Ziekenhuis Heemskerk 300 bedden Eerste-dag-enveloppen van Stadspostdienst Burgemeester (ere-voorzitter) opent Pasar Malam in veilinghal m Vier nieuwe skifs voor roeivereniging De Stern Ds. M. Wendte ten grave gedragen 1 In de vishal en op zee 9 Brandweer moest televisie verlaten Personenauto in bocht geslipt Op de foto in een betjak Wegenaanleg Noord-Holland wordt versneld Pierenrit van IJmuiden op 22 mei Damesbiljartclub m Wedstrijdactiviteit op Sluiseiland H Kandidatenlijst CPN Lange stoet volgde de baar Werkdienst in Morgensterkerk Nu twee miljoen rekeninghouders Faillissementen Marktberichten Havenberichten FEYEN00RD-CELTIC Crèche BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK DONDERDAG 16 APRIL 1970 IJMUIDER COURANT CUP-FINAL Betjak Tropische week m aiifeli Postgiro groeit gestaag (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft goedkeuring verleend aan het voor nemen van het bestuur van het Sint Jo zefziekenhuis te Heemskerk om een nieuw ziekenhuis te bouwen met een capaciteit van driehonderd bedden. Dit besluit zal tot gevolg hebben, dat op betrekkelijk korte termijn begonnen kan worden met de bouw van het zie kenhuis, dat komt te liggen aan de Mo- zartstraat. Momenteel heeft Heemskerk een semi-permanent ziekenhuis aan de A. Verherentstraat in afwachting van bo vengenoemde goedkeuring. Dit ziekenhuis telt tweehonderd bedden. Officieel kan nu een voorlopig schets- plan worden gemaakt, maar het bestuur heeft alle plannen al rond en kan die op korte termijn naar het ministerie sturen. De welstandscommissie heeft ook al goedkeuring verleend, terwijl de moeilijk heden met betrekking tot het bestem mingsplan (waardoor het ziekenhuis la ger moest worden dan aanvankelijk ge dacht) ook uit de weg zijn geruimd Men wil van het nieuwe ziekenhuis een mo dern geoutilleerde en volledig aan de ei sen des tijds aangepaste voorziening ma ken. ADVERTENTIE 1-2-3 en 8 - daagse reizen. REIS- en PASSAGEBUREAU V.S.A KANAALSTRAAT 71, MARKTPLEIN (V.V.V.) TEL. 1 91 06 - IJMUIDEN (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK „Hup Feijenoord!" riep woensdagavond een brandweerman, terwijl hij zijn spuit richtte op een brandje aan de Creutzberglaan, nadat hij met zijn collega's was weggeroepen van de voetbal wedstrijden welke door de televisie wer den uitgezonden. Het was de tweede maal dat de brandweer naar deze plaats uit rukte. Op 25 maart was men al eens In actie gekomen, toen het huisje, waarin jute zakken waren opgeslagen, uitbrandde, Woensdagavond ontstond er weer een brand, welke men evenwel snel onder de knie had. De brand wordt geweten aan vonken welke in de nog aanwezige zakken waren gekomen, toen met een snijbrander de auto, welke de vorige keer door het vuur was vernield, werd bewerkt. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN In de zo langzamerhand berucht geworden bocht in de oostelijke rijbaan van Rijksweg 9, ten zuiden van de Velsertunnei, is woensdagmiddag om streeks half zes opnieuw een personenauto geslipt. De wagen werd bestuurd door een 21-jarige inwoonster van Haarlem, die hier de macht over het stuur verloor. Na nog met een vrachtauto in botsing te zijn ge weest, kwam haar wagen in de berm tot stilstand. De personenauto werd totaal ver nield, terwijl de bestuurster met een her senschudding door de ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden werd overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Burgemeester J. G. Bruinsma zal op zaterdag 25 april om tien uur 's morgens de Pasar Malam in de groenteveiling openen, een tweedaags groots opgezet evenement van de ont spanningsvereniging Tropenvrienden. waarvoor de burgemeester bereid is ge weest