Ex-keeper Kelsey in souvenierwinkel Arsenal speelt zonder ausputzer Ajax - door Britse kranten - niet gevreesd in Engeland SJEF VAN DUFFELEN „Scheidsrechters vragen vaak: wat is dat voor kereltje" Raymond Ceulemans in opstand tegen ballen Bestuur cricketbond wil spelpeil verhogen Dennis Law te koop voor 5 ton 3 weken haarlems dagblai Dg =3wekeniJMUiDE 3 weken Terug van weggeweest Bert van der Helm drong door tot de achtste finales R COURANT— Beverwijkse Courant= WOENSDAG 8 APRIL 1970 15 m&m DOOR OICK BRUYNESTEYN C H R I S C R A C K M (Van onze sportredacteur) LONDEN Engelsen mogen geringschattend praten over het voetbal dat buiten het Albion wordt gespeeld - de Engelse bladen werken daar stevig aan mee door niets of bijna niets over het niet-Britse voetbal te publiceren zij hebben toch wel sinds jaren al de vernederende stap moeten maken om te spelen met ballen uit Nederland en om precies te zjjn uit Leiden. Het is zelfs zo bij Arsenal dat men daar op Highbury alleen maar speelt met persoonlijk door de Leidenaar Metzelaar vervaardigde ballen. Jack Kelsey, eens vermaard doelverdediger van Arsenal en thans in dienst van de club als winkelier van Gunners-souveniers, wilde zon bal, merk Zephyr, wel even laten zien. Deze Jack Kelsey: „Het gelukkigste moment in mijn leven was toen ik voor Arsenal tekende", gelooft, dat Arsenal met 40 zal gaan winnen van Ajax. Als Arsenal tenminste net zo speelt als tegen Dynamo Bakau. Bij opmerkingen als: maar Ajax is iets anders als Bakau, haalt de man, die ooit met z(jn club in de finale van de jaarbeursbeker speelde en daarin met 60 van FC Barcelona verloor, de schouders op. „Ik weet het niet. De Engelse kranten houden ons dom wat het buitenlandse voetbal betreft". Arsenal zal tegen Ajax niet met een ausputzer spelen of, zoals men dat in Engeland zegt, met een sweeper. „Wij hou den hier niet van dat defensieve voetbal zoals bij jullie". En Kelsey haalde een op merking aan van zijn vroegere voetbal baas Ron Greenwood: „Hij zei altijd: het kan me niet schelen als je er zes doorlaat, als de voorhoede dan maar zeven goals maakt". De vraag is natuurlijk of het spel type van Arsenal op de tiende plaats in de nationale competitie bestand is tegen het voetbalpatroon van Ajax. Zon der ausputzer spelen kan tegen een ploeg (Van onze sportredactie) HAARLEM. Toen Sjef van Duf felen, een paar maanden na zijn me niscus-operatie, voor zichzelf het ge voel had dat hij zoals hij het zelf omschrijft „het wel weer bij kon sloffen", wachtte hij innerlijk onge duldig op een nieuwe kans. Aangezien Hughes er weinig voor voelde om zijn verrassend soepel draaiende équipe uit de eerste competitiehelft drastisch te wijzigen veranderde Van Duffelen's ongeduld al spoedig in berusting, want vertelt Van Duffelen zelf niet: „Ik had het deze competitie niet meer verwacht. Ik dacht dat mijn enige kans lag in het feit niet dat ik daar op gehoopt heb dat Arie Koopman een blessure zou krijgen". Wie schetst echter zijn verbazing toen Van Duffelen afgelopen donder dag na de training van Hughes ver nam dat hij na een absentie van acht maanden tegen Holland Sport de plaats zou innemen van Jan Fransz. Van Duffelen hierover: „Na de trai ning kwam hij naar mij toe en ver telde mij dat ik op de plaats van Fransz zou staan. Op links dus. Aan gezien ik tot de laatste competitiewed strijd in het eerste tegen Helmond Sport op rechts heb gestaan, vroeg hij mij: denk je dat je dat kunt. Wat moet je dan zeggen. Neen dat kan ik niet?" Zijn antwoord lag voor de hand en Van Duffelen speelde op het midden veld (Van Duffelen: „In het B-elftal stond ik daar ook") een wedstrijd waarover Hughes bepaald niet onte vreden was. Van Duffelen zelf vertolkt echter een averechtse mening: „Ik ben echt niet tevreden. Verdedigend ging het wel, maar aanvallend schoot het allemaal nog wel wat tekort. Ik werd naar mijn mening ook nog te weinig in het spel betrokken. Wel een verschil met het