WEINIG POSITIEFS VAN NEDERLANDSE TEAMS WIELERFENOMEEN REED MARS-COALITIE KAPOT Merckx achtte Parijs-Roubaix belangrijk genoeg voor een keiharde one-manshow Niloc bleef met gemak baas over Posterholt x Als militair vermomde Tabak leidde Ketting naar succes V* I L Ons Eibernest liep een punt uit op zwak Westerkwartier Terug van weggeweest VVRA hield ODIN nog van titel af Rodriguez winnaar op Brand's Hatch MAANDAG 13 APRIL 1970 13 OPVALLENDE OPMARS VAN HYGIEA Niet alles Sterk genoeg pmfw l DOOR DICK BRUYNESTEYN C H R I S C R A C K -RBSjPiLTYf! ISTR!?Ptt (S2 Zes Trico's (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. Na afloop van dit sei zoen trekt het Amsterdamse Niloc zich uit het elfhandbal terug ten behoeve van zeven-handbal. De Amsterdamse dames zullen deze episode stellig met de lands titel willen afsluiten. De kansen daarop z(jn niet gering, omdat de concurrentie voortdurend punten verspeelt. Niloc zelf (Van onze sportredacteur) ROUBAIX Eddy Merckx had ons na GentWevelgem, die hij won, meegedeeld, dat hij de Ronde van Vlaanderen 1970 wel niet als winnaar zou beëindigen, omdat daar zijn in teresse dit jaar niet naar uitging (hij werd derde), maar dat hij de Ronde van België wel aardig vond (hij won dan ook). En dat hg ook maar weer eens ParijsRoubaix op zijn naam moest hrengen. Het Belgische fiets- wonder klaarde dat kunststuk gis teren onder helse omstandigheden. Eddy Merckx toonde zich dan ook op het zwaarste werkterrein van de wielersport, dat ligt rond de grauwe kolenbergen, de sompige moerassén en vooral de door de loop der tijden gekerfde en vervormde kasseienpaden van Noord-Frankrijk de grote mees ter, waarvoor iedereen weer eerbie dig moest buigen. Het wielermirakel Merckx fietste in de laatste 25 van de 265 af te leggen kilo meters een voorsprong van 5 minuten en 32 seconden bij elkaar. Bemodderd stapte hij op de velodrome van Roubaix van ziin gereedschap. Nauweliiks was te con stateren, dat hij een monsterkoers achter de rug had. Vriendelijk babbelend hij is wat dat betreft ook een klasse apart geworden wilde hij wel kwijt dat hij deze overwinning in ParijsRoubaix een hele fraaie triomf vond in zijn carrière, fiiner ook dan zijn zege in dezelfde ko- ningsklassieker, 2 jaar geleden: „Ik vond het nu prettiger omdat ik alleen aan kwam. Dat doet me altijd veel meer, weet je." Achter hem verdeelden de verslagen en in feite weer vermorzelde meute de troostprijzen. De slag was voor de MarsFlandria-équipe hard aangekomen. Het was op een gegeven moment vier te gen een. Het werd één. Het werd Merckx. Mars-ploegleider Brick Schotte, vroeger zelf liefhebber van harde koersen in mod der en noodweer, gaf toe: „Hij koos het juiste moment uit. Hij was niet te hou den. Ook niet door de overmacht aan mankracht die wij hadden." Dat is dan dat. Wat gaat Merckx nu winnen, hebben wij hem gevraagd. „Ik weet het nog niet", zei hij eenvoudig, zo dat de kansen op overwinningen voor anderen er weer zijn. Want Merckx is ook slimmer geworden. Je kunt wel alles winnen, maar je móét dat niet altijd meer doen Merckx merkte wel op dat hij even bang was geweest voor de overmacht aan Flandria-mannen. „Maar het ging alle maal goed, toen wij eenmaal oo het zwa re terrein waren gearriveerd. Weet je dat ik in het begin van de koers heb gezegd: „Ik stop ermee. Het is me te koud en te gevaarlijk. Maar Lomme (Driessens. de ploegleider) zei: „Doorgaan." Ik deed het toen maar." Merckx won. Ondanks drie lekke ban den en een keer pech aan de derailleur. Merckx had in het begin van de koers zijn Faemino-helpers voorin het peloton geposteerd. Het tempo