PANDA EN HET VUURVERVOER mam ARMAN EN ILVA 1 POLLE, PELLI EN PINGO Agenda voor Haarlem en de IJmond «gestipt Rustig weer De Kleine Wereld ii i) II DINSDAG 14 APRIL 1970 10 Een rechter Tie-roman door R. van Gulik R Haarlem en Omstreken Bollenstreek Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk !J Is |Ai>»A««iiii««»«M«»M.YYyyln)YvvvwinnnnnnfwiiwuuinwAAfti 25) „De vuilak zei dat hij het niet had! Alles was goed gegaan tot hij via de muur het paviljoen was bin nengeklommen. Maar daar was nie mand, ook niet in de slaapkamer. Geen halssnoer en ook geen andere snuisterijtjes die waard waren om mee te nemen. Dus ging hij maar met lege handen terug. Hij had zich niet aan onze afspraak durven hou den. Hij was bang. zei hij, dat we zouden denken dat hij ons bedroog, en het snoer ergens verborgen had. Enfin, door een merkwaardig toeval was dat precies wat mijn mannen dachten! Ze deden erg hun best om de waarheid uit hem te krijgen, zo erg hun best dat hij onder hun han den stierf. Ik weet niet hoe het bij jouw liga gesteld is maar ik schijn werkelijk geen goeie mensen meer te kunnen krijgen," Hij schudde treurig zijn hoofd en vervolgde: .Niet alleen dat ze het verhoor van die grijpgrage kassier verknoeiden, ze kozen ook nog de verkeerde plaats om zijn lijk in de rivier te gooien. Het had een paar mijl stroomaf waarts gevonden moeten worden. Voor de zekerheid liet ik Tai Min's zolderkamer hier in de herberg door zoeken. Niets gevonden natuurlijk. En ik kan moeilijk iedere holle boom en iedere duim van dat ver domde pijnbos laten doorzoeken. Dus heb ik het halssnoer afgeschreven en dat is het hele verhaal." Rechter Tie zuchtte diep. „Een aardig verhaal, Lang. Even aardig als Tai Min's verhaal aan jouw mannen. Het enige verschil is dat hij zijn verhaal niet bewijzen kon en jij wel. Je hoeft me alleen maar even voor te stellen aan je goede vriend, meneer Woe." Lang ging slecht op zijn gemak verzitten in zijn stoel. „Woe zou hier gisterochtend langs gekomen zijn Met de tien goudsta ven. Maar hij kwam niet, en ik weet niet waar ik hem kan vinden". Er volgde een lange stilte. Dan schoof Rechter Tie zijn stoel naar achteren en stond op. „Het spijt me erg, Lang, maar met dat verhaal kan ik echt niet bij mijn baas aankomen. Ik noem je geen leugenaar, begrijp dat goed. Ik zeg alleen dat ik bewijzen moet hebben. Ik blijf hier intussen loge ren, laten we maar zeggen om de situatie in de gaten te houden. Je begrijpt wel dat ik hier ook een paar vrienden heb rondhangen, dus je kunt je vergissing van gisteravond beter niet herhalen! Als je zin krijgt om nog eens te komen babbelen, weet je mijn kamer. Tot ziens!" De boekhouder met zijn ronde hoofd bracht de rechter eerbiedig naar de deur. TERUG in zijn kamer ging Rech ter Tie breeduit zitten in zijn leun stoel bij het raam. Wederom hoor de hij in de kamer beneden hem iemand op een gitaar tokkelen. Nu speelde hij een vlugge, opgewekte deun. De muziek eindigde met een krachtig accord, dan hoorde de rech ter een vrouw lachen. Er waren geen courtisanes in Rivierstad, maar een der gasten had blijkbaar een eigen vriendin meegenomen. Rech ter Tie trok peinzend aan zijn snor. De moord op Tai Min was nu op gelost. Hij zou ervoor zorgen dat Lang Lioe en de mannen die de arme kassier hadden gefolterd en gedood, hun verdiende straf zouden krijgen. Maar eerst moest hij de grote misdadigers vinden, die het plan om het halssnoer te stelen be raamd hadden. Zijn theorie was juist gebleken: De diefstal vormde een essentieel onderdeel van een gecom pliceerde paleisintrige, de opdracht gevers van de mysterieuze meneer Woe moesten dus binnen het Paleis worden gezocht. De rol van meneer Woe was zo vreemd niet, want ver dorven hovelingen maakten altijd gebruik van zo'n tussenpersoon als ze beroepsmisdadigers nodig hadden voor hun vuile werk. Als hij die Woe eens te pakken kon krijgen! Een maal gearresteerd zou hij bij een verhoor wel vertellen wie zijn opdrachtgevers waren. Maar er was ergens iets misgelopen. Woe had geen contact opgenomen met Lang en de rechter