B-elftal overigens, waar ze speciaal op mij speelden. De tweede helft ging het echter iets be ter. Ik kreeg toen ook meer lef". Het B-elftal roept voor Van Duffe len de nodige onprettige associaties op: „Wat een verschil. Ten eerste staat er al veel minder op het spel. Ten tweede staat er misschien vier honderd man langs de lijn. Het was een verschrikkelijke afgang voor me". Publiekspeler Van Duffelen ("tegen Helmond Sport speelde ik voor een vol huis, dat is toch geweldig") beseft dat zijn wijze van voetballen weer standen oproept. Van Duffelen: „Voor al bij scheidsrechters. Die komen na afloop vaak naar Hughes toe en vra gen dan: wat is dat voor kereltje. Ik heb tot nu toe slechts en dat is ja ren geleden één waarschuwing ge kregen". Zijn mentaliteit (Van Duffelen: „Als ik voor mijzelf het gevoel heb dat er iets niet klopt dan zeg ik dat") heeft de leraar lichamelijke opvoe ding wel de nodige keren in conflict gebracht met Barry Hughes. Van Duf felen: „Een geweldige vent. Een linke kerel ook. Ik heb wel eens bonje met hem, maar dat komt omdat wij zo veel op elkaar lijken. Wij zijn name lijk allebei vreselijk agressief. Ik vind het erg jammer dat hij vertrekt". Er bestaat een alleszins redelijke kans dat het optreden van Van Duffe len die maandag in het huwelijk treedt zondag wordt geprolongeerd. Het zou dan tegen ADO moeten ge beuren voor de beker, waarover Van Duffelen enthousiast bedenkt: „Ik heb het in de competitiewedstrijd van de reservebank allemaal goed kunnen be kijken. Volgens mij is er gewoon een goede kans dat Haarlem ADO pakt. Dan zit je bij de laatste vier. Wat voor mogelijkheden biedt dat niet". De voetbalbeker voor Haarlem, het doet vreemd aan, maar onmogelijk is het uiteraard niet. Van Duffelen: „Als het ooit nog eens zover zou komen dan moeten wij maar in Amsterdam gaan spelen. Dan loop je de kans dat je nog wat publiek trekt, wapt Haar lem is wat het publiek betreft voor mij een waardeloze voetbalstad." Tenslotte is Sjef („ik houd niet van een ouwehoer") nog wel even bereid een niet mis te verstane waarschu wing te richten aan het adres van de nog onbekende nieuwe trainer van Haarlem. Van Duffelen: „Hij krijgt het niet gemakkelijk. Het moet iemand zijn die in staat is ons onder de duim te houden, want Haarlem heeft een paar lastige jongens rondlopen". De tototips van Sjef van Duffelen luiden: AZ Ajax 2 AGOW DWS 2 Go Ahead Twente 1 ADO Haarlem 2 PSV Telstar 1 De Graafschap Elinkwijk3 Heracles Fortuna VI2 Vitesse Veendam2 Cambuur Volendam 2 Roda JC Limburgia 1 Drente Heerenveen1 Wageningen RBC 1 NO AD VVV 1 als Ajax een riskante zaak zijn. Jack Kel sey is er wel benieuwd naar. Het is natuurlijk een merkwaardige zaak een geweldige keeper, die Kelsey geweest is hij speelde onder andere 41 keer in het nationale team van Wales en stond twaalf jaar in het eerste van Arsenal in een van de drie souvenierwinkeltjes, die Arsenals eigendom zijn in het High bury-complex. zijn „eigen" boeken te zien verkopen, naast clubdassen, speldjes, man chetknopen en wat al niet. Jack Kelsey is een dankbaar man ten opzichte van zijn club. „Ze hebben me niet aan de kant geschoven toen ik door een blessure in het elftal van Wales tegen Brazilië definitief werd uitgeschakeld. Arsenal is een geweldige club. Zij hebben mij in 1949 voor een koopje gekregen. Dat wel, voor tien pound (honderd gulden) toen ik van Winch Wenn kwam. Zij hebben me altijd goed betaald en hebben me bij mijn afscheid een benefietwedstrijd gegeven (Arsenal-Glasgow Rangers), die 90.000 gul den belastingvrij opleverde. Zij hebben mij aangeboden een enorme loterij te organi seren om Highbury te restaureren. Zij hebben mij tenslotte dit baantje gegeven in deze winkel". De 40-jarige Kelsey zegt: „Ik voel me hier, op Highbury, naast het veld waar ik zoveel successen heb gehad, heel gelukkig". En hij verkoopt terloops een roodwitte sjaal aan een binnenwaaien- de supporter. Kelsey is tevreden over