Cora Schouten op 100 meter vrije slag dames de grote verrassing Haarlemse waterpoloploegen bleven zonder winstpunten PLOEG VOOR GROEIDE UIT BARCELONA TOT 9 MAN ANS VAN GERWEN ONBEDREIGD NEDERLANDS TURN-KAMPIOENE Sterk kans Flamingo's vernietigde Rotterdam-Z. op titel van Heieen Welschen maakte gelijk Nederland bedwong Engelse dames: 1-1 W$m Ans Moen-Heer schop niet verder dan derde plaats B admintonteams Zege W.-Duitsland Eerste plaats volleybalteam Atletiekcommissie stelde limieten op MAANDAG 13 APRIL 1970 14 Achterdeur Bondscoach Nog geen zekerheid over tegenstanders van HVS (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM. De waterpoloploegen uit Haarlem en omgeving hebben het er in het afgelopen weekend in de competitie V A, ;/'V (Van onze sportredactie) DEN HAAG Nico van Dam, één van de vier trainingsadviseurs van de zwembond, stelde het zeer positief: „Er wordt niet gemarchandeerd. Met geen enkele limiettijd". Toch zal, zo verwachten de insiders, 50 percent van de zwemploeg voor de E.K. niet aan de gestelde eisen hebben voldaan De estafetteploegen zorgen er ook nit weer voor dat zwemmers en zwem sters, die gezien hun persoonlijke tijden thuis zouden moeten blijven, toch nog een retourtje Barcelona krygen. Hierdoor zal de Nederlandse afvaardiging naar de vierjaarlijkse Europese zwemtitelstryd groter zijn dan werd verwacht. Aan de hand van de prestaties, die het afgelopen week einde tijdens de nationale winterkam pioenschappen fungerend als se lectiewedstrijden voor de E.K. zijn geleverd, zullen er vrijwel zeker 21 leden worden aangewezen. Daar zullen nog wel twee aan worden toe gevoegd: Roger van Hamburg, die nog in Australië verblijft, en Hennie Penterman, die op doktersadvies en kele weken niet mag zwemmen. De estafetteploegen gaven traditiege trouw weer veel stof tot discussies. Ge vreesd moet worden dat men de les, die de zwembond tijdens de Olvmpische Spe len in Mexico kreeg en dat was niet de eerste weinig nut heeft gehad. De wij ze waarop enkele officials met de tijden aan het goochelen waren, wijst er altans op dat de limiettijden voor de estafettes vrij ruim zijn. Het feit, dat men die nog niet bekend wilde maken kan als een be vestiging van deze veronderstellingen worden gezien. Vooral ook omdat de li miettijden voor de persoonlijke nummers, die wel vrij scherp zijn, al eind novem ber waren prijsgegeven. De verklaring van sportcommissie- voorzitter Klaas van de Pol was onbe vredigend. „We waren niet van plan de estafetteploegen nu al samen te stellen, maar op verzoek van de clubtrainers hebben we kort voor deze wedstrijden besloten het toch te doen. Uiteraard heb ben we hiervoor al richtlijnen opgesteld en die zijn behoorlijk. Het bondsbestuur heeft ze echter nog niet behandeld en daarom kunnen we ze nu nog niet be kend maken". Wat duidelijker waren Van de Pol en de trainingsadviseurs over de „achter deur", die zoals eind vorig jaar al was vastgesteld, open zou blijven staan voor lien die in de komende maanden plotse ling tot grootste prestaties zouden komen. „Het moeten echter wel uitzonderlijke prestaties zijn. Men dient knap onder de limiettvjden te komen", aldus Van der Pol. Van Dam voegde daar aan toe: „Ze hebben nu de kans gehad zich in de Bar- celona-ploeg te zwemmen, maar dege nen die nu net niet zijn geslaagd kunnen zich als nog waarmaken. Dat is reëel". Het aantal zwemmers en zwemsters dat dit weekeinde zijn kans heeft gegre pen (7) is niet verrassend. Dat daarbij de 16-jarige VZC-zwemster Cora Schou ten is, mag zonder meer als de surprise van de winterkampioenschappen worden genoemd. Cora Schouten zegevierde op de 100 m vrije slag dames met 1.01,9 en bleef 0.2 sec. onder de limiet. Niemand had met haar rekening gehouden. Zelfs