Buitenhaven geen bedreiging voor IJmuidens vissershaven COR OLY COR OLY Provinciale bijdrage NPhO omhoog? Progil-effect tot in Japan Maison Smits presenteerde voorj aars- en zomermode Pastoor Eman naar Den Helder i Bevrijdingsdag in Velsen Iets van U bij? Vrouwelijke keurmeester **1 ;3 weken haarlems dagblad^ Q SwekeniJMUiDER courante S Ds. J. A. Tiemens ten grave gedragen Vrijspraak voor Rotterdamse brandkastkraker Utrechts bezoek in „politiek café Jongetje bekneld Opening „Hiptie-hoek" Lezing over sieepvaart en berging ZOMERZEGELS IN VELSEN Opbrengst reuma-collecte Opvolger van pastoor Wijker m Politieke partijen praten verder over herindeling Demka verkoopt gebouw aan Pacton Marktberichten l3 weken Beverwijkse Courant= IjD DONDERDAG 9 APRIL 1970 IJMUTDER COURANT 5 (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM/IJMUIDEN Tijdens de woensdagavond in Krasna- polsky gehouden jaarvergadering van de Vereniging „De Amsterdamsche Haven" werd aan de leden de gelegenheid geboden vragen te stellen aan ir. J. den Toom, directeur van de Dienst der Havens en Handelsinrichtingen over de ontwikkelingen in de Amsterdamse haven. Eén der aanwezigen opperde het idee de IJmuidense visserij te verplaatsen naar het Balgzand en het vrijkomende territoir van het Staatsvissershavenbedrijf dan te benutten voor de aanleg van een voorhaven of buitenhaven. De heer Den Toom liet duidelijk weten, dat Amsterdam niets ziet in een dergelijk plan. RIJWIELEN VOUWFIETSEN Films voor bejaarden Misrekening T erugslag Nijverheid en Handel (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Het programma voor de herdenking van de vijfentwintigste bevrijdingsdag zal in Velsen des mor gens om negen uur worden ingezet met een beiaardconcert op het caril lon van het stadhuis door beiaardier Hein de Ligt. Het einde daarvan be tekent tevens het sein van aanvang voor de kinderfeesten, die op ver scheidene plaatsen in de gemeente zullen worden gehouden. Bovendien worden de gehele dag door alle plaatselijke muziek- en tamboerkorp sen muzikale wandelingen door Vel sen gemaakt. Een en ander in samen werking met „Het Witte Tejater", dat onder meer zal optreden in het park „Velserbeek", op Plein 1945 en het Canopusplein. ADVERTENTIE Grootste sortering SPORTRIJWIELEN PEUGEOT geheel compleet 129.50 Mooiste sortering KINDERRIJWIELEN Breestraat 108 - Beverwijk (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN De Bethelkerk aan de Zeeweg in IJmuiden was woensdagmiddag bijna te klein om allen te bevatten die de rouwdienst wilden bijwonen, welke vooraf ging aan de begrafenis van dominee J. A. Tiemens, die gedurende meer dan acht tien jaren de Gereformeerde Kerk in IJ muiden als predikant heeft gediend. Na het gezamenlijk zingen van psalm 86, het zevende vers, las dominee W. Dieper- sloot, die de dienst leidde, uit de eerste brief van Paulus aan die van Korinthe het vijfde hoofdstuk, de verzen 50 tot 58. Bij de prediking ging ds. Diepersloot uit van de in de Bijbel steeds weer herhaalde woorden: „De Here is mijn sterkte en mijn psalm"; woorden die ds. Diepersloot als het lied van de overwinning, als het lied van de verlossing betitelde. „Als een trouw dienaar, als een kundig dienaar en als een eerlijk dienaar heeft dominee Tiemens al tijd over die troost van de verlossing ge sproken", aldus dominee Diepersloot, die als zijn overtuiging uitsprak dat dominee Tiemens zelf over de droefenis, over de verslagenheid die zijn plotseling verschei den heeft gewekt zou hebben gezegd: „Zie niet alleen wat de Here neemt, maar zie wat de Here geeft". Na de rouwdienst begaf een zeer lange stoet zich naar de begraafplaats „Duinhof", waar ds. Diepersloot aan de groeve de geloofsbelijdenis uitsprak. HAARLEM Gedeputeerde Staten van Noord Holland zijn bereid de subsidie aan het Noordhollands Philharmonisch Orkest te verhogen met 5 percent tot 50 percent. Dit gebeurt op verzoek van de gemeente Haarlem die een verlaging van haar aan deel in de subsidie voor het N.Ph.O. be pleit heeft. Haarlem betaalt tot nu toe 40 percent en wil daarvan 35 maken. Een eer der verzoek in 1965 is afgewezen, maar GS vinden dat het nu wel kan. Provinciale Staten zullen er over beslissen in de eerst komende vergadering. