PANDA EN HET VUURVERVOER ARMAN EN IE VA POLLE, PELLI EN PINGO ngestipt t mensen ventileren óók de woonkamer Aanhoudend koud a 30^ en natuurlijk met Yi itho ventilatoren vanaf 53.90 MAANDAG 6 APRIL 1970 Een rechter Tie-roman door R. van Gulik Haarlem en omstreken Bollenstreek V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk i Ss es es JWWWWWtAAAAAAAA 18) Op het plein voor het hoofdkwar tier van de Garde stond een tiental bereden soldaten bijeen. Ze droegen stormlantaarns en waren besmeurd met roet. Rechter Tie gaf zijn paard over aan een schildwacht en zei dat hij luitenant Lioe wilde spreken. Een soldaat ging hem voor de brede trap op naar kapitein Sioe's kantoor. De kapitein zat achter zijn bureau te praten met zijn fors gebouwde luite nant. Hij sprong op toen hij de rech ter zag en riep joviaal: „Blij dat u even langs komt. Edel achtbare! We hebben een drukke avond achter de rug. Het dak van de Stadsgraanschuur was in brand ge raakt, niemand weet hoe. Maar mijn mannen hadden de brand snel onder controle. Gaat u zitten! Je kunt gaan Lioe!" Rechter Tie liet zich langzaam neer op een stoel. „Ik wil wat meer weten over een van mijn medegasten in de Vis arend", zei hij kortaf. „Een man die Lang Lioe heet". „Dus u bent meteen aan het werk gegaan! Ik ben u ontzettend dank baar! Ja, die meneer Lang is nu juist het soort schurk dat ik op 't oog had. Hij is de baas van alle bordeelhou ders en eigenaars van gokhuizen in het zuidelijk deel van de provincie. Hij heeft ze georganiseerd in een soort geheime bond die de Blauwe Liga wordt genoemd. Lang heeft ook een grote zijdehandel in het zuiden, maar die dient alleen als een respec tabele fagade. Gewoonlijk blijft hij binnen de perken van de wet en hij betaalt zijn belastingen bijzonder stipt. Tot voor kort had hij veel last van een concurrerende organisaie, de zogenaamde Rode Liga, waarin de bordelen en gokhuizen van de na burige provincie verenigd zijn". Hij krabde zijn neus. „Ik heb horen ver tellen dat meneer Lang een dag of tien geleden een ontmoeting heeft ge had met vertegenwoordigers van de Rode Liga, hier in Rivierstad, en dat ze hebben besloten tot een soort wa penstilstand. Meneer Lang heeft het blijkbaar verstandig geoordeeld om nog wat langer te blijven, om op een veilige afstand te zien hoe de wa penstilstand in de praktijk zou wer ken! Het is geweldig hoe snel u hem op het spoor bent gekomen, Edel achtbare!" „Hij is mij veeleer op het spoor gekomen". De rechter vertelde van hun ontmoeting in het bad en be schreef vervolgens de aanslag in het bos. Hij zei dat hij daar een wande ling was gaan maken en Meester Kal bas had ontmoet. „Het was een dui delijk beraamde aanslag", besloot hij. „De brand van de graanschuur waarvan u vertelde was stellig be doeld om uw patrouilles aan de an dere kant van de stad aan het werk te houden". „Heilige Hemel, de schurken! Het spijt me ontzettend dat dit gebeurd is, Edelachtbare. En nog wel in mijn bestuursgebied. Het bevalt me hele maal niet!" „Het beviel mij ook niet zo erg", zei Rechter Tie droog. „In het begin le ken we volkomen aan hen overgele verd, maar Meester Kalbas redde de situatie. Een heel bijzondere man. Weet u iets van zijn antecedenten?" „Niet veel, Edelachtbare. Hij hoort gewoon bij Rivierstad. Iedereen kent hem, maar niemand weet waar hij vandaan komt. De algemene opinie is dat hij in zijn jonge jaren een „broeder van de groene bossen" is geweest, een van die rovers met rid deridealen, die de rijken bestelen om de armen te helpen. Het verhaal gaat dat hij ergens in de bergen eens een Taoïstische kluizenaar heeft ontmoet en dat hij zijn leerling wilde worden. Toen de oude man weigerde, ging Meester Kalbas met gekruiste benen voor zijn hut onder een boom zitten, en bleef zo lang zitten dat zijn be nen verdorden. Toen heeft de oude kluizenaar hem ingewijd in alle ge heimen van leven en dood". Hij zweeg en wreef zich peinzend over zijn kin. „Ja, die vier kerels die u hebben aangevallen moeten wel Lang's trawanten uit het zuiden