haar trainer Jaap Ploeg niet. „Vorige week kwam zij bij een vijfkamp voor het eerst onder de 1.04,0. Zij maakte toen 1.03,9. Ik was zaterdag al verbaasd toen zij in de series 1.02,9 maakte. Het is vooral haar wil die haar tot deze pres tatie heeft gebracht. Cora zwemt al zes jaar en is zeer zelfbewust." Een tweede verrassing, maar dan in negatieve zin, was het optreden van de Utrechtse Coby Buter (Zwemlust), al ja ren één van de sterkste rugslagzwem- sters. Zij had al haar hoop op de 100 m gevestigd. Het werd een desillusie. Zij finishte als derde met 1.10.0 en bleef 0,7 sec. boven de limiet. Naast Cora Schouten hebben verder Gerda Lassooy (HDZ), Anke Reinders (AZNPC), Els Droog (De Kikker), Mia Plantinga (ZAR), Bob Schoutsen (Dolfijn) en Frangois van Kruisdijk (PSV) zich voor Barcelona ge plaatst. Astrid Verver (PSV) en Linda de Boer (Naarden hadden dat al eerder gedaan voor de 800 meter vrije slag. Vooral Lassooy was op dreef. Ze bleef drie keer onder de limiettijden. Op de 400 m wisselslag persoonlijk met 5.17,4 (5.26,0), op de 200 m wisselslag persoon lijk met 2.29,2 (2.32,4) en op de 200 m rugslag met 2.31,2 (2.31,5). Op deze laat ste afstand zal zij in Barcelona echter niet kunnen starten. Er mogen name lijk maar twee deelneemsters per num mer worden ingeschreven en voor Gerda Lassooy plaatsten Els Droog met 2.30,0 en Mia Plantinga met 2.30.6 zich. Mia Plantinga bleef ook op de 100 m onder de limiet .De ZAR-zwemster liet 1.08,4 afdrukken, waarmee ze slechts 0,1 seconde boven het al jaren oude re cord van Ria van Velzen bleef. Het De kampioene van Nederland Ans van Gerwen aan het werk op de brug. Amersfoortse talent Anke Reinders was oppermachtig op de 200 m vrije slag en bleef met 2.13,2 ruim twee seconden on der de limiet. Ook op de 400 m vrije slag had ze geen moeite. Ze won in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 4.420, (ze was al recordhoudster met 4.43,4). Op deze afstand plaatste ook Astrid Ver ver zich met 4.47,2 (4.47,5). Dat Bob Schoutsen op de beide rug- slagnummers ruim onder de limiettijden zou blijven, leed natuurlijk geen twijfel. Hij haalde het op de honderd meter 1.00,8 (1.01,8) en op de tweehonderd me ter 2.11,2 (2.15,0) waarmee hij zijn na tionale record 0,8 sec scherper stelde. Frangois van Kruisdijk kwam ook al tot een recordverbetering. Hij was met 2.15,4 (1,3 sec sneller dan zijn oude record) de snelste op de 200 m wisselslag persoon lijk en bleef 0,6 sec onder de geëiste tijd voor de EK. Voor Frasquita Smits (Zwemlust) brachten de winterkampioenschappen een teleurstelling. Ze bleef op de 100 m vrije slag met 1.02,2 zowel in de serie als in de finale slechts 0,1 seconde boven de limiet. Nog kleiner was het verschil voor Arnold Rood (Het Ei) op de 100 m vlinderslag heren. De limiet was 59,0. De gatsome- ter gaf 59,06 aan, waardoor hij op 59,1 kwam. Het verschil bedroeg dus maar 0,02 seconde. Bij 59,04 was zijn tijd na melijk naar beneden afgerond. f. Cora Schouten was de verrassing van de dag met haar prestatie op de honderd meter vrije slag dames. (Van onze basketbalmedewerker) In de heren-eredivisie lijkt thans zowel de strijd rond de bovenste als onderste plaats beslist. Rotterdam-Zuid verloor verrassend in eigen huis van een zich her stellend Flamingo's en moet met vier pun ten achterstand op Blue Stars uitgescha keld geacht worden voor de titel. Onder aan verloren zowel Haarlem Cardinals als Wilskracht. Een achterstand van acht punten is nauwelijks meer te overbrug gen. De open te komen plaatsen zullen ingenomen worden door het Helderse F AC en het Groningse Donar, die beide hun laatste wedstrijd winnend afsloten. De dames van AMVJ prolongeerden de titel door concurrente Blue Stars duide lijk te overklassen. The