HUIS TER HAGEN" Bejaardencentrum in Driehuis kreeg historische naam Realisering vertraagd Zang- en muziekfestival in Beverwijk werd succes KINDERDAGVERBLIJF BIJ CONFECTIE-ATELIER Seth Gaaikema maandag in Velser Schouwburg Trawler „Deining" van vissersvloot afgevoerd Akrides moeizaam langs HOC VERENIGINGSNIEUWS BIT DE IJMOND NKV legt basis van vrijetijdsbesteding Gewonde en zware materiële schade Bijzondere aanvoer van haring op vrijdagmarkt ZATERDAG 11 APRIL 1970 IJMUIDER COURANT 11 :"v' '\v- Fré Meis voor C.P.N. Velsen-IJ muiden Velsen-N oord Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS. Het verzorgingshuis voor bejaarden van de Stichting Ka tholiek Bejaarden Centrum Kenne- merland, dat in aanbouw is aan de verlengde Van Lenneplaan in Drie huis, heeft de naam „Huis ter Hagen" gekregen. Eén der initiatiefnemers tot de bouw, de heer F. J. A. Strijbosch, heeft vrijdagmiddag een reliëf in steen onthuld, waarin de beeldhou wer Peter Roovers de naam heeft ge grift tegen een achtergrond van drie stilistisch uitgebeelde huizen. Vroeger hebben in de nabijheid van de bouwplaats namelijk drie bekende landhuizen gestaan, waaraan de naam Driehuis is ontleend. Eén der huizen droeg de naam „Huis ter Hagen"; een tweede „Huis te Velsen" en het derde „Huis te Wis sen". De familienaam Hagen vindt men ook terug in Hagelingerweg en in Hageveld. WEEKABONNEMENTEN TWEEDE AVOND BRACHT GOEDE MUZIEK Uitstekende Harmonie Goede koorklank Vicieuze cirkel moet doorbroken worden^ Kort IJmondnieuws Virtuoos ensemble "W (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op de begroting voor 1970 van de Heemskerkse afdeling van het NKV is een bedrag van 750,uitgetrok ken als start voor de realisatie van een vrjjetijds-centrum in een grote schuur ach ter een oude boerderij in de nabijheid van De Vluchtheuvel aan de Maerten van Heemskerckstraat. In dit vrijetijdscentrum, dat in samen werking met het Heemskerks Overlegor gaan Vakbonden tot stand zal komen, is in eerste instantie gemikt op auto- en brom- fietsbezitters om in hun vrije uren rustig te kunnen sleutelen. In de toekomst wordt ook nog gedacht aan andere mogelijkheden. De langdurige behandeling van de be groting en het financieel overzicht was op een bepaald ogenblik nog aanleiding voor voorzitter F. J. Veraart om van de open bare algemene ledenvergadering voor eni ge tijd een besloten bijeenkomst te maken. Hij deed dit op verzoek van een van de leden, die klaarblijkelijk een gewichtige mededeling had te doen. De begroting sloot overigens met een tekort van 915,11. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De bekende Groningse CPN-leider Fré Meis spreekt vrijdagavond in het vrijetijdscentrum De Slof over het onderwerp „Loonstrijd en loonpolitiek" tij dens een openbare vergadering van de afdeling Beverwijk van de Communis tische Partij van Nederland. Het begint bm acht uur. ZATERDAG 11 APRIL Sporthal Zeewijk, IJmuiden; tot 18 u. basketball-competitie (jeugd). Velserbad, Briniostraat te IJmuiden, 20.45-22 u. VZV-polötraining heren en jongens-jeugdteam of polowedstrijden. ZONDAG 12 APRIL Velserbad, Briniostraat, open van 10.30 tot 12, 13.15 tot 14.45 en 15 tot 16.30 uur, voor gemengd zwemmen. Velser Zwem vereniging: 8-9 u. training wedstrijd- ploeg, 9-9.45 u. elementair zwemonder- richt. 9.45-10.30 u. polotraining. MAANDAG 13 APRIL De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den., bejaardensoos, meisjesclub, tiener groep, volksdansen voor jong en oud. