Duikers oefenden in Noordzee Kruisvlag 75 jaar in top Twee Schager deelnemers aan kop in jeudgconcours - - -r Bij afscheid na 16 ja ar voorzitterschap THOMAS AARDENBURG KREEG KLEUREN-T.V. VAN VEILING Vrijetijdsbesteding onder water in Amphora-leden vormen hechte groep Groot feest in De Schouw Drie verbalen voor een slippertje IN DE VISHAL r* Behartigde meer dan alleen het plaatselijk belang Reeks diefstallen ten dele opgehelderd Havenberichten 4 MAANDAG 13 APRIL 1970 IJMUIDER COURANT 5 Ésl Herinneringen Blauwe vaan met twee gouden sterren BHi üfPS,: Voor een ander Grote figuur Handel Inbraak secretariaat Schoolbestuur IJMUIDEN. Aan het oog van de tal loze wandelaars op de zuidpier onttrok ken, op het rustigste plekje op die pier achter hek dat het verboden gedeelte er van afscheidt, oefende zondagmiddag een groep duikers van de onderwatersport vereniging „Amphora". Het ging om zestien duikers, onder wie enkele nieuwelingen, die aan de kust van IJmuiden enig conditiewerk gingen ver richten zoals bodrmduiken en reddend zwemmen. De zestien kikker geworden mensen waren vergezeld van een wagen vol flessen met perslucht en ander mate riaal dat bij het duiken noodzakelijk is. De duikers gingen op het tussenstrand te water en zwommen meer dan een kilome ter om op de plaats van oefening te ko men. „Amphora" is een onderwatersportver eniging van ongeveer tachtig duikers. Niet aJleen uit IJmuiden, maar ook uit Amsterdam, Amstelveen, Haarlem, Uit hoorn en andere plaatsen, komen de leden. De aankomende duikers krijgen bij de vereniging hun opleiding, welke be gint met het duiken in zwembaden. Voor het oefenen in een zwembad is tweemaal per week gelegenheid, en wel op maan- •SÈfc: dagavond van tien tot elf uur in zwembad „Keerkring" te Amstelveen en op donderdagavond op dezelfde tijd in het gemeentezwembad te Velsen. De duikers vertelden zondagmiddag vol geestdrift over hun favoriete en avon tuurlijke sport. „Het hoeft helemaal niet duur te zijn", vertelde er een. „een com pleet duikerspak kost nog geen driehon derd gulden en dat is tegenwoordig voor iedereen betaalbaar. Flessen en verdere technische uitrustingsstukken worden door de club verzorgd. Wie toch zelf een volledige uitrusting wil hebben, zal zo ongeveer een duizend gulden moeten neertellen." Er zijn bij „Amphora" echter heel wat handige jongens die veel benodigdheden zelf kunnen maken. Zo toonde één van de duikers op de pier een vervaarlijk dolkmes dat hij zelf gemaakt had. Een ander had zelf met behulp van moeder de vrouw zijn duikerpak in elkaar ge zet. Onder de duikers heerst een gezellige en prettige teamgeest en dat is vooral bij onderwatersport heel erg belangrijk. Mensen onder water zijn namelijk steeds van elkaar afhankelijk. Daarom gaan duikers ook nooit alleen te water, steeds is er de „duikmaat", de tweede man die met een lijn aan zijn mededuiker verbon den is. In tijd van nood bedienen zij zich van een speciale gebarentaal, waaruit de ander kan opmaken of zijn kameraad ge brek heeft aan zuurstof of dat er iets an ders bij hem niet in orde is. Met twee grote luchtflessen kunnen de duikers ongeveer een uur onder water --.