Rampen op zee onder de loep Dames HVS verrasten Velsen verkoopt grond voor winkelcentrum met supermarkt C0R0LY C0R0LY ZWANENBURG BROMFIETSEN Boomkorvisser wil tuig niet te gauw laten slippen IJmuiden IN DE IJMOND Beverwijk Heemskerk Jansen trainer van IJmuiden Koersen Nootdorp STOOK MET PETROLEUM CHEVRON RIJWIELEN BROMFIETSEN v. BUGNUM DONDERDAG 9 APRIL 1970 7 Dure stoten Matroos José verdronk VERGELIJK moderne voorraad kwaliteitsbewuste klantenkring Beleid was mis Voor de Inbraak Mistlamp Onder invloed (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Het heeft er woensdag avond even naar uitgezien dat de agenda voor de vergadering van de Velsense gemeenteraad louter uit hamerstukken zou bestaan, tot loco burgemeester H. de Boer als voor zitter punt 13d aan de orde stelde: Verkoop van grond aan de stichting „Centraal Pensioenfonds Stork" in Hengelo. Dit betrof een perceel bouw terrein aan het Zeewijkplein van on geveer 4616 m2, voor de bouw van een supermarkt, diverse winkels en etagewoningen, tegen een prijs van f 920.000. KOLEN - OLIE LEEUWERIKLAAN 35 IJMUIDEN-O - TEL. 1 54 04 City „THE SPLIT", zoals de film „Rififi onder gangsters" oorspronkelijk heet, die van vrijdag- tot en met zondag avond in City zal worden vertoond, kenmerkt zich door meer geweld en een sterker realisme dan voorheen bij dit genre het geval is geweest. Overi gens verloopt „The split" als zoveel andere Rififi-films. Er wordt een per fecte kraak uitgebracht en het werk tot in de puntjes uitgevoerd, maar als het aankomt op het verdelen van de buit gaan menselijke achterdocht en hebzucht een woordje meespreken en loopt alles in het honderd. Stadsschouwburg Kennemer Theater Luxor Extra aanbieding HONDA 3 versnellingen, sportief model 649,— VESPA 379,- Alleen bij Breestraat 108 Beverwijk Cinema Marquette Gelukkig (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het ophalen van de tui gen vermindert de stabiliteit b(j boom- korvissersvaartuigen op gevaarlijke wijze. Bjj gecompliceerde verwikkelingen moet men het tuig maar laten slippen, omdat de gevaren al gauw te groot worden. Zo denkt de Raad voor de Scheepvaart er over. Gecompliceerd waren de verwikkelingen waarin vorig jaar op 22 januari de vissers vaartuigen „Ursa Major" UK 24 en de „Zuiderkruis" HD 17, die in de middag vissende waren op de Noordzee, geraakten. De boomkorkotters raakten met de vistui gen in elkaar. Bij het pogen om de tuigen te klaren in de HD 17 omgeslagen en enige uren later gezonken. Er zijn geen persoon lijke ongelukken bij gebeurd. Beide schepen waren vissende met de korboom. Het zich was 1 tot 2 mijl. De schepen passeerden elkaar op een afstand waarvan de schattingen uiteenlopen van 100 tot 300 meter. Korte tijd daarna bleek dat de netten in elkaar waren gelopen. De Urker heeft, naar het oordeel van de raad, op te korte afstand van de HD 17 gedraaid, met het genoemde gevolg. De raad meent dat de schuld van het in el kaar raken van de netten rust op de schip per van de UK 24. Hem is voor dit feit de bevoegdheid ontnomen om als schipper op zeevissersvaartuigen te varen voor de tijd van een week. Wat het kapsiezen van de HD 17 betreft, kan worden verwezen naar het hierboven vermelde standpunt van de raad. De raad neemt echter niet aan, dat men van een schipper verwachten mag, dat hij spoedig zijn net zal laten slippen (verspe len) of dat hij steeds tijdig beseft in welke gevaarlijke situatie hij geraakt is. Dat de situatie gevaarlijk was, is hier wel geble ken. Maar de raad ziet geen voldoende gronden om de schipper van de HD 17 ernstig te verwijten dat hij onverantwoor delijk zou hebben gehandeld. Tegen hem en de betrokken motordrijver is geen straf uitgesproken. Op 