het ere-voorzitterschap op zich te nemen. Aan de opening wordt meege werkt door de drumband De Zwervers. De afdeling IJmond van Tropenvrien den wil van deze Pasar Malam, een feestmarkt in tropische sfeer, iets heel bijzonders maken en dat blijkt uit de or- ginele plannen die men heeft. Het wordt echter op de eerste plaats een culturele manifestatie; men zal alles doen om te voorkomen dat deze Pasar Malam, welke men bij succes zeker volgend jaar wil herhalen, vercommercialiseert. Het is voor het eerst dat de hal van de groenteveiling Kennemerland aan de Parallelweg voor een dergelijk evene ment wordt gebruikt. Men heeft daar tweeduizend vierkante meter oppervlakte, waarop veertig stands zullen komen, een apart gedeelte voor het consumeren van Indische gerechten, een informatiestand, enkele rustige hoekjes en een gedeelte waar gedanst wordt. De stands zijn er niet op de eerste plaats om zakelijke re denen, al kan men hier vele zaken kopen die in de tropen voorkomen doch norma liter in een land als Nederland niet ver krijgbaar zijn. Er is een tentoonstelling van het Koninklijk Instituut voor de Tro pen en er is een stand van de zieken omroep RIJAZ, die overigens de gehele geluidsaffaire in de veilinghal voor zijn rekening heeft genomen. Thailands zil verwerk, Oud-hollands koperwerk, Liba nese wand- en tafelkleden, Indonesische sarongs en kabaja's, sieraden en <?e bruiksvoorwerpen uit Israel en het Mid den-Oosten, houtsnijwerk uit Kenya, ko perwerk uit India, men kan het allemaal kopen, maar in elk geval bewonderen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEMMERMEER. Rijkswater staat heeft plannen begin 1971 een aan vang te maken met de verbreding van de rijksweg Amsterdam Den Haag (rijksweg 4) voor het gedeelte tussen Schiphol en de splitsing bij Burgerveen in het zuiden van de Haarlemmermeerpol der. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land achten het daarom wenselijk reeds eerder dan aanvankelijk de bedoeling was (namelijk in 1972 en 1973) over te gaan tot de aanleg van het gedeelte van de secundaire weg Leimuiden naar Rijksweg nr. 4 tussen de Hoofdvaart en de Ooste lijke ringvaart van de Haarlemmermeer polder. Rijkswaterstaat is bereid, de kos ten te dragen van de aansluiting van de verbrede Rijksweg nr. 4 op deze secun daire weg, in plaats van aansluitingen aan de bestaande Venneperdwarsweg welke dan zonder aansluitingen met een viaduct over de rijksweg nr. 4 zal worden ge voerd. Voor Noord-Holland bedragen de kosten 11 miljoen gulden. De tekenaar J. Geldtmeijer uit Zeist exposeert schilderijen en tekeningen. Er is een voorlichtingsstand over de rijstta fel. Een trekpleister zal ongetwijfeld zijn de betjak (fietstaxi), de enige die in Ne derland gemaakt is (voor de actie „In Holland komt een huis"), waarin men zich kan laten fotograferen. Voor de filatelisten zijn er bijzondere eerste dag enveloppen" verkrijgbaar van de Stadspostdienst Beverwijk, waarop het Pasar Malam-stempel staat. Het is voor het eerst in Nederland dat op een Pasar Malam dergelijke enveloppen ver krijgbaar zijn. Er worden er drieduizend gedrukt. De Pasar Malam krijgt ook een crèche, zodat ouders van kleine kinderen onge stoord een bezoek kunnen brengen aan de feestmarkt. Voor die crèche, maar ook voor andere activiteiten, heeft men de steun gekregen van de landelijke en de plaatselijke VVV. Ook aan de oudere kin deren is gedacht. Voor hen komen de poppenspeler Hindrik de Groot en de goochelaar Harry Smits optreden, ter wijl zij zich voorts kunnen vermaken met attracties zoals de grabbelton en het rad van avontuur. De Beverwijkse Ondernemers Centrale, BOC, en de winkeliersvereniging Stads centrum zijn van