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De Haarlemse rechtbank heeft vanmorgen een 50-jarige Rotterdam mer vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. De officier van justitie had an derhalf jaar gevangenisstraf geëist. Op ver zoek van de verdediging, die wettig en overtuigend bewijs niet geleverd zag, werd de man op 26 maart na de behandeling van de zaak op vrije voeten gesteld. De Rotterdammer, die békend staat als een meester-brandkastenkraker, zou be trokken zijn geweest bij een grote brand- kastkraak op 4 januari in de gezamenlijke kluis van de N.V. Slagerijen Jan de Boer en het aannemersbedrijf Koelman in Be verwijk. Daarbij werd 57.000 ontvreemd. Via een tip kwam de politie op het spoor van de Rotterdammer in wiens huis 14.000 werd gevonden. De Rotterdamse beweerde dat echter te hebben gewonnen met pokeren en wedden. HEEMSKERK. Het „politiek café" uat vanavond onder auspiciën van de P- in zaal Dam plaats heeft en dat als onderwerp kreeg „automaten of geen automaten" zal ook bijgewoond wor den door leden van het sociologisch insti tuut van de universiteit van Utrecht. Dit bezoek houdt verband met een door de Utrechtenaren ingesteld onderzoek naar politieke café's. de rest van Nederland, omdat men daar niet op zo'n kleine schaal denkt. De weerstand die Progil in de publieke opinie ontmoette verklaarde de heer Den Toom ten dele als een „vertraagd angst complex" naar aanleiding van hetgeen er enkele decennia geleden onder meer in het Ruhrgebied is gepleegd, toen men over veel minder technische mogelijkhe den beschikte om de milieuverontreiniging tegen te gaan. Naar zijn mening leeft de zorg voor de milieuhygiëne bij de industrie voor een groot deel alleen al uit eigen belang thans veel sterker dan de publieke opinie aanneemt. Overigens was de heer Den Toom niet pessimistisch ten aanzien van de indus trievestiging in het Amsterdamse haven gebied. IJMUIDEN. Voor hun werkzaamhe den in de Frans Naereboutstraat in IJmui den hadden enige metselaars op een zandhoop in schuine stand een houten schot geplaatst van ongeveer twee vier kante meter. Door in het zand spelende kinderen begon dit schot te schuiven, waarbij een driejarig jongetje uit de Bloemstraat woensdagmorgen om half twaalf bekneld raakte. Hij werd door de ongevallendienst naar het Antoniuszieken- huis overgebracht, waar een dubbele beenbreuk en een lichte hersenschudding werd geconstateerd. VELSEN. De sectie ontspanning van de federatie „Bejaardenzorg" in Velsen heeft in samenwerking met de afdeling IJmuiden-Driehuis van de Algemene Bond voor Bejaarden voor vrijdag 10 april twee filmvoorstellingen georgani seerd, welke om 14 uur en om 19.30 uur in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan zullen worden gegeven. Vertoond wordt de vrolijke kleurenfilm „Schlag auf Schlag" van de bekende re gisseur Geza von Cziffra. Hij vestigde er de aandacht op, dat in het betrokken gebied, door hem de mid- denpier genoemd, zeker zeventig a tach tig miljoen gulden is geïnvesteerd omdat dat de bebouwing in oud-IJmuiden een ernstige belemmering zou zijn. de Ontwik kelingen in de vissershaven zou men ge heel los moeten zien van de plannen voor een buitenhaven. Wat die buitenhaven betreft bracht de heer Den Toom in herinnering, dat er al