22 januari 1969 heeft het motorschip „Delfborg" f397,33 brt) tijdens de reis van Falmouth naar Plymouth nabij Rame Head, bewesten Plymouth Sound, zuidkust van Engeland, op de rotsen gestoten. Dat heeft de gezagvoerder drie maanden ontzegging gekost. Het stoten van het schip is het gevolg geweest van enige grove nalatigheid in het navigatorische beleid van betrokkene. De overtocht was onvoldoende voorbereid. Hij raadpleegde geen zeemansgids, hield geen rekening met de invloed van de stroom; tijdens de vaart, in de mist, werd geen nauwkeurige gids bijgehouden en het echolood is niet voldoende geraadpleegd. Had hij dit laatste wel gedaan, dan had hij het stoten nog kunnen voorkomen. Toen het dik van mist werd, bleef betrokkene alleen op de brug om alle taken die dien den te worden uitgevoerd zelf te verrich ten. Voort valt te laken dat geen scheeps- verklaring is opgemaakt. De raad hoopt dat betrokkenen van dit ongeval iets heeft geleerd, maar is daar van niet overtuigd. De Spaanse matroos José Falcon San torum is op 18 april van het vorig jaar, tijdens het verrichten van schilderwerk zaamheden buitenboord van het motor schip „Vesta", dat gemeerd lag in het Lon- dense Millwalldock, te water geraakt en verdronken. Het was windstil en niet koud. Voor de werkzaamheden werd een werkvlotje ge bruikt. Het vlotje was samengesteld uit twee lege drums, langs- en dwarsbalken en een houten rooster. Achteraf is gebleken dat de constructie van het vlotje wel het een en ander te wensen overliet. Op een gegeven moment heeft die constructie het begeven en José moet daarbij te water zijn geraakt. Mede door zijn tamelijk dikke kleding en zware laarsen heeft hij zich, zonder zwemvest, niet lang drijvende kun nen houden. Een hem, door een opvarende van een ander schip toegeworpen, redding boei kon hij niet meer grijpen. Hij zonk vrij snel en voordat effectie hulp kon wor den geboden verdronk hij. ADVERTENTIE IEREN-en JQNGENSKLEDÏNG De raad meent dat hier sprake is van een bedrijfsongeval en dat aan de betrokken gezagvoerder geen schuld kan worden verweten: een tuchtrechtelijke correctie komt derhalve niet aan de orde. De raad spreekt zijn ergenis uit met het slachtoffer en zijn deelneming met de na bestaanden. Dit ongeval leert dat de middelen voor werkzaamheden buiten boord vóór het ge- briuk op hun deugdelijkheid dienen te worden onderzocht. Het is voorts aan te bevelen dat iemand binnenboord de op dracht krijgt degene die buitenboord werkt in het oog te houden. Reeds eerder heeft de raad herhaaldelijk aanbevelingen gedaan met betrekking tot het gebruik van zwemvesten en lijflijnen bij werkzaamheden buiten boord. In de handel zijn door de Scheepvaart inspectie goedgekeurde zwemvesten, zeer licht, dun en soepel, zodat ze de bewegin gen van de drager nauwelijks belemmeren. De tweede stuurman van de „Main Lloyd" (9.735 brt) van de Koninklijke Rot terdamse Lloyd mag een maand niet als tweede stuurman op een zeeschip varen. Hij kreeg deze straf van de Raad voor de Scheepvaart naar aanleiding van een aanvaring in het Engels Kanaal op 19 ja nuari van het vorig jaar. De „Main Lloyd" is toen in botsing gekomen met het van de Duitse zeesleper „Fair Play" losgeslagen sloopschip „Jeverland". Er zijn geen per soonlijke ongelukken bij gebeurd. De aanvaring is het gevolg geweest van een aantal tekortkomingen in het door de betrokkene gevoerde navigatorische be leid. De „Jeverland" was een onbemand vaar tuig, dat bij krachtige tot harde west noordwestenwind van zijn sleep was los geslagen en als onmanoeuvreerbaar vaar tuig met verkeerde navigatieverlichting stuurloos voortdreef. Het vaartuig vormde een gevaar voor de scheepvaart. Er was hierover