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.15 tot 20.45 u. bibliotheek en inlichtin gencentrum van de Ned. Vereniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wil- lemsbeekweg 96, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19-21 u.; filiaal Venusstraat 15, IJmui den, 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; filiaal Vel- sen-Noord, Banjaertstraat 13, 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal „Spaarnberg", Wüs- telaan 79, Santpoort-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen IJmuiden, 19.45 u. Bridge-centrum De Jump. ZATERDAG 11 APRIL De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 20 u. dansen. ZONDAG 12 APRIL De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 11 u jeugdkaffee (vanaf 13 jaar), 14.30 en 19.30 u. dansen (vanaf 15 jaar). MAANDAG 13 APRIL Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13. Geopend van 14-17 en 19- 21 u. Handenarbeidcentrum. Schulpweg 560. Geopend van 9-12, 14-17 en 19-22 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 16.15 u. kinderclubs (2-7 jaar), 19 u. muziek- en gitaarlessen (beginners), 21.15 u. mu ziekles (gevorderden), jeugdkaffee: 15 u. vanaf 13 jaar, 18.45-20 u. vanaf 13 jaar 18.45-22 uur. 18 u, Wee- ZATERDAG 11 APRIL Café Sport, Kerkstraat. Tot «chaaksociëteit door schaakclub nink. 't Zwanenest, Dommelsingel 4a, 20 uur «pedaal programma voor de jeugd van af 17 jaar. De Slof, Raamveld 2. 19 u. sociëteit. De Kelder, Hilbersplein. 20 u. disco theek. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. 15.30 u. zwem- en waterpolotraining. ZONDAG 12 APRIL De Slof, Raamveld 2. 14 u. dansen, 19 u. sociëteit. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 9-10.15 en 10.45-12 u. MAANDAG 13 APRIL Statenhuis, Velserweg 12. 14 u. cursus beweging. Bejaardenpaviljoen Westerhout, Wes terhoutplein 5a. 14 u. handwerken, Kleine Akademie, Hoflanderweg 104. 20 u. pottenbakken. Huize Scheybeeck. Velserweg 2. 19.30 u. spreekuur Beverwijkse Sportraad. Harmoniegebouw, Groenelaan 72. 20 u repetitie Beverwijkse Harmoniekapel. Het Groene Huis, Raamveld. 16 u. jon gensclubs (10-11 jaar), ballet meisjes 7 9 jaar), 16.30 u. kookcurcus (jeugd van af 12 jaar), 17.15 u. ballet (meisjes 10-13 jaar). 19.30 u. modern ballet (jongeren vanaf 14 jaar). Het stichtingsbestuur, dat zich voor his torische gegevens wendde tot de heer H. J. Calkoen, die veel over Velsens geschie denis heeft gepubliceerd, heeft nog even getwijfeld of de bouwplaats niet dichter heeft gelegen bij „De Papenburg", maar dat vond men niet zo'n geschikte naam voor het rooms-katholieke verzorgingste huis. Reeds in 1961 zijn er plannen gemaakt voor de bouw van een verzorgingstehuis en in 1963 zocht men naar een geschikt terrein, dat in 1965 is gekocht, waarbij men veel medewerking ondervond van de toenmalige wethouder van openbare wer ken, de heer Verbeek. Daarna moesten de plannen velerlei instanties passeren, maar dankzij de krachtige medewerking van het gemeentelijk apparaat en van de huidige wethouder van openbare werken, de heer C. Ockeloen, kon de bouw in 1969 starten. De kosten van bouw en inrichting bedra gen circa 65 miljoen. De voorzitter van het stichtingsbestuur, mr. A. N. Helsloot, die dit alles memo reerde tijdens een bijeenkomst in de ta veerne van „Beeckestijn" na afloop van de onthullingsplechtigheid, bracht dank voor de medewerking, maar wilde niet verhelen dat de realisering van de plan nen ernstig is vertraagd door het niet op elkaar afgestemd zijn van het beleid van verschillende ambtelijke instanties. Een der initiatiefnemers tot de bouw de heer F. J. A. Strijbosch, onthulde de naam die door beeldhouwer Peter Roovers in een reliëfsteen is verwerkt. „Deze vertragingen hebben geleid tot een verlies van zeker twee jaren met als gevolg een stijging van de bouwprijs met circa vijfentwintig percent", aldus de heer Helsloot, die vervolgde: „Maar thans zijn wij gekomen op een moment dat wij met vreugde de voltooiing van deze grote woongelegenheid voor oudere mensen met de nodige centrale voorzieningen in de zomer van 1971 tegemoet kunnen zien. Onder deze voorzieningen