WERELDOORLOG IN OPERETTESFEER Zwakke film van Kramer over avontuur in een Italiaans dorp FILMS IN AMSTERDAM Apollo 13 op radio en TV ..DIE ENTFÜHRUNG BLEEK ONVOLDOENDE VOORBEREID Vijftig Goya's in Mauritshuis Kom, zwartkijker Fries verzet verduidelijkt Mr. Landré: „de TROS belazert niemand" Première Mozart-opera in Scheveningen mm Onderzoek invloed TV-programma's op vredesgedachte Tsjechische decors in Toneelmuseum TV vrijdag ga naar het postkantoor en geef uwTV aan TV vanavond Radio zaterdag TV zaterdag VRIJDAG 17 APRIL 1970 13 AMSTERDAM De laatste wereld oorlog. waarvan we binnenkort het einde voor de 25ste keer zullen gaan herdenken, heeft in die kwarteeuw in allerlei vormen en vermommingen als stof voor ontelbare films moeten dienen. Verwerkt in journaals, in documentaires en in min of meer sensationele speelfilms is de oorlog voor allerlei functies gebruikt, voor appèl op het wereldgeweten en als afschrikwekkend voorbeeld van men selijke ontaarding tot en met bio scoopamusement van het meest du bieuze soort toe. Er is heldenver ering mee bedreven en politieke haat mee gepredikt, er is een goedkoop soort spanning aan ontleend en met onmiskenbaar sadistisch genoegen is er zelfs aan de gruwelijkse kanten van het macabere gebeuren aandacht besteed. Steeds stond natuurlijk bij de makers van al die uiteenlopende oorlogsfilms de bedoeling voorop de oorlog te ontmaskeren en te ontluis teren, maar de manier waarop dit ge beurde, liet bijna steeds ruimte open voor gerechtvaardigde twijfel aan al die goede bedoelingen. Er viel ook na de oorlog geld te verdienen aan de oorlog en daar is op onbeperkte en soms op de meest schaamteloze ma nier gebruik van gemaakt. JVas het wel zo erg De val van Kramer N achtvoorstellingen Schuman-prijs voor Denis de Rougemont Italiaanse prijs voor Nederlandse schrijver PROGRAMMA. TIJDEN GEWIJZIGD ALS REACTIE OP DE BERICHTEN 99 SCHEVENINGEN De voorstel ling. van „Die Entführung aus dem Serail" van W. A. Mozart door de Nederlandse Opera Stichting, gister avond in het Circustheater, was geen opwindende aangelegenheid. Van de grote emoties die leiden tot een ont voering was niet veel te merken, nie mand maakte zich erg zenuwachtig. Er zijn enkele spaarzame uitzonderin gen te noemen, waarin voor alle heime lijke maar ook voor de minder verbor gen attracties en deugden van de oorlog geen plaats was, waarin de oorlog werd teruggebracht tot een goor en bloedig gebeuren, vol wrede willekeur en ano niem sterven, een tijd van verwildering en menselijke degradatie, waaraan geen eer of heldendom viel te behalen. Ingmar Bergman in „Skammen" bijvoorbeeld of Jean-Luc Godart in „Les carabiniers" en in meer ironische zin Richard Lester in „How I won the war" of Richard Atten- borough in het recente „Oh! what a lovely war". Direct na 1945 kwam die ontluisterende visie uiteraard veelvuldiger voor, bijvoor beeld in Italië met films als „Rome, open stad" en „Païsa", maar al gauw na die eerste periode van zelf-inkeer, ontstond vooral bij de overwinnende landen een steeds sterkere behoefte de werkelijkheid te vergeten in luidruchtige victoriefilms met de nadruk op eigen aandeel in de uiteindelijke overwinning. Wie nog herinneringen mocht hebben behouden aan die bittere Italiaanse films van kort na de oorlog, kan nu uit een Amerikaanse film leren dat het allemaal niet zo erg geweest is op dat Apennijnse schiereiland met zijn operette-dictator Benito Mussolini en dat zelfs voor een klein bergdorp, Santa Vittoria geheten, de grootste zorg in de oorlog geweest is hoe men een voorraad Asti spumante voor de Duitsers, die inmiddels van bond genoten vijanden geworden waren, ver borgen kon houden. Robert Crichton schreef een hele ro man over dit in wezen nietige en locale incident en Hollywood zette er zijn twee beste