zijn. Mensen van hier zouden het nooit wa gen Meester Kalbas aan te vallen. Allereerst omdat ze grote eerbied hebben voor zijn wijsheid en ten twee de omdat ze denken dat hij ma gische krachten bezit. Hij zou in staat zijn je ziel uit je lichaam te jagen en in zijn kalebas te stoppen. Maar hoe konden ze weten dat u een wandeling zou maken, Edelacht bare?" „Voor ik daar antwoord op geef, Sioe, wil ik je een rechtstreekse vraag stellen. Toen we hier vanmid dag praatten, merkte ik duidelijk dat er behalve je bezorgdheid over Lang en andere ongewenste bezoekers nog een andere belangrijke zaak was die je bezighield. Omdat ik voor jou ver wikkeld raak in een situatie waarvan ik zo goed als niets weet, verlang ik nu direct een volledige verklaring". De kapitein sprong op en begon te ijsberen. Hij sputterde op nerveuze toon: „Het spijt me vreselijk! U hebt na tuurlijk volkomen gelijk, ik had u meteen het hele verhaal moeten ver tellen. Een lelijke fout van mij om iets achter te houden. Ik „Vertel op, man! Het wordt laat en ik ben moe!" „Ja, Edelachtbare. Goed, u moet weten dat kolonel Kang een persoon lijke vriend van mij is. Mijn beste vriend om precies te zijn. We komen uit dezelfde stad en hebben altijd nauw contact gehouden. Het was de kolonel die mij hier naar toe liet over plaatsen van uit de hoofdstad, omdat hij iemand in de buurt wil hebben die hij vertrouwen kon. Hij is een fan tastische vent, uit een oud militair geslacht. Eerste klas soldaten, maar natuurlijk geen geld en geen relaties aan het hof. Voegt u daar nog bij dat hij een beetje gereserveerd is en zich weinig met anderen bemoeit, dan zult u begrijpen dat het bij de mensen in het Paleis niet erg in de smaak viel toen hij tot commandant werd be noemd. Ze geven de voorkeur aan het kruiperige type, iemand die weet te geven en te nemen, u begrijpt het wel. Dus heeft hij allerlei moeilijkhe den gehad, maar hij heeft zich er goed onder gehouden. Sinds enkele dagen is hij echter heel terneergesla gen. Ik heb erop aangedrongen dat hij me zou vertellen wat hem dwars zat, maar de stijfkop wilde alleen maar loslaten dat het ging om iets in het Paleis. Daar kwam nog bij dat hij gisteren een of ander onderzoek moest verrichten, een ontzettend de licate zaak, waar hij gewoon niets mee aan wist te vangen, zei hij. Hij mocht er tegen mij met geen woord over spreken, maar het was erop of eronder! U kunt zich wel voorstellen dat „Dat is allemaal heel interessant, maar kom ter zake!" „Zeker, Edelachtbare. Nou, toen ik u herkende dacht ik dat uw komst wel eens een teken van de voorzie nigheid kon zijn. U weet hoe ik u bewonder, Edelachtbare. Afgezien van uw hulp om al die superschur ken hier onder de duim te krijgen, dacht ik dat mijn kolonel u misschien meer zou willen vertellen over het onderzoek, als ik een ontmoeting tus sen u beiden zou kunnen arrange ren. Misschien zou u, met uw fan tastische staat van dienst (Wordt vervolgd) \~y TOONDEN STUDIO S 14. Professor Kalker keek tevreden naar de steek vlam die uit zijn proefneming omhoog schoot. „Prach- tig", prevelde hij onder de indruk. „Geslaagd. Mijn berekeningen, mijn formules, mijn verbindingen alles klopt, eh Pinda". „M-maar het plafond raakt in brand!" riep de aangesprokene ongerust. „K-kijk maar! Die vlam is zó sterk dat hij alles weg smelt. Dat kan vast niet goed aflopen!". Hij had natuurlijk gelijk. Dat merkte Ahmed, die boven de werkkamer van de professor toekeek hoe Mustafed een balk door zaagde. „Daar kringelt rook omhoog.mompelde hij .„Bij de baard van Ismal Mocha él Sakaka! Dat is een ongunstig teken. Er dreigt iets mis te gaan!" Dat was zo. Want de vlam brandde nu door het fla- fond heen en schoot verder omhoog, tegen het zitvlak van Mustafed aan. „Wallaballab!" riep die geschrok ken. „Een zonnesteek!". DUS IK KAN CNERSTAPPENTZJN) AL ZJN HERINNERINGEN UITGEWIST EN DOOR DE MJJNE VERVANGEN? ALS HU NIET GEREED IS, ZOU DIT HET EINDE VAN XALTO ZÜN JA DA- RUSTIG NU MAAR HET IMMERS AL MEER GEDAAN. ROM, NEEM IN tpoKtm siuoct VERRAADSTER! KOM O?! W60LIE6M D6 WieiEN-EEMb ZIEN OF HU HET DAM WEER DOET' D'R. ZIT OOK HEtfcMAAU 6EEM MOTOR IM DE MOTOR IS IW IEDER 6EVAU NI ET KAPOT! 