behoort de mo gelijkheid om gebruik te maken van de in het huis te bouwen kapel. In dit woon complex zal gestreefd worden naar de meest moderne vorm van begeleiding van de oudere mensen, die aanvullende ver zorging nodig hebben. Met name zal het bestuur streven naar een benadrukken van de zelfstandigheid van de bewoners". De onthulling van het naamreliëf werd onder meer bijgewoond door het voltallige college van burgemeester en wethouders door rooms-katholieke autoriteiten en door vertegenwoordigers van de stichtingen en instanties die zich in deze omgeving op het terrein van de bejaardenzorg bewegen. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE BEVERWIJK. De tweede avond van het Zang en Muziek Festival 1970 in de Vredevorstkerk werd geopend door wet houder A. J. Hermes. Hij bracht dank aan alle medewerkers die het Festival tot een succes hebben gemaakt en sprak de hoop uit dat dit cultureel gebeuren zal uitgroeien tot een jaarlijkse traditie. De Hoogoven Harmonie begon het con cert met de Ouverture „Phèdre" van Mas senet. Dit werk stelt zeer hoge eisen aan de technische bekwaamheden van een or kest, maar het spreekt bijna vanzelf dat de vaardige blazers het er glansrijk af brachten. De solo-passages van de fluitist en van de solo-clarinettist dwongen ieders bewondering af. De messcherpe staccato akkoorden van het koper maakten diepe indruk en verhoogden het dramatische ef fect van het recitativo. De „Paso Cabaïo" van Kees Valk werd met echte Spaanse vurigheid gespeeld. De ritmische strakheid werd bekwaam vol gehouden, maar wat vooral opviel was het zingende pianissimo van de tuba's. De beste eigenschap van dit orkest is de on voorwaardelijke gehoorzaamheid aan de strakke, maar ook zeer muzikale leiding n hun dirigent Willem Steyn. Het Beverwij ks Gemengd Koor „Zang en Vriendschap" onder leiding van Thijs Kramer kwam met „Brahma" uit de Pa relvissers van Georges Bizet, gevolgd door „The Land of Hope and Glory" van Ed ward Elgar. Beide werken werden goed gezongen. De statige en massale koorklank (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In september wordt in de Bloksteeg een kinderdagverblijf ge opend, dat tot stand is gekomen op initia tief van Pillers Confectie-atelier, doch dat is overgedragen aan de Alexanderstich- ting. De Alexanderstichting beijvert zich al jaren voor het stichten van een kinder dagverblijf in grootse opzet voor Bever wijk en Heemskerk, waarbij vooral ge dacht wordt aan kinderen die hier kunnen worden ondergebracht op sociaal-medi sche indicatie. Het plan verkeert nog in een voorbereidend stadium. Wel zal wel licht in Heemskerk op korte termijn een zogenaamde ochtendspeelzaal tot stand kunnen komen. Het atelier kampt met een groot per soneelstekort. Er zijn minstens vijftien dames nodig om de continuïteit van de Beverwijkse vestiging van dit Amster damse bedrijf te waarborgen, maar men kan wel tweemaal zoveel werknemers plaatsen. Het bedrijf zit sedert december 1968 in de Bloksteeg, waar dames japonnen worden vervaardigd. „Om een verantwoorde opzet te krijgen heeft het atelier de Alexanderstichting O V ,v (Van een medewerker) IJMUIDEN Deze week is de Katwjjk- se trawler KW 8 „Deining" van de vis sersvloot afgevoerd. Het schip was eigen dom van „Meerburgs Noordzeevisserij en Haringexport" in Katwijk aan Zee en werd omstreeks mei 1956 in de vaart ge bracht. De trawler was in Amerika ge bouwd en werd door de Amerikaanse regering na de tweede wereldoorlog ter beschikking gesteld aan de in Bremers- haven nieuw opgerichte Gemeinwirtschaft- iiche Hochseefischerei. De Amerikaanse naam „Swell" bleef evenwel gehandhaafd, zodat alleen het visserijmerk BX 569 op de boeg werd geschilderd. Nadat de Duitsers weer vergunning had den verkregen voor het zelf bouwen van trawlers, kwam de „Swell" in