RECEPT VOOR MENSWORDING VAN VERSLAAFDEN AAN DR UGS The concept" door Day top Theatre Vijf programma's over taboe op de dood" OSCARS WEER UITGEREIKT Laatste stuiptrekkingen van Hollywoods filmindustrie TONEEL IN HAARLEM Igor Stravinsky ernstig ziek Zeer hoge prijzen op veiling bij Mak van Waay GROOT AANTAL BEKROONDEN Engelse vloot in historische film Zwarte Adelaar uit Harlem Radio Nordsee op andere golflengte TV donderdag jr TV vanavond Radio donderdag TV woensdag WOENSDAG 8 APRIL 1970 5* (Van onze toneelcriticus) HAARLEM In „The concept", het stuk dat voormalige verslaafden aan verdovende middelen uit de New Yorkse leefgemeenschap Daytop Vil lage gisteravond in de Stadsschouw burg hebben vertoond, wordt vrijwel niet gesproken over verdovende mid delen en nog minder over verslaving. Dat is voor mijn gevoel het merk waardigste, en tevens het belangrijk ste, aspect van deze voorstelling. Het tot ziekte en misdaad leidende ge bruik van „drugs" is natuurlijk wel het uitgangspunt, maar dat wordt als vanzelfsprekend aangenomen; daar hoeft verder geen woord meer aan verspild te worden. Wat men echter wel, en met aangrijpende intensiteit, te zien krijgt is de methode waarmee in Daytop Village van sociale en psy chische wrakken weer mensen wor den gemaakt; een methode die, als basisrecept, wellicht evengoed bruik baar zou zijn om van andere indivi duen, die zonder „drugs" toch in de zelfde doodlopende straat terecht zijn gekomen, weer volwaardige mensen te maken. Lotgenoten helpen elkaar Will you love me Collectief zelfportret Dickens-tentoonstelling in Londens museum IKOR WIL OPENHEID ROND HET STERVEN Rembrandt-tekening voor twee ton 99 99 (Van onze correspondent) LOS ANGELES Het jaarlijkse vruchtbaarheidsritueel van de Holly- wood-filmindustrie, bekend als de Oscar-prijsuitreiking, was gister avond weer alles wat men ervan ge leerd heeft te verwachten. Spectacu laire muziekprodukties, kostbare decors, nostalgisch terugblikken op de jaren, die nooit weerom zullen komen en een parade van celluloid- groten in de laatste gewaden en tenues. Wat er echter aan ontbrak was de volmondige erkenning, dat Hollywood zijn beste tijd heeft ge had. Protest van minderheden Publiciteits-spektakel Einde van een tijdperk MMWVWMMVUWMWVVUVUVV Zes mannen en twee vrouwen met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar laten ons in „The concept" zien hoe verslaafden in Daytop Village worden ontvaagen en be handeld. De meesten gaan erheen omdat zij bij een veroordeling door de rechter voor de keus zijn gesteld tussen een ont wenningskuur in die inrichting en het uitzitten van een gevangenisstraf. Maar de woorden „ontwenningskuur" en „in richting" wekken een verkeerde indruk van wat Daytop Village is en van wat daar gebeurt. De leefgemeenschap is na melijk wel opgericht maar wordt niet ge leid door artsen en psychiaters; ze werd pas een succes toen ex-verslaafden zelf de leiding kregen en zich over hun voor malige lotgenoten gingen ontfermen. Zon der medicamenten, maar door middel van een groepsbehandeling die het in de eer ste plaats op de gewoonlijk verkrampte en verwrongen karakterstructuur van verslaafden heeft voorzien en die niet ophoudt voordat de „patiënt" uit het psy chische reinigingsbad als een herboren mens te voorschijn komt. Dat reinigingsbad is geen pretje; het moet voor de behandelde een schokkende geestelijke marteling zijn. Het publiek krijgt er in „The concept" als het ware slechts een momentopname van te zien, want ondervragingen en groepsdiscussies van enkele minuten op het toneel duren in werkelijkheid soms dertig of veertig uur. De nieuw-aangekomene moet immers murw worden gemaakt; er moet met vra gen, verwijten, beschuldigingen, gehoon en gescheld