plan op de Pasar Ma lam in te haken met een „tropische week" maar het is nog niet zeker of er voldoen de belangstelling voor gevonden kan wor den. De belangstelling voor de feestmarkt die tot titel heeft gekregen „Oostenwind -westenwind", is al groot: nu worden er al kaarten besteld uit vrees dat men te laat zal zijn. Aan de Pasar Malam wordt verder medewerking verleend door diver se scholen, door de aquariumvereniging Kennemerland en de volièrevereniging De Vogelvrienden uit IJmuiden. Een spe ciale service van Tropenvrienden is de ruime parkeergelegenheid, die bij het veilinggebouw beschikbaar is en die be waakt wordt. Het streven naar een culturele manifes tatie maakt de Pasar Malam niet alleen sympathiek, maar heeft ook al vruchten afgeworpen door de medewerking van velen, onder meer de mode-ontwerpster Lilian Ducelle, die bereid is gevonden om een exotische modeshow te organiseren. De optredende artiesten, waarover wij al eerder hebben bericht, zijn: The Ha- nol Hawaians, Euson Stax, Danny's Swinging Team, Blue Minstrels, The Hearts of Soul, Johnny Bridge Selections en Eastern and Western Dancers, terwijl men ook karatedemonstraties kan bijwo nen. (Van een verslaggever) IJMUIDEN Vrijdag 22 mei gaat voor de vierde maal het jaarlijks terugkerend autosport-evenement in deze omgeving: de (vierde) IJmuider Pierenrit, van start. De deelnemers aan deze circa 360 kilo meter lange rit arriveren de volgende dag, na in de nacht van vrijdag op zater dag hun weg te hebben gezocht door de provincies Noord-Holland en Utrecht, aan de finish op de strandboulevard in IJmui den. Deze rit telt mee voor het kampioen schap van de Federatie van Automobiel clubs Randstad Holland. Als zodanig is zij dan ook geplaatst op de Rittenkalender van de Koninklijke Nederlandse Auto mobiel Club. DJAKARTA. (Reuter) President Soeharto van Indonesië zal op uitnodi ging van president Nixon op 20 mei voor een staatsbezoek in de VS aankomen. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In café Eindspurt aan de Alkmaarseweg heeft maandag avond om acht uur de oprichting plaats van de eerste Beverwijkse damesbiljart club. Met de onlangs in café Halfweg in Heemskerk opgerichte biljartvereniging voor dames wordt dit dan de tweede soortgelijke club in de noordelijke IJ mond. De club telt reeds zes leden, die elke maandagavond in café Eindspurt door hun mannelijke collega's in de ge heimen van de biljartsport zullen worden ingewijd. Zeker gedurende het eerste jaar zal de damesclub een onderafdeling blijven van de biljartclub Eindspurt. Kaartleesrit. RAC-west Noord-Hol land organiseert voor donderdag 23 april een kaartleesrit. De start is bij IJmond- paviljoen, Strandboulevard IJmuiden, om 19.31 uur. Lengte van de rit: 40 kilome ter. j Vv -j n «B» wnnH| iii*r ui i «mr O 2X v. - ,t *2.: J* - - (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN De roeivereniging „De Stern" op het zuidelijke sluiseiland heeft opnieuw vier nieuwe boten gedoopt, één overnaadse en drie polyester skifs. Ter ere van het twaalfeneenhalfjarig bestaan hadden de heer en mevrouw H. R. Bolland-Oosterbaan een actie onder de leden ontketend voor de aanschaf van een extra polyester skif en deze ledenskif kreeg van hen de naam „Woudaapje". Eén der initiatiefnemers tot het oprich ten van de thans zo florerende roeivereni ging, de heer A. v. d. Kruk, die nu erelid is, doopte de overnaadse skif met water uit het kanaal. Deze skif kreeg de naam „Waterral". Mede-oprichter W. Sepp gaf aan een der polyester skifs de naam „Do- daars". Tenslotte gooide mede-oprichter J. v. d. Burg een puts water over de punt van de derde polyester skif, die de naam „Ijsvogel" kreeg. Vervolgens