niets via de radio bekend ge maakt. Betrokkene heeft echter het gevaarlijke van de situatie niet tijdig onderkend. Hij dacht uit zijn radarwaarnemingen te mo gen opmaken dat hij te maken had met twee stil liggende vissers- of zeilvaartui- gen. Hij nam zich niet de moeite het radar beeld nog eens goed te observeren en be perkte zich verder tot visuele observatie. Hij meende een klein stil liggend scheepje zo op het oog wel voorlangs op 80 meter afstand te kunnen voorbijvaren en dit was onjuist. De gevolgen bleven dan ook niet uit. HAARLEM. „Als hy iets niet begr^pt komt er iets warms in hem op en in een opwelling slaat hy dan", vertaalde gisteren een tolk de woorden van een 38-jarige Pool voor de Haarlemse politierechter. De man die in Overveen woont had op 20 fe bruari een loketbediende van het postkan toor in Overveen een stomp in z(jn gezicht gegeven en een dag later de met het on derzoek belaste politieman op dezelfde ma nier behandeld. „Ik kan niet tegen politie" verklaarde de man, wat de politierechter de opmerking ontlokte dat een ambtenaar toch geen po litieman is. De PTT'er had hem echter te gengewerkt toen hij iets kwam afhalen, vond de Pool. Het was niet de eerste keer dat de man voor dit feit terecht stond. Eer der was hij tot een geldboete en een voor waardelijke straf veroordeeld en bij die gelegenheid was hij ook nog zijn tolk in de rechtszaal aangevlogen. Op grond hiervan vond de officier van justitie een vrijheidsstraf op zijn plaats en eiste drie weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De rechter maakte daar twee weken van. Een geldboete van 150 (subsidiair 30 dagen hechtenis) eiste de officier tegen een 29-jarige inwoner van Haarlem, die de vrouw van zijn vroegere werkgever had beledigd. De ruzie draaide om vakantiebonnen die de man nog tegoed had. In september vo rig jaar kwam hij die bij zijn vroegere baas in Heemstede halen. De bonnen kreeg hij niet, volgens hem omdat men ze hem ont hield, volgens de vróuw van zijn werkgever omdat haar man niet thuis was en zij ze niet kon geven, „maar hij had ze te goed" verklaarde ze. Volgens de vrouw had hij haar al diverse malen opgebeld en haar bedreigd met een mes. Op de bewuste dag in sentember had hij haar uitgescholden in allerlei minder vleiende termen, tot ze hem met een natte handdoek de deur had uit geslagen. „Hij zette z'n voet tussen de deur en ik wilde hem weg hebben. Omdat ik net m'n haar aan het wassen was, heb ik hem toen op z'n been geslagen met de hand doek". De verdachte ontkende zowel het bellen („dat kunnen wel familieleden van me zijn geweest die Ook bonnen moesten hebben"), als het schelden. De rechter legde hem een boete van 100, subsidiair 20 dagen hechtenis op. „En m'n vakantiebonnen?" vroeg verdachte. „Ik kan ze niet voor u halen," zei de rech ter, „maar er zijn wegen genoeg om ze te krijgen." In augustus van het vorige jaar stalen vier mannen drie uit Amsterdam en één uit Zwanenburg, in Beverwijk drank bij de firma E. Veen, waar ze in de omgeving werkzaam waren. De verdediging vroeg tijdens de zitting eind december om voor lichtingsrapporten en de zaak werd aange houden. Op grond van deze rapporten, die voor de verdachten gunstig uitvielen, kwam de officier tot een aanzienlijk lagere eis. Twee van hen kregen een geldboete van 500 of 50 dagen hechtenis, plus drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De anderen kregen een geld boete van 250 subsidiair 25 dagen hechte nis, met 6 weken voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar voor heling en me deplichtigheid. Beide verdedigers, de heren Stokvis en Van den Beid, vonden de voor waardelijke straffen overbodig. De rechter vonniste conform de