scenarioschrijvers, William Rose en Ben Maddow, aan om dit gegeven dat in de verte aan „.Whiskey galore" doet den ken, voor de film te bewerken. Maar nog merkwaardiger, Stanley Kramer werd be reid gevonden zich aan dit lichtgewicht amusement te vertillen. Kramer is ooit nog wel eens regissem-- met-een-boodschap geweest. Dat was in de tijd dat hij „The defiant ones" maakte en „On the beach" er „Judgement at Nuremberg", maar sindsdien heeft hij zien tot het dure amusement bekeerd („It's a mad, mad mad, mad world"), waartoe ook het operette-achtige „The secret of Santa Vittoria" gerekend kan worden. Een film voor de VVV„ die de reislust opwekt om dat schilderachtige Italië te bezoeken met zijn argeloze wijndorpjes waar de in het Amerikaans gestelde fas cistische leuzen snel ondergekalkt wor den als de Duce gearresteerd is. Twee echte fascisten krijgen dan nog een trap onder hun broek en dan trekken de niet meer vriendelijke Duitsers binnen ea wordt het grote probleem hoe men zon der veel slachtoffers te maken de wijn- voorraad voor de firma Cinzano kan veilig stellen. Anthony Quinn speelt natuurlijk de al tijd dronken burgemeester van het plaats je en Anna Magnani (uit „Rome, open stad") is zijn bazige vrouw en iedereen kruipt in het stof voor de Duitse bezet ters, met wie gelukkig geen talenpro bleem bestaat omdat iedereen, zij het met verschillend accent, Amerikaans blijkt te kunnen spreken Hardy Kruger speelt de bezettende generaal Sepp von Prum, die voelt dat hij wordt bedonderd maar slechts twee gijzelaars laat mishandelen om achter het geheim van de verstopte wijnvoorraad te komen. Zo tussenbeide dreigt hij een dorpeling te zullen doden, maar dan gaat de gravin van het dorp, in wie wij Virna Lisi herkennen, eenvou dig als zij is, met hem naar bed en drijft het gevaar over. Alles eindigt met een Zorba-achtige dans van Anthony Quinn ADVERTENTIE (dan kijkt u véél prettiger) /VWWWM/VWVWWWWW Anthony Quinn als burgemeester Ha lo Bombolini in „The secret of Santa Vittoria", die in Tuschinski wordt als de Duitsers voorgoed verdwenen zijn en dat gebeurt op een plezierig melo dietje van Ernest Gold dat op een lang speelplaat van United Artists Records te rug te vinden is. En als de film het nu maar lang genoeg in Tuschinski uithoudt waar hij deze week is ingezet, dan heeft Amsterdam op de herdenkingsdagen be gin mei tenminste iets om Wereldoorlog 2 te doen herinneren. CHARLES BOOST AMSTERDAM. Drie min of meer belangrijke premières komen deze week voor op de Amsterdamse bioscoopagen da. Tuschinski zet „The secret of Santa Vittoria" in, waarover elders op deze pa gina meer; het gerestaureerde Nögge- rath Theater is met de voorstellingen van .,La fiancé du pirate" begonnen, het filmdebuut van Nelly Kaplan die op de Cinemanifestatie van Utrecht en Eindho ven al de aandacht trok als een zeer aard se liefdescomedie en Cineac Damrak brengt „Het overspel", een Italiaanse film die naar zijn titel beoordeeld mis schien wel thuishoort in dit theater, voor passanten, maar er zich naar inhoud en vormgeving waarschijnlijk weinig op zijn plaats zal voelen. De Amerikaanse titel van deze Engels sprekende co-productie luidt „One night at dinner" en heeft te maken met het slottafereel, waarin de vriedenkring rond de schrijver Michel (Jean-Louis Trintig- nant) aan tafel verenigd is en de liefdes strategie voor de naaste toekomst wordt vastgesteld. Want Michel's vrouw Nina (Florinda Bolkan) heeft verhoudingen ge had met de vrienden Max en Ric (Tony Musante en Lino Capolicchio) die ook on derling een relatie onderhouden en Michel zelf is zijn vrouw ontrouw geweest met Giovanni (Annie Girardot) en allen zitten aan het slot van de film bijeen aan een feestelijk diner om hun aller situatie te bespreken. Het gaat dus hier om een cynische lief. descomedie, oorspronkelijk