de ver drukking, om uiteindelijk als overcompleet uit de vaart te worden genomen. Vervol gens werd het door de Katwijkse rederij in eigendom verkregen, waarbij de oor spronkelijke naam in „Deining" werd ge wijzigd. Hiermee is dan de laatste uit Amerika afkomstige trawler uit de Nederlandse vissersvloot verdwenen. De andere twee uit Amerika afkomstige trawlers waren eenmaal het eigendom van de visserij- maatschappij „Medan en Batavia" en kon den reeds in 1946 en 1947 weer aan de visserij gaan deelnemen. De schepen zijn later naar Amerika terugverkocht. De „Deining", die op zijn laatste reis met een hevige brand in het achterschip te kampen heeft gehad, die door de be manning overigens met eigen middelen werd geblust, is het kennelijk niet meer waard geweest te worden opgeknapt. Het schip zal aldus door een sloperij in Lek- kerkerk onder handen worden genomen, waarvoor het inmiddels, getrokken door de Scheveninger havensleper „Eurotrip", naar zijn laatste bestemming is vertrok ken. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De bekende Nederlandse cabaretier Seth Gaaikema. wiens toen reeds bestaande populariteit door zijn overal uitbundig gezongen carnavalslied „Wat een spreker is die man!" onmid dellijk nog werd verdubbeld, zal maan dag 13 april ook in de Velsense Stads schouwburg optreden, onder auspiciën van de kunstkring „Voor Allen". Het wordt weer een vrije voorstelling, zodat toegangskaarten ook voor niet-abonne- menthouders verkrijgbaar zijn gesteld. Seth Gaaikema werd in 1939 in het Groningse Uithuizen geboren; hij be zocht in Groningen het gymnasium. In deze stad ging hij ook Nederlandse taal en letterkunde studeren. In 1957, nog in zijn eerste studiejaar, werd door hem het Groninger Studenten Cabaret opge richt, dat overal in Nederland grote be kendheid mocht verwerven. Het was in die tijd dat Seth Gaaikema in contact kwam met Wim Kan, die hem opdracht gaf voor het schrijven van een aantal chansons, waaronder voor de zo ver maard geworden o udejaarsavond-uitzen dingen van Wim Kan voor de radio. Voorts werd Seth Gaaikema in de ge legenheid gesteld in 1960 de Nederlandse bewerking te maken van de musical „My fair lady", waarvan de opvoeringen in voor Nederland ongekende successen re sulteerden. Daarna volgden vertalingen van de musicals „Oliver", Kiss me Ka te", „Carnival" en „Sweet Charity". Ook de Nederlandse bewerking van de ver maarde „Dreigroschenoper" van Bertold Brecht is van z(jn hand. Behalve zijn werkzaamheden als tekst schrijver was hij sinds 1961 voortdurend op toernee met zijn programma „Avond je Nederlands", waarmee hij ook optrad voor de Nederlandse verenigingen in Duitsland, Zweden en Finland. In novem ber 1965 werd hij door „Sticusa" ook nog voor een toernee uitgezonden naar Suriname en de Nederlandse Antillen. Weer terug in Nederland schreef Seth Gaaikema het programma „Kom, kom, tuut ,tuut, ho, ho," van welke show ook een langspeelplaat werd gemaakt. Onder wijl slaagde hij in 1964 voor zijn docto raal examen Nederlands en op het ogen blik bereidt hij zich voor op een proef schrift over aspecten van de Nederlandse kleinkunst-literatuur. verzocht de organisatie op zich te nemen, terwijl het bedrijf de ruimte verhuurde. In het kinderdagverblijf zal plaats zijn voor maximaal dertig peuters tussen twee en vier jaar. Er komen drie gediplomeerde leidsters in. In de hoop dat er voldoende belangstelling voor zal bestaan heeft het bedrijf vijftien plaatsen geclaimd, voor het overige zouden er kinderen in kunnen komen van dames, die in andere bedrijven werkzaam zijn. Er is met diverse bedrij ven al overleg gepleegd, die wel interesse hebben getoond, doch klaarblijkelijk eerst de kat uit de boom willen kijken. Het is zaak een vicieuze cirkel te doorbreken: er zijn weinig moeders met kleine kinderen