eis van de officier. Een 20-jarige jongeman uit Heemskerk had op 8 januari in Velsen een mistlamp uit een auto gestolen. Later had hij de lamp, toen de eigenaar ontdekte wie de lamp gestolen had, teruggegeven. De offi cier vond het een „misselijke" diefstal, vooral omdat men nu eenmaal gedwon gen wordt zijn auto op straat te parkeren. Hij eiste 150,—, subsidiair 30 dagen, twee weken voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar, ook al omdat de jongeman al eerder veroordeeld was. De raadsman bepleitte een voorwaar delijke straf omdat een geldboete voor de jongen grote moeilijkheden mee zou brengen". Hij zit in dienst en moet leven van zijn soldij. Van thuis krijgt hij geen geld meer, van zijn schoonouders waar hij inwoonde evenmin en bovendien heeft hij een uiterst spaarzame verloofde". De rechter zag in dit laatste alleen maar een voordeel en legde de soldaat een geldboe te van 100 op, subsidiair 20 dagen hech tenis, twee weken voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. Volmondig gaf een 23-jarige Duitser, werkzaam in Beverwijk toe op 20 januari onder invloed te hebben gereden in de Meidoornstraat in Beverwijk en daarbij een fiets te hebben meegesleurd. „Als ik ook maar iets had geweten van wat ik deed had ik niet gereden" zei hij. Zijn raadsvrouwe voerde aan dat zijn zware dronkenschap eerder als verzach tende omstandigheid moest worden ge zien evenals het feit dat hij zijn twee vrienden wilde tonen dat hij óók kon drinken. De officier eiste drie weken gevangenis straf en anderhalf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De rechter maakte daar drie weken en een jaar ontzegging van. Twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid luidde de eis tegen een 45-jarige inwo ner van Zandvoort die op 29 december vorig jaar onder invloed van vijf glazen .•ognac over de Boulevard in Zandvoort had gereden. De rechter vonniste conform de eis. Een 37-jarige inwoner van Velsen die op 14 februari onder invloed had gereden in de Breestraat in Beverwijk (promillia- ge 2,15) kreeg eveneens twee weken ge vangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. De dames van HVS hebben gisteravond in de Kennemer Sporthal voor een verrassend resultaat gezorgd door „de Kennemers" met 3-2 te verslaan. In een bijzonder spannende en enerverende wedstrijd toonde HVS zich als team een grotere eenheid dan de Be- verwijkse formatie. Met 15-10, 2-15, 15-12, 9-15 en 15-6 behaalde de Haarlemse da mes een verdiende 3-2 zege na een an derhalf uur durende strijd. Het Hoornse TOG was zowel met de dames- als met de herenploeg naar Haar lem gekomen. De dames traden aan tegen de reserve-ploeg van die Raeckse. Dit team dat de laatste tijd goed draait had met de Hoornse dames geen enkele moeite. De Haarlemse aanval was bij zonder doeltreffend en voor TOG moei lijk af te blokken. De setstanden in deze ontmoeting waren: 15-8, 15-6 en 15-10. De heren van TOG deden het beter. Met 3-0 wonnen zij van het slecht geor ganiseerd spelende Alliance 22. De groen-zwarten bleven ver onder hun kun nen en maakte enorm v eel net-fouten wat hun vele punten kostten. Met 15-10, 15-10 en 15-13 ging de overwinning naar de Hoornaren. In de eerste klas heren zorgde Allian ce 2 voor een grote sensatie door het op de tweede plaats staande PSVH met 3-1 te kloppen. De Alliance-ploeg speelde vooral taktisch een bijzonder knappe partij en wist hierdoor het ritme bij de politiemensen te verstoren. Door deze overwinning is Alliance helemaal uit de degradatie-zorgen. In dezelfde klas maakte lijstaanvoer der OVRA 3 geen fout in de wedstrijd te gen FES al moest het 1 set prijsgeven. De uitslag was dus 3-1 voor OVRA 3, dat zich door de nederlaag