geschreven voor het toneel, nu tot film bewerkt door Giuseppe Patroni-Griffi, een naam, die sommigen zich zullen herinneren van „II mare", Patroni-Griffi's filmdebuut uit '61. „One night at dinner" is zijn tweede film en van opzet niet minder gecompli' ceerd en duister als het weinig toeganke. lijke „II mare". De verschillende onder linge verhoudingen worden in niet-chro- nologische volgorde behandeld en dit le vert een bizar- en gewild-gecompliceerd beeld „op van zeden en gewoonten in een kleine kring van vrienden die met elkaar verbonden zijn door hun lust om met de liefde te experimenteren. Van de nachtvoorstellingen in het week end noemen we „Dr. Jekyll en M Hyde" met Spencer Tracy en Ingrid Bergman in Cineac Reg. Breestraat, „The brig" van de gebroeders Mekas (Ameri kaanse Underground-film) in Kriterion, „Petulia" van Richard Lester in het Leidseplein Theater en het Groot-Zeepi raten Programma in de Old Time Movie Club van De Uitkijk. Het voortgezette Lenin-programma in het Filmmuseum brengt ter afsluiting op woensdag 22 april „Kino-Pravda 21 het 21ste door Dziga Vertov samengestelde propagandistische journaal over leven en dood van Lenin, verdeeld in drie delen: Lenin gewond", „Ziekte en dood van Lenin" en „Lenin is niet meer, maar zijn kracht blijft". Dit 35 minuten durende do cument wordt gevolgd door de speelfilm „De communist" van Yuli Raizman, een relaas van de bouw van de eerste electri- sche centrale die tijdens Lenin's leven in Zagora met veel moeite tot stand kwam De film is van 1958 en is in kleur. Op donderdag 23 april vindt dan de slot- voorstelling plaats met „Verhalen over BONN (AP). In Bonn kreeg woens dagavond de Zwitserse schrijver en cul tuurfilosoof Denis de Rougemont de „Ro bert Schuman"-prijs. Deze prijs, groot 25.000 mark, wordt jaarlijks toegekend door de „Freiherr von Stein" stichting. De Rougemont, die zijn hele werk be kroond zag, leidt sinds 1950 het „Euro pees cultuur centrum" in Genève. Zijn belangrijkste werken zijn „Euro pa van mythe tot realiteit" en „De kan sen van Europa". ROME (AP. De jonge Nederlandse schrijver Gerrit Krol heeft woendag in Rome een prijs gekregen voor zijn boek „Het gemillimeterde hoofd". De prijs „Het nieuwe boek" geheten, wordt toe gekend door de Italiaanse vereniging voor culturele vooruitgang. De Italiaan se student Enzo Marzo ontving dezelfde prijs voor zijn essay „De andere stel ling". Het is de derde maal, dat „Het nieuwe boek" wordt uitgereikt. Nederland I. Op het eerste net volgt op de fabel en het journaal een uitzending van de Evangelische Omroep: de wonderen van de schepping: zoals de ingebouw de radar bij vleermuizen en de wer king van het menselijk oor, oog en hart. Na het tweede journaal komt de NCRV met de actualiteitenrubriek Hier en Nu en de geliefde Studio Anno. Con ny Vink zit in Australië en kan dus niet meedoen. Wel zijn aanwezig An neke Grönloh, Rita Hovink, Cisca Pe ters, Ben Cramer en Rob de Nijs. Zij zingen allerlei liedjes uit de Roaring Twenties. Pirn en Teddy zorgen voor het commentaar. Farce Majeure krijgt twintig minu ten om de draak te steken met politieke en andere ernstige zaken alvorens de schijnwerper wordt gericht op het Frie se verzet tegen de Duitse bezetters. Onder de titel „As t' nedich is" (als het nodig is) wordt een beeld gegeven van de houding van de Friezen tijdens de tweede wereldoorlog. Het verzet heeft nergens zo gebloeid als in deze noordelijke provincie, waar duizenden Lenin, deel 2" van Sergei Yutkevitch, handelend over de laatste maanden van Lenin's leven als hij in een rusthuis bui ten Moskou verpleegd wordt en de be handelende geneesheren hem ieder con tact met de buitenwereld verbieden, een maatregel die Lenin op alle mogelijke ma nieren tracht te saboteren. Het program ma wordt dan afgerond met „De 6de