White Stars klop te DED met 53-32 en nestelde zich vaster op de derde plaats. Lions begon de pro motiewedstrijden goed door Vlubbers uit Enschede met 78-45 kansloos te laten. In de dames-hoofdklasse is de strijd tussen AMVJ en The Blue Stars een grote anti-climax geworden. Was de stand na vijf minuten nog 2-2, vijf minuten later leidde AMVJ met 25-2 om via een rust stand van 39-17 in de tweede helft een 59-35 overwinning in de wacht te slepen. Onderaan verraste Agon met een triomf op Amstelveen-Zapad en kwam daardoor op een hoogte met Juventus, zij het dat de Schiedamse ploeg een wedstrijd min der speelde. Stand: AMVJ 21-42, The Blue Stars 21-38, The White Stars 20-30. BOB 20-28, Herly 21-26, DED 21-20, HOC 21-18, A'veen-Zapad 21-14, Giants 20-12, Juven tus 21-8, Agon 21-8, Landlust 20-4. Voor eigen publiek heeft Rotterdam- Zuid teleurgesteld. Flamingo's echter heeft de toeschouwers aangenaam ver rast. Zowel als ploeg als individueel wa ren de Haarlemmers in deze wedstrijd de meerderen van hun tegenstanders. De Haarlemmers bezorgden de Maasstedelij- ke ploeg bijzonder veel moeilijkheden. In de beginfase kon Flamingo's dan ook zijn slag slaan. Reeds na tien minuten was een 7-21 voorsprong opgebouwd, die welis waar bij de rust was geslonken tot 35- 39 maar Flamingo's voldoende zelfver trouwen gaf voor de tweede helft. Even als destijds in Utrecht speelde de jeug dige Kees Akerboom een uitstekende wedstrijd. Hugo Harrewijn bleek niet in staat de scoringsdrift van de lange Haar lemmer te bedwingen. Flamingo's, dat de laatste wedstrijden in de tweede helft steeds terugviel, deed dat ditmaal niet. Ondanks het feit, dat Kees Akerboom in de dertiende minuut gediskwalificeerd werd, groeide de Haarlemse voorsprong DEN HAAG. De Nederlandse bad minton bond heeft .de volgende spelers ingeschreven voor het toernooi om de Europese kampioenschappen, dat op 17 en 18 april in Wales wordt gehouden: Joke van Beusekom, Felice de Nooyer, Piet Ridder en Herman Leidelmeijer. De Nederlandse badmintonploeg, die op 25 en 26 april deelneemt aan het toernooi om de Helvetia cup in Neuss (Wdl) bestaat uit Joke van Beusekom, Marian Luesken, Felice de Nooyer, Ruud van Ginniken, Piet Ridder, Huub van Ginniken, Ad Verhoof en Rudi Hartog. DUBLIN Het Westduitse hockeyelftal heeft te Dublin met 20 gewonnen van Ierland. De eindstand was al bij de rust bereikt door doelpunten van Rckart SuhlLions komende vrijdag in Schiedam van en Wolfgang Baumgart in respectievelijkJuver'us, dan kan promotie de Zand de 19de en 30ste minuut. i voortse ploeg bijna niet meer ontgaan. gestaag om tenslotte via 52-67 uit te mon den in een 68-86 zege. Topscorers waren: Hugo Harrewijn 14-8, Ruud Harrewijn 8-10, Frank Kales 16-13 en Kees Aker boom 12-16. The Blue Stars had het in Leiden niet gemakkelijk tegen Bona Stars en had hal verwege slechts twee punten voorsprong. In de tweede helft behielden de koplo pers het initiatief en zegevierden tenslotte met 54-61. Stand: The Blue Stars 14-24, Rotter dam-Zuid 14-20, Flamingo's 13-12, Punch 14-12, Bona Stars 13-8 en SVE 14-6. In de degradatiegroep is de strijd thans volledig beslist. DED herstelde zich van de nederlaag tegen Cardinals en won van een voor de laatste kans vechtend Wils kracht met 65-64. Haarlem Cardinals liet het tegen een niet volledig Agon volledig afweten en verloor volkomen kansloos en regelmatig met 68-55. Stand: Landlust 13- 22, Suvrikri 14-18, Agon 13-14, DED 13- 14, Haarlem Cardinals 13-6 en Wilskracht 14-6. Lions zette de promotiewedstrijden te gen Vlubbers naar de landelijke eerste klasse goed in. De bijzonder hard spelen de Enschedese ploeg was volmaakt kans loos en werd voor de basketverwisseling reeds naar een onoverbrugbare 39-15 ach terstand gespeeld. In