minstens sinds vijftig jaren steeds op nieuw plannen voor een buitenhaven op tafel zijn gelegd, steeds echter met ande re beweegredenen (onder meer passa giersaccommodatie, roll-on-roll off-ver- keer, etcetera). De behoefte aan een der gelijke haven was evenwel nooit zo drin gend, omdat tot voor enkele jaren de grootste schepen Amsterdam konden be reiken. Toen Mobil Oil zich aandiende ont stond pas het probleem van de te grote schepen die de aanleg van een buitenha ven volgens de Amsterdamse visie nood zakelijk maakten. De regering legde de plannen evenwel opzij en besloot tot de aanleg van een pijpleiding. De heer Den Toom tekende daarbij aan, dat de ver breding van de havenmond toen in volle uitvoering was en het inpassen van plan nen voor een buitenhaven op dat moment geen eenvoudige zaak en bovendien een vertragende. De verbreding van de ha venmond is aan het einde van de vijftiger jaren ontworpen en toen berekend op de ontvangst van schepen tot 80.000 ton met een ruime reserve. Pas veel later bleek, dat de verbrede havenmond veel grotere schepen zou kunnen ontvangen. De heer Den Toom vertelde, dat men bij de destijds genomen laboratorium proeven moest uitgaan van veronderstel lingen, omdat er nog geen schepen van die grootte in de vaart waren. Achteraf is gebleken, dat men is uitgegaan van on juiste veronderstellingen. De snelheid waarmee de zeer grote schepen een ha ven binnen lopen is in werkelijkheid veel geringer dan men destijds heeft aangeno men. De bestuurbaarheid is veel beter dan men kon veronderstellen. Deze en dergelijke „misrekeningen" hebben er toe geleid, dat zowel Europoort als IJmond veel grotere schepen kan ontvangen dan die van 80.000 tot 100.000 ton tegen aanvankelijk was aangenomen. Maar in het Noordzeekanaal liggen dan als be lemmeringen voor de doorvaart naar Am sterdam, de sluizen en de tunnels. De aan leg van een buitenhaven zou volgens de heer Den Toom kunnen geschieden met een fraktie van de kosten die het ophef fen of het verlagen van de Velsertunnels zou vergen. De buitenhaven zou volgens de directeur van de Amsterdamse Dienst der havens en handelsinrichtingen niet al leen een veel simpeler en goedkoper op lossing zijn, maar als grote factor komt daarbij de tijdwinst. Een buitenhaven zou naar zijn mening in een periode van ongeveer drie jaren kunnen worden ge realiseerd. Verschillende vragen werden woens dagavond ook gesteld over de vestiging van nieuwe industrieën in het Amsterdam se industriegebied langs het Noordzeeka naal. Desgevraagd verklaarde de heer Den Toom dat het afwijzen van Progil door Amsterdam zeker een terugslag heeft gegeven op de ontwikkelingen in dit gebied. „Tot in Japan is bekend, dat Progil werd geweigerd. Het effect daar van is niet alleen in Amsterdam maar ook elders in Nederland merkbaar", aldus de heer Den Toom, die daarmee doelde op het feit dat men in het buitenland geen onderscheid maakt tussen Amsterdam en (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Met twee modeshows voor dames en een speciale tiener- en twenshow heeft Maison Smits aan de Kennemerlaan dinsdag en woensdag laten zien wat volgens de visie van dit modehuis in deze lente en in de komende zomer gedragen zal wor den. Men had speciaal de keuze laten val len op de goedkopere kleding, om aan te tonen dat men voor betrekkelijk weinig geld toch goed gekleed kan gaan. Midi- en maximode was. nog uitzondering, al werden er wel enkele modellen getoond. De shows werden gehouden in het mo dehuis aan de Kennemerlaan, dat daarvoor voldoende groot is. Nadruk werd gelegd op de bruidskleding, van oudsher een specialiteit van dit mode huis. Bruidsboeketten en corsages, steeds weer andere combinaties, waren verzorgd door het bloemenhuis Beatrix, eveneens ge