van PSVH al bij na kampioen mag noemen. In de tweede klas heren moesten alle drie de koplopers spelen. Niemand maak te een misstap, zodat OVRA 5, Alliance 3 en WIK gebroedelijk met evenveel pun ten aan de leiding staan. Bij de dames behaalde HBC een ver diende overwinning op GIOS 2 terwijl JBS een knappe zege op FES boekte. In de districtsklasse verloor HVS 3, dat erg wisselvallig speelt met 3-0 van Oradi. De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden luiden: Heren: Alliance 2PSVH 3-1, Allian ce 3—GIOS 2 3-1, PSVH 2—OVRA 5 1-3, VCM—HBC 3-1, DSOB—HSVC 4 3-0, Ra pid—de Blinkert 2-2, WIK—FES 2 3-0, FES—OVRA 3 1-3. Dit voorstel verwierf onmiddellijk de goedkeuring van de heer Van Os van den Abeel en (P.v.d.A.) omdat het volgens spreker hoog tijd is geworden voor Zeewijk voorzieningen te treffen. Bovendien leek het hem niet eenvoudig te zijn geweest gegadigden voor een der gelijk project te interesseren, zodat de heer Van Ós hoopte dat men hier in snel tempo aan het werk zal gaan. Minder enthousiast voor deze plannen was de heer Kruisman (C.P.N.) waar bij hij betoogde dat Velsen niet over zo veel bouwgrond meer beschikt. Het leek ADVERTENTIE ESJ films DE OVERVAL is ditmaal gericht op de kassa's van het stadion in Los Angelos, waar een uitverkocht huis voor een aan zienlijke buit heeft gezorgd. Initiatiefne mer is McClain (Jim Brown), die eerst op originele wijze z(jn eventuele helpers op hun bruikbaarheid test, om de fantas tische diefstal vervolgens tot in de fines ses te leiden. De oorzaken van het misluk ken van deze onderneming kunnen moei lijk in enkele woorden worden aange geven en bovendien zijn zij geheel voor de spanning van het verhaal verantwoor delijk. Tenslotte is er een verrassende ont knoping en zoals reeds vastgesteld veel harde actie, hetgeen in totaal een op windende en sensationele misdaadfilm ten gevolge heeft gehad, door Gordon Fle- myng bekwaam geregisseerd. VERVOLGENS DRAAIT hier tot en met woensdagavond „Cowboy Gannon", een „re-make" van „Man without a star", die eens door King Vidor tot een klassieke western werd gemaakt. Het gaat in deze film om de belevenissen van twee in leef tijd verschillende pioniers die naar het westen trekken, de jonge Jess en de oude re Gannon. Hun avonturen resulteren in een echte western voor de liefhebbers, dus rauw en romantisch. De speciale voor stelling van hedenavond is dan verder ge wijd aan een reprise van „Triple cross", de ongelooflijke geschiedenis van Eddie Chapman, de drievoudige spion. Tenslotte een nieuwe portie sensatie voor de mati nee van zondag, geserveerd door „Duivels- gevaar", met als inhoud de operaties van Diabolik, een ongrijpbare avonturier en bankrover. OOK FINLAND blijkt een woordje te willen meespreken bij het vervaardigen van zogenoemde „erotische" films, met als gevolg Martin Jarvinnen en Elli Castren in „Karleken Börjar pa Morgonnatten", thans in Nederland uitgebracht onder de meer begrijpelijke titel „Een zomer vol liefde". Het zijn de liefdesavonturen van de zojuist uit de militaire dienst ontslagen soldaat Erkki, die zijn herwonnen vrijheid dankbaar benut om een aantal vroegere vriendinnetjes te gaan opzoeken. Vandaar wellicht een der slogans van de impor teur: „In Finland, waar de zomer kort en de liefde heftig is". De film wordt zater dag- en zondagavond in de Stadsschouw burg vertoond, in de matinee van zondag afgewisseld door „Buga Bunny Festival", een serie doldwaze tekenfilms voor jong en oud. ONDER TOEZICHT van Walt Disney is met „The love bug" een kluchtige film ontstaan over een pratend en denkend autootje. Vandaar dat het publiek in dit theater van donderdag- tot en met woens dagavond kan worden geconfronteerd