zolang op hem worden inge werkt tot hij zijn eigen innerlijk herkent en daar, soms met heel veel pijn. eerlijk voor uitkomt. Dan valt het masker af, dat hij zich heeft opgezet uit levensangst, eenzaamheid, schuldgevoelens, maar in hoofdzaak meestal gebrek aan liefde. Het stuk eindigt dan ook met de steeds her haalde, en tenslotte ook aan de toeschou wers gestelde vraag: „Will you love me?" In het erkennen van, en het voldoen aan, die behoefte aan mensenliefde ligt de kern van het stuk, de kern ook van het recept van Daytop Village om uit wrak ken weer mensen te maken. De acht spelers die in „The concept" een collectief (geen individueel) zelfpor tret geven, zijn uiteraard geen beroeps- acteurs. Maar dit is dan ook geen toneel stuk en geen toneelvoorstelling in de ge bruikelijke betekenis. Als men er een dramatische kunstvorm in wil zoeken, moet men heel ver teruggaan, namelijk tot sommige middeleeuwse representaties waarbij de deelnemers eveneens met het inzetten van hun volledige persoonlijk heid een gedachte door uitbeelding pro beerden over te dragen, zonder daarbij aan zo iets als acteren te denken. Ook bij de jongelieden van Daytop Village gaat het niet om acteerkunst maar om het overdragen van een gedachte die voor hen een elementaire levenskwestie is ge worden, En dat is het ontroerende, het aangrijpende, van deze unieke theater belevenis. Dat de leden van deze groep, die „The Daytop Theatre Company" heet, overi gens niet willekeurig zijn gekozen uit de bijna vierhonderd leden van de Daytop- leefgemeenschap, bleek wel duidelijk uit hun intelligente en zeer preciese ant woorden op de (grotendeels ,ook intelli gente) vragen die hun na afloop van het stuk werden gesteld door verscheidene van de gelukkig in groten getale op gekomen toeschouwers. SIMON KOSTER Een groepsscene uit NEW YORK. De 87-jarige beroem de Russische componist Igor Stravinsky, is naar een New Yorks ziekenhuis ver voerd. Hij lijdt aan een soort longtrom- bose. De toestand van Stravinsky, die enekele maanden geleden een hartaan val had, wordt ernstig geacht, aldus is van de zijde van het ziekenhuis Lenox Hill, waarheen de componist maandag werd vervoerd, meegedeeld. Vanmorgen evenwel schijnt een zekere verbetering opgetreden te zijn in de toestand van de zieke. genezing (Van onze kunstredactie) LONDEN Het Victoria and Albert- museum in Londen wijdt in juni een grote tentoonstelling aan Charles Dickens, wiens sterfdag op 9 juni 1870 wordt herdacht. Op de tentoonstelling zullen manuscripten te zien zijn van tien belangrijke romans, schilderijen en foto's. Er wordt aandacht gewijd aan o.a. Dickens' vrienden, het Londen zoals Dickens dat kende en de verschillende facetten in werk en persoon van de schrijver. (Van onze correspondent) HILVERSUM De IKOR-televisie wijdt in de serie „Vragenreeks" vijf programma's (op 9, 16 en 23 april en 7 en 14 mei) aan de problematiek van de dood. Samensteller en regisseur dr. Peter Hofstede vindt het tot de pasto rale en informatieve taak van het IKOR behoren de kijkers over de dood in te lichten en dan op een manier, die er voor moet zorgen, dat de alledaags heid van het taboe op het sterven op houdt te bestaan. „De dood moet met naar een donker hoekje worden weg geduwd: de mens moet geen angst meer hebben, niet meer als de dood zijn voor de dood". Dr. Hofstede weet zich gerugge- steund door een in de laatste jaren bij medici, psychologen, zielzorgers, filo sofen en literatoren veranderde hou ding ten opzien van sterven, dood en nabestaan. „Terwijl de dood overal rondom ons wordt ervaren, hebben wij muren opgericht tegen een gezon de discussie over de betekenis van de dood voor mens en gemeenschap". In alle vijf programma's zullen een predikante (da. Schreuder), een arts (dr. Matthijsse), een psychiater (dr. Van Dantzig), een schrijver (Jan Wol kers) en een journalist (Koos Poste- ma) hun visie op de proglematiek ge ven. Postema, die voor VARA's „Ach ter het nieuws" een domentaire over het sterven maakte, wordt uiteraard gevraagd naar zijn ervaringen bij het maken van zijn reportage in een Lon dens ziekenhuis, waarin alleen ster vende patiënten worden opgenomen. Het laatste programma zal over het sterven zelf gaan, waarbij de makers van het programma zullen trachten gesprekken met stervenden tot stand te brengen. Hofstede: „dit zal erg moeilijk zijn, omdat het nu eenmaal in onze samenleving moeilijk is om ster venden voor een programma als het onze te benaderen. En we willen met dit programma toch iets waardevols tot stand brengen. We willen de TV- kijkers confronteren en identificeren met de dood waar wij allemaal mee te maken hebben." AMSTERDAM. Op een veiling van schilderijen van 17e en 18e eeuwse mees ters, afkomstig uit diverse verzamelin gen, bij Mak van Waay gisteren in Am sterdam heeft een rivierlandschap bij avondlicht van Aert van der Neer (ca. 1603-1677) 105.000 opgebracht. Koper was een Nederlandse particuliere verza melaar. Een andere Nederlandse particuliere verzamelaar kocht een werk van Ger- brand van den Eeckhout (1621-1674), voor stellende een schaapherder met zijn kud de op een landweg, voor 103.000. Er werd op deze veiling opmerkelijk veel door particuliere verzamelaars, zowel uit binnen- als buitenland en dan vooral uit Italië, Duitsland, Frankrijk en Amerika, gekocht. De belangrijkste schilderijen ble ven echter in Nederland. De verkoop had een zeer geanimeerd verloop en de prij zen lagen voor de overige ruim 300 wer ken ook zeer hoog. LONDEN (DPA). Dinsdag is op de Londense kunstveiling Christie een Rem- brandt-tekening van 12 bij 15 centimeter geveild voor een bedrag van 22.050 pond sterling (bijna 200.000 gulden). De teke ning, die vier baardige mannen voorstelt, is thans in het bezit van een Londense kunsthandelaar. Voor het eerst in de 42-jarige geschie denis van de Oscar werd de uitreiking begeleid door een rumoerig cordon van negers en Mexicanen, die zich voor de ingang van het muziekpaviljoen in Los Angeles hadden geposteerd met protest borden. De demonstratie deed denken aan de protesten van zwarte meisjes te gen een ander jaarlijks Amerikaans vruchtbaarheidsritueel de verkiezing van Miss America, die nog nooit een ne germeisje als winnares heeft opgeleverd. Hollywood is de laatste industrie, die er in slaagt van zijn groten produkten te maken. Ook gisteravond waren er weer de public relations mannen, die de fotografen optrommelden en zich dan als dierentemmers of als aanprijzers van tandpasta naast hun cliënt lieten fotogra feren. Het vruchtbaarheidsritueel van de Oscar-prijsuitreiking vereiste weken van voorbereiding. Een orkest van dertig musici (geen enkele 1 neger) repeteerde ten gehore te brengen filmmuziek. Het perskorps diende weken van tevoren aanvragen in te dienen voor passen en parkeerprivileges. Timmerlieden bouw den decors van duizenden dollars, die na de uitreiking, die twee uur in beslag nam, weer werden ontmanteld. De winnaars van de prijzen werden ADVERTENTIE Dutim n.v. Oegstgeesi door de diverse vertrekken geloodst, waar zij (soms gevolgd door particulie re kappers voor een laatste kam door het haar) plaats namen op het podium om gevraagd te worden naar hun reac ties op de Oscar, hun meest geliefde ge rechten of naar de maat van hun schoe nen. Toen John Wayne, als winnaar van de Oscar voor de beste acteur, de ka mer van de schrijvende pers werd bin nengeleid schreef een Amerikaanse jour nalist tijdens het overdonderende la waai van