>'V het (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Op waardige en feestelijke wijze heeft de Gereformeerde jeugdvereniging „Kruisvlag in top" (Kri- to) vrijdagavond in De Schouw haar vijf enzeventigjarig bestaan gevierd, waarbij de belangstelling van leden oud-leden en donateurs bijzonder groot was. Voorzitter Jaap Bosman begroette alle bezoekers, onder wie de kerkeraad en jeugdraad nadat vooraf was gezongen „Glorie zij aan God de Vader" en hij achtereenvolgens de gelijkenis van het mosterdzaadje, Prediker 12:1a een psalm 67 had gelezen, herinnerend aan de naam geving in de loop van de jaren. Een terugblik herinnerde eraan dat de vereniging op 6 januari 1895 was opgericht op „de Heide" in Velseroord, waarna het huidige Krito nogal wat moeilijkheden kende. Op een moment waren er slechts drie leden, die echter volijverig in de loop van de tijd de vereniging weer tot bloei wisten te brengen. Ofschoon met de tijden ook de normen zijn veranderd, zal de taak van Krito dezelfde blijven, name lijk jonge gereformeerde mensen in de wereld te helpen. Leendert van Dijk zorgde vervolgens met dia's van verscheidene bestuursleden van nu en een aantal ereleden voor een kleurige vertoning, die wegens de „ver borgen camera" en met vernuftige bijte kening van de „koppen" hilariteit veroor' zaakte. Mevrouw en ds. A. C. van Nood alsmede de heer H. J. Lips sr., die zich bijzonder voor de feestviering hadden in gezet, ontvingen geschenken. Ds. Van Nood verklaarde dat de voor bereiding voor een en ander luisterrijk was geweest en kwam tot de conclusie dat met dank voor alle hulp kon blijken dat met de vele ouden uit het voorge slacht totaal enkele eeuwen op de fees tende vereniging neerzien. Het oudste en eerste lid, tevens erelid, de heer W. G. Scheers uit Den Haag, 88 jaar, heeft voor Krito grote verdiensten gehad: evenzo de beren H. J. Lips sr., H. Zuidervaart en L. B. Lips, ereleden. Verscheidene families wenden, wegens haar aandeel in de ledengroei, voor het voetlicht gebracht; dit werd telkens met. applaus begroet. Gerrit Monshouwer diep te „uit de oude koffer" als geheugen-op- frissertje verscheidene wetenswaardighe den, waarbij in 1959 al werd gepleit voor een eigen jeugdgebouw, dat er nog steeds niet is, maar wel enige vorm heeft ge kregen door de aan het kerkgebouw toe gevoegde vergaderruimte. Vervolgens mocht een vijftal personen van de verschillende generalies hun „eigen tijd vertellen wat met de nodige hila riteit maar ook met ernst gepaard ging. Ds. Van Nood had van de zevenen twintig in het buitenland verblijvende oud leden schriftelijke gelukwensen ontvangen waarvan een aantal met geschenken. De heer J. Lips uit Engeland „leverde" tien boeken voor de bibliotheek. Een viertal nieuwe ereleden, mevrouw N. Rep-Slikker en de heren A. Heinen, M. van der Bijl «n C. van der Bijl, werd aan de erelijst toegevoegd met overhandiging van het betreffende diploma. Na een feest van herkenning en begroeting tijdens een lan ge pauze velen waren ver van buiten gekomen gaf het oudste erelid, de heer W. G. Scheers. ondanks zijn 88 jaar een levendig verhaal over zijn aandeel en zienswijze van het bestaan van Krito. Oud-leden en tegenwoordige leden vul den verder de late avond met korte voor drachten over heden en verleden van Krito. De vele aanwezigen die de zaal geheel vulden, wisten alles met grote voldoening te waarderen. Het middernachtelijk uur was reeds lang gepasseerd toen ds. A. C. van Nood, die in feite weliswaar braaf geholpen het feest had voorbereid, de viering van dit vijfenzeventigjarig be staan van Krito met het zingen van ,,'k Wil U, o God mijn dank betalen" liet afsluiten. De leden van de onderwatersportver eniging )rAmphora" begeven zich bij het zogenoemde Tussenstrand te water voor hun oefening. blijven, mits ze niet dieper dan twintig meter gaan, want bij