de tweede helft werd de strijd steeds grimmiger en de diskwalificaties volgden elkaar snel op. Drie spelers van Vlubbers en Lex Kroder konden voortijdig de spelersbank opzoe ken. De Zandvoortse overwinning kwam niet in gevaar en door bijdragen van de uitblinkende Frans Stiphout 11-14 en Lex Kroder 10-2 werd de eindzege bepaald op 78-45. Met Juventus uit Schiedam en ver moedelijk BC Paulus uit Tilburg zal ge streden worden om twee plaatsen. Wint AMSTERDAM. Ans van Gerwen vo rige week na de halve finales in Heems kerk al vrijwel zeker van de nationale titel, heeft er zondag tijdens de eind strijd in Amsterdam geen twijfel over laten bestaan dat zij momenteel Neder lands beste turnster is. Aanvankelijk had de zwartharige Eindhovense het nogal te kwaad met haar zenuwen maar toen zij in haar tweede paardsprong tot 9,20 punten was gekomen en ook haar burg oefening redelijk slaagde, viel alle ner- veusiteit van haar af. De 19-jarige Brabantse ging onbevan gen te werk op de laatste onderdelen, de evenwichtsbalk en de vrije oefening. Zowel voor haar presentatie op de even- wichtbalk, waarin zij een handstand bij zonder fraai uitdrukte als de keur op muziek uit Anatevka, kreeg Ans van Ger wen van de jury de hoogste waardering, die zondag gegeven werd: 9.50 punten. Ans van Gerwen veroverde in de goed bezette Apollohal liefst vijf gouden me dailles. Voor de eerste maal in de ge schiedenis van het Nederlandse dames turnen, had het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, dat hiermee de in ternationale gewoonte volgde, ook voor de vier onderdelen een kampioensme- daille ter beschikking gesteld. Naast de individuele titel veroverde Ans van Ger wen ook de eerste plaatsen op de vier afzonderlijke onderdelen. Het KNGV kan zich gelukkig prijzen dat het momenteel over bijzonder veel jeugdig talent beschikt. Dat bleek niet al leen in de damesfinale waarin Ans Moen- Heerschop, de kampioene van het vorig jaar, zich als enige van de deelneemsters uit 1969 had geplaatst maar ook in de ti telstrijd bij de meisjes. Bij de jeugd ging de titel naar Willy de Grote van TIOS uit Erika. Deze zestienjarige Drentse turnde in de middaguren evenals de num mers twee (Ikina Morsch) en drie (Ine ke Willemsen) van de jeugdwestrijd, mee bij de dames. Willy de Groote scoorde een totaal 36,85 punten, waar mee zij naast Ans van Gerwen, Ans Moen en Stientje de Goede, op alle on derdelen ruim boven de negen kwam. Voor Ikina Morsch (13) en Ineke Wil lemsen (12) was de strijd bij de dames nog te zwaar, maar gezien hun jeugdi ge leeftijd, kan men van dit tweetal in de toekomst nog heel wat verwachten. Caius Jianu, de nieuwe Roemeense bondscoach van het KNGV, zal uit het materiaal dat bij de dames voorhanden is met Joop Wickel ongetwijfeld een sterke ploeg kunnen formeren voor de wereldkampioenschappen welke in het najaar in Ljubjana worden gehouden. De finale leverde voor Marian van Zetten een bittere teleurstelling op. De turn ster uit Zoetermeer, na de halve eind strijd op de derde plaats, moest na het paardspringen en de brug de strijd sta ken omdat zij bij de brugoefening haar knie verdraaide. Gezien haar totalen op NAMAAN Het Nederlandse heren volleybalteam heeft in de Israëlische stad Namaan door een overwinning op België met 15-12, 16-14, 15-8 de eerste plaats be houden in het Spring Cup toernooi, het officieuze Westeuropese kampioenschap. De uitslagen zijn verder: West-Duitsland —Zweden 3-0 (15-12, 15-10, 15-4), Grieken land—Engeland 3-0 (15-8, 156, 159). deze onderdelen resp. 9.35 en 9.25 had zij die derde plaats waarschijnlijk kun nen vasthouden. Het brons ging nu naar Ans Moen, die haar kansen op prolonga tie van de titel in Heemskerk al ver speeld had door missers op de balk en de