3262-B 1718. Met twee handen tilde Bram de kist op in de verwachting, dat hij er een hele vracht aan zou hebben. Maar hij viel bijna met kist en al achterover. De kist woog zo licht als een veertje. „Hé.zei hij binnensmonds, „hier is iets heel geks aan de hand". Het schoot hem ineens weer te binnen, dat de schipbreukelingen er niet naar uit hadden gezien alsof zij vele dagen lang zonder eten of drinken op een vlot had den rondgedobberd. Onder zijn muts groeide de argwaan. En hij vond het vol komen juist om zonder meer de kist open te maken. „Zie je wel", riep hij uit. „Die kist is leeg! Er zit helemaal niets in". Aan boord van het goede schip Kokanje lachten de schipbreukelingen hartelijk. „Dan zullen wij hem wel vullen", rie pen ze en meteen wierpen ze met een boog Karo van boven af in de kist. Voordat Bram iets kon doen voeren de anderen al weg. SCHOUWBURG Stadsschouwburg. (Wilsonsplein). Vandaag 20.15 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met: „Theo- door, een total loss". BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstraat 111) 14, 19 en 21.15 u.: „Speedway", a.l, Frans Hals, (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 14 j Lido, (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Dutch Cassidy and the Sundance Kid", 14 j. Luxor, (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u.: „The love bug", a.l Rembrandt, (Gr. Markt) 14, 1» en 21.15 u.: „Midnight Cowboy", 18 j. Roxy, (Kl. Houtstraa* 79 14.30, 19 en 21.15 u.: ADVERTENTIE „Some like it cool" en „How to undress in pu blic", 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Easy Rider", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw. waarondei Hals meesterwerken. Dage lijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur Bovendien in hei Prentenkabinet .Een keuze uit de collectie Van Looy". Tot en met 10 mei: avondopenstelling van het met kaarsen verlichte museum van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat (9) Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, scnildertien middeleeuwse beeldhouw werken. handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags var 14 tot 17 uur. Teylersmuseum (Spaame 16) Permanente ten toonstelling van schilderden, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige Instrumen ten Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur De eerste zondag van de -naand van 13 tot 17 uur Koudenhornkazerne (Koudenhom). Perma nente tentoonstelling van de stichting Meerv u- dig Amateur-Centrum Ruimtewaamemmg -n onderzoek (MACRO) Geopend maandag en vrij dag van 19.30 tot 22 uur Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw el- ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenpro- gramma. Vis- en Vleeshal (Grote Markt). Een keuze uit eigen bezit. Expositie van Amsterdamse Impres sionisten tot nieuw figuratieven Geopend van maandag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur zondags van 13 tot 17 uur Tot en met 19 april Galerie Blokker (Bronsieeweg 4a). Expositie van handgeweven wandkleden van Bodi) Blok ker-Veggerby en handgeknoopte rya-modellen uit Scandinavië. Geopend maandag van 13 tot 17.45 uur. dinsdag var 9 tot (.2.45 uur, woens dag tot en met zaterdag van 9 tot 17.45 uur. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort) Expositie van Wim Jonker, beeldhouwer en Rob Claus, grafiek. Geopend dinsdag tot en met zondag van 13 tot 17 uur. Waagtaveerne (hoek Damstraat/Spaame) Ex positie leden van „Kunst zij ons doel" Geopend dinsdag, woensdag en vrijdag van 20 tot 22 uur en zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. Tot en met 8 april. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat/Spaarne). Da gelijks open podium; geopend van 10-24 uur Vrijdags en zaterdag tot 01 uur. Dagelijks pen- tekenen schildeten en sieraden maken Vriidags kunsttonen; auditieprogramma. Maandag 20 u.: Politiek Cultureel Centrum: „Solidariteit met de zwarte panter", inl.: P. Schumacher. Electric Centre Bakenessergracht 10). Dage lijks behalve maandags geopend van 12 tot 17 en van 19 tot 24 uur. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maandag) 21 uur. Mobilarium, museum met oldtimers, miniatuur trein- en racebanen, dage lij kt tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14 tot 01 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Dagelijks: Toni Dispari. Bowling (hoek Orionweg/Delftlaan). Dagelijks 10 tot 01 uur: bowling Kathedraal St. Bavo ring Westergracht zijde) Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30 tol 12 en 14 tot 16 30 uur Politiebureau, (Cruquiusweg). Vandaag 20 u.: Hoorzitting B. en W. Heemstede. Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 u.: Raadsver gadering. TENTOONSTELLINGEN Galerie het Klokgeveltje (Hoofdstraat, Hille- gom). Expositie van werken van Jan Bazuin. DIVERSEN Treslong (HlUegomj. Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant. Linnaeushof (Bennebroek) Recreatie en bloe- menshow. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur. Keukenhof (Lisse) Bloemenshow. Dagelijks geopend van 08 uur tot een half uur na zons ondergang. Tuüpgarden (Vogeienzangseweg t.o. kerk, Vo gelenzang). Bloembollen tuin met miniatuurland- schap. Dagelijks van 8 tot 20 uur. Tulipshow (Vogelenzangseweg, Vogelenzang) Bloemenshow Dagelijks van 8 tot 18.30 uur. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u.: „Battle of Britain". TONEEL Stadsschouwburg, maandag 6 april 20 u.: „Spring uit het raam schat, wet gaan trouwen", Trudy Labij en Luc Lutz; vrije voorstelling, Vel- ser Kunstkring. TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Stadhuis, Plein 1945. IJmuiden. is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Felison, Heidestraat 45 IJmuiden-Oost. Expo sitie van schi'derijen en tekeningen van Ipits] Dagelijks van 14 to- 17 uur. Tot 20 april. BIOSCOPEN Kennemer Theater, (Zeestraat). 19 u.: „De tien geboden". Luxor Theater, (Breestraat). 18.45 en 21.30 u.: „In dienst van Hare Majesteit". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, (Breestraat 122). Expositie van Marry Hövig (kleuretsen); geopend tot en met 18 april van dinsdag toA en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510 - 2 51 20. BIOSCOPEN Cinema Marquette, (Ruijsdaelstraat). 20 u.: „Met de pil meer mans". DIVERSEN Lagere School, (Dirk van der Lekstraat). Ex positie „Bouwen, wonen, leven"; geopend tot 12 april dagelijks van 19 tot 22 u. INCASSO WEEKABONNEMENTEN Da incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment b. Betaling aan d9 bezorger voor een periode van 45 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE Toen ik de componist Bumanski op zocht, vond ik hem bezig met rekenen. „Veertig eerste violen", hoorde ik hem fluisteren. „Of laten we zeggen vijftig". „Welk orkest heeft vijftig eerste vio len?", vroeg ik. „Twee orkesten", zei Bumanski. „Of drie. Met orkesten alleen kom ik er trouwens niet". „Wat ga je dan doen?", vroeg ik. ..Ik heb iets gedaan", zei Bumanski, „Ik heb de Remunerationes geïnstru menteerd. Nu ben ik de sterkte van de bezetting aan het uitrekenen. Zestig tweede violen". „Meer tweede violen dan eerste?", vroeg ik verbaasd. „Jazeker", sprak Bumanski. De tweede violen dragen de eerste. Zestig tweede violen. Twintig celli. Veertig bassen". „Is dit een requiem?" vroeg ik. Bumanski lachte. „Noem het liever een rekenquiem. Hoeveel fluiten?" „Dertig", zei ik. „Je begint het te leren", zei Bu manski. „Dertig fluiten. Een panfluit, drie scheepsfluiten, vijf fluiten van stoomlocomotieven, twaalf politiefluit- jes en een brandweersirene. Verder het gewone houtwerk in driedubbele bezetting, plus nog een houten steiger, die krakend instort. Dat was een moei lijke partij om te componeren!" „Er komt nogal wat aan te pas", zei ik. „Het kan lijden", zei Bumanski met een mysterieuze glimlach „Met het koper doe ik ook interessante dingen. „Tachtig bazuinen, heb je daarvan