moest hoog gehou den worden. Dat gebeurde dan ook. Op de golvende wegen die naar de „Hel van het Noorden" leiden, lag het tempo op een gemiddelde van ruim 42 km per uur. Se rieuze ontsnappingen kwamen er dan ook niet, zoals trouwens weinig gebruikelijk is in de aanloop van ParijsRoubaix. Toen' de pittige, jonge Zeeuwse prof Cees Rentmeester, die later door een val partij zou worden uitgeschakeld even een tijdje voor het peloton uitdraafde, waren er wel al enkele Nederlanders van het strijdtoneel verdwenen, zoals Buckaki (gevallen), Pijnen (last van een steen puist), Pepels (die een serie lekke ban den opliep) en Wagtmans (die nog niet kan afzien, zoals hij het zelf bestempelde na afloop). Leo Duijndam, die nu einde lijk wel eens wat wilde laten zien, beet zich in het zicht van de „hel" in het spoor van Merckxs knecht, Jos Spruijt, vast, samen met de Italiaan Ballini. Maar toen dan eenmaal het beruchte moeraspad van Hasnon bij Valenciennes genomen moest worden, was het met Duijndam gebeurd. De kuilen, die onder het water, dat over de weg stroomde, ver borgen zaten en de modder, die als een vuige, verraderlijke laag over de puntige kasseien gesmeerd was, velden het mo reel van Duijndam in eerste instantie. Een valpartij even later, toen hij nog in de voorste rangen zwoegde, brak zijn il lusies tenslotte geheel. Het ging nu trouwens in de grauwe schemer, die tussen de moerasbossen hing helemaal lekke banden „regenen". Van de eerste hellevaartspaden kwam een groep van zo'n 35 sterken weggestormd, op weg naar de volgende hindernissen. Daarin zaten alle groten van het mo ment. Daarin zaten ook de Nederlanders Duijndam (toen nog), Vianen en Zoon- tjens (als kopman van de Caballero's ver trokken, zei hij later: „Ik kon niet door de moeilijkheden heenkomen"), Dolman, Jan Janssen en Gerben Karstens. Er was dus kans dat de impasse doorbroken zou worden van het Nederlandse rennerscon tingent. Maar onder het geweld van Merckx en de Flandriëns brokkelde het Nederlandse verzet af. Op dat van de oude getrouwe Janssen en Karstens na. Ook onder het geweld van de pech. Dolman („ik reed zo geweldig") kreeg op het beslissende mo ment van de koers een lekke band. Hij gooide zijn wiel woedend in een sloot. Vianen kreeg die pech ook. De striid leek beslist, toen Merckx, Jan Janssen, Leman, Karstens, Dierckx, Eric en Roger de Vlaeminck de volgende bonkige hinder nissen en kleipaden opstormden. Maar Janssen kreeg een lekke band en Karstens ook. Het duurde te lang voordat hun ploegleiders er waren. Janssen: „Merckx heeft ook een lekke band gehad. Akkoord. Maar hij kreeg ze op een gun stiger tijdstip, omdat Lomme Driessens toen vlak achter hem zat." Het was niet helemaal waar. Zeker niet bij die eerste lekke band, die hij pfaktisch gelijk met Janssen opliep. Maar Merckx werd wel sneller geholpen. Hij verdween uit het zicht van Janssen en Karstens, die na die lekke band van Merckx meende in een schitterende positie te zitten, omdat hij alleen met de vier Flandriëns Leman, Dierckx, Eric en Ro°er de Vlaeminck zat. totdat ook „zijn" lekke banden hem uit schakelden. Ondanks de verwoede jacht, die hij met Janssen en later Monseré, toen hij voor de derde maal van fiets had moeten wis selen, leverde, kon Karstens niet meer in de buurt van de kopgroep komen. Voor aan was het grote spel tussen Merckx en de Flandriëns begonnen. In die slag vie len lekke banden aan beide kanten. Maar Merckx was het kienste. „Toen Roger de Vlaeminck plat viel en ik zag dat Leman niet fit meer was, evrtrok ik. Het was nog ruim 25 kilometer, maar ik voelde me sterk genoeg om te gaan." Het