werden de boten in het wa ter gelegd en beproefd. Met deze boten zal hard worden ge traind, want „De Stern" gaat alle aan dacht besteden aan het wedstrijdroeien. Een klein succesje werd zondag 5 april reeds behaald in de Amsterdamse „Head of the river", tijdens welke twee leden van „De Stern", de heren H. R. en T. L. Bolland, meeroeiden in een acht van de roeivereniging Willem III. Deze ploeg werd eerste in hun divisie en maakte een goede tijd. Beide heren zullen in het komende seizoen de roeivereniging „De Stern" vertegenwoordigen in enkele offi ciële wedstrijden in het nummer dubbel twee. Ook een jongensjeugdvier zal waar schijnlijk aan enkele wedstrijden deelne men. Wat het jeugdroeien betreft staan er voor dit jaar voor de jongste jeugd enkele onderlinge behendigheidswedstrij den op het programma. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De kandidatenlijst van de C.P.N. voor de raadsverkiezingen is uit. Er staan twee leden van de Alter natieve Pedagogische Academie op. Een andere opvallende kandidaat is de heer H. Merz. die onlangs op de groslijst van de K.V.P. stond. De beide „alternatieve" kandidaten zijn de heren W. Sprenger en L. Zonne veld. De heer Merz heeft, zoals bekend, bedankt voor een plaats op de gepubli ceerde K.V.P.-lijst. Hij blijkt nu aangeslo ten te zijn bij de C.P.N. De lijst, waarop het zittende raadslid C. Berghuis de eer ste plaats inneemt, luidt verder als volgt: 2. Mevrouw A. Jongbloed-Teeuwen, 3. W van Tilburg, 4. L. Zonneveld, 5. W Swarts, 6. J. Dekker, 7. L. van der Wou- de, 8. H. Merz, 9. mevrouw A. Hoekstra- Feenstra, 10. A. Klein, 11. N. Dudink. 12. mevrouw T. Dekker-Prent, 13. G. Rollen- berg, 14. W. Sprenger, 15. J. Bleeker, 16. C. Berghuis Gzn., 17. J. van der Steeg, 18. J. Seelemeijer, 19. P. Schelvis, 20. B. Kleine. Het is voor het eerst dat de C.P.N. met een lijst van twintig namen uitkomt, het maximaal toegestane aan tal. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De Hervormde kerk op het Kerkplein was woensdagmiddag te klein om al degenen te bevatten, die de zaterdag overleden predikant ds. M. Wendte uitgeleide wensten te doen en aanwezig waren bij de kerkdienst voor afgaande aan zijn ter aarde hestelling. Een flinke groep stond aanvankelijk bui ten voor de kerkdeur geschaard rond een daar opgestelde luidspreker, toen diaken T. Wentink de dienst inleidde. Onder de aanwezigen in het kerkge bouw bevonden zich de wethouders H. J. M. Roozen, A. F. M. van Herpen, P. de Graaf en G. Petersen alsmede de heer J. Vosselman Bosch als representanten van het gemeentebestuur, zomede verte genwoordigers van de r.k. geestelijkheid in Heemskerk. Raadslid T. Wentink, in zijn functie als diaken van de Hervorm de gemeente, leidde met een diepgaand woord waarin hij de betekenis van de overleden ds. Wendte schetste, de kerk dienst in. De dienst zelve werd geleid door ds. J. A. Don, die de overleden predi kant schilderde als een man met harts tocht voor zijn werk, wars van beuzelarij en met een open oog en oor voor de mens. Na het zingen van psalmen en Zeer velen hebben woensdagmiddag de overleden predikant ds. M. Wendte op zijn laatste gang over de doden akker begeleid. Hier verlaat de stoet de aula op de begraafplaats „Duin- rust". gezangen, gebeden, schriftlezing en ge loofsbelijdenis werd de kerkdienst beslo ten en ging de droeve stoet naar de be graafplaats „Duinrust" in Beverwijk, waar psalm 23 werd gelezen en het stof felijk overschot van ds. M. Wendte ter aarde werd besteld. Na de begrafenis was er in de ontvangstruimte van de aula gelegenheid tot condoleren. De vier nieuwe skifs bij het sluis eiland na de doop. Op de voorgrond erelifl A. v. d. Kruk