worden, aldus directeur F. G. Lagendijk. Zaterdag aangekomen In IJmuiden: Grimaldy, Noordzee, IJmuiden; Amstelstroom, Huil; Zaan- stroom, Felixtowe; Tor Hollandia, Gothenborg; Oranjeborg, Gothenborg, Zaandam; Orelia. Bir kenhead; Bravo Contender, Immingham; Eagle, Londen; Aaltje, Londen; Nanna, Dagenham; Helis 2, Skarhagen, IJmuiden; Taranger, Lon den; Birgit, Nartved; Jackzon 2, Great Yar mouth, IJmuiden; Tor Anglia, Immingham; Helga S., Zweden; Jean E„ Londen; Oliver, Bremen; Steinburg, Shoreham. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Abbekerk, Hamburg; Clark Eden, Port Talbot; Zeus 2. Runcorn Docks, IJmuiden; Rolf Behrmann, Londen: Chantenay," Basse Indre, IJmuiden; Brittonia, Augusta; Pial, Dublin; Grimaldy, Antwerpen, IJmuiden; Thide, Kingslynn, IJmui den; Iris, Londen; Bravo Contender, Oslo: Tor Hollandia, Immingham; Mahlesand, Holmsund; Noblesse, Londen, IJmuiden; Gerda Priva, Lon den, IJmuiden; Atlas, Bremen; Serooskerk, Hamburg. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Anglia, Immingham; Togokust, Antwerpen; Rijnstroom, Shoreham; Aristoteles, Hamburg; Malaga, Ant werpen; Oliver, Bremen; Jackzon 2, Noordzee, IJmuiden; Amstelstroom, Huil; Condo, Comeau Bay; Zaanstroom, Felixtowe: C. V. Lightning. Bremen; Randzel, Vasteras, IJmuiden. Zondag aangekomen in IJmuiden: Boreai, Hamburg; C. V. Lightning, Norfolk; Sommen, Uddevalla; Baltisky 67, Gdynia; Albert V, Felixtowe; Gazelle, Londen, Zaandam; Voline, Dagenham; Alchemist Lübeck, Bremerhaven; Gerard K., Nestford; Emsland, Bristol, IJmui den; Phidias, Hamburg; Transit, Par, Velsen; Dania, Kopenhagen; Tubo, Par; Skaufast, Peuel, IJmuiden Lecko, Rouaan; Stefan J., Korsö; Dorestad, Sliedrecht; Wellpark, Manchester- brook; Brinda, Poole: Christitsa, Port Salazar; Hermine, Bremen, IJmuiden. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.)

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5