zes televisietoestellen in zijn notitieboekje: „Bij de binnenkomst van Wayne viel er een doodse stilte in het perslokaal". Het was de filmmagnaat Cecil B. de Mille, die eens zei dat hij deed wat God gedaan zou hebben, als God geld had ge had. Hollywood is bezig te ontdekken, dat ook geld geen oplossing is voor het ver val van de filmindustrie en dat er geen lieve moeder helpt het tij te keren tegen de opkomende golf van door jongeren goedkoop gemaakte en winstgevende films. De Oscar-prijsuitreikingen zijn de stuiptrekkingen van een industrie, die nog niet geloven kan dat goede films gemaakt kunnen worden zonder een stal van supersterren, die miljoenen' dollars moeten verdienen en een miljoenenkapi taal. Maggie Smith, die de „Oscar" kreeg voor de beste vrouwelijke hoofdrol. John Wayne, de jager uit „True Grit", en de Britse actrice Maggie Smith, de on gehuwde onderwijzeres uit „The prime of miss Jean Brodie", hebben dinsdagavond bij de 42ste uitreiking van de Academy Awards de Oscars voor de beste hoofd rollen gekregen. „Midnight Cowboy", een zelfkantver- haal over een gangster in Manhattan, werd uitgeroepen tot de beste film van 1969. De regisseur van deze film, John Schlesinger, kreeg eveneens een Oscar, evenals Waldo Salt, die eens op de zwar te lijst van de filmindustrie stond. De beste actrice op het tweede plan was Goldie Hawn voor haar rol in „Cac tus Flower". De beste acteur van het tweede plan was Gig Young voor zijn rol in „They shoot horses don't they". De 62 jaar oude Wayne kreeg een da verende ovatie van het publiek in de gro te zaal van het muziekcentrum. Zijn Os car is een erkenning voor 40 jaar stoer doen op het witte doek. Sinds lang wordt hij beschouwd als de grote held van de filmindustrie. De beste buitenlandse film werd „Z", een aangrijpende politieke verhandeling legen het kolonelsbewind in Griekenland. Deze film is in Algerije opgenomen door regisseur Costa-Garvis. Burt Bacharach was een dubbele win naar. De jonge componist kreeg een Os car voor de originele muziek bij „Butch Cassidy and the Sundance Kid" en een andere voor het filmliedje „Raindrops keep fallin' on my head", waarbij Hal David de tekst heeft geschreven. Gary Grant en George Jessel kregen bijzonder populaire extra Oscars. Frank Sinatra zei, dat Grant „een briljant ac teur" was. De uit Engeland afkomstige acteur heeft in zijn lange carrière nog nooit een Oscar gewonnen. Hij kreeg een staande ovatie. De 72 jaar oude Jessel kreeg een extra Oscar de Jean Hersholt Humianitarian Award voor toegewijdheid aan prijzens waardige zaken) voor zijn werk ten be hoeve van soldaten in een periode, die loopt van de eerste wereldoorlog tot aan Vietnam. Er waren geen films, die uitzonderlijk veel Oscars kregen. „Butch Cassidy and the Sundance Kid" kreeg de meeste vier met inbegrip van Bacharachs mu ziek, William Goldmans oorspronkelijk scenario en de cinematografie van Con rad Hall. „Midnight Cowboy" en „Hello Dolly" kregen elk drie Oscars. De beste korte documentaire was „Tsjechoslowakiie 1968". „Oproer op de Defiant", de film die de NOS vanavond in kleur op Ned. 1 vertoont, geeft een vrij realistisch beeld van de toestand op de Engelse vloot in de tijd dat Napoleon het mach tige Albion met een invasie bedreigde. De handeling speelt zich af in 1797 op het oorlogsschip „Defiant" dat onder bevel van kapitein Crawford (Alec Guiness) vertrokken is voor een in spectietocht in het Kanaal en de Mid dellandse Zee. Het wordt geen plezierreisje, want behalve de dreigende gevaren van bui tenaf zijn er ook nog moeilijkheden aan boord. Die worden in de eerste plaats gestimuleerd door de aanwezig heid van de hardvochtige eerste luite nant Scott-Padget (Dirk Bogarde), een weinig plooibare