in de overnaadse. GEBOREN: Richard R. z. v. T. Nuijen en S. J. Cappon; Laurentius F. J. z. v. J. A. Heeremans en C. E. Stengs; Sandra A. M. E. d. v. R. S. G. van Son en G. M. Duin; Tispha d. v. F. P. J. Kal ter en H. J. de Paepe; Sandra d. v. G. Vellema en N. C. C. J. Versluis; Johanna M. d. v. A. L. Meyland en J. M. Jonker; Hugo C. H. z. v. H. C. Wentzel en J. Paalman; Elisabeth M. A. C. d. v. W. A. J. Q. Legius en C. J. Niesten; Richard z. v. G. Smit en W. F. Baardse; Francisco J. z. v. S. Rubio Merlos en R. Garcia Munoz; Mark J. z. v. J. M. de Haan en E. van Zanten; Nicola A. M. d. v. N. M. Rijkhoff en A. M. Kerssens; Sandra A. d. v. T. de Vries en M. P. Bontsema; Ronaldus J. z. v. P. J. Verschuren en C. J. L. Rumping; Robert z. v. L. van Slooten en J. van Beek; Annette C. J. d. v. A. J. Terpstra en A. Sijtsma; Dirk H. z. v. H. Hoogteterp en A. Zeilstra; Mirjam d. v. C. Schouten en E. M. Bult; Karin P. d. v. P. J. M. Zuidweg en Y. Wever; Agatha J. M. d. v. C. C. van der Meer en C. P. M. van Velzen; Petronella J. d. v. G. W. Vriezen en B. van Campen; Irma W. J. d. v. H. T. P. Dijkman Dulkes en W. C. M. Linde; Petronella W. M. d. v. J. Horvat en W. M. van der Veer; Anita d. v. K. Draijer en T. Boomsma; Saskia C. M. d. v. G. W. Zoon en J. van IJselmuiden; Sylvia d. v. A. Kruk en H. Kamphorst; Niels M. W. z. v. E. W. H. Verkaart en M. A. C. Hanck; Johan L. z. v. E. A. Ernestina en J. P. Bras; Joyce D. d. v. C. Velthuijsen en A. Bos; Gabby-Anne d. v. J. Merbis en J. M. Kleverkamp; Hadewich d. v. C. M. I. Rich ter en A. J. M. Rombouts. ONDERTROUWD: Albertus C. J. Jansen en Alida J. C. Borg; Nicolaas Maij en Su sanna M. Steggink; Johannes Asjes en Pe tronella A. M. Beentjes; Dirk J. Ratering en Maria E. Brenninkmeijer; Dirk Kuiper en Adriana M. van der Zande. GETROUWD: Aloysius G. T. M. Hen driks en Engelina M. G. Voormeer; Willem van der Werff en Frederika G. M. Holle- brand; Johannes M. Kabalt en Marietje Trakzel; Johannes W. Coenen en Ilse E. van den Brand; Jacobus de Reus en Jacoba J. M. Fatels; Gerardus H. Mulder en Aleida Schulenberg. OVERLEDEN: Johannes W. Vogelsang, 91 jaar; Maria J. Bamberger, 58 jaar, we duwe van W. Zonjee; Antje Schermer, 85 jaar, weduwe van C. Bruins; Johannes F. Lodder, 82 jaar; Mathijs Wendte, 54 jaar. IJMUIDEN. Elf vaartuigen hebben donderdagmorgen in IJmuiden aange voerd: 900 kisten en 424 kleine kisten vis, 14.000 kilogram tong en 520 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren: 26 kleine kisten schelvis, 30 kisten en 345 kleine kisten wijting, 60 kisten en 35 kleine kis ten gul en kabeljauw, 18 kleine kisten ha ring, 580 kisten schol en 80 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in gulden; tar bot 10.70-10.40, grote tong 5.25-5.04, groot middel tong 5.34-5.29, kleinmiddel tong 6.16-5.83, tong I 7.38-7, tong II 7.40- 7.11. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 122, middel kabeljauw 142. Per tien stuks: grote kabeljauw 124- 76, middel kabeljauw 85-68. Per 50 kilogram: grote schelvis 93, middel schelvis 110, schelvis I 100, schel vis II 87, kabeljauw I 90-76, kabeljauw II 80-72, kabeljauw III 60-40. grote schol 45-33, schol I 48-42. schol II 50-36, schol III 38-27. schar 52-32, gestripte wijting 54-45. haring 32-16. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond donderdagmorgen uit: 450 kisten haring, 120 kisten wijting, 200 kisten gul en ka beljauw, 250 kisten schol en 250 kilogram tong. Besommingen in IJmuiden van de woens dag: KW 51—5570, 74—47.200, 130—2780, SCH 261—3880, 11—4340, UK 16—5430, NZ 2—2400, VD 25—1570, 44—500, 75—880, 115 —1660, IJM 3—2370, 17—500, 23—1810, EB 28 en UK 200—800, KW 109 en UK 116 1350, TX 25 en TX 38 9450, TX 9 en TX 29—14.850, TX 33 en TX 42 10.040, UK 54 en UK 56 1800, UK 78 en UK 93 1600, VD 53 en VD 180 5400. HEEMSKERK. Op zondag 18 april zal in de Morgensterkerk een werkdienst worden gehouden onder leiding van drs. C. H. Koetsier van het algemeen diaco naal bureau voor werelddiaconaat en ont wikkelingssamenwerking. De dienst be gint om 19 uur. Deze dienst is tot stand gekomen door samenwerking met kernwerkgroep en diaconie. DEN HAAG. De postcheque- en gi rodienst telt thans twee miljoen rekening houders. Het tweede miljoen werd gis teren volgemaakt door de heer P. van Dijk, te Made in Noord-Brabant. De heer Van Dijk en zjjn echtgenote ko men donderdag naar het hoofdkantoor van de postcheque- en girodienst in Den Haag, waar zij in de kring van de post giro-rekeninghouders welkom worden ge heten door de directeur van de postgiro, de heer G. F. J. A. Groen. De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 14 april in staat van faillissement ver klaard: Hendrik Jacobus van der Weele, wonen de in Haarlem, Peperstraat 12. Rechter commissaris: mr. B. Swanenburg. Curator: mr. A. van Dijk, advocaat en procureur in Haarlem. B. P. van der Ban, wonende in Haarlem, Engelandlaan 990. Rechter-commissaris: mr. B. Swanenburg. Curator: mr. J. C. A. Korrel, advocaat en procureur in Haarlem. Pieter Frederik Tijdgaat, wonende in Haarlem, Brouwersvaart 114 zwart. Rech ter-commissaris: mr. B. Swanenburg. Cu- ratrice: mej. mr. I. B. van Esch, advocate en procureur in Haarlem. BEVERWIJK Noteringen groentevei ling van woensdag: andijvie 98-102, sla 15-32, breekpeen 6-15, rode kool 53-62, radijs 15-54, prei 35-75, spruiten 120-187, kroten 7-12, witlof 75-112, uien 62-87, waspeen 42-56, rabarber 45-95. Noteringen bloemenveiling: amarylles 18-25, anjers 16-34, trosanjers 110-195, anemoon 45-70, anthurium 95-24'.), blauwe druif 25-45, chrysanten 190-380, forsythia 35-56, fresia 55-190, gerbe'ra 22- 43, hyacinten 26, iris 125-200, lelie per tak 65-85, narcissen 120-155, narcis kouda grond 21-42, roos 33-53, baby roos 15-28. tulpen 90-220. Planten: achimes 35-55, anthurium 280- 480, azalea 180-280, begonia 34-45, bella- perona 150, calceolaria 55-80, cineraria 65- 120, geranium 110-175, hedera 55-130, hertshoorn 380-460, hortensia 500-640, ne- prolepis 250, potchrysant 45-68, primul» 25-85, St. Paulia 45-80, vriesia 280-480, ge mengde planten 80-170. Woensdag aangekomen ln IJmuiden: Othonla, Delfzijl, IJmuiden; Roerdomp, Ipswich, IJmui den; Hermann Luhmon, Vesteras, Zaandam; Rolf Behrmann, Londen; Crinan, Port Talbot, Filippe L. D., Pore Talbot; Westerdok, Ham burg; Aegir, Londen; Brinda, Poole; Ask, Rot terdam. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Thekla, Par; Helga Russ. Rotterdam; Malcom Miller, Papierfabriek, Velsen; Tor Scandia, ïmming- ham; Essex Shore, Continentaal Plat, IJmuiden; Lumey, Goole, Tower, Venture. Great Yarmouth; Uranus, Rotterdam; Germania, Stettin. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Katelysia, Port of Spain; Diogenes, Guyana; Tor Hollan- dia, Immingham; Erik, Bremen; Reestborg, IJ- stad, IJmuiden; Voline, Dagenham; Liberia- kust, Hamburg; José Diaz, Kotka; Sta vos, Ham burg; Cape Nelson. Newport; Calchas, Rotter dam; Claus, Duinkei ken, IJmuiden; Markab, Belfast; E. Rezeckne, Zwarte Zee; Othonia, Odense, IJmuiden; Willmary, Rochefort; Aida, Antwerpen; Koerier, Rouaan; Friborg, Trond- heim; Crown 3, Rouaan. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Marine Electric, Philadelphia; Severity, Londen; Aegis, Paramaribo; Wega Sta vanger. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.)

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5