vestigd aan de Kennemerlaan. Als derde Kennemerlaanzaak verleende de kapsalon Jean Pierot medewerking en deze salon maakte van de show gebruik om de mannequins dames uit IJmuiden —steeds met andere, goed gekozen pruik jes de ronde te laten doen. Het effect was frappant. Met de hoeden van Maison Smits gaven de kapsels een verzorgd cachet aan de modeshow. Mogelijk kan ook een schoenen magazijn nog eens medewerking verlenen aan deze shows, want het schoeisel viel soms uit de toon. Woensdagavond werd uitsluitend tiener en twenkleding getoond ,ter gelegenheid van de opening van een tiener- en twen boetiekhoek in de modezaak. Ter gelegen- (Van onze stadsredactie) HAARLEM De Maatschappij voor Nij verheid en Handel, departement Haarlem, houdt op woensdag 22 april om 17.30 uur een bijeenkomst in de Muziekzaal van Brinkmann. Het bestuurslid de heer A. Wijsmuller zal een causerie houden en een film vertonen over het onderwerp „Sieepvaart en ber ging". De nieuwe zomerzegels met een toe slag voor instellingen voor maatschap pelijk en cultureel werk en gezond heidszorg, zijn ook weer verkrijgbaar bij de traditonele stand in het post kantoor aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden, waar zij door leden van de Unie voor Vrouwelijke Vrijwilligers zullen worden verkocht. Het contact adres van het plaatselijk comité is ge vestigd bij mevrouw C. P. J. Anten- Butzelaar, Aagtevonklaan 8, Driehuis. heid van deze opening was onder de meis jes een prijsvraag uitgeschreven, met de bedoeling op deze wijze een naam te vin den voor de boetiek. Prijswinnares werd Annemieke van Sikkelens van de Planeten- weg met „Hiptie-hoek". In de zaak stelde zich woensdagavond een beatband op en de mannequins hipten al springend en dansend op eigentijdse muziek en in eigen tijdse kleding de hiptie-hoek in en uit. Soms fel gekleurde pruiken van Jean Pie rot benadrukten het beoogde effect. De belangstelling voor alle shows was groot en de reacties bewezen dat de keuze van Maison Smits veler instemming had. De onlangs in de gemeente Velsen gehouden collecte ten bate van het reumafonds heeft, ten zuiden van het Noordzeekanaal 7006,28 opgebracht. De resultaten waren Santpoort-Zuid 962,08; Santpoort-Noord ƒ2155,75; Velsen-Zuid 520,25; Driehuis 730,10; IJmuiden-Oost 718,61 en IJmuiden- West 1919,49. (van een medewerker) In de Oud-Katholieke parochies van de IJmond zal zich binnenkort een mutatie voordoen: pastoor W. A. Eman, thans priester in algemene dienst van de Oud- katholieke Kerk van Nederland en deser- vitor van de parochies te Zaandam en Krommenie, is ingaande 1 juli benoemd tot pastoor te Den Helder en tevens als deservitor te Enkhuizen. Pastoor Eman wordt de opvolger van pastoor E. Wijker, die met ingang van de zelfde datum door het episcopaat der Ne derlandse Oud-Katholieke Kerk benoemd is tot pastoor te Amersfoort, werd geboren te Egmond aan Zee op 25 januari 1911, maar verhuisde spoedig naar Castricum, van waaruit hij zijn studie voltooide aan het seminarie te Amersfoort, terwijl zijn ouders toen in IJmuiden woonden. Zijn priesterwijding volgde op 7 maart 1937 door de huidige aartsbisschop mgr. dr. A. Rinkel, waarop hij een week later zijn eerste dienst verrichtte in de Engel- munduskerk te IJmuiden. Pastoor Wijker was achtereenvolgens kapelaan te Egmond aan Zee, tijdens de oorlogsjaren pastoor te Krommenie en van oktober 1945 af pastoor te Aalsmeer. Van 1950 af, dus twintig jaar lang, heeft pas toor Wijker de pastorale zorg van de parochie te Den Helder. Pastoor W. A. Eman woont met zijn ge zin sedert 1968 in IJmuiden in de pastorie aan de Julianakade. Hij werd geboren in 1923 te Sintang op West-Borneo. In 1946 kwam pastoor Eman naar Nederland om aan de Leidse Universiteit theologie te