had het onbehaaglij ke gevoel dat Woe voorgoed van het toneel verdwenen was. Wat kon Tai Min met het hals snoer hebben gedaan? Het was makkelijk genoeg geweest om het weg te grissen van de zijtafel waar op de Prinses het had gelegd. De kassier had daar het paviljoen niet eens voor hoeven binnengaan. Zou een van Woe's opdrachtgevers Tai Min hebben opgewacht, achter de tralies van de watermond onder de steunberen? De watermonden wa ren boogvormig en niet hoger dan drie a vier voet, dat had hij vanaf de rivier kunnen zien. Maar het kanaal eronder kon waarschijnlijk overge stoken worden in een klein plat boomd vaartuig. De man zou Tai Min dan, door de spijlen heen, een beloning kunnen hebben gegeven voor het halssnoer, bijvoorbeeld één goudstaaf in plaats van de tien die hij Lang had beloofd. De samen zweerders in paleizen waren ge woonlijk uiterst geraffineerd in hun intriges en het zou hem daarom niet verbazen als ze Lang deze streek hadden geleverd. Dezelfde transactie kon ook hebben plaats ge had in het pijnbos, waar meneer Woe Tai Min kon hebben opge- opgewacht. In beide gevallen zou Tai Min de gouden staaf in een holle boom of dergelijke schuiplaats ver borgen moeten hebben, met de be doeling om hem later weer op te ha len als hij met mevrouw Wei in Tienmij lsdorp een toekomstplan had gemaakt. De rechter zuchtte diep. Er waren te veel mogelijkheden, te veel onbekende factoren. Eén ding was zeker, namelijk dat Lang Lioe niets te maken had met de moordaanslag op hem zelf en Meester Kalbas. De moordenaars hadden hem alleen naar Langs op slagloods meegenomen omdat ze wis ten dat Lang daar zijn slachtoffers martelde en ander vuil werk deed, en omdat het een geschikte plaats was waar 's nachts nooit mensen kwamen. Ze waren gehuurd door de zelfde meneer Wie, want dat was de naam die de gebaarde leider nog net had weten uit te brengen voor hij stierf. De eerste aanslag op zijn leven van Woe's opdrachtgevers had gefaald. Maar ze waren kennelijk vastbesloten om te verhinderen dat hij zich met hun plannen zou be moeien, en daarom moest hij reke ning houden met een tweede aan slag. Hij schoot overeind bij het ho ren van een zachte klop op de deur. Rechter Tie nam zijn zwaard van het zijtafeltje, schoof de grendel weg en deed de deur op een kier open, met zijn zwaard gereed in zijn hand. Het was Langs boekhouder. „Meneer Lang vraagt of u even naar beneden wilt komen, dokter. In de hal. Hij heeft net een boodschap ontvangen die hij u wilt laten zien". De rechter legde zijn zwaard te rug op tafel en volgde de holhoof dige boekhouder de brede trap af. Meneer Lang stond bij de balie met de herbergier te praten. (Wordt vervolgd) 21. De chef van de Geheime Politie Ahmed had zijn jeep een eindje uit de buurt van het brandende huis gereden. En nu belde hij Sheik Kasr el Bellal op. „Gegroet, o sheik!" sprak hij in de telefoon. „We heb ben de uitvinding van de professor Kal-ker vernietigd en straks gaan we de professor zelf vernietigen Verder kwam hij echter niet, want zijn aandacht werd getrokken door een flakkerend lichtschijnsel achter zich. „Br-brand!" riep hij geschrokken. Deze zand weg brandt!" „Pas maar op!" waarschuwde Panda, die voor de vlammen uit langs hem draafde, samen met de geleerde. „Dat vuur gaat héél snel! Straks zit je er midden in!" Ahmed deed zijn uiterste best, om de auto te starten. Maar dat viel niet mee, omdat hij verward was geraakt in de draden van zijn tele foon en zijn collega Mustafed was te diep in slaap om hem te helpen DE GROTTEN WAARIN MIRRE EEUWEN HEEFT GESLAPEN DAN MOET DIT DE VRIEZER ZJJN WAARIN.... ilVA! Heet ERG Y we GAAN NU EEN KLEIN GEDANKTI VUEGREISJE MAKEN ZONDER ERUIT IK MOET V HIJ IS OOK ERG DUUR ZE66EN, EEN ^r-GEWEEST' UITZONDERLIJKE AUTO ©P1B CtMIMGl* 1725. De stem bleek te behoren aan de miljonair Wassebras, eigenaar van de bekende firma Wassebras Msbonbons en Zonen. Hij zeilde met zijn luxe jacht over de oceaan en daar een paar gasten op een dieet van kokos stonden, wilde hij zijn voorraad aanvullen. Hij keek er verbaasd van op, toen hij hoorde met schipbreukelingen te maken te hebben, maar hij bood ogenblikkelijk gastvrijheid aan op zijn schip. „Moet de geit ook mee?" vroeg hij be vreemd, maar zodra Bram hem uitlegde, dat het een gedresseerde geit met niet geringe gaven was, toonde de heer Was sebras zich zeer enthousiast. „DAt is prachtig. Dan moet u beslist aan boord een voorstelling geven. En dan kondig ik u aan als „De Vrolijke Schipbreukelingen met hun Geweldige Geit". Zo gebeurde het, dat Bram voor de eerste maal met de geit optrad. Het suc ces was ongelooflijk!" tif" 5 V-;' V rp 6 -v>- v. ;<vv -t,. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonspleln). Vandaag en morgen 20.13 u.: Koninklijke Vlaamse Schouw burg met: „La mamma". MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Grote Markt). Van daag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. Vishal (Grote Markt). Vandaag 20.30 u.: Lus- trumconcert 20-jarig bestaan Teisterbant. Petrakerk (Limburglaan, Heemstede). Woens dag 20.15 u.Optreden volksliedjes en belladen- zanger Harry van Oss. BIOSCOPEN Cinema Palace (Grote Houtstraat 111). 14, 19 •n 21.15 u.„Elke dag een sheriff", 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein). 19 en 21.15 u.: „De bloedwraak van Mattie Ros", 14 j. Lido (Houtplein). 14. 19 en 21.15 u.: „De weg naar de hel", 14 j. Luxor (Grote Houtstraat 139). 14, 19 en 31.15 u.„The love bug", a.l. Rembrandt (Grote Markt). 14, 19 en 21.15 u.i „Midnight cowboy", 18 j. Roxy (Kleine Houtstraat 79). 14.30, 19 en 21.15 u.: „Sex met lange tanden", 18 j. Studio (Grote Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.i „Easy Rider", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dage lijks van 10 to' 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie Van Looy". Tot en met 10 mei: avondopenstelling van het met kaarsen verlichte museum van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum, (Jansstraat 79). Per- manen.e tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken, handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylersmuseum, (Spaarne 16) Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instrumen ten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Koudenhornkazerne, (Koudenhom). Perma nente tentoonstelling van de stichting Meervou dig Amateur-Centrum Ruimtewaameming en onderzoek (MACRO). Geopend maandag en vrij dag van 1920 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark, (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars Bezichtiging van dé gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage- INCA8SO WEEKABONNEMENTEN D* Incasso van Het abonnementsgeld Iedere week koet veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak In dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 46 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver- etand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammof oonplatenpro- gramma. Vis- en Vleeshal, (Grote Markt). Een keuze uit eigen bezit. Expositie van Amsterdamse impres sionisten tot nieuw figuratieven. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. Tot en met 19 april. Galerie Blokker, (Bronsteeweg 42a). Expositie van handgeweven wandkleden van Bodil Blok- ker-Veggerby en handgeknoopte rya-modellen uit Scandinavië. Geopend maandag van 13 tot 17.45 uur, dinsdag van 9 tot 12.45 uur, woens dag tot en met zaterdag van 9 tot 17.45 uur. Galerie Eylders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van Wim Jonker, beeldhouwer en Rob Clous, grafiek. Geopend dinsdag tot en met zondag van 13 tot 17 uur. Tot en met 24 april. Gemeentehuis Bloemendaal. Bloemen daalse- weg). Tentoonstelling van werken van Bloemen- daalse beeldende kunstenaars. Dagelijks van 14- 17 uur geopend. Tot en met 5 mei. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat/Spaame). Da gelijks open podium; geopend van 10-24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur. Dagelyks pen- tekenen, schilderen en sieraden maken. Vrijdags kunsttonen: auditieprogramma. Electric Centre, (Bakenessergracht 10). Dage lijks behalve maandag geopend van 12 tot 17 en van 19 tot 24 uur. Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maandag) 21 uur. Mobilarium, museum met oldtimers, miniatuur trein- en racebanen, dage lijks tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14 tot 01 uur. Hotel Bouwes, (Zandvoort). Dagelijks: Toni Dispari. Bowling, hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 10 tot 01 uur: bowling. Kathedraal St. Bavo, (ing. Westergracht zijde). Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Poppentheater Merlijn. (Hasselaersplein). Woensdag 14.30 u.: „Het omderwateravontuur". TENTOONSTELLINGEN Galerie het Klokgeveltje, (Hoofdstraat, Hille- gom). Expositie van werken van Jan Bazuin. DIVERSEN Treslong, (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant. Woensdag 19 u.: „Mik". Linnaeushof, BennebroekRecreatie en bloe- menshow. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur. Keukenhof, (Lisse). Bloemenshow. Dagelijks geopend van 08 uur tot een half uur na zons ondergang. Tulipshow, (Vogelenzangseweg, Vogelenzang). Bloemenshow. Dagelijks van 8 tot 18.30 uur. BIOSCOPEN City Theater. Dinsdag en woensdag 20 u.: „Cowboy Gannon". TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Felison, Heidestraat 45 IJmuiden-Oost. Expo sitie van schilderijen en tekeningen van Ipitsj. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Tot 20 april. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Als m'n wagentje 'ns kon praten" Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „De sexdetective" (Graf Porno und seine Madchen). TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Marry Hövig (kleureetsen). Geopend tot en met 18 april van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510-25120. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat)20 u. „Funny girl". De VVD (Volkspartij voor Defensie vreugde) heeft een schitterend idee ge had. In plaats van nog meer natuurge bieden als militair oefenterrein aan ons recreatiegenot te onttrekken, moeten we de strijdkrachten in staat stellen manoeuvres te houden waarbij heel Nederland als oefenterrein wordt ge bruikt. Zelfs wanneer we de schade vergoeden, komen we nog goedkoper uit dan door het pesten van kleine vo geltjes. Laten we maar meteeen een proef- manoeuvre houden, waarvan het ver loop u duidelijk zal worden uit het ge- gesprek tussen een tankbesturder en de commandant van een oprukkende tankcolonne: „Koers houden op dat afgebroken denneboomp]e, Jan". „Ja, en dan 90 graden scherp rechts, om de modderkuil heen door de tank gracht, de vijand buiten gevecht stellen en koffie drinken in café Het Klumpke. Ik ken het oefenprogramma". „Mis. Bij het denneboompje 90 gra den scherp links. Ja, hier. En nu door de eikenwal heen, wat kraakt dat lek ker. Nu recht op die boerderij af". „Maar hier staat het hek van het oe fenterrein. en er is nergens een ope ning". „Geef gas. Zie je wel dat er nu een opening is, ruim genoeg om onze hele tankcolonne zonder schade door te la ten? Recht vooruit door dat korenveld. Jammer dat je niet uit de koepel kunt kijken. We lijken op een eskader slag schepen in volle zee. Als je nu een beetje bijstuurt kun je precies op het erf tussen de boerderij en de schuur door, maar pas op de waakhond. Daar loopt hij waarachtig weg met een lap rupsband tussen zijn kiezen. Geeft niet hoor, deze tanks zijn toch verouderd. Kijk, de boer en de boerin wuiven naar ons, met gebalde vuist. Communisten. Even ons spandoek ontrollen. „Spreek met de schade-enquêtecommissie en het komt in orde! Wedden dat die boer volgend jaar lid is van de VVD?" Hoe moeten we nu? RechtdoorDie koeien gaan wel op zij. Zie je, ze hollen zelfs met ons mee. Koeien zijn het laatste volksdeel dat nog meeleeft met zijn strijdkrachten. Waarom rem je?" „We naderen een hoofdweg. Wie heeft voorrang?" „Dat is de vraag waarmee Lord Broddlebrook in 1723 de slag bij Ten- sington verloor. Laat die tientonner maar even doortrekken, ik wil een beetje netjes in Den Haag aankomen. De rest stopt wel. En hoe! Ik heb nog nooit zo'n