was gebeurd. Merckx stormde in een verpletterende opmars naar de finish. Achter hem vochten Roger de Vlaeminck, Leman, Dierckx, Godefroot, Verbeeck en Jan Janssen, die op voortreffelijke wijze was teruggekomen („Ik rijd weer sterk") om de troostprijzen. Janssen werd zeven de („Ik zat wat door in de spurt"), Kars tens voltooide zijn uitstekende werk met een negende plaats. Vianen was de beste Caballero (l&de), Dolman (20ste) de beste Willem Il-er. Zoetemelk moest wee: knechtenwerk doen. Harry Jansen raakte in een sloot, vernielde een derailleur en stapte af. Voor de Nederlandse profwielrennerij viel er weinig licht te bespeuren, voor wat de jonge garde betreft, met uitzondering van Vianen dan. Wagtmans en Pijnen, coryfeeën van Willem II, lieten het afwe ten. Bij Caballero viel iets meer strijdlust te constateren. Hetgeen Gé Peters de uit spraak ontlokte: „Ik heb de Tour nog niet afgeschreven. Voor een etappewedstrijd kunnen we toch wel een aardig ploeg je vormen". Maar voorlopig zijn er nog geen grote uitslagen, die de deur naar de Tour kunnen openen. Vissers' zorgen nemen toe, nu Ottenbros voorlopig is uitgescha keld en ook in die hoek de grote presta ties uitblijven. Maar Willem II hoopt de vorm bij te schaven in de ronde van Spanje. 1. Eddy Merckx (Belg) 266 km in 6.31.15, 2. Roger de Vlaeminck (Belg) 6.28.36; 3. Leman (Belg) 6.28.44; 4. Dierickx (Belg) zelfde tijd; 5. Godefroot (Belg) 6.30.22; 6. Verbeeck (Belg.) zelfde tijd; 7. Jan Janssen (Hol) zelfde tijd; 8. Rosiers (Belg) zelfde tijd; 9. Karstens (Hol) 6.31.20; 10. Monseré (Belg) zelfde tijd; 17. Vianen 6.35.55; 20. Dolman 6.36.57; 26. Zoetemelk 6.41.04; 28. Van der Vleuten 6-41.55. HANS ROMBOUTS Bemodd,erd, maar uiterlijk onvermoeid, rijdt Eddy Merckx alleen de laatste meters van de Franse wielerklassieker ParijsRoubaix. Tino Tabak (links) en Henny Kuiper op weg naar de finish in Zaandam, waar Tabak zijn medevluchter in de sprint zou kloppen. (Van onze sportredactie) ZAANDAM. De 25e Ronde van Noord- Holland zal in wielerkringen waarschijnlijk voort blijven leven als de „Kettingronde". Deze eervolle nagedach tenis betreft de wielerploeg van fabrikant Ketting uit Didam, die de concurrerende •teams in deze amateurklassieker met «een eerste (Tino Tabak) een tweede (Henny Kuiper), een derde (Jan Aling) en een vijfde plaats (Klaas Balk) ver achter zich liet. Weliswaar reed winnaar Tabak deze wedstrijd in de kleuren van de militaire ploeg, maar dat deed aan het succes weinig af. „Tino heeft als een man van Ketting gereden", lichtte de heer Ketting, die de Egmondse coureur voor deze ronde aan de militaire ploeg af had moeten staan, toe. Het succes in de Ronde van Noord- Holland betekende voor de anderhalf jaar oude wieleréquipe dè grote door braak. „Wij hebben hier doelbewust naar toe gewerkt. Vorige week zaterdag heb ben wij de Omloop van de Braakman als voorbereiding genomen en ook daar won nen wij het ploegenklassement. Omdat het de dag daarop zulk slecht weer was in de Omloop van de Baronie heb ik mijn jongens opdracht gegeven om ook die wedstrijd maar als een voorbereiding op Noord-Holland te zien", aldus een enthou siaste Ketting, zelf altijd aanwezig bij het optreden van zijn coureurs. Een niet onaanzienlijk deel van het succes kan op naam geschreven worden van ploegleider Fré Bos, die vooral op de laatste zestig kilometer, toen hij vijf ren ners bij de kopgroep van twaalf man (Tabak, Kuiper, Van de Ruit, Duiker, Schür, Cornelisse, Blom, Van Straalen, Oosterhot, Aling, Balk en Aldershof) had, de gelegenheid kreeg te demonstreren dat zijn ploeg werkelijk een eenheid is. Om