te rug? En een dozijn jachthoorns met hoefgetrappel. Daar zet ik dus maar jagers met paarden tussen. De rest al lemaal weer normaal driedubbel. En dan komt er nog een midwinterhoorn bij. En een put waarboven de midwin terhoorn wordt geblazen. Voor die put heb ik een aparte solo geschreven, een omkering van het hoornthema. Logisch nietwaar? Je spiegelbeeld krijg je ook omgekeerd terug. Je moet er maar opkomen! De rest bestaat uit alles wat er ooit in een orkest is gebruikt, maar dan alles in tienvoud. De sterkte van het koor is gelijk aan die van de parate troepen. Om verder nog wat volume aan te geven, gebruik ik twee heistellingen, een batterij scheepsge schut en een springlading. Die wordt pas gebruikt als het stuk uit is en het publiek niet klapt. Het zijn dus een heleboel aparte partijen. Maar ik wil er geen geld aan verdienen. De BUMA gaat namelijk een einde maken aan de misstand dat men van alles één partij koopt en die laat fotokopiëren. De componist krijgt nu van alle ko pieën auteursrecht". „En daarvoor schakel je het Neder landse muziekwezen, de politie, de brandweer, het leger en de marine in", riep ik. Voor welke bezettina zijn de Remunerationes oorspronkelijk ge componeerd?" Bumanski glimlachte bescheiden. „Voor blokfluit", zei hij. KEES STIP. Het K.N.M.I. deelt meer: Een depressie trok vergezeld van overvloedige sneeuwval over Zweden naar Denemarken. Een tweede depressie trok zondag over de Britse eilanden naar het zuidoosten. Vanmorgen had den beide systemen zich verenigd tot een lang gerekt lagedrukgebied, waarvan de as juist over ons land lag. Door dit alles bleven de tempe raturen ongeveer 6 graden beneden normaal. Het ziet er naar uit dat het komende etmaal ons land nog in de invloedssfeer van de lage- drukzone zal blijven. De kans op neerslag blijft bestaan en in de temperatuur komt weinig verandering. VOORUITZICHTEN: Over het algemeen veel bewolking met kans op regen of natte sneeuw en temperaturen beneden normaal. VOOR WOENSDAG: Aantal uren zo<n 1 tot 7; minimum temperatuur van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; maximum tempe ratuur 0 tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 80 per cent; kans op een geheel droog etmaal 50 percent. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum 00 i B j a «M c« f-H temperaturen •Ü-M 3$ d 36 523 3 binnen- en buitenland ÏK 0) Cn Amsterdam regen z 7 0 0.5 De Bilt sneeuw zzw 6 0 4 Deelen sneeuw z 5 0 2 Eelde motsneeuw O 6 0 4 Eindhoven sneeuw zzw 6 1 0.6 Den Helder regen O 6 3 4 Rotterdam regen zzw 6 2 4 Twente sneeuw z 4 0 1 Vlissingen regen z 5 3 2 Zd.-Limburg sneeuw zzw 5 1 0.2 Aberdeen regenbui n 6 1 0.1 Athene onbewolkt w.st. 17 8 0 Barcelona zwaar bew. ono 15 7 0 Belgrado zwaar bew. zo 14 6 0 Berlijn licht bewolkt zzw 3 0 3 Bordeaux zwaar bew. wzw 13 3 0.2 Brussel regen z 7 1 2 Frankfort zwaar bew. zzw 6 0 0.1 Genève zwaar bewolkt w 4 -5 5 Grenoble zwaar bew. O 5 -4 2 Helsinki onbewolkt ozo 4 -4 0.1 Innsbruck zwaar bew. w.st. 7 -2 2 Kopenhagen sneeuw zzw 1 -1 2 Lissabon zwaar bew. O 21 12 0 Locarno onbewolkt O 12 -1 0 Londen regen w 10 5 12 Luxemburg zwaar bew. zw 3 -1 0.3 Madrid zwaar bew. w.st. 17 1 0 Malaga zwaar bew. nw 18 10 0 Mallorca onbewolkt w.st. 16 2 0 München onbewolkt z 5 -3 0 Nice onbewolkt nnw 16 5 0 Oslo sneeuw nno 2 -1 0.2 Parijs zwaar bew. zzw 8 2 1 Rome half bewolkt no 12 1 0 Stockholm geheel bew. O 2 0 0.2 Wenen zwaar bewolkt ver. 8 1 0 Zürich zwaar bewolkt ZZO 4 -3 1 DINSDAG 7 APRIL Zon op 6.02 uur; onder 19.23 uur Maan op 6.07 uur; onder 21.44 uur MAANSTANDEN Nieuwe maan Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier 6 april 5.09 uur 13 april 16.44 uur 21 april 17.21 uur 28 april 18 18 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN MAANDAG 6 APRIL Hoog water 3.41 uur en 16.00 uur Laag water 11.47 uur en uur DINSDAG 7 APRIL Hoog water 4.20 uur eh 16.39 uur Laag water 0.09 uur en 12.30 uur Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 minuten vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7