brug. De Hilversumse turnde in Am sterdam een voortreffelijke wedstrijd. Ook op de twee onderdelen die haar een week geleden de das hadden omgedaan. Met haar totaal van 37,70 punten kwam zij zelfs een half punt hoger uit dan de nieuwe kampioen Ans van Gerwen maar die was bij het paardspringen en de brug door wedstrijdzenuwen ook duide lijk onder haar maximale kunnen geble ven. Ondanks haar voortreffelijke totaal kon Ans Moen Cora Stins, de jeugdkam pioene van 1969, toch niet van de twee de plaats verdringen. Daarvoor was Co- ra Stins in de halve eindstrijd ook te ver van haar weggelopen. De kleine Frie zin Stientje de Goede, sinds ruim twee jaar een vast lid van de keurploeg, toon de met een vierde plaats aan dat zij op nieuw vooruit is gegaan. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM De Haarlemse hoofdklas sekampioen HVS heeft nog steeds geen zekerheid over zijn tegenstanders in de promotiestrijd om een plaats in de volley bal-eredivisie. Alleen in de noordelijke hoofdklasse viel de beslissing en hier werd het vrij onbekende NSH uit Hengelo kam pioen. De overige kandidaten moeten voortkomen uit de beslissingswedstrijden tussen EAVV (Arnhem) en Valbovol (Woer den) voor de hoofdklasse oost en Odulphus (Tilburg) en EVV (Eindhoven) voor de zuidelijke hoofdklasse. slecht afgebracht. HPC moest in Den Bosch de eer laten aan het Tilburgse TZV de Haarlem-HVGB-combinatie leed in Rotterdam een monsternederlaag (8-0) tegen Merwede en DWR kon tegen over acht doelpunten van het Leidse De Zijl slechts vijf goals zetten, zodat ook deze wedstrijd verloren ging. De toeschouwers bij DWRDe Zijl heb ben ondanks de nederlaag van de thuis club een aantrekkelijke wedstrijd gezien. Na de openingstreffer van Spijker was het Sint die de Haarlemmers weer naast de nog ongeslagen Leidenaren schoot. De tweede periode begon hoopvol voor DWR. Stocker bracht de stand op 2-1, maar maar een tweetal doelpunten van de bij zonder sterke Spijker deed die voorsprong niet alleen teniet, maar zette de thuis club zelfs voor de tweede maal op een achterstand. Nadat DWR in de derde periode tot dicht achter de tegenstander gebleven was (4-5), liepen de Leidenaren in de vierde fase definitief van de Haarlemmers weg. Door doelpunten van Onderwater en Van Kampen kwam De Zijl op een voor sprong van 4-8. Sint gaf de stand tenslot- te een wat draaglijker aanzien: 5-8. In de kringcompetitie verstevigde Njord'59 de positie in de eerste klasse heren door met 8-2 de HPC-reserve te kloppen. Gruppelaar, Kok, Sohl en Klaas Kramer hadden de Njord-overwinning reeds gestalte gegeven toen Prins voor HPC succes boekte en Wiers er nog een HPC-doelpunt bijvoegde. Klaas en Daan Kramer aangevuld door v.d. Aardweg maakten er voor Njord een 8-2 overwin ning van. In de eerste klasse dames werd de wed strijd HPC 1DWT 2 gespeeld. Christa den Beider opende voor HPC de score Annemieke Mooy maakte gelijk maar werd door Ria v.d. Weiden en Henriette Haagen de HPC meerderheid in doelpun ten tot uitdrukking gebracht. Na de pau ze bracht Henriette Haagen de HPC ze- ge op 4-1. De Hillegomse dames waren de gasten van DWT 3 dat in Gerrie Hageman een goede schutter had. Lies den Hartog boekte voor Hillegom succes met twee verre schoten waar tegenover DWT er vier stelden. OOST-BERLIJN. De Europa com missie van de Internationale Amateur At- letiek Federatie (IAAF) heeft tijdens de vergadering, die zaterdag en zondag in Oost-Berlijn is gehouden, geen concrete uitspraken gedaan over het witte-schoe- nenplan en het anti-doping-reglement. De vergadering was van mening dat deze twee zaken niet tot de competentie van de Europa commissie behoren doch de gehele IAAF aangaan. De recondcommissie erkende een groot aantal Europese records waarbij