met een vrolijk en snel van plaats van hande ling wisselend gegeven. Voorts met een uitbundig komische rol van Buddy Hac- kett als Tennessee Steinmetz, de toege wijde verzorger van Herbie, zoals het wa gentje wordt genoemd dat kan praten en moet meedoen aan een echte autorace. De nachtvoorstellingen van vrijdag en zater dag hebben voor het publiek respectieve lijk de western „De code van de colt" en de met de verborgen camera gemaakte re portage „Mondo freudo" in petto. DE AANTREKKELIJKE Duitse titel van „De sex-detective" luidt „Graf Porno und seine Madchen", een klucht over een ADVERTENTIE Een scène uit de opwindende bank roversfilm „Rififi onder gangsters", die van vrijdag tot en met zondag in City zal worden vertoond. schuchtere detective die wraak wil ne men op de man, die hem eens zijn meisje heeft afgenomen. Hij komt daarbij tot de verrassende ontdekking dat deze concur rent in de liefde niemand anders is dan de beruchte schurk graaf Porno. Uiter aard geraakt de onschuldige jongeling prompt in allerlei compromitterende situ aties, onder andere in een meisjeskost school, hetgeen aanleiding werd tot veel dikke Duitse dubbelzinnigheden. Deze pi kante klucht draait hier van zondag- tot en met woensdagavond, van donderdag tot en met zaterdagavond voorafgegaan door „Als het bloed kookt", met de twee topsterren Gina Lollobrigida en Frank Sinatra in de hoofdrollen. Het verhaal speelt zich af in Birma, tijdens de kritieke jaren van de tweede wereldoorlog, waar kapitein Torn Reynolds (Frank Sinatra) bovendien een verbeten strijd moet vech ten voor de liefde van een ongenaakbare vrouw. En zij is natuurlijk niemand an ders dan Gina Lollobrigida. Dit week- programma wordt dan in de matinee van zondag weer afgerond met de western „Terugkeer van de wreker", wiens wraak uit gloeiend lood bestaat. DE BEROEMDE musical „Funny girl" met Barbra Streisand wordt nu van don derdag- tot en met dinsdagavond in dit Heemskerkse theater vertoond. Zoals be kend berust het scenario op de biografie van Fanny Brice, een van de „Ziegfeid Follies", die het uitgaansleven in New York in de eerste decennia van de twin tigste eeuw beheersten. Het optreden van Barbra Streisand in deze film is ervoor verantwoordelijk geweest, dat „Funny girl" ver uitstijgt boven een vergelijkbare musical als „Star" met July Andrews. De vertoningen van „Funny girl" worden in de matinees van zondag achtereenvolgens afgewisseld door „Tarzan in New York" en „De rode baret". hem dus in de eerste plaats van belang dat hier betaalbare woningen zullen ver rijzen, hetgeen hy echter enigszins meen de te moeten betwijfelen, omdat bij een pensioenfonds immers het maken van winst wordt beoogd. Vandaar dat de heer Kruisman wenste te worden geïnformeerd, over de te verwachten huurprijs, evenals hij wilde weten hoeveel woningzoekenden in Velsen straks door deze huizen van de wachtlijst kunnen worden afgevoerd. De heer Roosendaal (Prot.-Chr) stelde zich minder kritisch tegen het voorstel op, zodat hij zich beperkte tot het vragen van aandacht voor vergader ruimte in Zeewijk en een dependance van de gemeentelijke bibliotheek. Zonder meer voldaan was de heer Schotman (V.V.D.) waarna de heer Zuurbier (P.P.R.) nog vroeg of het college door middel van een bepaalde vorm van in spraak een onderzoek naar de behoeften in Zeewijk heeft ingesteld. In zijn antwoord gaf wethouder Ocke- 1 o e n te kennen dat het college bijzonder gelukkig is met deze gegadigde, omdat op deze wijze het Zeewijkplan als een ge heel kan worden afgebouwd. Daarbij kan ongeveer 500 m2 in principe worden be stemd voor sociaal-culturele doeleinden, terwijl een dependance van de bibliotheek hier eveneens tot de