grotere diepgang ontstaat grotere tegendruk, hetgeen meer zuurstof vergt. „Op negen meter diepte is het nu twee graden" deelde één der duikers op een gegeven ogenblik mee. „Kouder is het vrijwel nooit onder water", vertelde hij even later, „daardoor kunnen we ook de hele winter rustig doorgaan met duiken." De mannen van „Amphora" gaan ook wel op excursie naar het buitenland. Met Pinksteren gaan ze naar de Oostzee, waar ze de gast zijn van een fabriek van dui kersbenodigdheden. Het ideaal van elke duiker blijft echter steeds het duiken in de Middellandse Zee, waar het water hel der en het uitzicht op de zeebodem schit terend zo niet adembenemend is. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een 20-jarige Heems kerker is zondagavond omstreeks elf uur op de G. van Assendelftstraat de macht over het stuur van een personenauto verloren en in een naast de weg gele gen sloot terecht gekomen. De knaap bleef ongedeerd, doch de politie stelde vast dat hij niet verzekerd was, geen rij bewijs bezat en onder invloed van sterke drank verkeerde. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Maandagmorgen wer den in IJmuiden door 53 vaartuigen aan gevoerd: 9375 kisten en 3620 kleine kis ten vis, 33.000 kilogram tong en 6260 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 50 kisten schelvis en 10 kleine kisten schel vis, 620 kisten en 1920 kleine kisten wij ting, 310 kisten gul en kabeljauw, 3985 kisten koolvis, 220 kisten en 1580 kleine kisten haring, 3280 kisten schol, 20 kisten tarbot, 230 kisten varia en 110 kleine kis ten Varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 7, tarbot 12-10.40, grote tong 5.50-5.40, grootmiddel tong 5.79-5.62, kleinmiddel tong 6.25-5.94, tong I 7.10-6.81, tong II 6.81 -6.30. Per 125 kilogram: Grote kabeljauw 172 -154, middel kabeljauw 182-152, middel koolvis 60-53, grote witte koolvis 176, gro te leng 140. Per tien stuks: grote kabeljauw 134-79, middel kabeljauw 67-48. Per 50 kilogram: schelvis I 86-78, schel vis II 72-54, kabeljauw I 88-61, kabeljauw II 72-63, kabeljauw III 60-52, koolvis I 21- 18, koolvis II 20-16, witte koolvis 66-62, grote schol 36-25, schol 43-36, schol II 45-38, schol III 40-36, schar 48-32, poon 86, haai 67-63, gestripte wijting 51-40, haring 36-26, tarbot 400-260, griet 220-110, kuit 90-70, lom 48-45, kleine leng 56, ham 196, heek I 192, heek II 142, heek III 88. De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 50 kisten wijting, 700 kleine kisten wijting, 250 kisten gul en kabeljauw, 1000 kisten koolvis, 35 klei ne kisten haring, 1000 kisten schol, 30 kis ten varia, 750 stijve kabeljauwen en 16.200 kilogram tong. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Precies om zeven uur viel zaterdagavond het startschot voor de tweede serie deelnemers aan het jeugd- concours, dat de Maatschappij ter be vordering der toonkunst, afdeling Bever wijk en omgeving, organiseert om de stu- dielust van jongelui te stimuleren. De ge gadigden hadden het niet gemakkelijk. Vorige week werden reeds 157 nunten ge scoord door Elisabeth Bax. Dit aantal bleek voor velen niet haalbaar. Tot hun troost zij gezegd dat op dit concours waaraan veel topfiguren uit de wijde omgeving deelnamen, voor het be halen van een tweede prijs al een met ere genoemde prestatie geleverd moet wor den. Deze met ere genoemde prijs ging in afdeling A (10-14 jaar) onder anderen naar Annelies Boukes, die veel goeds deed in een rondo van Beethoven. Het onder deel ritmiek was voor Mare