de opvang van zijn club. „Dat gebeurt bij de meeste clubs in Engeland. Het sociale gevoel is groot. Het is een vermenging van zakelijkheid met een groot brok sportmanship". Maar het geval Wilf Mannion dan, de beroemde international die in de grootste armoede leeft, vergeten door zijn club en door zijn vroegere fans? Kelsey: „Mannion heeft stom gedaan. Hij heeft een stuk in een krant geschreven waarvoor hij dik be taald werd. Hij spuide er allerlei interne zaken uit het Engelse voetbal in. Dat heeft men hem kwalijk genomen. Hij wordt nu door niemand meer bekeken". De vroegere keeper van Arsenal, die de laatste jaren regelmatig in Nederland komt (Breda. Groningen, Assen, Alkmaar) om er met de Britse oud-internationals te spelen tegen hun Nederlandse collega's, vindt wel dat hij te vroeg is geboren. „Neem een jongen als Peter Marinello, de Londense George Best, die voor 900.000 gulden is overgenomen van Hibernians. Hij verdient een duizend gulden in de week. Ik kreeg vroeger tweehonderd gulden per week. Ik heb het er met mijn vader en moeder over gehad. Hadden jullie niet tien jaar met me kunnen wachten, heb ik ge zegd". Arsenal betaalt zijn spelers goed. Arse nal is een rijke club, die ruim een gemid delde haalt van 30.000 bezoekers, nodig om normaal te kunnen draaien. Men heeft al leen al 16.000 overdekte zitplaatsen. Arse nal laat volgende week zijn hele admini stratieve staf van 25 man (vergelijk dat eens met een Nederlandse club uit de be taalde sector) naar Amsterdam overvlie gen. Dat is voor het eerst, dat de club zo'n geste doet. Er komen, zo verwacht men, duizend Engelsen voor de return naar de Nederlandse hoofdstad. De opstellingen van Arsenal en Ajax: Arsenal: Wilson, Storey, McLintock, Simpson, Macnab, Kelly, Sammels, Gra ham, Marinello, Radford, George. Ajax: Bals, Suurbier, Vasovic, Hulshoff, Krol, Rijnders, Mühren. Swart, Van Dijk, Cruijff, Keizer. Scheidsrechter: de Westduitser Tenscher HANS ROMBOUTS Hulshoff, Suurendonk en v. Dijk in Hyde Park. De paining van Ajax was voor de Engelsen in het park geen alledaags gezicht. MURCIA Raymond Ceulemans is openlijk in opstand gekomen tegen de dirigenten in het kleine wereldje van de biljarterij. Midden in zijn driebandenpar tij tegen de Duitser Dieter Muller ver klaarde de Keizer van Grobbendonk dins dag in het verre Murcia, de oorlog aan de ballen. „Ik heb nog een keer toegege ven voor dit kampioenschap, maar nu is het gedaan. Met deze ballen speel ik be slist niet meer, ook niet over veertien dagen in Doornik in het Europees kam pioenschap driebanden. Als ze daar toch deze ballen op de tafel leggen en die kans is groot, want dat kampioenschap wordt georganiseerd door de fabrikant van die knikkers, dan trek ik me terug, schamperde Ceulemans, om het wereld kampioenschap in Las Vegas hoef ik het niet te laten, want als titelhouder ben ik al zeker van dat reisje naar Amerika". Ceulemans kreeg in zijn gramschap steun van de voorzitter van de Spaanse biljartbond, Edoardo Martin Martin, die verklaarde er weinig voor te voelen be gin juni te San Sebastian het Europees kampioenschap kader 47-2 door te laten gaan wanneer er toch met deze ballen gespeeld moet worden. Het materiaal had ook een grote rol gespeeld in de partij in het 71-2 tussen Wijnen en Muller, die door de Neder landse kampioen na een enerverende strijd in de 21e beurt werd beslist: 300- 240. Wijnen en Muller klaagden beiden ook over de onzekerheid bij elke stoot. „Je kunt geen moment de concentratie laten verslappen, want dan is het met een mis", zei Wijnen, die aanvankelijk in deze ontmoeting ruim de leiding had ge had: 225-38 in tien beurten. Toen Muller echter met series van 95 en 83 gevaarlijk kwam opzetten, ontstond er een heftig carotte-duel, waaruit uiteindelijk toch Wijnen als triomfator te voorschijn kwam. Wijnen leed diep in de nacht van dins dag op woensdag zijn derde nederlaag in het bandstoten. Ditmaal bleek Galvez niet