uli" waarin de meest critieke periode in het bestaan van de jonge Sovjetrepubliek de julidagen van 1918,wordt behandeld. Deze boeiende reconstructie van de histo rie is in 1968 door Yuli Karasik gemaakt en betekent dus een recent voorbeeld van Russische geschiedschrijving per film. CHARLES BOOST HILVERSUM. In verband met het gewijzigde tijdstip van de vermoe delijke terugkeer van de Apollo 13 op aarde heeft de NOS radio en televisie haar programma's inzake de recht streekse reportage van de landing ook moeten wijzigen. De televisieuitzending zal vandaag om 18.00 uur op Nederland 2 beginnen. Om 18.30 uur hoopt men verbinding te krijgen met het bergingsschip. Ver wacht wordt, dat de reportage tot on geveer 21.00 uur zal duren. Het VARA- programma van deze avond zal hierop aansluiten. Het ligt in de bedoeling om hoogte punten van deze rechtstreekse repor tage ook uit te zenden in de program ma's van de Evangelische Omroep en de NCRV op Nederland 1. De NOS-radio begint de rechtstreek se uitzending over de landing om on geveer 17.15 uur via Hilversum 2. De uitzending gaat in ieder geval door tot 20.00 uur. Eventueel wordt de repor tage ook na dit tijdstip voortgezet. en nog eens duizenden onderduikers zijn verborgen. De verzetsman Pieter Wybinga stelde het programma samen. Laurie Langenach, Dini Damave en Roel van Duyn, de paladijnen van de menselijkheid nu, gingen met Leo Moen Friesland in om een antwoord te zoe ken op de vraag of het nodig is de verzetsstrijd te blijven herdenken Als dagsluiting zingt tenslotte het groot IE koor Rotterdam enkele gees telijke liederen. Na het laatste journaal nog les 13 van de cursus van Mole cuul tot Mens. Nederland II. De Fabeltjeskrant, het mrnaal en Scala vervallen in verband iet de reportage van de Apollo 13. die om 18.00 uur begint en tot ongeveer 19 uur zal duren. De VARA verzorgt de rest van de avond met een gewijzigd programma dat nog niet bekend is. HTLVERSUM. De directeur van de TROS, mr. J. M. Landré, is gister avond voor de televisie ingegaan op de circulerende berichten, als zouden 50.000 van de 250.000 TROS-leden geen kijk- en luistergeld betalen of niet ge abonneerd zijn op omroepbladen. Op grond hiervan zou de TROS geen B- omroep kunnen worden. Mr. Landré vond het kwalijk, dat in de pers gesuggereerd is, dat de TROS met de opgave van het ledental zou hebben geknoeid. „De TROS belazert niemand", aldus de directeur. Met name was mr. Landré niet te spreken over de „schandalige sugges tie", dat een Nederlandse regeringsac countant zich zou hebben geleend voor valse ledenopgaven. Hij vond het voorts een vreemde zaak, dat op de officiële aanvrage van de TROS bij ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk om zendtijduit breiding geen enkel antwoord is ont vangen. „Het antwoord hebben wij in feite alleen maar uit de kranten moe ten vernemen. Want die wisten te mel den, dat er voor de TROS niet eerder dan 1 april 1971 een kans op zendtijd uitbreiding zou zijn". Tenslotte toonde mr. Landré zich ontstemd over het feit, dat toen men bij het ministerie om namen vroeg van TROS-leden, die niet zouden be talen, botweg „neen" werd gezegd. Hij liet weten, dat het bestuur zich van daag schriftelijk tot minister dr. M. A. M. Klompé heeft gewend over deze kwestie. Over de inhoud van de brief wilde hij zich niet uitlaten. De solisten, speciaal de mannen: Ser ge Maurer, als Belmonte en Richard Vrooman, als Pedrillo, gingen er makke lijk bij staan of zitten om hun arias te zingen. In het parlando trachtten zij door heel vlug te spreken de indruk te wekken dat zij geagiteerd waren, maar daar ge loofde niemand in. Zij waren trouwen niet te verstaan. Konstanze (Grit van Jüten) en Blond- chen (Carol Malone), zongen niet alleen veel mooier, maar zij waren ook veel droeviger en ongelukkiger dan