Loman, He- leen Weimar en Marjolein Twisk nog wel de zwakke stee. Gelukkig zorgden andere rubrieken voor voldoende tegenwicht, zo dat de jury, Piet Vincent, Marinus Adam en Wim Steyn, ook hen kon honoreren met een tweede prij. Christel van Noort uit Haarlem produ ceerde reeds een mooie toon op de viool in een concert van Rieding. Hetzelfde kan gezegd worden over de stokvoering van plaatsgenoot Maarten Boeree in een so natine voor viool van Ant. Dvorak. Bei den behaalden een eersteprijs (144 pun ten). Afdeling B (15-19 jaar) was veel ster ker bezet. Het begon al goed met sfeer volle vertolkingen van Debussy's „Pre- ludieën" door Nico korver uit Alkmaar. Een royale eerste prijs (150 punten) was het resultaat. Muzikaliteit en timische perfectie waren de kwaliteiten van Tine ke Markus uit Castricum, die daarmee 153 punten vergaarde. Ondanks een wat te sterke begeleiding door de pianiste Net tie Vening konden wij toch de soepele toonvorming en muzikale voordracht con stateren van Jan Pieter van Eijckelen- ï-w^-Xv -> ic-VN W-v s" - -v** .,v p&si -V 'v «MM I WaitM '"W X ;.- - x V- A. «mm. ,s>, —-V •v. (Van een medewerker) BEVERWIJK Zaterdagmiddag heeft de heer Tomas Aardenburg na zestien jaar voorzitterschap van de groenteveiling Kennemerland afscheid genomen tijdens een receptie in Lommerlust. Het is een gebeuren geworden, dat door ieder die met de tuinbouw in Kennemerland te ma ken heeft kennelijk is gezien als een aan knopingspunt om de heer Aardenburg te laten zien hoeveel hjj voor Kennemerland heeft betekend. Dat hij niet alleen de plaatselijke, maar ook de provinciale en zelfs de landelijke belangen van de tuinders op een bijzon dere manier heeft behartigd, bleek wel uit de mensen die hem de hand kwamen drukken. Onder de aanwezigen waren de heer M. Prins, voorzitter van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen, de heren Dekker en Vegter van de Provinciale Com missie voor Tuinbouwveilingen, waarvan ook oud-voorzitter A. P. de Boer was ge komen, de heer Jac. de Weijer, oud-direc teur van de veiling, de heren P. Rood en W. Groot van de Bond van Bloembollen veilingen, burgemeester J. G. S. Bruinsma en Heemskerks wethouder H. J. Roozen, terwijl uiteraard vertegenwoordigers van de bloemenveiling 't Centrum „als buren" niet ontbraken. De nieuwe voorzitter van de veiling is de heer D. Schipper, die in zijn toespraak naar voren bracht dat de heer Aardenburg afscheid neemt van een gezonde zaak. Ruim zestien jaar heeft hij de teugels in handen gehad; er is in die jaren heel wat gebeurd. De nieuwe voorzitter dacht daar bij aan de fusie met de voormalige BET- veiling en de verplaatsing van de veiling gebouwen naar de huidige plaats. „Iemand die voortdurend in de zon staat kan zich branden," zei de heer Schipper. Als het niet goed gaat krijgt de voorzitter de schuld, is alles naar wens dan hoort men niets. Hij noemde het een groot voorrecht voor de heer Aardenburg dat deze ondanks zijn zeventig jaar nog zo vitaal en helder van geest is. Hij betrok in zijn woorden van hulde ook mevrouw Aardenburg, die haar man altijd terzijde stond. Een kleu- ren-TV en een schilderij waren de blijken van de grote waardering van de veiling voor de scheidende voorzitter. Veilingdirecteur J. J. Appelman werkte pas twee jaar „bij deze baas", maar dat was ruim voldoende om rake dingen over hem te zeggen. Hij wees er op hoe hard deze man heeft gewerkt voor een ander, terwijl hij daarnaast nog een prima be drijf runde. Hij noemde zijn beleid eerlijk