alleen technisch maar vooral men taal sterker te zijn dan de Nederlandse kampioen, die een met een serie van 39 veroverde voorsprong (59-90 in tiep beur- (Van onze cricket-medewerker) I HAARLEM Het bondsbestuur der Koninklijke Nederlandse Cricket Bond gaat trachten door een vernieuwde aanpak in de voorbereiding, keuze en begeleiding van de Nederlandse topcricketers het peil van het Nederlandse topcricket op een ho ger niveau te brengen. Allereerst is het KNC'B-bestuur tot de conclusie gekomen, dat de organisatie van de keuze-commissie ingrijpend moest worden gewijzigd. Bij wijze van proef zijn er nu drie keuze-com missies in het leven geroepen n.l. een keu ze-commissie voor het Nederlands elftal, die tevens aan het begin van elk seizoen een selectie van circa 18 prominente spe lers samenstelt voor een centrale training, waarmee het afgelopen weekeinde in hel KNVB-sportcentrum te Zeist een begin werd gemaakt, voorts een commissie voor de vertegenwoordigende elftallen in de leeftijdsgroep van 18 tot 23 jaar en een commissie die zich zal gaan bezighouden met het kiezen van het Nederlands jeugd- eiftal (onder de 18 jaar). In elke commissie wordt een manager benoemd, die zich zal bezighouden met het begeleiden van de spelers. De keuze-com missie voor het Nederlands elftal wordt gevormd door Wally v. Weelde, die jaren lang tot de grootste Nederlandse cricketers heeft behoord, mr. dr. H. Wagen voort en Max Maas, eveneens een oud international, die als manager zal optre den. Zeer belangrijk acht men de training van de topgroep, die in ieder geval voor elke wedstrijd van het Nederlands elftal voor training bijeen gaat komen. Ofschoon het KNCB-bestuur er nog niet in geslaagd is een vaste trainer aan te stellen (en het er dit seizoen ook nog wel niet van zal komen) is er een plan ontwik keld om in de toekomst te komen tot cen trale en regionale trainingen o.l.v. de aan te stellen bondscoach. Wat het komende seizoen betreft staan er voor het Nederlands elftal een tweetal zware ontmoetingen op het programma. Allereerst is daar het treffen met Hamp- stead, de sterke Engelse club-kampioen, op 27 en 28 juni op het Rotterdamse VOC- terrein, terwijl voorts voor het eerst in de geschiedenis van het Nederlandse cricket een driedaagse landen wedstrijd tegen Ier land op het programma staat. Deze wed strijd vindt op 24, 25 en 26 juli op het ter rein van het Haagse HBS plaats. De competitie zal pas op 17 mei op volle toeren kunnen gaan draaien, doch de cricketliefhebbers zullen als de weergoden hun goed gezind zijn hun hart reeds kun nen ophalen als het sterke county-elftal van Essex op 29 april in Alkmaar een oefenwedstrijd speelt tegen het Haarlemse Rood Wit en op 30 april een ontmoeting heeft met een KNCB-bondsploeg. ten) niet kon handhaven. In de volgende tien beurten werden de rollen door de Spanjaard met onder andere een reeks van 27 volledig omgedraaid: 144-112. Wij nen, die al in het libre en het 47-2 van Galvez had gewonnen en er eigenlijk op uit was hem in alle spelsoorten te ver slaan, vocht nog eenmaal terug met een reeks van 32. Het was echter te laat om Galvez van een zege in veertig beurten af te houden. Doordat Muller, die vier partijen ach ter elkaar moest spelen en dit fysiek niet kon opbrengen in liefst 63 beurten van Aguilera verloor, kwam er meer tekening in de stand: 1. Ceulemans 13 pnt uit 8., 2. Galvez 12-9, 3. Wijnen 9-9, 4. Muller 6-9, 5. Aguilera 4-9. De uitslagen luiden: 71/2 i Muller (WD1.) 