mogelijkheden be hoort. En wat de opmerking van de heer Kruisman betreft vestigde de wethouder er de aandacht op dat Velsen nu voorna melijk is aangewezen op premiebouw, zo dat het niet zo eenvoudig meer wordt hier voor beleggers te vinden. Toch was hij er van overtuigd dat hier voor deze tijd rela tief goedkope huizen zullen verrijzen, waarmee ongetwijfeld ook mensen op de wachtlijst kunnen worden geholpen. Ook de doorstroming zal hiermee immers weer worden bevorderd. Tenslotte verzekerde de wethouder de heer Zuurbier, dat de inspraak door het college, waar dit mo gelijk is steeds wordt toegepast. De heer Kruisman (C.P.N.) was er echter allerminst van overtuigd dat hier inderdaad betaalbare woningen zullen ko men, zodat hij zijn fractie als tegenstem mers meldde. Om de bekende redenen stelde ook de P.S.P. zich daarnaast nog op, zodat het voorstel met een grote meerderheid werd aangenomen. En na dat de raad zich tenslotte unaniem ac- coord had verklaard met de benoeming van de heer B. Costers tot hoofd van de Duin en Denneschool in IJmuiden, kon men deze avond eens vroeg naar huis. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Als nieuwe trainer heeft het in de tweede klas zaterdagvoetval spelende IJmuiden de vroegere Storm vogels-speler Han Jansen aangetrokken. Hij volgt daarmee Spaans op, die zes jaar lang trainer was van IJmuiden en pro motie naar de tweede klas meemaakte, maar het trainerschap niet meer kan combineren met zijn werkzaamheden. Han Jansen was dit seizoen als trainer op non actief en eerder als zodanig werk zaam bij het Haarlemse TYBB. Omdat IJmuiden voor de competitie vrijaf is, speelt hef zaterdag op het veld van Wa terloo een vriendschappelijke partij voet bal tegen de aloude tegenstander Kenne- merland uit Haarlem. De wedstrijd be gint al om twaalf uur. Door de promotie van IJmuiden, ontmoeten zij elkaar niet meer in competitieverband. Beide elftal len vervullen momenteel in hun klas de rol van hekkesluiter. ADVERTEN1 IE Planetenweg 40 IJmuiden TeL 15290 NOOTDORP. Full Time gereden door Ed Schwarz heeft tijdens gisteravond gehouden draverijen te Nootdorp de Voerendaalprijs over een afstand van 2000 meter gewonnen. De overige uitslagen waren. Vlieiandprijs, afstand 2380 m: 1. Idonno Six (A. G. Heskes) 3.44,2 1.34,2, 2. Irma van Doubie 3. Honnete. Toto winn. 13.0, pl. 1.10, 1.20, 1.10, gekopp. 6.50 cov. 6.80, trio 35.60. Voerendaalprijs, afstand 2000 m: 1. Full Time (E. Schwarz) 2.53,6, 1.26,8, 2. Gay Areta, 3. Guusta H. Toto winn. 8.70, pi. 4.70, 1.40, gekopp 11.10 cov. 2.90. Vlissingenprijs, afstand 2000 m met autostart' I. Hidda Dear (G. W. v. Eykelenborg) 2.56,8. 1.28,4, 2. Flits, 3. Happy Chestnut. Toto winn 5.40, pl. 4 80, 3.20, gekopp. 9.80, cov. 4.90, trio 148.70. Vriesprijs, afstand 2380 m: 1. Estha Betroona (J. Wagenaar jr.) 3.22. 1.24,9, 2 Dyveke D. 3. Diogen. Toto winn. 4.60. pl. 1.80, 1.30, 1.20, gekopp. 4.40, cov. 3.20. Vordenprijs, afstand 2000 m: 1. Gento BM (G. L. J. Kleijweg) 2.53, 1.26,5, 2. Gea Volam, 3. Eg- bert. Toto winn. 7.60, pl. 2.20, 1.90, 6.80. gekopp 20.70, cov. 4.80, trio 374.60 Voorburgprijs, afstand 2000 m: 1. Funny Guy (H. J. W. Grift) 2.57,5, 1.28,8, 2. Faxila J„ 1 Flossie. Toto winn. 5.10, pl. 2, 1.70, 2.50, gekopp. 6 20 cov. 4.60 Vreeswijkprijs, afstand 2020 m: 1. Emma Quichotte (M. L. v. d. Togt) 2.53, 1.24,8, 3. Fa- biola Norton. 3. Dumas Z. Toto winn. 2.10, pl. 1.30, 1.40, i.40, gekopp 2.40 cov. 2.50, trio 30.70. Volendamprijs, afstan 2040 m: 1. Gracia Pe terhof (P. Vogelaar) 2.57,8 1.27,2, 2. Hilda Dunst. 3 Endurance Toto winn. 4.30, pl. 2.80, 2.10. gekopp. 5.70. cov. 4.70. Totalisator-omzet 109.404,50.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7