hun min naars. Noel Mangin was een vervaarlij ke eunuch, maar dat was alleen maar uiterlijk. Zijn stem bezorgde Blondchen echt geen kippenvel. Pas in het derde bedrijf begonnen de ge moederen los te komen en was er enige ontroering te constateren bij de vrijla ting van de ten dode opgeschreven gelief - Grit van Jüten als Konstanze en Serge Maurer als Belmonte. den. Voordien was het een „onechte" voorstelling. Natuurlijk ligt het niet aan Mozart en het Radio Kamerorkest treft ook geen blaam. Vooral de houtblazers de hobo) waren bijzonder goed op dreef. De muzi kale leiding van Joachim Slothouwer was in alle opzichten verantwoord en de regie van Jan Bouws was uitstekend vakwerk. Men zou kunnen aanvoeren, dat de de cors van Nicolaas Wijnberg van hetzelfde beton zijn vervaardigd als de Berlijnse muur, maar daarom hoeft een voorstel ling nog niet stil te staan, daar is over heen te komen. Ik geloof, dat er te weinig gerepeteerd is en dat de voorstelling te snel in elkaar gedraaid is. Ik ben ervan overtuigd dat het in Amsterdam veel beter zal gaan. Bovendien hebben wij daar het voordeel naar Erna Spoorenberg en Ans Philippo te mogen luisteren. En ik ben er ook van overtuigd, dat Simon van der Geest een betere Pedrillo is. De voorstellingen in Amsterdam op 22, 24, 26 en 27 april ge. ven de Opera Stichting de kans om re vanche te nemen en dan zal er heel wat meer te beleven zijn. J. H. MOOLENIJZER DEN HAAG. Minister Klompé heeft drs L. Wecke uit Nijmegen op dracht verleend de invloed te onder zoeken van televisieprogramma's, die vorig jaar speciaal voor de „vredes- week" zijn uitgezonden De opdracht werd verleend op advies van de Commissie Studieopdrachten Televisie. Het onderzoek heeft betrek king op de „vrede«week". die van 21 tot 28 september vorig jaar werd georgani seerd door het Interkerkelijk Vredes beraad. De week stond in het teken van de ontwikkelingshulp als mogelijkheid om de wereldvrede te bevorderen. Door beïnvloeding van de publieke opinie en de politieke besluitvorming in ons land werd toen getracht bij te dragen tot een betere verhouding tussen ontwikke- lings- en „rijke" landen. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.23 Weekeind. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Stereo: Z. O. 135. (9.35 Waterstanden) 10.30 Stereo: Tango Rumba Orkest. 11.00 Nws. 11.03 Wegwijs: 11.10 Stereo: Licht vocaal ensemble. 11.25 Oosteuropese Kroniek. 11.45 Stereo: Fodens Motor Works Band. 12.05 Oude gram. muz 12.30 Sportnws. 13.00 Nws. 13.11 Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Stereo: Jon- gerenprogr. 14 35 Radio Jazz Magazi ne. 15.00 Luisterprogr. 16.00 Nws. 16.03 Scan. 16.15 Stereo: Pianorecital. 16.35 Artistieke staalkaart. 17.10 De Scala. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uitz. 18.30 Finale 21.00 Stereo: Klass. en od. muz. 22.00 Stereo: Swing en Sweet; 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen 22.45 Stereo: Licht muz. progr. 23.15 Stereo: Licht gevar. pl. progr. 23.55 Nws HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Klas. muz (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32 Actualiteiten) 8.00 Nws. 8.11 Stereo: Liederen. 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw 9.00 Theologische etherleergang. 9.35 Gymnastiek 9.45 Solistenkamer. 10.54 Kunst- en vliegwerk 11.00 Nws. 11.03 Lezing. 11.15 Solarium. 11.55 Medede lingen. 12.00 Zonder grenzen 12.10 Uit balans. 12.14 Marktberichten. 12.16 Overheidsvoorl 12.26 Mededelingen, land- en tuinbouw 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten 12.50 Buitenl commen taar. 13.00 Vliegende schijven. (Om 13.22 Apollo 13 vertrek van de maan). 14.00 P. M. (16.00 Nws). 16.30 Inzet. 17.00 HIRO-Magazine. 17.00 Re portage Apollo. 20.00 Verz.pl.progr. 21.50 Zonder drempelvrees. 22.00 Stereo: Muz. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Goal 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Djinn. (10.00 EN 11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.03 Skivatoon. 13.00 Nws. 13.03 Licht pl. progr. (14.00 en 15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Licht ge- var. muz. progr. 17.00 Nws. 17.02 Sport- DEN HAAG. Van 4 juli tot 13 sep tember wordt in het Mauritshuis een ten toonstelling gehouden van ongeveer vijf tig schilderijen van de achttiende eeuwse Spaanse schilder Goya. Het Prado in Ma drid leent vier schilderijen uit, verder komt er werk uit andere musea en verza melingen in Spanje, Frankrijk. Engeland Verenigde Staten, Praag, Boedapest, Zwitserland Het was onmogelijk de beroemdste stukken uit het Prado te krijgen, zoals de twee Maya's en de fusillade. Er zijn wel verschillende beroemde portretten te zien. Tijdens de tentoonstelling zal het Mau ritshuis gedurende vijf dagen van de week van 10 uur 's morgens tot 10 uur s avonds geopend zijn en in het weekein de op normale bezoekuren. De tentoonstelling, die geen bijzonder- re aanleiding heeft, wordt georganiseerd door dr. A. B. de Vries, directeur van het Mauritshuis, in samenwerking met de directie van het Louvre, waar de schil derijen in de herfst te zien zijn. Voor dr. De Vries is dit zijn laatste tentoonstel ling eer hij met pensioen gaat. AMSTERDAM Het succes van de in 1968 in het toneelmuseum gehouden ten toonstelling van werken van de Tsjechi sche scènograaf Josef Svoboda is aanlei ding geweest nu ook het werk van andere ontwerpers uit dit land te exposeren. Decor- en kostuumontwerpen, maquettes en fotopanelen geven een beeld van het werk van een 25-tal Tsjechische ontwer pers, dat van 17 april tot 31 mei a.s. te zien zal zijn in het Amsterdamse Toneel museum. Ofschoon het grootste gedeelte van de tentoongestelde schetsen voor het Natio naal Theater of voor andere Praagse thea ters werd vervaardigd, kan men tevens een indruk krijgen van wat zich in de provinciesteden als Brno, Olomouc, Liberec enz. op theatergebied afspeelt. Een enkel voorbeeld is in de expositie opgenomen van het werk van Tsjechische decorontwerpen voor toneel in het buitenland Onze toneelrecensent Simon Koster zal binnenkort op de betekenis van deze ex positie ingaan. show. Nederland 1 18.45 De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.05 E O. Stof of bestemming? 19.35 Close Up 19.45 Muziekprogr. 19.55 Reclame 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Actualiteitenrubriek 20.45 Studio Anno. 21.40 Farce Majeure. 22.00 As 't Nedisch is (doe.) 22.40 Koorzang. 22.50 NOS: Journaal. 22.55 TELEAC' Van Molecuul tot Mens - les 13. Nederland II 18.00 Reportage Apollo 13. 21.00 Gewijzigd VARA-programma. 22.15 Achtpr het Nieuws. 22 55 Tournaal. Nederland I 09.20 TELEAC: Spaanse les - les 12. 10.00 Van Molecuul tot mens les 14. 10.30 Bij leven en welzijn - les 14 11.00 Methodiek van de burger schapsvorming - les 7. 11.30 Ruimtelijke ordening - les 8 12.00 Kosmovisie - les 1. 16.00 NOS Journaal. 16.02 KRO: Afspraak in Kopenhagen. 16.50 Oebele. 17.40 NOS: Rep. Eurovisie Zwem- toernooi te Bussum. 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS': Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 KRO: Kopduel. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Zaterdagavondakkoorden 21.15 Brandpunt. 21.55 Cabaretaria. 22.40 Kopduel. 23.00 Epiloog. 23.05 NOS: Journaal. 23.10 Rep Apollo 13. Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: Julia's Time Trip. 19 40 Filmportret van de beeldende kunstenaar Leon de Pas. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: High Chaparral. 21 10 Finale Amateur Variété Talentenjacht. 22.00 Life and times of Lord Mountbatten. 22.50 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13