240 21 95 11.42 Wijnen (Ned.) 300 21 78 14.28 Aguilera (Spa) 254 16 42 15.87 Ceulemans (Bel.) 300 16 115 18.75 Driebanden Muller Ceulemans Gelvez (Spa.) Aguilera Libre Muller 353 1 353 353.00 Galvez 500 1 500 500.00 (evenaring Europees serierecord en partij - gemiddelde, dat al mede op naam van Galvez stond). Wijnen 500 5 264 100.00 Ceulemans 500 5 200 100.00 Bandstoten Aguilera Muller Galvez Wijnen 32 61 2 0.524 80 61* 9 0.983 60 90 5 0.666 37 90 4 0.401 200 63 24 3.17 179 63 20 2.84 200 40 27 5.00 166 40 39 4.15 MANCHESTER. Dennis Law, de Schotse international van Manchester United, is dinsdag door zjjn club op de transferlijst geplaatst. Manchester United vraagt voor de dertigjarige Law een be drag van 60.000 pond (ruim een half mil joen gulden). Sir Alf Ramsey, coach van het Engelse voetbalelftal heeft Paul Madeley (Leeds United) opgenomen in de selectie van 28 spelers, die naar Mexico gaan om het wereldkampioenschap te verdedigen. Madeley vervangt clubgenoot Paul Rea- ney, die vorige week in een competitiewed strijd een been brak. De bekende Braziliaanse voetballer Tostao zal, zoals het invloedrijke dagblad Journal dos Sports dinsdag meldde, het komende seizoen voor een Marokkaanse club uitkomen. Enige rijke Marokkaanse zakenlieden zouden ter popularisering van de voetbalsport in hun land bereid zijn elke prijs voor de tweede Pele te betalen. Ook zouden zij geïnteresseerd zijn in vijf spelers van Santos, te weten Alberto, Ril- bo, Joel, Lima en Coutinho. AMSTERDAM. Noch de finalist van de wereldkampioenschappen 1969, de Westduitser Eberhard Schoeier, r.oeh de Europese titelhouder Dragutin Surbek hebben zich kunnen plaatsen voor de halve finales van de Europese tafelten niskampioenschappen in Moskou. De als eerste geplaatste verdedigingskunstenaar Schoeier was door de veelheid van par tyen, die hjj had moeten spelen danig uit geput, toen hij in de kwartfinales tegen de Zuidslaviër Istvan Korpa aantrad. De Zuidslaviër, die in de landenwedstrijden verloren had van Frans Schoofs zag slechts weinig van zijn smashes terugge bracht en won in vier games. Surbek, die het gehele toernooi al een weinig indrukwekkende vorm heeft gede monstreerd, was al een ronde eerder uit geschakeld door de 23-jarige Westduitse onderwijzer Wilfried Lieck. Dit alles werkte voornamelijk ten gunste van de Zweedse deelnemers, van wie drie bij de laatste vier kwalificeerden: routinier Hans Alser, oud-Europees kampioen Kjell Johansson en de zeventienjarige Bengtsson. Bert van der Helm, in Moskou nauwkeu rig geobserveerd door de psycholoog drs. Peter Blitz bereikte een hoogtepunt in zijn tot dusver noga] wisselvallige in ternationale carrière. Hij drong door tot de laatste zestien via een overwinning op de nummer 1 van Engeland Chester Ber- nes. De leerling aan de paedagogische academie won gedecideerd met 21-17, 18-21, 21-11, 21-11, Zijn opmars naar de kwartfinales werd gestuit door Eberhard Schoeier. Samen met Bert Schoofs be reikte Van der Helm eveneens de achtste finales van het heren dubbelspel. Hierin werd het Nederlandse duo verslagen door het sterke Zuidslavische duo Karahasevic /Cordas. De grootste verrassing bij de dames was wel de uitschakeling van de Russische kampioene Svetlana Grinberg door het Oostduitse meisje Howestedt. Bij de laatste vier plaatsten zich twee Russinnen, de nationale nummer vier Rita Pogosowa en Soja Rdunova, de Tsjechische Ilona Vostova en de gerou tineerde Roemeense Maria Alexandra. BASKETBAL. Joegoslavië en Bulgarije hebben zich in Neuchatel geplaatst voor de finaleronde van het toernooi om het Europees jeugdkampioenschap basketbal, dat in Athene zal worden gehouden. Voor de prijs van 1 week 1.13) ontvangt u of of of Bon opsturen aan Haarlems Dagblad/IJmuider Courant/Beverwijkse Courant. Antwoordnummer 416, Haarlem. U hoeft geen postzegel te plakken. Dat doen wij voor u. Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor 1.13 op A B C. NAAM ADRES „....«...-.a... .....a a WOONPLAATS n n Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van onze bladen. MÉ, WftT 14 PAT 'WwsiPT VAiJ UCOp.'M BOUUl- Jj AAfJMEMÊI WECK v 'r heet >o x*«s 'kr Mb6 LEie vat Dau ae w wuuetje OF Z3RIE, WEB v«#z VE TA*IE JZ/óe&ï staat ZoMD&R ALOE BAUKE.I L-JETTEM MOETeu ze OOK KcikIiOêkJ lOiUMQO OUT Biec?T UJ/AJ& ew VBtreK vnr U/gTEAJ- M/AJgrë- DAlI Td'ESBeW '"Alt'-

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15