die werken omdat ze kinderen niet kwijt kunnen en er zijn geen kinderdagverblij ven omdat moeders met kleine kinderen geen belangstelling tonen. Misschien wordt die cirkel doorbroken, nu dit dagverblijf wordt geopend en nu binnenkort de chèche van het Rode Kruis Ziekenhuis (alleen voor het eigen personeel) in gebruik wordt genomen. De kosten van de crèche in de Bloksteeg bedragen 11,50 per dag, waar bij er op wordt gerekend dat de werk gever enige tegemoetkoming biedt. Pillers vergoedt f 6,50 per dag. (Van onze basketballmedewerker) HAARLEM. Slechts met de aller grootste moeite is Akrides er in geslaagd zijn toppositie in de eerste klasse heren te behouden. Zonder de voor de rest van het seizoen uitgeschakelde pivot Haver bleek de IJmuidense ploeg duidelijk mank te gaan aan een doeltreffende schutter. Ook het teamverband ontbrak duidelijk. Pas ver na de rust, die met een 1914 voorsprong voor HOC inging, kon Akrides dankzij een grotere snelheid de achter stand ongedaan maken en via J. Meyer 312 en F. Breetveld 310 de winst grij pen met 4036. De overige uitslagen luiden: Dames: HOC 3—HOC 2 21—23, The White Stars 4Flamingo's 2 20, DSS EpibratosThe Exceptions 404. Heren: AntilopenThe Exceptions 69 22, Flamingo's 3The White Stars 2 58 21, Hoofddorp 2Flamingo's 2 3843, An tilopen 5—Hoofddorp 3 2519, Flamingo' 6The Typhoons 4 02, HOC 3Lions 4 4946, Flamingo's 5Schoten 2 5043. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Vrijdagmorgen om kwart voor twaalf heeft op de provinciale weg Limmen-Uitgeest een frontale botsing plaats gehad tussen een landbouwtrekker en een personenauto. Ondanks zware ma teriële schade is slechts één persoon licht gewond geraakt. Een 30-jarige inwoner van Heiloo is met een lichte hersenschudding per ambulance naar zijn woning vervoerd. Het ongeval ontstond doordat een veehouder uit Lim men bij het links afslaan met zijn trekker de doortocht niet heeft vrijgelaten voor de automobilist uit Heiloo. Hoewel de vee houder dit niet wil toe geven heeft de politie het kunnen afleiden uit de sporen. Winkeldiefstal. Een 35-jarige Bever wijkse is vrijdag betrapt bij het meene men zonder betalen van drie pakjes vlees ter waarde van ruim 13,uit een super markt aan het Europaplein in Heemskerk Gladde banden. De politie heeft vrij dag bij een controle in Beverwijk acht automobilisten bekeurd voor het rijden met gladde banden. De banden werden in beslag genomen. had precies de muziekale sfeer waar in deze werken om gevraagd wordt. Er kan nog meer aandacht besteed worden aan de eenheid in het decrescendo. De forte klank neigde hier en daar naar overdrij ving. maar Thijs Kramer had zijn zan gers goed in bedwang. Het Bejaardenkoor „Humanitas" onder leiding van hun nieuwe dirigent Frans Kocx, zong „Tenebrae" van Ingegneri. „Exaudit Dominues" van Orlando di Las so en „Ik zeg Adieu" een anoniem werk uit de 16e eeuw. De muzikale inzet van dit koor, dat aan natuurlijke beperkingen gebonden is, was prijzenswaardig. Wan neer het zich niet te buiten gaat aan het forceren van de klank, zal de samenklank nog enter tot zijn recht komen. Na de pauze am de Beverwijkse Ac cordeon Vereniging plaats op het podium. De Ouverture „Leichte Cavallerie" van Suppé en de Vier „Volkstümliche Musi- ken" van Rudolf Würthner werden met élan gespeeld. De virtuositeit van dit kleine ensemble is bewonderenswaardig, maar de joviale dirigent Albert v. d. Wolff treedt niet streng genoeg op tegen de ritmische vrij heden die sommige spelers zich veroorlo ven. Tot groot genoegen van het publiek werd de laatste Spaanse Dans gebisseerd Het Mannenkoor Zanglust onder leiding van Piet de Reuver verraste het gehoor met ,,'t Geuzenvendel op de thuismars" van Fred Roeske. Er moet nog wat ge schaafd worden aan de melodische zins bouw, maar dat is deze jonge dirigent