ook dat van Maria Gommers op de mijl (4.368.), Belangrijk was de vaststelling van de limieten voor de Europese atletiekkam- pioenschappen, die in augustus 1971 in Helsinki worden gehouden. Voor de dames werden de eisen aanmerkelijk verzwaard terwijl bij de heren enkele limieten in vergelijking met die welke golden voor de Europese titelstrijd in 1969 in Athene, minder scherp werden gesteld. De 200 me ter horden dames zal niet op het pro gramma van de Europese kampioen schappen wonden opgenomen. De eisen voor Helsinki met tussen haak jes die van Athene zijn: Heren: 100 m: 10.3 (10.3)., 200 m: 21 (21), 400 m: 47 (46,8), 800 m.: 1.48 (1.47.6), 1500 m: 3.42 (3.42), 5000 m: 13.50 (13.50), 10.000 m: 29.10 (29.00), 110 meter horden: 14.1 (14.1), 400 m horden: 51.5 (51.2), 3000 m. steeple chase: 8.40 (8.42), hoog 2.12 (2.11), polshoog: 4.90 (4.90), ver: 7.70 (7.60), hinkstap: 16.20 (16.10), kogel: 18.70 (18.60), discus 58.00 (57.50), kogelslinge ren: 66.00 (65.00), speer 78.00 (79.00)., tienkamp: 7400 pnt (7400). Dames: 10 m: 11.6 (11.6), 200 m: 24 (24), 400 m.: 54.2 (54.5), 800 m: 2.06 (2.05), 1500 m:4.25 (geen), 100 m horden 13.8, (geen) ,hoog: 1.73 (1.71), ver: 6.25 (6.30), kogel 15.50 (15.80), discus 53 (54). speer 53 (53), vijfkamp 4600 pnt (4700). ZAALHANDBAL. De Oostduitse hand balclub Dynamo Berlijn heeft het kunst stukje uitgehaald zich na een 6-15 neder laag in de eerste wedstrijd tegen de Joe goslavische kampioen Crvenka Zrnjan toch nog via een 14-4 overwinning (rust 9-3) te plaatsen voor de finale. Dynamo Berlijn zal in de finale spelen tegen de winnaar van de wedstrijd Vfl. Gummers- bach (W. Duitsland)Steaua Boekarest (Roemenië). AMSTELVEEN. Na jaren is het Ne derlandse dames hockey-team er einde lijk in geslaagd de officieuze wereldkam pioen Engeland, een gelijkspel af te dwin gen. Er had zaterdagmiddag in het Wa- gener-stadion te Amstelveen zelfs een overwinning ingezeten. Nederland trok direct ten aanval en na vier minuten had een combinatie tussen de snelle en tech nisch bekwame Riet Küper en de uit blinkster José Poelmans bijna succes. De middenspeelsters waren echter niet mee gekomen en de pass ging net voorlangs. Hiermee was onmiddellijk Nederlands zwakke plek blootgelegd. Het binnentrio was te traag en voelde de combinaties die op de vleugels werden uitgevoerd niet aan. Nederland kreeg en behield een veld- overwicht. De schaarse Engelse uitvallen hielden echter een groot gevaar in, voor al als de technische en taktische Valerie Robinson aan de bal was. Na rust kwamen de Engelse dames sterker terug. Maar de Nederlandse ach terhoede, met daarin de keihard werken de José Poelman, hield de zaak goed dicht. Het Engelse doelpunt kwam in de 45ste minuut tot stand uit een doelwor- steling waaruit Elizabeth Boobier 'scoor de. Aan dit doelpunt ging een incidentje vooraf. Een Engels doelpunt werd eerst goed, daarna afgekeurd en vervolgens gaf de Engelse scheidsrechter miss Appleby een bully in de cirkel. Hieruit ontstond de doelworsteling met het doel punt. Nederland was even aangeslagen, maar kwam terug en veelal via Riet Küper die haar tegenspeelster, Marie Birtwistle, telkens wéér te snel af was. Zij forceerde een strafcorner en met een keihard schot bracht Heieen Wel- schen, tot dusver weinig succesvol met haar schoten, in de 66ste minuut de stand weer in evenwicht. Trainer Charles de Bock was na af loop zeer tevreden over zijn pupillen. „Je verwacht natuurlijk te winnen en is de voorhoede net zo goed als de middenlinie dan gebeurt dat ook. We winnen dan ook elke wedstrijd. Maar het is een mooi resultaat, want wij hebben in de afgelo pen 15 jaar steeds met een oneven goal van Engeland verloren."

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 14