studeren, waarna hij toetrad tot de An glicaanse Kerk. Hij ging daarna als missionaris naar Malakka om hier op 2 november 1957 door de bisschop van Singapore en Maleisië tot priester te worden gewijd. Met zijn vrouw samen werkte hij zes jaar in de tropen en daarna vijf jaar te Epsom in het graafschap Surrey in Engeland. Na deze elf jaren de Anglicaanse Kerk te hebben gediend als priester wenste hij naar Nederland terug te keren. Na overleg met de bisschop van Guildford, tot wiens gebied ook Epsom behoort, en het Neder landse Episcopaat van de Oud-Katholieke Kerk, waartoe mede bijdroeg de volledige kerkelijke gemeenschap der beide Kerken sedert 1931, kwam pastoor Eman met zijn Mejuffrouw Marlies Damen uit Oosterhout mag zich sinds gisteren de eerste en enige gediplomeerde „keurmeesters" voor vee en vlees Des middags om twee uur zal op Plein 1945 een bevrijdingsvlam worden ontsto ken, waarvoor het vuur door een groep estafettelopers van het Nationale Vuur in Wageningen naar Velsen wordt over gebracht. Om drie uur begint in de voormalige PEN-centrale aan de Kanaalstraat een groot popfestival, georganiseerd door de stichting „IJmuidens Jeugd Centrum" en „Intersoos". Tot middernacht wordt hieraan medewerking verleend door de jazz- en beatformation „Ekseption", „Modesty Blaise", „Ginger Ale" en „Am sterdam Rubber". Voorts is er een mr. diskjockey-verkiezing, terwijl de beken de „Wonderland-lichtshow" evenmin ont breekt. De avondfeesten bestaan uit een stijl avond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan, met medewer king van de groep „Amsterdam Rub ber" en het Ann Burton Combo, plus de opvoering van een bevrijdingsspel in de sporthal. Aan dit spel, geschreven door de heren J. H. Verhoog en G. Barbiers, wordt medewerking verleend door de muziekvereniging „Soli Deo Gloria" uit Santpoort, het Velsens Gemengd Koor en het Nederlands mime-theater „Carrou sel", met assistentie van honderden le den van plaatselijke zang-, toneel- en gymnastiekverenigingen, een volksdans groep, de schooljeugd en het Rode Kruis. Tenslotte is er een tienerbal in het buurthuis „De Loods" in Velsen-Noord, een bevrij dings bal in het cultureel cen trum „De Schouw" in Velsen-Noord en een bejaardenfeest in dit deel van de ge meente. Nadere bijzonderheden over de viering van Bevrijdingsdag zullen nog door de Velser Gemeenschap worden be kendgemaakt. De bevrijdingsfeesten worden ingeleid met de vertoning in de Velsense Stads schouwburg van een serie internationa le verzetsfilms, waarmee dinsdag 21 april een aanvang wordt gemaakt met „Mein Kampf" en „Hel van Birma". Het programma luidt verder: donder dag 23 april, „Finest Hours" en „Naakt onder de wolven"; vrijdag 24 april, „Be stemming Auschwitz" en „Carré der Gijzelaars"; zaterdag 25 april, „Brandt Parijs?"; zondag 26 april „Operatie Crossbow" en 4,Gezicht van de oorlog", woensdag 29 april, „Lidice" en „Nacht der generaals"; zaterdag 2 mei. „Het 25ste uur" en „Opmars naar de galg" en zondag 3 mei „Kapo" en „War Game". Voor deze cyclus zullen passe-partouts worden uitgegeven die niet persoonlijk zijn. Ook de houders van het cultureel jongerenpaspoort hebben tegen reductie toegang terwijl de voorstellingen uiter aard eveneens afzónderlijk kunnen wor den bezocht. noemen. Haar opleiding kreeg ze in het openbaar slachthuis in Breda, maar haar examen moest ze gisteren in Haarlem afleggen wat succes voor haar en al haar mannelijke medekandidaten opleverde. Zij gaat nu doorstuderen voor het diploma vleeskeuringsldborante. gezin naar Nederland om zijn plaats te vinden in IJmuiden, waar zijn benoeming volgde tot Oud-Katholiek priesster in al gemene dienst. Verwacht mag worden dat de uitvoering van de beide mutaties in de maand juni zal plaats vinden. Bij de Velsense