lange kettingbotsing gezien. Ziezo, nu gaan we de boomgaarden een beetje bijsnoeien. Kijk, hier nemen we spelenderwijze een afgedankt fort". „Moeten we recht door dat dorp met die afgebrande molen?" „Ja. Dat dorp is Utrecht en die mo len de Dom. Onze tegenpartij op deze manoeuvre heeft enkele natuurge trouwe beschadigingen aangebracht. Vaklui, die kerels van de genie". „Dat zal wat kosten om dat allemaal weer op te bouwen". Minder dan militaire oefenterreinen. We volgen nu de rijksweg naar Den Haag. Neem de linkerbaan maar, dan zien ze ons aankomen. Voorzichtig hoor, alleen blikschade. Daar breken we al door het Binnenhof heen. Kijk goed, dan zie je voor het laatst de Ridderzaal. Stop! Bode, wat betekent „belet"? Aha. Het kabinet is in spoed zitting bijeen voor beraadslagingen over de oprichting van een ministerie van schade". KEES STIP Nu In boekvorm door Jos Lodewijks Een keuze uit de gelijknamige rubriek die sinds 1948 in onze bladen ver schijnt. In paperback-uitvoering Prijs 1 3.64 p. stuk, afgehaald aan onze loketten. Wilt u het boekje per post gezonden hebben, maakt u dan f 3,64 -J- 1, verzendkosten 4,64 over op post giro 273107 ten name van Haarlems Dagblad, Gr Houtstraat 93 Haarlem Vermeldt u dan op het biljet „De Kleine Wereld". Een speciale uitgave voor de abon nees van Haarlems Dagblad IJmuider Courant Beverwijkse Courant Het K.N.M.I. deelt mee: Een lagedrukgebied trok maandag over onze omgeving naar het oosten en lag dinsdagmorgen boven Tsjecho-Slowakije. In het noorden van het land viel hierbij langdurig regen, omdat een bij de depressie behorend front daar tijdelijk tot stilstand kwam. De temperaturen werden daar dan ook niet hoger dan omstreeks 5 gra den, terwijl elders het kwik tot 9 a 11 graden opliep. Woensdag zal het weer in onze om geving gunstig beïnvloed worden door een krachtige rug van hoge druk, die zich van de Noordzee naar het oosten uitbreidt. Genoemd druksysteem zorgt er voor, dat boven de Atlan tische Oceaan aanwezige depressies vooralsnog niet tot onze omgeving kunnen doordringen. VOORUITZICHTEN: Overwegend droog, zon nige perioden en geleidelijk hogere tempera turen. VOOR DONDERDAG: Aantal uren zon 4 tot 11; minimum temperatuur omstreeks normaal; maximum temperatuur van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 percent: kans op een geheel droog etmaal 80 percent. WERKRAPPORTEN -a Maximum- *n minimum- f-a temperaturen binnen- en buitenland O. 3 IS 3 Amsterdam geheel bew. nnw 10 3 0.1 De Bilt geheel bew. n 11 3 1 Deelen geheel bewolkt n 11 3 0 Eelde geheel bewolkt n 7 15 Eindhoven motregen n 11 2 0.1 Den Helder geheel bew. n 7 4 0 Rotterdam geheel bew. nno 10 3 0.1 Twente mist nno 12 1 0.1 Vlissingen geheel bew. nnw 10 5 0.2 Zd.-Limburg mist wzw 9 4 0.4 Aberdeen licht bew. w.st. 6-5 0 Athene onbewolkt nw 20 11 0 Barcelona half bew. nno 19 10 0 Belgrado regen nno 14 9 4 Berlijn licht bewolkt n 10 -1 0 Bordeaux motregen wnw 14 11 2 Brussel motregen nw 9 2 0.5 Frankfort zwaar bew. nw 11 5 0.3 Genève regenbul w 14 5 0.3 Grenoble zwaar bew. nw 11 5 0.1 Helsinki half bewolkt nno 6-3 0 Innsbruck regen wzw 10 3 1 Kopenhagen zw. bew. nnw 7-10 Lissabon onbewolkt nw 21 10 0 Locamo onbewolkt ozo 13 3 0 Londen mist w.st. 9 1 0.3 Luxemburg zwaar bew. wnw 6 10 Madrid onbewolkt w.st. 22 4 0 Malaga onbewolkt nw 25 10 0 Mallorca half bewolkt wnw 22 8 0 München sneeuw w 11 17 Nice onbewolkt wnw 23 12 Oslo onbewolkt w.st. 7-4 0 Parijs geheel bewolkt wnw 7 6 0 Rome zwaar bewolkt nw 17 13 0 Stockholm half bew. n 9-2 0 Wenen zwaar bewolkt wnw 13 7 0 Zürich zwaar bewolkt nnw 12 2 2 WOENSDAG 15 APRIL Zon op 4.45 uur: onder 19.37 uur Maan op 12.40 uur; onder 3.55 uur MAANSTANDEN Volle maan 21 april 17.21 uur Laatste kwartier 28 april 18.18 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN DINSDAG I APRIL Hoog water 9.41 uur en 22.27 uur Laag water 4.43 uur en 17.33 uur WOENSDAG 15 APRIL Hoog water 11.08 uur en 23.58 uur Laag water 6.05 uur en 19.11 uur Het hoog en laag water te Zandvoon ls lO tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 10