wel toevertrouwd. In „Annie Laurie" van Lex Karsemeyer kwamen de goede eigenschap pen van dit koor op treffende wijze naar voren. Het concert werd besloten met het op treden van de Christelijke Gemengde Zangvereniging „Oosterwijk en Meere- stein" onder leiding van Frans Kocx. Zi] zongen een spiritual „Michael row the boat ashore" in het arrangement van Hans P. Keunig. Vervolgens gaven zij een zeer goede uitvoering van „Die Ehre Gottes" van Beethoven en zij eindigden met „My Lord what a morning". Met hun voor treffelijke prestaties hebben zij de kroon op het werk gezet van het Zang en Mu ziek Festival 1970 in Beverwijk. J. H. MOOLENIJZER (Van een medewerker) IJMUIDEN. Vrijdagmiddag leek d« klok in het visserijbedr(jf een tiental ja ren te zijn teruggedraaid. Van 's middags twaalf uur af kwamen er regelmatig span- vissers met ladingen haring de haven bin nen lopen. Deze baring was door deze tien spanvissers gevangen op ongeveer zestig mijlen bewesten IJmuiden; in totaal onge veer 4500 kisten. Nu waren er steeds al spannen aan de markt geweest. Reeds dinsdagmiddag voerden enkele Texelaars haring aan, maar deze werden m de loop van de week ge volgd door de schepen van de in IJmuiden thuishorende Wironvloot. Spoedig voeg den zich ook enkele Volendammers en een Urker span bij deze schepen. In het begin van de week was de haring grover dan op de latere dagen. Werd er in het begin van 24 tot 26 gulden per 40 kilogram voor deze haring betaald en kon deze prijs aanvankelijk goed worden vast gehouden, toen de kleinere soorten ook om verwerking vroegen moest de prijs om laag. De grofste soorten brachten het nog wel tot iets boven de 24,per halkist van 50 kilo, maar van de kleinere soorten liep de prijs terug tot maar even boven de opvangprijs van f 13,De laatste span- visser was vrijdagmiddag pas omstreeks half zes van zijn buit verlost. Opgemerkt zij, dat deze haring gevangen werd op de plaatsen waar vroeger de vleet- netvissers visten in de maanden oktober en november. Maar dan werden er de mooiste soorten voile haring buit gemaakt, die de naam Engelse walharing droeg. Besommingen De besommingen van deze spanvissers waren: VD 53-en VD 180 10.750,—; VD 15 en VD 89 5.100,—; VD 9 en VD 19 1.630,—; VD 73 en VD 128 f 5.550,—; KW 167 en KW 190 14.050,—; IJM 205 en IJM 221 14.145,—; TX 9 en TX 29 14.520,—; TX33 en TX 42 13.470,—; TX 25 en TX 38 7.240,—; UK 48 en UK 245 5.110,—. Besommingen vrijdagmarkt: KW 125 6.560,—; KW 130 2.240; KW 193 11.900,—; KW 226 9.950,—; KW 33 f 9.000,—; KW 98 9.200,—; KW 146 7.350,—; KW 178 2.320; KW 202 f 13.800,—; KW 210 11.900,—; TX 3 17.600,—; TX 4 23.700,—; TX 5 f 10.200,—; TX 10 12.500,—; TX 16 8.700,—; TX 26 5.800,—; TX 34 12.100,—; TX 35 18.100,—; TX 37 11.800.—; TX 39 14.600,—; TX 56 10.300,—; WR 45 9.050,—; UK 1 f 2.650,—; UK 18 5.300,—; UK 60 14.300,—; UK 148 f 5.340,—; VD 25 4.210,—; VD 46 3.450,—; VD 115 1.015,—; VD 128 8.200,—; IJM 3 f 2.140,—; IJM 8 3.000,—; IJM 23 2.540,—; IJM 54 2.310,—. Spanners (nagekomen van donderdag): TX 25 en TX 38 f 18.940,—; UK 48 en UK 245 16.720,—; UK 54 en UK 56 800,—; UK 78 en UK 93 700,—; EB 28 en UK 200 540,—; KW 109 en UK 116 2.140,—; VD 9 en VD 19 2.920,—; VD 15 en VD 89 f 5,940,—; SCH 248 13.880,—. Urk Door 30 vaartuigen werden vrijdag in Urk aangevoerd: 38721 kg. tong, 2962 tar bot, 1473 griet, 80.000 schol, 6000 kabeljauw, 4000 wijting, 800 schar. Prjjzen (in centen per kg.) tong 534-760, tarbot 509-1046, griet 291-350, schol 50-90, kabeljauw 100-130, wijting 70-100, schar 50-100. Scheveningen In Schveningen zijn zaterdag aange voerd: 100 premiekisten schelvis, 40 hal- kisten wijting, 400 kl. k. wijting, 150 kisten gul, 200 verse haring, 600 schol, 30 varia, 750 stuks kabeljauw en 10.000 kilogram tong.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5