beurten sprongen zijn coureurs weg uit de kopgroep, die met een voorsprong van rond de veertig seconden vóór het peloton bleef. Bos: „Wij kenden de laat ste kilometers naar Zaandam nog goed van vorig jaar. Wij wisten hoe moeilijk het zou zijn daar weg te komen". Juist voor de karavaan de smalle weg naar Oostzaan opdraaide, viel echter de beslissing. Tino Tabak en de 21-jarige Kuiper maakten zich los en namen een voorsprong van rond de twintig seconden. Dat gat bleek groot genoeg om de tien achtervolgers, waaronder de drie ploeg- makkers („Natuurlijk hebben wij niets meer gedaan toen Tabak en Kuiper weg waren", aldus Aling), tot op de streep voor te blijven. In de straten van Zaandam probeerde Henny Kuiper alsnog een vroege beslis sing te forceren. „Ik wist dat ik Tino in de eindsprint niet kon hebben, daarom ging ik alleen weg". De Denekampse amateur had echter teveel zwaar werk verricht om Tabak te kunnen weerstaan. cU&s e&W 8EEGTOP METtaSEtS/ZELSDE C.U.A.O.S. A0SPUT3EK 8Uö&MAAMD 't scheermes 'M VR'je CORMEF- SCHOP VOOR ON£ geen kans gekregen zich in de voorste waaier te rijden", aldus Middelink, die daarmee doelde op het grote aantal val partijen dat zich in de eerste helft van de koers op vaak kaarsrechte wegen voordeed. Nanno Bakker behoorde bij de renners die op weg naar Kolhorn onderuit gingen. Hij kwam zo ongelukkig terecht dat hij zijn pink brak. Na een valpartij bij Andijk moesten vier coureurs, Pronk. Groot, Legierse en Wanders, in het zie kenhuis in Enkhuizen worden opgenomen. In een brief aan de sportcommissie van de KNWU heeft een aantal wielersponsors de Unie verzocht niet toe te staan dat renners uit merkenploegen deelnemen aan de zogenaamde Grand Prix Skol, een club competitie van twaalf wedstrijden. De heer Van Steenbergen, voorzitter van de sport commissie kon nog niets zeggen over de maatregelen die de KNWU eventueel kan nemen. „Ik sprong pas naar hem toe toen ik zag dat hij stilviel", aldus Tabak, die in Zaandam zijn eerste zege in een klassie ker behaalde door op de laatste meters nog over de moegestreden Kuiper heen te gaan. De eerste plaats in deze door het uit stekende weer niet erg zware, maar wel bijzonder snelle ronde, kwam daardoor terecht bij de man die er het meeste aanspraak op kon maken. Het was Tino Tabak die in het voorste gelid streed bij de eerste afscheiding van 29 man, het was ook Tabak die het initiatief nam dat tot de afscheiding van de kopgroep van twaalf leidde en tenslotte was het ook de Egmonder die zich als eerste los maakte van deze mede-vluchters. Ket ting: „In die laatste fase mocht de sterk ste winnen. Het zou erg kinderachtig van ons geweest zijn als wij Tabak achterge steld hadden omdat hij in de militaire ploeg reed". De Didammer tilt niet zo zwaar aan de verplichting om coureurs af te moeten staan voor de militairen. „Och, de ploeg raakt natuurlijk die renners kwijt, maar aan de andere kant hebben wij in de koers vaak weer het voordeel dat wij daardoor met meer courreurs in de slag kunnen zitten", aldus Ketting. Natuurlijk kwamen de namen van Ta bak en Kuiper voor bij coureurs die KNWU-coach Joop Middelink opnoemde als mogelijke kandidaten voor zijn selec- tieploegen. Middelink: „In de Omloop van de Baronie en de Ronde van Noord- Holland zijn voldoende jonge renners naar voren gekomen die de plaats van de weggevallen coureurs in kunnen ne men". De bondscoach had eerder dit sei zoen deze twee klassiekers genoemd als de, voor zijn selectie, belangrijkste wed strijden. Na het spektakel van zaterdag liet hij echter doorschemeren dat de ve- - huidelingen nog niet helemaal iuist lagen „Er zijn in deze wedstrijden teveel on ervaren jongens gestart. Door hup ge vaarlijke rijden hebben goede coureurs Op het moment dat dit viertal onder uit ging werd de karavaan geleid door een kopgroep van 29 renners, waaronder maar liefst zes vertegenwoordigers van Trico Noble-Acifit. De Trico's gingen echter niet tot gezamenlijke acties over, waardoor zij een uitstekende kans om de wedstrijd te beslissen lieten liggen. Ploeg leider Piet Liebregts moest na afloop op nieuw constateren dat zijn ploeg de grote verliezer was. „Die mannen zaten gewoon te slapen. Het was jammer dat ik als ploegleider in deze koers niet naar ze toe mocht om instructies te geven. Dat heb ben zij op zo'n moment wei nodig. Nu hebben ze verschrikkelijk dom gereden" aldus Liebregts De uitslag: 1. Tino Tabak (Egmond aan Zee) 170 km. in 3.46.55, 2. Henry Kuiper (Denc. kamp) z.t., 3. Jan Aling (Bunne) op 8 sec., 4. Peter van Straalen (Heerhugo waard), 5. Klaas Balk (Badhoevedorp) 6. Jan Aldershof (Haarlem), 7. Popke Oosterhof (Eelde), 8. Adrie Duiker (Be- verwijk), 9. Rink Cornelisse (Amster dam), 10. Ted Blom (Haarlem). THEO KLEIN maakte gisteren tegen Posterholt geea fout. Hoewel ook het Amsterdamse spel ma tig genoemd mocht worden, was Niloc toch beter. Vooral dank zij Carry Piller, die een schotvaardige dag had, leidde de Amsterdamse ploeg bij de rust met -2. Na de rust kreeg Posterholt voldoen de kansen, maar het ontbrak de Lim burgse dames aan inzicht, zodat Niloc zonder moeite overeind bleef en de eind stand op 7-3 bepaalde. Opvallend is de opmars van het Haagse Hygiëa. Was deze ploeg in de zaal niet tegen haar hoofdklasse-zusjes opgewassen, op het veld gaat het aanzienlijk beter. In Roer mond werd Swift naar een 8-5 nederlaag gespeeld. Hoewel Wil Cloquet voor Swift driemaal scoorde, speelde de thuisclub verdedigend zwak en hiervan wist Hy giëa dankbaar te profiteren. Hellas bezet de tweede plaats achter Niloc doordat het Velo met 9-6 de baas bleef. Bij ZeeburgWalcheren werd wei nig gescoord. Beide teams troffen slechts tweemaal doel, zodat de eindstand 2-2 werd. Bij de heren zorgde het Utrechtse At- tila voor een verrassing door in eigen huis met tien man spelend Sittardia te kloppen, waardoor de voorsprong op een verliezend Operatie'55 wat vergroot werd. De zege van Attila op Sittardia was stel lig verdiend. Vooral in de eerste helft stelden de Limburgers teleur en Attila kon met een 7-4 voorsprong gaan rusten. Na de hervatting herstelde Sittardia zich enigszins en kon dichterbij komen. (9-10). Vooral Ton Reynders had een flink aan deel in de 12-12 stand die één minuut voor het eindsignaal bereikt werd. Een strafworp van Theo van Oort betekende kostbare winst voor Attila (13-12). In een matige strijd won Hellas met 11-8 van stadgenoot Operatie'55, dat Ri- nis Botterman weer in de gelederen had. Dit baatte overigens weinig, want de thuisclub had alleen in de eerste helft wat in te brengen (5-4). Na de hervat ting overspeelde Hellas z'n tegenstander en dat leverde de ploeg een weliswaar kleine, maar verdiende zege op. In de kopgroep veranderde niets, omdat zowel Aalsmeer als AHC '31 won. De Aals meerders stuurden Olympia met een 11-8 nederlaag naar Hengelo terug en AHC'31 kwam ongehavend uit Amsterdam terug waar het ESCA VC met 10-8 had ge klopt. (Van een medewerker) HAARLEM Voor eigen publiek i« ODIN er niet in geslaagd om het kam pioenschap in de eerste klas van het Haar lemse zaterdagvoetbal te bemachtigen. De Heemskerkers hadden daartoe aan ^en ge lijkspel voldoende, maar zij werden ver rassend met een score van 1-0 door VVRA geklopt. Het enige