en strikt rechtvaardig. Minder waarderend liet de heer Appelman zich uit over hen, die beweren dat Kennemerland als tuin bouwgebied ten dode opgeschreven is. Het is jammer dat de streek wordt beheerst door Hoogovens, maar men moest in Ne derland maar eens een gebied zien te vin den waar zoveel van de koude grond komt als hier. Namens het personeel bood hij een aantal geschenken aan. De heer Prins zei namens het Centraal Bureau dat de heer Aardenburg een aparte plaats innam. Met zijn ruime blik en hel dere kijk op de vele zaken waarvQor hij geroepen was behartigde hij niet alleen de Beverwijkse belangen. Met behulp van zijn gevoel voor humor kon hij de spijker vaak op de kop slaan. I „De Nederlandse tuinbouwveilingen zfjn u daar heel dankbaar voor," zei de heer Prins, hem een geschenk onder couvert overhandigend. Burgemeester Bruinsma noemde de heer Aardenburg een grote figuur voor tuin- bouwend Kennemerland. Hij somde de vele zaken op waaraan de heer Aardenburg had meegewerkt om de tuinbouw en de veiling in een bepaalde richting te sturen; het was een lange lijst. Zijn werk is nog niet af, waarbij men kan denken aan sa menwerking of fusie van veilingen. De tijd heeft niet stil gestaan „maar u heeft ge holpen vele dingen om te buigen," aldus de heer Bruinsma. Acht jaar heeft de heer Dekker met de heer Aardenburg samengewerkt in de Pro vinciale Commissie. „Veel heb ik van u kunnen leren. U had een open oog voor de belangrijke punten en waarlijk niet voor de eigen streek alleen," zei de heer Dekker. De commissie zal hem dan ook node mis sen. Waarderende woorden kwamen er ook van de handel in de persoon van de heer Cor Zonneveld, die een karakteristiek ge zegde van de voorzitter aanhaalde: „Als het de handel goed gaat, dan gaat het dc tuinder ook goed", een woord dat door de handel altijd erg op prijs is gesteld. Er zijn nog veel meer hartelijke en dank bare woorden gezegd, er waren veel ge schenken en schriftelijke blijken van waar dering. De heer Aardenburg was er zo van onder de indruk, dat hij moeite had met zijn dankwoord. „Vele malen heb ik genoeg woorden kunnen vinden om ieder het zijne te geven," zei hij, „Nu wil ik u allemaal hartelijk dank brengen voor deze middag." De duikers zwemmend op weg naar een baken, in de nabijheid waarvan zij hun oefening zullen beginnen. Een koude, maar boeiende sport. Toezegging beroept In verband met de komende vacature in de Ned. Herv. Gemeente IJmuiden-Oost, wegens het emeritaat van ds. Joh. H. W. Dickhout per 1 mei, is toezegging van beroep ge daan aan ds. Joh. Brezet te Peize. HAARLEM. De 36-jarige Amster damse Ivonne Dieterman is zondag in de Mariastichting overleden aan ernstige hoofdwonden die zij opliep, toen een auto waarin zij zat in de nacht van zaterdag 4 op zondag 5 april op de Buitenrustlaan uit de bocht vloog en tegen een lichtmast botste. Een 23-jarige stuurman uit Amstelveen die de wagen bestuurde, reed onder in vloed van 10 tot 12 glazen bier. De be stuurder en nog twee andere inzittenden raakten eveneens gewond. borg in een fraai gespeelde Sonate voor altblokfluit van Handel. De jury beloonde het duo met 154 punten ofwel een blauwe vaan met gouden ster. Gerard Beemster uit Schagen waagde een kans met hedendaagse klanken van Hendrik Andriessen. Het bleek geen waag halzerij, integendeel. Zijn stijlvolle ver tolking werd terecht beloond met 163 punten (blauwe vaan met twee gouden sterren). Zijn plaatsgenoot Wim Sikker deed daar nog een schepje bovenop. Hij behaalde met een ragfijne vertolking van Willem Pijpers Derde Sonatine 168 pun ten. Met deze resultaten staan de jongelui uit Schagen voorlopig stevig aan de kop. Er volgen nog twee series. Op zaterdag 9 mei komen de vijftien hoogst geplaats ten in de finale. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In de nacht van zaterdag op zondag tegen twaalf uur kwamen een bewoner van de De Noostraat en een be woner van de Tuindersstraat een jongen aan het hoofdbureau van politie brengen die zij hadden betrapt bij het stelen van een bromfiets in de De Noostraat. De jongen, een zeventienjarige knaap uit Heemskerk, bekende eerder een dames fiets te hebben gestolen bij het Gij zen- veltplantsoen. Deze fiets wilde hij ruilen voor een brommer. Eveneens in de nacht van zaterdag op zondag meldde een winkelier aan de Ce derstraat, dat zijn sigarattenautomaat was vernield en dat een aantal pakjes siga retten was verdwenen. De winkelier had twee mannen weg zien lopen, van wie hij een vrij nauwkeurig signalement aan de politie kon verstrekken. Diezelfde nacht werd aangifte gedaan van vernieling van een sigarettenauto maat aan een winkel aan de Wijk aan Zeeërweg. In de loop van de nacht konden een 19- jarige jongen een 35-jarige inwoner van IJmuiden worden aangehouden. Eén van hen bekende de vernielingen en diefstal len te hebben gepleegd. Ook in de nacht van zaterdag op zon dag zag de bemanning van een surveil lancewagen van de Velsense politie in de Lang'e Nieuwstraat een man lopen met pakken onder zijn jas. Het bleken drie pakken ingevroren garnalen te zijn. In het politiebureau bekende de man de pak ken te hebben gestolen uit een perceel op de Halkade. Van zijn mededader kende hij alleen de voornaam. Zondag kon deze tweede verdachte een 31-jarige visknecht, in zijn woning worden aangehouden. In de nacht van vrijdag op zaterdag, is een ruit ingeslagen van het postkantoor aan de Hoofdstraat in Santpoort. Men is vermoedelijk wel binnen geweest maar er wordt waarschijnlijk niets vermist. Zondag bleek bij een routinecontrole in de Ampèrestraat door de Velsense politie dat de voorrem van een bromfiets niet goed werkte. Bij een nader onderzoek kwam aan het licht, dat het vermoedelijk een gestolen brommer betrof. De 16-jarige bestuurder uit Amsterdam verklaarde dat de bromfiets door zijn vriend in de duin- nen was gevonden. Ook die vriend kon echter geen aannemelijke verklaring ge ven over de herkomst en beiden werden naar het hoofdbureau gebracht, waar bleek dat de eerste knaap ook nog een valse naam had opgegeven. De tweede verdachte, een 17-jarige jongeman uit Am sterdam, bekende de bromfiets vrijdag in de hoofdstad te hebben gestolen. Beiden zijn overgegeven aan de Amsterdamse politie. Zondagmiddag om kwart over vijf is een personenauto, merk Citroën, gestolen welke geparkeerd stond in de Kanaal straat. In de nacht van zondag op maandag verdween een auto van een Haarlemmer uit de Hoofdstraat in Santpoort. In het Beverwijkse politiebureau ver hoorde de Velsense politie een 25-jarige Beverwijker, die bekende te hebben inge broken in de Willem de Zwijger-ulo in Velsen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Dit weekend is voor ongeveer ƒ33 gestolen bij een inbraak in het secretariaat van de Stichting Ka tholiek Schoolbestuur aan de Koning straat. Uit de kantoorruimte werden uit een la postzegels, geld en schrijfgerei ge haald. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Susanne Joers, Felixtowe, IJmuiden; Niederrhein, Nor- deich, IJmuiden; Nijkerk, Bremen; Marie, Gun- ness; Rijnstroom; Shoreham; Gazelle, Boston, Zaandam; Kamerad, Rudkoping; Lizard, Lei- xoes, Zaandam; Merkur 2, Gona; Trevaylor, Charleston; Essexshore, Continentaal Plat, IJ muiden; Jan Kahrs, Stettin; Brio, Oslo; Regina Oldendorff, Monrovia, IJmuiden; Friedel Ra be ier. Iskar; Borgesch, Antwerpen; Tuskar, Par; José Diaz, Mantyluoto; John Cruse, Zweden; Anna Drenth, Rotterdam; Artemis, Rotterdam. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Platte, Philadelphia; Cornells Broere. Rotterdam; Cor- stream. Port Talbot; Elbe Óre, Norfolk: Tor Scandia, Gothenburg; Marathon, Curagao; Lie- nersand, Bremerhaven; Diana V, Huil; Philetas, Asda; Henri Delmas, Rotterdam: Altair, Kotka; Spaamestroom, Harlingen; Hebe Nobel, Lon den. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: British Vine, Isle of Grain; Vasum, Brunsbuttel; Dubhe, Swansea; Leonidas, Rotterdam; Wanger oog, Weast; Reestborg, Halmstad; Maritta Jo hanna, Harlingen; Forester, Manchester; Polaris, Poole; Tor Anglia. Immtngham; Amstelstroom, Hull; Pamir, Grevelines; Kariba, Gent; Ch. Mathiessen, Hamina; Claus, Londen, IJmuiden; Eemshom, Rochester, Meppel. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Susanna Joers, Runcorn Docks. IJmuiden; Captain Vic tor, Milfordhaven; Areas. Palermo; Embla, Stockholm; Malmi, Helsinki; Capricome, Gran gemouth, IJmuiden. Zaterdag te IJmuiden aangekomen: Martha Friesecke. Londen, IJmuiden; Skagem, Gothen burg; Belval, Norfolk; Anna Gerdes, Uddevalla; Cape Nelson, Port Talbot; Marinella d'Amico. Philadelphia; Hondsbosch, Goole; Garness, Moh I Rana, IJmuiden; Jean E., Londen; Torun, Penang; Nanna, Dagenham; Calvijn, Wisbech, IJmuiden; Tor Holandia, Gothenburg; Philemon, Puerto Ordaz; Ursula Schulte, Narvik; Vamos, Colchester; Sonority, Londen; La Paloma, Goole; Gillian Everard, Gent. Zaterdag van IJmuiden vertrokken: Tor Ang lia, Gothenburg; Brio, Oslo; Rolf Behrmann, Londen; Hermine, Cleveland, IJmuiden; Voline, Dagenham; John Kruse, Antwerpen; Falcon, Gunness, Beverwijk; V. Madrigal, Ras Lanuf; Ch. Matthiesen, Vaasa; Leonidas. Lissabon; An- nenkerk. Kaapstad; Brinda, Poole, IJmuiden; Oosterdiep, West Hartlepool, IJmuiden; Darm stad, Bremen. Zondag te IJmuiden aangekomen: Marine Electric, Philadelphia; Alca, Jacobstad, Velsen; Adèle J., Kristiansand; Novel, Swansea: Robert Bornhofen, Antwerpen; Breitenstein, Bremen; Thea K., Uddevalle; C. V. Staghound, Bremen; Volgodon, Tuapse; Oremina, Port Talbot; Neva, Iggesund; Nerlandia, Aarhus; Dania, Kopen hagen; Sirius, Trondheim; Tubo, Par, Velsen; Scheldelloyd, Rotterdam; Isis, Rotterdam; Helga Dehde, Hamburg; Astyanax, Liverpool; Sören Fridolf, Par; Langlutjesand, Billingham, IJmui den; Gerda K., Hamburg; Homar, West-Afrika; Crown 3, Augusta; Warflettersand, Hamburg, IJmuiden; Barbara-Ann Hamina; Essex Shore, Continentaal Plat, IJmuiden; Main, Uddevalla. Zondag van IJmuiden vertrokken: Stefan J., Aalborg; Besor, Norfolk; Rijnstroom, Shoreham; Tor Hollandia, Immingham; Martha Friesecke, Londen. IJmuiden; Essex Shore, Continentaal Plat IJmuiden; Imme Oldendorff, Savona, IJ muiden; Borgesch. Helsinki; Claus, Londen, IJ muiden; Gerhardt K., Kopenhagen; Amstel stroom, Hull: Zaanstroom, Felixtowe: Regina Oldendorff, Monrovia. IJmuiden. Maandag te IJmuiden aangekomen: Heinrich Nagel, Hamburg: Arabella. Workington; Auriga, Rauma. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.)

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5