politie zijn de volgen de voorwerpen als gevonden afgegeven: zwembroek, sleutel, zonnebril, want, kinderarmband, herenbril, balletschoen tje, rokje, etui met drie sleutels, bank biljet, verzekeringsplaatjes voor brom fietsen (DHN-874 en FRP-210), jack, ring, damespolshorloge, ring met twee sleutels, damesportemonnee met inhoud, bontmuts, boodschappentas, paar heren handschoenen, sjaal, twee broekjes, ko nijntje, gymbroek met shirt en schoe nen, ring met zes sleutels, herenschoen, fietssleuteltje, voetbal, portemonnee met inhoud, bedrag aan geld, drie paar schoenen in papieren zak, linker dames handschoen, armband, weekendtas met badmintonrackets, sportkleding en gym schoenen, autoped, jasje, bontje, kinder- bril, hangertje met steen, ceintuur, da mespolshorloge, ring met drie sleutels, sjaal, damesparaplu, damesportemon nee met inhoud, dameshandschoen. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen wor den afgegeven. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Het gesprek tussen de politieke partijen, die in Beverwijk en Heemskerk in de gemeenteraad vertegen woordigd zjjn, heeft gisteravond niet tol definitieve conclusies geleid. Wel is na de besloten bijeenkomst meegedeeld, dat er nog meer gesprekken volgen. Zoals wij gisteren meldden zouden de politieke partijen bijeenkomen om te pra ten over een alternatief voorstel voor de bestuurlijke herindeling in de IJmond. Na afloop is hierover slechts het volgende meegedeeld: „Uitgaande van de zelfstan digheid van de drie gemeenten in de IJmond heeft een eerste oriënterend ge sprek plaatsgehad over mogelijke oplos singen vanuit de gemeenten voor de pro blematiek van de streek". De vergadering vond plaats in het club huis De Magneet, waarbij vertegenwoor digers van alle Heamskerkse politieke partijen aanwezig waren, ook de CPN, die niet in de raad vertegenwoordigd is. Er waren hoofdzakelijk bestuursleden van deze partijen. De enige politieke partij uit Beverwijk die op de uitnodiging had ge reageerd was de KVP, waarvan enkele fractieleden aanwezig waren. Op verzoek van enkele partijen werd nadrukkelijk meegedeeld, dat alle aanwezige politieke partijen zich uitspraken voor de zelfstan digheid van Heemskerk. NIEUWERKERK. Van der Ploegs fabrieken Pacton NV te Nieuwerkerk aan de IJssel heeft van Demka een gebouw met omliggend terrein gekocht. Het be trokken gebouw is gelegen op het terrein Demka-noord. Het is sinds eind 1966 niet meer in gebruik bij Demka. De aankoop geschiedt ten behoeve van Pacton Roland NV te Utrecht. Pacton Roland heeft het voornemen haar bestaand bedrijf aan da Keulsekade te Utrecht over te plaatsen naar het terrein Demka Noord. BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 8 april aan de groenteveiling Kennemerland waren: andijvie 115-134; sla 14-24; spinazie 75-107; breekpeen 7-15; rode kool 48-58; radijs 21-45; prei 52-92; spruiten 88-185; witlof 72-104; was- peen 47-50; uien 72-81. Aan de bloemenveiling 't Centrum gol den op woensdag 8 april voor bloemen de volgende noteringen: amarylles 17-25; anjer 19-34; trosanjer 110-165; anemoon 70-85; anthiruum 135-240; blauwe druif 16-32; chrysant 200-360; fresia 50-250; ger- bera 23-38; hyacint 25; iris 145-210; lelie 75-130; narcis 120-155 narcis koude grond 32-37; orchidee 55-145; roos 32-53; babyroos 16-24; tulp 80-220. Voor de prijs van 1 week 1.13) ontvangt u of of of Bon opsturen aan Haarlems Dagblad/IJmuider Courant/Beverwijkse Courant. Antwoordnummer 416, Haarlem. U hoeft geen postzegel te plakken. Dat doen wij voor u. Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor 1.13 op A B C. NAAM: \A/OONPLAATS •-•••#>• Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van ome bladen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5