en beslissende doelpunt in het voordeel van de Haarlemmers kwam tien minuten na rust door Gaus op het scorebord. Theeoretisch heeft ook VVRA nog een klein kansje. SVJ won met 2-0 van gastheer Telefonia door goals van Hoeksema en Bellaart, terwijl Halfweg met 5-0 over Energie zegevierde. Voor de Halfwegse productie zorgden Van der Doel (2), Van der Voort (2) en Enthoven. De Kennemers bleef moeizaam met 1-0 baas over het zwakke VVSV en Hillegom moest met een 2-3 score buigen voor DEM. De stand: ODIN 19-32 WRA 18-29; WB 18-20; Telefonia 20-20; De Kennemers 17- 19; Energie 19-19; SVJ 18-18; Halfweg 18- 18; DEM 19-17; Hillegom 19-11; WSV 19-1. LONDEN. tDe Mexicaan Pedro Ro driguez heeft gisteren op het circuit van Brand's Hatch bij Londen met de Fin Leo Kinnunen als co-equipier, in een Porsche 917 de Boac 1000 kilometerrace voor sportrenwagens gewonnen, tellend voor de wereldkampioenschappen merken. Ro driguez beheerste de race. die bij stro mende regen werd gereden, volkomen. Het was trouwens helemaal een goede dag voor Porsche, dat halverwege de race van de eerste zes plaatsen in de rangschikking er vijf in handen had. Gijs van Lennep en Hans Laine werden winnaar van de klasse prototypen tot 3000 cc. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. In de korfbalhoofdklas se hebben de staartploegen zich danig geroerd. Ons Eibernest speelde tegen Stanfries gelijk (7-7), maar had nog ge luk, dat zijn naaste concurrent Wester kwartier met 3-2 van Deetos verloor. Rohda won met 8-5 van Die Haghe en Archipel met 9-5 van HKV. Blauw Wit won met 10-7 van Het Zuiden. In de eerste helft van DeetosWester kwartier vielen er weinig doelpunten. In de 40e minuut konden Paul Kist en Dick Stoeltie de Roodwitten een 2-0 voorsprong bezorgen. Nog voor de rust werd het 1-2 door een zeer verrassend doelpunt van Schalk. Na rust bracht Anne Hoekstra de stand op 2-2 Deetos zag zijn kans en Boogers scoorde het winnende doelpunt in de 44e minuut ook al omdat Wester kwartier daarna nog een strafworp mis te. Het ZuidenBlauw Wit was voor de rust een gelijkopgaande wedstrijd. Het Zuiden had een goede start en nam door Goettch een 2-0 voorsprong. Na 24 minu ten was de stand 3-3 en bij rust had Blauw Wit met 7-5 de leiding. De zebra's waren in de 2e fielft technisch en tak- tisch heter en Jan Wals verhoogde de voorsprong tot 8-5. Het Zuiden kwam nog door De Wal en Dubel terug (8-7). Doelpunten van Ron van Pareen en Tom v. Rhee zorgden tenslotte voor de ver diende 10-7 zege. Archipel had met HKV weinig moeite. Het leidde bij de rust met 5-1 en won tenslotte met 9-5. Drikus Klou- wen was topscorer met 3 doelpunten. Óns Eibernest heeft zijn wedstrijd te gen Stanfries te eenvoudig opgevat. Voor de rust kon Stanfries door zeer goed spel een 4-3 voorsprong nemen door doelpun ten van De Vries. H. Kuipers. Van de Meer en L. Kuipers. Na de rust scoorde Theo van Zee de gelijkmaker, waarna de ploegen tot 6-6 bij elkaar bleven. Eén minuut voor tijd scoorde Roel Evenblij nog voor de Eibers, maar in de volgende aanval gelukte het Van de Werf de stand op 7-7 te brengen. Rohda was in zijn wedstrijd tegen Die Haghe aanvankelijk veel sterker en liep voor de rust tot 4-1 uit. Na de rust herstelden de bezoekers zich en werd nog een 5-5 stand bereikt. Toen besliste Piet van Beugen de wedstrijd met 2 doel punten, waarna Bob van Houten de eind- stand op 8-5 bepaalde. Stand: Ons Eibern 14 23 HKV 14 14 Wester kw. 15 21 Die Haghe 14 13 Blauw Wil 13 18 Het Zuiden 13 6 Rohda 14 18 Stanfries 13 5 Archipel 14 15 Deetos 14 4 Luto 14 15 y

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13