dienstklopper, en ver der door de opstandige geest onder de bemanning die voor een goed deel ge ronseld is en dus tegen haar zin ge dwongen is de gevaarlijke reis mee te maken. Aanvoerder in dit verzet is de geboren oproerkraaier Vizard (An thony Quale). Er vindt bij Corsica een gevecht plaats tegen twee Franse oorlogssche pen en dit treffen heeft tijdelijk een gevoel van patriotisme en saamhorig heid ten gevolge, maar daarna ver slechtert de toestand zienderogen als kapitein Crawford die gewond is ge raakt, het bevel tijdelijk moet overdra gen aan zijn gehate eerste luitenant Scott-Padget. Er breekt tenslotte op stand uit en er vallen doden, maar door moedig optreden bij een onver wachte overval van de Franse vloot, kunnen de muiters van de „Defiant" op een milde straf rekenen. Veel avon tuur en dramatische verwikkelingen dus in deze film van Lewis Gilbert uit 1962 en een weinig romantisch, maar des te boeiender beeld van de Britse marine die toen bezig was haar repu- tatie van onoverwinnelijkheid op te bouwen. CHARLES BOOST Nederland 1. Het middagprogram ma is in handen van de KRO, die Mieke van Bommel haar „Weet je veel" laat presenteren en die voorts de jeugd aan het doe-het-zelven zet in de rubriek „Kijk zelf maar". En dan de woensdagavond. In hoeverre er mogelijkheden bestaan om de hal ve finale van de strijd om de Runner- up-cup tussen het Londense Arsenal en het Amsterdamse Ajax op het scherm te brengen is op dit moment nog niet bekend. Hoe het avondprogramma er in dit geval uit zal zien is niet be kend. In ieder geval Fabeltjeskrant het journaal en Scala, evenals trouwens de kerkelijke actualiteitenrubriek Ken merk. Vender staan geprogrammeerd een uitzending van de politieke par tijen en wel van D'66 een So- cuterafilmpje over het werk van Si- mavi medische hulp aan landen in de tropen en een hoofdfilm. Dat is dan Oproer op de Defiant, een Engel se rolprent uit het begin der zestiger jaren met in de hoofdrollen Alec Guin ness, Dirk Bogarde en Anthony Qua le. Na de film de maandelijkse rubriek Toonbeeld, waarin ditmaal het Radio Kamer Orkest o.l.v. Roelof Krol mu siceert. Op het programma staan be kende werken als Eine Kleine Nacht- musik van Mozart, Bachs derde Bran- denburgs Concert en Roemeense volks dansen van Bela Bartok. Willem Witte- veen heeft de regie, Toke Herben maakte de choreografie voor het oal- letje dat wordt gedanst op Eine klei ne Nachtmusik. Nederland 2. Na de fabeltjeskrant en het nieuws schakelt de KRO over naar Treslong in Hilversum, waar de Boertjes van Buuten spelen. Als gas ten (treden op de Belgische zangeres Rita Deneve, de Nederlandse zanger Ben Cramer en de jeugdige Joke Buys en de Engelse pianist Nevelle Dickie. Na het journaal Bonanza. Onlangs maakten Henk Neuman en Joost Tholens een documentaire over de internationale wapenhandel. Dat werkstuk krijgt nu nog een staartje en wel in de vorm van de Zwarte Adelaar, een programma over Hubert Fauntleroy Julian, bijgenaamd de Zwarte Adelaar van Harlem. Hij is, aldus de samenstellers van dit pro gramma de kleurrijkste en wellicht minst succesvolle internationale wa penhandelaar. Daarna een half uur met Hans Bik, doe-het-zelver van de KRO. In de ru briek zelf doen vanavond het repare ren van een slechte plek in de caros- serie van een auto. Het snoeien van rozen en nieuwtjes van de Doe het zelf beurs Karwei '70. Tenslotte een reportage van het Pastoraal Concilie en het laatste nieuws met als besluit van de avond de Spaanse les van Te- leac. ZÜRICH (AP). De directeuren van de piratenzender Radio Nordsee Inter national hebben bekend gemaakt dat de zender vanavond weer in de lucht komt op een nieuwe golflengte in de middengolf. Eerdere uitzendingen van de piraten zender hebben in Engeland protesten uitgelokt omdat zij de Britse scheep vaartstations stoorden. Daarop heeft Nordsee verleden maand haar uitzen dingen op die golflengte gestaakt. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm.muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Lichte gramm.muziek. (8.30 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding. 9.00 Klankjuwelen. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.00 Nws. 11.30 Rondom 12. 11.55 Beursberichten. 12.30 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. 13.30 't Muzi kantenuur. 14.30 't Is historisch. 16.00 Nws. 16.03 De wereld van de opera. 17.00 Lichte gramm.muz. 17.30 „O" een rondje radio. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 Uitz. B.P. 18.30 Licht ensemble. (18.40 Kwispel - quiz). 18.55 Voor de kinde ren. 19.00 Big Band Beat. 19.25 Gespro ken brief. 19.30 Nws. 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel. 19.50 Avondgebed. 20.05 Klass. en mod. muz. 21.30 Hoorspel. 22.30 Nws. 22.38 Mede delingen. 22.40 Radiojourn. 22.55 Weens Schrammelorkest. 23.20 Mens, muziek. 23.55 Nws. niLVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerie. 7.30 Nws. 7.32 Actuali teiten. 7.50 Overweging. 8.00 Nws. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 10.00 Pe dagogische lezing. 10.20 Muz. 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.54 Bericht Sus- Aktie. 11.55 Mededel. 12.00 Los-Vast. 12.26 Mededel. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 14.00 Muziek. 14.25 Klass.- en mod. muz. 15.00 Herv. middagdienst. 15.30 Informatief progr. 16.00 Nws. 17.45 Hier en nu. 18.00 Tijd vrij voor muz. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Spektrum. 19.15 Leger des Heilskwar- tier. 19.30 Klass. muz. 20.00 Hoorspel. 20.27 Lichte gramm. muz. 20.30 Gevar. progr. 22.30 Nws. en om 22.38 Parle mentair dagoverzicht. 23.55 Nws. HILVERSUM IIL 9.00 Nws. 9.02 Muz. van toen. 9.30 Zzzoef. 10.00 Nws. 10.03 Muz. 11.00 Nws. 12.00 Nws. 12.03 Licht pl.progr. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.08 PI. progr. 14.00 Nws. 14.03 Holster. 15.00 Nws. 16.00 Nws. 16.03 lORrrrrr. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.07: Verz.pl.progr. en Nederland I 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.50 STER: Reclame. 18.50 STER: Reclame, Journaal Reclame. 19.04 CVK, IKOR, RKK: Kenmerk. 19.29 NOS: Reportage eerste helft ArsenalAjax. 20.15 NOS: Zendtijd politieke partijen: D'66. 20.25 NOS: Reportage tweede helft ArsenalAjax. 21.15 NOS: Stichting Socutera. 21.20 NOS: Hoofdfilm „Oproer op de Defiant". 22.55 NOS: Toonbeeld: Concert door het Radio Kamerorkest. 23.35 STER: Reclame, Journaal Reclame. Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 KRO: MIK. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Bonanza (western) 21.15 De zwarte Adelaar. 21.40 Zelf doen. 22.20 Pastoraal Concilie. 22.45 NOS: Journaal. 22.50 TELEAC: Spaanse les en les 10 Nederland I 10.45 en 14.00 NOS-NOT: School televisie. NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VPRO: Waar zijn de negers van vroeger. Wereld op wielen. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VPRO: Schrijvers en politiek. Dagboek van een Oproer kraaier. Schrijvers en politiek - vervolg. NOS: Journaal. TELEAC: Bij leven en welzijn 18.45 18.51 18.55 19.00 19.04 19.20 19.55 20.00 20.15 20.20 21.20 22.00 22.30 22.35 Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scala. 19.30 Van Gewest tot Gewest. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 TROS': De dief van Washington 21.10 Nina Simone. 22.00 Vrouwen alleen (serie). 22.20 CVK-IKOR: Tot onze diepe droefheid (documentaire). 22.50 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11